NUTSSPAARBANK WIJNHANDEL J. A. SCHOT ERMAN Zn. DE ADELAAR BINNENLAND. UTR. SI RAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.-- Gewas 1920 St, EMILION f 1.40 f 56,- Voortzetting van onzen grooten Uitverkoop Voorziet U nog heden van een nieuw costuum Onze prijzen weerstaan iedere concurrentie 99 Tel. 224 Langestraat 40 RECLAMES. Prijs 13 regels f 1.55. elke regel meer 0.50. Zij, die geregeld betalingen van het Rijk ontvangen (Ambtenaren, Gepensioneerden, enz.) kunnen daarvoor kosteloos gebruik maken van de bemiddeling der Spaarbank. Inlichtingen a. h. kantoorUtrechtschewegl. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH PER ANKER; 99 ZHLONGEVAL BIJ TUNIS. 4v.Y Vijftien inboorlingen verdronken. Doordat een zeilboot ten gevolge van een windvlaag omsloeg, zijn in de buurt van Tunis 15 inboorlingen verdronken. I JAPAN. NIEUWE HEVIGE AARDBEVINGEN. Groote verwoestingen en vele slachtoffers. D.d. 4 Juli wordt uit Londen aan de Cour. gemeld In Japan hebben twee nieuwe hevige aard bevingen plaats gehad. De eerste had plaats hedenmorgen om 2.30 en de tweede om 4.30. Zij troffen de geheele Zuidelijke helft van het Jepansche schiereiland. Er zouden twee steden en honderden huizen verwoest zijn en men vreest, dat er vele menschenlevens te betreu ren zijn. De materieele schade is aanzienlijk. De treinen vertrokken niet. Verder seint men uit Tokio aan het geci teerde blad Hedenmorgen heeft in Tottori het Zuidelijk gedeelte van het Japansche hoofdeiland, een nieuwe aardbeving plaats gehad. Bij de vo rige aardbeving waren verscheidene honderden menschenlevens te betreuren en werd belang rijke schade aangericht. Behalve het bericht, dat even buiten Tottori een spoortrein volko men vernietigd werd, worden thans geen bij- zonderheden gemeld, doch, te oordeelen naar het aantal slachtoffers bij de vorige aardbe ving, wordt gevreesd, dat ook thans het aantal 'dooden weder groot zal zijn. Toltori is een plaats van 26.000 inwoners. Nader wordt bericht, dat te Tottori ver scheidene gebouwen werden verwoest, maar geen persoonlijke ongelukken voorkwamen. CHINA. DE ONRUST IN CHINA. Anti-Japansche doden. Te Sjanghai hebben enkele gewelddaden tegen Japanners plaats gehad. De Chineesche politie heeft drie Japanners bevrijd, die door het gepeupel in de Chineezenstad werden aan gevallen. Engelsche en Japansche winkels te Swatow zijn geplunderd. ■:~S VEREENIGDE STATEN. HEN MUUR INGESTORT. Verscheidene dooden en gewonden. Bij een danspartij ter gelegenheid van den 4den Juli in de Pickwick Club te Boston, waar aan honderd gasten deelnomen, is een zijmuur, vijf verdiepingen hoog, ingestort en terechtge komen op de dansers, die onder het puin be dolven werden. Het aantal slachtoffers is nog niet vastgesteld. Volgens de sensationeelste berichten zouden er meer dan honderd dooden en gewonden zij»^ volgens andere berichten echter zijn er 9 per sonen gedood, doch liggen er nog velen onder het puin bedolven. NIEUWE AARDSCHOKKEN IN CALIFORNIA Gemeld wordt d.d. 5 Juli uit Santa Barbara, Jat Zaterdag in e enige districten wederom aard schokken werden gevoeld, maar deze hebben de herstellingswerken niet beschadigd. ZUID-AMERIKA. DE AARDBEVINGEN IN COLUMBIA. De ste^i Monizales (Columbia) is, blijkens een bericht «it Bogota, geheel door een brand ver woest. De bevolking telt bijna 40.000 perso nen. Vijl -personen werden gedood, 20 gewond. De schade wordt geschat op 15millioen dollar. De bevolking is uit de stad gevlucht. De staat van beleg is afgekondigd. hout Mees als rechter in de rechtbank te Haarlem, mot dankbetuiging verleend de bronzen eere-mèdaille der Oran je Nassau orde aan C. Smit, suppoost aan de Oosterkerk der Ned. Herv. Gemeente tc Rot terdam. benoemd tot burgemeester van Ellewoutsdijk J. Jansen Eiken Sluytersd tot burgemeester van Amstcnrade M. V. H. E. J. