Maison „De Nouveauté" KOUSEN en HANDSCHOENEN STADSNIEUWST 1JIT DEN OMTREK. Telefonisch Weerbericht. RECLAMES. Prijs 13 repels 1.55. elke repel meer f 0.50 Utrechtscheweg 38 Te?. 302 Ontvangen de nieuwste soorten voor dit seizoen. *c. mej. dr. N. A. Bruin in g. secretaresse I van de Centrale Commissie voor het Vrijzin nig Protestantisme te 's Gravenha; d. mr. A. van der Deure, voorzitter van de Nederlandsche Christelijke Radio Vereeni ging te Bennckom; e. dr. W. G. J. van Koeverden, gedelegeer de van den Roomsch-Katholicken Radiohond te Culemborg; f. L. H. Perqtiin, gedelegeerde van den Boomsch-Kathoüeken Radiohond te Amster dam; g. jhr. dr. J. W. II. Rutgers van Rozen burg, lid van de Tweede Kamer der Statcn- Gcneraal te Baarn; h. G. P. baron Tindal. voorzitter van den Hilversumschen Draadloozen Omroep te T..i ren (N.H.); i. A. Veder, voorzitter van de Ncderlund- sche Verecniging voor Radio-telcgrafie tc Rotterdam; j. C. Werkhoven, secretaris van het Par ty-bestuur der Sociaal-Domocratischc Arbei derspartij te Amsterdam. Ter voorlichting op technisch gebied is aan 'de commissie ter beschikking gesteld een jafzonderlijke Commissie van Bijstand, Als leden van de Commissie van Bijstand Sajn aangewezen: a. A, Dubois, directeur van de Nederland- Schc Seintoestellenfabriek te Hilversum: b. dr. B. v. d. Pol, natuurkundige tc Eind boven c. Jhr. A. S. C. Stoop, hoofdingenieur Sio. mens en Halske filiale Den Haag tc 's-Giv- yenhage; d. L. W. Vein, directeur Bell Telephone Mfg. Co., afd. Nederland en Koloniën, tc 's- Gravcnhage; e. W. Vogt. secretaris van den Hilver- Sumschen Draodloozen Omroep te Hilversum. JHR. MR. A. P. C. VAN KARNEBEEK. f Op 89-jarigcn leeftijd overleden. Een Staatsman van beteekenis Jhr. Mr. A. P. C van Karnebeek, minister van Staat, oud- minister van buitenlondsche zaken, is cp 89- ïjarigen leeftijd overleden. Na in de diplomatie werkzaam gewees te zijn was hij commissaris der Koningin in Zee land, daarna van 1885—1888 in hst kabinet- Heemskerk Azn. minister van buitcnlar.dschc zaken; vervolgens van 1891—1913 toen hij zich niet herkiesbaar stelde lid van de Tweede Kamer. Jhr. Mr. A. P C. van Karnebeek heeft mèt Jhr. Mr. J. Röell jarenlang het kiesdis trict Utrecht in de Tweede Kamer vertegen woordigd. Beiden waren sieraden van ons par lement. De heer Van Karnebeek werd als eerste Ne derlandsche gedelegeerde tot vice-president gekozen van de Vredesconferentie in 1899. iVoorts was hij oud-president van de Carnegie- Stichting. De gemeente 's-Gravenhage heeft de verdiensten van dezen grootsn burger gehul digd door de oprichting in de onmiddellijke nabijheid van het Vredespaleis, voor den bouw waarvan hij alle voorbereidingen had geicid, tran een monumentale Van Kornebechbrcn. Jhr. Van Karnebeek was o.a. commandeur ïn de orde van den Nederlandschcn Leeuw, ridder grootkruis der Oranje-Nassau-Orde enz. De begrafenis vindt Maandag des voormid dag^ plaats op Oud-Eik en Duinen. HET GOUDEN FEEST VAN DE SCHELDE. Aanbieding van een tegelta bleau door de arbeiders. Storting van 50.000 in de stichting „Voorzorg". 