Maison de Nouveauté SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. Zijden- Tricot Onderkleeding UIT DEN OMTREK. CAFÉ MODERNE. Muzikaal Volendsmmcr Trio. In café Moderne (v.h. 't Zwarte Bergje), Leus- derweg 147 komt morgen een muzikaal Volen- durnmcr Trio spelen. De heeren zijn op hun wereldreis na Frankrijk, België en Engeland is thans Holland aan de beurt. Het is dus goed gezien van de directie van Moderne om onze stadgenooten in de gelegenheid te stellen, dit drietal in de rustige omgeving van het café, eens te hooren. Gespeeld zal worden van half drie tot zeven en 's avonds van 8—Ij uur, ter wijl geen verhoogde consumptieprijzen bere- kerd zullen worden. RADIONIEUWS. Rand bij Radio-raarjscls. Bij de uitgevers G. J. Lankkamp te Deventer is verschenen een door „D. Tectar" geschreven werkje„Raad bij Radio-Raadsels". Hef boeks- ke heeft do bedoeling radio-amateurs behulp zaam te zijn bij het opsporen van de een of andere storing in hun toestellen. Het wil in de eerste plaats een systeVnatische methode aap geven bij het zoeken naar radio-gebreken en in de tweede plaats aangeven, in welke ondcr- deelen stoornissen kunnen voorkomen, daarbij vermeldende bij elk onderdeel, welke storingen daaruit kunnen voortvloeien. Ook omgekeerd wordt aangegeven welke storingen zich kunnen voordoen en op welke wijze die kunnen worden opgeheven. De schrijver gaat uit van de ge dochte, dat ieder amateur volledig op d'e hoogte is van de werking en den bouw van zijn eigeft toestel. Is dat het geval, dap zal men bij een storing, met behulp van boven genoemd boekje spoedig te weten komen, waJ de oorzaak van het euvel is en men zal er een of meerdere middelen in vinden om het toestel weder normaal werkende te krijgen. Wij twij felen dan ook niet, of iedere radio-amateur zal zijn bibliotheek met-dit werkje willen verrijken. HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT „DE WITTE". Hedenmiddag ondeT groote be langstelling geopend. Onder groote belangstelling had hedenmid dag de opening plaats van het nieuwe hotel- café-restaurant „De Witte" aan de Utrecht- sche weg bij het Laantje. Het oude hotel „Ter Horst" is thans geheel gerestaureerd en ver bouwd en zal nu door de fa. Fislthaler geëx ploiteerd worden als „De Witte", terwijl de heer Hastrich als gérant zal optreden. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat „De Witte" een keurige indruk maakt. Reeds van den weg af ziet niet het groote terras met de tallooze gezellige zitjes, gelegen aan den druk ken verkeersweg, doch genoeg daarvan verwij derd om geen last te hebben van stof. Langs het huis zullen eenige boxen worden ingericht, zoodat men ook daar gevrijwaard is van tocht. Een aardige en verzorgde terras- versiering en 's avonds een groote schemer lamp zullen er toe bijdragen om het zitje hier zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook het huis zelf maakt in alles een keurige indruk en toont, dat moeiten noch kosten ge spaard zijn om Amersfoort een Iste klasse ho tel te geven. Gelijkvloers heeft men allereerst het café-restaurant, geheel gehouden in dof gebeitst hout. Artistiek is werkelijk de inrich ting met zijn wijde bogen, prachtige en zacht licht verspreidende lampen. Door de groote ramen heeft men overal een uitstekend uit zicht op den weg. Achter het café-restaurant bevindt zich de eetzaal met de daaraan gren zende serre, die des middags worden ingericht als speciale thearoom voor de winkelende da mes. Deze thearoom heeft een aparte ingang aan het Laantje, zoodat bezoeksters in het ge heel niets te maken hebben met het café. Ver-, der bevindt zich op deze verdieping nog een. naar alle .eischen des