PHILIPS LAMPEN F. H. Lomans Edison Phonograaf „DE EEMLANDER" BUITENLAND. LOOSS KLESN IBBNNEMENISPRUS r'TÏÏTT1 A"~' GROOTE KEUZE VILT HOEDEN Modemagazijn „L'HIRONDELtE". blijft toch maar de beste STerug van de cVacantie FEUILLETON. De gouden ba 24e Jaargang No. 23 tooit 7.10, idem ixanco per pos? f per week (met gratis verrek er mg tegen onpclnkkca) 0.17», aixoaderigke Qtanoi 1 0X)5. AMERSFOORTSCH DAGBLAD Dl0ECTEUR-UITGEVER: J. VALKHOFF. ARNHEMSCHERpOORTWAL JA. POCTAEKENIM M*. 47SIO. TIL. IMT. WA Maandag 27 Juli 1925 PRUS DER ADVERIENTiËM met inbegrip van ecu bewijsnummer, elke regel meer 0.25, dienstaanbie dingen en lieidadigheids-adTei ten tien voor de bdft der prijs. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeclige bepalingen voor het advertcercn. hene circulaire, bevattende da voorwaarden, wordt op aanvraag toegezoedan. DU1TSCHLAND. DE ONTRUIMING VAN HET ROER- GEBiED. De Franscren uit Essen ver- trokken. De tweede phase der Roeron'cnuming is gisteien begonnen met het vertrek der Fran sche troepen uit Essen. Deze phase zal duren tot 31 Juli op welken dag het Roergebied weer voor goed aan de Duitsche overheden zal worden overgedragen overeenkomstig de bepalingen van het accoord van Londen de duitsche veiligheidsvcorstellen Een verklaring van Baldwin. Baldwin heeft in een toespraak gezegd, dat één van de bevredigendste dingen de klaar blijkelijke wcnsch is van de meerderheid van het Duitsche volk de onderhandelingen voc-rt te zetten, die een duurzame vrede in Europa ten doel hebben. Baldwin erkende de verzoe nende bedoeling van het Duitsche antwoord op de Fransche nota. Ondanks de vele moeilijk heden, die aan oen toestand vastkleven, is de wil om deze te boven te komen een belang rijke factor en, naar hij gelooft, bestaat thans in Duitschland en onder de geallieerden die wil sterker dan ooit sinds den oorlog. Engeland en Frankrijk willen, dat Duitschlana' zoo spoe dig mogelijk tot den Volkenbond zal toetre den als dat eenmaal liet geval is en Dui.sch- land een volkomen gelijkgerechtigd lid is, zul len alle hangende vraagstukken een ander en beter aanzien krijgen. De Temps tegen een inter nationale conferentie. De meeningsverschillen inzake het veilig heidspact besprekend, schrijft de Temps De wijze, waarop Dui.schland de kwesties betreffende het pact stelt, wijst erop hoe ge vaarlijk het zou zijn zich tot ee^internatinoale conferentie 're laten verleiden, waar men uiter aard ertoe zou worden gebracht zuiver politie ke combinaties onder het oog te zien. EU: denkbeeld van de bijeenkomst van een con ferentie moet dus volstrekt worden afgewezen VERHOOGING DER POSTTARIEVEN IN HET SAARGEBIED. Bij verordening van de regecringscommissie zijn de post-, postchèque- en telegraaftarieven mot T Augustus verhoogd. Het porto voor een gewonen brief wordt dan 30 centiemen. SCHEIDEMANN ZESTIG JAAR. Philipp Scheidemann, de bekende sociaal democraat en oud-rijkskanselier, werd gisteren zestig jaar. MIJNWERKERSSTAKING IN HET S AARBEKKEN. Het oude mijnwerkersverbond en hetzelfde •voorbeeld volgen de christelijke mijnwerkers heeft tegen heden een werkstaking afgekon digd. NOODLOTTIGE BRAND. In het derp Harnshagen bij Lobitz in Mec klenburg is Vrijdag in een graanschuur een benzinemotor ontploft. De schuur stond on middellijk in lichte laaie. Twee arbeidsters, die niet meer konden vluchten, zijn levend ver brand. Een paard kwam eveneens in de vlam men om. De schuur brandde geheel af. DE BOSCHBRANDEN. De Cour. meldt, dat de hei-» en boschbran- den in de nabijheid van Hannover aanhouden. Een gebied van 40 a 50 vierkante kilometer is thans verwoest. De regen, welke Zaterdagmid- dog gevallen is, bleef zonder grooto uitwer king. In de buurt van Stettin is opnieuw een boschbrand uitgebroken, waardoor tot dusver re ongeveer 5000 morgen zijn vernield. Sinds