SPORTNIEUWS UIT DEN OMTREK. KORTE BERICHTEN. 1 Kind verongelukt Op den Hengeloschen weg te Bome klom het vijfjarig zoontje ven den arbeider V. op een paal van twee aanéén gespannen wagens. Het knaapje kwam te vallen en kreeg een der wielen over het lichaam. Het ventje was spoe dig dood. Typhus in de grensstreken. Te Delden zijn drie gevallen van typhus ge constateerd. De eerwaarde zuster Ludgera van het ziekenhuis te Delden, die de lijderes ver pleegde, is ook door de ziekte aangetast. Zij werd inmiddels voorzien van de Heilige Sacra menten der Stervenden. Proves-verbaal tegen een burgemeester. Men seint ons uit Leiden: Tegen den Voorhoutschen burgemeester is proces-verbaal opgemaakt wegens het valsche- lijk beschuldigen van heling van den bloemist J v. Dijk te Noordwijkerhout en het bij dezen in beslag doen nemen van bloembollen, zonder hiervan kennis te geven aan de politie te Noord wijkerhout. Inbraak. Gisternamiddag is ingebroken bij dr. Dooren- bos te Hazerswoude. Vermist wordt 500 aan tafelzilver en 200 in contanten. Een oneerlijke magazijnbediende. De magazijnbediende H. J. A. van de firma Vroom cn Dreesman te Haarlem heeft bekend, verschillende goederen uit het magazijn van die firma te hebben gestolen. De waarde van het gestolene bedraagt ongeveer 325. De dief stallen hebben sinds de maand Mei plaats ge had. Bercoving. Hedennacht zijn te Amsterdam twee mannen gearresteerd, die ervan verdacht worden schul dig, althans medeplichtig te zijn aan eene be- rooving, welke in een woning aan de Kerkstraat is gepleegd. Een Duitscher, die in deze woning op bezoek bij een vrouw was, is daar beroofd van een bedrag van 1 200. De beide verdachte mannen staan ongunstig bekend Luchtvaart. r HET VLIEGONGELUK OP SCHIPHOL. Crematie vlieger Hermann Hess. Onder zeer groote belangstelling heeft gis termiddag op "\Vesterveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van Her mann Hess. chef van den vliegtechnischen dienst der Nederlandsche Vliegtuigenfabriek, die Zaterdag op Schiphol om het leven is ge komen. Onder de aanwezigen waren het perso neel van het vliegveld Schiphol, met den chef, den heer Delloart; de heer A. Plesman, direc teur van de Kon. Luchtvaartmaatschappij; lui tenants Steup, Schliemer en jhr. Sandberg. van den militairen vliegdienst, en officier-vlieger Zeldenrijk, van den marine-vliegdienst. Er waren kransen van de Kon. Luchtvaart- Mij^ van het vliegveld Waalhoven, van de di rectie en van het personeel der Nederlandsche Vliegtuigenfabriek, van den heer Fokker, die in Amerika vertoeft, van de directie der Imperial Airways, van de directie van den Duitschen Lloyd, van de Aero Transport en van Aera Lloyd. Ing. B. Stephon heeft gesproken namens de Nederl. Vliegtuigenfabriek. Hij roemde Hess als een ijverig, zorgvuldig, plichtgetrouw en kun dig vlieger. Zijn taak was moeilijk en eischt groote veelzijdigheid en inspanning. Met veel toewijding heeft hij deze vervuld; hij was iemand, die het gevaar, verbonden aan zijn ar beid, kende, maar bet noodlot heeft hem toch verrast. Hij is gevallen op het veld von eer. Spr. roemde ook zijn vriendelijke karakter trekken en richtte daarna in de Duitsche taal een woord van troost tot de familie. Het was een kort leven maar een góed leven, aldus ein digde spreker. Vervolgens sprak een vriend, die ook roem de het groote talent van den overledene als vlieger. Deze kende de gevaren van het vak en was daarom nooit roekeloos. Spr. roemde ook de karaktertrekken van den overledene, die uitermate bescheiden was en dankbaar voor de kleinste vriendelijkheid, hem bewezen. Daarna daalde de kist, onder het spelen van ©en koraal van