tijds ingerichte keuken en enkele dienstvertrekken. De eerste en tweede etage zijn geheel in gebruik voor het hotelbedrijf. Behalve een fris- sche badkamer .en een echt Oud-Hollandsch hoekje aan het einde der gang bevinden zich hier de slaapkamers, ruime en frissche vertrek ken, alle voorzien van stroomend koud en warm water in vaste waschtofels. Ook 'hier heeft men alles in het werk gesteld het de gasten zoo aan genaam en geriefelijk mogelijk te maken. Een enkele opmerking moge na deze korte beschrijving nog volgen. Voor auto's bestaat een ruime gelegenheid voor berging terwijl ook een flinke rijwielbewaarplaats aanwezig is. Ten gerieve der gasten is aan den zijkant van het gebouw een aparte ingang aangebracht voor het hotel en de vergaderzalen, zoodat het café- restaurant geheel gescheiden is van het eigen lijke hotel. Ook de tearoom heeft, zooals wij reeds vermeldden, een eigen ingang. Resumeerendc mag men dus het volste ver trouwen hebben, dat „de Witte" een goede toe komst tegemoet gaat, te meer, daar er binnen kort Zaterdags en Zondags een strijkje voor muzikale gezelligheid zal zorgen Vermeld zij nog dat het werk is uitgevoerd door de fa. Binnenkomp uit Nijkerk, onder ar chitecturale leiding van onzen stadgenoot, den heer van Wamelen. Het schilderwerk werd uit gevoerd door de fa. Kaspers, het electrische licht door de fa. Lomans, terwijl de planten en bloemen geleverd werden door de fa. Los al hier. HOTEL-PENSION „TERMINUS", Het voormalige hotel Rcichmann. luchtige Liedjes. AAN VELEN. O, 't is zoo moeilijk gTÓót te zijn In daden en in streven, O, 't is zoo moeilijk voor een man Om gróót en mooi te levenl Je plaagt mekaar toch nog zoo gt'aag. Het is zoo makkelijk om laag En klein te zijnl O, 't is zoo moeilijk gróót te zijn En boven al 't gepeuter. Geklets, kleinzieligheid te staan En koffie-praatge'.euter. Je knijpt mekaar toch nog zoo graag, Je haalt zoo gauw iemand omlaag Met je venijn. Ja het is moeilijk gróót te zi™ Niet d'eerste steen te werpen En niet het goede in het hart Van andren af te knerpen Men ziet 't gemakkei ijkst omlaag De menschheid is vaak nog te trèèg Om g r t-t e-z ij nl PEMM7. GARAGE MOLENAAR. Heden geopend. Aan den Westsingel no. 7, waar eens de oude postillon op zijn hoorn blies, om de reizi gers het vertrek aan te kondigen van den omni bus van Amersfoort naar Barneveld, is heden middag onder groote belangstelling de garage geopend van den heer J. J. Molenaar. Onze voorouders zullen weinig hebben kunnen ver moeden dat in dat perceel nu maar alles zon der paarden zou in- en uitrijden met automo bielen. Enmogelijk zullen onze kleinkin deren hetzelfde van ons denken, wonneer zij him eigen vliegtuigen daar stallen. Keeren wij echter lot het heden terug. De garage maakt een grootschen indruk de op pervlakte voor de te stallen auto's is 14 bij 27 M. Het geheel is opgetrokken in gewapend beton, die werken zijn uitgevoerd door de N.V. Amersfoortsche Beton-Maatschappij, alhier. De cischen te stellen aan een garage, n.m.l. groote manoeuvreerruimte, veel licht en brand vrije kapconstructie, zijn hier geheel bevredigd, door een groote gewelfde betonkap, met een spanning van 14 Meter, zoodanig geconstru eerd, dat kolomrtlcn en pilaren geheel zijn ver vallen. Het b'cht, dat niet door de zijwanden verkregen kon worden, komt door drie groote lichtkappen. Een practische oplossing voor alle gebou wen, waar met recht dezelfde eischen gesteld kunnen worden. Voorts is in de garage gebouwd een gerieve- lijk kantooT, W. C.'s voor het publiek en per soneel meer naar achter is het voorraadmaga- zijn met bandenkelder, terwijl terzijde van het pand de waschplaats is ingericht. 