Maisei Je Nouveauté" Italiaansch. STADSNIEUWS. Dr, GRONEMAN, Arts Jorissen Benedensuite, heeft de praktijk hervat. Bouwkunde J. G. CRAMER, Architect, Utrechtscheweg 38Tel. 302 Ontvangen een mooie sorteering Wollen Stoffen VGor Japonnen DE GEHOUDEN LEGEROEFENINGEN. Dagorder van den commandant van het veldleger. Aan de alhier in garnizoen zijnde troepen is de volgende dagorder van den Commandant van het'Veldleger bekend gemaakt: ..Bij het einde van de onder mijne leiding nabij Amersfoort gehouden gevechtsoefening, is het mij eene behoefte mijne bijzondere te vredenheid te betuigen en dank te brengen aan allen, die tot het welslagen dezer oefening heb ben medegewerkt. De noodzakelijkheid, om het optreden en de leiding van groote troepenafdeejingen bij duisternis te behandelen, bracht mede, dat bij zondere .krachtsinspanning moest worden ge vraagd. Aan het beroep, dat ik ten deze op Commandanten en troepen moest doen, is over het algemeen met opgewektheid gevolg gege ven. Met genoegen constateerde ik, dat in vele opzichten merkbare vorderingen zijn gemaakt in het optieden dei troepen, zoonis het heden- daagsclje gevecht zulks eischt. Onvermoeid moet door een ieder er naar worden gestreefd om ten deze tot verdere vol making te komen. Wanneer dit geschiedt, zal met vertrouwen een beroep op het Veldleger kunnen worden gedaan, wanneer de omstan digheden zulks mochten eischen. Ik reken ten deze od aller medewerking." GARNIZOEN. De tot kolonel bevorderde luitenant-ko lonel der veldartillerie J. A. Kaub blijft te Amersfoort in garnizoen.. Overplaatsing. De kapitein W A de Groot, van den staf der Se infanterie-brigadc alhier, woidt overge plaatst bij den staf van liet wapen der infan terie te 's Grayenhage. De nieuwe onderscjieldingsteekenen. De nieuwe o.nderscheidingsteekenen voor on derofficieren, geëtaleerd bij de firma Jordi aan den Utrechtschen Weg alhier, vallen over 't al gemeen zéér in den smaak bij de belanghebben den-, zoodat door vrijwel allen wordt gehoopt, dat door den Minister van Oorlog tot invoe ring van deze fraaie, eenvoudige en goedkoope distinctieven zal worden overgegaan. CURCUS J.EO N1EH0RSTER Do verhouding van mensch en wereld uU wijsgeering oog- punt bezien. Na den uitstekend geslaagden cursus van den Vorigen winter hebben velen den wenscb uitgesproken ook dezen winter den heer Nie- horster uit te noodigen. Daartoe aangezocht, heeft de Internationale School voor Wijsbegeerte zich gaarne bereid verklaard de organisatie van dezen cursus op zich te nemen. Aan den heer Nichorster zal worden verzocht als onderwerp te behandelen: De Verhouding van Mensch en Wereld, uit wijsgeerig oogpunt bezien. De cursus zal bestaan uit S voordrachten, gevolgd door samensprekingen, in een zaal in de stad nader bekend te maken, wekelijks des Vrijdags om 8 uur 's avonds, aanvangende 8 Januari 1926. TOONEEL. Het Nieuwe Ncderl. Tooneel, art. leider Louis Saalborn (het vroegere gezelschap van Dr. Royaards) geeft Maandag 7 Oc tober een voorstelling in Amicitia. AMERSFOORT'S MANNENKOOR. Afscheid van den heer P. J. Jansen. Amersfoort's Mannenkoor leed een gevoelig verlies door het bedanken wegens vertrek naar Apeldoorn van den heer P. J. Jansen. Dezer dagen werd het scheidende bestuurslid bij monde van den voorzitter een aandenken aan geboden, een reproductie van den Amersfoort- schcn toren, niet alleen als blijvende herinnering aan zijn prettigen en aangenamen omgang in de vcrceniging, maar vooral ook als