WIJNHANDEL J. A. SCH01ERMAN Zn. UITVERK0DP1! Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.- Gswas 1920 St. EMILION f 1.40 f 58, SPORT MANTELS Bssfanten ZOMER-JAPÜNEN azur B BINNENLAND. UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1373 - TELEFOON 145 S. H. MASSA, Haïik41, Te!. 292 pj r" RECLAMES. Van 14 regels f 2.05, elke regel meer 1 0.50 BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCHPF1 ANKERi Wit en fantasie f 9.90 Spotprijzen Onz9 Advocaat onderscheidt zien door haar bijzonder fijnen smaak Zij hesft Iets geheel eigens. U knot haar herkennen tusschen vele andere soorten. .Wanneer U Uwen gasten onzo Advocaat offreert, zullen zij Uw ge lukkige keuze wanrdeeren. CHINA. DE ONRUST IN CHINA Amerika en de exterritorialiteit. Green, de voorzitter van het Amerikaansch. Verbond van den arbeid, heeft de regeer.'nj verzocht een conferentie bijeen te roepen cm de kwestie van de afschaffing van óe exterri torialiteit in China te bespreken. Do beweging tegen de vreem delingen, Een draadloos bericht uit Tsjangsja houdt in, dat de Chinec-sche autoriteiten aldaar haar verzekering, dat de vreemdelingen zullen wor den beschermd, hebben herhaald. Uit Tsjoen- kiang wordt 'bericht, dat de civiele gouverneur de voedselvoorziening van de vreemde konon- ncerbooten verhindert. Behoorlijke maatrege len tot het terugbrengen van de verloren ge- gone eigendommen van Britsehe inwoners wor den niet genomen. Duizend Kontoneesohe agi tatoren zijn naar het binnenland vertrokken om propaganda te voeren. De staklngsactie. De waterleiding te Sjanghai geeft, blijkens een Londensch bericht, te kennen, dat het we gens de voortdurende intimidatie van haar personeel binnenkort noodig zou kunnen blij ken de watervoorziening af te sluiten. Duizend C'hineesche stakers, verontwaardigd over het niet uitkeeren van stakingsgeld, 'heb ben de 'bestuurders van het vakverbond be dreigd, die daarop bij de buitenlandsche vrij willigers om hulp aanklopten. Deze dreven met eenige moeite de menigte uiteen. Vijfhonderd inan van de troepen uit Moekden bewaren nu de orde builen de nederzetting der vreemde- ïing**- Russische vliegmachines aan gekomen Di ie sovjetvliegmachines zijn uit Rusland te 'Peking aangekomen. WATERLEIDING GESPRONGEN. Gemeld wordt uit New-York, dat een water leiding tusschen de Times Square en het Grand Central Station gesprongen is. Dit feit veroorzaakte een ernstige bedreiging voor de gebouwen in de omgeving. De Fifth Avenue is voor het verkeer afgesloten, aangezien de politie een instorting van den weg vreest. s AUSTRALIË. EEN ZEELIEDENSTAKING Gemeld' wordt uit Melbourne d.d. 13 Juli, dat de zeelieden in een vergadering besloten hebben vandaag het werk neer te leggen. De Stadscourant van gisteravond 13 Juli bevat de volgende koninklijke beslui ten: De titulairen rang van generaal-majoor ver leend aan den kolonel der artillerie van het Indische leger J. Schultz, met ingang van den 'datum waarop hij op verzoek door den -Gou verneur-Generaal eervol uit den militairen dienst zal zyn ontslagen; toegekend de zilveren eere-medaille in de Oranje Nassau-orde aan W. J. Robert, onder baas bij de firma J. en A. C. van Rossem te -Rotterdam; eervol ontslagen mej. \V. Eekhof f als lcer- ares aan de R. H.B.S. te Oostburg, en be noemd tot laararen E. Kleyn, E. J. C. Le Maire E. P. v. d. Werff en L. J. A. Kardinaal, allen thans tijdeljjk; benoemd tot leeraar aan de R.H.B.S. te Vlis- singen Mr. J. I. Dijkhuis, tot leeraar aan de R.H.B.S.