Hermann Wenzel. Een zwoger van den ovèrledene, de heer Kes- tel, dankte voor de groote belangstelling, waar na ook de as, schoonvader van den overledene, de heer Lampen, nog een woord van dank sprak. r DE KOOLHOVEN F. K. 33 IN HET BUITENLAND. Onder de deelnemers aan het Internationaal Luchtvaart-Congres, dot thans te Brussel wordt gehouden, wordt vooral de Koolhoven F. K. 33, het 3-motorig© verkeersvliegtuig, dat door de Nationale Vliegtuig Industrie te 's Gravenhage is vervaardigd, druk besproken. Men hoopt de machine tijdens het bezoek, dat aan het vliegveld te Evere zal worden gebracht, te kun nen bezichtigen. Er zijn vele afgevaardigden van luchtvaart maatschappijen voor aankoop van nieuw vlieg- moteriaal aanwezig. De Nederlandsche Industrie maakt een goede kans met de driemotorige Koolhoven F. K. 33. INTERNATIONAAL LUCHTVAART-CONGRES. De correspondent van het Hbl. te Brussel seint d d. 6 October Gisteren had in het Palais des Académies de plechtige openingsvergadering plaats van het derde internationaal luchtvaartcongres 22 landen zijn er officieel bij vertegenwoor digd, waaronder ook Nederland. Het Belgische comité van initiatief staat onder de leiding van generaol-majoor Van Crombrugge, chef van den Belgischen luchtvaartdienst. Tot de Ne derlandsche delegatie behooren jhr. Van den Berg van Heemstede, dr H G. Cannegieter, dr. E, B. Wolf en luitenant-kolonel Robert. De eerste vergadering werd geleid door den heer Anseele, minister van spoorwegen, waar onder ce Belgische luchtvaartdienst sedert ettelijke weken ressorteert. In zijn openings rede wees de heeT Anseele vocral op den ge weldigen vooruitgang, dien de luchtvaart sedert 20 jaar heeft bereikt, zoodat voorspeld mag werden, dat over tien jaar de luchtpost dienst overal zal zijn ingevoerd en over 20 jaar gansche karavanen de lucht zullen door kruisen. Wil de vooruitgang ecKter nog een sneller tempo volgen en de wetenschappen de vele moeilijkheden, die zich nog voordoen kunnen, overwinnen, dan waren, meendo Anseele, de ijver, de liefde en de energie van de congres gangers niet voldoende, doch de steun noodig van groote financieele en industrieel© organi saties, terwijl ook de staten krachtig helpen moeten, al worden vliegtuigen nog gemaakt en vliegdiensten nog ontwikkeld met oorlogs doeleinden. Toch was de heer Anseele er van overtuigd, dat hoe lager het peil was, docr do vliegkunst bereikt, hoe ruimer ook de univer seel© vredeswensch zich uitbreidde en die vrede zal ten slotte overwinnen. Bij dat vre deswerk sloot België zich gaarne aan en daarom heette de heer Anseele de congres sisten welkom. Nadat generaal Van Crombrugge het zeer uitgebreid programma van het congres had ontwikkeld en had aangekondigd, dat bij dc vroegere afdeeling ook een afdeeling toerisme en propaganda was gevoegd, werd het btrreau van het congres samengesteld en tot eere voorzitter weed minister Anseele gekozen eero-vice-voorzitteTs werden luitenant-kolonel sir Samuel Hoare en de heer Laurent Eynac, sous-secretaire d'état bij den Franschen lucht vaartdienst, tot voorzitter van het congres generaal Van Crombrugge. VerdeT werden een aantal vice-voorzitters benoemd, onder wie als buitenlander jhr. Von den Berch van Heemstede. Secretaris-generaal is kapitein Desoil. EEN AMERIKAANSCHE ZEPPELIN- MAATSCHAPPIJ. Berlijn, 8 Oct (H. N.) Uit New-York wordt gemeld, dat de New-Yorksche Zeppelin maatschappij goedkeuring van haar statuten volgens de wetten van Californië te Sacremento heeft verzocht Het aandeelenkapitaal zal 2 millioen bedragen, terwijl als doel der maat schappij in de statuten het bouwen van lucht schepen en van onderdeelen daarvan