Zaterdagmorgen woedde een reusach tige boschbrand langs de Poolsche grens, over een gebied van 4000 morgen. Nabij Schneide- mühl heeft het vuur de grens overschreden en de Duitsche bosschen aangetast. Op het oogenblik is reeds een schade van verschei dene millioenen mark veroorzaakt. Het vuur is moeilijk te bestrijden daar er door 't brandende gebied zoo goed als geen wegen loopen. Van Duitsche zijde legt men tegenvuren aan, om zoodoende een „kolen gordel" te verkrijgen, die verder uitbreiden van den brand onmoge lijk maakt. FRANKRIJK. DE NIEUWE LEENING. De aartsbisschop van Parijs, kardinaal Du bois, heeft volgens de Echo de Paris een op roep gepubliceerd ten gunsto van de nieuwe leenihg, in 'het belang van de grootheid cn de toekomst van Frankrijk, die beide op zijn cre- diet berusten. Werd dit vernietigd, aldus de aartsbisschop, don zouden de vijanden der maat schappij behendig gebruik maken van een bin nen! andsche crisis om een burgeroorlog te ontketenen cn evenals elders hun tyrannie op te leggen. Tenslotte wordt een beroep gedaan op de christelijke deugd der vaderlandsliefde. maatregelen tegen communis tische propaganda. Het Fransche kabinet heeft besloten onver wijld maatregelen te treffen tegen de commu nistische propaganda. De bepalingen uit de wet van 1881, waarbij het aansporen van troe pen tot rebellie strafbaar wordt gesteld, zullen met alle gestrengheid worden toegepast. de verkiezingen voor de algemee- ne raden. Linies wint eveneens bij de herstemmingen. Gilleren haddon de herstemmingen plaats voor de cantonnale raden. Het cartel boekte nieuwe winsten en bracht zijn totale winst op 133 zetels. Hiervan wonnen de radicalen 6 ze tels, de radicaal-socialisten 72 zetels, de re- publikeinsch-socialisten 3 zetels en de socia listen 52 zetels, terwijl van de oppositie de communisten 11 zetels verloren, de conserva tieven 14 zetels, de republikeinen 61 zetels en de linksch© republikeinen 48 zetels. De com munisten leden een groote nederlaag. De her stemmingen gaven een nieuwe verschuiving naar links. Thans waren vooral de socialisten de winnende partij. mijnwerkersstaking. De Fransche mijnwerkers hebben voor heden de olgemeenc staking geproclameerd. een historisch kasteel verbrand. Gemeldt wordt uit Clermont Ferrand, dat een brand het groote kesteel van clen hertog van Montpensier heeft verwoest, dat onschat bare historische en artistiek, rijkdommen be vatte o.n. voor een waarde van vele millioenen aan kant. ENGELAND. het geschil in de mijnnijverheid. De hoop op een regeling nog niet geheel opgegeven. Londen, 25 Juli. (H. n. Draadloos.) De voor uitzichten voor het conflict in de kolen- industrie zijn tengevolge van de samenkom sten, die gisteren hebben plaats gehad, beter geworden. Deze besprekingen hebben geleid tot een gemeenschappelijke conferentie der mijneigenaars cn der leiders van de mijnwer kers en hoewel deze conferentie slechts kort' duurde, ging zij niet uiteen, voordat een nieuwe samenkomst tegen Woensdag a.s. was afgesproken. Hoewel men gewenscht had, dat deze bijeenkomst vroeger zou plaats hebben, wat dit niet mogelijk in verband met de rege lingen, die beide partijen reeds getroffen had den. De nieuwe bijeenkomst zei dus worden gehouden slechts twee dagen, voordat de be staande overeenkomst afloop, doch dit uitstel biedt tevens eenige voordcelen. Het is mogelijk, RECLAMES. Prijs 1—3 rebels f 3 05 elke regel meer 1.— Utrechtschestraat 15 Tel, 483 Witte en gekleurde Korte en Lange Mantels. 