MUTSSPAAÜ8ANK S. DUIJKER HAVIK 29 Hoeren Gummi- en Gabardine-Jassen WIJNHANDEL J. A. SCH01ERM AN Zn. Amersfoort - Utrechfscheweg 1 Enorme sorteering Vraagt onze Reclame-Gabardine-Jas, geheel gevoerd f 16.90 „DE ADELAAR" Langestr. 40 - TeS. 224 Gevestigd 1873 - TELEFOON 145 UTR. STRAAT 17 - Gewas 1920 RAYMOND MACAU f 1.- f Gewas 1920 St. EMSLI0N f 1.40 f 58,- SPORTNIEUWS UST DEN OMTREK. RECLAMES. Priis 1—3 regels f 1.55. elke regel meor f 0 50 Te huur voor inJeggers: Loketten in de brand- en inbraakvrije kluis a f 3.— per jaar en hooger. Ook des avonds toegankelijk Afgezien van de opvoedende kracht welke van goede muziek uitgaat, is het bezit van een piano of orgel een bron van blijvend genot Een ruinte keuze tegen lage prijzenl vindt U in den Piano- en Orgelhandel Gemakkelijke betalingscondities. Langdurige Garantie. Magazijn boven. PER FLESCH: PER ANKER; BIJZONDER AANBEVOLEN De orkaan boven het Oosten van ons land. D« toestand te Borculo. De ver nielende rog-en. Men schrijft uit Borculo aan de N. R. Ct.: „Regen, regen rudsch, We zitten veilig thuis." De regels uit het aloude kinderversje gelden thans niet voor vele inwoners van BotcuIo. (Want versoheidenen onder hen wonen thans nog in huizen, waarop geen dak is of geen pannen zijn. De regen van den vorigen Dins dag en Donderdag heeft bij velen het weinige, 'dat ze na den ramp nog hadden overgehouden, vernield. Nadien heeft het gemeentebestuur gezorgd voor aanvoer van dekkleeden, waar in e echter niet afdoende gedekt kan worden, (vooral niet bij de grootere, ouderwetsche .woningen. Angstig keken vele inwoners alle dagen naar ide lucht, want droog weer is hun eenige rwensdh. Maar de wind waait door de stompen Ider gevallen boomcn en de regen klettert niet lal leen tegen de weer herstelde huizen, maar ook op zolders zonder overkappingen. Het lekt, ja het regent op sommige slaapkamers, zoodat nauwelijks een droog plaatsje gevonden kan worden voor de slaapplaatsen. We zagen slaap kamers, waaT alleen het bed droog stond, ter wijl overal teilen, emmers en bakjes stonden. Toch dreef de vloer nog van water. Het komt dn het riet van de plafonds, waardoor een ver rottingsproces begint en er gevaar ontstaat, «dat de plafonds naar beneden komen. De dakloozen zijn thans grootendeels in hou ten Padox-woningen ondergebracht. Een ge heel kamp vindt men in de Burgemeester Bloe- inersstraat, maar ook op verschillende plaat sen in de stad zagen we deze noodwoningen staan. Het bleek ons, dat deze bestemd zijn voor zakenmenschen, die natuurlijk niet aan den buitenkant van het stadje gevestigd kun nen zijn en daarom een plaats krijgen zoo dicht mogelijk in de buurt van hun voorma lige woning. Dan is er nog de kwestie van de kosten van het herstel of den opbouw. We spraken ver schillende inwoners, die nog niet durfden be ginnen te bouwen, omdat ze niet weten: welk deel van de bouwkosten ze vergoed zullen krijgen. En financieel zijn ze niet bij machte om die zelf te dragen. Ze durven het risico niet aan en wachten op de beslissing van het bouwbureau of het provinciaal steuncomité. Een andere categorie is er, die ook met onge duld op een beslissing zit te wachten. Dat zijn zij, die nog geen toestemming tot bouwen konden krijgen, omdat hun pand misschien zal moeten verdwijnen of achteruit geplaatst wor den ter verbetering in de verkeerswegen. In- tusschen verkeeren ze in afwachting, niet wetende