KOK's „Gloria Anthraciet", de ideale brandstof KOK's BrantistoffeiiMe! en Electrische Anthraciet Brekerij Heeren Gummi- en Gabardine-Jassen Magazijn „Voorwaarts" li Enplsck Theekoppei, Tele!- Theeserviezen Enorm® sorteering brengen wij een groote sorteering en steeds bet nieuwste, NOIMAUTÉ'S in DAMES- en ÜINDERMANTELS Vraagt onze Reciame-Gabardine-Jas, geheel gevoerd f 16.90 „DE ADELAAR" Langestr, 40 - Tel 224 Langestraat S© Amersfoort UIT DEN OMTREK. (Speciaal aanbevolen voor de bekende Gloriahaarden). Is de aangewezen brandstof tot behoud Uwer Haarden of Vulkachels. Zoudt U niet eens proefnemen, ü.aien U ze nog niet kent, om alvorens Uw provisie op te doen, een paar H.L. te bestellen. KOLENPARK SOESTERWEG SPOOR TELEFOON 863 Bestelhuizen: Zonnebloem straat 66 - Sumatrastraat 20 - Utrechtscheweg 71, Tel. 539 m Langestraat 25 (Berg-Zuid) (Depot Ververij Palthe). Dagelijks ontvangen wij ons verder, niet in Polen geweest; de laatste maal had zij er een kind gehaald. Dat zij ooit diamanten naar Polen zou hebben gesmokkeld, achtte men in genoemde kringen onaannemelijk, De heer en mevrouw Teichtheil zijn van Poolsche afkomst, doch sedert eenige jaren in Nederland genaturaliseerd. Welke motieven de Berlijnsche politiè heb ben geleid om mevrouw T. voor een interna tionale sraokkelaarster aan te zien is hier niet bekend, maar uit het feit dat zij weer in Ne derland terag is. kan worden afgeleid, dat zij haar vergissing heeft ingezien. Desgevraagxl zeide men ons nog, dat de „zwarte" heer zoo hij inderdaad bestaat in geen geval de heer Teichtheil kan zijn ge weest. De heer T. is in Nederland gebleven en is bovendien niet zwart. BRAND IN EEN BAKKERIJ. Vermoedelijk aangekomen in den hcetwotcroven. Tegen een uur hedennacht werd in de War moesstraat te Amsterdam een knal gehoord, gevolgd door een viertal andere. Het was of er geweerschoten werden gelost. Bijna op het zelfde oogenblik puilde zware rook uit een der oude gebouwtjes in de O.Z. Armsteeg cn weldra werden ook vlammen zichtbaar. De inmiddels gewaarschuwde brandweer greep het vuur aan, dat woedde op den zolder, in gebruik bij de N.V. Israëlietischc Bakkerij ^Het Noor den", gevestigd aan den O.Z. Voorburgwal en welke zolder gebruikt werd voor opslagplaats van gonjezakken. Gelijkvloers in dit gebouwtje staat de groote heetwaterovcn van de bakkerij. Het bovengedeelte van het gebouwtje brandde uit. Hoe het vuur is ontstaan was hedennacht nog niet uit te maken. Echter bleek, dat een aantal warmwaterbuizen in den oven is ge sprongen. Deze hadden den knal veroorzaakt. Dit kan gebeurd zijn dooi" oververhitting, woai- d-or brand is ontstaan; het kan ook zijn, dat eerst brand is ontstaan en daarna de buizen zijn gesprongen. Een deskundig onderzoek zal dit nog moeten uitmaken. De schade van den brand wordt door ver zekering gedekt. BALDADIGHEID. Het sponnen van een touw over den weg. Voor het Amhemsche gerechtshof stonden gisteren terecht D. A. von H. en A. H. van B. Ammerzoden, die in October van het vorige jaar 's avonds een touw gespannen hadden over den straatweg, omstreeks een halve meter boven den brond. Die baldadigheid, welke geen ernstige gevolgen had, daar het touw afbrak, toen er iemand tegen aan reed, was door de Tielsche rechtbank gestraft. Bekl/ waren tot een week hechtenis veroordeeld, waarvan het O. M. in hooger beroep was gekomen. Bekl., die eerst ontkend hadden, bekenden thans. Zij verdedigden zich echter door te zeggen dat het touw zwak was en dodelijk brok toen er een man met een kruiwagen te gen aan reed. De advocaat-géneraal mr. Cnopius zette in een requisitoir uiteen, dat het door bekl. ge pleegde feit op twee wijzen gequaliiiceerd kon worden de straffen kruinen volgens het wet- boek van strafrecht wisselen tusschen 15 gul den boete en 9 dagen gevangenisstraf. Spr. meende een voorbeeld te moeten