Edison Phonograaf PHILIPS LAMPEN F. H.Lomans BUSTEN LAND. LOUIS KLEIN BINNENLAND. I FEUILLETON. De gouden band. IBOMNEMENISPRIJS T5 T* Amcrv „DE EEMLANDER" REGENKLEEDING MODEHUIS „L'HIRONDELLE", blijft toch maar de beste 9'erug van de cVacantie 24e Jaargang No. 41 loort 2 10, idem lxanco per posl 1 Iper week (met gratis verzekering legen owgelukkca) f 0.17s, aix ouderlijke i Cj05. AMERSFOGRTSCH DAGBLAD OJRECTHUR-UITGEVER: J. VALKHOFF. ARNHEMSCHERpOORTWAL 2A. POSTREKENING N*. *7810. TH_ WIT. «IA. Maandag 17 Augustus 1925 PRIIS DEK ADVERTENTIE mei inbegrip van ta> bewijsnummer, elke regel meer 0.25, dienstaanbie dingen en Ucidadigheids-advei tenticn voor de kdft der prijs. Voor bandcl en bedrijt bestaan xeer woordeelige bepalingen vooc het adverlceven. bene circulaire, bevattende de voorwaarden, woedt op aanvraag toegezonden. DUITSCHLAND. DE DUITSCHE VEILIGHEIDSVOORSTELLEN Duitschland wenscht een spoe dige conferentie. In goed ingelichte kringen te Londen; is men van meening, dat de verdere onderhandelin gen over het Veiligheidspact van langen duur zullen zijn. Briand heeft verklaard dat hij het niet gewenscht acht spoedig een conferentie te houden en hij geeft zelfs te verstaan gege ven dat hij in het geheel niets van een der gelijke conferentie verwadht. Aan den anderen kant wenscht Duitschland dat deze conferentie zoo spoedig mogelijk zal worden gehouden en men begint zich te Berlijn thans over het lot van het Pact ongerust te maken. Verscheidene Duitsche politici zijn van meening dat een pact, zooals het in groote lijnen te Londen is ontworpen, van eenzijdige bet eek ems zou zijn. Indien Engeland onder geen enkele omstandigheid van een automa tisch inwerkingtreden van zijn verplichtingen wil Ihooren, doch de beslissing of een casus foedris aanwezig is in ieder geval wil overla ten aan zijn parlement of aan den Volkenbond, za] het wel nooit zoover komen dat Engeland ooit voor Duitschland de wapens opneemt, terwijl het Frankrijk reeds zoo moeilijk zal vallen zijn bondgenoot daartoe te bewegen. DE OPTANTENKWESTIE. Voorloopig geen dwang- "'i uitzettingen. B e u t K e n, 15 Aug. Volgens hier ontvan gen berichten uit Posen, zouden de gouver neurs van Posen en Pomerellen opdracht heb ben ontvangen voorloopig niet over te gaan tot het met dwang uitvoeren "van de uitzet- tingsbesluiten, die 5 Augustus weer genomen zijn. Een uiteenzetting van Poolsche 1 zijde. In een onderhoud dat de vertegenwoordiger van de Associated Press had over de kwestie van de optanten heeft de voorzitter van den Poolschen ijiinisterr.aad Grabsky er aan herin nerd dat in de geschiedenis van Duitschland zich twee dergelijke gevallen hebben voorge daan. Het eerste was na den oorlog van 1870 toen een aantal bewoners van Elzas Lotharin gen hadden geopteerd voor Frankrijk ingevol ge het verdrag van Frankfort en het tweede geval trof een aantal bewoners van de Pool sche provincie die toenmaals tot Pruisen be- hoorden. Br waren toen 30.000 Polen die de Pruisische nationaliteit niet bezaten. Toch be hoeft men in de tegenwoordige optantenkwestie geen historische voordeelen te zoeken. Het zou onjuist zijn om in de optantenkwestie een uiting van wraak te zoeken. De Poolsche natie heeft te erg geleden dan dat hij zelf me thoden zou toepassen welke zij zelf heeft on dergaan. De aangelegenheid van de optanten is het resultaat van een misverstand dat met kwade trouw is uitgelegd. Deze