Maison „De Nouveauté" SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. Groote sorteering RECLAMES. Van 1I rebels 1 2.05. elke rekel meer 1 0.50 Utrechtscheweg 38 Fantasie-kleedjes Lampenkapdoeken Pochettes, bracht en dus ook niet aan dc oplossing van hot conflict aan „De Nieuwe Waterweg en aan dc „Rotterdamsche Drookdok Mij." kan worden verbonden. Een bespreking over een eventueele oplossing van bedoeld conflict komt ons wel gewenscht voor." Dc mceningr der R. K. Metaal bewerkers. De Nederl. R. K. Metaalbev/eikersbond heeft blijkens de Volkskrant, aan den Metaalbond, KKKKKden volgenden brief geschreven Waar door u aan onze organisatie gevraagd wordt onze zienswijze weer te geven inzake overweikvergunningen, hebben wij gemeend goed te doen deze kwestie in een aantal pun- 'fen te formuiceren. In deze punten hebben we omschreven hoe volgens onze mecning behoort gehandeld te worden ten einde tot eventueel overwerken te komen, Wij spreken daarbij den wensch uit dat deze, onze zienswijze, door u ernstig zal o-verwojen worden. I. In het algemeen zijn we niet tegen nood zakelijk overwerken. II. De vraag of er overgewerkt moet wor den, behoort te zijn een kwestie van overleg 'tusschen werkgevers- en werknemersorganisa ties. III. In dit raam bezien achten wij het on juist een systeem te aanvaarden, waarbij de beslissing over de vraag cf er overgewerkt zal worden, in handen gelegd wordt van de regeering of een regeeringsambtenaar. IV. Gelet op bovenstaande behoort o.i. vóór dat een aanvrage tot het verkrijgen van een algemeene ovei werkvergunning gericht wordt tot de autoriteiten, overleg gepleegd te wor den door de betrokken organisaties. V. Leidt dit overleg niet tot overeenstem ming, don kan de werkgever (organisatie) zich wenden tot dc autoriteiten. VI. Is een der partijen het met de beslissing dei' autoriteiten niet eens, dan wordt de kwes tie ter beslissing voorg-elcgd oan oen door partijen „paritausch" samengestelde commis sie. Deze commissie kiest zich een onpartijdig voorzitter. De beslissing van deze commissie is voor beide partijen bindend. VII. Wanneer de lc-onvioog of andere ar beidsvoorwaarden aan Ihet overwerken wor den verbonden, of indien de Veileende over- werkvergunning gesaboteeid wordt, behoudt onze organisatie zich het recht voor, zich daar tegen met alle middelen, waarover zij be schikt, te verzetten. Waar wij in bovenstaande punten ons Stand punt inzake overwerken hebblen uiteengezet, achten wij een bespceking daarover met u wel gewenscht. L03 van bovenstaande echter, mecnen wij dat eene bespreking over het Schiedamsclv Rotterdamsch conflict wel gewenscht is, in ver band met zijn oplossing. Dit te meer, omdat uit uw schrijven blijkt, dat uwe opvatting inzake ons standpunt ten opzichte van dit conflict onjuist is Wat de voorzitter van den Metaalbond van het conflict denkt. Naar aanleiding van de reeds verzonden antwoorden op den brief van den Metaalbond heeft het Hdbl. het oordeel 'geviaagd van den heer J. Goedkoop, voorzitter van den Metaal bond. Hoewel hij niet vooruit wenschte te loopen, op de beslissing, welke de Maandag te hou den vergadering van den Metaalbond zal ne men, deelde hij toch als zijn indruk mede, dat al is dan het antwoord van dc modernen nog niet bekend moor de sti'ekking daarvan is niet twijfelachtig ah® organisaties den prin- cipieelen eisch van den Metaalbond hebben of- gewezen; is het dan onder ccnig voorbehoud Daor nu inwilliging van dezen eisch zich in principe bereid verklaren zich te onderwer pen aan eventueele regeeringsbcsHssingen in zake overwerkvergunningen vcocwaaide was voor het treden in onderhandelingen in zake een oplossing van het Rotterdamsche confict, is, door