-en te Brielle, Oud-Beierland en Mid- delharnis mr. J; v. d. Scheer, thans tijdelijk; op verzoek eervol ontslagen met dank als lid der Rjjks-commissie voor monumentenzorg, F. Schmidt Dcgener, hoofddirecteur van het Rijks museum te Amsterdam. Benoemd bij het reserve-personeel der landmacht bij het personeel van den genees kundigen dienst tot reserve-officier der ge zondheid 2de klasse J. J. A. A. Vreedc en W. van der Meulen, artsen. Op verzoek eervol ontslagen de Reservc- Knpitein M. van Oud heus den, van het Regi ment Grenadiers. Aangewezen voor twee jaren in cle enkel voud igo Kamer voor vereenvoudigde, behan deling van strafzaken van de rechtbank te Rotterdam: tot lid. Mr. Dr. J. Wijnveld, rechter; tot plaatsvervangend lid Mrs. J. E. Rosen Jacobscn, A. A. F. W. Ramondt, D. Lodder. Dr. A. J. Warren, H. de Bie, rechters. te Middelburg: tot lid: Mr. G. F. Baron thoc Schwortzenbcrg en Hohcnlansberg, rechter, tot plaatsvervangend lid: Mr J. H. van Bel, vice-president; Mrs. T. W. Zijlstra, P. J. van Bortel, W. M. G. Jolles, rechter. Bevorderd bij het Centraal Bureau voor «'c Statistiek tot adjunct-commies mej. A. C. S. Carpen'ier, thans klerk. REIZEN OP ZONDAG. Schriftelijk bcantw. vragen. Op de vragen van den heer Kersten betref fende het inleggen van extra treinen op Zon dag, in het bijzonder ter gelegenheid van do kennis te Deventer, antwoordde de ministei van Waterstaatt Volgens art. TOO, vierde lid, van het A. R. D., is de spoorwegdirectie bevoegd tot het inleggen van extra treinen. Van deze bevoegdheid wordt gebruik gemaakt ter vervulling van buitengewone verkeers- behoeften. Geschiedt dit niet en bepaalt men zich tot een poging om die behoefto door middel van de gewone dienstregeling te vervullen, dan wordt dc kans vergroot, dat de dienst wordt ontwricht, mede ten nadeele van de Zondagsrust van het per soneel. DE KATHOLIEKE KAMERFRACTIE EN DE CRISIS. Ontevredenheid over den gang van zaken. Naar „De Rsb." verneemt is de nieuwe Katholieke Kamerfractie nog steeds niet bijeen geweest en is zelfs van een evcntueele bijeen roeping nog niets bekend. Het blad geeft zijn bevreemding te kennen over den gang van zaken in de Katholieke fractie. „De andere rechtsche fracties zijn bij elkaar geweest en worden volledig van alles op ce hoogte gehouden. In "deze frocliobijeenkomsten is de aan te nemen houding bij de crisis geza menlijk vastgelegd. Alleen bij de Katholieke fractie is dit niet het geval. ,Men is niet alleen nog niet eer.s bijeen geweest, maar de leden van de fractie worden overal buiten gehouden. „Het wil ons voorkomen, dat dit systeem niet geheel zonder bedenking is. „Vooral na hetgeen bij de Vlootwet is ge beurd, hadden wij meer contact en ssmenwer- king in onze fractie mogen verwachten". DE KRUISER JAVA. Van Leilh vertrokken. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen telegram is Hr. Ms. Kruiser „Java", onder bevel van kapitein ter zee L. J. Quant, Zaterdsg 11 dezer van Leith vertrokken. DE GRIFFIERSVACATURE IN LIMBURG. De voordracht van Gcdep. Staten. Gedep. Stoten van Limburg hebben voor de be noeming van griffier der Staten bij Prov. Staten van Limburg de volgende olphobetische voor dracht ingediend: J. H. Jospar, H. Lamour en M. Prich, resp. chef van de 2e, Te en 3e afdee- ling der Prov. Griffie. MR. G. SERET EN DE WIJZIGING DER SCHIPPERSWET. Dc heer Seret heeft zijn ontslag gevraagd. In verband met het verschenen ontwerp wijziging Schipperswet, waarmede de Centrale