3.90 3.25 2.90 18|18 Langestraat Amersfoort De PIANOKANDEL Utrechtschestraat 44. t Is een Roomtje 't Heet Princess Wat we daar eten, Is opperbest. dat in dien tusschentijd verdere hulp, om tot een overeenkomst te geraken, kan worden ver leend dcor het hof van onderzoek, waarvan, naar vernomen wordt, drie leden voortdurend aanwezig zijn, teneinde het verslag van het hof te voltooien, dat in het begin van de volgen de week zal beschikbaar zijn. Naar verluidt, zal dit verslag in hoofdzaak een overzicht van den economisohen tops'ond van de kolennijver- heid geven. Woensdag a.s. zal ook de bijeen komst van de bizondere commissie van het akveroenigingscongres en den eersten minis ter ochter den rug zijn, welke bijeenkomst, naar men gelooft, van veel belang za] zijn om zoo mogelijk een vredelievende regeling van het conflict let stand te brengen. Verklaringen van Cook. Cook, de secretaris van den mijnwerkers- bond, heeft Zaterdog in een interview gezegd, dot er geen verandering in den toestand is ge komen. Wij treffen, zeide hij, alle noodzakelijke voorbereidselen voor do staking, w.o. alle maatregelen voor het levensonderhoud voor de vrouwen en gezinnen der mijnwerkers. Op het oogenblik kon ik geen hoop op afwending van den strijd zien, tenzij de regeering zich vermant en maakt, dat de mijneigenaars hun opzeggingen en voorstellen intrekken. Ik hoop, dat er de volgende weck een bevredigende ontwikkeling van den toestand komt, maar wij moeten afwachten en toezien. De transportarbeiders zullen de mijnwerkers steunen. Verschillende transportarbeidersbonden heb ben Zaterdag moties aangenomen, waarin ge zegd wordt, dat de mijnwerkers volkomen ge rechtigd zijn om de voorstellen der eigenaars te weigeren en besloten wordt, dat zij, in geval van stoking, stappen zullèn doen om het ver voer van kolen te beletten. Dc premier zal al zijn best doen het conflict tegen te houden. Ten aanzien van de crisis in de steenkool industrie verkleurde Baldwin Zaterdog in een toespraak, dot beide partijen een sterk stand punt innemen. Het is de vraag, of uit een strijd vanzelf rechtvaardige toestonden zouden voortvloeien, moor wel stoot vast, dat er leed en ellende voor millioenen het gevolg van zouden zijn. Daarom zal hij elk onsje invloed, waar over hij beschikt, in do schaal werpen om den vrede te verzekeren. VERBETERING VAN HET TELEFOONNET. Het Lagerhuis heeft Vrijdag gelden, tot een moximum van 30 milliocn pond sterling, toe gestaan voor de uitbreiding van het Britsche telefoonnet, te besteden over drie jaar. De bi- zonde rheden van het plan zullen later aan het parlement ter goedkeuring worden voorgelegd. Voor het Icopcndc jaar heeft de schatkist reeds 12 millioen pond toegestaan. Daarvan zal twee en een half millioen worden aange wend voor den aanleg van ondergrondsche ka bels, waardoor Engeland olie landen, dc Ver- eenigdo Stoten inbegrepen, op dit punt zal evenaren, zoo niet voor zal zijn. NOODLOTTIGE BRAND NABU LONDEN. Drie menschcn omgekomen. Londen, 2 5 Juli. Een noodlottige brand had heden plaats te Perth, in dc nabijheid van Londen. Daar gerookte het huis von een lid der Londcnsche beurs plotseling in brand. In kor ten tijd was het gchcele gebouw verwoest. De zoon van den eigenaar, een knaap van 4 jaar, en twee pleegzusters kwamen in de vlam men om. De eigenaar vnn het huis kwam eerst heden morgen 8 uur uit Londen terughij vond zijn zoon dood en zijn huis een ruïne. Door de brandweer te laat was gewaarschuwd, kon geen hulp meer worden verleend. Eovendien werden de blusschingspogingen door gebrek oan water belemmerd. (Tel.) DENEMARKEN. HET JONGSTE ARBEIDSCONFLICT. Een motie van vertrouwen in dc regcering aangenomen. Kopenhagen, 25 Juli. (H. N.) Daags nadat het jongste uitgebreide en langdurige arbeidsconflict in Denemarken beslecht was, werd bekend, dat, indien geen regeling tot stond was gekomen, de regeering er op voor bereid was een voorloopige wet of te kondi gen, waarbij alle geschillen aan gedwongen arbitrage zouden worden onderworpen. Dit heeft aanleiding gegeven tot een voorstel, om wantrouwen in de regeering uit te spreken, welk voorstel gisteren in het