MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Verzoekschriften aan do Ncdcrl. Spoorwegen. Het departement Amersfoort van de Nedcr- landsohe Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft aan de directie der Nederland- scho Spoorwegen verzoekschriften gericht be treffende de verbetering van de spoorwegover gangen en aansluiting van de ochtendverbin ding naor den Haag en Rotterdam Wij ont- leenen aan deze verzoekschriften de volgcndo inutatio Spoorwegovergang bij dc Nijver- heidsstraat. Moet deze overweg noodzakelijkerwijze voor het publiek reeds zeer dikwijls gesloten worden tengevolge van de vele daar passeerende trei nen, erger is hot, dat dit bovendien nog her haalde malen moet geschieden wegens het rangeeren van diverse goederen- en personen treinen daar ter plaatse. Waar deze overweg de verbinding vormt van de stad en station met het fabrieks- en het z.g. Soesterkwartier, kunt U zich het ongerief en het tijdverlies indenken voor de vele personen en voertuigen, die hierdoor dikwijls 15 tct 50 minuten en meer worden opgehouden. Spoorwegovergangen bij de Grootc cn Kleine Koppel Ook deze overwegen moeten uit den aard der zaak veel gcslotcn^wojden wegens het aan tal passeerende treinen. Treinen echter, ko mende uit de richting Nijkerk en Apeldoorn, die het station niet direct mogen binncnloopen, worden gestopt voor een signaal, staande ter hoogte van de gasfabriek. Hierdoor blijven langere treinen (de klacht geldt voornamelijk goederentreinen) juist* staan op de genoemde overwegen en versperren daar het verkeer. Wellicht zal dit bezwaar te ondervangen zijn, indien deze tre'nen worden opgehouden bij het vóórsein, ten Oosten van den overweg bij dc Grooto Koppel. Wat betreft d> ochtendverbinding naar Rot terdam en den Haag he<?ft het departement de Directie der N. S. verzocht het daarheen te willen leiden, dat de trein, die 7.45 v.m. uit Amersfoort vertrekt, officieele aansluiting geeft op een trein, die 8.21 v.m. uit Utrecht vertrekt in de richtingen Rotterdam en Den Haog. VEREENIGrNG VOOR SLECHT- HOORENDEN. Ledenvergadering. De ofdeeling Amersfoort van de Verccni- ging tot bevordering der belangen van Slecht- hoórenden zal a.s. Maandagavond te 8 uur in Hotel Monopole een algemecne ledenver gadering houden. Behalve de gewone huis houdelijke punten noemt de agenda nog een voordracht met lichtbeelden over „Het Mis- dee'de Kind" door den voorzitter van den j Rand van Arbeid alhier, den heer Ad. ter Cock. Ten gerieve der aanwezige slechthoo- renden zal een grocpstelcfoon aanwezig zijn. x VEREENIGING „NEDERLANDSCH ..^JFABRIKAAl/'. Een ofd. Amersfoort in voorbereiding. Naar men ons mededeelt, worden er te dezei stede pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een plaatselijke ofdeeling al hier van de vereeniging „Nederlondsch Fabri kaat". In een in dit nummer voorkomende ad vertentie waarnaar wij gaarne tevens ver wijzen wordt een oproep gedaan om zich als lid op te geven bij den correspondent te de zer stede. De vereeniging „Nederlandsch Fn- biskaat" -leeft ten doel de bevordering van de ontwikkeling van de nationale nijverheid en van den verkoop van Nederlendsche artikelen als deze gelijkwaardig zijn met buitenlandsche. Een algemeen nationaal landsbelang aldus Wij laten thans nog enkele bizonderheden over deze vereeniging en hare werkwijze vol gen. Een uiteenzet'ing van de Vereeni ging „Nederlandsch Fabricoat". Het is een algemeen wereldverschijnsel, dat, bij de