y y Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 58,- 11 m 11 •A Al onze Zomer blouses en mantels den in onze voorspa!; UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 S.H. MASSA, Havik 41, Tel.292 RECLAMES. Van 1I rcKcla 2.05. elke resel meer O M BIJZONDER AANBEVOLEN PES FLESCH: PER ANKER: J». 1). B &5.i Onze Advocaat onderscheidt zich door haar bijzonder fijnen smaak. Zij heef! iets geheel eigens. U kunt haar herkennen tnsschen vele andere soorten. Wanneer U Uwen (jasten onze Advocaat offreert, zullon zij Uw ge- lnkkige keuze waardeeren. s worden door de pogingen van den eersten minis ter,als de partijen Woensdag- aanstaande in een gemeenschappelijk conferentie bijeenko men. Men verwacht, dat vandaag in den kabi netsraad een besluit zal worden genomen met betrekking tot de voorstellen, waarmede dé eerste minister tusschen'beid zal komen, indien de onderhandelingen Woensdag mislukken. De internationale arbeiders- solidariteit. Bestuursleden van de mijnwerlcersfederatie hebben gisteren geconfereerd met veViegen- wooidigers van de internationale federatie van vakbonden over de houding, die de mijnwerkers en transportarbeiders op het vasteland zouden aannemen, voor het gevol het in dc Engelsche mijnindustrie tot staking komt. Smith, de voorzitter, en Cook, de secretaris van de mijnwerkersfederatie, zijn gisteravond naar Parijs vertrokken om er heden een ver gadering bij te wonen van de internationale mijnwerkersfederatie. LOONSVERLAGING IN DE BRITSCH- INDISCHE KATOENNIJVERHEID. Gemeld wordt uit Bombay, dat de bond van werkgevers in de katoennijverheid heeft beslo ten om met het oog op de malaise in de in dustrie de loonen der katoenarbeiders van 1 September af met II y2 te verlagen. EEN MOEDIGE M. P. Het Britschc Lagerhuislid Ken- worthy redt twee drenkelingen tc Ostor.dc. Uit Londen w,ordt d.d. 27 Juli aan de Tel. bericht De bekende liberale afgevaardigde voor Huil (Kenworthy) werd hedennamiddag bij zijn verschijnen in het Lagerhuis levendig toege juicht, in verband met een tioor hem verrichte redding van twee vrouwen uit de zee bij östende. Hij zelf liet zich over zijn daad zeer bescheiden uit. Naar hij mededeelde, ging hij vóór zijn terugkeer naar Engeland nog even zwemmen en zag toen op een afstand van 250 300 Meter in zee twee vrouwelijke badgas ten, die blijkbaar in nood verkeerden. De zee was ruw en d-e stroom krachtig. Aan het strand waren enkele reddingslijnen. Kenworthy greep er één, zwom naar de beide drenkelin gen en hielp één van haar naar het strand, terwijl de andere met een lijn in veiligheid jverd getrokken. Als oud-zeesoldaat acht Kenworthy zijn daad van geen beteekenis. Het Roode Kruis, dat op het strand te Ostende een tent heeft, nam de beide drenkelingen on der zijn hoede. Kenworthy ging daarop naar huis en moest zich snel verkleeden, om nog de boot naar Engeland te kunnen holen. Echter liep hij eerst nog bij het Roode Kruis aan, waar hem weid medegedeeld, dat de beide geredden' het goed maakten. Hij werd hartelijk door de me nigte toegejuicht. EEN ZONDERLINGE ZWERVER. In Londen, aldus vertelt het Hbh, zwerft op het oogenblik een Russische jongen van niet ouder dan vijftien jaren ron^, die al een veel bewogen leven achter den rug heeft en te Londen veel belangstelling wekt om zijn merk waardige persoonlijkheid. Deze jongen is vol gens zijn zeggen de zoon van een bekend Rus sisch officier, die