hoe een en ander op den duur voor hen zal afloopen. Want de herstellingen aan de gebouwen die nog staan, zullen grootendeels moeten ge schieden, terwijl de menschen er nog inwonen. En met weer, zooals we 't de laatste dagen hadden, kan men er niet aan denken, de dek zeilen van de huizen af te hdlen. Uit Borculo meldt men aan het Hbld. o.a.: De burgemeester heeft de veehouders, die geen stalling voor hun vee hebben, ter ver gadering samengeroepen om te beraadslagen over hetgeen in deze gedaan moet worden. Voorts verzoekt men ons te melden, dat om trent de uitkeeringen nog niets bekend is. De burgemeester moet nog steun aan de Regee ring vragen. De taxaties zijn in vollen gang. Men weet nog niet hoe groot de schade is. Het Kleedingcomité, dat zijn zetel heeft in het Spaarbankgebouw te Borculo, mocht dezer dagen de grootste zending tot heden toe ont vangen en wel van den Rotterdamschen Lloyd, die niet minder dan zeven kisten zond, waarin ongeveer 4000 stuks wit goed, als lakens, handdoeken, sloopen, enz. De huren voor de noodwoningen zullen van f 1.80 tot 2.30 per week bedragen, waarbij de waterleiding en electrisch licht inbegrepen. Voor het U.L.O.-onderwijs is een militaire barak beschikbaar gesteld; op 8 Sept. begint het onderwijs. 50,000 uit het „Smerocfonds". Aan het bestuur van den Kon. Nat. Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Onge lukken „Het Oranje Kruis" werden gisteren ten behoeve van de slachtoffers van de ramp tele grafisch 50,000 gulden overgemaakt door de Stichting „Het Smeroefonds" te Batavia, welke deel uitmaakt van de organisatie van den Bond. Zooals reeds vroeger werd medegedeeld, had het bestuur van den bond volgens een getrof fen overeenkomst, om bij een ramp in vader- of moederland elkaar telegrafisch te berichten, of een geldinzameling noodig was, aan het Smeroefonds een telegram gezonden, dat gelde lijke hulp uit Nederlandsch-Indië zeer ge- wenscht moest geacht worden. Uit deze, waarschijnlijk eerste, bijdrage blijkt, dat het bestuur van genoemde stichting zich dadelijk, en met goeden uitslag, aan het werk heeft gezet, en dat ook in ons Indië groote deelneming met de slachtoffers van de ramp bestaat. De toestand te Zeeland. Men schrijft uit Grave aan de N. R. Ct. Zaterdag zijn weer 50 genie-soldaten uit Zeeland (N.-Br.) naar het kamp te Zeist ver trokken. Ook de laatste 25 manschappen zul len, na het beëindigen van eenige nog te ver richten werkzaamheden, binnen enkele dagen vertrekken. De geniesoldaten hebben, afgezien van het groote opruimingswerk der eerste dagen, 40 noodwoningen getimmerd. Met het herstel van de huizen, die het minst geleden hebben, begint men flink op te schie ten, en met het opbouwen van de geheel ver woeste huizen hoopt men spoedig te beginnen. De steunociie. De Koninklijke Liedertafel Apollo te Am sterdam zal Vrijdagavond II September in de Westerkerk een weldadigheids-concert geven, met medewerking von mej. Frieda Mooy, so praan, en den heer Frans Hosselaar, orgel. De opbrengst strekt ten bate van de slachtoffers der stormramp, die het Oosten van ons land getroffen heeft. Opbrengst van collectenLeens (Gr.) 2094 Stadskanaal 1273 Ui.huizermee- den 2525 Wildervank 3527 Zuidhorn ƒ1308; Steenderen ƒ1204; Nccde ƒ5762; Ellecom 1278 Gendringen 2479 Oos- terlond ƒ1100; Lemsterland ƒ1300. Gedeputeerde Staten van Fries land tegen den gemeentesteun. Het „Weekbl. v. Gemeentebel." bevut