's Avonds brandt er een zee van electriscK licht, zoodat alle werkzaamheden doorgang kunnen vinden. Aan den wand hangen eenige mooie platen met technische verklaringen van de constructie der auto's. Voorts zijn eenige aanwijzingen voor de bezoekers aangebracht. Naast de entrée is rechts en links de show room, waar thans de nieuwste Citroen en Fiat zijn geëxposeerd. Voorts zijn thans een keur van auto's in de garage aanwezig, waaronder een nieuw model Buick. Reeds op de Varkcnsmarkt wijst een groote lichtbak U den weg naar de garage, waar bui ten nogmaals een lichtreclame uw aandacht vraagt. Thans heeft men reeds vele aanvragen voor stalling. Heden had de heer Molenaar talrijke gelukwenschen in ontvangst te nemen, waarbij wij gaarne de onzen voegen. Een schat van bloemen werd aangeboden. De werkzaamheden zijn uitgevoerd onder lei ding van den architect H. A. Pothoven. De firma W. Heere is aannemer, firma Boshuizen ver zorgde het electrisch licht, firma Gebrs. Schef- fer belastte zich met het schilderwerk. TEGEN DE TARIEF WET. Een sprekende reclameplaat van Louis Raemaekers. Van het Algemeen Comité van verzet tegen protectie onjvingen wij een exemplaar van een reclameplaat, zooals die door dit Comité wordt verspreid. Op sprekende wijze zijn de gevaren van de tariefwet door Louis Raemaekers, die de plaat op artistieke wijze teekende, in beeld gebracht. Het tarief wordt voorgesteld door een groote spin, die landbouw, industrie, enz. in haar web gevangen houdt. De woorden „Tegen de tariefwet. Vliegt niet in 't web" ge ven de beteekenis der plant aan. De uitvoering dier plaat is op keurige wijze verzorgd door de drukkerij Kotting te Amsterdam. POLITIENIEUWS. Kcrte berichten. Twee wielrijders zijn bekeurd wegens hot bui ten noodzaak rijden op het trottoir bij den Utrechtschen weg. Tegen een motorrijder is procesverbaal op gemaakt terzake het rijden zonder geldig num mer en rijbewijs. Tevens bleek ook, dat do remmen van de auto niet in orde waren. RECLAMES. PrUs 13 regels f 1.55. elke regel meer 0.58 Utrechtsche weg 38. Tel. 302 Directoires in zijde. Fil d'écosse en katoen. Satinet Onderjurken. Dit mooi Amersfoort. „EIKENBESSEN". In de laatste weken is het al herhaaldelijk voorgekomen, dat men ons vroeg welke bessen er toch aan de eiken zitten. Je kunt bijna geen eikenstruik inspecteercn of je vindt „eikenbes sen" en aangezien we allen heel goed weten, dat de vruchten van eiken eikels heeten, vraagt menigeen zich af: als het dus geen vruchten zijn, wat zijn die besjes dan "wel? Ze worden het meest ongemerkt aan het blad der eiken, maar op de laatst gehouden tentoonstelling in de H. B. S. kon men een eikentak zien staan, die behalve aan het blad de bessen vertoonde aan de manlijke bloempjes, de meeldraadkatjes dus. Dit maakte voor een leek het idee „vrucht" al weer wat waarschijn lijker. Maar in een vrucht moet zaad zitten, en snij den we onze besjes open, don zien we eerst niet veel meer dan een dikvleezig-sappigen wand, waarbinnen een kogelvormige kolk. Bij heel nauwkeurig toezien, liefst met een loupe, zien we dat er een heel kleine gekromde, witte made in ligt. Dit is de larve van een diertje, dat straks uit het besje zal kruipen, een wespje. Ons besje is dus een woning, tevens voedsel- magazijn van een jonge wesp, een galwesp, die den Latijnsohen naam Neuroterus baccorum draagt; korter gezegd: ons besje is een gal. Dit jaar is deze soort er wonderveel. Uit het besje komen einde Juni, begin Juli de wijfjes- en mannetjes-wespen te voorschijn en na paring leggen de wijfjes eieren aan den onderkant van eikebladeren, en nu ontstaan daar weer heel andere galletjes, schijfjes van