tegen de bolsjewisten heeft gevochten en deswege is doodgeschoten. Hij trok, nadat zijn moeder te Petersburg tenge volge van longontstekking was overleden, met een bolsjewistisch schip de wereld rond, dat wapenen naar Wladiwostock bracht voor de Chineesche revolutionairen. Daar ter stede deed h'j een poging om in contact te komen met een Amerikaonsch schip, dat in de haven lag, weswege hij beschuldigd werd van contrarevo- lutipnaire handelingen en ter dood werd ver oordeeld. Dcch hij slaagde er in te ontsnap pen en liep langs den Siberischen spoorweg eeisl naor Moskou en vervolgens naar Peteis- bu:g terug, waar Hij met een ander bolsjewis tisch schip naar Engeland scheep ging. Toen het schip eenmaal op weg was, kreeg de kapi tein draadloos bericht, dat de jongen onder ver denking stond en nauwgezet in 't oog moest worden gehouden. De kapitein echter mocht den jongen graag en toen het schip te Londen aan kwam, liet hij toe, dat de jongen aan wal ging, om niet weer naar het schip terug te keeren. Sedert korten tijd zwérft hij nu in Londen, in haveloozen toestand, rond. Een redacteur van de Daily Chronicle heeft een gesprek met hem gehad en beschrijft hem als een jong- mensch, wiens mentaliteit zoo merkwaardig is, dat hij best van een andeven planeet op Londen kon zijn nedergedaald. Nauwelijks ouder dan vijftien jaren, is hij volgens zijn gedragingen en ervaring een man van vijftig. Hij is klein van gestalte, heeft een levendigen, schranderen oogopslag, is zelfbewust, heeft besliste meenin gen ovoi de meeste vraagstukken, levert op iedereen vrijmoedig critiek en spreekt over politiek met het air van een staatsman. Dien overeenkomstig heeft hij vrienden, die veel ouder zijn dan hijzelf. Hij heeft al van alle mogelijke baantjes in Engeland verricht, doch zij waren hem meeren- deels te zwaar en leverden weinig op. De regeeringsQutoriteiten, tot wie hij zich heeft gewend, zitten een klein beetje met hem in hun maag. Zij weten niet wat zij met hem moeten beginnen, omdat hij niet naar Rusland kan worden teruggezonden, waar hij, naar hij vreest, zou worden doodgescKoten. DENEMARKEN. DEENSCHE ANDELSBANK. Dc mogelijkheid van reconstructie. De speciale zomerziiling vim den Decnscher. Rijksdag is tot 5 Augustus a.s. verdaagd, ten einde do commissies in staat te stellen hun onderzoek te voltooien naar tie mogelijkheid an reconstructie der Andelsbonk, die eeni-gen tijd geleden haar betalingen heeft gestaakt. De kwdstie komt voor den rijksdag in den vorm van een regeeiingsontwcrp, dat de voorioopige order tot liquidatie o'er regeering bevestigt. Aan de luiquidatie-wet voer deze bank is een clausule toegevoegd, die de mogelijkheid van een reconstructie openlaat. Het reconstructie plan stelt voor, dat de'inleggevs 20 pet. van hun inlagen als nieuw kapitaal door inschrij ving opbrengen, waartoe deze zich rc« ris be- r'eid hebben verklaard. ZWEDEN. ZEILONGELUKKEN. Talrijke slachtoffers. In de Kolmarsund is een zeilboot gezonken, waarbij alle inzittenden, tien kinderen en jon gelieden van 14 tot 21 jaar, verdronken. Ook uit andere Zwecdsche plaatsen wordt melding gemaakt van ongelukken by het zei len, o.n. uit Gothenburg, waar drie issuers een zeiltocht maakten, door een onweer werden verrast en tengevolge van het omslaan dej boot verdronken. NOORWEGEN. AMUNDSEN'S VLIEGPLANNEN. Gemeld wordt uit Oslo, dat Amundsen on derhandelt met de Dornierfabrieken