het standpunt van de organi saties, het conflict te Roerdam en Schiedam weer op het doode punt gekomen. De Metaalbond zal nu tegenmaatregelen moeten nemen. Daarover zal Maandag a.s worden gesproken. Wat de clausule uit den brief van de neu tralen betreft, dat „nog steeds de eenzijdig vast gestelde landelijke regeling van II Januari 1925 geldt, waarin in strijd met den wette'iij- ken arbeidstijd van 48 uur per week. is be paald, dat de normale arbeidsduur 5ÖJ-2 uur per week bedraagt", verneemt hef blad van de zijde van den Metaalbond, dat in de be doelde regeling van een noitnalen arbeids'ijd van 56uur geen sprake is. De regeling om schrijft de minimumorbeidsvoorwaarden, en daarin staat o.a. dat pos na een werkweek van 56J4 uur vooi overuren extra moet wor den betaald. Er is dus alleen sprake van be taling voor overwerk, niet van het overwerk zelf. De normale werkweek is wel degelijk 48 uur. DE ONEINDIGE REEKS. Auto-ongeval. Chauffeur en passagier ernstig gewond. Gistermorgen te kwart voor tien is op de Stadhouder slaan te den Haag een ernstig on geluk gebeurd. De chauffeur van een taxi trachtte voor een hond uit te wijken, maar, vermoedelijk door het te snel draaien, sprong de rechter-voorband, tengevolge waarvan dej taxi tegen een paal van de bovenleiding der H. T. M. gereden is. De hond kwam daarbij onder de taxi en werd doodgereden. De chauffeur, v. G. van den Nieboerwer, werd met een groote hoofdwond opgenomen en door den G. G. D. naar de Centrale Post gebracht, waar hij verbonden is. Hij kon daar na naar huis vervoerd worden. De passagier in de auto was er ernstiger aan toe. Bij de botsing liep hij een ernstige snijwond aan het gezicht en een slogaderwond oan den linkerpols op. Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. De taxi is zwaar beschadigd. Auto-ongeluk. Een doodc en ccn ernstig gewonde. Op den weg van Roosteren naar Echt is Dinsdagavond een auto in een greppel geraokt en over den kop geslagen. De bestuurder, de gehuwde G. W., geraakte er onder en werd on middellijk gedood. R C, die oolc in dc auto zot, werd eruit geslingerd en kreeg een schou derontwrichting en verschillende ernstige kwet suren. Het lijk en de ernstig gewonde zijn later naar Echt overgebracht. KORTE BERICHTEN. Onzedelijke handelingen met leer lingen. Dinsdagmiddag werd door de rechtbank te Middelburg behandeld de strafzaak tegen J. S., 62 jaar oud, hoofd der school te Ellemeet, thans gedetineerd, wien ten loste gelegd werd het als onderwijzer plegen van onzedelijke han delingen met ann zijn zorg en opvoeding toe vertrouwde minderjarigen gedurende een aantal jaren. De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf. Verdrenken. Gistermorgen in de vroegte is de 26-jarige reinigingsman J. Bellinga te Groningen in het Eemslcanoal te water geraakt en verdronken. Dinsdagavond is te Helpman bij Groningen een 2-jarig jongetje, dat onder de hoede van een ietwat ouder broertje speelde, in een sloot geraakt en verdronken. Ruitentikker gepakt. Gisternacht omstreeks twee uur bemerkte een nachtwaker van den gecont rol eerden par ticulieren nacht-veiligheidsdienst te Amsterdam, dat een man een ruit insloeg in den winkel van het perceel Oude Hoogstraat 25. De man maakte zich uit de voeten met cenige l'Jce- dingstukken, die hij uit de etalage had geno men. Hij werd op den Zeedijk gegrepen en aan de politic overgeleverd. I K.M. ZWEMWEDSTRIJD „NEPTUNUS". Meer belangstelling dan ooit. Het gaat „Neptunus" wel voor den windl Niet alleen is het voor de vcreeniging een ver heugend feit voor haar jaarlijksch zwemfeest met provinciale deelname vier zulke fraaie wisselprijzcn te mogen ontvangen, benevens een keur van medailles, maar