STADSNIEUWS, Weer komt Laren op het Quickdoel aanstor men, de linksbuiten zet voor, een schot volgt, maar Bakker reót. Na eenig heen en weer ge- trap breekt rust aan met 10 voor Laren. In de rust worden de kansen druk besproken en men is het er algeineen over eens, dat als er hard doorgewerkt wordt kan er gewonnen worden. Na de thee dodelijk een aanval van Quick maar óe back van Loren redt, dan weer een aanval van Laren, Van Goor redt, weer komt de bal bij de voorhoede van Laren, maar nu is het Houboer dio keurig redt; steeds koml Laren terug, de linksbinnen schiet in maar Bakker redt vallende. Steeds woester valt La ren aan, een scrimage voor het doel, maar Wout redt keurig, op óen grond liggende met 3 man Op zidh. Bakker is keurig op dreeg en voorkomt in eer mal en zekere doelpunten. Aan val van Laren en onhoudbaar voor Bakker wordt no. 2 in het net geschoten. Na nog eenig heen en weer getrap fluit de scheidsrechter, die zijn dag niet had, einde. Zondag a.s. met dezelfde opstelling tegen B. F. C. en er kan worden gewonnen. 's Gravelond I—A. P. W. C. 2-4. Om twee uur stellen beide elftallen zich op. 'sGraveland telt 2 invallers, terwijl bij A. P. W. C. M. Jansen de plaats van Van Putte in neemt. A. P. W. G wint de toss en de mid- oor van 's Gr. brengt den bal aan 't rollen. De A. P. W. G-voorhoede neemt het leder over en trekt direct ten aanval. Baadje lost het eer ste schot op 't vijandelijk doel, maar de kee per redt. Het terrein is zeer slecht, waardoor de spelers weinig controle over den bal heb ben. Een vliegend schot van J. Snijders wordt door den 's Gr. keeper goed gestopt. Bij een plotselingen aanval van 's Gr. gaat de bal cor ner. Deze goed genomen wordt door den mid- voor hard op doel gesdhoten, maar keeper Gouw redt al vallende schitterend. Na twintig minuten spelens krijgt A. P. W. C. een vrijen 'rap te nemen. J. Snijders plaatst den bal naar Baadje, die met een vliegend schot zijn club do leiding geeft 01. Even later is het de xechts-half Jansen die met een onverwacht schot den stand op 0—2 voor A. P. W. G brengt, 's Graveland doet vergeefsche pogingen om het spel te verplaatsen, maar het gelukt hun niet om aan den druk te ontkomen. Bij een volgenden A. P. W. C.-aonval wordt Geurtsen vlak voor doel op ongeoorloofde manier t<?g€n den grond gewerkt en de scheidsrechter kent penalty toe. Baadje plaatst zich achter den bal cn kogelt dezen onhoudbaar in het 'sGt.- doeL O3. 's Graveland valt verwoed aan en keeper Gouw krijgt eenige harde schoten te verwelken, wat hij naar behooren doet. Bij een s Gr.-aanval veroorzaakt Jansen een penalty, welke door Van Dolderen in een doelpunt wordt omgezet. I3. Direct daarop een 'A. P. W. G-aanval en de rechtsbuiten Geurtsen schiet van af de zijlijn nummer 4 in het 'sGr- doel 1'4. Even later is het rusten. Na de thee is 'sGr. het eerst in don aanval en de A. P. W. G-keeper krijgt al dadelijk een hard schot van Van Dolderen te verwerken. Bij een A. P. W. C.-aonval komt H. Snijders alleen voor den 's Gr. keeper te staan, maar zijn te zacht schot wordt door den keeper weggewerkt. «Gr is nu sterker en telkens weer trekken zij 'en aanval, maar de achterhoede von A. P. W. C weet van geen wijken. Telkens komt de 's Gr.