te Pisa over het sluiten van contracten voor de leve ring van de motoren voor de nieuwe machines, waarmede hij de a.s. poolvlucht zal onderne men. Het betreft hier machines van 2000 P.K., die hem in staat zullen stellen van Spitsbergen naar Alaska te vliegen zonder landing. Amund sen's propagandareis zal in Augustus beginnen. Hij zal de Europeesche hoofdsteden bezoeken en 8 October in Amerika aankomen, waar hij tot het volgend jaar zal blijven. POLEN. ERNSTIG ONGELUK BIJ HET SCHIETEN. .Zaterdagmorgen is te Thorn bij schietoefe ningen een projectiel in den loop van een ka non ontploft, waardoor een luitenant werd ge dood en vier vaandrigs levensgevaarlijk werden gewond, zoodat men twijfelt, of zij (hun leven zullen behouden. HONGARIJE. DE WERKLOOSHEID TE BOEDAPEST. In afwachting van een verbetering in den eccnomischen toestand hebben de financieelo instellingen te Boedapest besloten met de per- soneclsnfvlociing op te houden. Op het oogenblik zijn 8000 bankbeambten zonder be trekking. Het aantal weiklooze bedienden bij de overige particuliere ondernemingen be draagt 1200 en dit aantal neemt nog voort durend toe. TSJECHO-SLOWAKIJE. SPOORWEGCONFERENTIE. P r a a g, 2 7 Juli. (H. N.) Volgens het Pra- ger Tageblatt zal begin Augustus te Weenen een spoorwegconferentie plaats vinden over do vaststelling der tarieven in het internationaal verkeer. BULGARIJE. TER BEVORDERING VAN DEN LANDBOUW. Een Nedcrlandsch crediet? Volgens een bericht uit Sofia heeft de Bul- gaarsche Staatslandbouwbank door tusschen- komst van een Nederlondsche bankgroep een groote leening aangegaan tot Bevordering en modorniseering van den Bulgaarschen landbouw. NOORD-AFRIKA. DE STRIJD IN MAROKKO. Taza niet langer bedreigd door de Rif fijnen. De correspondent te Fez van de Temps meldt, dat de Riffijnen, die tien dagen geleden voor dc poorten van Taza zouden zijn, daarvan thans meer dan dertig kilometer zijn verwijderd. In officieelc kringen te Parijs weet men nog niets van Abd-el-Krim's bereidheid tot den vrede. Het Fransche departement van buitenland- sche zaken heeft tot dusver geen bevestiging ontvangen van het bericht, dat Abd-cl-Krim in een officieusc mededeeling op dc nota van Frankrijk en Spanje zou hebben geantwoord dnt hij geneigd is hun zijn vredesvoorwaarden ken baar te maken PALESTINA. HET GRAF VAN DAVID v De Engelsche predikant J. Gorrow Duncan, de voor het Palestina Exploration Fund op gravingen deed in de Ophel-wijk van Jeiuza- lem deelt, volgens een telegram aan de Times, mede dat hij aan den westelijken kant van het terrein een oental ondergrondsche in de rots uitgehouwen kamers ontdekt heeft, welke een groote centiale kamer omvatten met vijf klei nere van vijf voet in hcj vierkant die erop uit komen. Naur het Zuiden toe is er voorts een kamer 15 bij 16 voet, voerende naai' twee kleine k, mers, elk 15 bij 8 vcet, die weer op hun beurt nnor twee dergelijke kamers voeren, allebei met kleineie in den wand gehouwen kamers. Uit gereedschopsmorkim cp den wand maakt men op, dat zij dagteekenen van omstreeks 1200 v. Chr. Er is een dergelijke reeks rots- kamois en galerijen can de Ocstziide van Op- lvel. Het is niet geheel onmogelijk dot men thans het graf von David ontdekt heeft, waarnaar men lang had uitgezien. Waarschijnlijk bc- hooren* beide reeksen van vertrekken tot een aantal koningsgraven. In latere tijden zijn ze vrcesclijk verwaarloosd cn