ontwikkeling van een land en bij de toe name van bevolking de omstandigheden waar onder men leeft veranderen. Zulke veranderingen vertoonen zich r.iet in eens, zij gaan geleidelijk en dringen gewoon lijk eerst tot de menschen door, als zij er reeds geruimen tijd zijn. Vroeger was Nederland in de eerste plaats een land van landbouw, handel, verkeer en vis- scherij. De industrie enkele uitzonderingen daargelaten had zich nog niet tot dot peil ontwikkeld als in verschillende andere lar.dcn. Die tijd is voorbij, en vooral in dc laatste vijf en twintig jaren heeft de nijverheid in Ne derland ce,n zeer hooge vlucht genomen Maar omdat gedurende zoovele jaren wij voof nijverheidsvoortbrengselen in vele geval len op het buitenland waren aangewezen, is het wel te begrijpen, dat nu nog bij velen on zer dc meening bestaat, dat de Nederlandsche niiverheid in verschillende gevallen niet de ver gelijking met het buitenland kan doorstaan. Dit is echter niet het geval. Niet alleen voor wat de kwaliteit betreft, ook wat de prijs aangaat, hehoeft, in het algemeen gesproken, geen Nederlandsch product te wor den beschouwd als achter tc staan bij het bui- tenlendsch fabrikaat. En nu is het doel, dat de vereeniging „Ne derlandsch Fabrikaat" zich stelt, al onze land- genooten te overtuigen van het groote belang, dat er in is gelegen aan voortbrengselen uit ons eigen land de voorkeur boven van uit het buitenland ingevoerde artikelen te geven, in dien het Neóerlandsche product ten minste niet duurder en even goed is als het vreemde arti kel. Nederlandsch Fabrikaat" is geen fabrikan ten-organisatie, zij beoogt de bevordering van de algemeene nationale welvaart, en tracht dit te deen door óe oogen onzer landgenooten te openen ten aanzien van een vraagstuk dat, zeer zeker in den tegenwoordigen tijd vooi ieder van zoo bizonder groot belang is. De opmerking wordt wel eens gemaakt, dat de bevordering van den verkoop van Ner»er- landsehe artikelen uitsluitend een fabrikanten- belang is. Een eenvoudig voorbeeld zal duidelijk ma ken, dat dit in het geheel niet het geval is. Nemen vrij eens aan, dat gij iedere week een ons koekjes koopt van 20 cent per ons, dan maakt dat per jaar f 13.52. Uw winkelier ontvangt dus 13.52 cn be houdt voor zichzelf ongeveer 3.52, terwijl dc fabrikant van de koekjes f 10 ontvangt. Waren het buitenlandsche koekjes, die gij kooht, dan gingen die f 10 naar het buitenland. Hadt ge koekjes gekocht, die hier in het land worden gemaakt, dan had de Nederlend sche fabrikant de koekjes geleverd en daar voor 10 ontvangen. Laten wij nu eens zien, waar die 10 blijven. Meel 60 cent, suiker 2.50, eieren cn melk f 2.00, verpakkingsmateriaal 50 ctv dus dn totaal aan grondstoffen f 6.50. Voorts zal aan arbeidsloon ongeveer f 1.50, aan vracht 30 cent, aan steenkolen voor de ovens en drijfkracht ongeveer 10 cent worden besteed Tenslotte moet nog rekening worden gehouden met de algemeene bedrijfskosten van de Ncdcrlandsche fabriek, waaruit onderhoud van gebouwen, onderhoud cn vernieuwing van fabrieksinstallaties, loonen van kantoorperso neel cn van vertegenwoordigers cn reclemckos- ten moeten worden bestreden. Bij slot van rekening brengt dus het weke- lijksche ons koekjes van Nederlandsch fabri kaat welvaart voor velen, verschaft werk cn brood aan talloozen, die in geen enkel opzicht met de vervaardiging van die koekjes zelve ver. band houden. En dit is niet alleen het geval bij het koopon van koekjes, het is van