van Koopvaordij-officieren meende zich niet to kunnen vereenigen, heeft mr. G. Seret, voor zitter der Centrale, in een uitvoerig schrijven aan den minister van Waterstaat zijn ontslag als lid der Schipperswet-commissie aange vraagd. Het betreft hier het voorstel van der minister om, zonder dat nader advies van de* Schipperswet-commissie is ingewonnen, artikel 2 eerste lid der wet te laten vervallen TERAARDEBESTELLING MEVROUW VAN REENEN-VOLTER. Op het kerkhof lo Bergen. Onder grootc belangstelling van de bewo ners van Bergen en Bergen aan Zee en vela badgasten is op het kerkhof te Bergen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van me vrouw Marie van RecnenVolter, echtgenoota van den oud-burgemeester den heer Jacob van Recnen. Onder de aanwezigen werden opgemerkt erschillende burgemeesters uit den omtrek, vertegenwoordigers van alle vereenigingen, waarvan de overledene beschermvrouwe was, deputaties uit den kerkeraad der Ned. Herv Gem. en van de R.K. kerk, afgevaardigden van gestichten en koloniehuizen, gemeenteraadsle den enz. Nadat de kist in de groeve was neergelaten schetste ds. J. F. W. v. d. Kieboom de betce- kenis van mevrouw Van Recnen als stichteres der badplaats en als eene tot het laatste oogenblik werkzame figuur, gestorven in volle wapenrusting en in volkomen overgave aan en in vrede met God. Namens dc Deutsche Ferienkolonie sprak de heer Carl Viol zijn dank uit voor alles wat mevrouw Van Recnen voor de zwakke kinde ren gedaan had. Namens den gemeenteraad schetste de wet houder Apeldoorn de verdienste van de thans overledene, inzonderheid voor de armen, en haar stichting der centrale keuken tijdens de mobilisatie. Diep ontroerd dankte de hc?r Jacob van Reer.cn voor de belangstelling aan de doode bewezen en voor de woorden van troost tot hem en de familie gesproken. C. VAN HAMERSVELT. f Oud-administrateur aan het departement von justitie. Gisteren is te 's Gravenhage in den ouder dom van 7T jaar overleden de heer C. vnn Hamersvelt, oud-administrateur aan het De partement van Justitie. De heer Van Hamers- velt kwatn 4 November 1872 als tweede klerk in 's Rijks dienst, doorliep de verschillend 3 ambtelijke rongen, om 20 Mei T90T tot hoofd commies bevorderd te worden, 2 Juni T905 tot referendaris en 2 Juni I9T2 tot admini strateur. De heeT Van Hamersvelt was chef van de eerste onderaf deeling (kabinet enz.) van de af deeling generaal-secretariaat van het depar tement van justitie. Op 16 November 1914 ontving hij op zijn verzoek op de meest eer volle wijze ontslag. De heer Van Hamcrsvalt was ridder in de orde van Oronje-Nassau cn werd later bevorderd tot officier in do orde van Oranje-Nossau. De thans overledene was in de kringen der Ned. Herv. Kerk een bekende persoonlijkheid cn heeft zitting gehad in verschillende kerke lijke functies. Hij was een der mede-oprich ters van het wijkgebouw „Rehoboth" in de Hob bemost ra at te 's Gravenhage. DE RIJKSTELEFOONDIENST. Gebrek oan personeel. Naar wij vernemen heerschte er reeds ge- ruimen tijd een groot gebrek aan personeel cp hef Rijkstelefoonkantocc te 's-Gravenhage. Het terugroepen van de ontslagen gehuwde ambte naressen en het verlengen van den diensttijd met een half uur per week heeft in dit tekort niet kunnen voorzien. Door den zwarert arbeid, zoo lezen wij in de Telegraaf, is het ziekte- percentage tot ongeveer T5 gestegen. Om d«*n dienst gaande te kunnen houden, zijn de vorige week in allerijl telefonisten uit Amstei- dom en