23NoJa§o9oang AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE EEMLANDER"woert8da924Juni1925 BINNENLAND. TWEEDE BLAD. FEUILLETON. De gouden band. HET AUTO-ONGEVAL DER KONINGIN. Omtrent het auto-ongeval van H.M. de Ko ningin meldt de Zwitscrschc correspondent van de „Maasbode" nog- dat volgens een mededee- ling van bevoegde zijde de schuld bij den chauffeur ligt, die van den auto afstapte, voor dat de Koningin uitgestegen was, daardoor den auto onbestuurd latend met alleen Hare Ma jesteit er in. Gelukkig hebben eerst een boom en daarna een droge sloot den auto spoedig tot stilstand gebracht, daardoor grooter on- heid voorkomend. Hare Majesteit was uitge reden met een hofdame en een dienaar om op een mooi plekje in de buurt van den „Glacier des Bossons", rustig te schilderen. Hare Ma jesteit draagt thans de rechterhand met uit zondering van den duim. in een verband AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op Maandag 29 Juni a.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den minister van Marine zal op Donderdag 25 Juni a.s. niet plaats hebben. DE WIJZIGING DER KIESWET. Door de Eerste Kamer verworpen. Het wetsontwerp tot wijziging van de Kies wet is heden door de Eerste Kamer verworpen met 24 tegen 14 stemmen. UITOEFENING DER ARTSENIJBEREID- KUNST. Memorie van Antwoord. In de Memorie van Antwoord merkt de mi nister op, dat de verscheidene leden, die de voorgestelde regeling niet juist achten, daar bij over het hoofd zien, dat de apothekers krachtens de bestaande wet de bevoegdheid tot bereiding en aflevering van sera en vac cins hebben het ontwerp laat in dit opzicht het beginsel van de wet onaangetast, maar opent de mogelijkheid van het geven van voor schriften. Het ligt in de bedoeling, om naast sera en vaccins slechts die geneesmiddelen aan te wij zen, welke daarmede wat controle en gevaar voor de volksgezondheid betreft, op één lijn dienen te worden gesteld en welker aard na der in de Memorie van Toelichting is aange geven. De te treffen regeling zal zich beperken tot wat bescherming von de volksgezondheid dringend eischt en den handel niet meer belem meren, dan uit dien eisch voortvloeit. Aller minst is bedoeld, dat de bepaling in ruimen zin wordt toegepast, zóó b.v. dat ook een goed deel van het drogistenbedrijf er door zou wor den beheerscht. Sera en vaccins, welke uitsluitend ten be hoeve van dieren gebruikt worden, vallen bui ten de grenzen van dit ontwerp. Bij herkomst uit het buitenland zal met de herkomst van de middelen worden rekening gehouden. Wanneer blijkt, dat in het land van her komst goed toezicht wordt gehouden zal met een invoercertificaat genoegen kunnen wor den genomen, waardoor eenerzijds de invoer zonder vertraging kan plaats hebben en an derzijds tegen invoer von vervalschte prepa raten wordt gewaakt In cen bijgaand gewijzigd wetsontwerp zijn eenige wijzigingen ter verduidelijking aange bracht. Een gewetensplicht. De R. K. bisschop van d?n Bosch heeft do katholieken in een schrijven gewezen op hun plicht om 1 Juli te stemmen op de katholieke lijst. Het schrijven wordt aldus besloten Wij vertrouwen, dot geen enkele kothieke kies gerechtigde, noch man noch vrouw, op I Juli zal verzuimen zijn stemplicht te vervullen en dat allen hun stem zoo zullen uitbrengen, dot zij deze voor God en hun geweten kunnen verantwoorden en door O. L. Heer daarvoor beloond kunnen worden". DE TWEEDE KAMER-VERKIEZINGEN. Het totaal aantal candidatcn. Men meldt ons Het totaal aantal condidaten, dat voor de aanstaande verkiezing van leder^ der Tweede Kamer der Staten-Generoal door het geheele land gsteld is, bedraagt 562, als