heele kwestie werd geregeld door 't verdrag van Weenen van 30 Augustus 1924 ingevolge een ontwerp overeenkomst opgesteld door den eminenten jurist Kaeckenbeck. De Poolsche regeering heeft nog in de maand Februari j.l. aan de Duitsche optanten die in Polen verbleven meegedeeld!, dot zij vóór 1 Aug. het land zullen moeten verlaten en zoo zij hieraan geen gevolg zouden geven, zouden zij nooit moer in Polen kunnen terug keer en. Grabsky zeide er van overtuigd te zijn, dat alleen door een wederzijdsche loyale houding de politieke en economische betrekkingen tus- schen Polen en Duitschland zioh kunnen her stellen. BELGIE. HET VEERTIGJARIG JUBILEUM DER SOCIALISTISCHE PARTIJ. Redevoeringen van Vandervelde en Henderson. Brussel, 15 Aug. De Belgische socia listische partij heeft heden den 40en jaardag barer stichting herdacht. Hedenochtend heeft minister Huysmans in het -Volkshuis in te genwoordigheid van tal van buitenlandsche vertegenwoordigers een tentoonstelling ge opend van documenten en souvenirs uit de eerste jaren der partij Daarna werd een her denkingsplaat onthuld in den gevel van een huis op de Groote Markt, waar de partij werd gesticht. Bertrand, minister van staat, en An- seele, minister van spoorwegen, hielden rede voeringen, waarin zij de geschiedenis van de stichting en de ontwikkeling der partij schet sten. 's Middags had ten aanschouwe eener groote menigte een historische optocht plaats, waar in het geheele leven der partij werd uitge beeld. In een rede prees Vandervelde de politieke lijn, welke de partij steeds heeft gevolgd. Hen derson (Engeland) president der Internationale, begroette de Belgische kameraden uit naam der Engelsche arbeiders. Hij gewaagde van de macht der Tweede Internationale, die alleen in staat is het welzijn der arbeidersklasse over de geheele wereld te verzekeren. FRANKRIJK. DE SPOORWEGONGELUKKEN Het ongeluk met den Amster- damschen trein bij St. Denis. Er zijn volgens nadere opgaven vier doo- den en 62 gewonden bij het spoorwgongeluk te St. Denis. Van verscheidene dezer gewon den is de toestand ernstig. Door deze trein ramp is een belangrijke vertraging voor zeer veel treinen ontstaan, aldus een telegram uit Parijs aan de Telegr. De sneltreinen uit Brus sel, Keulen, Amsterdam, Maubegge en St Quentin, moesten langer dan een uur wachten, eer de baan weer vrij was. Ook de treinen van de Banlieue hadden belangrijke vertraging. Een wisselwachter heeft weten te voorko men, dat de ramp een niet veel grootcrcn omvang heeft aangenomen. Een andere trein toch volgde met slechts enkele minuten op' den sneltrein uit Amsterdam, welke dien uit Rijs- sel achterop reed. Met groote koelbloedigheid wist de wisselwachter dien trein op vrij spoor te brengen, terwijl hij daarna de signalen op onveilig zette. Had de wisselwachter dat niet gedaan, dan was de romp nog grooter ge weest. Over de oorzaak Bestaat nog verschil van meening. Terwijl men eenerzijds er van over tuigd is, dat de seintoestllen goed werkten, beweert de machinist, dat hij het onveilige sein niet heeft gezien, en houdt vol, dat het niet op onveilig stond. De wisselwachter spreekt dit evenwel tegen, zoodat het juiste licht over deze kwestie nog niet is opgegaan. De ramp bij Amiens. Uit de verhalen van ooggetuigen van de spoorwegramp bij Amiens blijkt, zoo meldt de Tel., dat zich daar hartverscheurende toonee- 'len hebben afgespeeld. De trein was van 't begin tot - 't eind volgepakt met passagiers. Velen van hen zagen met schrik dat de trein op dat drukke traject een zoo groote vaart had. Juist bij het voornaamste signalenhuis van Amiens liep de machine uit de rails, met het reeds gemelde gevolg. Vele derde klas -wagons schoven in elkaar, terwijl de gasreser- voirs ontploften. De wagens vatten bijna on middellijk vlam en van de tien wagons was spoedig niets meer over dan een onontwarbare massa hout en metaal. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat verscheidene pas sagiers, die tusschen de wrakstukken beklemd zaten, en slechts lichtgewond waren, voor de oogen van de toegesnelde redders verbrand den, hoewel deze de uiterste pogingen deden om de ongelukkigen te bevrijden. De redders, die van Amiens waren gekomen, verrichtten wonderen van moed en velen van hen bekwamen zelf ernstige brandwonden bij 'htm pogingen om de slachtoffers van een vreeselijken dood te redden. Een vrouw was tusschen twee wagens bekneld geraakt; de spoorweglieden hakten het hout weg, doch toen ze de vrouw uit haar benarde positie kon den verlossen, bleek zij reeds overleden. RECLAMES. Prijs 13 rogels f 105 elke regel meer f 1. voor DAMES en MEISJES in uitgebreide keuze bij 16|18 Langestraat Amersfoort De nieuwste Wollen Mantels. De PIANOHANDEL a Utrechtschestraat 44. t Is een Roomtje 't Heet Princess Wat we daar eten, Is opperbest. Utrechtschestraat 15 Tel. 483 Ook de materieele schade is aanzienlijk. Personen dié kort na het gebeurde de plaats des onheils voorbijgingen, spreken er hun ver wondering over uit, dut er nog overlevenden van de ram.p zijn. De machine is verwrongen alsof ze grootendecls uit staaldraden bestond. DE OPSTAND" IN SyRIË. De vrede hersteld Londen, 17 Aug. (V. D.) De Daily Mail meldt uit Jeruzalem dat 'tusschen de Franschen en de Dr'uzen de vrede hersteld) zou zijn. De tebellen zouden een groote boete betalen, ter wijl de Franschen zouden hebben toegestemd in amnestie op groote schaal voor de aan- stichters der onlusten. ENGELAND. DE PRINS VAN WALES IN ZUID-AMERIKA. Londen, 16 Aug. (V. D.) De Prins van Wales is gedurende de beide dagen, dat hij te Montevideo was, overal enthousiast ontvangen. Bij alle plechtigheden, die hij bijwoonde, werd op treffende wijze blijk gegeveiT*van de har telijke gevoelens jegens den Engelschen troon opvolger. De bladen te Londen wijden hoofd artikelen aan het bezoek van den kroonprins aan Zuid-Amerika en geven uiting aan hun waardeering voor de onmiskenbaar welge meende ontvangst, die den. prins ten deel is gevallen en vestigen de aandacht op de vriendschaps- én handelsbetrekkingen, welke bestaan tusschen Engeland en de vrije vol keren van Zuid-Amerika. DE ENGELSCHE REGEERING EN DE MIJNCRISIS. De gedragslijn der regeering. Londen, 15 Aug. (V. D.) Ter gelegen heid van een demonstratie, georganiseerd door conservatieven, te Thirsk, heeft Colonel Lane- fox, minister van mijnbouw, het woord ge voerd. Spr. verklaarde, dat vele conservatie ven niet bijzonder tevreden zijn met de ge dragslijn, welke do regeering gevolgd heeft met betrekking tot dc crisis in de mijnindus trie, toen haar door de groote vakverbonden in den lande de hondschoen werd toegeworpen. De houding der regcering kwam, aldus Spr., slechts hierop neer, dat zij weigerde het land aan een ramp bloot te stellen, welke het ge volg van een eventueele staking zou zijn ge weest. Hoe meer dc