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg op verzoek eervol ontslagen dr. A. Atona- soff als tijdelijk plantkundige bij het instituut voor phytopathoiogie verbond aan de Land bouw Hoogcschool te Wageningen. DE VORSTIN-MOEDER VAN BENJHEIM. f Op het Schlosz Witgenstein, waar Zij logeer de, is plotseling overleden de Vorstin-Moeder van Bentheim, zuster van H. M. de Koningin- Moeder. f KON. BESLUITEN. Bij Kon. besluit is op verzoek eervol ontslagen uit mili tairen dienst de kapitein H. J. Derks van den Staf der artillerie en is hij benoemd tot re gistrator bij het bureau van den Generalen Staf; op verzoek eervol ontslagen Mr. E. J. Dor* AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den Minister van Arbeid Handel en Nijverheid, zal op Donder dag 9 Juli 1925 niet plaats hebben1. KABINETSCRISIS. Het ministerie vraagt onslag aan. H. M. de Koningin heeft in overweging ge nomen de onder dagteekening van 29 Juni in gediende aanvrage om eervol ontslag van do heeren ministers en hun verzocht zich inmid dels te willen blijven belasten met de behande ling en afdoening zoo mogelijk van de loo- pende zaken. Ministers die niet willen terug- kceren. In verband met de ingetreden kabinetscrisis kan de Tel. mededeelen, dat de ministers De Visser, Van Swaoy, Aalberse en De Graaff het voornemen koesteren, zich niet meer voor een ministers-portefeuille beschikbaar te stellen. Naar in parlementaire ^ringen verluidt, zou minister Ruys niet ongenegen zijn, eventueel een nieuwe portefeuille te aanvaarden. DE POLITIEKE TOESTAND. Bijeenkomst van Kamerclubs. Naar wij vernemen, zullen in verbond met den pob'tieken toestond reeds zeer spoedig erschillende Kamer clubs bijeenkomen om zich over de situatie en hare consequenties te be raden. O a. zal de Tweede Kamerfractie van den Vrijheidsbond in hare nieuwe samenstel ling reeds a.s. Maandag vergaderen, terwijl de R.-K. Kamerleden tegen Dinsdag zijn ge convoceerd. DE KAMERVERKIEZINGEN. Minister Colijn over den uitslag. Gisteren is te Zwolle een algemeene verga dering van <3e Vereen, van hooger onderwijs op gereferm. grondslag „de Vrije Univesriteit" gehouden, waaromtrent wij in het ochtend blad reeds iets vermeldden. Minister H. Coüjn hield de openingsrede, waarin' hij in verbond mot 8en uitslag dei ver kiezingen het volgende zeide Strijd staalt, en vooral als er geworsteld moet worden op hoop tegen hoop. Wie daar van tevoren niet van overtuigd was, heeft d»at do laatste weken wel geleerd. Velen, die in de weken die achter ons liggen vöortdurend in de vuurlinie hebben gestaan, hebben ervaren, dat de geestelijke spankracht kan toenemen naar mate de stormen feller om het hoofd woeien. De ervaring heeft ook geleerd dat. de inspan ning niet onbeloond is gebleven. Het zelf ver trouwen moge in de laatste weken hier en daar iets verzwakt zijn geweest, niet verminderd is do volharding waarmede gestreden werd, en die tenslotte bekroond is geworden. Wij zijn niet geheel ongedeerd uit den strijd gekomen. In vergelijking met ons stemmencijfer van 1922 hebben wij een zetel verloren. Maar als men in aanmerking neemt