toepassing voor alle fabrikaten, die elk Nederlander zich degelijk* aanschaft. De voorkeur voor hetgeen in het buitenland wordt vervaardigd, dot blind, dat redeloos ver trouwen in het beter zijn van het Engelse1^ loken, het Amerikaansche schoenwerk, de Zw - sersche chocolade, de Duitsche chemicaliën enz enz. heeft geen zin meer, au hier te lande dot alles even ffoed wordt vervaardigd. Hot is het eigen belang, dat ieder onzer landgenooten er toe moet brengen zoo moge lijk aan Nederlandsch fabrikaat de voorkeuT boven ingevoerde waren te geven. COMITÉ WATERSNOOD. Verloting Postel, fnteekcnlijsten. Bij de verloting van het pastel „Birkhoven" an den heer Van Weezei Errens, op Woensdag 3 Februari, is de prijs getrokken door de jong ste padvindster, ten deel gevallen aan nummc 831. Op vertoon van het lot kan het paste» thans eiken werkdag ten Stodhuize worden in ontvangst genomen. De totale opbrengst, be- loopende 744.50, is aan het Comité afgedra gen. Den schenker van den prijs en allen, die op onderscheiden wijze medewerking hebben verleend tot het bereiken van dit mooie resul taat, betuigt het Comité hierbij zijn dank Von deze gelegenheid maakt het tevens ge bruik een verzoek te richten tot degenen die door misverstand nog een niet afgehaalde in- teekenlijst met eenig daarop ingeschreven bo- drag voor het Comité onder hun berusting mochten hebben. Men gelieve dan* ter afhaling daurvnn, kennisgeving te doen toekomen, vóór 15 Februari, aan het Secretariaat, Wijers- straat 5. WELDADIGHEIDSTHEE. De opbrengst. Dc totale opbrengst van de Afternoon-tca der Huishoudschool bedraagt, na aftrek van onkos ten 651.75 Dit bedrag is aan het watersnood- comité ter hard gesteld. Het kussen, waarop het lot no. 42 is gevallen, werd nog steeds niet afgehaald. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS. Tc dezer stede zijn verkocht 44,774 zegels met een ovcr- bedrug voor „Het Kind" van 1000.- Het plaatselijk comité deelt ons mede, dat hier ter stede zijn verkocht 44,774 weldadig heidspostzegels, "waarvan het overbedrog, dat ten bate van „Het Kind" zal strekken, nrim 1000.— bedragt. Het comité meent met dit resultaat tevreden te mogen zijn, te meer waar de zoo onverwacht noodzakelijke hulp, die dc vrecselijke waters nood, juist in die dagen eisohte, de mildadig- heid voor een blijvend maotschoppelijk werk onwillekeurig eenigermate moest remmen. Dank brengt het comité dan ook aan de Amersfoortsche ingezetenen, die door aankoop der postzegels dit schoone doel hebben ge steund, dank in het bijzonder aan de pers, den directeur van het postkantoor, en aan al de genen, die met bereidwilligheid en ijver op ver schillende wijze hebben medegewerkt, waaraan voor een niet gering deel het succes te dan ken is DE VERNIKKELTRUC OP DE MARKT. Een waarschuwing van bevoegde zijde. De directeur van den Keuringsdienst voor Waren voor het gebied Utrecht schrijft ons Op de weekmarkten worden herhaaldelijk aon den man gebracht steentjes of fleschjes met een vloeistof, waarmede het mogelijk zou zijn aljerlei metolen voorwerpen, rijwielen, lam pen, muziekinstrumenten enz. zeer snel en ge makkelijk tc vernikkelen. Het steentje moet vol gens den koopman in azijn worden gedoopt over het voorwerp gestreken, waar men dit wil vernikkelen, waarna de bestroken plaatsen met een doek kunnen worden blank gepoetst Op de markt' vertoont zich dan een prachtige blinkende „nikkcllaag" op hot bewerkte voor werp Thuis komende cn den steen der