andere plaatsen ontboden. Waar echter in de hoofdstad een bijna gelijke toestand heerscht, zijn do Amsterdamsche telefonisten gisteren naar haar standplaats moeten terug- keeren. Door het in dienst nemen van daggel ders tracht men té Den Haag nu den moeilijk heden het hoofd te kunnen bieden. Men deelt ons verder mede, dat de P. cn T- administratie r.u reeds begonnen ir, met het in dienst nemen van leerling-telefonisten, doch dat deze leerlingen eerst eenige maanden op leiding moeten hebben om bruikbare telefonis ten te kunnen zijn. Verder, dat nu ook ge huwde ambtenaressen, ex-kantoorbedienden en telegrafisten een aanschrijving ontvingen om in dienst terug te komen. Nog wijst men ons op de inconsequentie, dat de huwende ambte naressen nog steeds worden ontslagen en het personeelstekort grooter maken, terwijl de ge huwde ambtenaressen teruggeroepen worden. GEZONDEHEIDSCOMMISSIES. Voorloopig afgezien van een ver mindering van het aantal gezond heidscommissics. De directie van de Verecniging van Neder- landsche gemeenten doet in het Weckbl. v. Ge- meentebel. de volgende mededceling Onze aandacht werd getrokken door een me- dedeeling in het onlangs verschenen jaarver slag over T924 van den hoofdinspecteur van de volksgezondheid (volkshuisvesting) betref fende een nieuwe indeeling van de ambtsge bieden der gezondheidscommissies. Volgens deze mededceling is door genoemden hoofd inspecteur, in samenwerking met zijn collega's krachtens een door den minister van arbeid^ handel en nijverheid verstrekte opdracht aan den minister een voorstel gedaan om het aan tal gezondheidscommissies von T14 tot 80 te rug te brengen. Daarbij werd oangeteekend, dat over het algemeen van oen zoodanige inkrimping wel bezuiniging voor het rijk wordt verwacht, maar niet voor de gemeenten. Ons scheen het gevaar niet denkbeeldig, dat daarmede niet al leen gpen bezuiniging voor gemeenten zou worden verkregen, maar wel verzworing van lasten. In verband hiermede hebben wij ons tot genoemden minister gewend, waarop wij ten antwóord ontvingen de mededeeling, dat van een nieuwe indeeling van de ambtsgebie den der gezondheidscommissies, welke zou leiden tot een inkrimping van het aantal dier commissies, voorloopig is afgezien. HET DAMTERRpN TE AMSTERDAM. In afwachting van een definitieve beslissing, stellen B. en W. den Raad voor om voorloopig den Dampoel gedeeltelijk te dempen. Wij hebben eenigen tijd geleden gemeld, zoo meldt de Telegraaf, dat de Hotelcombinatie, welke gegadigde is \oor 't Midden Damtérrein, haar geantwoord op de door B. en W. gestelde voorwaarden om dit terrein in voortdurend; erfpacht te verkrijgen, tijdig, <L w. z. vóór den Ten Juli, bij Tiet gemeentebestuur heeft inge diend. Do besprekingen met reflectanten hebben echter niet tot een definitieve oplossing ten gunste van den hotelbouw mogen leiden. Daar men niet de zekerheid heeft, dat zeer spoedig het Hotel-plan zou kunnen worden ver wezenlijkt, heeft het college van B. en W. thans het besluit genomen om de schutting voorloo pig te verwijderen, en den kuil gedeeltelijk dicht te gooien, evenwel onder handhaving van het principe, dat het Midden-Damterrein in de naaste toekomst bebouwd zal moeten worden. Dit is tevens het antwoord van B. en W. op het voorstel van de raadsleden Boissevain c.s. om zonder vooruit te !oop:n op de uiteindelijke bestemming over te ga on lot demping van •het terrein en het een oogelijk aanzien te ver schaffen. Om de bebou wings plannen echter