volgt verdeeld over de partijen 4 S. D. A. P. 84 R. K. Staotspnrtij 75 Vrijheidsbond (alle lijsten) 63 Vrijz. Dem. Bond. 41 Anti Rev. Partij 58 Ned. Middenstands Partij 23 Christ. Hist. Unie 20 Plattelandersbond (lijst Braat) 20 Vaderlandsch Verbond 20 Democratische Partij 20 Rev. Arb. Comité 20 Chr. Dem. Federatie 18 Plattelandersbond (lijst de Boer) 17 R. K. Volkspartij 15 Communistische Partij 12 Staatk. Geref. Partij 10 Herv. Geref. Staatspartij 10 Vrijdenkers naar het Parlement 9 Socialistische Partij 9 Protestantsche Volkspartij 8 Bezuinigingspartij 8 Verbond van Actualisten 5 Vrije Christ Partij 3 Verbond voor Premievrij Staatspensioen 3 Grondpartij 3 Nationale Partij 2 Sportpartij 1 Pensioenacte Partij 1 Rentetrekkers Partij I Landbouwerspartij 1 Wilde Partij I Rapaille Partij I De middenstandspartij. De candidoten der Middenstandspartij heb ben zich verbonden, dat indien de gezamenlijke lijsten dezer partij in het land voldoende stem men halen om op écn of meer zetels aanspraak te maken, die candidoat (of die candidatcn) ge kozen wordt verklaard, drie het grootste aantal stemmen op zich vercenigd heeft, HET OOSTZEE-ESKADER. Vertrek van Kopenhagen. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegrafisch bericht is Hr. Ms. oefe- ningsdevisie onder bevel van den Schoutibij- nacht K. F. Sluijs op haar reis in de Oostzee, den 22en Juni van Kopenhagen vertrokken. De groep zeevliegtuigen onder bevel van den Luitenant ter zee Ie klasse C. A. Weemhoff is eveneens dienzelfden dag van Kopenhagen te ruggekeerd naar het vliegkamp „De Mok" op Texel. JHR. MR. O. Q. VAN SWINDEREN. 60 jaar geleden gepromoveerd Gister was het 60 jaar geleden, dat Jhr. Mr: O. Q. von Swinderen aan de universiteit ic Groningen promoveerde tot doctor in de rechts geleerdheid. Jhr. Mr. Oncko Quirijn van Swinderen werd in 1840 te Gronngon geboren en promoveerde den 22 Juni 1965 aan de Universiteit aldaar op een dissertatie, getiteld „Over het begrip van diefstal" tot doctor in beide rechten. Na zijn promotie vestigde Jhr. van Swinde ren zich als advocaat in de stad Groningen, totdat hij in 1868 benoemd werd tot subst.- griffier bij de Arnhemsche rechtbank. In 1871 werd hij rechter te Almelo, een jaar later te Groningen en in 1899 volgde zijn benoeming tot vice-president. Van 1902 tot 1910 was de heer Van Swinderen president van de Gro- ningschc arrondissementsrechtbank, nadat hij in 1901 bedankt had voor een benoeming tot lid van den Hoogcn Raad. Ruim 200 «geschriften en werken op rechts kundig gebied zijn van zijn hand verschenen, vooral op het gebied van het Strafrecht, o.a. het StandaardwerkEsquisse du droit péna» nctuel dons les Pays Bas et a l'etrenger, Gro- nin'gue, BruxePes, Paris, Berlin. (Schets van het tegenwoordige Strafrecht in Nederland en in het Buitenland). In rechtskundige weekbladen, en tijdschrif ten zijn eveneens van zijn hand vele artikelen verschenen. DE TERAARDEBESTELLING VAN Ir. CANTER CREMERS. Men seint ons uit Londen De Times meldtDe Britsche regeering heeft zich doen vertegenwoordigen en was te zamen met de Egyptische en Socdoneesche re geering vertegenwoordigd bij de teraardebe stelling van Ir. Canter Cremeis, welke gisteren op het Britsche kerkhof te Cairo plaats vond. De Britsche tijdelijke zaakgelastigde, de heer C M. Patrick, heeft een bezoek aan het ^c" partcment van Buitcnlandsche Zaken afgelegd, len einde de deelneming te betuigen van dc Britsche regeering in het verlies door Neder land geleden door den dood van den heer J. J. Canter Cremers, hoofdingenieur van 's Rijks Waterstaat. IND. CONGRES VOOR SOC. ARBEID IN DE INDUSTRIE. Te Vlissingen