stellen en cischte een gevangenisstraf voor den tijd van 2 dagen. De verdediger mr. Zinnicq Bergmann, acht den ernst van f\et feit zeer overdrevendc bedoeling van dc jongens was alleen om den man met den kruiwagen die z'? zagen naderen tegen den draad aan te doen rijden, terwijl ze bij het naderen van een fiets of wagen het touw zouden laten vallen. PI. vroeg clementie voor beide beklaagden, die zeer zeker, mede op grond van hun goede gedrag na de daad, in aanmerking komen voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. KORTE BERICHTEN. Motor-ontploffing aan boord. Te Termunterzijl is bij dc familie bericht ontvangen, dat Jan van der Laan, machinist aan boord van den motorschoener „Atlantic", kapitein Oldervburger, Dinsdag tengevolge van een motor-ontploffing te Kiel is overleden. Inbraak om onder dak tc komen. Tc Bussum heeft een man uit Muiden inbraak gepleegd in een onbewoonde villa aan de Brink- laan om onder dak te komen, 's Morgens kwam hij zich bij de politie aanmelden voorzien van eenige medegenomen zilveren voorwerpen, ge pakt in een divankleed. De 50-jarige man had reeds 50 jaar in de gevangenis doorgebracht en wilde van dc straat. Trap van een paard. Terwijl Woensdagavond de 12-jarige J. Ree kers te Almelo een paard naar de wei bruch', kreeg hij een trap van het dier tegen het hoofd. De jongen viel bewusteloos neer. Hij werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Gistermiddag was het bewustzijn nog niet te ruggekeerd. Men vreest voor zijn leven. Geheime distilleerderij. Te Aarlanderveen is een geheime distilleer derij ontdekt en in beslag genomen De gevolgen van drankmisbruik. Sedert Maandag werd te Noordwijk-binnen vermist de 25-jarige H. H. Gisteravond is zijn lijk drijvende gevonden ,in een vaarwater nabij de oude gasfabriek aldaar. Vermoedelijk is hij tengevolge van drank misbruik tc water geraakt. Autobus-ongeluk. De autobus van Maren (Alem)Den Èosch vice versa sloeg nabij de boterfabriek van Heesco Woensdagmiddag om, door een oor zaak die nog tot op heden niet is opgehelderd. Van de acht inzittenden werden twee vrouwen uit OsS vrij ernstig gekwetst; van een inwoner uit Teeffelen werden de kleeren verscheurd en, zijn rijwiel, dat boven op dc autobus stond, werd totaal vernield. De overige passagiers kwamen met den schrik en eenige opgcloopen schrammen vrij. Ketel gesprongen. Terwijl de loodgieter Miloni te Kampen bezig was een soldeerbout te verhitten, waarbij hij gebruik maakte van zwavelzuur, sprong de met gas gevulde ketel plotseling éiteen. De man werd hoogst ernstig verwond en is naar het ziekenhuis veivoerd. In beschonken toestand. Een arbeider uit Vcnlo, die in dronken toe stand zich gisternacht te Blcrick op den zolder van een schuur wilde te slapen leggen, viel van een ladder en kwam op zijn hoofd terecht. Levensgevaarlijk gewond en inwendig gekneusd is hij naar het gasthuis te Vcnlo overgebracht. Ongeluk bij het strijken van de mast. Een schipper voer met zijn schip door den Echtenerpolder, toen, bij het strijken van den mest, het gewicht, dat zich onder aan den mast bevindt, losschoot, achterover viel en terecht kwam op het hoofd van den aan het roer staan- den 16-jarigen knecht Y. B., die levensgevaar lijk werd verwond. De gewonde is naar het zie kenhuis te Heerenvecn vervoerd. Roodvonk op Vlieland. Cp Vlieland heerscht roodvonk. Het ecne geval dot zich verleden week voordeed, heeft zich vrij snel vermeerderd. Het gemeentebestuur heeft een barok in ge reedheid leien brengen. De openbare school is tot nader order gesloten. Een dorstverwekkend werk. Bij het surveilleeren c.p de kermis te Wij clo nes werden door drie poh'tiemannen resp. 50, 25 en 22 biertjes per dog gebruikt. Zulks bleek uit de gemeentcrekcrung cn werd in dc laatste raadzitting ter sprake gebiecht. Zijn vrouw doodgeslagen. Dc rechtbank