de overwegingen van Gedeputeerde Staten van Frieslond tot niet-goedkeuring van steun uit een gemeentekas. Gezien het bij brief van Burg. en Weth. \'an Het Bildt van 22 Aug. 1925, in tweevoud ter goedkeuring aangeboden besluit van den raad dier gemeente van 20 Aug. bevorens tot wij ziging der begrooting van de inkomsten en uit gaven der gemeente voor het dienstjaar 1925, waarbij wordt uitgetrokken een post van ƒ10 voor steun aan de getroffenen door de storm ramp in liet oosten van ons land op 10 Aug. jl. overwegende, dnt bij deze steunverlcening noch onmiddellijk, noch middellijk eenig be long von de gemeente Het Bildt is betrokken; dat dus ook geen gelden, welke voor de be hartiging der belangen van die gemeente in de gemeentekas zijn bijeengebracht, voor dit doel mogen worden besteed dat trouwens dit doel ook beter gediend wordt door den zich reeds alom in het land openbarenden drang der individuecle ingeze tenen tot hulpverlecning in dezen dat, zoo mén als ondersteuning uit publieke middelen noodzakelijk zou willen achten, we gens ontoereikendheid van den steun van par ticuliere zijde of om eenige andere reden, het naar het oordeel dezer vergadering ook dan niet op den weg van een gemeentebestuur of van eenige gemeentebesturen kan liggen, voor het verlecnen van die ondersteuning de kas der gemeente aan te spreken, moor veeleer het rijksbestuur zou dienen te worden aangezocht, om uit de algemeene middelen in het noodigc te willen voorzien is besloten de goedkeuring aan voormeld raadsbesluit van Het Bildt te onthouden. Hulp uit het buitenland. Het Hoofdbestuur van h'ef Nederlandsche Roode Kruis ontving ten bate der slachtoffers van de stormiamp door tusschenkomst van Hi-. Ms. Gezant te Brussel Van door het dagblad „Hec Laatste Nieuws" te Brussel voor dit dit doel ont vangen gelden Frs 485. Van een particulier te Brussel Fis 5. Van een collecte gehouden op een weldadigheidisfeesit^ georgani seerd door de N.V. „Les Grands Hotel Mcdernes" 'te Spa Frs 3005. DE ZOMERTIJD. Einde in den nacht ven 3 op 4 October. Naar de correspondent te Brussel der N. R. Ct. meldt, is de Belgische regeering «het met de Nederlandsche eens geworden, den zomer- iijd in den nacht van 3 op 4 October te laten eindigen. RECLAME OP POSTSTEMPELS. Ieder prijst zijn eigen standje. Het gemeentebestuur van Deventer zal met ingang van 1 October op alle van het post kantoor Deventer uitgaande poststukken recla me laten maken voor de haven- en industrie terreinen aldaar. UIT DE BOUWVAKKEN. Het nieuwe arbeidscontract. De Patroonsbonden in de Bouwvakken zijn te rade gegaan of, nu de staking dn Den Haag is opgeheven, het collectieve contract zal woi- den aangegaan dat 1 Maart a.s. reeds ten einde, loopt en eventueel over enkele maanden reedsj moet worden opgezegd. Het resultaat dier braadslagingen was, dat de werkgevers-orgar nisaties besloten aan de werknemersbonden mee te deelen wel bereid te zijn het contraqi te teekenen, mits dit geldig zal zijn tot I Maant 1927. I Waarschijnlijk zal, naar aanleiding van dit schrijven, in den loop dezer week tus- sc-hen partijen worden geconfereerd. EEN GEVAL VAN VERGIFTIGING Het verdachte gebeurde te Kooten. Eenigen tijd geleden maakten wij melding van een sterfgeval ondeT verdachte omstandigheden te Kooten. In verband hiermede werd destijds het lijk van den aldaar op 15 Mei overleden man op last van de justitie