1 Woensdagavond werd in het kantoorgebouw van De Schelde te Vlissingcn door de arbeid ders der maatschappij oen gedenktecken aan het bestuur aangeboden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan Het is een groot tegeltableau, ontworpen door prof. ir. G. DiehJ, te Delft en vervaardigd door de Koninklijke Delftsch Aardewerkfabriek „de Porceleijne Fles". Daarop zijn afgebeeld het eerste op de werf gebouwde schip, do vischkotter Zeeland, het ma fM oomschip Sla mat, van den Rotlerdamschen Lloyd en de pas afgeleverde kruiser Java. Boven dit ta bleau staan de initialen K.S.M., ter zijde de jaartallen 1875 en 1925 en er onder „Ter herinnering aan het 50-jarig bestaan der maatschappij op 8 October 1925, aangeboden door het personeel". Nadat de heer J. F. Har ting h:t gr.denklec- ïcen had aangeboden, voerde het woord de heer mr. Jan Smit Zzn., die er o.a. op wees dat het begin klein was en de eerste 20 jaren van het bcstaun der Mij. zorgelijke jaren ■tvaren. Tegenover de zorgen der direciie voor het personeel mag dankbaar erkend worden, dat zooyele menschen de maatschappij lange ja ren trouw bleven. Reeds zijn uitgereikt 044 zilveren medailles voor 25-jarigen en 122 gouden -«oor 40-jarigen dienst De kleine zaak is groot geworden. Met goed beleid is ge- zOTgd, dat gereserveerd is voor den kwaden «kff- Ook thans zal de directie trachten door de periode van depressie met aller hulp- heen tc komen, maar dan zal ook de regeering moe ten medewerken door de maatschappij aan een beteren uitweg naar zee te helpen, om het mogelijk te maken, dat d? maatschappij mo derne passagiersschepen kon blijven maken. Na herinnerd tc hebben aan de gratificatie aan olie leden van het personeel en ook aan de gepensioneerden uitgereikt, zeide mr. Smit, dat ook bovendien nog 50.000 gestort is in de Stichting „Voorzorg". Spr. zegt ten slot Ir l-.et op hoogen prijs te stellen, dat zoo'n belangrijk aantal dergencn, die aan de fabriek verbonden zijn, op zulk een sympathieke wijze te kennen geven te begrij pen, dat de welvaart der Mij. ook de hunne is. Daarom aanvaardt spr. namens de Mij. de ge- dcnkplaot mede als bewijs van de goede ver standhouding, en hij spreekt de hoop uit, dat dere nog in lengte van dagen zoo blijven zal. HET KINDERKAMP TE DIDAM. Tegenspraak van olarmecrcndc berichten over roodvonk. Ter geruststelling der ouders, gezi?n alar- meerende berichten in sommige dagbladen over roodvonk in het kinderkamp te Didam, verzoekt het dugelijksch bestuur der centrale commissie mede tc deelen, dot zich in haar kinderkamp, waar van 1 September—13 October wederom 95 jongens zijn gehuisvest, sedert 25 Septem ber j.l, 6 uiterst lichte gevallen van roodvonk hebben voorgedaan bij kinderen, die tijdig in de barak van het ziekenhuis waicn opgenomen en het daar in alle opzichten goed maken. In overleg met den betrokken inspecteur voor de volksgezondheid treffen de directie en de behandelende geneesheer de noodige maatrege len om verdere uitbreiding te voorkomen. 37 jongens, met vriendelijke hulp van hel hoofdbestuur van het Roode Kruis, dat voor uit stekende ligging zorgde, in een afzonderlijk ge bouw buiten het kinderkamp onder quarantaine gesteld, konden gir-tcren zonder bezwaar naar huis terugkëeren; de overigen blijven, ofschoon volkomen gezond, voor alle zekerheid nog in het kinderkamp onder observatie en genieten van het mocie weer. Kunst en Wetenschap. CONCERTGEBOUW-ORKEST Benoeming solo-altist. De heer Denoyer van het orkest te Bos ton is benoemd tot solo-allist van het Con- cerlgefcouw-orkest. (Tel.) GRETA LOBO—BRAAKENSIEK. De kunstenares ernsrig ziek. Mevrouw Greta LoboBraakensiek is ern stig- ziek. an optreden zal voorloop'g geen sproke kunnen zijn. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. In de Donderdagmiddag onder voorzitter schap van den burgemeester dr. J. P. Fockema Andrea© gehouden gemeenlercodsvergadering werd naar B. en W. om praeadvies verzonden een verzoek om op de begrooting 1926 den post voor het toezicht bij de schoolvoeding te uilen herstellen. De raad keurde vervolgens goed een voorstel om oen schuilgelegenheid re doen meken bij do brug over het Merwcde- kanaal: Vervolgens werd de gehcele middagbijeen komst besteed aan de voordracht betreffcr.de de verkeersvecbeterir.g bij de Cathorijnehrug Het -geldt hier den oanlcg van een tweede brug alsmede een verlegging van het gedeelte van de Leidschevaart, alsmede verruiming en demping van een gedeelte van den watergang onder de Smakkelaaisbrug. Samengevat zijn de kosten van deze werken de volgende twee de Cathorijnehrug 170.099, verlegging ka bels, buizen enz. 27.000, verlegging Smak- kelaarsbrug 50.000, vei'egging tramraib 80.000 en demping Leidscheveer 115.009, totaal 422.000. Een lid van het college van B. en W. is er tegen deze voordiacht t& aan vaarden alvorens de veiling en de mmkter. zul'en verlegd zijn. De heer Graadt van Roggen (V. B.) betoog- de de wenschelijkhcid om 10 h 15 jaar met e€n groot werk als dit 're wachten.ïnmiddels is ver betering van den verkeerstoestand aan de Ca- tharijaebrug noodig, doch spr. zou dat vee. goedkoopcr willen doen, ook al, omdat hef mo gelijk is, dat de Ca'rharijnebcug in een heel an dere verhouding tot het groote verkeer zal ko men te liggen, wanneer b.v. d. doorbraak BreedstraatJacobskeTkhofPaordenveld tot 6fand mocht komen. De kosten van het groot© werk kunnen de gemeentefinonciën naar spie kers meening oogenblikkclijk niet dragen. Een bedrog van minder dan 66.C00 zal gemoeid zijn met een plan zooals spr. voor stelt en waarbij rekening is gehouden met ver- breeding van de bestaande brug en verlegging der tramrails in de richting van het jaarbeurs gebouw, zoodac er ook meer ruimte komt tus» schen de rails en de noordzijde van het Vree- brug. Namens de R. K. fractie betoogde de heer Bekker dat deze fractie met de voordracht zal medegaan, terwijl de heer Van Dijk namens de S. D. A P.-fractie hetzelfde verklaarde, er evenwel aan toevoegende, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat die fractie een nader voorstel zal indienen tot verbreeding van de Molenbrug. Nadat de heer Van Boetzelacr namens de Christelijke fractie eveneens verklaard had de voordiacht te zullen steunen en wethouder Serton (V. B.) medegedeeld had, als minder heid in het college von B. en W. de kosten van het groote werk thans niet te zullen kunnen stemmen, verdedigde wethouder De Waal Ma- iefijt (A. R.) de voordracht. Het voorstel Graadt van Roggen (om B. en W. uit te noodigc-n bij den raad in te dienen een/meer uitgewerkt plan van verbreeding van de bestaande brug) werd daarop venvc*"pen met 27 tegen 6 siemmcn (voor de vrijheids bond-leden en de heer Frijda (M. II.), waarna de voordracht van B. en W. werd aanvaard met 28 tegen 5 stemmen (tegen de vrijheids- bondsleden). Daarop ging de vergadering over in een bij eenkomst met gesloten deuren. Ede. Donderdagmorg. kwart over