gehouden. Op 19 Juni werd in Hotel „Brittannia" te •Vlissingen, het eerste Industrieel Congres voor Socialen Arbeid in de Industrie geopend, waaraan door 18 landen met ongeveer 150 personen deelgenomen werd. 1 Op den openingsavond werd gesproken door den heer Van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, Mademoiselle R. dv> Monmort, den heer C. H. van der Leeuw en den heer P. M. Cochius. Na de opening gaf het Zuid-Bevelandsch Zangkoor in hun schilderachtige dracht eenige liederen ten gehoore. Zaterdagmorgen werd het zakelijk gedeelte doop den heer P. M. Cochius ingeleid en de mededcelingcn von de verschillende landen over den voortgang vdn de „Industrial Welfare Movement" voorgelezen. Uit alle rapporten spreekt duidelijk, dat het belang van deze beweging in alle landen er kend wordt, ofschoon er in dc methoden wel ke men volgt nog verschil bestaat Het rap port uit China, waar wel alle moderne machi nes ingevoerd zijn, doch de in het westen in gevoerds aVbcidswetgeving ,ontbreekt, heeft grooten indruk gemaakt Het congres-comité heeft de meeste rappor ten en mededeelingen van te voren vertaald, zoodat weliswaar Duitsch, Engelsch en Fronsch als congrestaai gelden, doch het ver moeiende en tijdroovendc vertalen wegvalt De stemming onder de verschillende talen sprekende deelnemers van het congres is voortreffelijk. DE KATHOLIEKE UITGEVERS MIJ. „FUTURA". Een gedeeltelijk dementi. Noor aanleiding van het bericht van „Het Volk" over de financieel© moeilijkheden der Katholieke uitgeversmaatschappij „Futura" schrijft de katholieke „Leidsche Ct." „Waarheid en verzinsel zijn hier door elkaar gemengd. „Waarheid is, dat men bezig is met cen reorganisatie van Futura bezuiniging welke om financicele redenen noodig is 'geble ken. „De rest van het bericht is voor het grootste gedeelte naast de waarheid verzinsel. „Wij willen alleen opmerken, dat „het Leid sche Katholieke orgaan" niet de minste relatie met Futura heeft en dat dus het bestaan vuï djt orgaan geen ander orgaan kan bedoe'd zijn dan de „Leidsche Crt." gelukkig niet „in de waagschaal" gesteld is. „Waarbij wij niet willen zeggen, dat dit ipet de uitgavan von „Futura" wél het geval is." „Het Volk" merkt hierbij op, dat het ook in zijn mededeelingen genoemde katholieke dag blad „Het Centrum" zich van elke vermelding of togensprook van het bericht onthouden heeft. Overigens mjerkt het sociaal-democratische orgaan op, dat er wellicht verbènd bestaat tus- schen de moeilijkheden van „Futura" en het faillissement von dr. Vcrviers „Spaarfonds voor Bodcmcultuuj", „waar zoowel directeur Smits als commissaris Aalberse van „Futura" rouw bij dat spaarfonds betrokken waren." VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Dc herdenking ven het 50- jarig bestaan. De feestelijke herdenking te 's-Gravenhoge van het 50-jarig bestaan van den Volksbond tegen Drankmisbruik zal 7 en 8 Juli plaats hebben. Op het programma voor 7 Juli staat o.m. een concert in het Kurhaus, waame het hoofdbestuur in een der zalen van het Kurhaus receptie zal houden. Woensdagochtend wordt óa elgemeene vergadering gehouden cn 's middags zullen de deelnemers een tramrit maken door de stad, aangeboden door het ge meentebestuur voor 's Gravcnhage. Tot slot een gemeenschappelijke maaltijd. BOND VAN GEPENSIONNEERDBN BU DE NED. SPOOR. Dc 28e Bondsvergadering. Onder leiding van den vice-voorzitter, den heer J. P. de Klerk, werd gisteren te Amster dam dc 28e Bondsvergadering gehouden van den Bond van Gepensionneerden bij de Nedcrl. Spoorwegen cn word bij opening dezer de lijst der gestorven leden, in het bizonder het af sterven van onzen geachten