Folketing door den vroegeren premier van den liberalen lin kervleugel Neergoord werd ingediend. Dc eer ste minister Stauning verdedigde het voorne men der regcering tot indiening van deze voor loopige wet uit overweging, dat de gevolgen van de staking voor den uitvoer van land bouwproducten door het deelnemen van de transportarbeiders aan het olgemeeno conflict duidelijk een woordbreuk beteekend zou heb ben, waardoor de geheele productie van den landbouw stop gezet zou zijn, terwijl tevens het feit, dot enkele bedrijven nalatig zouden zijn gebleven om hun geschillen te regelen, andere bedrijven belet zouden hebben -m een regeling tot hervatting" van het werk ie tref fen. Dit zou tot een afbrekende politiek lv ben geleid, welke de regeering niet zou heb ben kunnen steunen en daarom zou het wets ontwerp het hervatten von den arbeid door de werkwilligen hebben toegestaan. De motie van wantrouwen werd met een meerderheid van 8 stemmen verworpen en vervolgens in een motie von - vertrouwen met een meerderheid van 5 stemmen aangenomen. ITALIË. DE ITALIAANSCHE GRAANRECHTEN. In de Italioansche havens is het embargo gelegd op alle voorroden buitenlandscho gra nen om ze aan de nicuwo rechten te onder werpen. POLEN. DE ECONOMISCHE STRIJD TEGEN DUITSCHLAND. Do houding van Donzig. De onderhandelingen tusschen Donzig cn Polen over de invoerverboden tegen het Duit sche rijk zijn Zaterdag beëindigd. Zij hebben in alle opzichten tot overeenstemming geleid. DE POOLSCHE POST TE DANZIG. Do commissie van den Volkenbond voor do bepaling van den omvang van het havenge bied van Danzig, waarin de Poolsche posterijen brievenbussen mogen plaatsen enz., heeft Vrij dag hoor werkzaamheden voltooid. Het is nog niet bekend, wanneer haar rapport openbaar gemaakt zal worden. GUNSTIGE OOGSTVOORUrrZICHTEN. Gemeld wordt uit Warschau, dat de tarwo- cn rogge-oogst von Polen dit Jaar bizonder goed zijn, als gevolg van het gunstigo weer. In vergelijking met 1924 is de tarwe-oogst met 40 vermeerderd, de rogge-oogst met 60 Tegenover dc beste oogsten van voor den oor log bedraagt de vermeerdering voor dc rogge- oogst 15 TURKIJE. DE KWESTIE VAN MOSOEL. Het rapport der commissie voor Mosocl zal over enkele dagen aan dc Engclsche cn de Turksche rcgccringen worden onderworpen, evenals oan de leden vnn den Volkcnbonds- rnod. Voor het oogenblik wordt het grootst© geheim bewaard over den inhoud, maar, naar verluidt, heeft de commissie de grens van Mosocl niet vastgesteld, doch dit aan den Volkenbondsraad overgelaten. I NOORD-AFRIKA- DE STRIJD IN MAROKKO. Fransche successen. Generaal Noulin zegt in een order tot de troepen, dat zij er, donk zij hun volharding en ontembare geestkracht, in geslaagd zijn de vij andelijke pogingen, om tegen Taza op te ruk ken, een hult toe te roepen. Thans begint een nieuwe foze van den strijd. Het oogenblik is aangekomen, waarin de Franschen ruimschoots kunnen beschikken over krachtige versterkin gen uit Frankrijk cn Algiers. Het oogenblik is nabij, waarin de Franschen ruimsohoots over dc noodige hulpmiddelen zullen beschikken om Frankrijk's dooden te wreken. Nader wordt d.d. 25 Juli van Fransche zijdo uit Fez gemeld, dut na een schitterende krijgs verrichting de Franschen er in geslaagd zijn de afdeeling Bar Moroedzj von leeftocht 10 Wil Abd-el-Kr»m over d**n vredo onderhandelen Uit Tanger wordt <Ld. 26 Juli aan de Cour. gemel d Naur Abd-el-Krim aan den correspondent van do Times heeft medegedeeld heeft hij ge antwoord op de Fransche en Spoansche nota, waarin hem werd te kennen gegeven dat do vredesvoorwaarden, die beide regeeringen bei reed zijn hem toe te staan, te zijner beschik king zijn. Zijn antwoord, dat door de regeeringen to Parijs en Madrid wellicht morgen zal worden/ ontvangen, geeft te kennen, dot hij tot vredes onderhandelingen met Frankrijk en Spanje be reid is, mits deze landen hem te voren een plechtige verzekering geven omtrent de onaf hankelijkheid van het Rifgebied In een ofzon- Wie zijn tijd verspilt bestaat slechts, wie zijn tijd gebruikt, leeft. 