Maisin Je Nouveauté" Lampenkap? STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. RECLAMES. Prijs 1—3 regels 1 1.53. elke regel meer f 0 5Q Utrechtscheweg 38 Vraag U Jbij ons eens prijs aan vcor het vernieuwen of veranderen Uwer gepleegd, werd de heer Bécude uit Ugchelen met zÜn bekende speurhondjes uitgenoodigd ter plaatse te komen. Het mocht den hondjes gelukken, onder een houtmijt het nest van een bunzing te vinden en zes bijna volwassen jonge bunzings te dooden. Een zevende, waarschijn lijk de moeder, wist tijdig te ontsnappen. TRAGISCH ONGEVAL BIJ LEMMER. Vader en zoon verdronken. De schipper J. H. Jansen van Terneuzen, die hedenmorgen van Lemmer vertrok met zijn geladen ijzeren klipperschip „Wuta", viel op korten afstand van de haven over boord en verdronk. Zijn 25-jarige zoon die hem was nagesprongen verdronk eveneens DUINBRAND. Militairen helpen bij de blussching. 2000 M3. helling verbrand. Gistermiddag heeft een motorspuit van de Haagsche brandweer assistentie verleend bij het blusschen van een duinbrand aan den Waals- dorpschen weg bij de Spoorbaan. Het blus- schingswerk werd bevorderd door de hulp van een 100 militairen uit het kamp te Waals- dorp, die onder leiding van officieren met hun pionierschoppen zand op de brandende ge deelten wierpen. Het duurde ruim ty* uur, voordat de brand gebluscht was, doordat de brandweer slechts met groote moeite water tot haar beschikking kon krijgen, en de brand zich over een zeer groote oppervlakte uitstrekte. Ongeveer 2000 M3. helling zijn verbrand en 72 dwarsliggers van de spoorbaan. KORTE BERICHTEN. Kind overreden. Het vijfjarig zoontje van den heer Merx te Helmond vermaakte zich met zijn vriendje op een vliegende hollander, toen deze opeens met de zij wielen van het trottoirband afgleed, zoo dat beide kinderen over den weg rolden met het treurige gevolg, dot het vijfjarige jongetje door een zwaren vrachtwagen werd overreden en oogenblikkelijk overleed. De voerman kon niets van het ongeval zien, daar hij voor een auto moest uitwijken. Veldwachter ernstig mishandeld. De veldwachter Mich on te Teteringen bij Breda is Zaterdagavond om half elf, terwijl hij dn een cafétje een paar vechtenden van elkaar wilde scheiden; met een mes ernstig gewond. Hij kreeg een diepe snijwonde in zijn linkerarm Met het oog op zijn 54-jarigen leeftijd vreest men voor complicaties. De ma réchaussees hebben de daders in arrest ge nomen. In een spoelington gestikt. 'Het vijfjarig zoontje van den landbouwer P. H L. te Hillegersberg is Zaterdagavond in een spoelington geraakt en gestikt. Verboden morphine-invoer. Te Ouóeschans (Gr.) is een Duitsdher aan gehouden, die iuet de vereischte papieren voor grensverkeer had en die tubes morphine bij zich 'bleek te hébben, waarvan de invoer ver boden is. Hij is ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Doodgevallen. Te Budel is de landbouwer D. Somers van den hooizolder dood gevallen. Aanslag op een jachtopziener De in het jachtveld onder Aalst (N.-Br.) door geweerschoten (gelost door een jachtopziener) getroffen v. d. L., uit Eindhoven, is thans buiten gevaar. De hagelkorrels zijn uit het lichaam verwijderd. School- en Kerknieuws. ALGEMEENE S/NODE DER NED. HERV. KERK. Vijftiende zitting. De diaconale voorstellen. De president verwelkomt den heer J- E. D. Visser, o. te Zwolle (secundus van den heei P. Wo'ffensperger). De vice-president, de heer Zoecc, rapporteert over de consideration betreffende de z.g. dia conale voorstellen, welke órie gioepen omvat ten, in het rapport aangeduid met A, B. en C. Deze staan met elkaar in verband, bepaalde lijk de groepen A en B, maar moeten toch af zonderlijk wot den beoordeeld. Nu blijkt uit het rapport, dat