Maisen „9e Nouveauté" Extra Aanbieding SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. RECLAMES. Van 14 regels 2.05. elke regel meer 1 0.50 Utreehischeweg 38 in alle wolsoorten - ZIE ETALAGE. - EEN STOMP DIE HARDER AANKWAM DAN BEDOELD WERD. Een gevolg- van sarren. Men meldt ons uit 's Gravcnhage: Zaterdagnacht omstreeks half één heeft de 25-jarige zetter J. B., wonende in de Bilder- dijkstraat, twist gekregen met twee personen, die hem in de Prinsestraat schijnen te hebben gemolesteerd en gesard. B. is toen driftig geworden en heeft zich eensklaps omgekeerd. Hij gaf een der beide personen, die eenigszins onder drankinvloed vei keerde, een vuistslag in het gelaat, die wat hord schijnt aangekomen te zijn, want de ge troffene, G. de J., wonende in de Hemsterhuis- s tra at, viel op den grond en kon niet meer op staan. Hij verloor het bewustzijn en een dokter constateerde schedelbreuk. In èrnstigen toestand werd de J. door den Geneesk. Dienst naar het Ziekenhuis gebracht. Gistermorgen is hij weer tot bewustzijn ge komen en is zijn toestand eenigszins verbeterd. Direct levensgevaar Is niet meer aanwezig. In verband hiermede is de zetter J. B. door de politie aangehouden. MISHANDELING VAN EEN AGENT VAN POLITIE. /t Acht tegen één, Twee van de acht gearresteerd Men meldt ons uit 's Qrovenhage d.d. 24 Augustus De agent van politie J., die Zaterdagnacht in de Gortmolen surveilleerde, is onverhoeds aangevallen door een 8-tal personen. Zonder dat de agent door een woord of daad aanleiding tot een dergelijke handeling gege ven had, begonnen de personen, die zeer luid ruchtig waren, hem te mishandelen met een bicrflesch, die één hunner bij zich had. J. werd vastgegrepen en bloedend verwond aan zijn pols, terwijl hij slagen over het ge- heele lichaom opliep. Ten slotte gelukte hot den agent zich los te rukken en zijn Tevolvcr te trekken. Hij loste eenige schoten op het achttal on verlaten, dat zich zoo spoedig mogelijk uit de voeten maakte. Geen hunner werd gewond. Door eefuge voorbijgangers, die op het ge luid van het schieten afkwamen, werd de agent, hevig bloedend, gevonden. Nadat de geneeskundige dienst gewaar schuwd werd, is J. naar het ziekenhuis ver voerd en vervolgens per auto naar zijn wo ning. Hij zal voorloopig geen dienst kunnen doen. Op aanwijzing van den agent is het de po litie toch nog mogen gelukken twee der vech tersbazen in den loop van den nacht op het Oranjeplein te arresteeren. Het bleken te zijn de 22-jarige T. v. d. M, uit de Slicherstraat, die verdacht wordt de mishandeling te hebben gepleegd en als me deplichtige de 24-jarige W. F. S. uit de Ko ningstraat. Door de politie wordt een ernstig onder zoek ingesteld naar de overige personen, die bij deze mishandeling zijn betrokken. De twee gearresteerden staan bij de politie bekend als ruziemakers, die beiden, kort ge leden, voor een dergelijk feit zijn verbadi- seerd. Tegen hen is thans proces-verbaal opge maakt ter zake van openlijke geweldpleging met vereende krachten tegen personen, waar voor een gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaar en 6 maanden geëischt kan worden. STIEFZOON EN STIEFVADER. De laatste bij een twist gewond. Zondagavond heeft in de Korte Hofstraat te Haarlem een twist plaats gehad tusschen een stiefvader en een stiefzoon. De 45-jarige vader kreeg ruzie met zijn stiefzoon, waarop deze een knipmes trok en zijn vader te lijf