misbruikt, eerst e's olijven pers cn voorraadkameis in het Byzr.n- tijnsche tijdvak, daarna als cisternen docr de Arabieren OOST-INDIE. UIT DEN VOLKSRAAD. De provincie West-Java. De Volksraad heeft bc-handeld de instelling van de provincie West-Java. Aangenomen wer den een amendement, om Bandoeng als hoofd plaats aan te wijzen, met 10 tegen 18 stem men, en een amendement, beoogende te be palen, dat er een inlandsche meerderheid in den Provincialen Raad zou zijn, met 38 tegen 3 stemmen. De ordonnantie tot instelling van de provincie werd z. h. s. aangenomen. De heeren Talma, Meyer Rnnncft en Stokvis vroegen aonteekening, dat zij geecht willen worden tegen te hebben gestemd. De regeling van het Kamerlidmao'.schap van Indische ambtenaren is z. h. s. aangenomen, Aan de Staatscourant van gisteravond ont- leenen wij de volgende Kon. Besluiten benoemd tot curator van- h'et Meteorologisch Instituut prof. dr. J. D. v. d. Waals, hooglee raar aan de Gemeentelijke Universititeit te Amsterdam toegekend de bronzen eere-medaille der Oian je Nassau-orde aan P. van Veenendaal, pakhuisknecht bij do Stoomkoffiebranderij J. W. van Haagen te Utrecht en J. van Enkhuy- zen, arbeider bij de firma W. J. Hoon en Co. te Wocmerveer. DE POLITIEKE CRISIS. Bezuiniging op defensie-uitgaven Wat het werkprogram van den heer Colijn betreft, verneemt de Tel. nog, dat hierin be langrijke bezuinigingsplannen op de defensie- uitgaven vóórkomen, o.a. door verdere ver plaatsing van het zwaartepnnt ven het be roepskader naar het veriofskadc-r. Men verwacht, dat Dinsdag tusschen den heer Colijn en de drie rechtsche fractias alge* heele overeenstemming zal zijn bereikt. DE EX-KEIZER. Een bezoek aan Zandvoort. De ex-keizer van Duitscblend zal, naar de Tel. meldt, een veertien dagen te Zandvoort als gast van baron Von der Heydt komen ver toeven, Dit beridht zal voor de vele Duitsche gasten, die in dit baddorp vertoeven, wel een welkome mededeeling zijn. Bij het vorige ver blijf ten huize van baron Von der Heydt was er el een groote belangstelling van Duitschcrs, die hier hun vacantia doorbrengen. NEDERLAND EN BELGIË. Wijziging in het Ncderlcndsch- Bclgïschc verdrag. Naar wij vernemen, heeft de nieuwe Belgi sche regiering, naar aanleiding van de ernsti ge critiek in Nederland op het ontwerp-ver- drag tot herziening van het tractoot van 1850, aan de Ncderlandschc regeering medegedeeld, dat zij bereid is, in de financieels bepalingen enkele wijzigingen te brengen, die ten dcele tegemoetkomen aan de bezwaren van Neder londsche zijde g^auit. Een der belangrijkste concessies in deze is een wijziging van de bepalingen in artikel IV van het verdrag, regelende de kwestie van de Schelde. Volgens het ontwerp-verdrag kan Nederland tot nakoming van de verplichting tot bevaorbaormaking van de Schelde verplicht worden door België tot het doen van vrijwel ongelimiteerde uitgaven. België is nu bereid deze bepaling zoodanig te wijzigen, dat, wan neer Nederland ten bate van Antwerpen ver beteringen in de Schelde moet aanbrengen, cc kosten hiervan voor Nederland niet hooger zullen zijn dan het bedrag, dat beide landen in gemeenschappelijk overleg in het verdrag als een maximum zullen vastleggen. Mochten kosten van eventueels werkzaamheden boven dit bedrag uitgaan, dan zullen dezq, door de Belgische regeering worden gedragen. Ook inzake de kosten ven de aan tc leggen kanalen is de Belgische regeering