SPORTNIEUWS STADSNIEUWS. UIT DEN OMTREK. moet kunnen gebeuren zonder dat het dood gereden wordt. De procureur-generaal vroeg vernietiging van het vonnis van de rechtbank en veroordeeling van beklaagde tot oen maand hechtenis. De verdediger, mr. F. S. M. Rits uit Am- Sterdam, hechtte niet veel waarde aan de ver klaringen van getuige V., die naar pleiters meening een rol van interessant mensch wilde spelen. Zijn verklaring is dan ook met alle andere getuigenverklaringen in strijd. Bewezen is geenzins, dat het meisje zich op het oogen- blik, dat het werd aangereden, op het trottoii bevond. Er blijft dus niet anders over dan do mogelijkheid te onderstellen, dot het kind plotseling den weg overstak en tegen den auto aanliep. Don valt ook de dagvaarding in het niet, die ten laste legt, dat het meisje op het trottoir is aangereden. Pl. concludeerdo tot bevestiging van het vonnis der rechtbank. De" procureur-generaal heeft nog bevesti ging gevraagd van het vonnis der Rotterdam- sche rechtbanky waarbij was vrijgesproken de 48-jarige grossier A. B. te Schiedam, wien ten laste was gelegd het veroorzaken van een aanrijding op den Singel te Schiedam, waar bij het 5-jarig jongetje Jentje Dijkstra aldaar zoodanig werd gewond, dat hij aan de gevol gen is overleden. Verdediger in deze zaak was mr. W. A. Hoek te Schiedam. Uitsproken 16 September. VERDUISTERING DOOR EEN POST BEAMBTE. Een voorwaardelijke straf gevraagd. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft zich de 25-jarige kantoorbediende bij de Ne- derlandscho Posterijen, H. A. doN R., gedeti neerd te veiantwoordenn gehad, beschuldigd van verduistering in dienstbetrekking. Op twee verschillende tijdstippen zou beklaagde in de eerste helft van 1925, opzettelijk 900 en 400- welke bedragen hij uit hooide van zijn betrekking had in ontvangst genomen als in lage op de Rijkspostspaarbank, zich weder- a echtelijk hebben toegeëigend. Voorts zou beklaagde op twee verschillende tijdstippen in de eerste helft van T925 opzettelijk een regis ter dat uitsluitend tot controle van de op de Rijkspostspaarbank ingelegde ge'.den bestemd is, valschelijk hebben opgemaakt, door in dat register te vermelden dat f 100 in plaats van 1000 was ingelegd, en 80 inploats van 480. Beklaagde bekende het hom ten laste ge legde. Alles is weer door zijn zuster aan de benadeelden terugbetaald. De vei tegen woordiger van het O. M. wees op de veelvuldige misdrijven, die den laat- sten tijd bij de posterijen worden gepleegd. Het door beklaagdè begane ambtsmisdrijf acht spr; hoogst ernstig, maar spr. heeft een Tapport ingewonnen over dezen beklaagde, dat tot spr.'s genoegen uiterst gunstig luidt. Er bestaat misschen nog kans dat beklaagde bij de posterijen terug kan komen. Spr. drong bij de rechtbank aan op een voorwaardelijke gevangenisstraf van 9 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Mr. R. H. M. Hoogeweegen trad als verde diger op. ONEERLIJKE GEMEENTE-AMBTENAREN. De fraude op de begraafplaats te Maastricht. De rechtbank te Maastricht deed uitspraak in de zaak tegen den directeur der Begraaf plaats L W. en den bewaarder dier inrichting R. N. terzake van oplichting en valschheid in geschrifte en veroordeelde L. W. tot zes en N. tot drie maanden gevangenisstraf. Eisch was resp. acht en vijf maanden. Beiden hadden een bedrag van f 375.