dank van de leden voor hetgeen de heer Jansen voor Amers foort's Mannenkoor heeft gedaan Gisteravond deed de vereeniging een goede keus door in diens plaats te benoemen den heer P. Sonius, chef electrisch bedrijf der ge meente, die thans als muzickcommissans za! optreden in het bestuur. Moge de heer Sonius, die 7.00 spontaan het vertrouwen kreeg van dc leden, langen tijd iir het belang van Amersfoort's Mannenkoor werk zaam zijn. BIOSCOOP DE AREND. Het drama in de zeemanskroeg. „Het Drama in de Zecmans-kroeg", zoo is de titel van het hoofdnummer, dat de bios coop de Arend Zondag, Maandag en Dinsdag op het programma heeft. Dc intrigue van dit zes-deelige werk speelt zich af om een archi- tekt Albert, die al het mogelijke doet om een jonge man voort te helpen. Deze jonge man echter toont zich Albert's hulp niet waardig, en heeft alleen connectie met hem aangeknoopt om in kennis te komen met de vrouw van den architect^ De jonge man stelt alles in het werk om Albert van huis te houden en tenslotte be denkt hij een list om hem voor goed van de baan te hebben. Dc opzet mislukt echter. Doch Albert raakt zijn bezinning kwijt en brengt zijn vrijen tijd door met dansen in een zeemans kroeg met minderwaardige dames Teneinde meer bij Albert's vrouw in dc pas te komen weet de jongeman niets beter te doen dan haar te vertellen hoe haar man zich ge draagt. Doch ook dit heeft juist een tegenover gestelde uitwerking. Albert herstelt weer en de jonge man moet boeten voor zijn snoode plan nen. Een spannende film met een boeienden in houd, die wel belangstelling zal trekken Albert Bassermnn vervult de hoofdrol op zeer ver dienstelijke wijze, terwijl ook de overige ac teurs en actrices goed spel leveren. Het bijprogramma bevat als gewoonlijk een aardig blijspelletjc en een weekrevue. CINEMA ROYAl. De geheimzinnige Vier. De Cinema Royal heeft deze week als hoofd nummer op het programma een interessante film, waarin 111 zes acten de nieuwe avonturen van den bekenden Maciste op het doek worden gebracht. De inhoud van deze film „De ge heimzinnige Vier" komt op het volgende neer. I11 het Grand Hotel logeert thans een bijzon der illustrc gezelschap, Frederik de Vrij, resi dent eener Hollandsche Kolonie,, zijn zoontje Jan met diens gouvernante behooren tot de ééisten. Ook Maciste mei zijn gevolg waaronder de kamerdienaar Gemmo'cn de hulpregisseur Ton- lotini zijn aangekomen om filmopnamen te ma ken. Toevallig arriveert ook een goed kennis van Maciste, Dr. Zeno, die met zijn jong vrouwtje Fiametta op de huwelijksreis is. De resident, die zich weinig populair gemaakt heeft, wordt lastig gevallen door een Javaanschc club cn onG vangt volgend anoniem briefje. „U hebt de Heilige Rechten van ons lancl in 't stof getre» den, daarvoor zu|t 11 boeten!" Tijdens de afwezigheid weet een Jnvannscne, Amitabha geheeten, de gouvernante te over rompelen en plaatst zich in haar kleereu aan hét bedje van Jantje. Eer. der hotelgasten oc- merkt spoedig onraad, Amitabha weet met het kind tijdig te ontkomen, doch, Maciste waakt, een worsteling ontstaat en cc-11 van Amilabha's helpets wordt door ee*i revolverschot verwond. Dienzelfden nacht wordt piofessor Zeno tele fonisch opgeroepen en volgt den chauffeur in gereedstaande auto naar een ziekbed, waar hij tot zijn groote verbazing wordt verzocht een kogelwond in de longstreek te behandelen. Geheel onverwacht verschijnt in zijn nacht? heinpic dc kleine Jan, de professor begrijpt on middellijk