bereid een andere financieele regeling te overwegen, die voor Nederland financieel minder bezwaar lijk is. (Res.bode.) MINISTER DE VISSER. „Het werk onder De Visser was een genot". Zooals men weet, staat het besluit van mi nister De Visser cm heen te gaan onwrikbaar vast. Onder degenen die dit betreuren staan in het eerste gelid zijn hoofdambtenaren cn ambte naren, onverschillig hun politieke kleur. Bij een bezoek aan het Departement bleek aan het Vaderland dit onmiskenbaar en het gesprïk met een afdcclingschef bevestigde dien indruk. Wij hebben zcide hij alleraangenaamst met dezen minister samengeweikt en wij hou den allen van hem, oud en jong, hoog en lang. De minister zelf wilde nooit meer zijn dan de primus inter pares. Men kon altijd tot hem gaan cn altijd was hij volle aandacht voor het geen we te zeggen hadden. Hij liet je altijd uitspreken, spande zich zicht baar in, om alle beweegredenen te begrijpen en deed niets liever dan gemeenschappelijk overleggen. Niet dat hij zich door zijn ambte naren leiden liet, volstrekt niet, maar hij stelde er blijkbaar den hoogsten prijs op, te begrijpen en begrepen te worden. Deze houding schiep een alleraangenaamste en zeer vruchtbare at mosfeer van samenwerking en ieder, al stond hij politiek nog zoo ver van deze minister af, vond cr zijn eer en voldoening in, voor hom volle werkkracht te ontplooien. Kortom het werken onder De Visser was een genot en een zelfvoldoening. Wij voelden in hem iets van een vader en wij waren bij hem als thuis. Zijn belangstelling voor ers ging verder den ons werk. Zij betrof ook cr.s huis en in dit opzicht verloochende de pastor zich nooit. Mi nigecn van ons kreeg van dezen chef in moei lijke omstandigheden een woord, een handdruk, een belofte mee, welke tot steun waren op den levensweg. Ja, beloften deed hij graag cn mis schien wel eens te veel, maar wie een belofti soms niet vervuld kreeg, wist toch dot Z.E. hemel en aarde bewogen had. om zijn woord gestand te doen. Wij zullen hem allemaal zéér missen en wij gelooven, dot Z.E de Visser in ongewone mate de kunst verstond, uit zijn ambtenaar diens volle vermogen tc halen, terwijl de ambtenaren zelf zich altijd schuldenaar bleef voelen tegen over z'n chef. Er is hard aan ons Departement gewerkt cn wij voelen ons allen denkbaar dit tc hebben mogen doen En zal dan dat een afscheid zijn, ging hii voort. We hebben ens samen met minister laten fotografeeren en Z.E. heeft er in toegestemd, dot Huib Luno zijn sympathieke beeltenis in verf zal vereeuwigen. Daarna kwam het gesprek nog even op dc geruchten omtrent opheffing van het Departe ment. Zoo'n besluit zou niet alleen hier worden betreurd, maar het wordt ook hoogst nodeelJg geacht voor de belangen van het onderwijs. Niemand wenscht, vooral in het belang van het onderwijs, den anderen toestond terug. GRATIE AAN GEVANGENEN. Wijziging in den algem. maat regel van bestuur. In Stbl. 321 is opgenomen het Kon. besluit van 7 Juli tot wijziging van den algemcenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 68, 2e lid der Grondwet. Art. I van bedoelden bestuursmaatregel luidt: „Omtrent verzoeken, overeenkomstig de wettelijke voorschriften aan de Kroon inge diend, om vermindering, verwisseling of kwijt schelding van straffen, door vonnissen of arres ten van een rechter in het Rijk in Europa op gelegd, wordt, alvorens daarop wordt beschikt, het advies ingewonnen