conservatieven dit overwegen en hoe meer zij de oorzaken van die door de regeering gevoerde actie beseffen, des te beter zullen zij ervan overtuigd zijn, dat hierin niets vernederends schuilt. De mijnwerkers hebben naar behooren gewerkt en dc mijneigenaren zijn niet zoo weinig „efficient", ols zij door verschillende belanghebbende personen worden afgeschilderd. Wanneer twee van zulke par tijen weigeren met elkaar te spreken, kon geen mocht ter wereld er iets tegen doen. Het eenige wat in zoon geval gedaan kon worden, is eenig uitstel Ie bewerkstelligen, zulks om de kans te krijgen een onderzoek in te stellen. En er wordt nu een volledig en onpartijdig onderzoek ingesteld. NOORD-AFRIKA. DE STRIJD IN MAROKKO. De ülgemeenc toestand is kalm. Fez, 15 Aug. De algemeene toestand is kalm langs het geheele front. De FranscKe troepen uit Wezzaio dringen tot in het hart van Sarsar binnen. Zij bereiken de meest af gelegen wijkplaatsen der dissidenten, zuiveren het land en vestigen tegelijkertijd voste vcr- dedigingsposten, verbonden aan de Spaonsche linie, met de bedoeling verdere invallen te beletten. De onderworpen stammen in de stre ken ten noorden van Ghorb voeren hun kudden terug en betrekken weer dc dorpen. Verzoeken om onderwerping. Fez, 15 Aug. In het westen worden tal rijke verzoeken tot onderwerping gedoon. Uit Larrasj wordt bericht, dot de vijand in Dzjebel Amergon nieuwe invallen doet. Een groote Riffijnsclje troepenmacht zou naar het front bij Tazo oprukken. Deserteurs bij Abd-cl-Krim P ar ij s, 17 Aug. (V. D.) De bladen mel den uit Madrid dat volgens daar ontvangen berichten veel deserteurs de troepen van. Abd- el-Krim verlaten. De troepen hebben éeel ge leden. Van de bombardementen der Fransche vliegeniers. Het verluidt dat de opstandige troepen hun officieren hebben gedood en naar het gebergte zijn gevlucht achtervolgd door trouw gebleven Riftroepen. CHINA. DE ONRUST IN CHINA. De conferentie over het douane- vraagstuk. Peking, 15 Aug. Er zijn geen officieel® verklaringen los te krijgen betreffende de op vattingen en do plannen der Chineesche re geering in zake de conferentie over het douane- vraagstuk, wel zijn er tal van geruchten in omloop. Een der laatste van deze geruchten luidt, dat er een groote commissie zal worden samengesteld, waarin zitting zullen hebben de ministers van buitenlandsche zaken en finan ciën, de Chineesche chef van de douane administratie en bekwame diplomaten en ambtenaren van den douanedienst en van het financiewezen. Men is van oordeel, dot deze commissie zou kunnen meewerken tot het in toom houden voor den toenemenden invloed der extremis ten, die er op aandringen, dat China volledige autonomie op douanegebied zal eischen. Een protest van Japan. Peking, 15 Aug. Japon heeft officieel geprotesteerd tegen den aanval te Tientsin op eergisteren. Het behoudt zich het recht voor schadevergoeding te eischen. Do toestond* Men weet, dat de onlusten to Tientsin mot wapengeweld zijn bedwongen, en dat daar ook troepen van Tsjang-tso-lin speciaal uit Moekden gezonden aan te pos zijn geko men. Over dit ingrijpen wordt de dictator voni Moekden hord gevallen in de Chinneesche pers. De Chineesche bloden beschuldigen hem vai\ onvoóerlandlievend gedrag. Dc jongsto uitspattingen tc Sjanghai, waar tuchteloozo benden in do Chineesche wijken 'hadden goplunderd, worden door sommige ben oordeeloors van den toestond beschouwd als een