niet te zeer te bemoeilijken, zou slechts gedeeltelijke dem ping plaats vinden en zou het denkbeeld wor den overwogen om door Publieke Werken ter plaatse een diep gelegen z.g. gezonken tuin te doen aanbrengen. Het betreffende voorstel van B. en W. zal waarschijnlijk dezer dogen in het „Gemeente blad" worden gepubliceerd, en besprekingen daarover zijn, al of niet in geheime zitting, reeds in de raadszitting van 22 Juli a.s. te verwachten. Het is niet uitgesloten, dat uit den Raad nog andere voorstellen naar voren zullen ko men, o. a. om van gemeentewege ter plaatse een gebouw te stichten. EEN DER TIJDSVERSCHIJNSELEN. En daar heeft de politie tegen woordig óók mee te rekenen, Uit het Rotlerdamsche politicrapport: Een juffrouw uit de Dirk Smitsstraet is opge sloten wegens heftig verzet tegen twee agenten van politie, die een beschonkene wilden nries- tecren ERVARINGEN IN 'N AMSTERDAMSCHE GEMEENTELIJKE AUTOBUS. Genoteerd door een reporter „laags de straat". In een bus op zes wielen van lijn A zoo vertelt geestig de medewerker Léo in de Telegraaf zaten onder meer twee juffrou wen. Waar de voertuigen met massieve ban den op vier wielen den gebruiker reeds tot een kwallige mar?a mangelen, daar behoeft gren zich ten huiaigen dage niet meer de vraag te stellen, wat een bus met zes wielen wel doe':. J)ie heeft twee veeren meer, en maakt van die handicap een gepast misbruik. De twee juffrouwen spraken luid, ten einde het oorverdoovend geknars, gebonk, gekreun van do gemeentelijke kneedmachine te over stemmen. Zij hadden het uiterlijk van twee menschen, die in normale omstandigheden niet ontevreden zijn met het bestaan. Zij leken wèl, gesteld, zuinig en zonder gedachten aan on trouw, snoepzucht en andere onwelvoeglijk heden. Overigens waren zij leelijk. Maar de eene juffrouw had, als schoonheid, die veel goedmaakte, een prachtigen mond met tanden. Zij waren sneeuwwit, zij geleken el kander als droppelen klaar water, zij warqn glad, vierkant, blinkend en stelden zich brutaal te kijk. ITet spreekt vanzelf, dat de vrouw met deze tanden veel en lang lachte. Zij vond haar vis a-vis van een kostelijke grappigheid. Wat de ze zeide, terwijl de wagen met haar kietel;aide, cn zij op het harde bankje op en neer smakte, was allervermakelijkst, hetzij ze goedig leuter de over zeep, hetzij ze meewarig pruttelde over eieren. Telkens spatte de mondkolk der andere open en in een rijk wit scheidden zich de tandrijen. „Inne... nou... me zwager die houdt knijnc op ze dak..." „Ha-ha!" proestte de gssc-gende tanden- vrouw. „Inne... toe zeit me zuster: lanemc d'r een slachte..." „Hè-hè!" gierde de begenadigde, ,.Zeit me zwager: nee, lansme r.cu neg 'n weekie wachte..." „O mensch, hcu op!" gilde de benijdens waardige, en ze leek een hinnekend paard, allq tanden zichtbaar in véél nat rood. „Hoe kom- pie d'r op!" Daar had ze zelf antwoord op willen geven,* maar daartoe kwam het niet. Ze werd juist op dat tijdstip omhoog gekeild; cn toen ze weer cp 'r bank teruggcimeten werd, had ze een strak, groenwit gezicht, en zweeg ze verbeten. Tusschen 'r dunne liepen blonk, schcéf, een vierkant, glinsterend-wit ding. „Mekóér-u wat?" vroeg do verhaalster bo langstellend. „Mrrwmmrr", mummelde de ander. Zc hacl een gedaanteverwisseling ondergaan. Zij had geen lust meer in het leven, cn haar aange zicht was smal, gegroefd en zweette rocd-plek- kerig. Een drupje bloed lekte tusschen haar lippen uit. „Jessesmenschwathê-je?" informeerde do vriendin