— ontvangen van een gep. generaal te 's-Gravenhage voor het in orde maken van nog twee plaatsen in een familiegraf welke twee plaatsen een inmiddels overleden zuster van den generaal reeds had laten aan brengen. OPLICHTING ME T BLOEMBOLLEN. Twee arrestaties. Bij het Hollandsch Bloembollenhuis Hobaho en de Coöperatieve Veiiingsvereeniging van Bloembollenkweekers H. B. G. is in Juli een partij bloembollen ter veiling aangeboden door een man, die aan het eene gebouw opgaf te zijn P. Lieshout uit Heemstede en aan het andere gebouw J. Vermeer uit Heemstede. Be doelde persoon legde telkens een factuur over, waarop de bollen werden aangegeven als zijnde van de soorten mr. Van der Hoef, Paech Blos som en Electra (dubbele tulpen). De H. B. G. betaalde niets uit, aangezien haar bleek, dat in Heemstede geen Vermeer als bollenkwecker bekend stond. De Hobaho betaalde aan den zich noemenden P. Lieshout 400 uit. In verband hiermede is, verdacht van oplich ting, door de politie te Heemstede aangehouden G. K., wonende te Sentpoort, die bekend heeft onder een valschen naam gewone Morillos in de veiling te hebben gebracht. Zijn broeder J. K. had de nota's geschreven en de namen der bollen aangegeven. Beiden zijn, respectie velijk wegens oplichting en valschheid in ge schrifte, ter beschikking van de justitie te Haar lem gesteld DE TREINMOORD. De zaak thans opgehelderd. Radiografisch werd in den afgeloopen nacht nog uit Berlijn gemeld, dat de zaak thans is opgehelderd. Het om het leven gekomen dienstmeisje was inderdaad niet in het bezit van een kaartje en toen de controleur in aan tocht was, sprong zij uit den trein. Het meisje leed aan vervolgingswaanzin. (Hbld.) HET AUTO-ONGEVAL TE BEEK. Wat een dronken chauffeur kan aanrichten. Omtrent het ernstige auto-ongeval dat gis ternacht te Beek bij Valkenburg heeft plaats gehad, wordt nog nader gemeld dat van den chauffeur, de kleermaker D.f bekend is dat hij veel misbruik van sterkedrank maakt. Vol gens familieleden is hij bijna nooit nuchter. Hij v/as met zijn echtgenoote en een viertal kennissen, den heer Linskens met zijn vrouw en den heer van Wingerden en echtgenoote, een uitstapje naar Luik gaan maken, Onder weg was door het gezelschap nog al stevig ge dronken en D., die zelf chauffeurde, verkeer de, zooals gemeld, in staat van dronkenschap, althans, toen hij later aangehouden werd, was hij dronken. De opperwachtmeester te Valkenburg zag den auto over den weg slingeren. Hij vreesde toen reeds het ergste; hij kon echter den wa gen niet meer achterhalen. Verderop na een bocht gepasseerd te. zijn, werd een andere bocht verkeerd genomen. De auto is in zeer snelle vaart tegen een paar boomen gereden en toen in een greppel terechtgekomen en over den kop geslagen. D. bekwam geen letsel; zijn echtgenoote kreeg een armbreuk en werd later naar het hospitaal aldaar overgebracht. De heer van Wingerden werd met groote kracht tegen een boom geslingerd. Hij werd vreeselijk verminkt cn was terstond dood. Zijn echtgenoote werd zwaar verwond en werd door een autobus, die kort na het ongeval posseerde, naar Val kenburg overgebracht. Zij stierf in den wagen zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Het echtpaar laat een dochtertje van 12 jaar na. De heer Linskens en