-voorhoede terug en bij een dier aanval len is het de mid-voor die met een harde schui ver het tweede doelpunt voor zijn club maakt 24. Even later moet de links-half van A. P. W. C. wegens een enkelblessuur het veld ver iaten. 's Gr. valt verwoed aan, maar de achter hoede van A. P. W. C. geeft geen krimp en stuit eiken aanval. Keeper Gouw stopt achter eenvolgens eenige schoten naar behooren. Bij een volgenden 's Gr.-aanval schiet de linksbin nen over. Bij een vluggen aanval van A. P. W. C. schiet de linksbuiten Dasselaar naast, wat even later door Geurtsen wordt herhaald, 's Gr. doet verwoede pogingen om den achterstand in te halen, maar A. P. W. G met de overwin ning in 't zicht weet van geen wijken en als de scheidsrechter, welke goed voldeed, einde blaast, heeft A. P. W. C. haar derden wedstrijd in deze competitie gewonnen. NaardenAmf. Boys 13. Door hun uitmuntend spel over alle linies hebben de Boys dezen wedstrijd verdiend ge wonnen. De Boys stellen zich op zonder hun eminenten linksachter Duijf, wegens ziekte. Naarden telt eveneens een invaller. De Boys trappen of. N. neemt het leder over, maar de bal wordt achter geplaatst. De N.-keeper krijgt zijn eerste schot te stoppen, waarna direct 2 corners op zijn heiligdom worden genomen, zonder resultaat. Kraak krijgt ook werk, doch bezweert voorloopig het gevaar. Als een Boys- aanval is gebroken, stormt de N.-voorhoede op de A. B.-veste af, de rechtsuiterst schiet. Kraak weet wel te keeren, dit blijkt echter achter de doellijn te zijn geschied. 10. Onmiddellijk na den aftrap zwermen de wit- baadjes voor den N.-keeper en na goed sa menspel doelpunt Kraak jr. onverwachts. T—I. N. forceert een corner, welke weggewerkt wordt. Beurtelings verkeeren beide doelen in gevaar, de verdedigingen weten stand te hou den, zoodat de rust aanbreekt met gelijken stand 11. De thee schijnt de Boys goed te hebben gedaan, hun spel is thans af. 'Als Naarden heeft naast geschoten, vallen de Boys krachtig aan. Een corner is het resultaat, welke Kraak tegen de lat kanjert. De Boys zijn thans in de meerderheid, hoewel N. gevaarlijke uitvallen doet. Van Meeteren speelt een goede partij en het is ook deze speler welke met een fraai schot 'A. B. de leiding bezorgt. 12. Naarden geeft 't nog niet op, doch vindt de A. B.-ver- dediging in vorm, speciaal Biezenbosch. N. krijgt na stevig doorzetten een prachtkans, welke door overschieten wordt verknoeid. En kele corners op het A. B.-doel bewijzen, dat N. niet stil zit, doch het helpt niet. De Boys- vooihoede speelt zeer goed samen en de N.- keeper doorstaat benauwde oogenblikken. N. raakt vermoeid, waarvan de Boys profiteeren om door middel van v. Meeteren op sublieme wijze den voorsprong te vergrooten. I3. Het spelpeil zakt nu aanmerkelijk en als de schcids- Tedhter einde aankondigt, staan de Boys met 3 gespeelde en gewonnen wedstrijden aan den kop. Over het spel der Boys dezen keer niets dan lof, allen hebben hard en goed gewerkt. Volhouden, volgende week tegen Bussum. Amf. Boys II deed eveneens goed. werk door Duiven-elftal II met 70 to slaan. SOESTERBERG-A. V. G 0-3. Als om twee uur scheidsrechter Olikan be ginnen fluit blijken beide partijen volledig. G Sablans brengt het leder voor A.V.G aan het rollen. De bol zweeft al dadelijk voor het Soes- terbergdoel. En