M c.M. doorsnee, die veel op linzen lijken en daarom linsgalletjes worden genoemd. Daar uit komen enkel wijfjes-wespen, die dus nu zon der paring eitjes gaan leggen aan meeldraad- katjes en jong eikeblod, en daaruit ontstaan weer besgalletjes. Er is dus veel kans op mil- lioenen linsgalletjes. Let er eens op. EEN COMPLOT TEGEN BEKENDE POLITICI. Gemeld wordt uit Lissabon, dat de politie de leden heeft aangehouden van een comité, waarvan gezegd werd, dat het voornemens was tal van op den voorgrond tredende politici te dood en. HONGARIJE. DE ZAAK SOMOG7I—BASCO. De Voss. Ztg. brengt bijzonderheden over do zitting van de nationale vergadering, waarin de zaak Somogyi-Basco behandeld werd. De plaatsvervanger van den minister-presi dent, dr. Voss, die het standpunt der regeering uiteen wilde zetten, had nauwelijks eenige woor den gesproken, 'of links brak een luid ge schreeuw los. Men riep: „Hangt de moordenaars op, zij loopen vrij rond" I Verschillende afge vaardigden herhaalden de woorden, die volgens Benicky door Horthy gezegd zouden zijn: „Niet praten, maar handelen moet men I" Toen dr. Vass zich weer verstaanbaar kon maken, zeide hij, dat het tot nu toe niet gelukt was de daders op te sporbn. Deze uitspraak was olie op het vuur. De soc.-democratische afge vaardigde Peycr riep: „Een van hen, de luite nant Soltess, zit op het ministerie van oor log fEen andere afgevaardigde verweet den minister, dat hij moordenaars verdedigde. Hiertegen protesteerde dr. Vass en hij eischte, dat de beschuldigers buiten de zittingszaal, waai hun immuniteit is opgeheven, hun beschuldi gingen zouden herhalen. De minister richtte ten slotte tot allen het verzoek om hem of den minister van Justitie alles mede te deelen, wat zij over den moord wisten. Hij kon echter op het voorstel, een parlementaire commissie van onderzoek in te stellen, niet ingaan. Het viel op, schrijft het blad nog, dat de legi timisten, van wie toch deze heele zaak is uitge gaan, zich geheel buiten het debat hielden. Vass wees de beschuldigingen, die Benicky tegen Horthy had geuit, als ongegronde beleedigingen terug, die alleen ten doel hadden de autoriteit van den staat te niet te doen. ZUID-SLAVIE. SPOEDIGE GRATIE VOOR RADITSJ TE WACHTEN De Deutsche Allg. Ztg. heeft van zijn cor respondent te Weenen bericht ontvangen, dat Raditsj uit de gevangenis een brief aan den koning en den premier heeft geschreven, waar in hij van zijn loyaliteit tegenover de dynastie en den staat getuigt. In goed ingelichte krin gen wordt het bericht bevestigd, dat met een spoedige begenadiging van Raditsj te rekenen is. NOORD-AFRIKA. DE STRIJD IN MAROKKO. Een Fransche parlementaire commissie naar Marokko. Painlevé heeft, in de legerconunissie meege deeld, dat maarschalk Lyautey instemt met het zenden van een parlementaire commissie van toezicht naar Marokko. De commissie heeft daarop enkele afgevaardigden aangewezen, die een soort van voorloopige commissie zullen vor men. CHINA. DE ONLUSTEN TE SJANGHAI EN ELDERS. Ook de havenarbeiders in staking. Berlijn, 5 Juni. (V. D.) Naar uit Sjang hai gemeld wordt, hebben ook de havenarbei ders zich bij de stakingsbeweging aangesloten. Plunderingen te duchten. Naar verluidt, was bij de stoking op de Japansche fabrieken de vorige week ,te Tsingtao de Chineesche politie niet in staatde onlusten te onderdrukken, totdat zij eindelijk op do stakers schoot. Er zijn gisteren vlugschriften verspreid om de huisbedienden tot staking aan te sporen.. De staking van de levensmiddelenvoorzie ning deert over het algemeen de vreemdelingen niet, maar de arme Chincczen beginnen den druk van den honger te gevoelen en het ge vaar dreigt, dat