echtgenoote werden uit den wagen geslingerd, doch kregen slechts onbeduidende schrammen. D. werd in verzekerde bewaring gesteld cn zal vervolgd worden, wegens het veroorzaken van dood door schuld. Kunst en Wetenschap. FRITS BOUWMEESTER ALS VOOR. DRACHTKUNSTENAAR. Naar wij vernemen, zal Frits Bouwmeester, de bekende tooneelspcler, eenige maanden deel uitmaken van het Ensemble „Cor Ruvs", terwijl hij in het overige gedeelte van het sei zoen een tournée door ons land hoopt te maken als voordrachtkunstenaar. Op zijn programma stonn o.a. „Richard II" het beroemde, hier in Holland nog nooit ver toonde koningsdrama von Shakespeare en ver der humoristische en ernstige voordrachten van hedcndaagsche Hollandsche en buiten- landsche auteurs. J. G. VAN GOGH-BONGER. f Uit Laren wordt het overlijden bericht van mevr. J. G. van GoghBonger. Maria Viola schrijft van haar in het Hbld. Bij het heengaan dezer in artistieke kringen zoo welbekende en buitengewoon geziene vrouw van wier levendig en, in haar ouder dom, nog zoo pittig cn spiritueel gezicht een recent portretje van Lizzy Ansingh de sym pathieke herinnering bewaart, herdenken we allereerst het groote werk, dat ze voor de na gedachtenis van haar zwager Vincent van Gogh heeft gedaan door het uitgeven van de drie deelen „Brieven" met de voortreffelijke inleiding en de aanteekeningen van haar hand. Zij was het ook, die het initiatief nam tot de groote tentoonstelling van Van Gogh's wer ken, in den zomer van 1905 hier in het Stede lijk Museum gehouden. Met haar tweeden echtgenoot, den schilder mr. Johan Cohcn Gos- schalk, en met den heer \V. Steenhoff, be zorgde ze de gansche expositie, die bij de vijf honderd werken bevatte, voor een meerendeel afkomstig uit de nalatenschap van den schil der, ten deel gevallen aan diens naamgenoot Vincent van Gogh, den eenigen zoon van Theo en Jo van Gogh—Bonger. Behalve uit haar groote en daadwerkelijke belangstelling voor het werk van den kunste noor, die haar zoo na stond, bleek de leven dige en actieve geest van de overledene uit het vele, door haar op verschillend kunst-terrein verricht, zoowel in den kring van „Kunst aan het Volk" te Amsterdam als elders, waar men haar organiseerend talent cn haar gulle be reidvaardigheid tot het beschikbaar stellen van haar rijke collectie Fransche en andere kunst wist te woardeeren. De begrafenis zal plaats hebben op Zater dag a.s. te half één op Zorgvlied. Baarn. Alhier is men thans begonnen met de uitvoering der plannen betreffende een bete ren verkeersweg tusschen Amsterdam en Amersfoort, waarvoor de Staten-Generoal een bedrog van 8 millioen gulden hebben toege staan. Op Groeneveld is men thans bezig den straatweg aanmerkelijk to verbreeden en een rijwiel- en wandelpad daarlangs aan te leggen. Het bekende theehuisje van het hotel heeft men daartoe een eind achteruit moeten plaatsen. KONINKL. MILIT. SPORTVEREENIGING. 4 Doogsche afstandsrit. De voorloopigc uitslag van de Iste cross country van 14 R. M., welke volgde op het wegparcours Amersfoort. Het Soerec van 45 R. M. is: 1. Kapitein Dekker op Pepiter in 30 min. 12 sec. 2. Luit. Michiels von Kessenich op Hans. 3. Luit. van den Brandeler op Epine du Bois. 4. Luit. Huberts op Vizier. 5. Luit. Feist op Mata Hari. 6. Luit de Morees van Swinderen op Schoor steenveger. 