den aanval, die wij te ver duren hebben gehad, don kan dit uitkomst zeer bemoedigend heeten. (Langdurig applaus). Prof. Woltjes sprak na de openingsrede van minister Colijn namens het anti-revolution- noiie volk. Er zijn sedert 1922 stemmen verlo ren gegaan. Wij hadden gehoopt dat nog veel meer stemmen op onze lijst uitgebracht zouden zijn, maar Excellentie, daar hebt gij het naar gemaakt. Gij hebt niet gezocht don weg naar het succes, gij zijt gegaan den weg van do waarheid en van trouw aen het beginsel. Wie dien weg gaat, dien wordt wel kroon beloofd, maar hiernamaa's, .die krijgt een kruis hierbeneden. De vergadering stond cp, juichte den minis ter hartelijk toe en zong hem toe „Dat 's Heeren zogen op U daal". Het Stembureau verklaart nllc leden officieel gekozen. In de Zoterdag gehouden zitting van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer zijn alle leden, die reeds in onze voorloopigc opgaven ge noemd zijn, gekozen verklaard. De Anii-Rcv. leiders aan het woord. Vrijdagavond heeft de A. R. kiesvereeniging to Zwolle een openbare vergadering gehouden, welke bijgewoond werd door minister Colijn, minister Heemskerk en oud-minister Iden- burg. Bovendien waren aanwezig cenige Ka merleden, o. w. de heer Bijleveld en zestien professoren. Minister Heemskerk wees op de grooto vraagstukken, die thans aan de orde zijn. Het bezinksel van de Fransche revolutie was „wij kunnen wel leven volgens Gods geboden zon der God", maar het bezinksel van de Russi sche revolutie is „weg met God". Onze te genstanders bij deze verkiezing boden heel weinig positiefs, maar algemeen was dc leuze: ,nu zal het toch eens lukken die coalitie uit een te slaan". Is dat nu staatsmanswijsheid Het hoogste doel dat bereikt kan worden, was afbreken. Wat de samenwerking betreft, do verdere regeling geschiedt binnenskamers, ge zamenlijk zullen wij trachten deze tot stan^ to brengen. De heer Idenburg besprak de trouw dei partij aan beginsel en leiders. Onze tegen* woordige leider, minister Colijn, is ons even goed van God gegeven als dr. Kuyper. Minister Colijn getuigde van de groote dank baarheid, die er in zijn ziel ruischte jegens God en het A. R. volk. Daarna voerden het woord mr. van Andel uit Zeeland, prof, van Gelderen (Amsterdam) voor Noord-Holland, ds. van Dijk voor Fries land, ds. Kcrsies voor Gelderland, mr. H. J van der Vegto voor Overijsel. De niet-herkiezing van den heer Henri ter Hall. Men meldt ons uit den Haag Vrijdagavond, ter gelegenheid van d*» 250ste opvoering van de revue ,,'t Kan verkceren'" v:as cr in Scala een feestvoorstclling. Het ge bouw prijkte in bloementooi. De heer Ter Hall, daartoe iritgenoodigd van do zijde van het publiek, en bij zijn optreden met applaus begroet, maakte duidelijk hoe en waardoor het mogelijk is onder de vigeerendo Kieswet iemand met ruim 25.000 stemmen niet cn daarentegen iemand met ongeveer 10.000 stemmen minder wèl gekozen wordt verklaard Tevens zette de heer Ter Hall uiteen, dat do feestvoorstelling in Scala onafhankelijk van den uitslag van de verkiezingen reeds te voren was vastgesteld, omdat het voornemen bestond de 250ste opvoering van de revue in dienst te stellen van een liefdadig doel, n.l. het stich ten van een fonds voor oude- en invalide toon kunstenaars, muzikan die anders op hun nen ouden dag aangewezen zijn op particuliere liefdadigheid. De socialistische partij gaat verdwijnen. In „Recht voor Allen", weekblad van de Socialistische Partij, bespreekt