wordt ge noemd. AMERIKAANSCHE VLIEGWEDSTRIJDEN. Uit Mitchelfield (New-York) wordt gemeld, dat aldaar gedurende drie dagen verschillende snelvluchten zullen plaeis hebben, die Zater dag hup hoogtepunt zullen bereiken in den klassieken Pulitzer-wedstrijó. Onder de deelne mers bevinden zich de Franschen D'Oisy en Lemaitre en een groot aantal Amerikeansche civiele en militaire vliegers. De civiele wedstrijden bestaan in het drie maal over een traject van vijf mijl vliegen, ter ijl bij de militaire wedstrijden de vliegtuigen 15 maal over een traject van 12 mijl moeten vliegen. SIR SAMUEL HOARE NAAR BRUSSEL. Londen, 8 Oct (H. N. Draadloos). Sir Samuel Hoare, de luchtvoartminister, is vandaag met lady Hoare per vliegtuig naar Brussel ge gaan om daar de internationale luchtvaartcon ferentie bij te wonen. VLIEGONGEVAL. Uit Mitchel field (New-York) wordt gemeld, dat de opening der vliegwedstrijden gepaard ging met een ongeval. Een Amerikaansch vlieg tuig stortte neer bij den eersten wedstrijd en de pössagiers werden gedood. School- en Kerknieuws. VOLKSONDERWIJS. De aJgemeer.c vergadering te Am sterdam. Een rede van mr. H. Smeenge over de verslechtering van het Volksonderwijs. In het „American Hotel" te Amsterdam ving Zaterdag aan de Alg. Vergadering van „Volkst on derw ijs". De voorzitter, mr. Harm Smeenge hield een openingsrede. Spr. heette de aanwezigen we - kom en in het bijzonder Vieras, afgevaaidigde van het V. O. G. en <ïen heer Zei verder oud voorzitter van de vereeniging. Waardeerende woorden richtte spr. tot den onvermoeiden strijder voor het Volksonderwijs, den heer KI. de Vries en den nieuwen voorzitter van de afdeelinig Drenthe, den Keer Lezer. De bezuiniging vervolgde spr. die de vorige jaren aanving, is bezig door te werken. Op één Januari a.s. zullen vele leerkrachten op wachtgeld worden gesteld, zullen vele school lokalen komen leeg te staan en dat, terwijl ge durende de laatste jaren zoo vele schoollo kalen bijgebouwd zijn, dikwijls ten laste van groote financieele opofferingen voor de be trokken gemeenten. En zal ten gevolge van een en ander de toestand van Volksonderwijs verbeteren vroeg spr. zich of. Neen immers. Het zeer groote aantal leerlingen, per leerkracht zal in bijna allo gevallen nodeeligen invloed hebben op de vorderingen d©T leerlingen. Zal het wonder zijn, vroeg spr. als straks de periode komt, dat het beroep van onderwijzer ge schuwd wordt Waardevolle leerkrachten wor den eenvoudig aan den dijk gezet door het recht, dat de wet nu schenkt en waarvas in vele gemeenten gebruik wordt gemaakt om onderwijzeressen, die in bet huwelijk treden te ontslaan. Afgezien van het nadeel voor ondeiwijs door dezen maatregel, zei spr. k een onduldbare vrijheidsbeperking voor een groote categorie van ambtenaren, welk een ongeoorloofd ingrijpen van den Staat in het particuliere leven van tallooze vrouwen I (ap plaus). Gelukkig, vervolgde spr. zijn ei evenwel ge meentebesturen, die rich de taak van het schippersonderwijs blijven aantrekken en an deren, die erover denken daartoe oveT te gaan. Spr. bracht hulde aan wethouder Polak, voor hetgeen hij heeft gedaan voor de nieuwe school voor schipperskinderen, de Harm- Smc-enge-School te Amsterdam (applaus). Sp. wenschte dat de leden van Volksonderw.js hulde brachten aan oud Minister De Visser voor den arbeid, dien hij verrichtte- Het is waar, er waren dingen, die hij niet tot uitvoer kon brengen, maar dat lag niet aan hem. Wat de nieuwe Minister van Onderwijs betreft, spr. hoopte, dat het kern gegeven moge zijn, het openbaar en het bijzonder onderwijs te dienen, zoodot het ZQ1 medewerken tot de verheffing van ons