7. Kapt. Haitsma Muiier op Sweet Pepper. 8. Luit Opsomer op Voske. 9. Luit. Hasselman op Flick. 10. De heer Veltman op Wervelwind 11. Luit. B. Hasselman op Liesje. 12. Luit. Pieter op Nigger. 13. Kapt. Brasser op Jomico. De geheele rit met wedstrijd is gehouden in steeds stroomenden regen, die blijkbaar meer onaangenaam was voor de ruiters dan voor de paarden, die alle opgewekt door de „goal" gingen behalve Nigger, die vermoeid scheen. Wervelwind ging zelfs een eind door in de richting Borculo (ongeveer), doch zich bijtijds bedacht om zijn ruiter te kunnen laten laven door den heer en mevrouw Jorissen, die de vriendelijkheid hadden in hunne nabijgelegen woning een verwarmenden drank te verschaffen. Gelukkig verdraagt de hooge heide bij Olde- broek het hemelwater goed en zijn de gemoakte tijden snel te noemen, vooral van Pepita met haar hooge weinig gestrekte galop. De rage van Epine du Bois (volbloed) moet uiterst snel zijn geweest, daar luitenant Van den Brandeler 2 maal ten val is gekomen en desondanks 14 seconden vóór luitenant Hasselman, die 3 min. voor hem was afgegaan, over de eindstreep kwam. No een welverdiende rust te Zwolle volgt morgen de 2de cross door zwaarder terrein met eenige hindernissen. Start 12.30 van Zuid rand Ommer Bosch op Donderdag 3 Septem- ber. 1 PERSONALIA. De curatoren van het fonds ten behoeve van Indologische studies aan de Rijksuniversiteit te Utrecht heeft benoemd tot hoogleeraar in het Nederlandsch-Indisch straf- cn strafproces recht en het Nederlondsch-Indische agrarisch recht onzen stadgenoot mr. G. J. Nolst Trenité, oud-substitirut-officier van justitie in Ned.- Indic en oud-adviseur voor agrarisch gerechte lijke aangelegenheden. GARNIZOEN. Mutatie. De eerstc-hntenants der Infanterie E. A. W. Houbolt en N. W. L. Everts zijn door den commandant van het Leger in Ncd.-Indië eer vol ontheven van hunne tijdelijke indecling bij bet Indische Leger, cn zijn op non-octiviteit gesteld. AMERSFOORTSCHE OPERA- VEREENIGING f „Die Zauberflöte." De A. O. V. zal in dit seizoen de opera „Die Zauberflöte" van W. A. Mozart opvoeren. Aan gezien de Martha, als eerste opera in December 1920 werd gegeven, zullen de uitvoeringen in dit seizoen, nu 5 jaren later, een feestelijk ka rakter dragen. „SOLI DEO GLORIA". Uitvoering in do St. Joriskerk. Eén onzer plaatselijke zangkoren, de Chris telijke Zongverecniging „Soli Deo Gloria" gaf gisteravond in de St. Joriskerk haar jaarlijksche uitvoering. Behalve het zangkoor, werd mede werking verleend door enkele solisten, n.l. me vrouw Van dor Méiden-Kruisbrink, soproan uit Utrecht, den heer Meijll, orgel, uit Nijkerk en den heer J. A. van der Wees, cello van hier. Reeds meerdere malen waren wij in de ge legenheid te kunnen constateeren, dat dit koor, onder de eminente leiding van den heer O. Rooke, goede krachten bezit. En ook gister avond bleek weer ten dudelijkste, dot verschil lende stemmen werkelijk uitblinken. Ongetwij feld kunnen wij Soli Deo Gloria don ook rang schikken onder de beste zangvercenigingen, die onze stad telt. De koorzang, die wij gisteravond te hooren kregen, stond inderdaad ver boven het gemiddelde. Dc verschillende nummers, die het programma voor het ensemble vermeldde, werden op schitterende wijze ten gehoore ge bracht, terwijl het talrijke publiek