de redacteur H. Kolthek den uitslag der jongste Kamerverkie zingen. Hij is van oordeel, dat zijn partij ver nietigend is geslagen en schrijft don „Dit feit is van zooveel beteekenis, dot wij nu geen oogenblik aarzelen om te verklaren, dat het verder voortbestaan der S. P. als poli tieke partij geen zin heeft. En wij kennen ge noegzaam den geest van onze menschen, om te durven voorspellen, dat de partij als zoo danig ook spoedig verdwijnt." NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Dc Duitsclie voorkeurtarieven, Men meldt uit Frankfort a/Main can d<? N. R. Ct.: Op een zeer druk bezochte vergadering van vertegenwoordigers uit het Zuid-Duitsche han dels- cn bedrijfsleven te Neurenberg is heftig geprotesteerd tegen de' eenzijdige bevoorrech ting van de Duitsche zeehavens door de uitzon deringstarieven voor het spoorwegvervoer uit die havens. De vertegenwoordiger van de rijks- spoorwegen verklaarde daartegenover, dat do uitzonderingstarieven voor het spoorwegver voer uit die havens. De vertegenwoordiger van de rijksspoorwegen verklaarde, daartegenover, dat de uitzonderingstarieven niet tegen de Duit sche binnenscheepvaart, doch tegen de buiten- londsche zeehavens gericht waren. De vergade ring verlangde, dat onmiddellijk uitbreiding zou worden gegeven aan de speciale, lage tarieven voor de overlading van wagon in schip, om do binnenscheepvaart, in het bijzonder op den Rijn, tc bevorderen. GEDENKTEEKEN ADAMA VAN SCHOLTEMA. Een comité gevormd, Er heeft zich een comité gevormd, waarin zitting hebben de heeren prof. dr. H. Bolke- stein, voorzitter; ir. J. \V. Albarda, dr. H. P. Berlage, dr. P. C. Boutens, dr. H. E. van Gelder, Herman Robbers, dr. W. Royanrds, J. Toorop en dr. H. E. Greve, secretaris-penning meester, tot stichting van een gedenkleeken voor Carel Adama van Scheltema. Hot zal ont worpen worden door den architect J. Gratamn, met medewerking van den beeldhouwer Tjipke Visser, en opgesteld worden op een der kleinere pleinen van Amsterdam's nieuwe wijken. De hoofdstad is voor de vestiging uitgeko zen, omdat de dichter zijn geboorteplaats bo ven alles lief had en vereerde. Van Buig. en Weth. van Amsterdam heeft het Comité de verzekering ontvangen, dat zij tot volle mede werking bereid zijn. DE HISTORISCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Een feestmaal in Paviljoen Vondelpark. Aan een Vrijdagavond in .Paviljoen Vondel- psik" gehouden feestmaaltijd van het Genoot schap Amstelodamum werd o.a. deelgenomen door burgemeester De Vlugt en de wethou ders De Miranda en Ter Haar. Nadat de voorzitter, Prof. Brugmans, een dronk had ingesteld op de Koningin, beant woordde de buigemeeslcr deze tafelrede met woorden van erkentelijkheid en warme waar- dccring vcor hetgeen het tentoonstcllirgsco- mité hod tol stand gebracht. De heer Wilde, beStuvrrslid van het Genoot schap, bood aan prof. Brugmans hierna een fraaicn voorzittershamer oun doarbij ctn wensch uitsprekend, dat deze dien hamer nog lang zal mogen voeren. Tevens legde hij er den nadruk op dat aan den voorzitter, en naast de zen aan den secretaris, grootendcels de voor spoed te danken is. De heer Schmidt Degcncr stelde nog in het licht op welk eene in h'et oog loopendo wel willende wijze het verzoek van Amsterdam om kostbare kunstwerken voor den duur der ten toonstelling of te staan, in het buitenland en in het bijzonder in Zweden, ontvangen is. De naam van Amsterdam en de ondersteuning an het verzoek door