volk. Erg hoopvol, zei spr., zijn wij er echter niet over gestemd, de nieuwe bo-j windsman moot er rekening mee houden, dat voortaan geen rijkssubsidie meer non de kweekscholen gegeven zal worden. Voor Volks onderwijs, meende spr., wacht een mooie strijd. Er zijn symptonen, die ciop wijzen, dat het openbaar onderwijs vele aanvallen, zal hebben te doorstaan. Toch, zei spr., zijn er feiten, die met vreug de mogen worden herinnerd. Wel is het te verheugen, dat het instituut Ouderraad zich meen en meer uitbreidt. Spr. eindigde met een woord von hoop voor de toekomst Do vergadering ging hierna over in huis houdelijke zitting. In de avondvergadering werd als 'id van het hoofdbestuur gekozen de heer J. Welleman, Burgemeester van Krabbcdijke. Het H.B. stelt voor in totaal bij te dragen 50 ann hoe schoolonderwijs voor schippers kinderen in Friesland de vei. voor Schippers kinderen in Overijsel en Dienthe; d© vereen. Schoolfonds v. Schipperskinderen Schutcevacr te Amsterdam; de Vereeniging voer Schippers kinderen te Groningen en de Vereeniging voor Schipperskinderen in Zuid-Holland. De Rekening en Verantwoording sloot in ontvangsten cn uitgaven met J 18.584,45 De begrooting voor 1926 bedroeg 23325.—. Aan de orde kwam een vooistel vnn het H B. om alleen, datgene te doen, wat ertoe strek ken kon art. 22 van de L.O.-Wet 1920 in dien zin te wijzigen, dot Ged. Staten niet meer vermindering van het aantal openbare scholen kunnen gelasten. Deze voorstellen werden aangenomen. Ten slotte dioeg de vergadering het H.B. op, zich tot de Regccring te wenden met het dringend verzoek, de wet van 30 Juni 1924 bij welke de invoering van het verplichte zevende leer jaar tot 1 Januari is uitgesteld, in te 'nekken. Het geneeskundig- schooltoezicht ten plattelande. In de Zondagmorgen heropende vergadering werd door den voorzitter welkom geheeten de heer Lous, hoofdbestuurslid van het NetL On derwijzers Genootschap. Aan de orde was het door een commissie uitgebracht rapport over het geneeskundig schooltoezicht ton plattelande. Door verschillende afgevaardigden weid ge zegd, dat hun afdeelin-gen zeer sympathiek tegenover het voorstel van het Hoofdbestuur, dac uit het rapport was voortgevloeid, stonden. Eenige vragen werden echter gesteld. Zoo vroeg de ofgevaaidigde van Hilversum of het gestelde maximum, n.l. 6000 kinderen per schoolarts niet te hoog geacht moet woracn Ook de financieele kwestie kwam ter spTake en de afgevaardigde uit Moordrecht vroeg wee beter is; geen toezicht, of geneeskundig schooltoezicht, opgedragen aan den gemeente arts. Rotterdam deelde mede, dat de ervaring mee dit instituut in zijn woonplaats niet schit terend was, terwijl daarentegen uit Almelo, Groningen, Deventer en Velsen berichten van zeer goede werking in die gemeenten gegeven werden. Tijdens de besprekingen was de heer Kete laar ter vergadering gekomen, die bij rijn bin nentreden met applaus werd begroet en door den voorzitter hartelijk welkom werd geheeten. Door den heer dr. C. L. Deyll, den voorzictex van de commissie, werden de verschillende vragen beantwoord en het rapport toegelicht. Deze gaf hierbij een historisch overzicht van den gang van zaken met dit schooltoezicht Ver dei zeide spr. dat de beste regeling is een Rijksregeling nu deze echter vocrloopig niet te verwachten is, meende de commissie te moeten voorstellen aan te dringen op Provin ciale regelingen, zooals er al een in Utrecht bestaat. Een aantal van 6000 kinderen achtce dr. Deyll niet te hoog en hij wees daarbij op Amsreidam, waar een goede regeling bestaat en waar ieder schoolarts ongeveer 8000 kin deren te onderzoeken heeft. Tijdens den duur der