STADSNIEUWS. BINNENLAND. UIT DEN OMTREK. komsten en uitgaven met een bedrag «van 56951.92 werd tenslotte goedgekeurd. Geraamd wordt een tekort van 4581.50. De vergadering werd te kwart voor één ge sloten. School- en Kerknieuws. VEREEN. VAN CHRISTELIJKE ONDERWIJZERS. De 71e jaarvergadering. Dinsdagmiddag is de 71ste jaarvergadering van de Vereeniging van Christelijke onderwij zers en onderwijzeressen in Nederland en de overzeesche bezittingen te Middelburg ge opend door den voorzitter, den heer Ooster- lee, die o.a. den wethouder van Middelburg, mr. A. A. de Veer en den heer S. Brandsma, inspecteur van het L. O. te Middelburg, wel kom heette. De heer Bergmeijer, vertegenwoordiger van de Indische collega's, bracht namens de zen een groet over bn dank voor den steun, steeds uit Nederland ontvangen. De algemeene Voorzitter hield vervol gens een rede, waarin hij er op wees, dat de bestrijders van het Ohr. onderwijs blijk geven nog niets te hebben geleerd en nog steeds met ongare strijdmiddelen aankomen, die men niet alle steeds kan weerleggen. In 1844 werd reeds gezegd, dat ons nationaal onderwijs vol maakt was, en dat dus zij, die het anders wil den, het minder zouden maken. Het liberalis me bleek niet afkeerig van dwahg. De Chr. school is zich diep bewust, hoe moeilijk het is bij de opvoeding den godsdienst te loten voorgaan. De argumenten tegen de Christ, school zullen echter niet inslaan, want alleen domme menschen zien caricaturen aan voor goed ge lijkende portretten. Hef is bijv. niet waar, dat de meeste bijzondere scholen ontstaan zijn door valsche handteekeningen van hen, die er om zouden vragenzij zijn ontstaan door liefde voor het kind, wier jeugd, tonder God gelijk is aan een jeugd zonder zon. Spr. is dan ook niet bang voor de toekomst van de Chr. school. Spreker wijst er ten slotte op, dat voor hen, die wel iets hebben geleerd uit de historie, vast staat, dat thans opvoeding moet voorgaan aan onderwijs. De hervorming van het onderwijs blijft urgent en noodig is daarvoor samenwer king van allen. Uit het jaarverslag over 1924 bleek, dat het ledental ongeveer stationnair bleef, namelijk 4680, woaronder ongeveer 1300 damesleden. Vervolgens heette de voorzitter welkom de heeren Tolkamp uit Middelburg en ds. Steinz uit Goes, de laatste inspecteur van het Chr. onderwijs in Zeeland 4 Adtïgenomen werd het voorstel om de con tributie te doen bedragen V\ van het salaris, na aftrek van den kindertoeslag en van de pensioenpremie. Als afd. die de boekhouding over 1925 zal nazibn werd 's Gravenhage aangewezen. Ten slotte werd een inleiding gehouden over het onderwerpHet Dalton-beginsel, door den heer W. J. Visser uit Den Haag. De Voorzitter wees er op, dat men dikwijls in het nieuwe het goede niet wil zien, en dan zegt, het nieuwe wat er in zit, is niet goed. De Voorzitter deed voorlezing van een schrij ven van de collega's in Oostenrijk, die het beste toewenschten voor deze vergadering. De Vereeniging zette gisteren haar vergade ring te Middelburg voort. Medegedeeld werd dat met 623 van de 929 geldige stemmen tot lid van het hoofdbestuur is gekozen de beer Visser te Garijp. Deze werd door den voorzitter geluk gewenscht en nam aan de tafel van het hoofdbestuur plaats. Nog deelde de voorzitter mede dat onder handelingen gaande zijn over het uitgeven van een algemeen ouderblad. De heer Oosterwijk diende namens het hoofd bestuur een voorstel in om bij het 25-jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin een inza meling van giften op de