voorzitter, den heer P. K. J. von der Drift herdacht. De heer J. P. do Klerk werd bij acclamatie tot voorzitter benoemd. Bij rondvraag werden door verschillende le den eenige vragen gedaan betreffende het ver loop der te verwachten nieuwe pensioenrege ling, die door den voorzitter op duidelijke en begrijpelijke wijze werden beantwoord. Tevens werd door eenige leden naar voren gebracht de vraag, waarom zoolang getraineerd wordt met de toekenning van den in uitzicht gestelden cn verwachten 20 pet. toeslag op de oude pensioe nen en gof een der leden eenige voorbeelden van den trcurigon toestond, waarin sommige zeer oud-gepensionneerden zich bevinden. Hij drongfeer op aan, zoo noodig bij de Ko ningin een en onder kenbaar te maken, indien de hoop op toeslag niet in vervulling mocht komen. HET CHR, DAGBLAD DE AMSTERDAMMER. Het geding tegen commissa rissen. Een nieuw Chr. dog blad In verbond met de dagvaarding von de com- missarissen Van „Do (christelijke) 'Amsterdam mer" voor de rechtbanken te Amsterdam cn Den Heag is gisteravond in het gebouw van den Christelijken Werkmansbond te Amster dam een vergadering gehouden van het comité win obligatiehouders, onder voorzitterschap van den heer W. Schopenhauer. De heer Van Leeuwen zette de zeer uitvoe rige dagvaarding uiteen en gaf als zijn over tuiging te kennen, dat do commissarissen zou den moeten betalen. De voorzitter deed verder mededeeling von het feit, dat zich te Amsterdam een combinatie heeft gevormd, die zich ten doel stelt cen nieuw christelijk dagblad op te richten. Spr. mocht nog geen nomen noemen, maar 'hij kan wel zeggen, dat dc zaak in zeer goede handen is en dot men spoedig voor den dag zal treden Deze combinatio heeft zich bereid verklaard met het comité van obligatiehouders samen te werken en wil dit comité ook in de nieuwe krant betrekken. De voorzitter meende dat do heer Van Leeuwen de aangewezen man zou zijn om de obligatichouders in dc nieuwe kront te vertegenwoordigen. De heer Van Leeuwen deelde nog mede, dat de bedoelde combinatie reeds twee jaren werkt en dat het nieuwe christelijko dagblad er ze ker komt. DE SCHILDERSSTAKJNG TE DEN HAAG. Hulp van buitctvstcedsche patroons. Von patroonszijde wordt medegedeeld dat gistermorgen cen 150-tal patroons en zoons van patroons zijn aangekomen uit Amsterdam, Haarlem, Deventer, Apeldoorn, Arnhem, Utrecht, Rotterdam en daaromheen liggende plaatsen. De aanbieding van werkkrachten wordt steeds grooter. Door de besturen der arbeidersorganisaties is een conferentie met de patroons bij de rijks bemiddelaar aangevraagd, welke confercruio gister zou plaats hebben. VERDUISTERING. Een oud-Kamcrli'3 voor dc recht bonk. Voor de Haogsche rechtbank heeft vandaag terecht gestaan de 46-jarig W. H. de B.r koopman in den Haag, gedetineerd, wegens verduistering. Bckl. had van een boekhandelaar te Amsterdam verschillende bedrogen, tot een totaal van 2450, ontvangen om boeken te koopen in Duitschlond. Bekl. heeft dat geld gebruikt om oude schulden tc betalen enz., cr> heeft geen boeken geleverd Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Dc verdediger mr. Pacts pleitte vrijspraak. Naar zijn meening kan hier van verduistering geen sprako zijn, omdat er geen verhouding van lastgeving bestond. Bekl. moest bepaalde boeken leveren, waarvoor do prijzen waren vastgesteld. Er kwam dus een koop tot stond. Hij ontving daarbij een voorschot op de koop som. Hij is dus alleen in gebreke 'gebleven do boeken te leveren en zou daarvoor eventueel civiel-rechterlijk kunnen worden aangesproken. PI. verzocht bckl. onmiddellijk in vrijheid to stellen. Na raadkamer, willigde de