vernikkclaars beproevende, blijkt het den koopers niet mo gelijk om na te doen wat hun op de markt is voorgedaan. Geen wonder, want zij kennen de truc niet. die de marktkoopman heeft aangewend. Dez<- gebruikt n.l. inplaats van azijn een verdunde oplossing van een kwikverbinding. Hij vernik kelt dus niet zijn proefstuk, maar brengt ei een laagje metallisch kwik op aan. Geeft de koopman een fleschje met de kwik- oplossing dan kan men daarmede alleen een kwiklaagje op het voorwerp aanbrengen en de vreugde over het nieuwe glimmende opper vlak ven korten duur, omdat het kwikzilvc- spoedig vervluchtigt en het voorwerp wee: even onoogelijk achterlaat als het was. De kwartjes, c»ie dus door deze vernikkelenrs worden ongestreken, zijn voor de koopeTS weg/ gegooid geld. Men late zich derhalve niet beef nemen door schoone voorspiegelingen. POLITIENIEUWS. Korte berichten. Tegen een persoon is door de politie proces verbaal opgemaakt inzake overtreding van dc arbeidswet. Eenige wielrijders zijn bekeurd wegens het fietsen over het trottoir. Door de politic is een persoon aangehouden die nog ccnige straf te goed had. Hij is naor Utrecht overgebracht RIJKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen. 1003: „Courant de" Dagblad. Het Nieuws vj d. Dog, Havik 18b. Abonnementen, Adverten- tiën. Adres-verandering. 990: Hus, J. J. van. Handel in kruideniers waren, Amhemschestraot 277. 1004: Mflders, C. F. A., Iste luitenant Infan terie, Schaepmanloan 4. 1002: Schep, .J, lid der firma de Gooijer- Jansen cn Schep, Fr. van Blankenheymstroat 25. 1003: „Telegraaf de", Dagblad, Havik 18b. Abonnementen, Advertentiën. Adres-verande ring. Wijzigingen. 508: Gornizoensburcau, Langegracht, in H. v. Viandenstraat 15. 510: Grobbink, J., in: Schuit L., Pluimvee voeder, handel in aanverwante artikelen. Hof 7 536: Hertzinger, H. van Lenneplaan, in Ka- pelwcg 12. 997: Kloosterman, R., in: Bakker en Timmer man, schilders en behangers, handel in aanver wante artikelen. Kampstraat 25. 435: Sasbach, G. J., in: Sasbach-Rischcn, mevr. W., coiffeuse, Utrechtscheweg 77. Vervallen aansluitingen. 430: Amersfoortsche melkinrichting. Tuin straat 20. 469: Gazan, I., Wilhelminastroat 31. 237 Levinson, M., Arnhemscheweg 42. 702: Peper, W., Sigarenmagazijn, Stations straat. 943: Teulings, Mr. Alf., Muurhuizen 21. 45: Tol, Gebrs. von, Lageweg 1. 880: Vecnendaal, W., Smederij Arnh. weg D 8. 557: Wolfswinkel, H., Utrechtschestr. 30. BURGERLIJKE STAND. Geboren Jannus, z. v. Harmen Buitenhuis en Johanna von Drie. Elbcrta, d. v. Hendrik Bouwman cn Evertjc van Kommer. Gijsbertha Mathilda, d. v. Karei van Lambal- gen en Mathilda Hendriksc. Elise Closina, d. v. Gerard van Renselnar en Elise Clasina Wijnbergen. Gehuwd Harmen Mijndcrt Morren en Franzisko Elisa beth Bockcnholt. Johannes Hcndrikus Verkerk cn "Wilhelmina Wijnveen. 16 blaart. Amicitia (foyer. Ver. van Huis vrouwen. 18 Maart Amidtia. Nutsavond. Klein orkest van Warmelo. 20 Maart, Amidtia. Soiree Handelsschool. 21 Maart. De Volk. De Stem des Volks. 22 Maart AmlatJa. Volksovohd Toonkunst 23 Maart Amicitia. Uitvoering Toonkunst. 25 Maart Amidtia. Kunstavond .Ons Be lang." 27 Maart. Amidtia. Amersfoortsche Kunst kring 4o concert U. S. O. onder Evert Coi- nelis. 18 April. De Valk. „De Kleine Stem." UTRECHT. Stodsschduwburg. 5 Februari. Itolinansche opera. „Cavolleria Rusticana" cn „II Pogliaca". Half 8. Gebouw „Dc Plompetorcn". 5 Februari. Tooneelgezelschop „De Speel doos" „Daar liegen we ons uit". 