Chr. Scholen te doen plaats hebben, om Haar een geschenk aan te bieden. Dit voorstel werd bij luid applaus aan genomen, evenals een tweede om de verdere uitwerking van dit plan aan het hoofdbestuur over te laten. Hierna kwam aan de orde de motie van het Hoofdbestuur om gezien de ontstemming, die in vele kringen van onderwijzers heerscht, ten gevolge van de wijziging' van het B.B., rege lende de salarieering dei 3urgerlijke Rijksamb tenaren, alsmede die der onderwijzers, te be sluiten bij de regeering aan te dringen A het peil der salarissen terug te brengen tot dat van het in overleg met de organisaties enz. tot zoo long de persoonlijke toelage van art. 27 te hand haven. Na eenige discussie werd bij zitten en op staan de motie met groote meerderheid aange nomen. tijdens de discussie waren ter vergadering ge komen' de heeren J. C. Ligtvoet, vertegenwoor diger van den ministertvan O., K. en W., en Staal, oud-gouvernerrr van Suriname. de voordracht aanvaard. Tegen was olledn de heer van Sosse van Ysselt (R.-K.) In de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd vervolgens benoemd de heer G. J. Koenders en tot dirceteur van het markt wezen en havendienst bij derde stemming de heer H. Wiersmn,,jnarktmecster der veemarkt te Leeuwarden, No. 2 der voordracht met 21 stemmen tegen 16 stemmen op den heer A. Bol, officier van administratie der 2e klasse bij het marine-établissement te Amsterdam en 2 op den heer H. Albrecht, de tegenwoordige adjunct- marktmeester te Utrecht. Ten slotte werd breedvoerig gediscussieerd over een rekest von mej. P. v. Wijt, houdende verzoek om eene uitkeering als is toegekend aan ontslagen personeel bij het levensmiddelenl>e- drijf. B. en W. stelden voor hierop afwijzend to beschikken, daar adressante niet die eigen schappen had, die eene goede verkoopster moet bezitten. De heer J e 11 e s (S. D. A. P.) las evenwel den officieelen ontslogbrief voor, waarin stond meegedeeld, dat odressantc was ontslagen we gens reorganisatie van het bedrijf. Spr. stelde daarom voor haar het wachtgeld te doen uit- keeren. Wethouder Se r ton (V. B.) hield evenwel vol, dat de juffrouw niet is ontslagen wegens inkrimping van het bedrijf; er is trouwens eene nieuwe in haar plaats aangesteld. Na langdurige meeningsuiting nam wethou der Serton namens B. en W. het voorstel-Jellés over, daar hij meende dat adressante niet de dupe mocht worden, van wat hij noemde een groote fout van een hoofdambtenaar. Nadat de Raad zich hierover had vereenigd, werd de vergadering verdaagd tot Vrijdagmid dag 2 uur. Kennisgevingen. RAADSVERGADERING. De burgemeester van Amersfoort; gezien art. 41 der gemeentewet brengt ter kennis van de ingezetenen, dat'de raad dezer gemeente zal vergaderen op Dins dag, den 9 Juni aanstaande, des namiddags ten 7 ure. Amersfoort, den 4 Juni 1925. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. HINDERWET. B en W. van Amersfoort, Gelet op artikelen 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van het publiek, dot ee$ dobr de Maatschappij tot detailverkoop van pe troleum „de Automaat" ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een ondergroijdsche benzinebewaarploats met oftapin?ichting het perceel, alhier gelegen aan Óen Westsingel no. 7, op de secretarie der ge meente ter visie ligt en dat op Donderdag, den 18 Juni aanstaande, des voormiddags te half elf ure gelegenheid ten Roadhuize wordt gege ven, om, ten overstaan van het Gemeentebe stuur of, van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de inrichting in te brengen. Amersfoort, den 4 Juni 1925. De secretaris, K. KAAN Jzn De burgemeester, v. RANDWIJCK. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. In de gistermiddag gehouden vergadering van den Raad van Utrecht werd mededeeling ge daan, dat Gedep. Staten de GemeentebegTOO- ting na de aangebrachte wijzigingen thans heb ben goedgekeurd. Goedgekeurd werd een voordracht van B. en W. om over te gaan tot den bouw van een brug bij de Banaanstraat, waarvan de kosten zijn be groot op 11.900. Hierbij deelden B. en W. mede van plan te zijn van de oude boerderij Chartroise eene Theeschenkerij te maken. Eveneens *werd goedgekeurd een voordracht tot toekenning aan het gewoon bijzonder lager onderwijs per school hoogstens 2.306.85 en voor het uitgebreid bijz. lager onderwijs 1.529.11 volgens artikelen 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920 wegens vergoeding voor vakonderwijzers. Eenigen tijd werd daarna beraadslaagd over een voordracht tot verbouwing van de openbare fröbelschool aan het Paardenveld, waarvan de kosten zullen bedragen 35.500, eene verbou wing", welke door nagenoeg alle sprekers meer dan noodig werd genoemd. Sommige leden ver langden echter te wachten tot de Raad eene be sliste houding zal hebben aangenomen ten op zichte van het fröbelonderwijs. Ten slotte werd NED. HERV. KERK. Ds. K. J. van den Berg alhier heeft bedenkt voor het op hem uitgebrachte beroep naar Zeist. JUBILEUM. De heer J. Koekoek, thans meesterknecht der firma J. van Vollcnhoven, afdeeling Koloniale Waren, hoopt Maandag 8 dezer den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaar bij den heer J. van Vollenhoven als jongeling in dienst trad. Het zal den jubilaris bij deze gelegenheid ze ker niet aan blijken van belangstelling ontbre ken. VER. V. STAATSBURGERESSEN. Openbare vergadering. Dinsdag 9 Juni a.s, 's avonds hi'f 8 zhI in de zaal van de Arend, A'iiherr.schc weg, de afd. Amersfoort van dz Ned. Ver. v. Staats burgeressen een openbare bijzondere vergade ring houden, waar spreken zullen Voor den Vrijheidsbond de heer J. H. v. d. Meiden, voor den S. D. A. P. de heer J. Me- bius, voor den Vrijz. Dem. Bond de heer W. C. Oosterman, voor de Democratische partij Mevr. Mr. Leyersdorff de Leeuw. De Ned. Ver. van Staatsburgeressen heeft voor de a.s. verkiezingen haar 7 programpun- ten gezonden aan de Hoofdbesturen der begin- selpartijcn, die den recht-staat erkennen, met de vraag, of zij die punten willen oepleiten op door de Ver. v. Staatsburgeressen te beleggen vergaderingen. Die 7 punten zijn een betere hu* .Rijkswetgeving, gebaseerd op gelijke rechten en gelijke plichten voor beide echtgenooten. 2. Vrijheid van arbeid en be roepskeuze ook voor de gehuwde vrouw. 3. gelijk loon voor gelijwaaTdigen arbeid. 4. Be noembaarheid van de vrouw tot alle ambten en betrekkingen, met gelijke bevorderingskansen als de man. 5. geen aparte bescherming van vrouwenarbeid, behoudens voor de zwangere vrouw en de jonge moeder. 6. Bezuiniging op de Rijksuitgaven, maar niet op die, welke de cultureele en hygiënische belangen van de bevolking aangaan. 