Rechtbank dit verzoek in. Uitspraak 30 Juni o.s. DE ONREGELMATIGHEDEN DER MAAS- EN WAALSCHE BANK. Het vonnis tegen den voormo- ligen directeur. Heden deed de Arnhemsche rechtbank uitspraak tegen den 57-jorigcn bankdirecteur J. G. J. uit Nijmegen, thans gedetineerd. Bekl. werd veroordeeld wegens valschheid in ge schrifte tot een gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek der preventieve hechtenis. Dc eisch luidde 2 jaar. J DE ZAAK-BROMMERT. Het cassatieberoep verworpen. De Hoogc Raad heeft verworpen het cas satieberoep van J. BrommoTt, die wegens opruien in een openbare vergadering van dc communistischo partij te Enschede tijdens het conflict in dc tcxtiel-industrie door hot Hof te Leeuwarden waarheen de zaak na cassatie van een arrest van het Amhemsche Hof was verwezen was veroordeeld tot vier maanden h'cchtenis. KORTE BERICHTEN. Dc pseudo-Nederlonder. Dc 4c Kamer der Rechtbank te Amsterdam deed heden uitspraak in de zaak tegen den 3T-jarigen Duitschen ex-frontsoldaat, die te recht had gestaan terzako dat hij zich met be hulp van een geboorte- en een vaccinatiebe wijs, welke documenten hij ontvreemd had van zekeren D., te wiens name zij gesteld waren, in April 1924 cen Nederlondsch paspoort had doen vervaardigen, woarna onder den naam D in het huwelijk was getreden met een Duit- schc vrouw te Amsterdam wonende. Do rechtbank veroordeelde hém tot een ge vangenisstraf van zeven maanden conform den eisch. Op vrije voeten. Het raadslid uit Kerkrode A. H., die do vo rige week gearresteerd werd, is weer op vrije voeten gesteld. Door een stier ernstig gewond. De landbouwer Vaessens te Heerlen, die werkzaam was in een stal bij zijn woning te Ter Worp werd plots aangevallen door een stier. Hij werd zoodanig gewond, dat men voor zijn leven vrejest. Opruiing. Ter zake van opruiing in geschrifto zijn Za terdagnacht op het Plein in Den Haag aange houden drie personen, die daar op dc stTaat de woorden„stemt niet" geschilderd hadden Twee emmers kalk en drie borstels zijn in b*- slog genomen. Den hals gebroken- Te Westerlee is Zondagavond do veertien jarige zoon von arbeider De Groot over spoor rails gestruikeld. Hij brok zijn hals cn was onmiddellijk dood. De oude truc. Zondagmiddag, even voor het uur van win kelsluiting, kwamen tweo Zigeunervrouwen in een winkel in Wijk bij Maastricht, kochten voor een kleinigheid, gaven een rijksdaalder in betaling en vroegen een paar guldens terug, met dc beeltenis van de Koningin met afhan gend haar; het was om broches van te maken. De vrouw in den winkel kende echter de trucs van dc zigeunerdames en duwde de hen don terug, toen zij de begeerde geldstukken in de lade wilde aanwijzen. De andere vrouw, wij zende op cen reclomepnlat aan den muur, vroeg of dat cen Spaanscho ridder was, kennelijk met het doel om de aandacht af to leiden. Hoewel de vrouw in den winkel geen oog van de geld lede afsloeg cn ze zoo spoedig mogelijk dicht- duwdc en ook op de vróuwen en vooral op haar handen lette, werden na het bezoek der vrou wen toch vier guldens vermist uk het pakje, waarin de geldstukken apart worden gelegd. Luchtvaart. VLIEGONGELUK. Bij een londingspoging geraakte een Fronsch vliegtuig in de hoogspanningsdraden van den clcctrischén spoorweg Bonn—Siegburg en stort te neer. Beide vliegers stierven eenigo uren na het ongeluk. Zender vallen leert men niet loopen, zonder dwalen komt niemand tut de waarheid. Naar het Engelsch van DAVID LYALL. Een dof gevoel von wrok kwam bij Sherston op, een gevoel, zoo bitter, dat het hem wos, alsof hij zou stikken. Waarom zou zij daar beneden zitten tusschcn de elite, gekleed in mooie klecren, met