de situatie en daarom wordt ook hij gevangen gehouden, tot de misdadigers zich uit de voeten gemaakt zullen hebben. Fiametta, verwonderd over het lange uitblij ven van haar man, vraagt Maciste om raad. ln- tusschen heeft de professor Amitabha kunnen bewegen een briefje voor zijn vrouw aan hef hotel te bezorgen. Gemnio, Maciste's trouwe hulp, ontdekt dit en besluit onmiddellijk de Javaansche op haar turugweg te volgen en vei telt zijn meester wat hij alzoo gezien heeft. Beiden begeven zich op weg naar een nachtlokaal waar een hevige worsteling ontstaat en Maciste door zijn alles overtreffende lichaamskracht de Javanen baas weet te blijven. Amitabha. door het woeste gevecht blijk baar van streek, wordt door professor Zeno gedwongen het kind terug te brengen, ze weet echter- handig in plaats van liet kind een in doe ken gewikkelde pop af te geven. Gemnio. die intusschen de politie heeft gewaarschuwd is blij zijn meester ongedeerd te zien, de Javanen met het kind zijn echter met een motorboot spoorloos verdwenen. Maciste belooft den resident binnen drie dogen zijn zoontje ongedeerd terug te bren gen en begeeft zich met Gemmo op weg naar Arles. In den zelfden trein waarin Maciste reist be vinden zich ook eenige der Indische vluchtelin gen. Om Maciste zijn vervolging te beletten, koppelen zij tijdens de reis een waggon van den trein af, waarin zich Maciste bevindt. Maciste wordt op het oogenblik, dat hij deze daad ontdekt, door de Indiërs overrompeld. Met veel moeite weet Maciste den verloren tijd in te halen, terwijl de Indiërs, die in de trein wa ren doorgereden, in de coupé van Maciste een lederen tasch vinden. Zij denken dat deze tasch een helsche ma chine bevat en werpen deze uit de trein. Na dat de tasch op den grond gevallen is, hooren zij uit de tasch een klagend geschrei en de tasch, die door de smak is opengesprongen laat zien, dat daarin de kleine Gemmo zich bevindt. De Indiërs, die zich thans in het nauw gedreven voelen, zenden aan den Generaal- Resident een dreigbrief waarin zij vorderen, dat Maciste zijn vervolgingen zal staken, daar zij anders wraak zullen nemen op het onschuldige kind. Maciste zet echter zijn vervolging voort. Verkleed als houthakkers wacht hij met Gem mo de vluchtelingen op. Bij een vlucht over de met sneuw bedekte bergen weet hij de vluchtelingen te overweldigen, terwijl Gemmo een houthakkershut in het dal onderzoekt. Daar vindt hij het kind niet Amitabha, die hij beiden bij Maciste bracht. Maciste ondervraagt waar om zij het kind geroofd heeft en verneemt, dat Amitabha de moeder is van kleine Jan. Ver bluft roept Maciste uit: „Hoe is 't .m 's hemels naam mogelijk." Behalve dit werkelijk goede hoofdnummer geeft het programma-nog een journal de H. A. P .-courant en een aardige klucht. NEDERL. ZONDAGSSCHOOL- VEREONIGING. Dc 50e vergadering. Te dezer stede is Woensdag de 59st3 jaarlijksche vergadering van de Neder], ZondagsschoolvereenJging gehouden, onder voorziterschap van dr. G. P. Morang, van Utrecht. Het verslag van den buitcnlandschen secre- luris, den heer S. H. v. Schaick, te Dordrecht, sprak van krachtige actie, door den Wereld bond van Zondagsscholen gevoerd in landen, waar het protestantsche Christendom allerlei moeilijkheden ondervj'ndtvan hoopvolle uit zichten, maar ook van donkere wolken over do Mohammedaansche wereld, Rusland en China. Vooral in dit laatste land schijnt de beweging een bepaald anti-christelijk kafakter te ver- tooncn. Geciteerd worden