onthutst. „Je het toch geen bloed- spuuggink?" De vrouw met de tanden gaf geen antwoord. Ze kón blijkbaar niet. Ze zat doodstil, als ver wezen. Even leek haar mond open te willen gaan en toen zoog hij vlug weer dicht, 't Witte brokje vierkante opzichtig-schééf. Toen haalde ze driftig haar zakdoek uit, ontvouwde dien, verhulde er haar aanschijn achter en wroette driftig, zachtjes-kreun end, in de spelonk haars monds. Ze vermoffelde iets in den doek, en be-drukte vinnig het stop-knopje. Ze stond op en gaf, altijd met dichten, ingevallen mond, de ander de hand. Zij stapte schichtig uit en wij zagen haar in een portiek vluchten, waar zij- ijverig haar zakdoek begon te be-friemelen... EXAMENVREES. Do candidaat knoep er tusschen rrr*--' uit. Deze tijd is er een van zon en zomer. De praal en pracht der natuur hebben reeds vele stedelingen naar buiten gelokt, en wie nog werkt in den roes van het alledaagsche, maakt thans zijn plannetje op voor zijn na dere vacantie. Maar het is niet allemaal goud, wat er blinktvoor menigeen koepelt zich geen blauwe hemel over zijn beslaan, maar dreigen donkere wolken, want de zo mer is ook een tijd van examens. Onder de velen, die eenigen tijd terug aan het eindexamen van een middelbare onder wijsinrichting te Amsterdam zouden worden onderworpen, bevond zich een knaap, die zóó legen dit onderzoek van zijn geestelijk ver mogen opzag, dat hij zonder zijn ouders of leeraren te waarschuwen, eenvoudig de boe nen nam om zich aan het gevaar van drui pen te onttrekken, aldus het Centrum. Aan de uitvoering van zijn plan heeft de rionceman wel eenig organisatie-vermogen. moeten besteden. Vooreerst bezat hij te wei nig geld om met den trein een flink eind uit do buurt tó komen, ofschoon het hem het beste leek, óm een oom van hem, die in een andere plaats woonde, te gaan opzoeken. Maar het geld werd van een vriend geleend onder het voorwendsel, dat hij het beslist noodig had orn een gocdkcope aanbieding van twcedc-hands-bocken in te gaan. Bijzonder hartelijk werd onze deserteur door zijn oom en tante ontvangen. De ge- heelc familie vond het aardig ,dat de neef uit Amsterdam eens een paar dagen logee- ren kwam. „Ik heb nu vrijaf, omdat ik over een tijdje m'n examen doe", had neeflief hun verteld. I-Iet behoeft niet gezegd, dat men in de vaderstad in doodelijke ongerustheid ver keerde. Overal trachtten zijn vader cn moe der te weten te komen, waarheen het jong- mensch zoo plotseling verdwenen was, en ook zijn leeraren vonclen het hoogst onaan genaam, dat het examen nu zonder hem zou worden gehouden. Maar geen spoor van den vluchteling! Het examen had plaats, on nog wist men niet, waar de vreesachtige jongeling zich mocht bevinden. Na eenige dagen echter vonden ze thuis een brief in de bus, waar een welbe kend handschrift op stond, en een oogen blikje later wist men. dat de zoop dos hui zes uit vrees voor het examen, bij zijn oom en tante logeerde cn, nu het gevaar geweken was, wel weer terug wilde kceren. Met open armen werd de verloren zoon weer in hot vaderlijk huis ontvangen, maar... het examen is voorbij, cn dc boodschap is nu twaalf maanden wachten. MET CONFLICT BU DE SCHEEPSBOUW-MIJ, NIEUWE WATERWEG TE ROTTERDAM De stoking voortgezet. In de vergadering door verschillende organi saties, die betrokken zijn bij het conflict aan de Nieuwe Waterweg te Rotterdam, gehouden, hebben de bestuurders mededeelingen gedaan omtrent de conferentie te 's Gravenhage met den rijksbcmiddelaor, den heer H. A. van iJrsclstèitt. In het Volksgcbouw zett" de heer F. van Spanning het standpunt von den A. N. M. B. uiteen. Bij geheime, schriftelijke stemming werd, aldus de Schicd. Crt„ uitgemaakt, dat de toezeggingen door den heer Dijkgraaf ge daan, niet te aanvaarden zijn. 626 verklaarden zich voor voortzetting van de staking, 20 cr tegen en 6 stembiljetten werden blanco inge leverd. Ook de Chr. en R.