schooluren acht hij hij driemoal onderzoek noodig Het eeist bij het intreden van de school dan in het vierde leer jam en ten slotte bij het verlaten van de school, bij welke laatste maal dan tevens door den schoolarts zijn ad vies gegeven kan worden in verband met de beroepskeuze. Ook het bijzonder onderwijs moef van dit schooltoezicht kunnen genieten, er zijn daartegen aan die zijde wel hier en daar bezwaitn, doch die zullen steeds wel minder worden. No nog eenige bespreking werd het Hoofd bestuursvoorstel met algemeene stemmen aan genomen. Dit voorstel luidt De algemeene vergadering draagt het Hoofd bestuur op, te bevorderen, dat behoorlijke voorziening van geneeskundig schooltoezicht, overal in den lande tot stand komen provin ciale regelingen, in hoofdzaak op de wijze als in de provincie Utrecht reeds 'tot stand is gebracht. Daarbij moge worden in acht genomen a. Elke provincie woi'dt verdeeld in districten, in elk waarvan een district s-beroeps-sch ooi arts wordt aangesteld, bij welke verdeeling in dis tricten men steeds van een belangrijke ge meente als centrum uitga, terwijl het aantal aan eiken schoolarts toe te wijzen school kinderen in geen geval boven de 6000 stijge b. Ook nadat alle in een district gevestigde gemeenten hun medewerking hebben verleend, moet het Provinciaal bestuur de algemeen© leiding behouden c. de combinatie van Schooltoezicht met andere takken van geneeskundige Overheids- zoig (zuigelingenzorg,. tuberculose- bestrijding) kan voor het platteland baar voordeelen heb ben d. medewerking van afdseüngen van het Groene of Witte Kruis kan vooxal met het oog op de voor den schoolarts noodzakelijke hulp van een verpleegster van groot belang rijn. De schriftelijke en mondelinge vragen van het M. U L O. Het voorstel van de afdeeling Amsterdam, luidendeDe algemeene vergadering draagt hot Hoofdbestuur op, een commissie tc be noemen, die een onderzoek instelt noar do schriftelijke en mondelinge vragen van het M. U. L. O.-examen en die daaraan zoo noo dig voorstellen indient tot vereenvoudiging van het examen, werd namens die afdeeling toegelicht. Vooral werd gewezen op de gestelde eischen ten aanzien van werken van literaire waarde, die door de kinderen gelezen moesten worden en op de vreemde vrogen, die op dc examens gebreid zouden worden. Zoo werd gezegd, dat gevraagd zou zijn, waarom Amoud cn Ottclijnc (uit ,.Het huis Lauernesse" van Mevr. BosboomToussaint) niet tot een huwelijk waren gekomen I En wie de verpersoonlijking der rechtzinnigheid is in „Fei cb'nand Huyck" 1 De heer Lobstein uit Hilversum bestreed het voorstel zeer krachtig cn op een aantal gron den. Hij noemde dit voorstel een beschuldi- ging tegen het U. L. O.-exomen, die allerminst verdiend was. Doot hem werden andere cita ten gegeven uit de boekjes, die op de U. L. O -scholen gebtuikt worden. Tal van sprekers voerden over dit voorstel het woord Na een langdurig debat werd het bij hoofdelijke stemming met T46 tegen 109 stemmen aangenomen. Voorwaarden voor den bouw van nieuwe bizondero scholen. De voorstellen van do afdeeling Moordrecht luidende 1. Het Hoofdbestuur bevordere, dat in de wet op het L O. de volgende of soortgelijke bepaling wordt opgenomen. Aan de aanvraag voor nieuwbouw of veT- grooting van een bijzondere school wordt niet voldaan, indien d© in de gemeente aanwezige schoolruimte dc in verband met het oantal leerplichtige kinderen benoodigde ruimte met TO pet. overtreft. 2. Het Hoofdbestuur bevordere, dat de in de wet of bij Koninklijk Besluit nauwkeurige omschrijvingen gegeven worden van de voor waarden, waarop de hondroekeningen op de iijsten vnn bijzondere scholen mogen voorko men, vooral ten opzichte van de kinderen. 