het spel is nog geen tien minu ten oud of A. Jansen doelpunt uit een prachtig aangegeven bal I—0. Socsterberg hierdoor niet ontmoedigt valt dadelijk flink aan doch vinden de A.V.G-back's in schitterenden vorm. Voorel de Graaf redt enkele malen keurig. Ook A.V.G probeert het weer eens maar tot de rust brengen zij het echter niet tot doelpunten. Na de rust is het weer dadelijk A.V.C. dat voor het Soesterberg-doel zit. G. Jansen krijgt den bal toegespeeld en twijfelt geen oogenblik om den stand op 2—0 te brengen. Soesterberg kan het echter niet verder brengen dan enkelo verre schoten die door den keeper goed worden gestopt. Dan is het weer A.V.G dat verwoed aanvalt, waarbij de mid-half uitblinkt. Bij een doorbraak van A.V.C. schiet M. Meskes num mer drie in het net. A.V.C. blijft maar aanvallen en dan is het weer G. Jansen die een doelpunt maakt en door den scheidsrechter niet toege kend wordt. Direct hierna is het einde en heeft A.V.C. een verdiende 3—0 zege op Soesterberg behaald. KORFBAL. Amersfoort—Bilthoven I4. Amersfoort speelde gisteren haar eersten thuiswedstrijd. Eon woord van huid© dient uit gesproken te worden aan het adres van de comm. v. materieel en helpers, welke het korf- bolvcld tot in de puntjes verzorgd hadden cn verder aan de dames, welke een tearoom in richtten, die hot verblijf op Birkhoven zeer veraangenamen kan. Voor den aanvang vond nog'een huldiging plaats van captain Snapper, dio op een bijzondcren staat van diensten als speler kan bogen. Men zou na deze mooie inleiding meenen, dat A. haar eersten thuiswedstrijd moest win nen en de blauwwitten zelf hadden daar goede hoop op. Dot het een nederlaag werd, is te wijten aan hun aanvalsspel, dat niet voor ver betering vatbaar schijnt te zijn. De eerste aanval was het slechtst, door zenuwachtigheid van enkelen, mislukte olies. De tweede aanval was beter, doch hier speelde men veel te veel naar Groot, een kapitale fout. De derde aanval was het minst slecht. Hier speelde ech ter W. Jans geen enkele bal naar zijn partner v. Wczep terug. Bovendien speelden de A. da mes een te ondergeschikte rol, waaraan be halve de heeren ook zij zelf schuld hadden. Om circa half drie wordt begonnen en het begin is voor B. Als de A.-annval na eenigen tijd meer te doen krijgt, blijkt het daar mis te zijn. Zenuwen spelen voorol een der dames parten. De blauwwitte verdediging is minder safe, al dient gezegd te worden dat de Bilt- hoven-aanval het beste deel der ploeg is. Na een kwartier doelpunt „Tjang" voor Bilthoven, hetgeen hij na een kwartier herhaalt. De vakverwisseling is A. gunstig. De A.-ver- dediging houdt de B.-aanval thans góed in be dwang en het midden zet den aanval flink aun het werk. Succes blijft echter uit en spoe dig is het rusten en theedrinken. Na rust is A. doorloopend iets sterker ge weest dan B., echter zonder er in te kunnen slagen den achterstand in te loopen. Door een! blunder van een der A.-dames slaagt Schudel er in B. een 3—0 voorsprong te geven, welke hij eenigen lijd later mooi tot 40 vergroot De 3e aanval weet na vele mislukte pogin gen de eer voor Amersfoort te redden, dank zij een goed schot van v. Wezep. Amersfoort is de laatste 10 minuten veel sterker, doch tot doelpunten komt het niet meer en met 4—1 komt het einde. De uitslag is zeer zeker ge flatteerd voor Bilthoven, doch een nederlaag heeft A. verdiend. Bij goed veldspel dat do blauwwitten demonstreeren, behoort nu een maal gced aanvalsspel om tot resultaten te komen. Een volgende maal beter I VERZOEK AAN ONZE SPORTCORRES- PONDENTEN. Wij verzoeken H. H Spcrt-correspondenten beleefd hunne vers!