enkele uitingen, waarin godsdienst beschouwd wordt als be lemmering van stoffelijken cn geestelijken vooruitgang en het Christendom als cerv be dreiging van het nationaal bewustzijn. Het verslag van den binnenlnnd3chen secre taris en penningmeester, den heer H. A. dc Boer, te Amsterdam, sprak van rustigen voor uitgang. Het bestuur schenkt alle aandacht aan de kringsgewijze of gewestelijke orgapj-j sa tie van de vaak losstaande Zondagsscholen. Het r. JVÏ. Loomanfonds steunt noodlijdende Zondagscholen in mpeilijk te bearbeiden stre ken en kon een helpende hand bieden aan den Zendinge-Zondagschoolarbeid in Ned.-Ipdie. Dc uitgaven der Vereeniging blijven zich ver heugen in veler belangstelling. Mv°r don 150 duizend roosters worden jaarlijks or de aan- gc-slpten Zondagsscholen gebruikt. Na don gemeenschappeiijken koffiemaaltijd werd de vergadering voortgezet met een refe raat van ds. J. P. van Bruggen, uit Amster dam, over Godsdienstige „beïnvloeding". Spr. behandelt de vragen Wat God dost, wat wij doen en wat het kind zelf doet. Dc vergadering was bezocht door ongeveef 300 Zondagsschool-onderwijzers en onderwij zeressen uit alle declen van het land. Als bestuursleden werden herkozen jonkvr. C. Rcpelaer van Driel, Den Haag dr. J. Lam- merts van Beuren, Zetten da heer A. W Harthoorn, Breda en dr. M, A. J. da Vrijer, Amsterdam. In een bestaande vacature werd gekozen ds. H. E. Beernink te Roterdam. Met het oog op het aanstaande zestigjarige bestaan der vereeniging werd als vergader plaats Amsterdam aangewezen. De nationale collecte door alle aangesloten Zondagsscholen te houden als een feestgave voor het jubileum tot uitbreiding en bevesti ging van het veieenigingswerk, bracht in dit jaar reeds 1800 op. Van de grootste helft der scholen moet de inzameling echter nog binnenkomen. De ovondsamenkomst mot de gemeente had plaats in dc St. Joiiskcrk, waor dr. G. P. Mqi rong van Utrecht en ds. K. den Hollander, te dezer stedo, het woord voerden, en het Ned, Herv. Zangkoor enkele zangnummers ten hoorc bracht. (N. R. Ct.) EVANGELISATIE VEREENIGING SOESTF.R- KW ARTIER Jaarvergadering. De Evangelisatie Vereeniging Soesterkwar- tier lueld dezer dagen haar algemeene jaarver gadering. Dc verslagen van secretaris en penningmees ter getuigden van een bloeiend leven en groote offervaardigheid, alhoewel waar de arbeid steeds grooter omvang aanneemt, het wijs be leid vordert om ontvangsten en uitgaven in evenredigheid te doen blijven, aldus de Ainersf. Kerkbode. Wc wintersameukosten mochten zich 111 een zeer goed bezoek telkens verheugen, terwijl ook dc 5 zomersamenkomsten uitstekend •plaagden. Dc tractaatvcrspreiding had alleen in den winter plaats. Deze wordt opnieuw gereorgani seerd cn zal eten ook des zomers plaats vinden. Het Maandblad ..de Wegwijzer" mag zich in een opiagc van 1250 exemplaren verheugen. Nader werd besloten dat behalve de Soester- wijkbewoners, ook anderen het kunnen ontvan gen. Er wordt over gedacht of het mogelijk is, de Wegwijzer in nog even grooter formaat te doen verschijnen. De Bibliotheek, tot 800 deelen uitgegroeid, leende in de 6 wintermaanden 3375 boeken uit. Het lcaartuitleeningssysteem bleek goed te functioneeren. Een Siipüfement catalogus zal gedrukt worden. De Jeugdarbeid ia Jongenmannen- en Knapen- vcreeniging geeft reden tot groote tevreden heid. Het aantal jongelui bedraagt 67. De ver gaderingen worden zeer trouw bezocht. Aan schaffing van lantaarns voor lichtbeelden en op richting van een flultclub staan op het pro gramma. Het Zangkoór bleef met blijmoedigheid repe- tecren. 