opgegraven en on derzocht. Men vond daarin aanleiding, de echtgenoote van den overledene in verzekerde bewaring tc stellen. Het onderzoek werd voortgezet, waarbij moet zijn gebleken, dat^ie vrouw wol eens rot tenkruid heeft gekocht. Vermoedelijk in verband met haar bewering, als zou zij daarmede haar in het najaar gestor ven hond hebben afgemaakt, is, naar de Tel. meldt. Zaterdag, in tegenwoordigheid van het parket uit Leeuwarden, het lijk van het dier opgegraven, in een kist gepakt en meegenomen, teneinde door den justitieaokter Mierenet uit Groningen, te worden onderzocht. HET DRAMA IN DEN D-TRETN. Geen misdaad in he spel. Uit Berlijn wordt gemeld De autoriteiten die de oorzaak van den dood moeten vaststellen van het Duitsche kinder meisje, wier lijk eenige dagen geleden bij het station Schönhauserdamm werd gevonden, zijn er thans weer geheel van overtuigd dat hier geen misdaad in het spel was. Ivlej. Lampers- bach was blijkens uit Amsterdam ontvangen in lichtingen een zeer opgewonden natuur en had eenigen tijd geleden bovendien tweo operatics in haar hoofd ondergaan. De mogelijkheid van zelfmoord schijnt dus niet uitgesloten. De in verband met deze zaak aangehouden dame is (gelijk men reeds weet) weer in vrij heid gesteld. (Blijkens een relaas in de Tel. heeft ze van de Berlijnsche politie een hond- sche behandeling ondergaan, waarover haar echtgenoot een aanklacht zal indienen) Ook de te laste gelegde smokkelarij van diamanten schijnt geen steek te houden, daar invoer van brillonten tot 50 gram toe vrij is. De in be slaggenomen juwcelen werden aan de dame te ruggegeven. Het lijk van mej. Lampersbach is op kosten der Duitsche spoorwegmaatschappij naar Oost- Pruisen gebracht, om daar in haar woonplaats te worden begraven. De ouders van het meisje waren nl. zeer arme lieden. De moeder heeft haar laatste kce moeten verkoopen om nanr Berlijn te kunnen reizen, waarheen zij door de autoriteiten ontboden was. VOETBALUITSLAGEN. Zondag 6 Sejt. WELDADIGHEIDSWEDSTRJJD. Antwerpen: Belgisch XI—Ned. V. B. XI 11 Afdeeling L le klasse. Amsterdam Blauw-Wit—'R. C. H. 2—3 2e Klasse. A «Amsterdam D. W. S.K. F. C. 31 ZandvoortZandvoortAIc. Victrix 3I Reserve 2e klasse. A «AlkmaarAlc. Victrix II—Ajax III .5—3 IJmuiden Stormvogels II'BI. Wit UI 33 B Hilversum Hilversum II't Gooi II 2I UtrechtU. V. V. III-Velox II 1-1 Afdeeling II. le klasse Haarlem: E. D. O.—Spartaan 2e Klasse. 4-1 A Den Haag: V. U. C.-H. D. V. S. B Utrecht: Velox—R. F. C. 4-4 6-1 AFDEELING III. 2e Klasse. A Hengelo: TubantiaK. H. C. 5—3 EnschedéRigtersbeek—Geel Zwart 2—1 B ArnhemEendracht—A. G. O. V. V. 1—1 Apeldoorn Apeldoorn—Wag. Boys 4—0 Zilveren Bal wedstrijden. Rotterdam: Excelsior—D. H. C. 0—2 AD.O.—Quick 1-2 D.F.C.Feijenoord 21 V.O.C.—H.B.S. 2-3 SpartnBredania 41 H.V.V.—Haarlem 2-2x x Haarlem wint bij loting. (Ontleend aan „'De Courant"). BE QUICK I-QUICK I. Een elegante overwinning. Quick wint met 4—0. Zooals bekend gebruikte Quick haar laatsten vrijen Zondag voor het spelen van een ernsti- gen oefenwedstrijd. Quick bracht tegen een volledige Be-Quick-ploeg te Zutfen het volgen de elftal in het veld W. Bakker J. v. Goor F. Houbaer. J. v. Meurs T. Knuppel P. van Goor. Lach de Bère W. Mouwen ör. H. G. J. de Bruyn J. Hehenkamp H. 