- „coveei mogelijk te bekorten en het pop: i slechts aan één zijde te beschrijven. KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter openbare kennis, dat de joarlijksche uitloting van obligatiën der geld- leeningen, door deze gemeente aangegaan, zal plaats hebben op 10 November a.s. des na middags te 2 uur ten stadhuize. Amersfoort, 9 October 1925. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, v. Randwyck. De Secretaris, K. Kaan Jzn. KENNISGEVING. Raadsvergadering De burgemeester van Amersfoort Gezien art. 41 der Gemeentewet Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrij dag den 16 October a.s., des namiddags ten 7 ure. Amersfoort den 10 October 1925. De Burgemeester voornoemd, VAN RANDWLJCK. VERGADERING VAN DEN GEMEEN TERAAD. Agenda voor as. Vrijdag. De agenda voor de vergadering van den Ge meenteraad op a.s. Vrijdagavond te 7 uur ten stadhuize, luidt als volgt 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Benoeming van een commissie van on derhoek inzake verbetering van de scholen 4 en 5 (Lange Beekstraat). 3. Voorstel van' B. en W. inzake samensmel ting van de diensten Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht en Woningbedrijf en benoeming van een adjunct-directeur met rap port van de commissie ad hoe. 4. Mededeelingen van B. en W. naar aanlei ding van het rapport der Commissie van on derzoek naar de werking der Centrale Boek houding. 5. Advies van B. en W. naar aanleiding van ccn adres van het bestuur der Christelijke Na tionale scholen, houdende verzoek dc noodige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van leermiddelen voor de school aan de Ancmoonstroat. 6. Advies von B. en W. naar aanleiding van het verzoek van H. J. Packbiers e.o., bewoners van perceelen Liendertscheweg tot het plaat sen van hekwerk langs hunne perceelen. 7. Voorstel von B. cn W. tot uitgifte in erf pacht van een perceel grond aan den Heili- genbergerweg aan L. Oudshoorn to Oegst- gecst. 8. Voorstel van de Commissie ad hoe voor de wethouderspensioenen, tot intrekking van de bestaande verordening en tot vaststelling van een nieuwe verordening. 9. Voorstellen van de Commissie van wet geving tot aanvulling van de verordening be treffende de straatpolitie. 10. Voorstel van de Commissie van wetge ving tot het vaststellen van een verordening op het venten van melk op Zondag. 11. Advies van B. en W. op het adres van het bestuur der Buurtvereeniging 't Sosje woar- bïj geprotesteerd wordt tegen de huurverhoo- ging en verzocht wordt watervoorziening in de Gaslaan en verlichting in de Sluisstraat en Gaslaon. 12. Rapport der commissie ad hoe naar aan leiding van het verzoek van K. de Waal om toestemming tot het verkoopen von bier op het terras van zijn kiosk aan de Barchman Wuytierslaan. 13. Reclame schoolgeld gymnasium, dienst 1924-1925. GARNIZOEN. Kapitein J. Dwars van het 22e regiment in fanterie is overgeplaatst bij het 5e regiment infanterie alhier DIENSTPLICHT. Joarlijksch onderzoek. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis van belanghebbenden dat zij op Dins dag 3 November 1925, 's voormiddags 10 uur aanwezig moeten zijn in het Militair Tehuis in de Lange Beekstraat alhier, tot deelneming aan het onderzoek voor verlofgangers, in uniform gekleed en voorzien van alle tot de iritrustig behoorendc goederen, voorzoover deze zijn uitgereikt of zelf zijn aangeschaft AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING. Ie Abonnementsconcert U. S. O. Evert Cornells had voor dit concert een greep gedaan uit de meeste groote stijlen, welke de orkestlitteratuur bezit. De achttiend'- eeuwsche Mozart, gevolgd door de thans levende, jonge componist Honegger, dan Die- penbrock en Mahler óók muziek van deze dagen en na de pauze Beethoven. Als inleiding tot een serio orkest-avonden in een seizoen kon men zich mogelijk een andere samenstelling van programma denken, moei lijk zal men er een vinden, welke een betere samenvatting der verschillende stijlperioden is dan deze avond. De muziek von Mozart bij do pantomime „Les petits riens" is een cyclus van 12 kleine stukken voorafgegaan docr een ouverture. De partituur is na de Parijsche première (1778) verloren gegaan, en werd eerst later weerge vonden. Merkwaardig is het, dat dezo parti tuur twintig stukken bevat, waarvan er zes door een ander zijn gecomponeerd. Wat zeker van de hand van Mozart was, werd vereenigd. tot de thans bekende orkestsuite, waarin ver schillende details en thema's voorloopers blij ken te zijn van latere werken. Het as niet zonder belang, dat de toehoorder eenige bijzonderheden omtrent de muziek, welke hij te hooren krijgt, weet. Zoo al niet, dat de muziek „verklaart" behoord' te worden, men is toch in ieder geval georiënteerd en daardoor meer toegankelijk voor typische stijlschoonheden. Daarbij komt, dat de mu ziek de eenige kunst is, waarvan men zeer moeilijk positieve herinneringen bewaren kan. Alles vervluchtigd bij den gemiddelden [toch niet klank-ongevoeligen] toehoorder vrij spoe- Men moge het dus als een gemis voelen, det het programma geen andere toelichting gaf dan de vermelding der data. Want, aangezien de muziek riict altijd is geweest een weer* spiegeling der tijden van haar ontstaan,, maar mogelijk cn veeleer een ijle, broozo meditatie was over de verloren schoonheden van vroe ger, helpen ons de jaertallen in sommige ge- vollen bitter weinig. Arthur Honeggcr's Pastorale d'été is een fraai getimbreerd orkeststuk, waarin de pas torale gedachte een vorm heeft gevonden, welke ondanks zijn soepelheid een goede, bijna klassieke structuur bezit, 't Is nieuw-romontiek van het goede soort I Diepenbrock schreef zijn muziek bij de Vogels, aangevuurd door zijn begeestering voor de schoonheden der klassieken. Hij heeft niets gedaan zonder noodzaak, van binnen uit, en heeft niets geschreven wat niet een zuivere realisatie was eener m uzik a al- m enschel ijk e bewogenheid. Deze vijf stukjes voer orkest, wie heeft hiervan niet genoten I Het zou ons te ver voeren, alle stukken van het programma achteraf te bespreken. Er is geen noodzaak voor. Wie belang stelt in goede en goed-uitgevcerde orkestmuziek, zal zeker niet ontbroken hebben op dit concert. Maar