o'e prov. kerkbesturen cn de clas sical vergaderingen over A en B. in groote meerderheid ongunstig hebben geoordeeld, al is docr vele tegenstemmers waardeerend over de goede bedoeling gesproken. De bezwaren komen hier op neer. De voorstellen zijn niet opgekomen uit de gemeente. Do diaconie wordt van den ketkeraad losgemaakt. De dia conale raden zullen worden een „imperium in imperio", nieuwe machtslichamen, buiten ver* band met de kerkelijke besturen. Zulke licha men zullen in het bijzondei in het beheer van goederen en fondsen een onweerstaanbare nei ging hebben, hun kerkelijk karakter te ver liezen indien zij niet óf deel uitmaken van gesubordineerd zijn aan de kerkelijke besturen. Men wil dot de bestaande federatie haar arbeid zal voortzetten, maar in een gedwongen fede ratie zier men geen heil. Deze raden met advisceï'ende stem zuljen doode lichamen worden. Anderen vrcezen voor conflicten en voor uitschakeling van de classi- cale besturen. Weder onderen leggen er nadruk op, dot de voorstellen in strijd zijn met do organisatie dei kerk, en ons van kerkelijk op maatschappelijk terrein brengen. De classicala Vergodering van 's-Gravenhage meent, dat de ze vor .ellen „onschittuuriijk" zijn en dat met voorbijgaan van de „leer" alle nadruk is gelegd op de praktijk. Ten slotte komt het bezwaar, dat de kosten veel hooger zullen zijn don men heeft ge raamd. Op giond van hec ongunstig oerdeel der Kerk concludeert de cc-mmissie van rapport tot verwerping van groep A. Dit doet zij ook met betrekking tot groep B. en wel op denzelfden grond. Slechts twee classicale vergaderingen hebben zich éénstemmig vóór verklaard. (Win- sum en Maastricht.) Men wil de diakenen niet buiten den kerke- raad en de ouderlingen en diakenen niet bui ten de armenzorg geplaatst zien. De diakenen mogen niet, in plaats van kerkelijke ambts dragers, beheerders von diaconiegelden woi- dcn. De diakenen mogen niet aan het beroe- pingswerk worden onttrokken, en als zij buiten den partijstrijd moeten worden gehouden, don geldt dit zelfde ook zooals het prov. kerkbe stuur van Zeeland zegt, van predikanten cn ouderlingen. Nu de eerste beide groepen zoo slecht zijn ontvangen, wil de commissie van rapport dezo minder belangrijke voorstellen (meest van re- dactioneelen oord) niet los von do hoofdvoor- stellen, nonbovelen. Zij concludeert de drio groepen A, B. en C. terug te zenden aan de commissie voor de diaconale ai'menzorg, opdot deze overwego in hoever voldaan zou kunnen worden aan het voorstel van de ciassicale ver gadering van Heeienveen tot instelling van een algemcenen raad von advies, of aan dc wen- schen, uitgesproken op de classicale vergade ringen van Nijmegen, Zierikzce, IJzendijke cn Deventer tot het maken von een meer een voudige regeling. Bij de inleiding wijst de president er op, dnt de commissie van rapport zich blijkbaar heeft gebogert voor het ongunstige oordeel dei' Kerk en niet in nadere beschouwingen is ge'ereden over de ingebrachte bezwai'en en amendemen ten, welke zij echter wel hëeTt overwogen. Ook de Synode plaatst zich op dit standpunt ofschoon de pracodviseur di. Slotemóker de Bruine niet kon erkennen, dat het gevoelen der Kerk gefundeerd is. Hij hoopt dat eerlang de Kerk met openhort tegenover deze dingen zal staan en betreurt het, dat iri ófe offidcuae vergaderingen veel ernstiger over deze vooi- stellcn is gesproken dan in de officieele (clas sicale) veigoderingen. De president, dr. Wey- land merkt op; dat in die officieuse vergade ringen reeds velen hadden gesproken, die her haling in de officieele niet noodig achtten, waai' vele leden op allerlei wijze over aard en strekking herhaaldelijk en uitvoerig waren in gelicht. De