te Zuiphen heeft den 55-ju- ligen stoelenmatter H. B., die te Holterbroek, gem. Eibergen, zijn vrouw met een stok heeft doodgeslagen, tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis veroor deeld, overeenkomstig den eisch van het O. Dcor de tram gedood. Hedenmiddag omsti'eeks half een had op den Bcschdijk te Eindhoven een doodelijk tramongeval plaats. Ter hoogte van het Boc- renbondsgebouw aldaar kwam een man uit de Lijnbeekstrnat, welke blijkbaar de tram die daar den Boschdijk afgaat, niet had gezien. De man werd gegrepen en onmiddellijk ge dood. De ream van' het slachtoffer is nog niet Bekend. School- en Kerknieuws. NED. HANDELS-HOOGESCHOOL TE ROTTERDAM Studieplan 1925-I92G. Verschenen is het studieplan 1925-1926 van de Nedeijandsche Handels-Hoogeschool te Rot terdam. Gelijk als bekend mag worden veron dersteld, heeft deze 'hoogeschool ten doel het geven van wetenschappelijke vorming op het 'gebied van den handel. Er wordt gegevenal gemeen enderwijs in de handelswetenschap; on derwijs in de rekeningwetenschap en onderwijs voor den ccnsulairen dienst. Het algemeen onderwijs in de handelsweten schap bestaat oh twee gedeelten. Het eerste deel omyat een studie van twee jaren en wordt afgesloten door het examen in de handels- economie; het vormt op zichzelf een afgerond geheel. Het tweede gedeelte, omvattende de doctorale studie, is bestemd voor hen, die na het be halen van het diploma in de handelseconomie hun studio op het gebied der handelswetenschap wenschcn voort te zetten. Hij, die het doctoraal examen, dat de docto rale studie in een der beide richtingen afsluit, met goed gevolg heeft afgelegd, kan door het schrijven cn verdedigen van een proef schrift en stellingen den titel van doclor in de handelswetenschap verwerven. Het onderwijs in de rekeningwetenschap heeft ten doel de vorming van accountants. Het onderwijs voor den consulaiien dienst bestaat uit een aantal speciale colleges in aan sluiting op het eerste gedeelte van de alge meen e opleiding. EEN SCHOOL ZONDER LEERAREN. Een protest tegen salarisverlaging. Alle leeraren aan de Textiejavóndschool tc Enschedé hebben Woensdagavond besloten ge zamenlijk te bedanken voor hun functies. De reden van deze massa-ontslagneming is ge legen in het feit, dat dc salarissen aanmerke lijk verlaagd zijn. DE OUDE LUTHERSCHE KERK. Een grondige restauratie. Men meldt ons uit Amsterdam De oudste der twee Luthersche kerken op den hoek van Spui en Singel is geheel gerestau reerd. Het gebouw, dut dateert van 1630 stond nog geheel recht op zijn muren, maar vanbin nen verzakten de zuilen, terwijl de vloer geheel verzakt was. Het werd meer dan tijd, dat het gebouw door een bekwaam architect onderhun- den werd genomen. De architect van de Ev. Luthersche Gemeente, de heer D. van Oort, hierin bijgestaan door den heer A. A. Kok, heeft een onderzoek ingesteld en ruim een jaar heb ben zij samen acn het herstel van het gebouw gewerkt. Het bleek, dat al wat mooi was, door den timmerman en den schilder was weggeweikt. Al dat overvloedige is eerst verwijderd, daarna is de houten vloer uitgebroken. Een van steen kwam toen te voorschijn, geheel bestaande uit zeiken. Al die zerken, welke genummerd waren, zijn weggenomen. Er bleef toen niet veel over dan een leege romp. Het bleek toen, dat een gewapend betonconstructie noodig was om alles weor stevig te bevestigen. Daarvoor heeft men in het gebouw een heistelling geplaatst. Door electrische kracht zijn toen een groot aantal polen in den bodem gedreven van 10 M. lengte. Op die palen zijn betonblokken gezet, waarover heen een betonnen vloer bij wijze van tafel is gelegd. De zandsteen-pilaren heb ben nu weer steun. Zij zijn behoorlijk afge- loogd en hebben hun oorspronkelijke kleur weer terug. De zerken, waaronder een aantal fraaibewerkte, zijn daarop weer op hun oor