toch verdient de heer Cornelis, de man, waarop hoe langer hoe meer de opmerkzaam heid gevestigd b 1 ij f tmeer belangstelling de aandacht en de erkentelijkheid van het publiek dot aanwezig was, kon meen ik niet grooter zijn. Het orkest bestond uit de zoogenaamde „kleine" bezettingeen getal wat zich juist leende voor de uitvoering van de kleinere symphonische werken van dezen avond. We dienen wel te bedenken, dat de muziek uit de tijden van Mozart en Beethoven uitge voerd werd door „klein" orkest in zoogenoem de „Academiën." Deze academiën waren abonnementsconcerten door den componist zelf ingesteld en werden bezocht door een klein ge tal belangstellendenongeveer vierhonderd was meestal het maximum. In sommige lei dende kringen der muziek-wcreld komt nu het streven naar voren om langzamerhand van de .monster" orkesten af te zien, bij het reprodu- ceeren van achttiejuT-eeuwsche en nieuwere hedendaagsche muziek en daarvoor de zooge noemde kleine bezetting te nemen. Dat dit „klein" orkest niet de minste indruk wekte van weinig klankvolumen te bezitten, bewees we] de uitvoering der eerste symphonie van Beethoven, welke onder Cornelis' buitenge woon krachtige en toch buigzame leiding tot ccn der meestgcslaegde stukken vnn den avond behoorde. Het hout klonk in deze kleine ruim te zeer fraai, evenals de beide hoorns en trom petten het strijkers-ensemble leek mij in Mozart nog niet ingespeeld op de kleine zaal Het minste geluid is hoorbaar, zoodat men de pianissimi ook inderdaad met het meeste ver trouwen pianissimo kan spelen. Maar dit kleine bezwaar werd gaandeweg beter en in Diepenbrock, Mahler en Beethoven klonk het, of wij in Amieitia niet anders gewend waren dan de abonnementsconcerten van 't U. S. O. P. Ts. ORGELBESPELING. A^. Vrijdag in do St. Joriskcrk. Gaarne vestigen wo de aandacht op de or gelbespeling in de St. Joriskerk op Vrijdag avond a.s. 8 uur te geven dóór onzen stadge noot den heer A. J. C. Mooy. Deze orgelbe speling is de laatste van dit seizoen, hetgeen voor velen een reden te meer zal zijn om dezen avond bij te wonen. Medewerking verleent dit maal de heer Jon van Rijsselberg (bariton) te den Haag. Deze keuze van solist mag als zeer gelukkig beschouwd worden, gezien de ons toe gezondene pers-beoordeclingen, waaruit we het onderstaande ontleenen Orgelbespeling Gr. Kerk te Nijmegen. „Het machtig geluid v. d. zanger J. v. R. „vulde glansrijk de gewijde hooge ruimte „bijzonder begaafde zangergevoelvolle „voordracht." (Nijm. Courant). Uitvoering v. gewijde muziek te Leeuwarden. „Er was maar één roep over dozen sympa- „thieken zanger I Iemand, die zulk ccn pracht- „orgaan heeft en zoo warm-tin telend zing t, „moet wel alle deuren voor zich zien open gaan." (Willem Zonderland Leeuw. Cour.). Orgolbespeling to ZwolleOverijs. Cour. „De zanger J. v. R. heeft ons overweldigd". Orgelbespeling te Helder. Heldcrsche Cour. „Zijn prachtig sonoor en vol geluid.... „Diep ontroerend was „Petrus Klage." Orgelbespeling te Gouda Dagbl v. Gouda. „Do zanger J. v. R. beschikt over een schoon „baritongeluid buigzaam en melodieus." RADIONIEUWS. H. D. O. programma's voor deze week. Maandag 12 October! 5—6 uur nam. Kinderuurtje. 6.457.15 Halfuurtje voor de Huisvrouw (Gooische Huishoudschool). 