conclusies van het rapport woiden met algemeene stemmen aangenomen. De heer Bruining rapport ovei een voor stel van den heer J. Barbas, om aan de prov. keikbejturen op te dragen een onderzoek naar voorziening in de geestelijke behoeften van ge meenten wier zielental sterk is toegenomen. Dit rapport zal later worden behandeld. De heei Eüerts de Haan rapporteert over een voorstel van ouderlingen en diakenen te Bo- vensmilde, tof wijzigingvan art. 23 Regle ment Vacaturen. De voorstellers zouden een bepaling wenschen, welke verhindert, dat ge meenten welke onwillig zijn aan het reglement voor de predikontstraktementen te voldoen, door den ring op de gewone wijze worden ge holpen, omdat de niet vacante gemeenten daar onder niet mogen lijden. De commissie erkent het bezwaar. Zij wil echter niet naast de bepaling van art. 41 Regl. VacatuTen, 'ten gevolge waarvan aan on willige gemeenten een eigen predikant wordt onthouden, een tweede maken, waardoor die gemeenten nog c<p andere wijze in de verzor ging van haar geestelijke belangen worden ge troffen. Bovendien wordt in art. 23 al. 2 de mogelijkheid van dispensatie voor den Ring geopend. Conform de conclusie wordt besloten. In behandeling komt het reeds vermelde rapport van ds. Van Veldhuizen over cenige moties en verzoeken, betrekking hebbende op beperking van de bewapening en bestrijding van den ooi log. De commissie, overwegende, dat <3e zwakke weerklank over de moties in de kerk niet mag worden toegeschreven aan een goedpraten van oorlogsgruwelen, dat integendeel de Keik eMes behoort te bevorderen wat strekken kon, om de onderlinge verhouding der volkeien op hel recht te grondvesten, maar dat de Kerk zich niet behoort te begeven op het lencivi dei praccische politiek, adviseert deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. De Synode handelt dienovereenkomstig. Zestiende zitting. In de Ze zitting las de Presiden-, hét advies van den Quaestor-Generaal ovoi' het reeds vermelde voorstel tot opheffing van het Re glement tot stichting van nieuwe predikanfs- plaatsen. In het advies werd de opheffing voor alsnog ontraden. De vice-president las de beslissing, genomen dooi de Synodus Contracta, in zake de grensi wijziging tusschen Groenlo en Lichtenvoorde, waarbij vernietigd is de bes'issing van het Provinciaal Kerkbestuur von Gelderland De heer Baibas rapporteerde over de ant woorden, die gegeven zijn naar aanleiding van de vraag omtrent de toepassing van het Regle ment op de buurgemeenten. Over het alge meen wordt van die toepassing niet veel heil verwacht. Hiet en daar wordt schade gevreesd voor 't geestelijk leven der gemeente. Een bezwaar is, dat d<» minderheden door de heelo gemeente verspreid zijn. Slechts hier èn daar maakt deze zaak een onderwerp van over denking uit. In de meeste gemeenten wordy de behoefte niet gevoeld. De heer Barbas rapporteerde gelijkelijk over een voorstel van prof. dr. Slo'temaker de Bi'ui- ne, om een commissie te benoemen, die een onderzoek heeft te doen naar de wfcnschelijk- heid van wijziging van het Reglement op de buurfcgemeente, en die in overleg heeft re treden met de keikeraden van groote gemeen ten, en met die van gemeenten van groote uitgebreidheid, ten einde te overleggen, hoe de toepassing van het stelsel der buurgemeenten, in de groote steden zou kunnen bevorderd woi- den. Op deze wijze zou iets goeds kunnen bo! reikt worden. In de Synode werd door enkelen weinig van de tc benoemen commissie verwacht, door andeien warm verdedigd. Zoo zag de rappor teur in art. 5 b een groot beletsel voor de goede werking van het Reglement op de voi- ming van buurtgemeenten, waar de bepaling is, dat ouderlingen cn diakenen slech'is mogen wonen in de