tienen wer den de ingezetenen van Ede opgeschrikt door het signaal van de groote brandklok. Er bleek al spoedig dat er brand was bij den landbou wer Hcriklurisen op Kernhem, even buiten Ede (dorp). De brand was ontstaan doordat een 5-jarigen jongen van den buurman van Heiik- huisen een lucifer had aangestoken en tegen do hooiberg hod gehouden, met gevolg dat deze onmiddellijk in lichte laaie stond, en twee daarnaast staande bergen eveneens spoedig vlam vatten. De brandweer was hevig in actie. Zij had n.l. 700 Meter slang te leggen van het dorp naar Kernhem, doch den druk van het water werd dor de autosproeiwagen verhoogd. Even wel kon men met dot eene straaltje water niet beletten, dot 150 a 160 vim origederste rogge en haver, alsmede 50,000 pond hooi een prooi der vlammen zijn geworden. Door het belen dende perceel nat te houden zooveel mogelijk was, is het huis behouden gebleven. De bergen met hun inhoud waren verzekerd bij dc Oude Zwolsche, doch zeec laag. Lunteren. Het vroeger doer wijlen den heer H. M. Hartog bewoonde landgoed „Den nenbroek" aan den Bnrneveldschcn weg alhier, is uit dc hand aangekocht door graaf Du JVIon- ceau te 's-Gravenhage, die zich weldra op dit buitenverblijf hoopt te vestigen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Ds. Salomons, pred. der Clir. Geref. Kerk al hier, heeft bedankt voor het beroep naar de kerk te 's-Gravenhage. GARNIZOEN. Benoemingen. Bij Kon. Besluit, is dc kapitc'r. D. J. C. H. Brussen, van den Staf w.n het Wapen der ln~ fontrie, toegevoegd aan v'cn Inspecteur van het Wapen, benoemd en aangesteld tot Majoor bij het 16e Regt. Infanterie te Amersfoort. De Majoor Brussen is bestemd voor de functie van Hoofdinstructeur bij hot 16e Regi ment Infanterie alhier. Bij Kon. Besluit, is de kapitein J. E. Enellen van Vollenhoven, van het lie Regt. Infanterie ce Nijmegen, benoemd en aangesteld tot Ma joor bij het 5e Regiment van het Wapen al hier, met bestemming voor de functie van Commandant van het Landstormverband „Gro ningen." NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Benoemingen. Bij de Nederlandsche Spoorwegen zijn als nog met ingang van T September j.l. benoemd tot stations-ambtenaar, de assistenten van den stoConsdienst J. Koops en E. Versluys alhier. INTERNATIONALE SCHOOL VOOR WIJSBEGEERTE Ook t e 's-Gravenhage een „Amcrsfoortscho Kring." ïn een Woensdag 11. gehouden vergadering van het Haogsche Propagando-Comité voor de Internationale School voer Wijsbegeerte al hier, met vrienden van die school werd beslo ten tot vorming te den Haag van een „Amers- foortsche kring," in een geest zoools er reeds bestaan te Amsterdom, Haarlem en te dezer stede. Verscheidene personen, onder wie prof. Wo- tejs te Rijswijk, dr. A. E. P. Junod en jkvr. B. Elima uit den Haag, verklaarden zich be reid als leiders van werkgroepen op te treden Allereerst zal een reglement voor den „Kring" worden ontworpen door het bestuur van het Propaganda-Cornité, de heeren mr. W. G. de Marez Oyens, J. C. Lasschuit en mej. ir O. B. v. d. Weide en, daartoe door het bestuur uitgenoodigd, de heer S. A. Spaar- watcr. VOLKSUNIVERSITEIT. Opening van het nieuwe cur- susseizocn. Met den aanvang van het nieuwe wintersei zoen, zijn ook de cursussen van de Volksuni versiteit weer begonnen. En oudergewoonte trouw had deze officieels