70ung. Noor het Engelsch van DAVID LyALL. Gedurende den oorlog was de kleine bun galow bekend geworden bij menigen jongen soldaat, die zijn lehuis miste cn haar logeer kamer was zelden onbezet, zij was altijd inge nomen door een gast, die met verlof was. De Zondugmiddagen had zij bestemd voor theepartijen voor de jongens, cn de tusschen- liggcnde dagen werden dikwijls besteed aan bezoeken aan haar verschillende protégé's in hospitalen en kampen, die mijlen in den om trek van Portsmouth waren verspreid. Kathcrine, een lange, grof gebouwde vrouw met een gelaat, dat wat op den kop van een paard geleek, ontving haar meesteres met haar gewone beschermende voldoening. „Bent u weer thuis gekomen, juffrouw zei zij afgemeten'. „Ik hoop dat u dezen keer niet doodop bent „O, neen Katherine, ik heb een heerlijken tijd gehad I Ik heb niet al de jongens aange troffen, die.ik gehoopt had te zullen zien, maar ik heb eenige nieuwe ontmoet. Juffrouw Py- fold vnn „The Green Man" heeft naar je ge vraagd en ook Cripps de vrachtrijder." Katherine haaldo haar neus op. Bij een ge denkwaardige gelegenheid had zij „The Green Man" in gezelschap van haar meesteres be zocht, met het doel een broer van haar te be zoeken, die gewond lag in een naburig mili tair hospitaal. „Dat was een vreemde oude man, juffrouw, maar ik hoop dat het hem g-^ed gaat „O ja, hij maakt 't best, cn hij wist meer te vertellen dan ooit," zei juffrouw Thurlow. „Is er nog wat gebeurd, sedert ik weg was?" Katherine gaf als gewoonlijk weer haar klaagliederen ten beste ovfer verschillende win keliers en andere menschen, met wie zij voort durend op voet van oorlog was. Het was verwonderlijk, hoe deze twee vrou wen het zoo goed samen konden vinden, want oppervlakkig beschouwd, schenen zij niets ge meen te hebben. Maar ondanks haar scherpe tong en steke lige strenge manieren had Katherine een hart van goud,' men kon zich geheel op haar verla ten waar het trouw en toewijding oan haar plicht betrof. Zij vond haar meesteres een beetje dwaas en keurde heel wat van haar daden af, maar liet niet toe dat een ander aanmerking op hoar maakte. Zij waakte over haar met hondentrouw, het geen juffrouw Lucy ten volle op prijs stelde. Dat soort dienstboden verdwijnt langzamer hand, de nieuwe wereldorde moge ons mis schien krachtiger hulp geven, maar die zal het persoonlijke missen dot zooveel gewicht in de schaal leg^ in alle levensverhoudingen. Lucy Thurlow en Katherine Potts, die in me nig opzicht lijnrecht tegenover elkaar stonden, leefden in de volmaaktste harmonie samen; zij waardeerden en begrepen elkaar, naar het scheen zonder de geringste moeite. Gesprekken over huiselijke moeilijkheden cn onvriendelijke en ondankbare dienstboden, wek ten bij juffrouw Lucy altijd een vreemde ver bazing, en onveranderlijk deed zij haar best om van onderwerp te veranderen. Zij leefde héél kalm gedurende het overige van die week, omdat zij in het begin een in- spannenden tijd had gehad. Toen het Zondag was, ging zij ols gewoonlijk naar den mor gendienst en nodot zij het goed bereide maal, door Katherine klaar gemaakt, gebruikt had en de vaat gewasschcn was, haastte Katherine zich om weg te komen om haar familie in dp stad te bezoeken. Lucy zeide niets omtrent het bezoek dot zij verwachtte ven haar nieuwen kennis, Jack Sherston, omdat het volstrekt niet zeker was, dat hij zou komen. Maar nadat Katherine ver trokken was, zette zij kalm nog een kop en schotel en bordje bij het theegerei dot klaar was gezet op een eind van de smalle ronde eikenhouten tafel in de eetkamer, en ging toen genoeglijk met een boek