ONZE ILLUSTRATIES VROUWELIJKE VLIEGERS. Mejuffrouw Maryse te Parijs heeft haar brevet va* 'iviatrice gehaald. Zij is de tweede Franeche vrouw die er In slaagde dien titel te veroveren. Het is nu een kwart eeuw geleden, dat dank zij o. m. het werk van wijlen Jan Veth een poging, om Amster- H. Q. Welle, de vermaarde auteur diedoor een dam zijn historische Pesthuys te ontnemen, kon worden afgeslagen. Maar opnieuw moeten allen, die 't wel meenen Amorikaansche juffrouw beschuldigd wordt plagiaat ge- met de eigen-aardige schoonheid van de hoofdstad, te wapen worden geroepen, nu de helft plus een van den pleegd te hebben met een onuitgegeven boek der Yankee- Amsterdamschen Raad opnieuw tot afbraak besiootl Een afbeelding van de binnenplaats van 't Pesthuva. schrijfster, 't Zal wel een handige reclame-truc zijnl Een merkwaardig beeld van moderne afweermiddelen voor polltle- •«aenechen tegen 't boevongllde. De (Berlljnsche) agenten zijn geheel gehapoaal en staan lól gsrasd. voor sen Inval l Op het graf van den dichter O. 8. Adama van 8cheltema« op de begraafplaats Westerveld, Is bovenafgebeeld monumentaal gedonkteeken geplaatst. Hst Is een, uit zandsteen ver vaardigde, vrouwenfiguur, die In treurende houding bloemen op het graf legt. Het monument Is vervaardigd door den beeldhouwer TJIpke Visser te Bergen. Zondag was 't een eeuw geleden, dat Johann Strauss werd geboren; Strauss, de onvolprezen componist der juichende, levensblije „Wiener Muslk". De krachtige zlgeunerkop van den Weenschen Walsenkoning Koning Chrlstiaan van Denemarken als deelnemer aan een schletwed- 'strijd te Kopenhagen. ENGELAND'S BESTE MELKLEVERANCIER. Dit corpulente koebeest zullen onze landbouwende lezers met belang stelling gadeslaan, 't Is „Millantae Mayflower", een meervoudige Engelsche kampioen, die den Basham Cup, plus drie andere bekers en een gouden medaille won, o. m. voor het behaalde record In k melkproductie. zijn een 10.000 tal Darwin-tulpbollen in het nieuwe Dam-plantsoen geplant. In 't voorjaar zal de Amsterdammer don een kleurenweelde zien prijken. Een parade van het bolsjewistische leger te Moskou. Links de graftombe van Lentrn

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1925 | | pagina 8