buurfcgemeente. De conclusies van het rapport werden aan genomen met 15 tegen 3 stemmen. Aan de te benoemen commissie wordt volmacht gegeven zich te wenden tot die bestuicn der Kerk, die zij nocdig zal achten. De vergadering werd daarop verdaagd tot Maandagmorgen 11 uur. Kunst en Wetenschap. HET BOUWMEESTER GEDENKTEEKEN. Het comité deelt ons mede, dat besloten is niet eerder dan ongeveer half September aan 't werk te gaan. Reeds zijn vele toezeggingen gedaan, die tot het slagen van 't plan veel zullen bijdragen. De medewerking van enkele tooneel-dircc- ties, evenals van het bioscoopbedrijf, is reeds verkregen. Men stelt zich voor één goheele weck, een „Bouwmeester-week" te wijden aan het ma ken van propaganda. Per radio zal o.a. Jan Musch in die week het Nedcrlandschc volk toespreken. COMITÉ HERMAN HEYERMANS. Ruim 67.000 bijeengebracht. Oprichting der stichting Her- ,man Hcycrmons. Het comité, dat zich. indertijd gevormd heeft, eerst om op den zestigsten verjaardag van Herman Heyermons hem een hulde tc berei den en na zijn dood om voor de4 nagelaten betrekkingen een nationaal steunfonds bijeen te brengen, heeft de volgende bedragen ont vangen bij den heer Henri Dekking, Rotter dam, 24.632.54 bij den heer P. Klijnveld, Amsterdam, 3452,25; bij den heer M. L. Rosenberg Amsterdam, 39.038,69^. Totaal uit Nederland, Indië cn andere landen (incl. rente) 67,123.4814. In deze som zijn begrepen bedragen, bijeen gebracht met het speciale doel, tijdens het le ven van Herman Heyermons, hem en zijn ge zin te steunen cn tevens om, voor zoover mo gelijk, voor zijn dood de dringende vorderin gen te regelen. Voor deze beide doeleinden zijn uitgegeven 8968,37, zoodat ter beschik king van het Heycrmons-comité bleef 58.155.11^. Thons is opgericht „Stichting Herman Heyer mons" en zijn als beheerders daarvan aange wezen de hceren F. M. Wibaut vodrzitter; Henri Dekking, liddr. L. Heyermans, lid; P. Klynveld, secretaris; M. L. Rosenberg, pen ningmeester. PENSIOENFONDS VOOR NEDERLAND- SCHE TOONEELISTEN. Deze zaak heeft thans hoor be- slog gekregen. Het Hbld. meldt, dat in een dezer dogen ten stadhuize von Amsterdam onder leiding van wethouder Wibaut gehouden vergadering deze zaak hoor beslag heeft gekregen. In het voorloopig bestuur, waarvan de heer F. N. Wibaut het voorzitterschap aanvaardde, hebben de heeren D. Vcrbeok, A. v. d. Horst namens de tooneeldirecteuren zitting. De too- ncelspelers worden vertegenwoordigd door de heeren Joh. Brandenburg en Ko Arnoldi, het Nederlandsche Tooncelverbond en de Maat schappij Apollo resp. door de heeren jhr. A. W. G. van Riemsdijk en Job E. Joachimsthal, welke laatste tevens tot secretaris werd be^ noemd. Luchtvaart. DE NOORDPOOLTOCHTEN PER VLIEGTUIG. B e r 1 ij n, 3 Aug. (H. N.) Volgens een telegram uit New York heeft Ellsworth, de 'tochtgenoot van Amundsen, te New York gesproken over het plan om per Zeppelin een tocht naai de Pool te maken, doch zijn mee ning was, dat daarvan geen sprake kan zijn in verband met dc hooge kosten. Hij gaf echte* toe, c'at een luchtschip voor dit doel vee! be ter geschikt is dan een vliegtuig. Over de pionnen van Eckener, den Zoppclincomman- dant, sprak hij niet. Hij verklaarde voorts nog, dat hij onder alle omstandigheden Amundsen ook op zijn volgenden tocht naar de Pool zal vergezellen. Over de expeditie van Mac Millan wordt gemeld, dat deze haar basis Etom heeft bereikt, vanwaar de vliegtuigen van MacMillan deze week zullen opstijgen, teneinde hej ge bied tirsschen Alaska cn de Noordpool te vei kennen, en eventueel nieuw te ontdekken land voor Amerika in bezit te nemen. INBRAAK IN EEN ROOMSCHE KERK. B a a r n. In de Roomsch Katholieke keik alhier staande aon de Kerkstraat