'Smits. Al spoedig bleek, dat Quick met dezelfde bedoelingen in het veld was gegaan, want al ras zat dc geheele voorhoede, welke uitstekend combineerde, voor de Be Quick-vestc. Het bleek, dat oe nieuwe buitenspel regel voor de voorhoede een voordeel was en voer de ach- hoede der roocbaadjes geen bezwaar. Na vijf minuten speleni doelpunt uit eer. goed opge- zetten aanval de middenvoor De Bruyn, die zijn oude schot nog behouden heeft en 'het spel uitstékend verdeelde. Speciaal de aanvallen van den linkervleugel zijn gevaarlijk. Jan Hehen kamp was onvermoeibaar. Ook de nieuwe mid den-half bleek een openbaring te zijn. Tom Knuppel vereiselde het spel bizonder goed en stelde zich steeds zeer tactisch op. Na een half uur spelen volgt uit een aanval van links het 2e doelpunt, weer van den voet van De Bruyn. Al spoedig hierna is het rusten. Na de thee weer 'hetzelfde vlugge spel met Quick in de meerderheid Alle spelers doen uitstekend hun best. De rechtshalf van Meurs is er nu veel 'beter in als vóór de rust. Uit ^en trough- pass scoort Mouwen zeer kalm. Toen was Be Quick een verloren elftal. Quick was veel cn veel sterker en werd de rest van den tijd be steed om elkaar goed te ilecren 'begrijpen. Nog een goal wordt aan de score toegevoegd door W. Mouwen. Spoedig hierna Ifhiit de scheidsrechter voor tijd. Opmerkelijk was het weinig onderbreken van het spel voor off-sidc. Slechts 3 maal werd hiervoor gefloten, waar van 1 maal ongemotiveerd. Resumeerende blijkt dat Quick momentcel beschikt over een vlugge ploeg, een goede voorhoede cn een goede achterhoede. Hiermede kur.nen de roodbaadjes met vertrouwen het seizoen tegemoet gaan. A.s. Zondag de eerste thuiswedstrijd tegen Utrecht. KONINKL. MIL1T. SPORTVEREENIGING. 4-daagsch afslandsrit. Vier de cn laatste dag. Zaterdag kwam de beslissing, na een vol maakte rust voor ruiters en paarden, die tot in de kleinste details was voorbereid door de be langstellende hulp van Cocvoidcn's burgemees ter en de zorgen van den brigade-commandant der marechaussee. Behoudens ongevallen, aldus de N. R. Ct. ontspint zich de eindstrijd tusschen kapitein Dekker en luitenant De Marees van Swinderen, die in energie en routine aan elkaar gewaagd zijn. Schoorsteenveger, de 9-jarige Ier, doet een feilen aanval op Pepita, de 13-jarige avon turierster met vrijwel onbekend verleden, die eigenlijk door een vergissing in den stal van kapitein Dekker belandde. Het is wel jammer, dat door omrijden, val len of te laat komen de blocdpaurden als Mata Hani Epine au Bois, Sweet Pepper, niet in aan merking komen. De eindstrijd heeft plaats gehad bij Zuid laren de cross country, uitgezocht door den burgemeester, oud-officier der huzaren, met veel vakkennis en oordeel, werd eindelijk onder goed weder gereden. Behalve een val van lui tenant Van den Brandeler en het verlies van een ugel door den heer Veltman had de wedstrijd een beloop zonder incidenten. Kapitein Dekker reed dc p!m. 11 KJM. in 24 min. 3 sec. cn luitenant von Swinderen in 22 min. 6 sec. en maakte evenals gisteren den kortsten tijd. De voorsprong van 3 min. 9 sec. die Pepita door de 1ste cross nog had, bleek zooals voorzien, te groot. Hieronder volgt een overzicht der gemaakte tijden en de volgorde der ruiters in den wed strijd, welke nog moet worden bevestigd door de conditie-proef, dje Zondag te 2 uur n.m. in het Sportpark werd gehouden. De uitslag is1. Kapt. Dekker met Pepita, tijden resp. 30 min. 12 sec., 30 min. 59 sec. cn 24 min. 3 sec.2. luit De Marees van Swin deren met Schoorsteenveger, tijden