wilde. De bedoeling was, den man in den rug te ste ken, doch de toeleg mislukte, doordat de va der met zijn hand den slag afweerde. De laatste was echter bloedend verwond en moest in het St. Elisabeth-Gasthuis verbonden worden. De dader, de 23-jarige G. B. v. N., is voortvluch- tig. HET NIET HULP BIEDEN AAN EEN DRENKELING. Een vrijspraak. De kantonrechter te Deventer heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen vier menschen, die onlangs het zouden hebben aangezien, zonder een poging tot hulpverleening te doen, dat IO-jarig knaapje in de Schipbeek bij Batihmen verdronk en deswege waren beklaagd wegens overtreding van art. 450 W. v. S. De beklaag den werden vrijgesproken. De eisch was tegen beklaagde H. J. K. veertien dagen hechtenis en tegen de drie andere beklaagden» J. J., F. J. v. d. M. en J. IC, 25 gulden boete of 25 dagen hechtenis. ZOLDERSCHUIT MET AUTO'S GEKANTELD. - Sj—Elf Sfudebakers te water. Gister voormiddag is in de Delftshavensche Schie, onder de gemeente Overschie, een zol derschuit, welke op sleeptouw was van een motorschuit van de firma Silvius te Den Haag en welke geladen was met elf Studebaker- auto's die van Rotterdam naar Den Haag moesten worden vervoerd, gekanteld. De auto's, die in kratten waren geborgen, geraakten te water. De scheepvaart ondervindt geen hinder van het ongeval. De auto's liggen tamelijk dicht bij den wal. Een bok van den Rotter- damschen Havendienst zal de te water geraak te auto's weer op het droge brengen. De orkaan boven het Oosten van ons land. Te Borculo. Zaterdagmiddag- confereerden ten stodhuize te Borculo de heeien Jhr. Röell dr. Jitta, mr. van Ogtrop, de commissaris der Koningin in Noord-Brabant, leden van het algemeen steun comité, baron van Heemstra, commissaris der Koningin in Gelderland, H. P. J. Bloemers, burgemeester van Rheden, en ir. Kuysters aon- gaande den opbouw. Do bespreking was ge heim. Zondag was het bezoek weer zeer druk. Er zou voor de laatste maal „in grooten stijl" i langs de straat gecollecteerd worden. Op en kele belangrijke punten zal dan nog gelegen heid blijven giften te schenken. De collectanten der Woodbrookers vooral en de plaatselijke krachten, gesteund door welwillende hulp uit Lochem, Eibergen enz. hebben vermoeiende da gen achter den rug, evenals de hoeren van den Berg en Hansel van de Nationale Bank, die de ingekomen giften administreeren. Naar vernomen wordt, is het plan om het kerkgebouw als ru*ne te laten staan nog zeer vaag. De kerkvoogdij is van oordeel dat de kerk op dezelfde plaats herbouwd moet wor den. Ondertusschen is over den herbouw nog niets vastgesteld. Eenige dagen na de ramp kwam dr. J. Kalf, directeur van het Rijksbu reau voor de Monumentenzorg de schade op nemen. De kerk staat n.l. op de lijst van de monumenten, en er bestaan teckcningen voor de restauratie ervan die in 1913 vervaardigd zijn. Over eenige dagen hoopt het kerkbestuur een bespreking te hebben met ds. mr. Bartels namens de kerkvoogdijen in Nederland en den raad van beheer der Synode. Inmiddels ver nemen wij dat een architect de kosten van her bouw van kerk en toren volgens de teekening van 1913 op ongeveer 70.000 becijfert. Ds. Ort leidde Zondag den dienst der her vormde gemeente als den vorigen Zondag in de daklooze kegelbaan van Hotel Weggelaar. Hij sprak naar aanleiding van den tekst uit den brief van Paulus aan de Romeinen, waarin gezegd wordt dat de