met adem- looze stilte luisterde naar den schoonen zang. De heer Rooke, geen onbekende in de zangers- wereld te dezer stede en in de naaste omge ving, heeft het koor geheel in zijn macht, het geen inderdaad een eerste vcreischte is om tot een goed en genietbaar geheel te geraken. En genoten is er gisteravond in alle opzichten.. Een uitvoering van Soli Deo Gloria, we weten dot uit ondervinding, is dan ook het bijwonen daar van in alle opzichten waard. En gisteravond werd de aantrekkelijkheid nog in niet geringe mate verhoogd door het optreden van enkele solisten. De heer Meijll uit Nijkerk, te dezer stede ook wel bekend door zijn beiaard-con certen, die hij in het begin van dit seizoen op initiatief der Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer gegeven heeft, zorgde voor de orgelbegeleiding op een wijze, die meer dan ver dienstelijk te noemen is, terwijl hij tevens een drietal orgelsoli ten gehoore bracht, die ware bewondering arfdwongen voor de techniek van dezen organist. Onze stadgenoot, de heer Van der Wees bracht enkele nummers voor cello inet orgelbegeleiding ten gehoore. terwijl dc sopraan-zangeres, mevrouw Van der Meiden- Kruisbrink uit Utrecht eenige liederen zong, op een wijze, die getuigde van een juist aanvoelen van de betcekenis der woorden. Evenals de verschillende nummers voor koor zang werden ook dc nummers der solisten met stille, plechtige aandacht beluisterd. Hot was een in alle opzichten schoone en stemmige avond, gisteren in de St. Joriskerk. Vermeld zij nog, dat het batig saldo van de opbrengst dezer uitvoering ten bate komt van den diaconesscnorbeid te dezer stede en van de instelling „Kinderzorg" alhier. BIOSCOOP DE AREND. De srijd tegen den geldmagnaat. Het programma, dat de directie van de bios coop de Arend den bezoekers deze week voor zet, bevat een drietal nummers, die een be zoek aan dit bioscoop-theater wel waard ma ken. Als eerste nummer het bekende journal .,Hollandsch Nieuws". Zooals gewoonlijk brengt deze film vele nieuwigheden en zien wij de jongste cn belangrijkste gebeurtenis sen van hier en elders op het witte doek ge projecteerd Vele interessante beelden krijgt men hierbij te aanschouwen. Het tweede nummer is een geestige klucht „Geef 'm de ruimte". De titel van deze film doet al dedeb'jk vermoeden dat de inhoud eenigszins vreemd zal zijn. Er komen dan ook vel© dwaze momenten en malle avonturen in dit nummer voor, waardoor er voor gezorgd is dat ook de lach'lusiigen hun hart flink kun nen ophalen. Tenslotte het hoofdnummer: „De Strijd te gen den Geldmagnaat". Dit avontuurlijko ver haal in zes bedrijven is voor de film bewerkt naar gegevens uit den 'bekenden roman van Ruth, ,;A Question of Honour. Een mooie, dui delijke film, waarin de inhoud van genoemden roman op verdienstelijke wijze is verwerkt. Het spel der acteurs en actrices onder regie van Edwin Garewe is goed en sluit zich ge heel aan bij de rollen, die zij te vervullen heb ben. De hoofdrol wordt vooral goed vertolkt door Anita Stewart. Bij dit goede spel doet dc zorgvuldige entourage en ensceneering goed aan, zoodat het geheel en goede film te noe men is. Zooals gewoonlijk zorgt het strijkje onder leiding van den 'heer Fritz Glotzbaoh voor een passende muzikale illustratie. al- Vermeld zij voorts nog, dat Woensdagmid