het is in al de jaren van het bestaan dezer vereeniging nog nooit gebeurd, dat zooveel Amersfoorters voor dezen wedstrijd inteekenden. Niet minder toch dan 36 namen van Amers- foortsche zwemmers en zwemsters lezen we in het eigen orgaan der vereeniging, dot er tusschen twee haakjes gezegd als altijd weer keurig uitziet. Van „Neptunus" zelf schreven 18 leden in, waarvan 4 veteranen cn 4 dames. Voorts 2 dames en 2 heeren van de zustervereeniging A. Z. en P. C." en niet minder dan 14 jon gelui van het R. O. G., leden van de sport- vereeniging „Rood Wit", voor wie de Zwem- bond dispensatie verleende. Bovendien schreven reeds 12 leden van de Utrechtsche zwemclub in, zoodat de lijst thans 48 mededingers naar de bekers en medailles vermeldt. Dit aantal kan natuurlijk nog heel wat hoogcr wordep, zoodot het, als het weer meewerkt en dus tengevolge van koud water niemand zich behoeft terug te trekken, een heel drukke en spannende wed strijd kan worden. Het is alleen maar jammer, dat deze ieder jaar weer interessante wedstrijd door ons mooie plantsoen, op den terugweg van de Hoefsmidsschool naar dc zweminrichting niet geheel kan worden gevolgd. Maar daar staat tegenover, dat men in de zweminrichting de aankomst nog kan gadeslaan. Het ligt in de bedoeling van „Neptunus" om de deelne mers in twee ploegen te loten vertrekken, en wel de tweede, nadat de eerste binnengekomen is, om te voorkomen, dat bij te groot aantal de zwemmers elkander zouden hinderen Estafette door de Beek Voordat deze twee gToepen zwemmers in de gelegenheid worden gesteld elkander te bekam pen, organiseert „Neptunus" iets geheel nieuws voor Amersfoort, en wel een 1000 meter esta fette door de Beek voot aspirant-leden. Tot dusver rijn hiervoor ingeschreven drie ploegen en wel „Neptunus" (oranje mutsen), „A. -Z. en P. C." (roodc mutsen) en „U. Z. C." (witte mutsen), waorvan ieder der 5 deelnemers 200 meter moet afleggen. Pas als de eerste deel nemer de in de beek liggende boei heeft aan geraakt, mag no. 2 vertrekken, enz. Zulk een groote estafette is als proefneming bedoeld, omdat de medische commissie geen 1000 meter wedstrijd voor jongens meer toestaat en de 1 K.M. wedstrijd aanvankelijk juist voor aspi ranten van zwemclubs bedoeld was. De jon gens zwemmen nu toch mee, ofschoon ze geen 1000 meter meer behoeven af te leggen. Wij hopen voor „Neptunus" len zeerste, dot ook deze proefneming slaagt. De estafette begint om half drie. Het wordt op prijs gesteld, dat door een der Vakorganisaties verzocht is, dat eene medewerking in deze door de Administra tie zou plaats vinden, omdat hierdoor on dubbelzinnig de bereidheid van do zijde van het personeel om bijdragen tc geven oan den dag trad. De hoofden van dienst worden mitsdien uitgenoodigd, hunne bemiddeling bij het inzamelen van de bijdragen te verleenen, die de onder hen ressortcerende ambtena ren voor dit doel wenschen of te staan. Deze verzameling vindt, voor zoover de bijdragen niet reeds eerder ter hond zijn gesteld, èn voor de week- èn voor de maandbetalers plaats op den eerstkomen- den dog, waarop de traktementen en loo- nen worden uitbetaald. Dc geinde bijdragen zijn vóór 5 Septem ber a.s. te storten op postrekening 45100, van het Staatsbedrijf. Op het stortingsbil jet is in rood te vermelden: „Stormramp 1925." De ingekomen gelden zullen wor den afgedragen aan het bereids gevormde Nationaal Steuncomité." Het personeel, aangesloten bij de C. B. P. T., heeft bovendien van het hoofdbestuur een circulaire ontvangen, waarin deze steun beweging, in overeenstemming met een reeds genomen besluit, warm wordt aanbevolen. Ingekomen giften. Bij het plaatselijk steuncomité zijn nog in gekomen de navolgende gitten St. Jozefpension (nagekomen) 6.30dames 2.