zij de levensmiddelenwinkels zullen ülunderen. Sympathiebetuiging van buitcn- londschc arbeiders. De arbeidersgroep ter Genecfsche arbeids- conferentie heeft besloten een telegram van sympathie te zenden aan de werklieden in Chi na en haar voorzitter verzocht alle mogelijke inlichtingen in te winnen omtrent de gebeur tenissen te Sjanghai en daarvan verslag uit te brengen aan de groep voor een mogelijk in grijpen. VEREENIGDE STATEN. DE HITTEGOLF. Londen, Juni. (H. N.) Uit New York wordt gemeld, dot de hitte onverminderd voortduurt. Honderdduizenden brachten den ofgeloopcn nacht aan het strand door. Het metcreologisch bureau verklaarde, dat er voor de drie eerste dagen nog geen vooruitzicht op afkoeling is. Dè couranten staan vol met be richten over ongelukken cn sterfgevallen, dooi de hitte veroorzaakt. ZUID-AFR1KA- DE HONDERDSTE GEBOORTEDAG VAN KRUGER. De 700ste geboortedag van president Krtiger zal op luisterrijke wijze te Prctqria worden herdacht. Naar Die Burger meldf, zullen op 9 October des avonds in de verschillende kerken herden kingsdiensten worden gehouden. Op TO October vindt in den morgen een kranslegging plaats cn begint het feest op het tentoonstellingsterrein. Des middags wordt een optocht gehouden een paordencommando, de praalwagen van den ouden president cn een historische wagen zul len er o.m. aan deelnemen. Op het kerkplein zal een dienst worden ge houden, waarna men in optocht naar het Sta tionsplein (gaat, waar generaal Hertzog en ge neraal Smuts de menigte zullen toespreken en president Reitz het standbeeld van president Krugcr zal onthullen. Den avond van den 70den wordt een gala voorstelling in het Opera-gebouw gegeven. AUSTRALIË. DE ALGEMEENE VERKIEZINGEN IN NEW SOUTH WALES. De overwinning von Labour. Sydney, 5 Juni (V. D.) Het is thans zoo goed als zeker, dat de Labour Partij 47 zetels van de 90 zal krijgen in de Wetgevende Ver gadering van New South Wales. Ook de verkiezingen in Tasmanië hebben een overwinning opgeleverd voor de arbeiderspartij. Labour heeft ongeveer 78 zetels veroverd van de 30 in het Huis. DE STAATSKOOPVAARDIJVLOOT. De Australische bladen berichten, dat de re geering besloten heeft de stoomvaartlijn van het gemeencbest te handhaven. De oude en on profijtelijke schepen zullen verkocht worden cn voor zoover noodig door moderne booten wor den vervangen. DE IMMIGRATIE IN AUSTRALIË. 'De onderstaatssecretaris voor buitenlandsche zaken von Queensland, Ferry heeft een onder zoek ingesteld naar den invloed van de immi gratie in Noord-Queensland op het algemeen peil der bevolking. In zijn thans uitgebracht rapport legt hij den nadruk op de noodzake lijkheid van een schifting der immigranten, deportatie ven wegens een misdrijf veroor deelde vreemdelingen en het aanleggen van een register van alle vreemdelingen in Aus tralië. Verder stelt hij een nauwkeurig me disch onderzoek voor. DE FRIESCHE ELFSTEDENTOCHT. Een mooi succes. Onze stadgenoot de heer G. J. Runneboom behaalde op een Eysink-motor een tweeden prijs ip de Friesche Elf-stedentocht, welke op den tweeden Pinksterdag plaats vond. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Gistermiddag heeft de Gemeenteraad de be raadslagingen voortgezet en goedgekeurd een voorste] van B. en W. om in beginsel te beslui ten de H.B.S. m. 3-j. c., waaraan een Hoogere Handelsschool m. 2j. is verbonden, met ingang van I Sept. a.s. om te zetten in eene H.B.S. met 5-j. c. met afwijkend leerplan. De vraag of ook de splitsing in de hoogere leerjaren van de Gemeente H.B.S. met 5-jarigen cursus in een literair-economische en een math erna tisch- physische afdeeling volgen moet, meenen B. cn W. thans