volle teugen genietend, terwijl hij, vermoeid cn ver langend in zijn havclooze uniform, heel boven zat, een diepe klove tusschen hen. Elke coquet te beweging van haar veeren waaier, ongetwij feld een geschenk van een harer bewonderaars, deed hem pijn. Geen wonder, dat hij niet van het stuk kon genieten, dat elk onbeteekenend bedrijf hem eindeloos lang scheen. Bij elke kleine pauze sloeg hij haar weer gade en toen bij de derde, haar metgezel opstond en de 2aal verliet, kwam hij in verzoeking naar beneden te gaan en diens plaats in te nemen. Waarom niet? Het was zijn recht; niemand, het oller- minst Winnie, kon het hem beletten .Maar be tere gedachten kwamen bij hem ophij be proefde zelfs, zich er over te verheugen dat zij het naar haar zin had en van een onschuldig vermaak genoot. Maar hij slaagde er niet erg in, zichzelf te overtuigen dat hij blij was. Eindelijk was het stuk uitonder het inval len van .,God save the King" begon het pu bliek naar buiten te stroomen. Sherston liep snel de trappen of en posteerde zich op de stoep bij de middendeur, waar hij een goed ge zicht had op hen, die naar binten kwamen, cn waar zij hem waarschijnlijk zonder moeite zou den kunnen zien. Het was een buitengewoon schouwspel, schit terend gekleede mooie vrouwen, die haar ge leider genadige blikken toewierpen een stuk je Londensch leven, waarvan Sherston lang ver stoken wa§ geweest. Maar hij stelde slechts be lang in twee personen. Doar kwam zij, Winnie, die de bevallige plooien van haar mooien grij zen avondmantel om hoar heen hield, cn waar van de groote wit-bonten lcraag een zeer goed staande omlijsting voor haar levendig gelaat vormde. Perry Butler, die zich naar haar over- boog, zeide iets, dat een vroolijkcn trek om hoor mond bracht Toen zij haar hoofd om wendde om hem te antwoorden, ontmoetten haar oogen Sherston's gelaat. HOOFDSTUK IL Het wos zonder ecnigen twijfel een kritiek oogenblik voor Winnie Sherton. Zij was niet blij haar man te zien althans niet zoo blij, als zij had behooren te zijn Zij was een buitengewoon gevatte vrouw, wont zij wervddo met een doordringenden blik von herkenning haar oogen van het gelaat van Sherston af cn fluisterde haar metgezel iets in het oor. Indien hij dicht genoeg bij was geweest, zou Sherston het woord „broeder" hebben verno men. Zij nam oogenblikkelijk, haastig afscheid van Perry, hetgeen dezen een oogenblik scheen te verbijsteren, snelde toen naar Sherston cn stok opgewonden haar hand door zijn arm. „O, Jack maar Jack, je kunt het niet zijn! Ben je het werkelijk Laat ons vlug hier uit deze menigte gaan. anders begin ik te huilen. Als wij den hoek omgaan, zullen wij zonder tc moeten wochten, een taxi vinden. Kom mee I Dc weet den weg." „Moor de kerel met wien je was „O, ik heb hem de zaak uitgelegd. Hij is weg; stoor je niet aan hem. Het eenige wat er op aan komt is, dat jij er weer bent! Maar Jack, waarom kwam je zoo Waarom heb je niet behoorlijk getelegrafeerd, zoodat ik je had kunnen komen halen, of althans gezorgd had, thuis te zijn? Dit is afschuwelijk, gewoonweg afschuwelijk voor je." Voortdurend gof zij een tikje op zijn arm en trok hem haastig den hoek om, uit het gezicht van de menigte om hen heen en vooral uit het oog van Perry Butler. „Ik heb getelegrafeerd Winnie, maar volgens Juffrouw Withers, is het telegram niet geko men." „O, dus jc hebt Sally gezien," zei Winnie op verlichten toon. „Ja, cn ze heeft mij verteld, waar je was." „Zoo, ja, dat dacht ik al/' zei Winnie be proevende geen scherpen klank aan haar stem te geven, maar zich tegelijkertijd voornemend, het haar kameraad betaald te zetten, die om het zoo