- v. O. 10.- Hotel de Z. 10.- dir. bel. f 0.50 D. P. H. 10.-II. J N. D. 5.-; H. dc K. 10.-; W. F. A. 10.- W. A. M. W. v M. 10.- Berghotcl, 10.-; A. 12.— tracteipersoneel N. S. S. afd. A'foort 98.15 tehuis voor milit. Lange Beekstr. 12.80Mondcrharmonicaclub 149.005 C. W. 10.- D. 2.50stoom, wasscherij „de Hoep" 10J. J. E. 2.— T. \V. S. f 0.25 Hot 1 de K. f 5 75 Kader zorg 15.35 verpleegden „de Poth" 24.20; personeel Dir. N. V Tarbon f 10.v. d. H. 2.50J. J. O. 2.50ingek. bij A'fst. dag blad P 2.50. Hedenavond bioscoop-voor stelling in de Arend. Wij herinneren nog aan de bioscoop-voor stelling von heden Donderdagavond in „De Arend", met de film „Borculo" tijdens het be zoek der Koningin als hoofdmoment. Deze voorstelling wordt, zooals bekend is, door di- ectie èn personeel absoluut belangeloos ge geven de opbrengst is voor het Comité. STORMRAMP 1925. Inzameling bij Posterijen en Telegrafie. Aan het personeel van Posterijen en Tele grafie heeft de Directeur-Generaal een dienst order doen uitreiken van onderstaanden in houd „Nu de stormschade van 1925 het noo- dig maakt, dat van alle zijden hulp wordt verleend, is de vraag overwegen, of de Ad ministratie haar bemiddeling zal verleenen om op eenvoudige wijze aan de ambtena ren van het bedrijf gelegenheid te geven een bijdrage af te zonderen tot leniging van den nood in Gelderland en Noord-Bra bant. Het totaal ontvangen bedrog bij het comité. Onder verwijzing naar de advertentie-Storm ramp, in dit nummer van ons blad voorko mende, kunnen vrij uit goede bron nog het vol gende vermelden. Het resultaat der collecte van j.l. Maandag is thans van dien aard, dat naar schatting het totaal der ontvangsten van het Comité Amersfoort" wel de f 12.0C0 naderen zal. In totaal is bij het plaatselijk comité thans binnengekomen 11.701,36'. GARNIZOEN. Eervol ontslag. Bij Kon. besluit, is op zijne aanvrogc, een eervol onts-ag uit den militairen dienst ver leend aan den reserve-ecnsre-luitenont T. H. Goosscn, van het 5e regiment Infanterie al hier. Oefeningen te Laren. Zcoals reeds door ons werd vermeld, zol op 25 en 26 Augustus a.s., onder leiding van den majoor-hoofdinstructeur B. C Ootmar, van hec 16c regiment infanterie alhier eene oefe ning plaats hebben in de omgeving van Laren. Hieraan zal worden deelgenomen door het 5e. 16e en 2Ie regiment infanterie von hier. Van het 16e regiment infanterie marcheer en de 3e schoolcompagnie, het miirnilleur-pele- tcn en de verbindings afdceling, onder bevel van een kapitein, den 24cn Augustus t.o. naar Laren, o.m. tot het in 'gereedheid brengen van de legering voor de 'troepen, die op 25 Augus tus ri.a.v. in de Legerplaats -aankomen. Bij dez0 oefening worden het 5e, 16e en 21e re giment infanterie tot één bato^on samenga- oegdhet mitrailleurpeloton van dit te for- roeeren bataljon wordt gevormd door perso neel en materiaal van het 5e en 21c regiment infanterie, evenzoo de verbindingsafdeeling. Voorts v/orden bij het ^e formeeren bataljon gedurende deze oefeningen de benc-odigde goederen- en keukenwagens ingedeeld. Lcgoring op dc Vlasakkers. Hel 5e regiment infanterie uit Amersfoort zal gedurende de herhalingsoefeningen in de maand September a.s. op de Vlasakkers worden gelegerd VERKEERSREGELING. Op de Varkensmarkt. Onder dit opschrift vermeldden wij in ons blad van Maandag j.l., dat n\cn op de Var kensmarkt bezig was een gedeelte af te per ken, waar niet zou mogen worden gereden. Er werd een cirkel op den grond gc'crokken, terwijl men tevens met verschillende polen aan 'het werk was. Deze bezigheden hebben ech ter geen voortgang gehad. De VaTkensmarkt bleef zooals zij was. Bij informatie, waarom die werk wos