niet te moeten overwegen, hoewel zij verwachten, dat die splitsing niet zal uitblijven. De omzetting zal voor de gemeente een verlies beteekenen van 5000 per jaar aan subsidie. Voorts werd goedgekeurd een voordracht om een crediet van f 2700 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van meubilair en voor de uitvoering van werkzaamheden in het paviljoen in het Wilhelminapark. Den heer D. Brand werd vervolgens eervol ontslag verleend ingaande 7 September aa als leeraar aan de gemeentelijke 'hoogere burger scholen. In afwijking van een voorste] von B. en W om aan een opzichter van gemeentewerken vooi 877 overuren een bedrag van ƒ175 uit te kee ren, werd op voorstel van den heer R e y n- ders (S.D.A.P.) met 20 tegen 74 stemmen besloten een bedrog ie verleenen von 307.65 Dan werd aan den woningbouw „Zuilen" 2e complex een verhooging van '000 van het ter beschikking gesteld crediet verleend en werd besloten aan dc Laan van Nieuw Guinea een opslagplaats te stichten voor den dienst van Gemeentewerken en daarvoor f 27.500 ter be schikking te stellen. Vervolgens besloot de Raad f 2750 ter be schikking te stellen voor den bouw van een kleedgebouw enz. op het sportterrein aan de fhorbeckelaan. Nadat vervolgens gedurende een half uur in geheime vergadering was vertoefd, werden goedgekeurd de in de gemeentebegrooting voor 1924 voorgestelde wijzigingen. Ten slotte interpelleerde de heer L a m b e c k (S.D.A.P.) over de werkverschaffing. Spr. meen de dot de gemeente in die richting zeer weinig doet. Wethouder Smulders (R. K.) antwoord de hierop dat waarschijnlijk nog in deze maand de Raad zal te beslissen krijgen over een voor genomen bouw van 7000 woningen, deels door de gemeente, deels door bouwvereenigingen te stichten. De voorzitter sloot daarop de vergadering no nog te hebben meegedeeld dat hij Dinsdag a.s. den Raad bijeen zal roepen ter beraadslaging over het aangaan cener geldleening. KENNISGEVING. Collecte fonds gewapende dienst. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter algemeene kennis, dat de ge wone jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben op Maandag 8 Juni 1925 en volgende dagen. Deze collecte wordt ten zeerste in de belang stelling der ingezetenen aanbevolen. Amersfoort, 4 Juni 7925. Burgemeester en Wethouders van 'Amersfoort, De secretaris. De burgemeester, J. HAARS 0. s.) v. RANDWIJCK HET BEZUINIGINGSRAPPORT. Een voorste! van mevr. Wolff— Klein. Het door ons gepubliceerde rapport der Be- zuinigings-Comissie miste een voorstel van Mevr. WolffKlein, dot, naar men ons mee deelt, wel in het ten Raodhuize ingediende rap port is opgenomen. Mevr. Wolff heeft zich n.l. niet vereenigd met het voorstel inzake de loo- nen en salarissen en heeft daaromtrent het vol gende voorstel ingediend. Geen aftrek op loonen tot f 7000. De wedden boven 7000 tot 2000 worden verminderd met 2 Vz pet. en de wedden boven f 2000 worden verminderd met 5 pet. GARNIZOEN. -/ 58tiénVrïTr-J.'i Bij Kon. besluit is, op zijne aanvrage, een eervol ontslag -uit den militairen dienst verleend aan den rcserve-ecrste-luitenant J. G. N. van Reijn, van het 27e regiment infanterie alhier. EXAMENS. Onze stadgenoote mej. A. Dumont slaagde te- Leiden voor het arts-examen Voor het examen van Gedsdienstonderwijzc- res van den Ned. Prot. Bond is geslaagd: voor Deel I mej. H. Vrijdag, alhier. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN Aangifte van leerlingen. Belanghebbenden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie var. de Rijkskweekschool voor Onderwijzers en' Onder wijzeressen, waarin bizonderheden voorkomen betreffende de aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus, die 8 September a.s. een aan vang neemt. LEGER DES HEILS-TENT Van 272 Juli a.s. In overleg met een aantal kerkelijke perso nen, w.o. de leiders der Evang.