is een inbraak gepleegd en cfen offerbus, inhoudeno'e ongeveer 30 gulden, ontvreemd. De inbraak moet ge pleegd zijn kort na het voltiëkken van een huwelijk; von de daders is nog niets bekend. B a r n e v e I d. In de alhier gehouden alge- meene vergadering der Barnevelósche Boixw- vereeniging is besloten het dividend over het efgeloopen jaar op 534 pet. te bepalen. Barneveld. Terwijl de 14-jarige Gijsje v. d. Broek, te Glind, met haar vriendinnetjes een fietstochtje naar de Pyramide van Auster- litz had gemaakt, is zij daar, wegens het bre ken van een ketting, van den schommel ge vallen. Met een geheel (uit elkaar gescheurde kuit, werd het meisje opgenomen. Barneveld. De motorrijder, de heer J. H. v. G-, alhier had op een tochtje op de Vc- Itr.ve het ongeluk tegen een boom op te tor nen, tengevolge waarvan hij zijn pols brak en zich aan het gelaat verwondde. Bovendien was zijn rijwiel geheel defect. Barneveld. Het water in de Luntersche Beek is meldt het „Utr. Nbld." zoodanig verontreinigd, dat in groote getale, de visschen bedwelmd omhoog komen. Thans is dc Beek als bezaaid met doode visch, die in het stankver- spreidende, vergiftigde water niet kan leven. Vermoedelijk zijn te Veenendaal door fabrie ken bedorven stoffen in de Beek geloodst, waar door het water blijkbaar vergiftigd is. De veehouders zijn bevreesd, dat ook het vee nodeelige gevolgen van het water zal onder vinden. Bunschoten. In den watersnoodnacht von 1916 is hier een kind geboren dat aange geven is als Aortjc Vcdder welke voornaam eenige jaren later is veranderd in „Wilhelroi- na". Dit kind heeft bijzondere aandacht van H. M. de Koningin cn ontvangt don ook nu en don kleine geschenken van Hare Majesteit. Verleden weck kwam H. M. met Prinses per auto van Soestdijk naar hier tot den. ingang van het dorp. Beiden bestegen daarna hun rijwiel en onderweg vroeg H. M. aan een kind waar de wed. Vedrder woonde met hoar dochtertje „Wil'helmina". O, dot is mijn moe der juffrouw, antwoordde het kind en zij zei- de meteen waar moeder woonde. Een onder kind zeide. toen de beide dames weer wa ren opgestopt. Ik geloof, dat het Prinses Ju liana is met de Koningin. H. M. bracht niet prinses Juliana een be zoek bij de wed. Veddcr cn informeerde met veel belangstelling naar het gezin en naar Wilhelmina, die thans 9 jaar is. Eenige oogen- blikken later kwam het kind thuis en H. M. gof de kleine een hand waarna het meisje, voor H. M. een schoolversje op zeide en een palmvers, H. M. was zeer met de kleine ingenomen en nam met een handdruk afscheid von moeder, dochters en Wilhelmina. Wilhelmina ontving van H. M. een groote kaatsbal in net, waarbij H M. haarden raad gof er in de vocantie maar prettig mede te spelen. Hoevelaken. Na veel stormen getrotseerd te hebben, heeft het kruis van onzen toren het tegen de natuurkrachten moeten opgeven; het helde zoo ver over dot er gevaar dreigde en re- 1 oratie noodzakelijk werd. Van af den omloop is men nu bezig een stijger te bouwen, om daar na het hei stel üngswerk te beginnen. Nunspeet. Het Bestuur van „V. V." deelt ons mede, dot de Belvédère zoodanig is voor zien, dat thons geen gevaar metjr bestaat bij het bestijgen. Vanaf Dinsdag j.l. is de uitzicht toren weer voor het publiek opengesteld. KENNISGEVING. Mond- en klauwzeer. De burgemeester dezer gemeente brengt ter openbare kennis, dat zich in de gemeente Hoogland een geval van mond- en klauwzeer heeft voorgedaan. GARNIZOEN. Benoemingen. Bij Kon. besluit van 30 Juli j.l. is benoemd tot tweede luitenant bij het 18de regiment in fanterie, de cadet W.. de Boer. Bij het wapen der cavalerie, onderscheiden lijk bij het Iste en het Ilde regiment huzaren, de cadetten W. Slob en J. Hoytema