verdrukking lijdzaamheid, de lijdzaamheid bevinding en de bevinding hoop opwekt. Oproep van het Nat. Steuncomité. De oproep van het Nationaal Steuncomité waarvan wij in een vorig nummer melding maakten, luidt als volgt: LANDGENOOTEN I De 31e Augustus, de dag waarop H. M. onze geëerbiedigde Koningin haar geboor tedag viert, is een feestdag voor het Ne- derlandsche volk. Diep bewogen door de nationale ramp, die over ons is gekomen en die enkele provinciën zoo wreed heeft getroffen vol, deernis met do slachtoffers, heeft H., M. aan onzen minister van Binnenlandsche Zaken den wc-nsch te kennen gegeven, dat juist die dag tot een bijzonderen weldadigheids dag bestempeld zou worden, getuigende dat ook onder deze omstandigheden zij, die zooveel moeten lijden, niet vergeten worden. Aan ons te bewijzen, dat wij de beteeke- nis van de hooge gedachte van onze Vor stin beseffen, aan ons te toonen, dat Hare roepstem niet vergeefsch geweest is I En hoe kunnen wij dat beter doen dan door Haar wensch in vervulling te bren gen Zeker, het Nationaal Steuncomité is dankbaar, dat zoovelen zich beijveren gel den te verzamelen. Het begrijpt ook, dat reeds niet weinigen hun penningen, groot of klein, geofferd hebben. Maar het zou zoo gaarne tot H. M. willen zeggen„Het volk heeft aan Uw verzoek voldaan, het volk wil met U, dat de dag van 31 Aug. 1025 geboekt worde als oen „Weldadig heidsdag bij uitnemendheid Daarom roept het Nationaal Steuncomi té allen tot samenwerking op I Laten zij, die op dien dag een bijzondere gave zullen afzonderen, die inzenden aan den penning meester of aan welk,comité ook met het bijschrift „Weldadigheidsdag". Moge de opbrengst aanzienlijk wezen, dan zal dat ongetwijfeld voor onze Landsvrouwe de meest welkome hulde zijn, die Haar ge bracht kan worden I Het dagelijksch bestuur van het Natio naal Steuncomité „Stormramp" Jhr. J. H. RÖELL, Voorzitter. Dr. N. M. JOSEPHUS JITTA, Secr. F. J. M. VAN OGTROP, Penningm., Heerengracht 312, Amsterdam, post- rekening No. 49414. Mr. A. E. J. baron VAN VOORST TOT VOORST, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Mr. S. baron VAN HEEMSTRA, Com missaris der Koningin in Gelderland. De wederopbouw der N. H. Kerk. De Vereeniging van kerkvoogdijen in de Ne- derlandsch Hervormde Kerk heeft de volgende circulaire rondgezonden Gelijk bekend is, is bij de ramp op 10 Aug. het kerkgebouw van de Hervormde gemeente te Borculo totaal verwoest. Bij het vele, dat thans door geheel Neder land gedaan wordt, verwachten wij, dat de kerkvoogdijen in onze kerk het hare zullen doen om deze zwaar beproefde gemeente in staat te stellen zich van een nieuw en goed kerkgebouw te voorzien. De redactie van het orgaan der Vereeniging van kerkvoogdijen stelt zich beschikbaar bij- di^gen van kerkvoogdijen en particulieren voor den kerkbouw te Borculo in ontvangst te nemen. Het is duidelijk, dat voor dit doeleinde een aanzienlijk bedrag noodig is. Hoewel iedere bijdrage voor dit doel welkom zal zijn, ver wacht de redactie van vele kerkvoogdijen voor dit bijzondere doel bijdragen van 100 en meer, terwijl bij uitstek thans wel een beroep mag worden gedaan op den steun der z.g. rij ke kerkvoogdijen. Men beraadslage hierover zoo spoedig moge lijk en men neme dan terstond een besluit, want nu is het ijzer nog heet. Wie denken mocht, dat het zoo erg niet is, ga zelf maar eens ter plaatse kijken. Een brief van het provinciaal kerk bestuur van Gelderland. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft asn alle kerkereden iij zijn ressort den volgenden brief gericht Wij meenen in uw geest te handelen, wan neer wij de Ned. Herv. gemeenten in ons res sort oproepen om den nood te lenigen van de zustergemeente te Borculo. De volle schade, die de kerkelijke gemeente als zoodanig aldaar heeft geleden, te herstel len zal wel niet door onze pogingen kunnen worden bereikt. Maar wij meenen dat ten min ste de pastorie zou kunnen worden herbouwd van de opbrengst eener collecte/door alle Ned. Herv. gemeenten in Gelderland daartoe te houden, en mocht de opbrengst daartoe meer dan voldoende zijn, dan zou het overschot kun nen bijdragen voor het herstel of voor de ver nieuwde meubileering van de Ned. Herv. kerk. Wij verzoeken cm uwe medewerking door -het houden van eenc kerkcollccte voor dit doel." Tegelijk heeft het provinciaal kerkbestuur alle kerkvoogdijen in zijn ressort een gift voor hetzelfde doel gevraagd. Do inzomeling von hot R.-K. 1 c Huisvest in gs-comité. De totale ontvangsten van het R.-K. Huis vestingscomité bedroegen tot Maandagmorgen 84,565.87. Volgens de aanwijzingen der schenkers zijn hiervan bestemd Voor de slachtoffers in het bisdom 2406.59, voor de slachtoffers in Noord-Brabant f 61-988.78, voor Borculo f 1134, voor alle geteisterde streken 15011.50, voor' speciale doeleinden f 1025. De steunactic. De collecte voor de slachtoffers van de cy cloonramp in het Oosten van ons land heeft te Broep op Langendijk 1500 opgebracht. De collecte te Dieren heeft 2056 opge bracht. De huiscollecte te Zandvoort heeft 1325 opgebracht. Eene straatcollecte, dio Zaterdag gehouden is in samenwerking met de Zand- vcortsche muziekkapel cn de reddingsbrigade bracht 333 op. Voor de door de stormramp geteisterd© streken is te Enschedé tot op heden, de col lecte langs de huizen inbegrepen, ruim 11000 ingezameld. De collecte voor do slachtoffers van de stormramp heeft in de gemeente Valkenburg (L.) 1244.76 opgebracht. Deze collecte werd vanwege B. on W. dier gemeente gehouden. De te Vlaardirgen gehouden schaalcol- lecte ten bate van de ramp te Borculo heeft ruim f 3800 opgebracht. Met de ingekomen giften zal ruim 5000 worden afgedragen. Te Hengelo (O.) heeft een collecte. Za terdag cn Zondag door het Roode Kruis ge houden, ten bate van de slachtoffers van de stormramp» ruim 8500 opgebracht. De opbrengst van de collecte voor die slachtoffers van dc stormramp, te Assen ge houden, bedraagt ruim 4448. De opbrengst van het voor hetzelfde doel gegeven kerkcon- cert was 111. De opbrengst van de eerste straatcollecte te Nijmegen ten bate van de slachtoffers van de stormramp, bedraagt 15,000. Voorts is bij de Prov. Geld. en Nijmeegsche Courant tot dusver ruim 2900 ingekomen. CONCOURS HIPPIQUE. Bij het te Oldenzaal gehouden concours hip- pique behaalde ritmeester Labouchère in het springconcours den riveeden en derden prijs resp. met Gamin en Copain. A. P. V. „DE* SNELPOST". Uilslag wedvlucht. Uitslag van de wedvlucht 'gehouden met jonge duiven vanuit Mons (België). Afstand 214 K.M. In concours 190 duiven. Duiven in vrijheid gesteld 9.30 uur. De prijzen werden als volgc behaald C. H. Jansen I, 9 cn 22 W. Bansck 2 W. B. A. de Giaeff 3 P. C. Oosterberg 4 R. Ruifrok 5, 15, 30, 3T en 33 M. v. d. Kuilen 6 J M. de Wilde 7 B. M. Amersfocn 8 en 34 H. de Goede 10, 12, 17, 21, 29 cn 37A. A. Waan- ders TT en 23 A. v. Eldert 13. 