opening* van het nieuwe cursus-seizoen gisteravond plaats met een bijeenkomst u» r»de Valk". Voor dezen avond was als spreker uitgenooaiigd de be kende Viaomsche schrijver Felix Timmermans, de auteur van de algemeen gelezen werken „Pallieter" en „Het Kindeke Jezus in Vlaan deren",, die een voordracht hield over het ont staan van beide bovengenoemde boeken. Bij ontstentenis van den voorzitter, der Volksuniversiteit, dr. R. Miedoma, werd het openingswoord gesproken door den eere-voor- zitter, den Burgemeester dezer gemeente, die er zijn spijt oveT uitsprak, dat dr. Mieaema, die altijd al zijn moeite en tijd geeft voor de Volksuniversiteit niet aanwezig was om deze zeer druk bezochte vergadering tc openen. Het zou hem zeker zeer tot vreugde geweest zijn te zien, hoe deze zaal thans tot de laatste plaats toe bezet is Met een enkel woord leidde de Burgemees ter hierna den spreker, Felix Timmermans, bil dc aanwezigen in. De heer Timmermans ing zijn voor dracht oan met de opmerking, dat zeer velen de strekking van Pallieten niet kennen of ver keerd opvatten. Dikwijls is aan spreker ge- vreagd, of hij zelf Pallieter was, wat of er van Pallieter geworden is, waarheen Pallieter Ls vertrokken. Uit dit alles blijkt, dot er nog zeer velen zijn, die den inhoud van Po'lictCT riet begrijpen. Aan het werk Pallieter, zoo vervolgt spre ker, is een ander bock voorafgegaan, n.l. „De schemeringen van den dood". Want het schrij ven van een boek gaat niet ineens. Het gaat langzamerhand, bij stukjes en beetjes. Spreker vertelt verder hoe hij zich in zijn jeugd aange trokken gevoelde tot allerlei mysteries. De mysterie had voor hem reeds in zijn prille jeugd groote bekooring. Hij maakte dan ook veel studie van mystiek, spiritisme en allerlei -ismen meer, doch in al oré -ismen geraakte hij langszaom maar zeker verward. Al die ge weldige vraagstukken met zijn nog zwaardere oplossingen vielen hem te zwaar. Daarom werd hij er zich van bewust, dut hij zich uit al deze wetenschappelijke kwesties moet los rukken. Nn een verblijf .in het Walenland (Timmermans is van origine Katholiek Vla ming) ging hij naar een klooster aan de grens van Limburg en België, waar hij zich nog be zig bleef houden met een van zijn lievelings boekjes „La mystique noirt". Het gevolg von al deze studies over mystiek, spiritisme, enz. was, dat spreker een absolute vrees om te le ven, of zooals d*? Franschen zeggen, een „peur d© vivre", kreeg. Tenslotte besloot hij dan ook definitief zijn studies stop te zetten en naar huis te gaan. Langzamerhand kwam hij dan ook weer tot het gewone leven terug en was hij uit de studie dér verschillende -ismen. Hij zag nu weer de natuur en de lente in haar volle schoonheid. En toen spreker die schoo- ne lentenatuur weer met het gewone mensche- lijk© oog zag, toen is hij gaan schrijven, één bladzijde, twee bladzijden, drie bladzijden enz. Vier jaren lang heeft spreker aan dit boek, het bekende „Pallieter" gewerkt. Zoo is Pal lieter ontslaan. Vervolgens besprak dc heer Timmermans de verschillende figuren, die in Pallieter voorko men. Hij vertelt op onderhoudende wijze in zijn eigen typisch'? Vlaamsche dialect, hoe hij oan deze figuren is gekomen en waarom hij ze aldus laat optreden als zulks in Pallieter geschiedt. Door deze verklaring gaf hij de aanwezigen een duidelijk inzicht in de