7. oplossing van in ternationale geschillen door verplichte recht spraak. De S. D. A. P., de Vrijheidsbond, de Vrijz. Dem. Bond en de Dem. Partij hebben toestem mend geantwoord. De Vrijz. Dem. Bond met een voorbehoud op 5, de Vrijheidsbond op 6. De afd. Amersfoort der Ver. v. Staatsburge ressen wil nu aan deze partijen gelegenheid geven om op een openbare vergadering die punten te verdedigen en ook de hoofdzaak van hun overig streven .Zij wekt de vrouwen op, om deze vergadering vooral te bezoeken. Het gaat er om of de pasverworven positie der vrouw verder zal worden geschaad door of een dergelijke regeering, die het gezagsbeginsel huldigt in het algemeen en speciaal tegen de vrouw. Vrouwen die voor zich of hare doch ters een verbeterde huwelijkswetgeving wen- schen en de zekerheid om niet uit eenmaal ver worven en goed vervulde posities verdreven te worden, bezoekt deze bijzondere vergaöe- ng. Waar de partijen aan het woord zijn, die niet slechts de gelijkwaardigheid der vrouw op ivm program voeren, meor die ook in den ofgeloo- pen zittingstijd der 2de Kamer tegen een over macht in verdedigd hebban Als dc kiezei ^svtn d*: willen kunnen zij op 1 Juli die overmacht breken. VADERLANDSCH VERBOND. Openbare vergadering. Bovenstaande vereeniging houdt een open bare vergadering op Dinsdag 9 Juni a.s. 's avonds te 8 uur in Amicitio. Als spreker zal op treden de heer A. F. L. Faubel, candidaat voor de Tweede Kamer. NED. PADVINDERS VER. De bijeenkomst van morgen. Morgenavondt wordt in Amicitio een bijeen komst gehouden, waarin de voorzitter der Ned. Padvinders-Ver. J. J. Rombonnet zal spreken over de N. P. V. als opleidingsschool voor zelf opvoeding. In de N. P. V. vinóen w? de voor waarden om zelf gelukkig te worden en anderen gelukkig te maken; de padvinderij schenkt ver sterking van d* wilskracht om richting te ge ven aan eigen leven. Na bespreking van de bezwaren tegen de N. P. V., welke speciaal in den laotsten tijd in 'Amersfoort zijn geopperd^ waar besprekin gen dienaangaande in beperkten kring zijn ge houden (N. P. V. zou zijn een voorinstituut voor het leger enz.) zal een film worden ver toond betreffende het padvinderslevcn. Daarna zal de heer Rambonnet zijn eigen opvatting van deze jeugdbeweging geven, persoonlijke indrukken in verband met den invloed op de jeugd. Dit laatste zal in 't bizonder van be lang zijn voor allen, die bij de opvoeding der jeugd betrokken zijn. Uit alle deelen des lands zullen dan ook de leiders naar 'Amersfoort ko men om deze rede te hooren. DE CITROEN-KARAVAAN TE AMERS FOORT. De toekomst aan den kleinen wagen Gisteren eif vandaag was dc Citrocn-Kara- vaaft, waarvan wij reeds eerder iets in ons blad vermelden, de gast van den district-agent, de heer J. J. Molenaar. Wij hebben kennis gemaakt met tien ver schillende modellen der Citroën. De leider der toer, de heer v. Leeuwen uit Amsterdam, ver telde ons op onderhoudende wijze een en ander van de eigenschappen der verschillende model len, waarbij hij de mooie prestatie der kleine wagens naar voren bracht. Morgen hoopt men te Amsterdam terug te keeren, men is don van 30 April op reis. De route liep met als hoofd punten Amsterdam, den Helder, Haarlem, Haag, Rotterdam, Dordrecht, Middelburg, Breda, 's Bosch, Maastricht, Venlo, Nijmegen, Utrecht, Arnhem, Enschede, Apeldobrn, Assen, Gronin gen, Leeuwarden, Meppel, Zwolle, Amersfoort, Amsterdam. Overal mocht men zich in een groote belang stelling verheugen, terwijl de reclame duidelijk gebléken is, daar de verkoop na een bezoek aan een plaats dadelijk toenam. Op de laatste auto is een Citroënette ge plaatst, welke eigendom wordt van de door het vakblad „De Auto" uitgesch: even prijsvraag, voor diegeen welke het juiste aantal afgelegde K. M. door de karavaan raadt. De tocht mag zeer zeker geslaagd genoemd worden, waarbij vermeld dient, dot geen enkele wagen een ernstige reparatie behoefde te on dergaan, terwijl tot op heden slechts drie ban den lek werden. POLITIENIEUWS Korte berichten. Gisteren had een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een sleepers wagen. Per soonlijke ongelukken -kwamen niet voor, doch het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers. 2 dagmeisjes, 1 dienstbode, 1 buffetjuffrouw, I bankwerker bekend' met het autogenisch lasch- apparaat, mijnwerkers voor de Limburgsche mijnen, 2 werkmeisjes, 1 aank. schilder, 1 sróids- leerling, 2 loopjongens, 4 fabrieksjongens. Aanbiedingen van werkzoekenden. 