maar eens te zeggen, haar eigenlijk aan de kaak gesteld had. „Wel, dat was best; beter Sally, dan nie mand, was het niet zoo, oude jongen „Hallo, chauffeur. Ja natuurlijk neemt hij ons mee. Laat dat maar aan mij over, ik weet met hen om te gaan." Heel vlug, als een bliksemschicht opende zij het portier van de taxi nog voor dat Sherston den tijd had, dit zelf te doen, en sprong cr in. „Vooruit maar, drie en twintig Welstood Man sions, Maida Vale. Je benzine zal het zoo ver wel uithouden, zelfs al is het kwart over elf." 1 Sherson sopte na haar in cn een minuut la ter reden zij weg. „Als je wilt, mag je me nu een zoen geven Jocky," zei zij, terwijl zij haar roze wang naar hem toewendde. „Hoe vindt je, dat ik er uit zie Wel de moeite woord, om een zoen te geven vindt je niet Sherston voelde hoe haar nabijheid zijn bloed sneller deed stroomen, en hij wendde zich tot hoor met al het vuur van den minnaar. „Jc bent eenvoudig betoovcrend, lieveling. Wat ik afschuwelijk vond, was, je door bene den in do stalles tc zien zitten naast dien ploert. Het is nog een wonder, dat ik niet naar be neden ben gekomen en een scène heb ge maakt." „Ik docht al, je hadt iets moorddadigs in jc oogen, toen ik je daar "bij de deur zag. Die arme, dikke Perry Butler, keek hij niet ver slagen? Het zal hem goed doen. Je moet we ten, Jocky, hij is mijn chef en ik moet beleefd tegen hem zijn, heel beleefd. Hij is werkelijk altijd heel behoorlijk tegen mij geweest. En ik verzeker je, dat ik niet de helft van zijn uitnoo- digingen heb aangenomen. Ik heb geprobeerd Jack, mij er goed door te slaan. Het heeft wel wat moeite gekost mijn beste, wont werkelijk, jo bent een vreeselijken tijd weg geweest, en ik was wel de eenzaamste mensch op aarde." Zij begon te schreien, echte tranen, die Sher ston moest wegvegen. „Ben je werkelijk blij mij te zien, Jacky? Je hebt het nog niet gezegd," vroeg zij door haar tronen heen. „Natuurlijk ben ik blij, lieveling; misschien een beetje te blij," zei hij innig. „Het spijt me voor dien kerel van een Butler. Zou het niet -beleefder zijn geweest, als je hadt gewacht en mij hadt voorgesteld?" «Ik zou het vanavond niet hebben kunnen doen, Jacky. Ik zou mij ols een dwaas hebben aangesteld. Jij bent wanhopig koel, moor ik ben moor een arm eenzaam vroifwtje, die hoor gevoelens niet zoo goed kan beheerschen. Je moest het als een compliment beschouwen dat ik moer zoo dodelijk bereid was met je mee te gaan, vooral daar hij mij had uitgenoodigd mee te gaan soupccren in de Troc. Vortcl mc nu, wot Sally heeft gezegd. Vindt jo haar ntet een aardige zus „Dot schijnt mc wel. Zc is naar Wood Green gegaan om iemand te gaan bezoeken, misschien een denkbeeldig iemand, die zo haar „goeio (ante" noemt, opdat wij onze kamera voor ons alleen hebben." Winnie trok even een gezicht in donker. „Heeft zii dat gezegd? Ik *heb nooit geweten, dot zij ergens een „goeio tante" had. Ik zal een beetje op haar moeten letten, vrees ik. Jo, het was echt kameraadschappelijk van hoor, wont zoo is Sally, door en door goed. rk zou geen beter en oprechter kameraad heb ben kunnen krijgen, als je hoor zelf voor mij hodt uitgekozen." „Wie cn wat is zij vroeg Sherston afge trokken. „Heeft zij je dot niet verteld? Zij komt van buiten, haar vader is een dorpstimmermen. Zij heeft een baantje gekregen aan het Ministerie van Landbouw. En zij is een knappertje, veel knapper dan ik. Zij zal nooit aan den dijk ge zet worden, doar zal zc wel voor zorgen." „Moor jij vraagt nu natuurlijk ontslag, je moet het hun morgen zeggen," zei Sherston kort en wat streng. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 5