bewijs, dot het met de staking op een eind: loopt. De stakingsleiders zijn niet meer bij machte dc gewone uitkecringcn to doen. Voni door do plunderingen. Donderdagochtend vond er tc Sjanghai vóór het huis von den Zeelicdcnvakbond dot den dag tevoren vernield was een samenscholing plants. Toen de Chineesche politie schoten los te over de hoofden der woelige menschen, trok ken dc bclpogers weg. De opgewonden koelies nomen de wijk in de Fransche concessie. Van door wierpen zij do Chineesche politic-agenten die nu niet konden schieten, met stecncn. De Chineesche Algemeene Kamer van Koop handel, die in de «buitenlanders-conccssio is ge legen- is door een menigte van duizenden koe lies vernield. JAPAN. VLOOTMANOEUVRES. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Japansch'e marine van 4 tot 16 October grooto vloot- monoeuvres zal houden in den Stillen Oceaan,, waaraan ongeveer 50 oorlogsschepen en 80 watervliegtuigen zullen deelnemen. Het eone eskader zal van do Bonin-eilandcn een aanval doen op de Isebaoi, welke door het andere zal worden verdedigd. KONINKLIJKE BESLUITEN. Bij K. B. is: f- benoemd tot burgemeester van Diepcnh'emv jhr. mr. C. J Ji. den Tex bevorderd tot luitnont ter zee 1ste kla-ise S. van Leeuwen, A .S. Pinke, J. H. Solkesz Jr., J. G. van Nauta Lomike, en J. E. K. Boeke, allen thans idem 2o klasse bevorderd o. tot luitenant ter zee 2e kkass® die der 3e klasse P. F. v. d. Molen; H. W. Mouton, F. M. H. van Slraelcn, B. J. v, <L Werff, G. W. van Wloning, L. Stroband, P, Wentholt, F. Th. Burghard, H. M. van Bern* melen, A. N. SchratamfX W. M. de Vrieyi, D. J. van Doorninck, J. H. Beckering ,Vinc;kers, S. Visser, G. J. C. Fraser b. tot 1ste luitenant der mariniers 'de 2o luitenant der mariniers C. Langeveld c. tot officier van den marine-stoomvaart dienst 2e klasse de officieren van dien dienst 3e kl. B. W. Vinke, J. Wessclink, J. G. Seven- huysen^C. M. \V. van Balkom, J. H. J. H, van Apeldoorn, F. H. Köh|er, H. 'J. v.. <L Heyden d. tot officier van administratie 2e kl. die der 3e kl. J. Bouma, F. Schaper, J. J. van Hou ten en F. C. H. Schlamilch. BEZOEK VAN PRINSES ALICE AAN I DE KONINGIN. - Volgens de Morning Post zal prinses Alice, gravin van Athlone, dio met haar zoon, vis count Trematon, uit Zuid-Afrika half Sep tember terugkeert, waar haar gemaal gouver neur-generaal is, tijdens haar verblijf in Euto- pu een kort bezoek brengen aan do Koningin. AUDIËNTIES. De gewone audiëntie van den Ministor vani Koloniën zal op Vrijdagen 21 en 28 Augustus niet pluats hebben. Do gewone audiëntie van den Minister vai\ Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal op Donderdag 20 en 27 Augustus e.k." niet plaats hebben. Een edelsteen blijft edelsteen ook in do modlder; en stof, al dwarrelt het hoog op, blijft stof. - Naar het Engelsch van DAVID L7ALL 51 Het resultaat was, wat Sally betrof, dat zij een aardige verschijning was en dat menigeen nog een tweeden keer naar haar keek, zich af vragende wie zij was en wat haar dat vreemde, aantrekkelijke persoonlijke gaf. Crace Sherston glimlachte opgetogen, nam haar beide handen en gaf haar daarna een kus, wat een blos van plezier op Sally Withers' ge blaat deed komen. „Zoo ben je daar Ik ben zoo blij je te zaen, Sally. Wat zie jo er lief uit. Wat een heerlijke dag is 't I Ik ben zoo blij, dat we je Digswell kunnen laten zien in al zijn glorie." „Digswell kan me niet schelen, maar