tot stand koming en de strekking van het boek Pallieter. Dat het publiek bij deze uiteenzetting nog al eens aanleiding vond om hartelijk te lachen, behoeft geen beloog. Dcch het typische en gemoedelijke Vlaamsche dialect geeft altijd iets humoristisch. Na een korte pauze vervolgt Felix Timmer mans zijn voordracht en vertelt van een por tret dat bij hem thuis hing, van een Annema- rie, welk portret bij een ieder bekend was. Aan dit portret bleek oen heele historie vast ta zitten, die spreker influencecrde tot het schrij ven van een boek „Annemarie". Na enkele geestige vertellingen, komt spre ker vervolgens tot zijn endere bekende boek werk „Het Kindeke Jezus". Om te gerakep tot den oorsprong van dit werk moet spreker eert en ander mededeelen uit het huiselijke leven zijner jeugd. Op onderhoudende en genoeglijke wijze vertelt spreker hiervan en lact zijn pu bliek hierdoor geheel en al meeleven in spTe- ker's jeugd. Ook hierbij was ruimschoots ge legenheid om eens hartelijk te lachen. Doch om ter zake te komen zij vermeld dat spreker's vader altijd verhalen vertelde, en één van die verhalen was het vertelsel van „Het Kindeke Jezus". De heer Timmermans g\?eft den inhoud van dit verhaal in grove trekken weer en deelt daarbij mede, dat dit verhaal grooten indruk op hem heeft gemaakt. Ook later, toen hij „ge wijde geschiedenis" leerde moest hij steeds aan dit verhaal terug denken. Ook kort na de oor logsverklaring moest spreker nog vaak zich dit verhaal herinneren, wanneer zijn moeder bad. En toen is in spreker de drang opgeko men om het boek „Het Kindeke Jezus in Vlaanderen" te schrijven. Met nog een enkele geestige vertelling be sluit spreker zijn vlotte causerie. De Burgemeester dankt hierna den heer Timmermans voor zijn onderhoudende voor dracht. Het publiek heeft genoten, dat lijdt geen twijfel. Waar de heer Timmermans, zoo ols hij zialf verteld had op school in zijn jeugd nimmer een eersten prijs verwierf, wil spreker hem thans den eersten prijs toekennen voor zijn buitengewoon interessante lering. Een do verend applaus, dat het talrijke pu bliek hiermede gaarne en van ganscher harte instemde. MUZIEK. Dirk Schëfer. „Musique intérieure", aldus heeft de fijne Fiansche stylist Charles Maurras een zijner laatste bundels gedoopt en die titel kwam ons voortdurend voor den geest, toen we gister avond luisterden naar het klavierspel van Dirk Schëfer. Ja, dat was ook „musique intérieure", innerlijke bewogenheid, die wij mochten beluis teren. Dat was ons innig in contact brengen met den geest van Beethoven en Chopin, diep door schouwd door den kunstenaar, die ons hunne heerlijke gedachten in klanken vertolkte. Zóó heeft hij voor ons doen leven dat geweldig epos dat met recht den naam van Appasionata draagt, dat ontroerend poëem van onnoemlijk lijden en geweldige worsteling, van diepen wee moed en berusting en herwonnen levenskracht, de geheele tragiek ven het leven van Beetho ven. Machtig heeft hii dat verheven kunstwerk voor ons opgebouwd, in de geweldige stijgin gen van het allegro assai, ons al de diepten van 'het gemoed van den grooten toondichter doen doorpeilen in het andante, ons den jubel doen hooren van het presto der finale. En zooals hij Beethoven in al zijn imposante grootheid voor ons heeft doen leven, zoo heeft hij na de pauze ons in inriig contact