van den rechter, die de straf heeft opgelegd, behalve wonneer op het tijdstip der indiening van het verzoek reeds meer dan drie jaren zijn verloopen sedert den dag, waarop de straf werd opgelegd, in welk gevol omtrent de hier bedoelde verzoeken het advies van de kamer voor strafzaken van den Hoogen Raad wordt ingewonnen". In de thans aangebrachte wijziging is de laatste zinsnede van vorenvermeld artikel, be ginnende met het woord „behalve" en eindi gende bij „ingewonnen", geschrapt. Het 2e art. von voormeld besluit luidt na de aangebrachte wijziging als volgt: „Omtrent verzoeken om gratie van straffen, door vonnissen of sententiën van een militairen rechter opgelegd, wordt, alvorens daarop wordt beschikt, het advies ingewonnen van den ge wonen militairen rechter in het rijk in Europa, die de straf heeft opgelegd, bij gebreke van dien, van het Hoog Militair Gerechtshof". Art. 13 van meergemeldcn bestuursmaatregel wordt voortaan gelezen als volgt: „Indien zulks dcor do Kroon wordt ver- migd, of door den minister van Justitie wen- scheiijk wordt geacht, wordt, behalve het ad vies van den tot het uitbrengen daarvan bij dit besluit aangewezen rechter, ook het advies ingewor.ren von de Kamer voor Strafzaken en door den minister aan de Kroon overgelegd", DR. W. B. VAN STAVEREN, f De bcgTofenis te Rotterdam Gistermiddag is te Rotterdam op de olgc- meene begraafplaats Crooswijk ter aaide be steld het stoffelijk overschot van den heer dr. W. B. von Staveren, in den ouderdom von 61 joat' te Soest overleden. Onder de velen, die op de begraafplaats wn- en bijeengekomen, waren, volgens - het ver slag in de N. R. C., dr. B. J. F. Bavinck, voor zitter, de heeien C. H. Vermoote en J. J. Warmenhoven, bestuursleden, a'r. R. J. Wol- vius geneesheer-directeur, zuster C. J. van Kempen, waai'nemend directrice, en zusier A. L. Knook, van Eudokia, gesticht voor lijders aan chronische ziekten op den Bergwegdo heer H. A. C. van der Kraan, lid van den ge meenteraad, en de heei C. T. J. van Wijk, oud- directeur van de levensverzekeringbank Rot terdam, waarvan de overledene geneeskundig adviseui is geweest Onder het spelen van het Largo van Handel werd de lijkbaar, bedekt mee een paar kransen op het rouwkleed was het offirierskiuis in de Orde van Oranje Nassau gehecht de ka pel binnengedragen. Daarna zongen de aan wezigen het 10de vers van gezang 52. Ds. A. Daran, piedikont te Odijk, de eerste spreker, zeidc, dot het verscheiden van den heer Van Staveren toch nog onverwacht is gekomen. Gedurende tal van jaien heeft spie ker, en hebben velen met hem, het sloopen van diens lichaam gevolgd. Met smart, omdat de overledene zijn werk lief had en heel zijn hart er in legde. Zijn wensch was, dat hier in Rotceidam, waar hij als zijn gaven en talenten niet alleen aan do menschheid, maar ook aan de stad gaf. hier waar hij zijn glorietijd had, zijn stoffelijk overschot zou rusten. Ds. Doran sprok verder naar aanleiding van JeSaja 40, vers 6 tot 8 en richtte ten slotte een woord van troost en opwekking tot de fa- mi'ie. Dr. Bavinck heeft namens het bestuur van Eudokia dank gezegd voor al den arbeid, in het belang van die stichting door den overle dene verricht, die ei van het begin af als ge neesheer aan vei bonden was. Hij had, zoo zeide spreker, zijn arbeid lief, 33 jaai is hij aan Eudokia verbonden 'geweest, aan den vet* deren uitbouw, groei en bloei van de stichting