van Ko nijnenburg. Detacheering. De kapiteins C. Sisselaar en E. Snoek, resp. von het 21e en het 5e regiment infanterie al hier, zoomede de tweede-luitenant G. C. Be renschot, van het I8e regiment infanterio al hier, worden van 1 October a.s. tot en met 27 Februari 1926 gedetacheerd bij do Militaire Gymnastiek- en Sportschool te recht. De reservc-2e-luitenont W. P. Meilink, van het 21e regiment infanterie alüiui, is gede tacheerd bij de Normaal-schietschool te Den Haag. PERSONALIA. De heer K. Bartelsman, volontair ter secre tarie te Hoevelaken, is benoemd tot ambte naar ter secretarie te dezer plaatse. Vandaag vierde het echtpaar W. Ruiten berg, wonende Vijver hoek Havik hun 50- jorig huwelijksfeest. Ten bewijze dat de om wonenden in deze vreugde deelden, was op het Havik huis aon huis de vlag uitgestoken. DE ENGELSCHE HEILSLEGER- MUZIEKANTEN. Komen hedenavond te dezer stede aan. Zooals wij reeds eerder mededeelden, komt het Engelsche muziekcorps van het Leger des Heils om 6.54 uur te dezer stede aan. Vanaf het station zal een marsch, door de stad ge maakt worden, langs Stationstraat, Snouckaert- laan, Utrechtscheweg, 't Laantje, Beekenstein- sche laan, v. Blankenheymstroat, waar wethou der Vels-Heyn als loco-burgemecster het corps zal toespreken, H. van Viandenstraat, Kleine Haag, Zuidsingel, Varkensmarkt, Amhemschc straat, Arnhemsche weg, waarna in de bios coopzaal van „de Arend" een concert gegeven zal worden. Wij twijfelen niet of de ontvangst der vreemdelingen zal buitengewoon hartelijk zijn en zeer velen zullen dan ook von hun be langstelling voor dit kranige muziekcorps, dat reeds veel in goeden zin van zich heeft doen spreken, blijk geven. Het concert in „de Arend" belooft ook iets bijzonders te worden, zoodat ook hiervoor de belangstelling zeer zeker niet gering zal zijn. ORGELBESPELING. Hedenavond in de St. JoriskcTk. Belangstellenden herinneren wij nog even aan de Orgelbespeling in de St. Joriskerk, 'he denavond te 8 uut door den heer G. van den Burg. Zooals bekend is, verleent de christelijke zongvereenigir.g „Jubel" hare medewerking. Dit zangkoor zal eenige liederen ten gehoore brengen orider leiding van haar dirigent, den heer G. van den Burg. Mü. TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Een zanguitvoering. De verceniging „OnsNHc]!andsch Lied" on der leiding van den 'heer J. D. vnn Ramshorst gaf j.l. Donderdagavond in het IJskelderbosch te Doorn een welgeslaagde uitvoering. Giste renavond 'had ter gelegenheid van den jaar dag der Koningin-Moeder een herhaling plaats, thans met medewerking van andere ver- eenigingen. Op beioe avonden f=s begunstigd met fraai weer waren duizenden toehoor ders aanwezig, die, door de aandachtige stilte I waarmede zij de liederen aonhoorden, blijk ga ven van hunne wnardcering. Zoo nu en dun noodigde dc drigent hei gc- heele publiek uit, een lied, dat door zijn koor ten gehoore gebracht was, mede -te zingen, waaraan uit volle borst werd voldaan. Het deed fantastisch aan, die duizendkoppige menigte waarvan velen een lempiocn had den meegebracht onze echt-Hollar.dsche liederen in dit mooie bosoh te hooren zingen. Verscheidene bezoekers zaten ih de pauzes ge zellig in clubjes bijeen op zelf meegebrachte stoelen of vouwstoeltjes; anderen kozen zich •het mostapijt tot zitplaats. Naar wij vernemen heeft de Mnatschuppij tot Nut van het Algemeen alhier het voornemen, den heer von Ramshorst m?t zijn kooi uit te noodïgcn, ook te Amersfoort eene uitvoering te geven, die danbehoudens goedkeuring van Burgemeester en Wethouders zal plaats 'hebben op Vrijdhg 14 Augustus des avonds om half acht in de muziektent in het plantsoen. n: b. a. s.