dag een kindervoorstelling gegeven zal worden met een speciaal kinderprogramma. Als hoofd nummer zal dan vertoond worden de film von „Rood Kapje". STERRIT VAN DEN A. N. W. B. Op 8, 9, 10 cn II October o.s. Eenigen tijd geleden maakten wij met een enkel woord reeds melding van de door den A. N. W. B uitgeschreven sterrit naar Amers foort. Nu van verschillende zijden bewijzen van instemming met den ontworpen sterrit zijn ont vangen, heeft de commissie he^ geheele plan in elkaar gezet, en hiervan in een uitvoerige circulaire mededeeling gedaan aan alle mu~ nege's en^allc bekende rijders, die reeds van hun belangstelling hadden doen blijken, aldus „dc Kampioen". De hoofdinhoud van deze cir culaire, waardoor tevens de voornaamste pun ten worden aangegeven luidt als volgt De Sterrit naar Amersfoort is verdeeld in 5 hoofdlijnen en wel I. Haarlem, Hilversum, Amersfoort. II. Den Haag/Rotterdam, Gouda, Utrecht, Amersfoort. IH. Nijmegen, Renkum, Doorn, Amersfoort. IV. Arnhem, Ede, Amersfoort. V. Zwolle, Deventer, Apeldoorn, Amers foort. Naargelang van deelname kunnen groepen gevormd worden uit verder gelegen plaatsen, die zich dan op een der bovengenoemde étappe plaatsen aansluiten. Tot Amersfoort moeten minstens 105 K.M. in 3 dagen worden afgelegd. Voor logies en stalling op de étappeplaatsen wordt vanwege de Ruiter-Commissie gezorgd, ook zoonoodig voor geneeskundige behande ling der poorden en voor hoefsmeden. Over' de kosten van verblijf Voor mensch en dier wordt in de circulaire nadere mededeeling gedaan. De deelname bestaat uitsluitend, voor da mes cn heeren, leden van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. De aanmelding moet geschieden uiterlijk vóór 10 September e. k. bij den Secretaris der Ruiter-ComjTussie, den heer G. H. Bierman, Juliana van Stolbergplein 7, Den Haag. Zij, die erover denken aan den rit deel te ne men en geen circulaire mochten hebben ont vangen, geven wij den raad onmiddellijk een exemplaar aan te vragen bij den Secretaris der Ruiter-Commissie, bovengenoemd. DIJKWERK Aanbesteding. Door het Bestuur van het hoogheemraad schap de Bunschotcr Veen- cn Veldcndijk, kantoor Longegracht alhier, werd aanbesteed het verzworen van 350 M. van den Eemland- schen dijk met volgenden uitslag A. Pijpers tegen 3.69 per schaft (16 M2), R. Boelhout 3.15 S. Jansen 2.89C. Rui- zendaal 2.86, allen te Bunschoten. Aan den leagstcn inschrijver is het werk ge gund. GEVAARLIJK TERREIN. Op cn bij de Leusdcrhcidc. Volgens een bekendmaking van den Burge meester dezer gemeente zal op de Leusder- heide alhier een schietoefening met scherpe patronen met mitrailleurs worden gehouden op Dinsdag, den 8en September a.s., van 9II uur namiddag. Het onveilige terrein zal door vlaggen wor den aangegeven op dezelfde punten als zulks reeds thans plaats heeft bij schietoefeningen overdag, doch bovendien zullen op die vlag gen en op dc twee vuurballen rood licht gevende lantaarns worden geplaatst. Het plaatsen der lantaarns zal zoo tijdig geschieden, dat iedereen de gelegenheid heeft het onveilige terrein nog bij daglicht te ver laten GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 3 Dienstboden, I Hulp in de huishouding, 5 worstmakers. Meisjes gevraagd voor Kunst zijdefabriek Ede. Mijnwerkers voor de Lim- burgsche mijnen. I Kamermeisje. beneden de 18 jaar. Jongens en meisjes voor het maken van ci- garillos. 