gebracht met dien anderen componist, wiens werken hij steeds met zooveel voorliefde speelt, nL Fré- déric Chopin. We hebben reeds vroeger geconstateerd, dat er zeker eene groote mot© van affiniteit moet bestaan tusschen de muze van dezen Poolschen toondichter en de kunstenaarsziel von Dirk Schëfer, want zelden hebben we pianisten zoo zeer den geest van Chopin hooren benaderen nis door hem in al de magische bekoring, die er van uitgaat en die ons bij elke auditie weer onder haren bon brengt. Het diepst hebben we dit gevoeld in de heerlijke cis-moll étude, dot verrukkelijke liefdes-duo, zooals men het wel eens genoemd heeft; op ontroerende wijze heeft Schëfer dit den vleugel laten zingen. Maar ook de schitterende zijde van Chopin weet hij in het licht te stellen, hvaarvoor de fis-m oil-polonaise hem de gelegenheid bood, evenals de Ecos- saise, die hij aan het slot als toegift gaf, toen het publiek, na de briljante vertolking von de Tausig-bewerking der Valse Caprice van Johan Strauss in geestdriftig applaus den kunstenaar hulde bracht. Wij danken onzen genialen landgenoot voor den avond van schoonheid, dien hij ons ook nu weder heeft doen beleven, en roepen hem gaarne een „tot weerziens" toe, met de beste wenschen voor zijn succes, nu hij zijne groote concerttoumée in binnen- en buitenland verder gaat voortzetten onder de voor hem zeker aller gelukkigste omstandigheden. H. SOCIËTEIT AMICITIA. Dansavond leden. Belanghebbenden herinneren wij nog even aan den donsavond voor leden, hedenavond in de Sociëteit Amicitia. EEN NIEUW VERKADES -ALBUM. Mijn Aquarium. Het zal velen, en niet alleen jongeren, een blijde verrassing zijn, dat de Verkade's fabrie ken thans voortgaan met de zoolang onder broken reeks plaatjes-albums. En hoe goed onze herinnering ook zijn aan de oude serie, het nieuwe album, waarvan de firma zoo vrien delijk was, ons een compleet exemplaar toe te jenden, overtreft deze nog zoowel uiterlijk als innerlijk. De hier door zijn lezingen bekende heer A F. J. Portielje verzorgde <3en inhoud zoodanig, dat het bock een betrouwbare gids kan zijn voor bezitters van een aquarium. Voor óe uit voering en artistieke leiding zorgde de kunst schilder Jac. J. Koeman, die met J. Voerman Ji. de plaatjes ontwierp, waarbij thans ook en kele op grooter formaat. De uitvoering van de plaatjes in offset-druk is zeer geslaagd, dit pro cédé leent zich wel bizonder goed voor dit werk. De mystieke sfeer van het aquarium is uitstekend getroffen in het in zwart, groen en wit uitgevoerde bandontwerp van den heer G Rol. Voor een luttel bedrag is dit prachtige boek bij de leveranciers van Verkade's artikelen ver krijgbaar, mogen vele ouders het hun kinde- ïen geven. De firma Verkaóe verricht met de uitgave een prachtig werk, en béwijst niet al leen, dat reclame maken een kunst is, maar dot het ook kunst kan zijn. AFSLUITING ELECTRISCHE STROOM. Op a.s. Zondag. Men deelt ons mede, dat in verband met werkzaamheden aar. het hoogspanningsnet, do clectrische stroom-levering a.s. Zondag van 's ochtends 9 uur tot 's middags 3 uur onder broken zal zijn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers boven de 18 jaar. 2 dagmeisjes, 1 dienstbode, 1 hulp in do huishouding, 2 agenten (verzekering), I huis* juffrouw (hotel), 1 buffetjuffrouw. Beneden de 18 jaar, 1 leerling-schildeT. Aanbiedingen