-K. metaalbewerkers heb ben besloten de nieuwe voorwaarden niet te aanvuorden. GESTRANDE EXCURSIE. Geen direct gevaar. Tc Lemmeren is gisteren op den Mirdum- merhoek gestrand een midden-zwaardkiel-jacht afkomstig uit Amsterdam. Aan boord bevin den zich een leeraar met zes leerlingen. Men verzoekt assistentie. Een stoomboot is van Lemmer ter assistentie vertrokken. Er is even wel geen direct gevaar. Men hoopte het vaar tuig nog voor den nacht vlot te krijgen. ALLE WAARSCHUWING TEN SPIJT. 1 Ernstig ongeluk, alweer aan eigen schuld te wijten. De T8-jarige H. ten Klooster uit Den Haag, die op het middenbalcon stond van een der tramrijtuigen van de lijn Noordwijk—Scheve- ningen, was Zondag op den Rijnsburgerweg te Leiden zoo onvoorzichtig om het hoofd builen den wagen te steken, met het gevolg dat hij in aanraking kwam met een der masten van de bovenleiding. Door den schok werd hij uit den wagen geslingerd cn kwam hij terecht in een moddersloot van den Rijnsburgerweg, die men juist bezig was te dempen met het oog op de erbreeding van dezen verkeersweg. Mot een zeer cmstigen schedelfractuur is het slacht offer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. EEN ONEINDIGE REEKS VAN AUTO-ONGELUKKEN. En doen alsof er niets gebeurd, wordt bij aanrijdingen mcér en mcér gewoonte. Op den Rotterdamschert weg te Delft tet hoogte van de kabclfnbriek is een auto, gannda in d? richting den Haag, waarin de heer van der H. met twee dames zaten, aangereden dooi een met razende vaart rijdende auto, die ta vroeg naar rechts uithaalde. De outo van den heer van der H. reed tengevolge van den schok in een sloot en kantelde geheel om. De inzit tenden raakten cr onder. De auto van' den technischen dienst der Dclftsche politic was, na telefonische waarschuwing, spoedig tef plaatse en bevrijdde de beknelden uit hun be narde positie. Een der dames had ontvellingen bekomen aan knie en gelaat en werd door dr. Van Asperen verbonden. De auto werd zwaar beschadigd. De inzitten de van den outo, die de aanrijding veroor zaakte, reed zonder zich om de verongelukten te bekommeren, verder. De politie stelt C£n onderzoek in. HAAGSCHE FILM. Van dansen, dancings en wedstrijden. Scheveningsn seizoen 1925. Mijnheer danst. Mevrouw danst. De jongejuffer danst De jongeheer danst. Opa danst. Opoe danst. Dc huisknecht, kamenier, linnen juffrouw,, ober, onder-ober, piccolo, all'es danst. Het is een rage geworden. Besmettelijk in hocge mate, aldus de Courant. Wie eenmaal een dancing binnen gaat is verloren. En aanM gezien Scheveningen één grootte dancing is; waar iedere bruikbare vierkante centimeter voor dansvloer is benut, is iedere bezoeker verloren. Men komt met de beste bedoelingen naar hier. Treedt een café binnen. De Jazzband begint met haar s'eepende, sonore, magische muziek. Men krijgt een schok. Begint te trillen. Staat op en onder hypnotischen invloed stept men naar den der.svloer. De rattenvanger van Hammeln is een stumper vergeleken bij deit dirigent van een jazz-bond Die vangt eerbat/'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2