2 bankwerkers, I betonwerker, 2 boekbinders, 3 boekdrukkers, I boekhouder, 1 broodbakker, 3 chauffeurs, 1 chocoladewerker, 3 electriciens, 39 grondwerkers, 2 hoefsmeden, 6 kantoorbe dienden (mann.), T kantoorbediende (vrouw.), I kellner, 2 gror.ietschu orders, 1 borstelmaker, 1 koffermaker, 1 rietwerker, 1 schilsteT, 4 kleer makers, 5 kruideniersbedienden, 7 letterzetters, 2 loodgieters, I loopknecht, 73 losse arbei ders, 2 machinale houtbewerkers, 7 magazijn knechts, 1 metaalslijper, 2 metselaars, 5 meu belmakers, 1 monteur (centr. vcrw.), 1 naaister, 11 opperlieden, 1 reiziger, 8 schilders (huis), 1 schoensnijder, en uitpoetser, een voorslaan- der, 1 plakker, 2 venters, 2 koetsiers, I timmer man, 1 metselaar, 1 kantoorbediende, 2 kan toorbedienden (vrouw.) 7 schoenmakers, 15 si garenmakers, 1 sigarensorteerder, 1 Smid, 3 slagers, 1 steenhouwer, 1 stoker, 5 straatma kers, 11 stukadoors, 1 suikerwerker, 1 tabaks bewerker, 17 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 voer man, 3 werkvrouwen, 4 wevers, 1 Winkelbe diende, 4 winkeljuffrouwen, 1 zwikker (Hand.). AGENDA. Dagelijks Cinema Royal, Langestraat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. R.-K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Bioscoop De Arend. Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond. Berg-Hotel. Zaterdagmiddag Dancing. Zon dag en Maandagmiddag en avond Dancing. 6—22 Juni. de Valk: Nationaal Kegelcon cours. 6 Juni. Amicitia. Padvindersavond. 9 JunL de Arend. Ver. v. Staatsburgeressen. Openbare Vergadering. Half 8. 26 Juni. De Valk. Openbare Vergadering Democratische Partij. 18 en 19 Juli. 15-jarig bestaan A. Z. en P. C. ■A. STAD.' 27 Juli—1 Aug.: School Wijsbegeerte: Prof. Dr. H. J. JordanLezingen over „groei." 47 Augustus. Amicitia cn De Valk.* Con gres v. Ned. Bond van Abstinent Studeerenden. 8—10, 15-17, 22-24, 29-31 Aug. on 1 Sept. de Valk, Schietconcours. BURGERLIJKE STAND. Geboren Gerrit Jon z. v. Evert Jan Arbon en Johanna Hoogewcg. Bertha d. v. Gerrit Wol- lert en Elisabeth §nijdeTS. Ondertrouwd A'nthonius Kuvel en Theodora Homoct. Dirk Tuninga en Froncina Gerorda van Manen. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 9 uur 42 min. f ZWEMINRICHTING. De temperatuur van het water bedroeg he denochtend 66°. Het diploma voor geoefend zwemmer werd uitgereikt aan Jom Hovingo. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie» De copie \oordt niet teruggegeven. AUeen mét den naam des inzenders onderteekende stukken komen voor plaatsing in aanmerking. AAN ALLE GEHUWDE EN ONGEHUWDE VROUWEN IN AMERSFOORT. Vandaag of morgen, naar ik meen, zal er een advertentie in dit blad komen voor een vergadering op 9 Juni a.s. in de Arend, uitge schreven door de Vereeniging voor Staats burgeressen. Op die vergadering zullen de vier linker partijen (Democratische Partij, Soc. Dem. Arb. Partij, Vrijheidsbond cn Vrijzinnig De- mocr Partij) hun program ontvouwen cn spe ciaal die punten bespreken, die betrekking heb ben op