14, 16 en 32 G. Iiaarmans 18 R. Mulder 19 Chr. Baart- man 20; H. Waanders 24 en 26; W. v. Pla teringen 25 T. Rekcrs 27 en 28 J. Maancn 35 W. R. Schwcmmei' 36B v. d. Meat 38. De aangewezen 25 ets. werden behaald door R. Ruifrok met No. 5. De aangewezen 10 ets. werden behaald door J- M. de Wilde met No. 7. De eerste prijswinnende duif werd geconsta teerd 12.24.48 en vloog met een snelheid van 20,3489 Mtr. per seconde. De laatste prijswinnende duif werd geconsta teerd 12.54.54 en vloog rac-c een snelheid van 17,3767 Mtr. per seconde. Wielrennen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Hoevenaars wint den wegwedstrijd. De Hollanders v. d. Bergh cn v. d. Aar bezetten dc derdie en vierde plaats. Men schrijft ons uit Apeldoorn d.d. 22 Augustus De Hollandsche deelnemers aan den weg wedstrijd-om het wereldkampioenschap hebben vandaag een alleszins behoorlijken indruk ge maakt. Onze landgenooten v- d. Bergh cn v. d. Aar slaagden «in zich resp. derde cn vierde te plaatsen met een zeer geringen achterstand op den eerstaankomenden Belg Hoevenaars en den Fronschman Bocher, die als tweede over de eindstreep ging. Het onderling verschil der vier renners zal zeker niet meer dan een half wiel bedragen hebben. Jammer dat Maas op 50 K. M. voor de fi nish een aanrijding ki'eeg, waardoor hij van verdei e mededinging moest afzien. Ook de Hollander Muller had pech. 30 Meter voor de eindstreep kwam hij te vallen. Doch dit alles heeft niet kunnen verhinderen, dat de Holland sche eei op bevredigonde wijze gered is. Aan de start waren hedenmorgen verschenen 56 renners, de vertegenwoordigers van II landen. Het waren Vooi België1. Hoevenaars2. Verbist3. Van Hassel en 4. Francois. Voor Denemarken5. Hansen en 6. Maans- son. Voor Duicschland 7. Seisner8. Schmidt 9. Kuntzen en 10. Reitbcrger. Voor EgypteMohamed Madkour. Voor Engeland12. Southal13. Temme 14. Wilson en 15. Wild. Voor Frankrijk 16. Lcducq 17. Blanchon- nctcn 18. Bocher. Voor Hongarije19. Bouska20. Jersza- bek 21. Landaniy en 22. Schmidt- Voor Italië 23. Balla 24. Fcrrato 25- Cevini cn 26. Negrini Voor Nederland 27. Maas 28. Muller 29. v. d. Aai50. G. v. d. Berg. Ondanks het feit, dat de stort reeds om 8 uur v.m. plaats had, was de be langs relling toch groot. Prins Hendrik, die vergezeld was van zijn adjudant loste zelf het startschot. Aanvankelijk werd een gelijkmatige gong in gezet. Zoools reeds gemeld, hebben de Hol landers Moos cn Muller nogal met pech te kampen gehad. Het eind bracht een overwin ning voor den Belg Hoevenaars. T. Hoevenacrs (België) 5 uur 34 minuten 49 sec.2. Booher (Frankrijk)3. v. d. Bergh (Nedei land)4. y. d. Aar (Nederland.) De finale van den 100 K. M- wedstrijd echter grootc motoren Grossin wercldkompiocn. Snoek goede tweede. Sérès en Linert stellen jammerlijk te leur. Amsterdam, 23 Augustus. Het is er hord toegegaan vanmiddag, binnen de Stodion- muTcn f Zoo hord, dat de kampioen-fnvouriet Linait cr geen raad meer op wist cn zich 24 maal liet passeeren, terwijl Fronkrijk's trots Sérès cr niet veel beter afkwam. Ja, do voor beschouwingen, de gesprekken vóór den wed strijd, zij voorspelden een titoncn-strijd. die de baan zou doen kraken, maar dot het alleen Grossin zou zijn, die dit alles zou klaarspelen, dat verwachtte niemand. Nog minder dat de grootc Linort er zoo schundclijk zou afkomen. De omti'ck van het Stadion