van werkzoekenden boven de 18 jaar. 2 bankwerkers, 2 behangers-stofferders, 2 boekbinders, 1 boekdrukker, 5 boekhouders, 2 broodbakkers, 4 chauffeurs, 1 chocoladewer ker, 31 grondwerkers, 7 kantoorbedienden, 2 kontoorbedienden (vrouw.), 4 kantoorwerk sters, 2 granietschuurders, I borstelmoker, 1 smid-bankwerker, 1 monteur (gosovens), 1 auto-monteur 7 kleermakers, 1 kruideniersbe diende, 10 letterzetters, 1 loodgieter, 72 losse arbeiders, 3 machine-bankwerkers, 1 machi nist, 5 magazijnknechts, T metaaldraaier, 5 metselaars, 1 meubelmaker, 1 hulpmonteur (isoleerder), 1 naaister, 25 opperlieden, 1 rei* zJger, 1 melkventer, 1 koetsier, 1 concierge, 1 metercontroleur-ijker, 6 scailsters, II schoen makers, 2 sigarenmakers, 2 sigarensorteerders, 1 smid, 2 slagers, 1 stoker 4 stukadoors, 1 sui kerwerker, 1 tabaksbewerker, 20 timmerlieden, 1 voeger, 2 voerlieden, 2 wagenmakers, 4 waschvrouwen, 15 werkvrouwen, 12 wevers (9 ged. werkloos, 3 geheel), 2 winkeljuffrouw wen, 1 zadelmaker. Beneden de 18 jaar. 1 timmerman, 5 kantoorbedienden (mann.), 3 dagmeisjes, 2 winkeljuffrouwen, 2 kantoor bedienden (vrouw.), 1 steno-typiste. BURGERLIJKE STAND. Geboren Hendrik Pieter z. v. Jan Veldhuizen en Petro- nella Jacoba van Eykelenburg. Ondertrouwd Cornelis van den Broek en Aartje Af.ida Maassen. Jan van de Vis en Petronella VeenendaaL Antonie Vial en Willemina Kapteyn. Getrouwd Leonardus Servatius Gütz en Maria Geertrui- do van Eykelenburg. Henri Jacob de Vries en Marie Alma Hasch- ker. Overleden Thecdorus Wilhelmus Bonte, oud 78 jaar, echtg. van Johanna Geertruida Cornelia Hebing. Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stand 776.4 te Holyhead. Laagste stand 730.8 te Indö. Verwachting tot den avond van 10 Oct.: In het Zuiden zwakke tot matige N. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur; in het Noorden ma tige W. wind, zwaar bewolkt, wellicht eenige regen, des ochtends iets zachter. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 5 uur 50 miiv H' 439ste STAATSLOTERIJ. Vijfde of laatste klasse. Vierde of laatste week. Trekking van 8 Oct T925 (1000 loten). Ten kantore van den collecteur A C. Leln- weber te Amersfoort (Breestraat 26) zijn aan óe navolgende nummers te beurt gevallen Prijs von 1 70 883. Zonder prijs zijn uitgetrokken 924 en 13206 AGENDA Dagelijks Cinema Royal, Langestraat 129. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Biblotheek, Laantje 3. Bioscoop De Arend. Vrijdag-, Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond. Hotel „de Witte." Vrijdags en Zondags con cert Berg-Hotel. Zondag Thé-dansant. Lunchroom Princesse. Zondag middag- en avondconcert. 9 Oct Amicitia, Dansavond v. <L Leden. 10 Oct Amicitia. Araersfoortsche Kunst kring le concert U. S. O. onder Evert Cor nelis 8 uur. 12 Oct Amicitia. Concert de Koos. 'oulet Kwartet 8 uur. 15 October. Amicitia. Nutsavond, Spreker de heer G. Brettani 8 uur. 16—20 Oct Amicitia. Bioscoopvoorstellin gen. 19 Oct. Maison Vonk. Ver. van Huisvrouwen, Demonstratie „Hoover". 20 Oct. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen. Bro- vedo cn Pomona. Hnlf 3. 22 Oct. Amicitia. Gezelsch. Solser Hesse. De vierkante Pot 8 uur. 23 Oct. Amicitia. Concert Meyer—v. d. Berg. 24 cn 25 Oct. Amicitia. Kunst na Arbeid. 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 2