3. Het Hoofdbestuur make een regeling, waarbij de ofdeelingcn en hoofden van scho len, bij vertrok van een leerling kennis -geven aan de afdeeh'ngen cn hoofden eeneT school in de plaats van vestiging, werden na een kor. te bespreking mee algemeene stemmen aange nomen. Aan het slot van dc vergadering dankte de heer Mieras de door den voorzitter bij de opening der vergadering tot hem gerichte woorden cn hij zei toe dat het N O. G. steeds schouder aan schouder zou blijven staan, waar het gold de verdediging van de belangen van hei Openbaar Onderwijs. Nadat door den voorzitter van do afdeeling Amsterdam, dr. Marsman, dank was gebracht voor do leiding van d© vergadering aan den voorzitter van het Hoofdbestuur, mr. H. Smeenge, werd dc vergadering gesloten. UTRECHTSCHE JACHTVEREENIGING. Openingsrit op 8 October. Dat da liefhebberij voor het jachtrijden steeds toenemende is en dat de U. J. V. daar door groeit cn bloeit, bleek, klaar als de dag, u»t de groote opkomst voor dezen eersten rit, die de vereeniging in het nieuw-begonnen sei zoen organiseerde, zoomede uit de animo, wnarmedo daaraan deelgenomen werd. Niet minder dan 35 dames en heeren vereenigden zich gisteren ten 2 uur nam. aan het station Biithoven om onder leiding van den jager- meester, de kapitein-adjudant Higly, een paar frissche galops door de bosschen en over dc heide van ons mooie Stichtsche landschap te maken. Het waren de dames mevr. Gooszen (Ede), juffrouw Van Stolk, Van Lingen, Van Elden, Van Leent, Mol (Bussum) en ter Kuile (Enschedé), en de heeren kapitein Van Olóen, Schouten, Wijnoldie Daniels, Drossoerts, de luitenants Bremer, Küppers van der Minne (2), von Tekelenburg, le Fèvre dc Montigny, Swart, Boodt, Insinger, Korten, Rasch, van Midden dorp, Gooszen (Ede), Luitwieler en Van 't Lin- denhout, de heeren Kwint, jhr. Loudon, baron von Dedem, Marsman cn Eberson, de kornet ten Van Dijk en Koert In zijn welkomstwoord, vóór den aanvang der jacht, sprak de voorzitter een speciaal woord van welkom tot den res. luitenant In singer, die, na het ongeval, dat dezen sympa thieken ruiter 2 jaren geleóen overkomen was, voor het eerst weer medereed. Een heerlijke galop over dc ruime heide van het vliegveld Soesterberg, welwillend beschik baar gesteld door den commandant van de Luchtvaartafdeeling, leidde naar de heide bij de Stompert. Op den Stompcrt aangekomen, liet de jagermeester het talrijke gezelschap een oogenblik genieten van het immer-mooie uit zicht, dat vanaf diens top geboden wordt. Van daar ging het parcours door de prachtige bos schen van het oude, romantische landgoed „de Paltz", waartoe de Gebr. van der Kroll bereid willig toestemming verleend hadden. De laot- ste run bracht het veld over de heide „de Pan" safe and well nabij Biithoven terug. Daar klonken de gebruikelijke three cheers op den jagermeester, ingezet door de oudste der deelnemers. De U. J. V. heeft het nieuwe seizoen goed ingezet. En, gezien de ontworpen jachtrege- ling 1925/26, is er geen kans, dat de animo zal verslappen. Het programma biedt elk wat wilslichte en zware jachten, snipperjachten, een jacht achter de honden, dressuur- en springoefeningen, cross countries, zoomede een hunt ball. „ONS BELANG." Do Algemeene Vergadering hier ter stede. Een motie aangeno men. Op de Algemeene Vergadering der Ondrr- ofliciers-vereeniging „Ons Belang", die giste ren in het Jaarbeursgebouw te Utrecht oanving cn heden wordt voortgezet, is gisteravond bij acclamatie de navolgende motie aangenomen De Vereeniging van Onderofficieten „Ons Belang", ih Algemeene Vergadering bijeen op 8 en 9 October 