Amsterdams burgemees ter deed hierbij wonderen verklaarde spreker- HET NATIONAAL COMITÉ TER HERDEN KING VAN DE MOBILISATIE ONTBONDEN In „Riche" te 's Gravenhage heeft het Na tionaal Comité ter herdenking der mobilisa tie 1914 zijn eindvergadcring gehouden. De voorzitter, luitenant-generaal van Ter» wisga wijdde in zijn openingswoord enkele woorden aan de nagedachtenis van genernal- majoor P. Huyser, waarna de secretaris, do heeT E. R. Bijleveld het verslag voorlas, waar aan we ontleenen Als beginsel gold steeds bij de steunverlee- ning: zooveel doenlijk productkven arbeid of geestelijke in de absolute onmogelijkheid ver keert werk to verrichten Intirsschen was hel niet steads financicolo hulp welke noodig bleekj in zeer vele gevallen was hulp noodig bij het verkrijgen van een betrekking, voor naturali satie enz. Van den verloop van prentbrief kaarten was op een grootere geldelijke op brengst gehoopt, don de verkregen 1.417.082, doordat de overblijvende kaarten voor koste- ooze verdeeling zijn bestemd, hebben zij kun nen voldoen eon een deel van hetgeen ermede werd beoogd. Omtrent de herdenking zelf wordt geconstateerd, dat 'het doel van het Na tionaal Comité is boreikt. Het comité meent aan het blijvend nawerken van hetgeen is bereikt te mogen gelooven, nu: Ie. gebleken is nu steeds opnieuw blijkt de ingenomenheid met het door het comité ingesteld mobil isatie-herinnerin gskruas; 2e. de grondslagen zijn gelegd voor het vot- men van vereenigir.gen von hen, die gerechtigd zijn het mobilise liekruis te dragen, van welke verschillende zich hebben geconstitueerd; 3e. zoo goed mogelijk verzekerd zal zijn de verdere zorg voor de mobilisatie-slachtoffers, wier belangen niet betor kunnen worden be hartigd dan door minder onfortuinlijke kam raden. Aan de finoiicieele verslagen ontlcer.en wij. dat ton behcevo van het comité is ontvanger f 37.055.53 Yt. Hiervan is f 17.588.71 uitgege ven, waarvan 2.857.15 voor do herdenking De nettowinst bedroeg derhalve ƒ19.466.8214, waarvan 9.287.35 aan uifkeeringen is be steed; 5.480 aan verschillende comi'.é's is toegewezen cm alsnog te worden ubgekerd. zoodat er een saldo bleef vnn 4.699.47, Aan voorschotten is hiervan reeds verstrek» f V280.25. Werden deze voorschotten niet te ruggevorderd, dan blijft nog ƒ2.419.2214 te/ verdeeling. De resultaten van enkele comités waren van teleurstellenden aard; zoo bracht het provin ciaal comité Groningen f 42.17 op, waart*» genover een uitgave aan onkosten van f 881.64 stond, zoodat dit comité een nadeelig saldo van f 859.47 opbracht. De heer Dufour bracht hulde aan het vele en uitgebreide werk door den penningmees!or in het belang van het Comité verricht en voorzitter stelde voor de voorschotten aan ve: schillende personen verstrekt; als schenkingen te beschouwen, vaarmr-'- de vergadering zich heeft veroenigd. Prof. S'.ceswijk constateerde, dat het aantal mobilisatie-slachtoffers, gegeven dc economi sche malaise, erg is meegevallen De voorzitter deelde mede, dat er momen teel beschikbaar is 2000. Nu he comité aan het einde van zijn taak staat moet niet alleen achterwaarts, maar ook vooruit gezien worden. Er zijn reeds vele verceiKgingen en een. bend, die at de^e vereenigingen samenbindt, zal wel niet lang achterwege blijven. Er is echter reeds een voorloopig comhé gevormd, dat de verdere organisatie van ch> eréenigingen voorbereidt en op voorstel van het bestuur zijn de f 2000 te schenken aan d't voorlcopigc comité, gesteld dat het bedrag het bestuur van den later te stichten bond za' overdragen. Vervolgens werd het Nationaal Comité Her denking mobilisatie 1914 ontbonden. Aan het eind d?r vergadering heeft luit.