4 fabrieksjongens. Aanbieding van werkzoeken den boven dc 18 jaar. I Banket cn broodbakker, 1 banketbakker, 2 banketwerkers, 2 behangers-stoffeerders, 3 boekbinders, 2 boekhouders, 1 broodbakker, 4 chauffeurs, 1 chocoladewerker, 54 grondwer kers, 8 kantoorbedienden (mann.), 5 kantoor- bed. (vrouw.), 1 Kellner, I Granietschuurder, I Borstelmaker, I mijnwerker, 1 venter, 5 kleer makers, 1 kruideniersbediende, 10 letterzet ters, 3 loodgieters, 86 losse arbeiders, 10 ma- gazijnkn-echts, I metaoldraaier, 7 metselaars, 1 meubelbeitser, 3 meubelmakers, 1 monteur, 31 opperlieden, 1 reiziger, 2 rijwielherstellers, 6 schilders (huis), 2 koetsiers, 16 schilsters, 18 schoenmakers, II sigarenmokers, 2 sigaren- sorteerders, 3 smeden, 4 slagers, I steenhou wer, 2 stokers, 2 straatmakers, 3 stukadoors, I suikerwerker, 1 tabaksbewerker, 1 teekenear, 9 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 voerman, 1 wa genmaker, 6 werkvrouwen, 14 wevers, 2 win keljuffrouwen. beneden de 18 jaar. 4 kantoorbedienden. AGENDA. Dagelijks Cinema Royal, Langestrnat 120. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Mirur- huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Bibb'otheek, Laantje 3. straat 24. Bioscoop De Arend. Zondag-, Maandag- cn Dinsdagavond. Hotel „de Witte". Vrijdags en Zondags con cert. Berg-Hotel. Zaterdag en Zondag Dancing. Lunchroom Princcssc. Zondag middag- en avondconcert. 12 Sept. de Valk Mandolineclub „La Sere- nata". 15 Sept. Amicitia. F. J. Hendricks I. J. Ca- tacombenlezing met lichtbeelden. 8 uur 22-24, 29-31 Aug. en 1 Sept. de Valk, Gr. Nat. Schietwedstrijd. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 8 uur 25 min. BURGERLIJKE STAND. Geboren Willem Jan z. v. Willem Jan Dicderik van Manen en Rcyertje Edcrveen. Richardus Adrionus z. v. Alexander ten Ho ven en Wilhelmina Johanna Verhoar. Reyertje d. v. Reycr Puik cn Fytje van den Brom. Ondertrouwd Klaas Maorssen en Maria Strik. Willem van den Berg en Alydo Vetkamp. George Johannes Marinus Ihrig cn Gijsbcrtho Wilhelmina Gcrorda Palland. Gerrit Grocnestcyn cn Christina Boersen. Cornelis Johannes Ovcrgoor cn Hendrika den Ouden. Getrouwd Jon van Duinkerken en Jonsje Carolina van Ginkcl. AlbcTtus Feiko Koster en Alido Hendriks. Dirk Borend Kogenaor en Cornelia van Soest. Antoon de Wilde en Alyda Pot. Overleden Grietje Swart, oud 50 jaar, cchtg. van Pieter Knol. Telefonisch Weerbericht Noor waarneming in den ochtend van heden. Verwachting tot den avond van 5 Sept. Matige tot krachtige W. tot N.-W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke op klaring, waorschijnlijk regenbuien, weinig ver andering in temperotuur. INGEZONDEN STUKKEN. Duiten verantwoordelijkheid der Redactie, De copie wordt niet teruggegeven. Alleen mei den naam des inzenders onderteckcnde stukken komen voot plaatsing in aanmerking. DE ARNHEMSCHE WEG-AMERSFOORT- SCHE VIA MALA. Nu in den loop der maand Augustus het oog der overheid in goedertierenheid gerust heeft op den Arnhcmschen weg cn ols govolg daarvan do trottoirs weer begaanbaar gemookt zijn dpor het jarenlang verzuimde opsnocien der boomen (zogen ze cr inderdaad niet uit ols verfomfooide maartsche koters na een nachtelijke escapade?) zou het stellig