8 uur, Overleden .Dirk Witte veen, oud 14^ maanden. AGENDA. Dagelijks Leeszaal Bibliotheek Muur- 25 Openbare huizen 9. R. K Leeszaal. Nieuwstraat 24L Leeszna' Handelsregister Arnhemschew Theosofische Bibliotheek, Lanntje 3. Bioscoop de Arend. Vrijdag, Zondag en Maandag. Hotel „de Witte" Vrijdags en Zondags con* cert Princess-room. Zaterdag- en Zondag middag en avondconcert. 5 Fcbr. Princess-room. Kiesver. Vrijheids bond. 8 uur. 6 Febr. Amicitia. Bal-Mosqué. 6 Febr. de Valk Soc. Eensgezindheid. Bnl- Mosqué. 8 Febr. Hotel Monopole. Ver v. Slechthoo- renden. Causerie Ad. ter Cock. 8 uur. 8 Febr. Princess-room R.K. Onderwijzers ver. St. Lebuinus. 10 Febr Amicitia. Voordracht Ph C. Vis ser over de „Karakorum" 11 Febr. De Arend. Ons Belang. 12 Febr Amicitia. Viool-avond Blok. 13. Febr. de Valk Feestavond Korfbalver. 13 Febr De Arend. Bal-Masqué. 13 Febr. Dansschool Kloasseru Bal-Masqué. 13—22 Febr Boekhandel Patrio. Tentoon stelling Negerplastiek. 14 Febr. Amicitia 'Cabaret. Cabaret-avond Bouwmeester-ensemble. Stella Fontaine, Kees Pruis. 8 uur. 15 Febr Amicitia. Amersfoortsche Kunst kring 3e concert U. S. O. onder Evert Cor nells 17 Febr. Amidtia (foyer) Ver. van Huls- vrouwen. 17 Febr. Amsvorde. Inst. v. Arb. Ontw. „Het kind in de puberteitsjaren". 18 Fcbr. Amidtia. Lezing Just Havelaar over Negerplastiek. 18 en 19 Febr. De Arend. Schoolbioscoop van 't Nut, 19 Febr. de Valk. Mij van Nijverheid. Lezing Prof. Roels. 19 Febr. Remonstr. Kerk. Nederl. Prot. Bond. Lezing Ds W Mackenzie. 20 Febr. de Valk. Spoorweg Onth. Ver 20 Febr Amidtia (Foyer) s middags Lezing Mij t. Nut Wh. Algemeen. 25 Febr. De Arend. Nooit meer Oorlog- Federatie. SprekeT Dr. Hugenholz. 21 tot 24 Febr. Amicitia Bioscoop. 25 Febr. Amicitia. N V. „Schouwtooneel 2/4, 25 en 26 Febr. De Valk. Fancy Fair Chr. Jeugd Organisatie. 26 Febr. Amicitia (foyei) Ver. van Huisvrou wen. 27 Febr. Amicitia. Uitvoering Amdito 2 Maart. Amidtia. Uitv. Zangver. „Mendels sohn". 4 Maart. Amicitia. Concert Meyerv d. Buig 5 Maart. Amidtia (foyer). Ver. van Huis* 6 Maart. De Valk Friesch Selskip. 7 Maart, de Valk. P.T.T.-lboneel. 9 Maart. De Arend Ons Belang 13 Maart Amidtia Amersfoortsche Kunst- ing Kamermuziekavond. 14 Maart. Amidtia Varieté-gezekohon Nieuwe uitgaven. Ouders cn kinderen door S. la Chapello Roobol. Uitg. A. W. Bruno en Zn.'s Uitg. Mij. Utrecht. De weduwe von het Eerste Kamerlid van Slin- genstein leeft op den huize „Dcnncnpord" met haar dochter Nettie, terwijl haar zoon Max to Utrecht studeert. Do statige trotscho vrouw heeft het vaste vertrouwen haar kinderen een model-opvoeding te hebben gegeven, zoodat zij veel van hen verwacht. Wreed wordt zij daar in teleurgesteld. Vrij van de strenge leiding der moeder, blijken zij onevenwichtig te zijn, het geen vooral bij Nettie tot zonderlinge gevolgen leidt. Max stelt ook het groote vertrouwen der moeder teleur, daar hij verliefd wordt op do dochter zijner hospita. Tot zijn schade volgt hij nog de raad zijner" moeder en laat het meisjo in den steek, maar zijn liefde blijft, hetgeen hem later als hij gelukkig getrouwd is met Frieda, de flinke dochter van ds. SluitCT, ten verdervo voert. Opvoedkundig veroordcelen do gevolgen het strenge stelsel von mevr. van Slingcnstedn cn als zoodanig kon het verhaal tot leering strek ken. Ontplooiing van de individualiteit, zoools bij de kinderen von den dominé, vooral bij Frie da, wapent beter bij het treden in het leven. Was Max krachtiger persoonlijkheid