-congres. Hedenmiddag geopend. Hedenmiddag heeft de opening plaats gehad von het congres van den Ncderlondschen Bond van Abstinent studeerenden, dat te dezer stede gehouden wordt. In ons blad von morgen ko men wij hierop nader terug. CARILLONBESPELING. Morgenavond door den heer Von Kolvccn. Morgenavond zul de heer S. van Kalvcen we derom van 9 tot 10 uur een beiaardconcert geven op het carillon van de O. L. Vrouwe toren. Het programma von do nummers, die ten gehoore gebracht zullen worden, luidt als volgt 1. Marschlied, Bronds-Buys 2. Wij willen Holland houcn, A. Spoel. 3. Levenslied. 4. Lof van Liefde, M. de Boer. 5. Een lied van Nederland, H. J. de Hertog. 6. Wij zijn jong. 7. Kent gij het Land. 8. Drachter Merke, M. de Boer. 9. De Boktsmarsch. 10. Danklied, wijze Psalm 118 AMERSFOORTSCHE BURGERWACHT. Uitslag schietwedstrijd. Door de Amersfoortsche Burgerwacht is een schietwedstrijd georganiseerd op dc banen „Pyramide", waarvan dc uitslag luidt als volgt: Korpswcdstrijd. Wilhelmina 207 16de Reg. Inf. 195 A. V. B.-wocht 193 Hoogste korpsschuttcr. v, d. Made 47 Kampioen. Schukking 47 Geluksbaan. Wolfswinkel 08 Mr. Bcrgsma 97—00 Stuurman 07—81 Vaste baan. 1. Wolfswinkel 91 2. Esker 87—41 3. Uding Sr. 87—40 4. G. Serre 87 5. G. v. Eimcren 86 6. H. Vial 85-38 7. L. Serre 85—32 8. D. Brandsen 8530 Vaste baan 20 deelnemers. Vrije baan. 1. v. <L Made 84 2. Uding 83 3. D. v. Buurcn 31—27 4. Wilms 81 5. Mr. Bergsma 80—26 6. Takken 80 7. Esker 70—25 8. R. v. Eimeren 79—22 9. Wolfswinkel 78—3 X 24 10. Bunnik 78—1 X 24 Verkoop vrije baan 265. De prijsuitreiking zal plaats hebben op 0 Aug. a.s., 12 uur 's middags, bij de schietbaan achter de cavallcrickozerne. FORDSON-TRACTOR KARAVAAN. Hedenmiddag passeerde een Fordson-tractor karavaan onze gemeente. De eigenaardige op tocht trok uit den oord der zaak veéHJelang- stelh'ng. Dc wagens trokken naar Steen wijk, waar op 11 dezer een demonstratie gehouden zal worden. HET GEBRUIK DER RIJWIELPADEN. Nog eens: achter elkaar gaan rijden, wanneer men een ander ontmoet. Schreven wij in ons blad vnn gisteren het een en ander over het fietsen in de Langc- straat op 'Zaterdagavond, ook op de speciaal voor wielrijders bestemde wegen, de rijwiel paden schijnt het nog niet altijd even vreed zaam toe te gaan. Dat bleek ons gisteravond al te duidelijk op het rijwielpad langs dc Barchman Wuytierslaan. Nu de regen periode weer wat verminderd is en evenals gisteravond het geval was, talrijke wielrijders naar buiten trekken om een fietstochtje in dt» omgeving te maken, zijn de rijwielpaden vaak overbevolkt. En juist dan, bij zulk een druk rij- wielverkeer, is het meer dan ooit noodzakelijk, dat men- er zich duidelijk van bewust is, hoe men als wielrijder en gebruiker van een rij wielpad zich hier moet gedragen. En dat er nog maar heel weinig fietsers zijn, die zich daarvan volkomen bewust zijn, komt telkens en telkens weer naar voren. Het viel ons gis-' teravond weer op, om een enkel voorbeeld tö noemen, hoe vauk er gezondigd wordt tegen het uitwijken, wanneer men andere wielrijders tegen komt. Verschillende malen ontmoeten wij andere wielrijders, twee, drie naast elkaar! óie de geheele breedte van het rijwielpad in be slag nomen. Doch mocht men denken, dat or voor dengene die men tegenkomt, plaats ge maakt wordt, door achter elkaar te gaan rij den, dan heeft men het mis. Men blijft dood gemoedereerd met zijn tweeën of driecn naast elkaar rijden, waardoor de ander gedwongen wordt, zich op den grooten rijweg te begeven. Maakt men eerstgenoemde wielrijders er op attent, dat zij een fout begingen en wijst men hen erop, hoe zij wèl hadden moeten doen, dan moet men zich niets verwonderen, als men

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3