resp. 33 min. 45 sec., 30 min. 55 sec. en 22 min. 6 sec.; 3. luit. Michiels van Kessenich met Hans, tij den resp. 51 min. 26 sec., 35 min. 34 sec. en 26 min. 51 sec.4. luit. C. Hasselman met Flick, tijden resp. 35 min. 5 sc-c. 35 min. 43 sec. en 25 min. 49 sec.5. luit. B. Hassel man met Liesje, tijden resp. 35 min. 39 sec., 57 min. 26 sec. en 27 min.6. luit. Opsomer met Voske, tijden resp. 34 min. 31 sec., 37 min. 44 sec. en 28 min. 8 sec.; 7. luit. Feisé met Mata Hari, tijden resp. 32 min. 59 sec., 42 min. 5 sec. en 26 min. 33 sec. 8. luit. Pieters met Nigger, tijden resp. 58 min. 11 sec., 58 min.,. 8 sec. en 26 min. 45 sec.; 9. luit. Van den Brandeler met Epine au Bois, tijden resp. 32 min. 25 sec., 45 min. 2 sec. en 29 min. 30 sec.10. kapt. Brasser met Jomico, tij don resp. 39 min. 21 sec., 46 min. 14 sec. en 50 min. 12 sec.II. de heer Veltman met Wervelwind, tijden resp. 35 min. 38 sec., 49 min. 7 sec. en 35 min. 47 sec.12. kapt. Hoitsma Muiier met Sweet Pepper, tijden resp. 34 min. 18 sec., 55 min. 6 sec. en 53 min. 26 sec. Over de gisteren le Groningen gehouden cendilie-procf meldt „de Courant" het volgen de: Om 2 uur werden de paarden onder den man op het Concours Hippique-ierrcin in da drie gangen voorgereden, waarna afzonderlijk werd gestart voor de cor.ditieprcef, te weten 2100 M. af te leggen in 6 minuten, waarbij een zes tal lichte sprongen moesten worden gemaakt. Voor dit nummer waren bovendien orie kunst voorwerpen uitgeloofd voor de deelnemers die de kortste tijden zouden maken. „Liesse" maakte 'n goed parcours; Epine au Bois ging snel. „Mata Hari" toonde ook nog weinig geleden te hebben, „Pepita" gaf zijn eigenaar zeer veel in óe hand, ging met goed© sprongen ingehouden over de baan, om een zeer snelle finish te rijden; „Sweet Pepper" maakte eveneens een zeer snel parcours. „Wer velwind was niet gemakkelijk en Jomico was weigerachtig voor de hindernissen, doch be reikte het eindpunt. „Nigger" ging rustig, Schoorsteenveger ging langs één der hinder nissen en verspeelde daardoor de 1 -s op een korten tijd. „Fiick" en „Vosse" gingen zeer vlot, „Hans" was niet tot springen te brengen en beëindigde dan ook het parcours niet, zoo dat dit paard deswege gedisqualificeerd werd cn het dus de 3e prijs ontging. 'De prijsuitdeeling volgde direct op de con- ditieproef. Pepita behield de eerste plaats, leg de beslag op f 150 benevens de zilveren me daille van H. M. de Koningin en den beker, uit geloofd door den burgemeester van Groningen. Met eenige waardeerende woorden en onder het spelen van 't volkslied werden kapt. Dekker de prijzen door den kolonel Maris, voorzitter der K. M. S. V. uitgereikt. Door het uitvallen van „Hans" is de volgorde nu als volgt: 2. lt. jhr. de Marees v. Swinderen; 3. It. C. Hassel man; 4. it. B. Hasselman; 5. lt. Opsomer; 6. It. Feist; 7. lt. Pieters; 8. lt. Jhr. v. d. Bran deler; 9. kap. Brasser; 10. lt. Veltman; 11. kap. Haïtsma Muiier. De prijzen voor de snelste parcoursen in de oonoitieproef werden behaald door 1. kap. Hoitsma Muiier op Sweet Pepper in 3.18%; 2. lt. Jhr. v. d. Brandeler op Epine au Bois in 3.25; it. C. Hasselman op Flick in 3.262/5. ZWEMWEDSTRIJDEN EN ZWEMDEMON- STRATIE'S TER GELEGENHEID VAN DE OFFICIEELE OPENING VAN DE OVERDEK TE ZWEMINRICHTING TE GRONINGEN. Onder groote belangstelling. Mej. M. Vierdag neemt revanche. 