spronkelijke plaats in het gebouw terugge bracht. De spiltrappen, die mede geheel ver zakt waren, zijn met een zwaren vijzel weer op hoogte gebracht. Het kerkmeubilair, dat mede door den schilderkwast bedorven was, is ge heel afgeloogd, gerepareerd en in het vrijge komen eikenhout is do was geboend. Het orgel is ook geheel xiit elkaar geweest en schoonge maakt om het gebouw geheel modern elec- trisch tc verlichten en van een ccntTale ver warming te voorzien. Een drietal kronen ver siert het middengedeelte, terwijl de galerijen haar licht ontvangen van een aantal plafoniers. Een electrische motor zorgt ook voor den noodigen vrind voor het orgel. Van buiten is alleen de gevel aan de Singelzijde. De hoofd toegang is daar verplaatst en de as van het gebouw, zoowel om nesthetischc als con structieve redenen. Zondag a.s. zal de gemeente er na ruim een jaar weer den dienst kunnen bijwonen. Ze zullen hun cude kerk niet meer herkennen. Het eenige moderne, dat er in is aangebracht, bestaat in de drneionde tochtdeu ren, waardoor al d? getimmerten om de trap pen konden verdwijnen. Het oude-nieuv.e ge bouw kon nu zeker weer menschenlevens mee. Een woord van hulde moet non het kerkbe stuur gebracht worden, dat op zoo energieke wijze het oude kerkgebouw voor een wissen ondergang gespaard heeft. Kunst en Wetenschap. EEN SCHOUWBURG TE AMSTERDAM VOOR DR. \V. RO/AARDS. De meerderheid van de ter zake benoemde subcommissie uit dc Schoonheidscommissie heeft be zwaar tegen den bouw op het Klcine-Gartman-plantsoen, doch acht een oplossing to vinden, als het terrein van het gymnusium be schikbaar kon worden gesteld. In de vergadering van dc Amsterdamsche Schoonheidscommissie van II Juli 1.1. werd een subcommissie benoemd, waarvan de architect Jan Gratama voorzitter werd en de secretaris der Schoonheidscommissie, mr. J. F. Franken, secretaris, om rapport uit te brengen over de vraag van B. en W., of stichting van een schouwburg op het terrein van het Kleine- Gartman-plantsoen uit een stedebouwkundig oogpunt toelaatbaar is. Het betreft hier het kleine intieme theater, dat dr. W". Royaords op deze plaats wil stichten, nu de Concertgebouw- tuin, dit voor zijn doel bij uitstek gunstig ge legen terrein, heinas door de gemeente aan bouwondernemers is verkwanseld. Biijkens het rapport is aan de subcommissie voornoemd bij een onderzoek ter plaatse ge> bleken, dat het bezwaarlijk zou zijn op het door B. en W. aangegeven terrein een uit sicdebouwkundig oogpunt toelaatbaar gebouw te stichten. Een alleszins bevredigende oplossing ware evenwel, naar haar oordeel, te vinden, als het terrein, waarop thans het gymnasium staat, be schikbaar kon worden gesteld. Aangezien B. en W. evenwel hun verzoek om advies beperken tot do door hen aangegeven oppervlakte, volt een beschouwing over een oplossing, waarin het gymnasium-terrein betrokken wordt, bui ten de opdracht der subcommissie en onthoudt zij zich verder in haar rapport van een nadeie beschouwing daaromtrent. De subcommissie acht dus een oplossing bin nen de door B. en \V. gestelde grenzen be zwaarlijk. Desalniettemin acht zij haar niet bij voor baat onmogelijk. Naar hare meening is een oplossing alleen te bereiken, als een schouwburg van monu mentaal karakter kon worden opgericht, die een behoorlijke afsluiting vormt van het Kleine- Gartmon-plantsoen en de Lijnbnansgracht. Of een dergelijke monumentale schouwburg lot stand kan komen, hangt h. i. voor een deel of van een nadere regeling omtrent de rooilijnen en uit den aard der zaak van het aan te bieden ontwerp zelf, waaromtrent de Schoonheidscom missie t.z.t. nader zal moeten oordeelen. Tot zoover de meening van de subcommissie, d. w z. van de meerderheid daarvan. Zooals men ziet, zegt de correspondent der N. R. Ct., is haar conclusie eenigszins vaag gehouden. Toch is ze minder ongunstig voor