stop gezet een goede verkeersregeling op dc Varkensmarkt blijft immer nog een urgente kwestie deelde men ons mede, dat de werk zaamheden van j.l. Mendagochtend verband hielden met plannen, die nog nader1 uitge werkt moeten worden, alvorens men tot de uitvoering kan overgaan. Omtrent den aard der plannen is nog niets mec zekerheid te zeg gen, aangezien de Varkensmarkt een buiten gewoon moeilijk piob'eem vormt voor een goede en afdoendo verkeersregeling. En juist om bij dit vraagstuk tot een bevredigende op lossing tc geraken zijn allerlei voorbereidende werkzaamheden en proefnemingen noodzake lijk. Uit een en ander1 dan men echter op maken, dot de verkeersregeling op de Var kensmarkt wel in voorbereiding is. A-leen de definirieve uitvoering zal nog ecnigen tijd du ren. Wij hadden ons dus wat te voorbarig ^verheugd. RECLAME-COMMISSIE AMERSFOORT. Een reclame campagne in de pers. De reclame commissie voor onze gemeente zit niet stil. Onlangs heeft zij een groot aan tal journalisten uitgenoodigd tot een bezoek aan onze gemeente, waarbij de heeren in de gelegenheid waren, kennis te maken met onze gemeente als woon- en handelsplaats, terwijl men tevens een prochtigen indruk kreeg von dc schoono omstreken onzer gemeente. Thans wordt een uitgebreide reclame-campagne in de pers gevoerd en zogen wij in talrijke groote bloden, zoowel hier te lande als in Indië ver schijnend, odvertentie's, waarin de aandacht gevestigd wordt op Amersfoort. Jammer al leen dot deze campagne niet enkele maonden vroeger begonnen is. Ongetwijfeld zou don het vacantie-seizoen do uitwerking nog grooter geweest zijn. Doch ook nu reeds, zoo deelde men ons ter bevoegder plaatse mede, kan men op resultaten von het werk der re clame-commissie wijzen. Zeer zeker een verheugend feit I WAARSCHUWING. In 't bijzonder voor winkeliers. De fungeerend Comnusaris van politie in de 2de afdceling te Utrecht verzoekt opsporing, aanhouding en voorgeleiding van een persoon, oio zich op Waterdog 15 Augustus 1925 ten nadeele van verschillende winkeliers te Utrecht heeft schuldig gemaakt oan oplichting. Hij deed belangrijke bestellingen onder den naam van Woudenberg tc Breukelen en mankte van die gelegenheid gebruik gelden van die winke liers tc leenen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bestellingen gefingeerd wa ren en dat hij zeer waarschijnlijk genaamd is Coos Comclis of Kees Goudswaard, oud 35 jaren. Dc persoon is van middelmatige lengte, gebruind gezicht, licht blauwe oogen, nog al lange neus, gekleed in donker colbert costuum met donkergi ijzen gleuf hoed, wit dubbel boord wit overhemd met breede blauwe strepen, slechte zwarte schoenen en donker blond kne- vc'tjc". •Aldus luidt het signalement van een persoon, die dezer daagen ook te dezer stede zijn prac- tijken heeft uitgevoerd. Bij verschillende win keliers heeft dc man een bezoek afgelegd. Men zij dlus voor een dergclijkcn klant gewaar schuwd. 'De recherche te dezer stede stelt een uitgebreid onderzoek in. POLITIENIEUWS Korte berichten. Tegen een wielrijder is gisteravond door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht na den daarvoor vastge- steldon tijd In het politiebureau is hedennacht oan 4 personen een onderkomen verleend. KANTONGERECHT. Dc zitting van gisteren. De zitting van het kantongerecht van giste ren gaf zoo wat het gewone menu. Bijzonde re zaken, die van cenig belang waren kwamen op de rol niet voor, werden althans niet in be handeling genomen. Het bleef bij kleine over tredingen van motor- cn rijwielwet, arbeidswet, warenwet, e. d. Een slager uit Hoogland stond terecht omdat hij leverworst gemaakt hod, waarin zich inplaats van ten hoogste 4 pro cent, 8 procent meel