1925 in het Jaarbeursebouw te Utrecht gelet op de vele onbillijkheden welke voorkomen in de thans geldendo salaris schalen gezien het feit, dat de tegenwoordige selerissen reeds een ochterstand hebben doen ontstoon in de gezinnen der onder officieren von oordeel, dot de solnrisschalen weder dienen te worden verhoogd naor de be ginselen ais door de commissie Idenbtrff en Van Oorschot aangegeven en tot sala risbedragen als voor de onderofficieren noodig is, om zich in hunne positie be hoorlijk in do maatschappij te kannen handhaven van oordeel verder, dat een- nood- nitkcering in het jaar 1925 noodig is om in den ontstanen achterstand eenigermate te voorzien, ten bedrage van een maand salaris met een minimum van TOO.—; Besluit deze motie ter kennis te brengen van Zijne Excellentie den Minister van Oorlog en van den Minister-President, met verrock wel medewerking te willen vrr- leenon totbovenbedoelde maatregelen om de onderofficieren uit hunne tegenwoor dige armelijke toestand op te heffen. ALGEMEENE BOND VAN POLITIE PERSONEEL IN NEDERLAND. Een congres in het Jaarbeurs gebouw. De Algemeene Bond van Politiepersoneel in Nederland zal op 20 en 21 October a.s. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht een vcr- volg-congres houden, in oansluiting op het eenigo maonden geleden gehouden congres. Dc vergadering zal op den eersten dog des middags te 12 uur aanvangen. 4:i!f STAATSLOTEBIJ. Vijtde Ki.asse. Zestiende Lijst. Trek king ran 8 October. /KMM met premie van 30.0UU No. 10318. 1500 No. 0133, 027». f 1000 No. 1603, 18050 400 No. 217», 40»t, 4190, 4427, 14091. 200 No. 3785, 1»»5, 8308 9700, 12129, 20547. 100 No. 3293 5995, 6133, 9610, »»88, 10355, 15350, 18163, 13772, 20545. PltlJ'/.LN VAN ƒ70. 80 2224 5165 783S 11224 14402 16143 13303 02 2352 615» 7840 11206 1457» 10188 13330 103 2378 6183 8022 11311 14655 10713 18350 20o 2066 6281 8103 11481 14075 16340 1-371 22» 208» 6294 84»4 11183 14727 lt>301 18387 324 300» 5337 8-521 11484 14788 1674» 18392 33» 3092 534» 890» 11500 1481» 16-03 1S457 430 3181 53.59 8977 11079 14936 17011 18402 4o» 3199 5430 8978 11765 14978 11057 I-ÖIU 488 3221 6430 9109 12036 15087 17122 18092 606 3353 5439 9203 12180 15131 If 137 K-874 742 337» 6577 9283 12343 15143 17133 18878 706 3433 679.5 9316 12416 16152 17282 18910 883 3834 5861 9334 12423 15193 J 7361 19001 997 3837 6881 9359 12467 16207 17366 19231 1049 3910 6960 9385 12463 15306 1(369 19376 1169 3912 6190 9451 12635 15307 17604 13717 1243 3923 0299 9538 12694 15341 17662 19755 1329 3934 0024 9591 12787 16346 17688 19953 14bo 4138 6643 9880 12953 16416 17693 19954 1507 4373 6668 10156 13041 15430 1(616 20OS6 1526 4434 6815 10443 13047 16453 17676 20358 1587 4547 68."5 104.52 13104 1.5109 17681 20371 1660 4519 C879 10541 13176 1649.3 17768 20502 1700 4733 7091 10671 13496 15501 1(787 20519 1(53 4739 7177 10676 13531 16607 17962 20550 1813 4705 720» 10954 13.582 16620 17974 20578 1814 4869 7415 10996 13767 15746 1M151 20.595 1911 4877 7480 11005 13769 15889 1818» 20710 1934 4947 7619 11068 13990 16023 1-26,5 20711 4967 75.58 11127 14280 16076 1»276 20749 2081 6033 7793 11178 14374 16099 lr288 2U977 NIETEN. 