't Is niet te doen om uitvoeringen te ge ven, maai om in de samenkomsten mede te werken. Dit deed het ledenaantal wat dalen, 11 jet ten schade echter van het koor. Als bestuursleden werden herkozen de H.H. Knoppers, Opstelten en Ds. Gerritsen. PENSIOENREGELING SPOORWEGPERSONEEL. In werkingtreding op 1 October a.s, Gisteren is afgekondigd het Staatsblad: No. 380. Besluit van d*n 12en September 1925, houdende bepaling van den dag, waarop de Pensioenwet voor de Spoorwegambtenaren 1925 (Staatsblad no. 294), in werking treedt. Naar vernemen, is deze dag bepaald op 1 Octob a.s. ONZE WrNKELS. 30-jarig bestaan Firma M. A, Ramselaar. Wanneer men in dc' advertenties van dc be kende firma M. A. Ramselaar leest het adres Kroniniestraat nos. zooveel tot zooveel, waarop dan een reeks nummers volgen, vraagt men zich wel eens af, hoe een dergelijke groote winkel is tot stand gekomen. Gelijk bij alles heeft dit ook een oorzaak. Na dertig jaar ge leden vestigde het echtpaar Ramselaar zich in de Krommestraat 110. 2 en oj^ende daar een kleine zaak in manufacturen. Door energiek vlerken moest de winkel reeds in 1897 vergroot worden en werd het perceel Krommestraat 110. 4 aangekocht. In 1903 volgde een gropte ver bouwing en werd de mantelzaak geopend. Twaalf jaar later volgde weer een belangrijke uitbreiding van de zaak, dc mantclafdccliug werd overgebracht in het inmiddels aangekoch te perceel Krommestraat 110. 8. Met de toename der bevolking onzer gemeente bleek in 1922 ook nu weer gebrek aan ruimte te ontstaan. Aan den overkant in het perceel Krommestraat 110. 1 werd een modern magazijn ingericht in bedden, tapijten, enz. Nog is het programma der firma niet be ëindigd. Wij mecnen niet te veel uit de school te klappen, wanneer wij berichten, dat binnen kort weer een belangrijke verbouwing zal vol gen. De firma zal dan haar entree doen op dc Langestraat, waar zij de beschikking hoopt te krijgen over een zeer groote frontbreedte, waardoör zij beter haar artikelen zal kunnen exposeeren. Het bcdiiif wordt sinds 1910 geleid door mevrouw Ramselaar. hierbij geassisteerd door haar kindei én en .een talrijk personeel. Deze zaak bestaat thans 30 jaar, het publiek zal declen in dit 30-jarig jubileum, daar vanaf heden tot 10 October fraaie luxe- en huishou delijke geschenken, waaronder zilveren, bij aan koop der goederen zullen worden aangeboden In verband hiermede leze men voor nadere bij zonderheden de advertentie in dit nummer. ASPJJALTEERING VAN DE UTRECHT^ SCHESTRAAT. Een adres van bewoners van de Utrechtschestraat aan den Gemeenteraad. Eenige bewoners van de Utrechtsche straat hebben aan den Raad dezer gemeen te'een adres gericht van den volgenden hw houd: Geven met verschnldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, allen neringdoenden en bewoners van dc Utrechtschestraat, dat zij, dankbaar voor de destijds aangebrachte verbetering dier straat, nochtans nieenen het volgende onder Uwe aandacht te moeten brengen; dat, wel is waar, door het aan brengen der tegeltrottoirs en een nieuwe bestrating, de Utrechtsche straat jn vele opzichten is verbeterd, doch, na verbetering van Langestraat en Arnhemschestraat, de Utrechtsche-? straat jn aanzien bij genoemde stra ten ten achter staat; dat de Utrechtschestraat toch is een der drie hoofd-winkelstraten van Amersfoort, waarlangs, behalve een groot gedeelte van het je