aanbeveling verdienen, dat ook het wegdek van het gedeelte bestemd voor rij- cn rijwiclverkcer eenige herziening onder ging. Wel heeft een naarstige hand in twee da gen do kuilen van tien centimeters diepte opge haald, maar de granaattrechters van negen en elf centimeters zijn blijven bestaan. Iemand, dia zich in den avond per rijwiel van het Julione- plein nnar den spoorwegovergang bij 't Stort begeeft,o nder vindt inderdaad gewaarwordin gen, die hem herinneren aon den tijd, toen lijf straffelijke rechtspleging nog in het ouderlijk educntic-systecm schering en inslag was. Zelfs hoorde schrij\er dezes van boerinnen, die per Utrechtsch wagentje ter markt togen, wie het volsche gebirin dc keel cn dc zuigeling van dc kniecn schoot. Werkelijk noblesse oblige Amersfoort met zijn keurige asphaltbestrating (hoeveel go ten zijn er al weer in gehakt?) mag een derge lijke bedekking op een zijner hoofd-toegongs- wegen niet loten voortbestaan, hoe wars men hier ook moge wezen van „behoorlijk onder houd". Inderdaod hoorde ik eens ccn der hooge- rc gemeente-ambtenaren beweren, dot do ge meente wel de capaciteit bezat iets nieuws tot stand te brengen, maar dat men ton stadhuizc do gave miste om het nicuv/e in behoorlijken staat von onderhoud in stond te houden. Hoeveel we gen op den berg zijn b.v. tot in den grond ver waarloosd tot ze radicaal vernieuwd moesten worden. Snoeien, verven enz. 't wordt alles op tijd verzuimd. Wanneer men ten stod- huize iemond had, di? daarop „kijk" had da stad zou stellig ccn veel beter oanzien kunnen hebben, cn de „stodskist" zou er nog wel bij va ren. MELCHIOR. 430 STAATSLOTERIJ. Vierde Klasse. Derde Lijst. Trekking van 3 September. /■MO No. 6647. 100 No. 10239, 12577. 4 58 177 522 1092 1202 1467 1542 1603 1702 1854 1982 2047 In G708 2083 2243 2248 2347 2737 3262 3379 8933 4191 4369 4471 1990 PRIJZEN VAN fi.T 5427 7253 10180 13290 5-546 7302 10320 13572 6005 8213 10338 14824 6116 8284 10550 14349 6208 8-184 10588 14809 0309 8725 10097 15137 6401 8900 11487 15159 6-530 8906 11581 10051 6706 9064 11919 16159 690-1 9290 12050 161Ü0 6871 931-5 12271 16255 7005 9877 12829 16375 17033 18039 17148 19736 17531 18903 17069 19216 17609 19483 17853 19532 17890 10862 18093 20058 18120 20190 18134 20502 18470 20740 18-530 20046 de vorige lijst stond: 200 m. z. 209; m. z. 0705. 439ste STAATSLOTERIJ. Vierde Klasse. Trekking van 3 Sept. 1925 (100 loten). Ten kantore van den Collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Brcestraat 26) zijn geene nummers uitgetrokken. De vijfde klasse, welke trekt von 14—17, 21-24, 29, 30 Sept., T, 2 en 5-9 Oct. 1925, bevat behalve de premie von 30,000 voor den laatst uitkomenden prijs van f 1000 of hooger en de premie van 3000 voor het laatst uitgetrokken lot, de navolgend1"' prijzen 1 van 100,000, I van f 50,000, 1 van 25,000. 1 van 15,000, I van f 10,000, 1 van 5000, I van f 2C00, 3 van f 1500. 55 van 1000, 65 van 400, 70 van 200, 170 van 100 en 3750 van f 70. wiss: ti o 2-: it s e x Off. Not. Nirt Off. Not 3 Sept. 25 4 Sept. uur Linden12.01* 12.04* Berlijn0.59.12 0.59.13 Par'.is11.65 11.66 Brusseln.u H07 Zwitserland4802* 43.05 Weenon0.25.10 0.35.10 Kopenhagen61.55 62.50 Oslo51.45 52.5') Stockholm66.65 66 65 New-York2.48% 2.481

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3