de belangen en rechten der vrouw. Nu weet ik toch dat er vrouwen zijn die geen rechten wenschen en geheel voldaan zijn over de wijze waarop hunne belangen worden be hartigd. Voor hén woro het misschen toch nog interessant eens te hooren op welke punten anders-denkenden wenschen hebben cn op wel ke wijze onze linkerpartijen aan die wenschen gehoor willen trachten to geven, 'n Breede schare van hen die wel wenschen hebben den ken dat 't ook zonder hen wel terecht komt en zo vinden dat ze geen tijd of zin hebben om zich met „politiek" te bemoeien. Tot hen zou ik willen zeggen Neen, 't komt niet terecht als gij afzijdig houdt. Weet ge wel dhl door de rechterpartijen op dit oogenblik aan alle kanten getornd wordt aan do rechten die wij vrouwen langzamerhand hebben ver) gen Geeft ge er U rekenschap van dat wanneer 't zoo door gaat 't niets vreemds zou zijn wan neer voor Uwe dochters de Universiteiten, de Gymnasia, de H. B. S.-scholen weer gesloten zouden worden en Uwe meisjes ols weleer weer enkel aangewezen zouden zijn op het huishoudelijke werk met de kans op ondersteu ning van familieleden op ouderen leeftijd wan neer ze ongetrouwd blijven Zoover zijn we gelukkig nog niet, doch we gaan op dit oogen blik bergafwaarts en die weg gaat heel wat gemakkelijker dan bergop. Het is onze plicht om de mannen, die van oordeel zijn dat eene vrouw zich vrijuit moet kunnen ontwikkelen, tot datgene waarvoor ze roeping gevoelt, die de moeder naast den vader zeggenschap over de kinderen willen geven, die haar rechten toe kennen op het gezomentlijk bezit, te steunen en te helpen in deze moeilijken arbeid. Hoc we dit kunnen doen Niet door thuis te blijven en te zeggen ,,'t Komt wel terecht", maar door van onze belangstelling blijk te geven en ons aan te sluiten bij de partij met wier program we ons 't best kunnen vececnigen en vooral door op den a.s. verkiezingsdag onze stem uit te brengen op een der candidaten der door ons gekozen partij. Vrouwen wanneer ik zeg sluit U ann bij ccn partij is dat niet om U op te wekken Uw huis te verloten. Uw werk te ver zuimen I Want de staatshuishouding is ook van U cn zij zijt verplicht Uw oordeel m de zen te geven en zoo moe te helpen besturen ai is het indirect die -groote huishouding van den staat evengoed ols dot ieder van ons verplicht is onze eigen huishouding naar ons beste welen en kunnen te behartigen of onze betrekking zoo goed mogelijk te vetvullcn. Een denk nu niet„Wat geeft die ééne stom van mij" of „wat kon ik nu doen in die partij Wjj vrouwen zijn velen in aantal cn wanneer wij waarlijk ernstig zouden willen dat geen on recht geschiedde, dan zou 't niet gebeuren ook. Wij zijn nog slechts zoover dat we zoo wen schen. Maar die wenschen kunnen niet anders werden vervuld dan door middel der politieke partijen. Vrouwen komt eens van Uwe be- 'angstelüng getuigen op Dinsdagavond 9 Juni 's avonds half 8 in de Arend I Wat op dezen avond ook interessant zal zijn is dat door eens zal blijken dot onze linkerpartijen op vele pun ten overeenkomen, terwijl gewoonlijk de ver schilpunten meer naar voren komen. J. BOLTEN—FOLKERS. Ben begrafenis op cle fiets. Een landbouwer onder de gemeente Groenlo verloor zijn jongste kindje. De begrafenis ge schiedde per fiets. Hen buurman plaatste het kistje op een pakkendrager der fiets cn de naaste familie volgde per rijwiel. (Tel.) Een waarschuwing. De commissaris van politie der centrale recherche hoofdbureau van politie te Amster dam, geeft belanghebbenden in overweging, al vorens in relatie