'Zaterdag j.l. vond de officieele opening plaats van de N.V. Helper Zwem- bad- en warmte centrale te Groningen. Dien dag werden voor ge- noodigden zwem-spring-demonstraties gegeven, waartoe uitgenoodigd waren onze stadgenoot© Mej. Vierdag, voorts de dames Baron en Braun van de O. D. Z. te Rotterdam, de heeren Te- tenburg van de U. Z. C. Utrecht, E. Biet, het IJ Amsterdam, van der Meer, de Waterrotten, Haarlem. Gedemonstreerd werden de diverse zwemsla gen, het storten, keeren, het schoonspringen en een nummer trick-zwcmmen. In de Noordelijke Provincies is men op het zwemgêbied nog niet erg ver gevorderd zoodat er veel van de demon straties voor hen te leeren viel. Tot slot van dien middag werd nog een on derlinge wedstrijd tusschen de uitgenoodigde dames en eenige Groningsche zwemsters geor ganiseerd over 50 M. vrije slag. Eerst aankomende was onze stadgenoote Mej. Vierdag. 2. Mej. Baron O. D. Z. en 3 Mej. Braun O. D. Z., waarna de Groningsche dames volgden. Alzoo heeft mej. Vierdag Zaterdag j.l. revan che genomen. Voor de laatst te Utrecht door haar geleden nederlaag. Onder groote belangstelling (het zwembad bevatte 1100 toeschouwers, (er is plaats voor 1200), vonden gisteren de zwemwedstrijden plaats, waaraan werd deelgenomen door zwem mers en zwemsters uit de Noordelijke Provin cies cn de verschillende Turnkringen, terwijl de bovengenoemde dames en heeren wederom de monstreerden. Nog werd door deze dames en heeren buiten mededinging medegezwommen aan de 6X25 M. wisselslagestafette, waarbij zeer duidelijk de superioriteit van de Westelijke zwemmers bleek. Zoo kan de Directie van de Groningsche over dekte inrichting terugzien op 2 goed geslaag de dagen, terwijl ook de Groningers, door hun talrijke opkomst, ware blijken van belangstelling voor de zwemsport hebben gegeven, terwijl do gelegenheid tot de ontwikkeling dezer sport met het rijker worden van een inrichting als die tc Groningen weer enorm is vergroot. UIT DE UTRECHTSCHE BEGROOTING. Blijkens de ontwerp-begrocting van Utrecht van den ciens* der gemeentewerken over 1926 wo: den do uitgaven van den dienst geraamd op f 4,556,310 tegen f 3,302,444 voor 1925, alzoo een millioen meer. Voor de binnenstad worden verschillende straatverbeterin;gen voor gesteld. Voorts zullen B, en W. op velschil lende wegen in de buitenstad Spramex aan brengen. Voor den bouw van een politiebu reau aan de Toteteegbrug is f 198,980 uitge trokken cn voor het bouwen van een bad- en zweminrichting aan het Merwedekanaol f 126,000; vooT het maken van1 een- nieuwe Catharijnebrug en he* verleggen vaa de Smak- kelaarsbrug wordt een uitgave van f 557,500 geraamd voor den bouw van een brug over de Vecht in het vei'lengde van hef Ondiep staat f 143,000 vermeld en voor de verbree ding van do Visbrug f 57,700. Voor uitbreiding en Verbouwnig van het gemeentelijk ziekenhuis vragen B. en W. f 481,400. Voor het 'bouwen van een nieuwe school in de vooimalige wijk C, voce een nieuwe school in het Ondiep en voor een nieuw gymnasium is voor elk f 108,980 uit getrokken. Volgens de begrooting van het trambedrijf wordt het nadeelig saldo van dezen dienst geraamd op f 76,110. Over 1925 een nadecüg saldo van f 76,450. Her nadeelig verschil van den dienst van de gemeente reiniging over 1926 wordt geraamd op f 708,000 tegen f 704,400 over 1925. Leusden. De collecte voor de stormramp heeft in deze gemeente opgebracht 1699,20.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2