Amersfoort wonend koopkrachtige publiek, de van het station komende vreemdeling gen de stad binnenkomen; dat ten gevolge van het ten achter- dellen van deze straat, door het ont breken van asphalt-plaveisel, het op den vreemdeling den indruk moet maken, alsof deze straat niet behoort tot de eerste winkelstraten van Amersfoort en men eerst, na deze straat gepasseerd te zijn, op den bestep winkelstand van Amersfoort aankomt; dat ondergeteekenden van meenjng zijn, dat hunne financieele belangen «net verbetering der straat overeen^ komstjg de tegenwoordige eischen zullen zijn gebaat; dat bovendien het buitengewoon drukke auto-verkeer in de Utrecht- scliestraai op de toch altijd nog hob belige keibestrating een voortdurend zeer hinderlijke trilling in de huizen teweegbrengt, hetgeen vooral bij nacht voor de bewoners der straat zeer onaangenaam is, en waardoor het bij dag vaak niet mogelijk is de klanten behoorlijk te woord te staan; dat ten slotte ondergeteekenden van meening zijn, dat de Utrechtsche straat. gelet op de in die straat ge vestigde zaken en op het drukke ver keer, dat niet langs andere straten, kan worden afgeleid, mag gerekend worden te behooren tot een der voor naamste winkelstraten van Amers foort en deze straat derhalve aan spraak kan maken op gelijkstelling met Langestraat en Arnhemsche straat. Redenen, waarom zij .UEdelAchtb. met de meeste bescheidenheid verzoe ken op den rijweg in de Utrechtsche straat alsnog een asphaltdek te wil len doen aanbrengen. rijwielongeval: Een gewond. oan het politiebureau meldde zich gisteren een persoon inct gescheurde en bemodderde kleden en een wonde aan het hoofd, terwijl de man klaagde over hevige pijn in de porst. Hij vertelde dat hij, toen hij den Utrechtschen weg van den berg af kwam fietsen, plotseling moest uitwijken voor een wlelrljdster, die een der zijlanen uit kwam. Door plotseling sterk te remmen was hij over den kop geslagen. Van liet rijwiel dat de man bij zich had, was het frame gebroken. Op last van een geneesheer is de man per brancard naar het ziekenhuis ver voerd ter observatie. LOOS BRANDALARM. Toch veel belangstelling, Gisteravond te half elf werd de politié gewaarschuwd, dat er '11 brandlucht werd waar genomen, bij een perceel aan den Utrechtschen weg tegenover dc Snouckaertlaan. Bij onder zoek bleek, dat er werkelijk brandlucht was, terwijl dikke rookwolken uit de schoorsteen kwamen. Een nader onderzoek in het huis bracht aan het licht, dat van brand geen sprake was, doch dat in de kachel natte notendoppen werden verbrand. Een en ander had een groote menigte belangstellenden voor het huis doen verzamelen. Die echter weer spoedig naar huis konden gaan, aangezien er niets bijzonders aan de hand was. KANTONGERECHT. Uitspraak in strafzaken. A. R., Baarn, in dronkenschap de orde verstoren, f 8.— 8 d. C. K., Baarn, idem, M. v.. d. B., Barneveld, een onverlicht voorwerp op den openb. weg plaatsen, f0 3 d. C. D., Amersfoort, dronkenschap, f 8,— 8 dagen. J. L., Amersfoort, Idem. G. v, S., Hoevelaken, idem. G. V., Soest, idem. J. W., zwervend, idem. C. A., Eemnes, zijn niet uitvl.. pluimged. laten loopen op bouwl., f 2.— 1 d. H. v. d. K., Amersfoort, loopen op ver boden grond, f 0.50 1 d.. W. H., Amersfoort, idem f 5.3 d. C. v. B., Soest, rijden op verboden grond f 0.50 ld. .0 G. A., Soest, idem, D. R., Soest, idem. V. v. S., Baarn, te kleine visch vervoeren, f 3.2 d. met verb, verkl. van de in beslag genomen karper. A. K., Baarn. idem. A. H., Bunschoten, overtr. visscherijwet, f 10.