bevond. Beklaagde be weerde altijd leverworst met 12 procent meel gemankt te hebben en nimmer was men hem lastig gevallen. Volgens beklaagde mccht er 12 procent meel in de leverworst zijn. De directeur van den keuringsdienst te Utrecht, Dr. van der Laan lichtte zijn deskun dig rapport nader toe, waarbij hij erop wees, dat leverworst voor gewoon gebruik hoog stens 5 procent meel mag bevatten, terwijl voor z.g.n. boklcverworst 12 procent is toegestaan. Doch don moet deze worst ook duidelijk als bakleverworst zijn aangediend. Hetgeen hier niet het geval was. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie achtte overtreding bewezen en vroeg j 40 boe te subs. 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde dezen slager tot 20 subs. 5 dogen, met de waarschuwing op te houden met knoeierij. Een andere slager, die leverworst had gefa briceerd met liefst 17 procent inplaats van maximum 4 procent meel hoorde zich veroor- deelcn tot 30 boete. De eisch luide hier 60. Een autobestuurder had, rijdende in de Lan- gestraot bij het passeeren der zijstraten geen signalen, gegeven. Beklaagde sprak het ten laste gelegde niet tegen, doch voerde tot zijn verdediging aan, dat het heel stil was in de straat het wr.s 's ochtends ongeveer 7 uur en dat een wiel rijder, die uit een zijstraat kwam, ook niet ge beld had. Toen beklaagde dit zag, had hij da delijk gestopt, zoodat er toch geen ongelukken waren gebeurd. De ambtenaar van het O. M. wees er op, dat het tegenwoordig een gewoonte van auto mobilisten wordt om geen signalen te geven. Om oan die gewoonte een einde te maken, zijn flinke straffen noodig. Hij requireerde dan ook 6 boete of 3 da gen hechtenis. De kantonrechter was het geheel met den Ambtenaar eens doch wilde voor dezen keer de boete bepalen op 5, subs. 2 dagen hech tenis. Een wiclrijdster die zonder licht op haar fiets gereden had, hoewel het reeds ver in den avond was geweest, werd veroordeeld tot 4 boe te. Haar lantaarn was onderweg stuk gegaan, doch zij had moor doorgereden in de hoop geen politie tc zullen ontmoeten. Die hoop bleek echter ijdel geweest te zijn. Het ritje in donker kostte haar nu vier gulden. Zcoals wij de vorige week wel voorspeld hadden, hadden zich ook gisteren weer eenige wielrijders te verantwoorden die op Zaterdag avond tusschen 6 en 10 uur in het verboden gedeelte van do Langestroat gefietst hadden. De boete's waren gisteren voor deze overtre ding 3, met de mededeeling van den kon- tonrechter, dat zij de volgende week weer ver hoogd zullen worden. AGENDA. Dagelijks Cinema Royal, Langestroat 12Q. Openbaro Leeszaal en Bibliotheek Muur* huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschow. 23, Theosofische Bibliotheek, Loontje 3. R.-K. Opcnb. Leeszaal cn Bibliotheek, Nieuw- straat 24. Bioscoop De Arend. Zondag-, Maandag- cn Dinsdagavond. Hotel „de Witte". Vrijdogs en Zondags con cert. Bcrg-Hotcl. Zaterdag cn Zondag Dancing. Lunchroom Princcsse. Zondag middag- en avondconcert. 12 Sopt. dc Volk Mandolineclub „La,Sere- nota", 15 Sept. Amicitia. F. J. Hendricks I. J. Ca- tocombcnlezing met lichtbeelden. 8 uur. 22—24, 29—31 Aug. en 1 Sept. do Vulk, Gr. Not. Schietwedstrijd. BURGERLIJKE STAND- Geboren: Alijdn Dino d. v. Wilhelm Gcrth en Johanna Gijsbertha Knal. Getrouwd: Willem van den Brink cn Ger- dina E vorsenHubert us DietCTS en Wilhelmina Alidn Mcrtz Adolphus Hendrikus Moulomnn cn Gorritje QuerforthWillem Ramseloor cn Maria Kommer. Telefonisch Weerbericht Naar waarneming in den ochtend van heden: Hoogste stond 766.0 tc Jon Moycn. Loogstc stand 754.6 te Hernösond. Verwachting tot den avond van 21 Aug.: Zwakke tot matige veranderlijke wind, zwaar bewolkt of bctTokkcn, waarschijnlijk regen- of onweersbuien, weinig verandering in tempera tuur. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 8 uur 45 min. ZWEMINRICHTING. Dc temperatuur van het woter bedroeg he denochtend 63 graden. Het diploma werd uitgereikt aan Haman J. Pieters en mej. Toos Hanrath. 439° STAATSLOTERIJ. Derde Klasse. Derde Lijst. Trekking Tan 19 Augustus, 25.000 No. 15495. j 1500 No. 18395. f 1000 No. 6 4260, 14995. 400 No. 19173. 200 No. 1176, 6395, 12500. 100 No. 14629, 17043. PRIJZEN VAN 45. 13 -2750 5487 7834 10788 13442 1585-1 1S62J, 8041 10828 13533 15870 180SÖ 80W 10837 13562 16971 1S80U 8112 10846 1365-2 16021 18858 8146 10893 13095 16030 18882 8203 ÏO'J/U 13711 16018 18891 368 3038 6584 8263 109S6 13815 16055 18890 390 8044, 6617 8323 11119 13865 16144 18916 427 3050 5626 8355 11133 13890 16178 18918 457 3051 5652 8362 11136 13892 16194 1900O 460 3154 5700 8413 11136 13924 16238 1 909-1 462 3218 5932 8415 11252 13978 16273 19157 8416 11*285 13980 16303 19150 8467 11389 13081 16100 19167 8477 11418 14611 16431 10160 8538 11462 11071 16458 19233 8571 11500 14184 16476 19201 8.584 11601 14217 16534 10313 8663 11510 14262 16571 19330 8666 11560 11275 16610 19307, 8692 11627 14303 10626 16373 743 3850 6633 8832 110-6 11335 16688 19457 875 3=58 65M 9104 11723 14343 16704 19102 9131 11731 14357 16821 19530 9132 11736 14388 1683-1 19547 9269 11770 14490 16817 19585 928= H828 14517 16918 19598 9356 11865 14525 16958 19600 9393 11904 14-533 16972 19637 0119 11992 14694 16986 19652 9490 12074 14818 16098 19069 9528 12102 14833 17095 19684 9594 12131 14812 17168 19904 9608 12316 149.57 17155 19880 9634 12320 14888 17188 19897 9865 12333 14962 17203 19905 9660 12372 15039 17207 19924 9737 12383 15014 17222 19947, 1993 1435 7018 9760 12432 15056 172.38 19948 1904 4140 7089 978.8 12410 15010 17253 19963 9807 12500 16092 17336 20066 9820 1-2628 15101 17699 20111 9889 12567 15118 1768= 20167 0963 12697 15126 17756 20190 9983 12709 15130 17774 20279 2Ï67 4S3Ó 7303 10032 12710 15149 17822 20340 2187 4342 7.328 10129 12747 1.5205 1787.3 20-100 2235 4861 7359 10153 12781 15370 17916 20487 26 2773 5492 ■11 2804 5493 268 2871 5609 315 2901 5573 356 2996 5681 482 3225 597 521 32.31 6102 .5.51 3.368 Gil 1 561 3405 6261 582 3138 6284 607 3465 6341 619 3572 6371 653 .3.587 6-127 734 3806 6131 909 3=60 6547 955 3860 6509 993 3686 G631 1W7 3908 6660 1131 3956 66=1 1189 4003 6835 1109 4013 6854 1207 4025 6=94 1251 4036 6902 1270 4016 691S 1160 4003 6942 1007 4206 6947 17.57 4219 6950 1872 4350 6978 1911 4393 0933 2010 4-161 7094 2098 4465 7129 2123 4766 7178 2125 4773 7284 2130 4797 7-298 2416 5083 7463 10.954 13014 15558 18100 20760 2459 51-20 7591 10392 1.3035 1.5.559 18262 20762 2465 5172 7593 10423 13097 15571 18355 20777 2480 6234 7625 10476 13107 15584 1 3=8 20806 251-2 5371 7e37 10478 13137 15614 18469 20=14 2515 5302 76-12 10483 13175 15647 18-508 20871. 9602 5426 7741 105.51 13.112 15724 1 8559 20902 2638 5467 7772 10711 13333 15783 18565 20974 2718 5471 7S33 10733 13398 15817 13536 20999 2721 In do vorige lijst stond16096 m. z. 16996; 16612 m. z. 1361213532 m. r„ 16532. 439STE STAATLOTERU. Derde klosso. Trekking van 19 Aug. 1925 (500 loten). Ten kontore van den collecteur A. C. R. O Leinweber, te Amersfoort (Ereestreat 26), is no. 909 uitgetrokken met 45. Trekking Donderdag 20 Augustus 1925. Hoogc prijzen 17372 1000.—. W1S8 K Ia li o i: li stex. on. Not. Niet Olf. Not. 19 Aug '25 20 Aug. 12 uur 1206 Berlijn 0.59.10 9.59.09 11.67 Brussel 11.36 11.30 48.17} Weenen 0.851/» 0.S5'/. f Kopenh.igen 57.20 57.10 Oslo 46.20 46.15 Stockholm. 66.£2J 66 77} New-York* ,V- - 2.1&X 2.46X

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3