het plan dan de conclusie van de minderheid van de sub commissie: want er wes ook een minderheid, vertegenwoordigd door den architect Boteren» brood, die meer beslist afwijzend tegenover het denkbeeld staat. Hij meent, dot de vraag, of een schouwburg binnen de gegeven rooilijnen to<^ootboar is, niet anders dan ontkennend kan worden beantwoord. Het terrein biedt z. i. te weinig ruimte voor een dergelijk gebouw, welk gebrek hinderlijk op het toekomstig gebouw en de omgeving zal werken. Hij geeft echter toe, dat zijn bezworen zich in belangrijk mindeie mate zouden voordoen, v/anncer de voorge schreven lijn meer naar de zijde van het gym nasium verplaatst zou kunnen worden. Zie hier het standpunt van meerderheid en minderheid der subcommissie. Donderdag heeft de Schoonheidscommissie in p 1 e n o over deze zaak vergaderd. Na een langdurig en af cn toe warm debat heeft zij zich vereenigd met de conclusie van het rapport der meerderheid. Dr. Royaards heeft dus nog een klein kansje op hot terrein aan het Kleine Gartman-plant- soen. PROF. ZEVENBERGEN f. De begrafenis op Nieuw Eik en Duinen. Gister had op Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenrage de begrafenis plaats van Prof. Mr. W. Zevenbergen, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Onder de aanwezi gen waren de rector-magnificus der Vrije Uni- ersiteit Dr. L. Bonman en verscheidene hoog- lecraren, minister Colijn, minister van staat Idenburg namens het college van directeuren, leden van den senaat, van het Studenten Corps vertegenwoordigers van het Centraal comité der Anti-Revolutionaire partij en van de Jan Pie- tcr Adolf stichting, Mr. Gcrbrandy, lid van Gedeputeerde Staten van Friesland en tal van anderen. Toen allen zich rond de baar geschaard had den trad naar voren de Rector magnificus Prof. Dr. L. Bouman. In de weinige jaren, aldus spreker, dat Mr. Zevenbergen aan onze Universiteit verbonden is geweest, heeft hij een ijver en een bekwaam heid getoond die eerbied on bewondering af dwongen. Standaardwerk na standaardwerk erden door hem geschreven, hetgeen ook voor de leek een bewijs was van een groote geest kracht. Het moet een genot geweest zijn bij hem college tc loopen. Hij bleef niet aan de oppervlakte der wetenschap maar drong door tot de fundementaelc cn filosofische vraagstuk ken der rechtsgeleerdheid. Onze troost bij dit sterven kon slechts zijn dat het een overgang is naar hoogere heerlijkheden en wij kunnen niet anders doen dan bidden „Gcds doen is enkel majesteit." De heer H. Bavinck namens dc stadepten sprekende, gewaagde van het vele dnt de over ledene voor de studenten is geweest.. Het was spreker een behoefte hem hiervoor voor da laatste maal dank te zeggen. Namens de familie voerde het woord fn r. Chr. Zevenbergen, lector oan de Vrije Universiteit die sprak van de groote liefde van den overledene voor zijn gezin, ziin ouders en de wetenschap. En heeft hij miss :°n in me nig opzicht gedwaald, dan was dat, omdat zijn diepe cn kritische blik verduisterd was door de zonde, maar niet uit gebrek aan liefde voor de gereformeerde wetenschap. SprekeT verzocht tenslotte te 2ingen „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen", waarna Prof. van Schelven voorging in gebed. De baar werd door studen ten van de Vrije Universiteit grafwaarts ge dragen. DE MARTHA-STICHTING. De 42e jaarvergadering. Woensdug is te Alphen aan den Rijn op het tecrein der inrichting de 42e jaarvergadeiing der Martha-Stichting, inrichting voot onvei'i zorgde kinderen, gehouden. De voorzitter van het bestuur der stichting, di. J. Th', de Visser, sprak in zijn openings woord van den grooien dank jc-gens fj°d en de vrienden der inrichting, die het bestuur ver- vu't, nu ook in het afgeloopen jaar deze filan tropische arbeid ongestoord en met grooten zegen kon worden voortgezet. De zorgen