-ge neraal Terwisga dank gebracht aan allen, voor de medewerking, die het comité genoten heeft, In 't bijzonder aan de Koningin en de Konin- gin-Mceder on aan den Prins cn voorts aan verschillende leden der regeering. .L-e heer Bijleveld en jhr. von Bose hebben da^.op den voorzitter gehuldigd voor hot vele werk door hem in het belang ven het Natio naal Comité verricht. ABORTUS. Men meldt ons uit NoordwijkerhoutO]) vermoeden van het plegen van abortus, werd alhier door een Hoarlemschen rechercheur en da burgemeester van Noordwijkerhout huis zoeking gedaan bij den klompenmaker J. B. De klompenmaker en zijn vrouw werden op het raadhuis aan een langdurig verhoor on derworpen. Verschillende instrumenten zijn in b'eslog genomen. De vrouw heeft bekend. ONGELUKKEN OP HET WATER. Twee knaapjes verdronken. Op en nabij het IJ te Amsterdam hebben, naar de Ct. meldt, twee treurige ongelukken met doodclijken afloop plaats gehad. Het eer ste gebeurde Zondagmorgen omstreeks elf uur. Toen voer in het grootscheepsche vaar water van het IJ, ter hoogte van de Volken- wegpont, een pleizierboot van een reederij te Slikkerveer, welke op weg was van Utrecht naar Zaandam. Het vijfjarig knaapje Van Lin- schoten, die naast zijn vader zat op een bankje, verloor plotseling het evenwicht en sloeg overboord. Oogenblikkelijk werd een dreg nageworpen, doch het knaapje was teeds in de diepte verdwenen. De boot van de havenpolitie, die in de buurt was, voer ter stond naar c-e plek des onheils e?. ook vnn du vaartuig werden de dreggen uitgeworpen. Ten slotte verschenen beambten van de stadspolitio die met hun dreggen den omtrek afzochten. Doch olies mccht niet baten en het ventje kwam niet meer bovon. In den avond was het lijkje neg niet opgehanld. Het tweede ongeluk vond plaats aan de Beitclkcd'3 aan dc overzijde van het IJ, waai op een zolderschuit eenige jongetjes bezig waren met het vangen van steketljcs. Om 7 uur geronkte een zevenjarig jongetje, wiens ouders in het Volewijkkwartier wonen, door het verhalen van de schuit te water en ver dronk. Nadat een uur gedregd was, werd het lijkje door de politie opgehaald. ERNSTIGE BRAND IN EEN MANUFACTURENMAGAZUN. Een vuurzee in den kelder. Succesvol optreden der brand weer. Men meldt ons uit Rotterdam: Gistermorgen werd brandmeester Van Breemen gewaarschuwd dat dikke rookwolken door de kelderopeningen drongen van het groote mnnufacturenmagozijn aan den Binnen weg 75 alhier, vnn de firma J. van Dantzig. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd en verschillende spuiten rukten uit naar het terrein, waar een vrij zware brand moest woe den. Aangekomen voor den grooten winkel konden de brandweerlieden niet naar binnen, omdat een verstikkende rook het geheeie ge bouw vulde. De reddingsbrigade moest ontbo den worden, opdat men met behulp van rook- maskers een onderzoek zou kunnen instellen. Nedot dit was geschied bleek de vuurhaard zich te berinden in den kelder, die een opper vlakte heeft van ongeveer 120 M3. en geheel gevuld was met emballage en goederen. Daar bleek een felle brand te woeden en hoofdmun Poortman, die intusschen de leiding van het blusschingswerk op zich had genomen, vond het noodzakelijk dat zooveel mogelijk water in den kelder werd gestort, opdat voorkomen kon