te treden met George Mons- houwer, geboren te Amsterdam, 20 December 1874, wonende Sluisstraat 463 te Amsterdam zich tot het inwinnen van inlichtingen te wen den tot zijn bureau, O. Z. Achterburgwal 185 (kamer 58). Genoemde persoon maakt er zijn werk van te schrijven op advertenties, waarin hypotheken gevraagd worden, en biedt dan zijn bemiddeling hiertoe aan. De taxatie- en informatiekosten moeten echter van te voren betaald worden. Verschillende personen hebben zich beklaagd, na het betalen van deze kosten, niets meer van Monshouwer te hebben gehoord. Ook andere lieden hóuden zjch met deze prak tijken bezig. 438' STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Elfde Lijst. Trekking tod 4 Juni. 50.000 No. 12333. f 1000 No. 1432, 7342. f 400 No. 3513, 69S3, 7077. f 200 No. 1269, 4518, 17711, 17816, 20460, 20964. f 100 No. 390, 861, 2352, 12502, 12659, 13741, 14717, 15293, 15973, 16871, 19503. PRIJZEN VAN ƒ70. 2991 5690 7914 10388 13246 16137 18931 •2992 6717 7961 10457 13282 1628-1 18967 3099 5727 7991 10508 13292 16288 19005 3127 6808 S0Q8 10511 13393 16420 19219 3182 6883 8184 10656 13448 16613 19282 3257 6916 8342 10727 13467 16629 19366 3267 6969 8363 10937 13510 16632 19:189 3351 6005 8367 11043 13700 16709 19595 34S9 6098 8408 11X445 14102 16893 19608 3585 6190 8619 11195 14271 16996 19679 3540 62S5 8727 11234 14280 17032 19825 3545 6324 9091 11249 14289 1/055 19863 3566 6334 9166 11339 14303 17099 19918 3673 6342 9177 11369 14307 17112 19933 38-17 6344 9185 11371 14409 17198 20029 3851 6393 9230 11463 14410 17276 20102 4223 6407 9290 11485 14464 17325 20160 4387 6*129 9312 11530 1-1500 17487 20171 4405 6487 9591 11617 11619 17506 20176 4426 6497 9682 11700 11663 17678 20183 4544 0706 9705 11838 15078 17688 20330 4569 7017 9899 12126 15111 17597 20335 4758 7197 9954 12192 15169 17736 20373 48*15 7285 9976 12407 15181 17800 20458 485-1 7289 10035 12651 15219 18160 20511 4981 7403 10050 12731 15315 18184 20540 5030 7111 1006-1 12719 f5743 18213 20564 5101 7512 10153 12864 15745 18340 20627 5178 7598 10218 13068 15753 18-127 20741 5211 760*1 10229 13145 15779 18667 20760 5300 7648 10261 13180 16009 18754 20835 5340 7673 10271 13227 16112 18807 20883 5411 7909 10374 NIETEN* 2500 4951 7*196 10112 12193 14819 18428 2521 4958 7564 10114 12-109-14835 18465 2532 5U52 7587 10180 12567 14^38 18489 2556 5067 7612 10207 125S0 14805 18542 2652 5110 7721 10236 12587 14900 18797 2654 5118 7750 10270 12589 15039 18801' 2661 5125 7766 10330 12677 15061 18815 148 167 285 498 517 894, 947 1011 1033 1037 1191 1247 1334 1415 1431 1492 1503 1661 1768 1769 2291 2312 2364 2*126 2143 2530 2612 2676 2£77 2706 2788 2944 2952 12 20 123 101 195 266 291 431 443 499 518 537 605 631 659 681 715 745 792 798 892 899 914 963 968 970 974 997 1002 1015 1019 1036 1015 1055 1077 1081 1109 1130 1163 1205 1237 1256 1335 1367 1391 1413 1458 1476 1480 1500 1545 1551 1582 1587 1600 1602 1629 1645 1072 1677 1708 1709 1714 1778 IS 13 1828 1866 1867 1912 2011 2029 2062 2080 2102 2111 2113 2140 2170 2191 2204 2225 2299 2319 2332 2404 2452 2469 2673 5161 7785 10333 12739 15086 1S8C5 2701 5192 7789 10359 12800 15107 18870 2805 5201 7806 10395 12807 15158 18925 2825 5278 7880 10428 12820.15270 18944 28-12 5306 7885 10497 12862 15372 18986 2S48 5317 7893 10500 12956 15397 19009. 2936 5333 7917 10535 13011 15472 19032 2970 5362 79*18 10548 1303-1 15192 19036 3026 5114 7993 10561 13050 15500 19074 3050 5164 8022 1068-1 13075 15689 190SG 3051 5100 8075 1C050 13C97 15702 19089 3078 5561 8095 10666 13109 15738 19090 3164 5573 8131 10G77 13142 15761 19183 3200 5633 8138 10681 13152 15802 19215 3233 5638. 