— 5 d. W. v. E., Amersfoort, overtr. Jachtwet, f 30.30 d. met verb, verkl. van het In besl. gen. koperdraad en last tot vernieling ervan. E. v. 't K., Soest, overtr. Jachtwet, f 25 5 dagen, met verb, verkl. van het niet in besl. gen. gew. en last tot uitlevering of bet. van f 15.subs. 3 cL hechtenis. A, L. V. Baarn, overtr. Ongev, wet, f 10 5 dagen. T. V., Scherpenzeel, idem, f 5.2 d. P. A. de G., Amersfoort, overtr. leerpl. wet, f 6 2 d. A. L. V., Baarn, overtr. Inv.wet, 21 X f 0.50 21 X 1 d. H. v. H., Baarn, idem, 216 X f 0-50 216 X 1 d. J. G„ Soest, idem, 25 X 0-50 -■ 25 X 1 dag. A. P., Amsterdam, overlr. motor^ en rij» wielwet, f 10.3 d. H. A. V., Amsterdam, ideni. f 15.— 5 d. H. C. S., Amsterdam, te Hoevcl. met mo- torr. te snel rijden, f 16.5 d. D. v. d. M., Amsterdam, idem, f 15.5 d. L. M., Almelo, idem. f 16.3 d. H. J. v. G., Haarlem, idem, J. L. v. S., Nijmegen, idem te Scherpen zeel, f 6.2 d. H. B., Amersfoort, overtr. Alg. pol. yêf- ord. Soest, f 4.3 d. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Morgen hebben dienst de doktoren N»GQ* lai, Schreuder en Batenburg. ZONDAGSDIENST APOTHEKERS. Morgen en verder de geheele week 's nachts heeft dienst de apotheker firing Kok en Zuncn. MARKTBERICHT. Amersfoort, 25 Sept. 1925. Appelen f 316; peren f 423; zandaqrd- qppelen f 2.504, alles per hectoliter; hoender» eieren f 1012.60; eendeneieren f 10—11 per 100 stuks; grasboter f 2.252.80 per K.Q. kippen f 0.75—1.35; piepkuikens f 0.6(W-1kul? keps f 34; tamme konijnen f 2—2.50 per stuk; duiven f 0.50 per paar; eenden f 0.?0—0.8Ó; magere varkens f 26—46; biggen f 14—$8; zëugen guiste f 80140 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 70 heet. appe* jen; 55 heet. peren; 270 000 stuks hoendereie ren; 500 stuks eendeneieren; 80 K.G. grasboter; 02 magere varkens; 320 biggen; 48 zeugen. Telefonisch Weerbericht Nqar waarneming in den ochtend ven heden; Hoogste stand 767.5 te Valentia- Laagste st^nd 753.2 te Shields Verwachting tot den avond van 27 Sept.: Matige tot krachtige, later afnemende W- tot N. W. wird, betrokken rot zwaar bewolkt, later opklarend, aanvankelijk nog enkele g-oiybulen en kouder. WIELRIJDERS- Fietslantaarn aansteken 7 uur 15 min, L 2 S H |2 Zi O U K S F1 OfT. Kot, Kit t Off. No 25 Sopt.'35 26 Sept. 12 u* L.mden J2.05H 19,05Hi» Berlijn0,50.99 Parijs, 1179} 1L78 Brusol10SSJ 10 36} Zwitserland 48,05 48 0') Woenen 0.35>Je 0,R5l/ê Kopenhagen 60.261.— Oslo50,85 31.- Stockholm, 66.80 6683} New-York, 2.48'h*« 2.48% De Heer en Mevrouw KNOPPERS-BOUMA 1 geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon PIET. Brouwerstraat 3. 25 Sept. 1025. Inplaats van kaarten. Verloofd; HENNY -T. C. VAN DER spek q>, en GERARD J. VAN DEN BERG AitUjn, 26 Sept. 1925. Amersfoort, Arts vbor tandheelkunde enz. is verhuisd naar Eeronesserwog 51. Tel. 617, BAARN. Spreekuur 9—10 en 1 TeeUenles en onderricht In voor e e r s tbeginnenden en moer gevorderden. Bernulfuistr. <0, Amersfoort. Cursus voor eerstbeginnen- den; aanvang half Oct. Prijs 1 f 30.— per p. Annie Krijgsman, Leerares M.O., H. van Viandcnstr. 36. f Gevr. v. bej. dame, 15 Oct. of X Nov. een gestoffeerde liefst omtrek station m. voll. pension, f 100.p. mnd. Br. onder No. 5700, bur. Atnersf. Dagblad. Beschaafde juffrouw biedt zich oan als hulp in de huis* houding voor de morgenuren Br. onder No. 5716, bur. Amersf. Dagblad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2