bij het vuur zitten om te dommelen en te peinzen over de vele be langen, waarmede haar leven was gevuld. Zij was in 't geheel niet verbaasd, toen zij ongeveer tien minuten over vieren het tuin hekje hoorde opengaan en do lange gestalte van Sherston over het-pad zag naderen. Zij kreeg een kleur van pleizier, omdat zij hartelijke belangstelling voelde voor den jon gen man en liep snel naar de deur om hem welkom te heeten. rrüc was er zeker van dat u zoudt komen, mijnheer Sherston. Ik ben zoo blij u te zien. Hebt u moeite gehad het huis te vinden ,ïn 't geheel niet," antwoordde Jack, „het is heel gemakkelijk om te vinden. Ik hoop dat u het goed maakt, juffrouw Thurlow, cn dat de rit met Cripps den vrachtrijder u gc-en kwaad heeft gedaan Hij wonderde hanr zonderlinge klceding; haar ele persoonlijkheid had iets Buitenge woons en zeer aantrekkelijks. Zij droeg een Ja pon uit het eerste tijdperk van Koningin Vic toria, met een heel wijde rok en een puntig lijfje, een soepele neteldoeksche fichu er over heen, die met een mooie camée-broche was bevestigd. Zij droeg ook een boezelaartje met een strook rondomhet geheel herinnerde 'hem aan de portretten tegen de muren van de lan ge* schilderijzaal te Digswell Priory, die hij, toen hij nog een jongen was, hed bezocht. „Hoe kon ik er mij slechter door voelen Ik ben beter, veel beter. Het doet mij altijd goed in de open lucht te zijn, nieuwe dingen to zien cn frissche indrukken te krijgen. Gelooft u ook niet dat de grootste belemmering voor ons allen is, dat wij te veel in de oude sleur blijven en dat wij enkele dingen doen, omdat zij altijd zoo gedaan werden „De oorlog heeft ons zeker genezen, tenmin ste enkelen onzer, van een vasthouden aan conventies," zei Jack wal droogjes, ,Neem mij bijvoorbeeld. Ik wees eens de zoon van een zeer geacht exporthandelaar, en mijn grootvader was een grondeigenaar. Ik ben nu mooi op weg een voddenkoopman tc wor den, en ik geloof dat ik het vooruitzicht pret tig vind." Zij lachte vroolijk, liet hc-m do gezellige eet kamer binnengaan en wees hem een gemakke- lijken stoel aan, aan den anderen kant van den gastvrijen haard. ,!k ben geheel alleen thuis," zeide zij ter. verklaring. „Ik heb slechts een dienstmeisje, en zij gaat Zondags naar h\ris, naar een dorpje,] ongeveer drie mijlen buiten de stad, waar hoar broer een kleino hoeve heeft. Wel, hebt u mij nog nieuws te vertellen, sedert wij Dondeidog van elkaar afscheid namen?" „Heel watik heb niet stilgezeten juffrouw Thurlow, ik goloof werkelijk, dat er wat t© ma ken is van dot bergingsplan. Ik denk erover mijn vader te vragen, mij geld voor to schieten, ik zou zooveel beter kunnen beginnen, als ik een klein kapitaal had." „Hoeveel hebt u noodig „Een honderd pond zou mij aan derv gong helpen. Het eenige bezwaar is, dat het zoo moeilijk is mijn vader uit te leggen, waarvoor het is cn hoe ik denk te werken. Ik kan hem mij alleen voorstellen, ols geërgerd door mijn plan." „Uw moeder zou het misschien beter begrij pen en bereid zijn haor zoon to helpen," zei juffrouw Thurlow met belangstelling. Sherston schudde het hoofd. „Dat is nog onwaarschijnlijker. Een oogenblik tevoren sprak u over conventie. Mijn familie behoort wel tot de meest conventioneele men schen dio ik ken. Do oorlog heeft hen finan- tieel getroffen, maar heeft hen niet in het minst veranderd. Mijn moeder zal hetzelfde blijven doen, op dezelfde manier tot het eind van haor leven, omdat zij het altijd zoo gedaan, heeft. Toen ik uit het Oosten® terugkwam, voel de ik dat er iets tusschen ons stond. Ik stuitte tegen een muur von tradities en vooroordeelen. Indien ik kon slagen zonder de hulp van mijn vader, zou ik heel blij zijn, en ik zal 't mis? schien kunnen, maar het zal langer duren. (Wordt vervolge^.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 1