van financieeten aard, waren ook in dit jaar docr d? duurte der tijden niet 'gering en de verzorging en opvoeding van de ruim 400 verwaarloosde kinderen van ons volk stelt zware eischen oan hen, die aan deze inrichting vei bonden zijn. De predikant-cjirecteur, ds. A. W. Voors, deed eenige mededeeüngen over het afgeloo pen jaar. 409 kinderen worden verpfeegd, af- komsstig voer het meeiendcel ,uit de groote steden. De 246 jongens ontvangen allen een degelijke vakopleiding in het afgeloopen jaar werden een 30-Tal volwassen kinderen in de maatschappij geplaatst. Do 163 meisjes die worden verpleegd, verlaten meest als dienst bode de inrichting. De inkomsten der inrichting bestaan behalve uit veipleeggelden en rijkssubsidie, uit giften tot een jaarlijksch bedrag von f 15.000. De uitgaven bedroegen in 1924 f 1.50 per dag en per kind. De inkomsten zijn echter steeds on voldoende, zoodot d<z inrichting met geldzorgen te kampen heeft. Daarom Is grooteie belang stelling in den lande voor dezen Chr. filontro- pischen arbeid onder de misdeelde kinderen van ons volk, dringend gewcnscht. Om deze te wekken zijn o.m. in tol van plaatsen corres pondenten aangesteld, die in geregeld contact met do directie, dezen arbeid willen dienen. Uil de mededeelingun van het hoofd der school, den heer J. Tuinman bleek, dit het on- derwijs aan de verpleegden voorbereidend-, leger- en vervolgonderwijs omvat, terwijl een uitgebreid Vakonderwijs (nijverheidsonderwijs) aan de vakopleiding gepaard goat. De voorzitter van het bestuur, dr. De Vis ser, vond in deze mcdedeelingen aanleiding, om eivan te spreken, hoe op zijn departement de school dec Martha-Srichting als een der beste in den landc stond aangeschreven. Nadat hierna door de kinderen in verschil lende groepen, goede zang was ten gehoor© gebiecht en een bezoek aan de verschillende gebouwen der inrichting was gebracht, werd de vergadering, die door belangstellenden uit alle oorden des lands werd bijgewoond, door dr. De Visser gesloten. Luchtvaart. LUCHTVAARTVERKEER. In Augustus is Schiphol, de luchthaven van Amsterdam, aangedaan door 676 vliegtuigen van het geiogeldc internationale verkeer, waarvan 68 in transito-verkeer. Voorts deden 107 militaire toestellen Schiphol aan. Het aantal pleiziervliegers bedroeg 180. De Waalhoven, de luchthaven van Rotter dam, weid aangedaan door 308 verkeersvüeg- tuigen en 37 militaire toestellen, en er werden 106 bijzondere vluchten uitgevoerd. Van de gelegenheid 'tot pleiziervluchten maken., heb ben 206 personen gebruik gemaakt. Het aan tal bezoekers aan de Waalhaven bedroeg in Augustus 15.510. S cherpenzeel. Het besluit van H. M. de Koningin om onzen Burgemeester, den heer Mr. A. Royaards van Scherpenzeel, te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, is in dezo gemeente met groote blijdschap ontvan gen. Sinds menschenheugenis werd aan geen inwoner der gemeente een dergelijke onder scheiding verleend. Wij zien hierin een erken ning van de door Z.Ed. Achtb. met groote toe wijding en liefde voor de Gemeente bewezen diensten. Woudenberg. Mej. T. v. d. L. alhier, kwam heden te vallen, met het noodlottig ge volg, dat zij met haar nek op den rond van een betonnen muur terecht kwam. Daardoor brak zij haar nekspier. Aanvankelijk meende men, dat zij haar nek had gebroken, doch de geneesheer verklaarde, dat zij met absolute rust kan genezen. Soest. Voor de slachtoffers der storm ramp is alhier 4057 gecollecteerd. Telefonisch Weerbericht Naar waarneming in den ochtc-nd van heden. Hoogste stond 769.3 te Isa fjord Laagste stand: 741.0 te Hernösand Verwachting tot den avond van 6 Sept.: Matige tot krachtige W. tot N. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklarin- gen, nog kans op regenbuien, weinig veronde-t ring in temperatuur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 10