ik Ben zoo blij jou te zien," zei Sally oprecht. „Je ziet er eenvoudig prima uit en anders heel anders. Wat heb je met jezelf uitgevoerd „Niets bijzonders, alleen maar veel in de open lucht geweest en het leven echt genoten." „Nu begrijpt ik het," zei Sally kalm, „jij hoort hier, dat is alles. Je hadt nooit in Lon den moeten zijn. Dat was niets voor jou „Hetzelfde zou ik van jou kunnen zeggen. Verlang je soms niet naar Somerset?" „Nu en dan wel, maar ik houd ook van het oude Londen en mijn werk wordt met den dag belangwekkender. Ik heb heel wat nieuwe din gen geleerd over landbouw-toestanden, sinds ik aan het Ministerie van Landbouw werk. En ik heb den grootsten eerbied voor landbouwers. Dc ken nu alles, hun moeilijkheden, en de groote verantwoordelijkheid, die zij dragen. Ik ben erbij tegenwoordig geweest, toen verschil lende deputaties mijn chef kwamen sproken, en ik word langzamerhand echt een expert op landbouwgebied." „Je zult 'met vader moeten praten, hij heeft een geweldige belangstelling voor het boeren bedrijf, en nog gisteren heb ik tegen moeder gezegd dat het ons allen zal spijten weg te moeten gaan als mijn oom terugkomt uit Ba tavia." „Misschien zal dat nooit noodig zijn. Er ge beuren alle mogelijke dingen, die men niet verwacht. Rij je deze mooie laan in O, wat ruikt die meidoom heerlijk I 't Is of we in hét Paradijs zijn. Dit is een mooier gedeelte van' Somerset dan Appleford, waar ik vandaan kom." „Ja, 't is hier beeldig en wij zijn in de Pri ory-slechts een halve mijl van de zee. We kun nen van ons terras de inham zien. Zoo, en Lon den stoot dus nog op zijn oude plaats? Vertel eens, heb je Winnio gezien „Ik heb haar ongeveer een week geleden ge sproken," zei Sally voorzichtig. Zij hadden el kaar niet meer ontmoet, sinds dien gedenkwaar- digen avond, toen zij de zwaarden: hadden ge kruist in de veranda van het tehuis in North Porkstreet; maar Sally had eenige inlichtingen uit de eerste hand, omtrent Winnie's laatste be wegingen, van haar broer Ernie Tebbit, dien zij toevallig op een dag in de ondergrondsche had ontmoet. „Hoe maakt zij het? En is zij nog niet naai mijn broer gegaan?" „Nog niet." „Dat verbaast mij. Ik had opgemaakt uit wat hij in een brief aan vader schreef dat zij zich to Portsmouth hadden gevestigd." „Hij is gekomen om haar té halen, maar zij wilde niet meegaan." „En zij is nog op haar kamérs?" „O, neen, die heeft ze opgegeven. Zij ver kocht eenige van haar meubelen aan de men schen, die de kamers van haar overnamen, en de rest nam zij mee naar het huis van haar moeder te Brixton." Grace fronste haar wenkbrauwen in stomme verbazing en haar oogen stonden droevig. „Het is een tragedie, vindt je niet, een van de groote tragedies van den oorlog „Zoo zijn er een massa," zei Sally. „Ik hoor telkens weer van een nieuwe. Niemand schijnt iets te kunnen volhouden tegenwoordig. Zoo voel ik mijzelf ook een beetje." „Ik hoop dat je haar nu en dan ziet Sally. Ik heb dikwijls tegen moeder gezegd, dat het meest hoopvolle is, dat zij jou tot vriendin heeft." Sally kleurde, tot zelfs de randjes van haar kleine ooren rood werden. „Ik houd veel van Win, zij is van een goed soort, als zij haar maar stil laten begaan. Wij hadden verleden week een kleine twist. Het was nadat je broer in Londen was geweest. Ik vond niet goed, wat zij zei en ik heb haar heel eer lijk gezegd hoe ik erover dacht. Nu is er een verwijdering tusschen