worden, dat de vlammen een goed heenkomen zochten naar den winkel. Met 7 stralen op de waterleiding en 2 op een der stoomspuiten werd gedurende een half uur een groote watermassa in den kelder geworpen. De vuurzee was zoo sterk, dat reeds op een vijftal plaatsen de vloer was doorgebrand en de vlammen verschillende artikelen op de benedenverdieping hadden aan getast. Door energiek optreden der brandweer was men na een uur hard werken den brand meester en kon men deze beperkt houden tot den kelder. Een enorme brand werd daardoot voorkomen. De schade is niettemin aanzienlijk. De oor zaak wordt gezocht in het wegwerpen van een eindje sigaar of sigaret door een voorbijganger, aangezien één der ramon van den kelder open was ERNSTIG ONGELUK TE AMSTERDAM. Een jongetje door de tram overreden. Zaterdagmiddag om even over vier wilde een elfjarig knaapje, op dc Palmgracht te Am sterdam woonachtig, een van de vele voetover gangen op den Adm. de Ruyterweg die door witte paaltjes gemarkeerd worden, oversteken. Vermoedelijk heeft het ventje niet uitgekeken en bemerkte dan ook niet, dat uit ds richting Sloterdiik een sneldienst naar Amsterdam na derde. De bestuurder remde met alle kracht, doch het was te laat. Het slachtoffer kreeg een slag von den eersten wagen, geraakte er on der en vier wielen van het eerste rijtuig en twee van het volgende gingen hem over de beentjes. Daar hij onder de wielen van de eer ste truck von den tweeden wagen lag, moest men het tramrijtuig opvijzelen. Deerlijk ver minkt en bloedende uit neus en ooren werd de jongen, na door dr. Jongkind uit Sloterdijk, die toevallig passeerde verbonden te zijn, per ambulance uulo van den Geneeskundigen Dienst naar het Wilhelminagesthuis vervoerd. Zijn toestand is zeer zorgelijk. Het ongeval, dat ter hoogte van de Jan van Galensfraat gebeurde, veroorzaakte veel deer nis bij de inzittenden van do sneltram en in de buurt, waai' de ouders wonen. Naar wij nader vernemen is het knaapje in den loop van den avond in het Wilhelmina gesthuis overleden. Telegr. VERKEERSONGELUKKEN. Door een« auto overreden. Bij het oversteken van den weg is ccn ver pleegde uit het Jozefsgesticht tc Heel bij Roer mond door oen autobus overreden. Na over brenging naar het hospitaal te Roermond is hij overleden. Wiclrijdstcr onder dc tram Donderdagmiddag is te Renkum de I8-jarigo Nelly Broerse, leerlinge der vakschool vooi dienstboden te Zetten, toen zij per fiets den veerweg uitkwam, tegen een electrische tram naar Wageningen gereden. Zij viel tirsschen de locomotief en het eerste rijtuig en kwam met het hoofd voor een wiel. De tram stopte, maar zij werd vijf meter meegesleurd en zcei ernstig aan het hoofd verwond. Per auto werd zij naar Ziekenzorg te Wageningen vervoerd, waar het noodig werd gevonden haar naat Arnhem te zenden. Het meisje is daar in het Diaconessenhuis opgenomen. KORTE BERICHTEN. Zonnesteek. Te Rijssen is de 14-jarige Janne Poortman in het hooiland door een zonnesteek getroffen en na korten tijd overleden. Stoker in kokend water gevallen. Vrijdag is de werkman Kooien, stoker aan de mandcnfabriek der firma Van Wagenberg, te Vlijmen, bij zijn werkzaamheden gestruikeld en voorover in een ketel met kokend water gevallen. Vreeselijk verbrand over het geheele lichaam werd de man per auto naar het gast huis te Den Bosch vervoerd, waar hem do laatste sacramenten werden ^gediend Zijn toestand is hoogst ernstig.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2