geweest, veel leed zou hem gespoord zijn gebleven. Zijn innerlijke stem zou hem geleid hebben en hem gevoerd hebben tot het voorwerp zijner liefde; Lientjo von der Kolk. Mindex verfijnd, een meer graveren vorm a.h.w. van de handelingen van mevr. van Slin- genstein vinden we bij juffr. van dor Kolk. Aristocrate of klein burgerlijk vrouwtje, de in tentie is ten slotte gelijk. En Lientjc is opston- dig tegen haor moeder, evenals Max, die zich echter gemakkelijker laat leiden. De schrijfster beschikt over een grooto vaar digheid met de pen cn zij weet do feiten en ge beurtenissen steeds zoo te grocpeercn, dat haar verhaal een brok leven wordt. Hetgeen zeker geen geringe verdienste is Tobias cn do dood door J. van Oudshoorn. Uitg. v. Holkcma cn Warendorf, Amsterdam. Tobias is een zwerver. Tal van plaatsen be zoekt hij en komt ook in Italië, waar hij trouwt. Al spoedig sterft zijn vrouw en vervalt hij ir een los leven, waarin de vrouwtjes een belang rijke rol vervullen. Daardoor komt hij in aan raking met obscure personen, o.u. met Wafel, die mot chantage den kost ophaalt. Tobias laat zich niet vangen cn brengt Wafel zelfs in de gevangenis. Maar als Tobias later ernstig trouwplannen krijgt cn ccn rijke vrouw in zijn leven komt, die hem nog het meest aanlokt door haar geld, verschijnt Wafel weer ten too- neelo en heeft nu meer succes. Hij brengt To bias bijna geheel a.\n lager wal en als deze zich dan wil wreken, is het noodlot hem voor ge weest. Wafel is door een fiuto doodgereden. Een zonderling, vaak vreemd verhaal. Maar niettemin dikwijls interessant, vooral in die ge deelten, waarin de handeling meer naar voren treedt. In het beschouwend gedeelte lijkt ons de schrijver niet altijd gelukkig geslaagd. De cirkelgang der liefde door Guido da Verono. Uitg. van Holkema en Warendorf, Amsterdam, Guelfo, een edelman die door zijn geld heen is en moeite heeft met zijn betalingen, verbreekt zijn verloving met de schatrijke Edoor da Lau- renzano om de mooie Elena te volgen, die hij toevallig ontmoet heeft. Wie en wat Elena is weet hij niet; zij doet hem een verhaal harer wederwaardigheden, waarin waarheid en ver dichting zijn doorcengcwevcn. Maar hij meent, dat hij razend op hoar verliefd is en dus gaat hij met haar het leven in. Veel fleurigs brengt dit niet. De aanhoudende zorgen maken, dat de hoofdzaak voor hen wordt: hoe komen we aan gold. Zelfs goot hij er toe over zich in niet heel duidelijke zaken te begeven, maar ze bren gen geld op. En Elena zet haor droombeeld door, actrice te worden, In weerwil van alles is Edoorda niet dood voor hem. Geregeld hoort hij van haar door zijn vriend Fabio, de oude liefde is niet geheel uitgerukt. To sterker voelt hij dat, als hij hoort dat een andeT werk van haar maakt. Ge leidelijk verslapt zijn gevoel voor Elena, tot het zoo ver komt, dat hij hoor verlaat en naar Rome terugkeert. Maar te laat, Edoarda is de aanstaande van di Luca. Toch kan Germono haar niet vergeten en herhaaldelijk poogt hij haor te ontmoeten. Als hem dat gelukt, bermerkt hij dat ook in haar de oude liefde nog leeft, maar zij is de vröuw van een ander. Het toeval komt hen te hulp; di Luca wordt bij de rennen gedood. En het slot is, dat boven den ingang van het paleis Laurenzano het wapen straalt van Guelfo dei Moterdominl. Een boek van da Verona is altijd een boek van hartstocht cn ook in dit lijvig verhaal spreekt het zuidelijk bloed met groote vurig heid. Het fel bewogen leven dezer