-ver. „Bether, heeft het Leger des Heils het plan opgevat tot het houden van een reeks van „Tentsamenkom sten" van 2 tot 72 Juli a.s. De tent bied plaats aan pl.m. 500 personen en komt te staan op het terrein van den heer Boshuizen a.d. Arnhemschewcg t.o. JKinder- zorg". lederen avond zullen verschillende personen de bijeenkomsten leiden, o.w. de kommandant van het Leger des Heils in Nederland; de lei der van het Maatsch. werk kolonel Schuur man; kolonel King van Zuid-Afrika; komman- deur en mevr. Nak; ds. Gerritsen, de heeren Van Galenlast, Veis Heijn e.a. Twee muziekkorpsen en zangkoren zullen de bijeenkomsten opluisteren. BIOSCOOP DE AREND. De rit door de brandende prairie. Het hooEdnummer, dat deze week in de Arend wordt vertoond is er wederom één van het cowboy-type. In alle opzichten een Wild-West- film, met de uit den aard der zaak daaraan noodwendig verbonden sensatie. Immers een Wild-West-film zonder sensatie is ondenkbaar. Want sensationeele avonturen, die in der gelijke rolprenten voorkomen, zijn het juist, die de aantrekkelijkheid vormen en voor dc oer- echte cow-boys enthousiasten het belangwek kendste zijn van het geheele bioscoop program ma. Zij zullen don ook ongetwijfeld hun hart ophalen bij het zien van „De rit door de bran dende prairie', waarin wel een van de beste co w-boy-acteurs, Tom Mix, de hoofdrol van „Eensklaps" vervult. Zooals wij reeds zeiden, een sensatie-volle film, boeiend en spannend van het begin tot het einde. Het bijprogTamma geeft een geestige klucht, waarin op woeste wijze een auto-tocht gemaakt wordt, terwijl in het Hollandsch Nieuws o.m. de huldiging der Holland-Indic-vliegers op Ho ut rust op het doek wordt gebracht. Een zeer mooie natuuropname ziet men in de Water werken van New-York. Gelijk bekend is het hotel Bellevue aan de Koninginnelaon, voorheen geëxploiteerd door den heer Reichmann, overgegaan in handen van den heer Dolmans, die tevens het hotel her doopte, zoodat thans de naam is Hotel-Pension Terminus. Voorts hebben zoowel het exterieur als het interieur belangrijke restauraties ondergaan. De eetzaal, koffiekamer, vergaderzaal en hotelka mers zijn grootendeels opnieuw gestoffeerd, ter wijl het geheel een huiselijken indruk maakt. In den tuin zijn verschillende zitjes gemaakt, waar de bezoekers rustig kunnen genieten van de mooie omgeving. De heer Dolmans, die zijn sporen reeds te Laren en Zeist verdiend heeft, zal met de hem eigen handigheid om met het publiek om te gaan, Terminus wel vooruit weten te brengen. BEKEURD. Een motorrijder is door de politie geverbali seerd wegens het berijden van een, motorrij wiel zonder voldoende remmen ONWEL GEWORDEN. Op den Soesterweg werd gisteren een man plotseling door een verlamming onwel en zak te in elkaar. Per politiebrancard is de man naar zijn woning vervoerd. 'AANRIJDING. In de Langesteaat In de Langestraat had gisteren een aanrijding plaats tusschen een auto en een met paard be spannen wagen. De autobestuurder wilde den wagen voorbij rijden, hoewel de ruimte zulks niet toeliet. Het gevolg was een botsing. De autobestuur heeft zich intusschen bereid ver klaard de aangerichte schade te vergoeden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Morgen hebben dienst de doktoren Schreu- <3er, Baltenburg en Van Enst. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS. Morgen en verder de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheker fa. Kok en Zn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2