was, zoo moge lijk, nog drukker bevolkt met sportliefhebbers, don bij'cen Hoüand-Belgic-ontmocting om het koperen dingetje. Maar het waren immers Wereldkampioenschappen, waaroen de Hollan der Snoek zou deelnemen. En., al gaf niemand Snoek een schijn van kans toch was er nog een flauwe hcop, dat die Hollander van den geweldigen kamp tusschen dio „grooten" nog portij zou weten te trekken. En zoo zag het geen half twee al „zwart van de menschen". Ontelbaar waren de auto's, die absoluut vandaag in een record-aantal aan wezig waren. Precies om twee uur werd aan gevangen met het eerste niet veel beteckencn- de gedeelte van het programma dat door de duizenden met merkbaar ongeduld werd aan gekeken. Een wedstrijd voor amateurs over 800 me er had tot resultaat, dat in de finale daarvan wer den geplaatst de renners Tol. Brilman cn Van der Lip. De eindstrijd bracht ten slotto ccn overwinning voor Brilifian, die Tol met een •halve lengto sloeg. Hierop volgde een wedstrijd met tandrm- gangmaking voor berocpsrijders, over 8 K.M. Deelgenomen werd dcor J. Anspach, F. Emous en J. Ooms. Eerst moest Hoevenaars, do win naar van den wegwedstrijd nog even een eerc rondje rijden. Hartelijk werd hij door het ent housiast publiek toegejuicht. Do wedstrijd achter levende gangmakhvg, die nu volgde, had heel aardig kunnen zijn, ware het niet, dot het aflossen over hec alge meen erg onbeholpen geschiedde. Het overne men van de tandems... het leek nergens naar. Jammer want de strijd tusschen de renners zelf, was een uiterst fraaie. Anspach ging ten slotte het eerst door de finish. Een schitteren de prestatie, als we gezien hebben, hoe zijn tandem de zaak voor hem verknoeide. Een premiewedstrijd voor profs over 4 K.M. had een vlot verloop. P. Kolles won gemakke lijk. Brouwer werd tweede, terwijl Aandcwie' als derde de finish passeerde. P Kossen won 2 premies Vreeswijk 2 Bontekoe, P. Leene, Engelen, Erkelcns en J. v. d Berg ieder 1. Toen kwam de pauze, die veel te lang duur de, natuurlijk omdat ht nu wereldkampioen schappen golden, waarbij de Stndion-dircctie de organisatie niet in handen had. Long werd er gewacht, de teckencn van on geduld dreigden ook nu niet u,"t te blijven, moor juist toen kwam Linort, die een eere ronde moest lijden Luid werd hij toegejuicht Een legertje persfotografen trachtte hem op de gevoelige plant te vereeuwigen, daarbij zoo haastig en gewichtig doende, alsof er van den wereldkampioen T924'25 nergens een afbeel ding te vinden is I Een dergelijke ontvangst wachtte ook den nndeien deelnemers aan den Strijd. Grassin, Sécès en Snoek I Tegen half vier eerst is alles 'tot de stort in gereedheid. Natuurlijk de boven alles te ver kiezen flying stort. De motoren ronken cn heb ben a! tol van ronden gemaakt als do vier ri valen het schot afwachten. Als dat volt, schie ten ze naar voren. Linarc heeft het eerst zijn motor. De volgorde is nu 1. Linart (gangm. Pasquier Sr.) 2. Snoek (gangm. Pasquier Jr. 3. Sérès (gangm. Sauge) 4. Grassin (gangm. Didier). Linart gaat dus aan den kop, met Snoek ach ter zich. De Hollander komt echter niet gauw in de gewcnschte snelheid. In de tweede ronde passeert Sérès hem onweerstaanbaar. In de vierdo ronde stuift ook Grossin onzen land genoot voorbij, die nu de rij sluit. Aanvankelijk lijkt het, of Snoek het tempo niet houden kan, maar al dadelijk blijkt die veronderstelling on juist. Het valt dan op hoe onze