3 2599 5076 8085 10550 63 2601 6125 8U96 10592 86 2610 5220 8113 10696 133 2627 6233 8123 10650 157 2629 5267 8128 10672 173 2711 6297 8136 10099 197 2706 5325 8168 10722 216 2783 5419 8172 10737 221 2397 5414 8239 10743 239 2914 6498 8267 1081S 400 2967 5506 8278 10834 404 5988 5523 8326 10355 441 302 1 5547 8340 10886 465 3060 55.57 8368 10890 471 3117 5586 8379 10896 4-39 3155 5616 8380 10926 491 3162 5619 8384 10976 495 3183 5625 8395 110-16 510 3212 5674 8442 11064 611 3266 5801 8470 11152 600 8268 5812 8505 11160 606 3289 5893 8524 11205 658 3326 689-1 R516 11241 606 3334 5807 8628 11249 670 3340 5904 8610 11258 681 3365 5973 8645 11261 682 3359 6993 8618 11278 747 3470 6049 8669 11298 759 3482 6069 8722 11335 781 3490 6070 8779 11347 802 3499 6091 8792 11395 840 3501 6211 8843 11399 878 3535 6217 8854 11423 924 3516 6218 8870 11443 944 3.576 625.5 8915 11488 091 3591 6268 8946 11490 1008 3645 C292 8961 11S17 1050 3659 6295 8965 11.519 1059 3667 6107 8993 11604 109] 3673 6356 9058 11633 1127 3679 6362 9032 11649 11.50 3700 6368 9091 11651 1210 3712 6374 91.5.5 11682 1233 3760 6385 9236 117.34 1265 3767 6421 9289 11747 1279 3769 6447 9338 11751 1327 3797 6469 9347 11894 1366 387.3 6530 9373 HS63 1397 3881 6594 9380 1198.3 1426 3887 6600 9417 11991 14.33 .3988 6607 9423 12029 14.52 4004 6617 9424 12062 1499 4026 6848 9427 12094 1522 4079 6860 9-164 12202 1527 4151 688.3 9472 12239 16.30 4174 6952 9194 12253 1559 4246 6995 9578 12285 1627 4262 7001 9657 12407 1643 4291 701.5 9682 12434 108.5 4.312 708,3 96S5 124 7 7 170.3 4321 7088 9731 12490 1739 4326 71.30 99.50 12492 1770 4337 7197 995.5 12494 1803 4339 7200 9962 12511 1809 4409 7203 9997 12570 1818 44/6 7308 10044 12573 1839 4497 7323 1U0S0 12574 1843 4600 7.333 10102 12600 1846 4586 7353 10109 12615 1882 4.590 7337 10122 12664 1928 4610 7393 10139 12721 2095 4030 7419 10145 12773 2103 4655 7572 10168 12774 2109 4659 7618 10246 12792 2153 4664 7640 10268 12794 21-58 4675 7677 1U293 12798 2231 4690 7696 16295 12802 2232 4774 77.81 10355 12804 2- 1 4779 7744 10327 12854 2320 4796 7762 10:132 12932 2.360 4804 7792 10344 12984 -'372 .2 789.5 10346 13040 244.3 4834 7908 10384 1.3049 2161 4846 7911 10387 1.3074 2106 4896 7946 10389 1.3111 2485 4904 8014 10416 13186 2546 4933 8050 10118 13161 2518 4956 8059 10485 .3161 2-561 4997 8065 10488 13187 2575 5065 8066 i"511 13174 In do vorige lijst stond; niet, 13! 87' 15811 18567 13206 15828 18570 13264 15875 18641 13280 15901 18667 13284 15913 18678 13344 16014 18723 13360 15927 18730 13467 15935 18737 13502 15963 18731 1.3510 15968 18800 13670 1.5976 18803 13677 15983 1881.3 13702 16006 18871 13707 16061 18993 13726 16067 19033 13788 16O90 19061 13789 16137 19062 1.3814 16165 19071 13859 16202 19083 13867 16209 19095 13881 16243 19101 23900 10259 19150 139.35 16289 19183 13011 16298 19201 139S6 16300 19211 14011 16327 19267 11068 10380 19331 14093 16159 19349 14123 16505 19365 14178 16526 10108 14212 16547 19431 14229 16573 19464 14230 1C583 10513 14245 16689 19320 142.51 16603 1 9.543 14274 16675 19.569 14278 16678 19655 14284 lOCai 196.58 14300 16693 19719 14318 16699 19726 14400 16779 19746 14439 16829 19782 14461 168.57 19863 14498 16864 19889 14522 16037 19916 14523 169.55 19921 14.541 16980 115130 14564 16991 19960 14625 1702.5 19962 14713 17102 19972 14730 17294 19973. 14731 17220 19080 14325 17227 20026 14340 17289 20043 143.50 17293 29057 14904 17308 20981 14951 17346 20193 15008 17376 20132 16C10 17503 20143 15019 1752» 20224 15079 17534 20278' 15083 17656 20303 15101 17664 20357 16102 17676 20382 15112 17683 20113 15141 17692 20467 15181 1"694 20196 15253 17732 20510 15323 17749 20511 15348 17760 20528 15368 17762 20618 10383 17882 20622 15-387 17969 206261 15143 179»1 20664- 154.54 18019 20671. 15457 18023 20673 15461 18082 20676 1-5472 18096 20690 15502 (103 20737 16560 13121 20742 1.5579 18150 20766 15609 18206 20769 15613 18230 20»OS 15617 18298 2089ft 15655 18309 209.52? 15692 18314 2096P, 15746 18497 2090» 15795 13516 2099«! 15805 18537 I 17715 m Ik «J - a .we, --4»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 7