ons gekomen, maar die zal voorbijgaan," voegde Sally 'er met een vreemde weifeling bij. „Ik vrees dat Win is, zooals wij allen zijn. Zij moet niets hebben van menschen, die niet alles goedkeuren, wat zij zegt of doet. Maar het zal wel in orde ko men. Grace," voegde zij er aan toe, wat ver legen den naam uitsprekend. „Het zal terecht komen, Winnie's gezond ver stand houdt zich op het oogenblik schuil, maar zij zal het wel terug vinden." Sally's verzëkering was zoo troostvol, dot de somberheid langzamerhand van het gelaat van Grace Sherston verdween. Het was niet ge makkelijk somber te zijn op dien mooien avond, nu de geheele natuur stil lag door een vrede, waarin geen wanklank was. „Heb je ooit den nachtegaal gehoord V vroeg Grace plotseling. „Stil I Daar is hijl" Zij liet het voertuig opeens stilstaan op een hoek van de mooie laan en in de liefelijke schemering luisterden zij naar de melodie, die klonk uit het kreupelhout in het dal. „Ik heb hem wel eens in Appleford gehoord, maar het klonk nÜet zoo luid en helder," zei Sally. „Het beteekent geuk als de nachtegalen weei naar hun oude schuilplaatsen terugkeeren," zei Grace terwijl zij de pony weer aanzette. „Zij zijn geruimen tijd van Digswell weggebleven. Dezen zomer zijn zo weer teruggekeerd." „Omdat zij het prettig vinden, dat jij hier bent," zei Sally. Grace knikte en zei, dat ze hoopte, dat het zoo was. Zij kwamen aan de portierswoning met het breede hek, dat toegang gaf tot de sombere lange laan, die naar het huis leidde. „Zeg eens, geloof je dat het daar alles goed zal zijn?" vroeg Sally verlegen. „Zal ik me wel goed' weten te gedragen. Zullen ze blij zijn mij te zien „WacK en zie," antwoordde Grace, die Sal ly's woorden niet ernstig nam. Toch was het een heel verlegen Sally, die een oogenblik later met vriendelijke minzaam heid werd begroet door mevrouw Sherston, dio zich heel geriefelijk in Digswell had ingericht en maar wilde, dat zij er altijd' kon blijven. „Het moest van ons zijn, Herbert," had zij reeds möer dan eens tot haar man gczegéL „Zie eens wat het van jou heeft gemaakt Ja bent al een andere man. Indien het fortuin ons slechts gunstiger was geweest" Grace had heel wat over Sally gesproken met hoar moedler, die dan ook geen bezwaar gemaakt had tegen dit bezoek. Zij stelde er echter geen levendig belang In, en beschouwde deze vreemde kennismaking slechts als een der grillen, die uit den oorlog waren ontstaan. Maar toen zij het kleine pikante gezichtje zag en de peinzende oogen, kwam zij onder haar bekoring waardoor een heel ongewone warmte in haar welkom merkbaar was. „Ik ben heel blij je bij ons te zien, lieve dat zijn wij allen. Je zult wel moe zijn na je lange reis; maar je zult je wel beter voelen als je wat gebruikt hebt. Je wilt het wel excusce- ren, dat mijnheer Sherston en ik niet met het middagmaal hebben gewacht, maar Grace en gij zullen het avondmaal samen gebruiken." Sally dankte zedig, al haar schrik en zenuw achtigheid waren verdwenen, zij was één en al oog voor de eerwaardige schoonheid van het prachtige oude huis dat in de geheele wereld bekend was aan schilders en kunstkenners. Indien Sally haar meening had moeten uiten, zou zij zeker gezegd hebben, dat het vreemd en niet erg eerlijk leek, dat zooveel waarde cn schoonheid uitsluitend aan één of zelfs aan twee of drie menschen zou toebehooren. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 1