7.15—7.30 Radio kwartiertje door den heer R. Swierstra. 7.408. De heer Spoon met zijn zingende konaries. 8.10. Concert Declamatie. Het HD.O. orkest Mej. Truus Best (declamatie). Dinsdag 13 October 8.10. Concert Mevr. Truus het Lam de Bruyn (sopraan). Het HD.O. orkest o-l.v. Fr. Lupgens. 8.40—9.20. Lezing door prof W. Stem van Leeuwen, Leiden. 9.20. Concert (voortzetting. Woensdag 14 October 68. Vooravond Concert. Het HD.O. orkest. Donderdag 15 October 68. Vooravond Concert HD.O. orkest. 6.457.15. Halfuurtje voor óe Huisvrouw (R.K. Huishoudschool). 8.15. Uitzending vanuit het Concertgebouw te Amsterdam. Vrijdag 16 October. 8.10. 8.40. Kamermuziek door H. H. leden von het H.D.O. orkest. 8.40. 9.20. Lezing door Prof. Dr. J. Boeke, Ui recht. 9.20. Kamermuziek (Voortzetting). Zaterdag 17 October. 8.10. Opera avond. Fragmenten van de Ope ra „Caimen" (Bizet). Julie de Stuers. Mien Bouwmeester. Verheydt. Chris óe Vos cn Paul Pul. Het HD.O. orkest onder leiding van Fr. Lupgens. lederen werkdag 12 uur en 7.30 Politiebericht. 8 uur Koersen, weerberidht vanwege hel Persbureau Vaz Dias te 'Amsterdam. 10 uur Nieuwsberichten vanwege het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. COLLECTE ROODE KRUIS. De opbrengst. De opbrengst von de op 3 dezer gehouden collecte van het Roode Kruis bedraagt 1240.60. - POLITIENIEUWS Korte berichten. Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen den bestuurder van een outo, <Üe gister avond zijn wagen onbeheerd en niet verlicht op den openbaren weg had achtergelaten, hoe wel het uur waarop de lichren moeten worden ontstoken reeds voorbij wes. Tegen een persoon is proces-verbaal opge maakt terzake overtreding van de arbeidswet. Een wielrijder, die na den daarvoor vast- gestelden tijd een rijwiel zonder lichr bereed is deswege geverbaliseerd. In hot politiebureau is aar* vier personen nachtverblijf verleend. KANTONGERECHT. Uitspraak in strafzaken. H. J. v. d. K. te Bameveld strooperij 2 of I d R. S. idem idem 3 of 3 d. G. S. te Lunteren idem 2 of I d. W. S. te Amersfoort dronkenschap /1'2 of 12 d. W. H. te Delft idem 15 of 15 d. J. B. te Voorthuizen, zonder recht op wei- lord loopen 15 of 30 d. N C. te Maam, overtr. kieswet 2 of 3 d. H. P. te idem idem 2 of 3 d. M. v. V. idem idem ƒ2 of I d. J. v. d. B. te A'foort, overtreding ÏJkwet 1 of I d. en verbeurdverkl. gewicht. J. B. te Baarn idem 2 maal I of 2 maal 1 d. en idem gewichten. J. H. ten H. te Baom overtr. Invaliditeitswet 8 of 8 d. A. A. to 's Hage met auto over een rijwiel pad rijden 25 of 10 d. E. B. te A'foort waren ten verkoop voor handen hebben dio niet voldoen aan de ge stelde eischcn 35 of 35 d. G. H. M. L. idem idem 20 of 20 d. G. S. te Scherpenzecl idem ƒ30 of 20 d A. v. B. te Hoevelaken te snel rijden 10 of 3 d. ,C. R- te Akkrum idem idem. J. G. P. te Beverwijk idem idem. J. v. d. K. te Bilthoven idem 8 of 304 J. W. te 's Hoge idem ƒ15 of 3 d. W. M. te R'dam idem 10 of 3 d. P. B. te Rijswijk idem 20 of 3 <L T. B. idem idem 10 of 3 d.< W. W. te Soest idem 10 of 3 d. W. R. te Utrecht idem 10 of 3d. C. A. K. te Hillcgom idem 10 of 3 d. f C. R. te A'dom idem ƒ15 of 3 d. G. dc J. te Bussum idem 20 of 3 d. J. C F. te A'dam idem 20 of 3 d. NACHTDIENST APOTHEKERS. Rectificatie. In ons blad van jl. Zaterdag stond onder de nachtdiensten der apothekers abusievelijk ver meld de naam van den apotker W. A. von den Bovcnkamp. Belanghebbenden zij er op gewezen, dot deze week alleen de apotheker dr. W. A. M. Kalk man (firma Vermolcn) dienst heeft AGENDA, Dagelijks Gnema Royal, Langestraot 129. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Muur huizen 9. Leeszaal Handelsregister, Arnhemschew. 23. Theosofische Biblotheck, Laantje 3. Bioscoop De Arend. Vrijdag-, Zondag-, Moondag- en Dinsdognvond. Hotel „de Witte." Vrijdags en Zondags con cert. Berg-Hotel. Zondag Thé-dansant. Lunchroom Princessc. Zondag middag- en avondconcert. 12 Oct. AmidtJa. Concert de Koos. noulet Kwartet 8 uut. 15 October. Amieitia. Nutsavond. Spreker de heer G. Brettani 8 uur. 16—20 Oct Amieitia. Bioscoopvoorstellin gen. 19 Oct. Maison Vonk. Ver. van Huisvrouwen. Demonstratie „Hoovcr". 20 Oct. Amicitio. Ver. v. Huisvrouwen. Bro- vedo en Pomona. Half 3. 22 Oct. Amieitia. Gezelsch. Solser Hesse. De vierkante Pot 8 uur. 23 Oct. Amieitia. Concert Meyer—v. d. Berg. 24 en 25 Oct. Amieitia. Kunst na Aibeid. 8 uur. 26 Oct. Amieitia. Ver. v. Huisvrouwen. De monstratie plastisch dansen mej. To Hanrath. „The New Edison"., (firma Klein). 29 Oct. Amieitia. Amersfoortsche Kunst kring Javoansche Dansavond Jodjano 8 uur. 30 Oct. Remonstr. Kerk. Nederl. Prot Bond. Lezing Ds. W. Banning 8 uur. 31 Oct. Amieitia. Amersf. Opera Ver. Die Zauberflöte. In Nov. „De Poth". 'Amersfoortsche Kunst kring: Tentoonstelling van schilderijen in par ticulier bezit. 1 Nov. Amieitia. Amersf. Opera Ver. Die Zauberflöte. 5 Nov. Remonstr. Kerk. Nederl. Prot. Bond. 6 Nov. Amieitia. Concert de Koos. Sigrid Sneevoigt. 7 Nov. Amieitia (Foyer) 's middags. Lezing Mij. t. Nut v/h. Algemeen. 7 Nov. de Arend. Ver. v. Hulsvrouwen. Kin dervoorstelling, Kellcnbach's poppenspel. 8 Nov. de Volk. Uitvoering Do Stem des Volks. 10 Nov. Amieitia. Ver. v. Huisvrouwen. De monstratie schabloncercn. UTRECHT. Stadsschouwburg: 12 Oct. N.V. Het Schouwtoorvcel. „Haar groote dag" (abb.) 8 uur. 13 Oct. Jubileumvoorstelling mevr. de Vos—? Poolman. „Om het Kind". 8 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Klezano Henrietta Jncoba d. v. Jan van 'c Hoenderdaal en Sietjc Hamwijk Aalbert z. v. Aaibert van 't Hazeveld en Alyda Alberta van de VisBernard Joseph z. v« Frederic Constant Huygen en Catharina Hcn- drijca Woltring. Overleden: Wilhelmus Johannes van Wandelen oud 76 jaar echtg. van Anna van der Linden Johanna Maria Terlingen oud 67 jaar wed. van Petrus Marcus Nijenhuis Rijk van Appeldoorn oud 43 jaor echtg. van Gerardina Hcndrika de Kruijf. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 5 uur 45 min. telefonisch Weerberloht Naar waarneming in den ochtend van heden l Hoogste stand766.5 te Isafjord. Laagste stand: 741.9 te Vardö. Verwachting tot den avond van 13 October: Matige tot zwakke N.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, overdag zelfde temperatuur, 's nachts kouder. wisselkoersen. Off. Not. Niet Off. Nol* 10 Oct. *25 12 Oct. 12 uur 12.01* Berlijn 0.59.24 0.59.24 11.46 Brussel* 11.29 1138 Zwitserland 48.01 48.01 Weenen 0.35.15 0.85.15 Kopenhagen 60.25 60.30 Oslo 50. 49.70 Stockholm* 66.77} 66.75 New-York* i 2.48% 2.48*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 3