8143 10741 13215 15806 19284 3244 5650 8152 10763 13242 15837 19316 3296 5084 8191 10780 13255 15870 19377 3303 5710 8195 10797 1325S 1G091 19379 3329 571G 8200 10810 132C6 16136 19400 3333 5723 8337 10964 13307 16139 19*109 3353 5774 8348 10911 13353 16192 19-124 3371 5795 8:48*1 10920 13391 16225 19432 3388 5798 8157 10939 18*108 16280 19433 3416 58*29 8*1(43 10972 13430 16294 19473 3419 5838 8504 3 3 01-1 13480 16297 19476 3-129 5850 8557 10070 13488 16339 19477 3-151 5871 8628 11100 13505 16310 19179 3452 5880 8637 11108 13523 16344 19512 3490 5896 8648 31118 13527 163*17 19549 3-192 5909 8656 11128 13581 16352 19551 3501 5933 8728 11161 13564 16365 19565 3507 6027 8732 11184 13587 16392 19690 3517 6029 875J 11244 13619 16177 19632 3600 6039 8753 11278 33627 16578 1S641 3607 6019 8785 11326 13656 16600 19680 3609 6075 8806 11352 13668 16624 19706 3639 6079 8828 11364 13709 16640 19721 3/67 6102 8830 11384 13712 16759 19729 3770 6109 8868 11389 13740 16783 19776 3322 6151 8879 11417 13759 16797 19785 3831 6213 8917 11430 13789 16838 19796 3836 6221 8919 11451 13831 17096 19867 3889 6221 8961 11465 13890 17103 19890 3973 6234 8988 11475 13900 17152 19921 4016 6254 9009 11528 13921 17158 20027 4031 6283 9046 11554 13961 17174 20058 *1074 6305 9098 11606 11006 17222 20062 4090 6312 9107 11631 14010 17233 20144 4107 6330 9128 11637 11030 17251 20154 4119 6310 9151 11656 14163 17283 20240 4176 6364 9159 11697 14172 17294 20268 *1189 6398 9248 11730 14176 17314 20278 •1192 6411 9263 11735 14197 17863 20282 4213 6510 9293 11792 14237 17359 20337 4216 6609 9335 11799 14256 17389 20101 4233 6623 9414 11805 14259 17411 20404 4286 6631 9467 11832 1-1319 17441 20432 4304 6665 9480 11867 14334 17529 2046L 4321 6672 9-195 11883 14359 17547 20-175 4328 6676 9500 11907 14373 17604 20490 4330 6685 9514 11919 14390 17801 20522 4360 6705 9529 11073 14123 17816 20527 4373 6737 9602 12001 14429 17890 20528 44-19 6785 9619 12078 14140 17913 20556 4482 6805 9037 12107 11453 17927 20581 4483 6829 9640 12172 14468 17930 20539 4552 6954 9675 12176 14470 17932 20593 4570 6971 9773 12212 11512 17966 20613 4571 6980 9771 12217 1*1529 17994 20630 4629 7107 9787 12270 14566 18000 20640 4611 7158 9823 12322 11571 180.56 20696 4650 7228 9823 12301 14573 18108 20703 4652 7229 9871 12370 14619 18120 20723 4739 7280 9891 12389 14689 18179 20786 4765 7302 9993 12392 11700 18252 20789 4778 7306 10020 12403 11702 18292 203-14 1898 7349 10026 12414 11729 182?'5 20W8 490-1 7460 10077 124-13 11753 18315 20906 4911 7462 10083 12491 14805 18413 20935 4925 7466 10091 438° ST AATLOT E RIJ. Vijfde klasse. Derde w©ek. Trekking van 4 Juni 1925 (975 loten). Ten kantore van den collecteur A C R. O. Leinweber te 'Amersfoort (Breestraat £6) zijn aan de navolgende nummers tc beurt gevallen Prijzen van 70: 3099 en 3127. Te zemen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 12392 15689 15702 en 15738. Vrijdag 't Juni 1925. 5e KLASSE. 12e LIJST. Hoogc Prijzen: 15.000: 4277. f 10.000: 76. 1000 5069, 14806, 16730. IV J S S JE Ci O 14 S E 1*. OfT. Kot. Niet Off. Not. 4 Juni 25 5 Juni 12 uur. L nden 1209*» J2 09K Berlijn.59.29 ".59 25 Parijs12 27 12.12* Brussel11.95 11.87$ Zwitserland4S274 48.-2J Wee-0.35»/» 0.35*/» t «ope. higun46 85 46.SO Oslo 41.90 41.85 .Stockholm 66.70 6665 New-Yo.k2.19 2.48* t Per 10.000

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3