stayer vol komen rustig achter zijn motor rijdt, uitstekend gepaccd door den jongen Pasquier. Er zijn ongeveer 16 ronden verloopen, als Sérès pijlsnel op Linart afgaat. Dc Belg weet dezen aanval echter bijtijds ef te slaan. Snoek maakt van dc gelegenheid gebruik zijn achter stand tot 20 M. te verkleinen. Zoo rijden met een niet groot onderling verschil de vier stay ers in de baan. Volgorde 1. Linart, 2. Sérès, 3. Grassin', 4. Snoek. De eeiste 10 K.M. duurden 8 min. 33% sec. Linart, die nog steeds leidt, maakt geen rus- tigen indruk. Het schijnt, dat zijrt gewone kalm-' te, waarmee hij zijn tegenstanders pleegt te overweldigen, vandaag niet aanwezig is. Toch weet hij zijn voorsprong nog iets te vergrooten. In de 55ste ronde zien wc een strijd tusschen Grassin en Séiès, die voor eerstgenoemde niet goed afloopt. Grassin, die zijn landgenoot wil passeeren om de tweede plaats te bezetten, komt voor dc epen tribune te zwemmen. Zijn •gangmaker, Didier, let niet op en zoodeende komt hij een baan achter. Snoek kan nu zonder strijd dc derde plaats innemen. 20 K.M. afgelegd 16 min. 48% sec. In de 59ste ï'onde doet Sérès een poging om den kop fc nemen. Linort geeft feilen strijd en even rijden zit naast elkaar., dan rookt Linart... los I Sérès heef: dc leiding. Snoek neemt do kons waar en laat ook den Belg achter zich. En onzo landgenoot is op een goedkoope wijze non de tweede plaats gekomen. Grossin, die hard wcikt om zijn rondc achterstond in (e halen, loopt steeds meer cn meer in. Hij komt ook Linart voorbij cn jaagt Sérès, die Linort in de 71ste ronde zijn eerste Inp bezorgt. Ook Grossin doet zulks en Snoek, die door Grnssin inmiddels gepasseerd is weet eveneens Linort te lappen. In de 76ste rondo lukt het Grassin eindelijk zijn landgenoot 'cc passeeren Sé'ès laat los Grossin passeert hem en bezorgt Li nart zijn tweede lap. En Snoek dat moor' woer evenzoo. De jonge Pasquier rijdt opvallend voorzichtig cn blijkt uitstekend mer Snoek te kuinncn opschieten. 30 K.M. zijn afgelegd in 25 minuten. In de 85ste rondc gaat Grossin op Sérès of en na een feilen tegenstond wordt deze dooi zijn landgenoot gelapt. Snoek is cr als de kip pen bij en rijdt kalmpjes achter Grnssin nor. Linort wordt nog tweemaal gepossccrd. Grns sin heeft het tempo dnn zoo opgevoerd, do'*, hij Snoek in don rug kijkt, die nu opgejaagd wordt cn gevaar loopt zijn tweede plaats ach ter Séiès te verliezen. Inderdaad wordt hij ge passeerd in do 113e ronde. Snoek is nu derde. Onderwijl krijgt Linart de derde lap.Grossin zet een geweldig tempo in, moor Sérès loot hem niet passeeren. Toch moet hij ten slotte in de 122ste rende zwichten. Doordat hij los raakt, neemt Grassin gemakkelijk den kop, gevolgd door Snoek, die von deze gelegenheid wel profijt weet te 'irekken. Sérès is nu een boon achter-. Linart hoeft nu reeds een achter stand van 8 banen. 50 K.M. zijn afgelegd in 40 minuten 59% sec. Ook de krochten van Sérès schijnen mincler to worden hij kan tenminste den rozendon Grossin geen tegenstand meer bieden. Nu is hij reeds twee ronden echter. Snoek houdt zich nog kr anig cn spurt ooi dig bij. Saugc, de gangmaker van Sérès, let bij den volgenden aanval van Grassin niet op. Hij ziet niet, dat Sérès los loot, waardoor deze maar op do vluchtlotten gaat rijden en zoodoende 4 banen achterstond boekt. Hij kemj steeds meer ach ter'. Weldra is hij 10 maal «gelapt. Doch ook Linarj heeft