heeft hij een weikzaam aandeel gehad,- en tus schen het bestuur en hem is steeds een aan gename samenwerking geweest. De heer Van Wijk herdacht de vele jaren dot hij samenwerkte met den overledene in diens functie van geneeskundig adviseui van de Levensverzekeringbank Rotterdam, en bracht hem hulde en dank voor zijn arbeid. Verdei heeft de heer J. Soetekouw, namens oud-patiëntaen van den overledene, het woord gevoerd. Hij hicrinnerde aan her afscheid, dut zij nog geen jaar geleden van hem namen, waai bij getoond is, hoe zij hem eerden en lief hadden. Hij was de raadsman en vriend van velen, een geneesheer, die in zijn praktij-k ook een geestelijk woord van kracht en moed tot hen sprak. Dc plechtigheid in de kapel weid besloten met het zingen van vers 3 van Gezang 269. Dooma sloten ulle aanwezigen zich op oen weg grafwaarts achter de lijkbaar aan. Aan de geopende groeve Weid een woord van dank gezegd voor de laatste eer aan den overledene bewezen. G. VAN KOLDENHOVEN. f Een trouwe dienaar van de Koninklijke familie overleden. Op 68-jarigcn leeftijd overleed te Apeldoorn de heer G. van Koldenhoven, die gedurende 47 jaren het Koninklijk Huis op de meest trouwe wijze heeft gediend en wel in verschillende be trekkingen. Na het volbrengen van zijn militairen dienst tijd werd hij op 2I-jarigen leeftijd geplaatst als arbeider in het Koninklijk park. In 1880 werd hij door Z. M. Willem III benoemd tot Hof- jager, welke functie hij 4 jaren bekleedde. Ge durende die 4 jaren vertoefde hij met den Koning, Koningin Emma en de toen nog jeug dige Prinses Wilhelmina in het buitenland. In 1884 benoemde de Koning hem tot kamer dienaar, welke betrekking hij later bekleedde in dienst van onze Koningin, waarbij hij speciaal belast was met het toezicht op de zilverkamer. Den Ion Juli 1925 werd hij- op de meest eervolle wijze gepensionneerd. Het was vooi den overledene een bijzondere onderscheiding, dat hij op den ochtend van 28 Mei 1.!. voor do Kon. Familie naar Dobbin vertrok, bij H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik werd ontboden, en hem op hartelijke wijze dank werd gebracht voor zijn trouwe diensten. Mr. HERMAN J. KEÏJZER. Een indrukwekkende begrafe nis. Men meldt ens uit Amsterdam dc bekende Arnsterdamsche advocaat Mr. Herman Keijzer is Zondagmiddag op indrukwekkende wijze naar zijn rustplaats gebracht. Reeds lang voor twee uur had zich een geweldige menschen- menigte in de omgeving van zijn woonhuis aan het Westeinde in eerbiedige en spannende afwachting opgesteld. Schier de geheele Arn sterdamsche advocatuur, leden van de rech terlijke macht en cliënten begaven zich naar de weduwe teneinde hunne deelneming te be tuigen. Het doodsvertrek was geheel cn al in een bloementuin herschapen. Drie rijtuigen bloemen reden in de stoet, die uit 16 rijtuigen en 12 auto's bestond. Achter de lijkkoets volgde ook nog een gansche schare te voet, terwijl de weg naar de synagoge, dicht bezet was, als bij een koninklijk bezoek. Volgens oud gebruik werd tot aan de Muiderpoort stapvoets gereden. Een versterkte politiemacht en de motobrigade bleef de stoet tot Diemen volgen. Te Muiderberg waren ook reeds honderden per stoomtram en auto's aangekomen. Hier werd het eerst het woord gevoerd door de geeste lijken A. Frank en Dr. M. de Hond, die op dé groote weldadigheidszin van tien overledene we*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2