het >n dien tijd moeten ontgelden. Als nog 90 bonen moeten gereden worden. Weet Grassin Snoek te lappen. In de lG4e ron de geeft Linart even strijd bij oen aanval van Grossin, maar al spoedig wordt hij vooi dc 11© maal gepasseerd. Nog 22 ronden mccren gereden worden cn de Belg is voor de 12e maal gepasseerd I Het slot van deze rit behoeft geen vei'dero beschrijving. Grassin was de onbetwistbare wereldkampioen. Na een uur zijn afgelegd 74 K.M. 460 M. Snoek wordt nu ook door Grnssin nog eens gelapt, moor dan is het welletjes. De Ha genaar rijdt nog keurig cn tct c-cn derde ronde achterstand behoeft het gelukkig niec te ko men. Llitslag 1. Grnssin (Frankrijk) 1 uur 20 min. 2. Snoek (Nederland) 1100 meter. 3 Sérès (Frankrijk) 20 londen 4. Linart (Bc'gië) 24 ronden. In het LT. C. I.-truitje gestoken reed Grassin van alle zijden toegejuicht, een ccre-ronde. Zijn bloemen stond hij Snoek af, hetgeen hem opnieuw een applaus bezor'gde. Snoek werd na afloop op de schouders het middenterrein opgedragen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Op u.s. Vrijdegavcnd. Zooals in een officice'e kennisgeving in ons blad reeds vermeld is, zal de Rood dezer gemeente in openbare vergadering bijeenko men op o.s. Vrijdag, 's avonds te 7 uur, ten stadnuize. De agenda vermeldt de volgende punten ter behandeling. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van een leeraar in de aard rijkskunde en geschiedenis aan de Handels scholen. 3. Benoeming van een regentes van het Burgerweeshuis (vacature mevr. Van Wijn gaarden). 4. Voorstel van B. cn W. tot het verleenen van ziekteverlof aan onderwijzend personeel. 5. Advies von B. en W. naar aanleiding van het verzoek van M. van Zuiden, om hem een jaar verlof te verleenen uit zijn betrek king van onderwijzer. 6. Advies von B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het Bestuur van de Hervormde Gemeenteschool, genaamd Gabrie Mchcn- school, om overeenkomstig artikel 72 der La ger Onderwijswet 1920 de voor veranderin gen benoodigde gelden toe te staan. 7. Voorstel van B. en W. tot ingebruikge- ving van een lokaal van dc Meisjesschool aan het bestuur der Gabrie Mehenschool. 8. Voorstel van B. cn W. betreffende ver goeding van boventallige leerkrachten ten aon- zien van de scholen der Amersfoortscho Schoolvereeniging. 9. Voorstel van B. on W. tot aanvulling van dc lijst van straatnamen. 10. Voorstel van B. en W. inzake verhaal van inkoopsommen voer pensioen van do ambtenoren. 11. Voorstel von B. en W. tot goedkeuring van de rekeningen van het Burger Weeshuis over 1922 cn 1923 en begrootingen voor 1924 en 1925. 12. Voorstel van B. cn W. tot het aan gaan van een leening met den Staat voor be strijding van de koopsom van het pand Ber- nulfusstraat. 13. Voorstel van B. en W. tot aanvulling von de verordening, regelende het wachtgeld voor ambtenaren. 14. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van K. de Waal, om toestem ming tot het verkoopen van bier op -het ter ras van zijn kiosk aan de Barchman Wuy- tiersloan. 15. Voorstel van B. en W. inzake ruiling van erfpachtsgrond met de sociëteit Amicitia. 16. Voorstel van- B. en W. inzake overne ming van stoepen oen de Arnhemschc straat, de Varkensmarkt en Ge Langestraat. 17. Voorstel van B. cn W. tot overneming van een strook grond vóór perceel Arnhem- scheweg 38 van H. C. Slagter.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3