menschen spreekt van veel leed, maar ook van veel harts tochtelijk genot, want boven alles uit gaat hun bruisende liefde. Daarbij is da Verona een uit muntend karakter teekenaar, die met groot ta lent zijn sujetten leven geeft, zoodat het ver haal in alle opzichten boeit cn ons meevoert Telefonisch Weerbericht Naar waarneming in den ochtend van heden* Hoogste stand: 776.0 te Haparanda. Laagste stand: 742.7 to De Bilt Verwachting tot den ovond van 5 Februari: Zwakke tot motigc, later wellicht toenemende Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijko wind, aan- vonkelijk opklarend. Inter weer toenemende bo. woilring on waarschijnlijk weer regen, aanvang kelijk iets kouder. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 5 uur 19 min. Bouwmeester, Kees Pruis en Stella Fontaine^ in de wondere wereld waarin zijn figuren leven. 3-1» 0115 4UU J'W 0147 4SU 3332 0228 740 3064 0303 804 1113 0308 0U7 4131 038» 1037 4183 0612 1067 4173 0536 1128 4182 0718 1187 421» 0766 1380 4245 0818 1 102 4261 0856 1563 4437 6900 1681 4442 7083 1308 4176 7080 1825 1540 7127 ^.11 4551 7230 332 4 703 7205 440- STAATSLOTERIJ. I Vuroz Klasse. Elfde Lijst. 1 irekkme ran 3 Februari. jjlüOOU So. 461». IWW No. 3285. f, 260 No. 4131, 4460, 6921, 0797, 18109, 19S22. 100 No. 289, 389, 8319, 10305, 10381, 10540, 12623, 13554, 17272, 13391. l'IUJ/.tN VAN ƒ70. 81 3679 0069 Hól» 11133 13595 16327 18899 8»21 11103 13000 16390 18914 8026 1147» 13S18 15442 18057 0013 11081 13840 15024 18063 9U38 11804 13090 15694 1913» 0U86 11383 14063 15803 19204 9091 11929 14097 16903 19213 9122 11066 14112 16110 19289 9271 12100 14162 10204 10292 9279 12220 14183 10231 19300 0510 12280 14204 16669 19373 9504 12303 14247 10697 19382 0609 12307 14316 16000 19418 9710 12380 14332 16061 19613 «724 12102 14304 16653 19526 9732 12428 14422 16770 19013 9300 12509 14456 10809 19720 9907 12679 14483 10923 19904 994l 12774 11549 17121 1999» '12 4793 7332 10123 12790 14665 171-86 20024 5074 7405 10190 12820 14748 17393 21*126 19 6132 7603 10349 12830 14773 17432 20040 71 5248 7585 10482 I-6K13 14875 17705 20166 '0 5270 7690 10466 I»l71 14901 17776 20226 I'll 6360 7040 10529 13019 14989 17793 20227 5» 5044 7761 10CU4 13028 15119 17886 20309 45 5802 7982 10745 13080 15103 17913 20373 -36 5809 7990 10750 13198 16180 18170 20417 •51 6851 8010 10840 13235 16221 13560 20477 125 5853 8038 1088U 13404 15240 18099 20780 '*6 5856 8089 1 lom 13512 15313 18823 20987, 3367 00 1 8391 11125 13540 NIETEN. 3- 37 2773 5027 7855 10343 1S25S 16831 18467 65 2776 6059 7954 10318 13382 18865 18613 CO 2778 6097 7961 10389 18343 16877 18624 71 W18 5137 7963 10390 13374 18923 18666 96 2826 6140 7960 1O410 13393 16946 18577 104 2S31 6224 804X3 10478 13419 1SBS1 18896 106 2836 6292 8099 10539 13421 15962 18092 14? 2864 6312 8066 10541 13436 16008 18724 169 B9-.3 6330 8086 10587 13648 10028 187.35 178 28-8 5419 8126 10623 13562 16032 18795 185 2897 5457 8134 10655 13607 16646 18805 199 2053 5468 «139 1(7748 13627 16081 10;07 214 2954 5475 8149 1078» 13686 16102 1»21! 220 2971 6540 8177 10798 13705 16121 18-991 239 2994 6513 8188 10913 13763 101.33 18913 272 3002 5654 821.3 10878 138.39 16230 18920 270 .3034 5619 R274 10925 1 3967 16242 189.30 329 .30-10 6656 8284 10942 13873 16341 18616 371 3009 6659 8310 10052 13877 16.390 18984 391 3099 5720 8334 10908 13896 149 19032 408 3141 5971 8337 10909 13910 453 19039 426 3176 6905 9300 11006 13964 16614 19057 434 3230 .5915 8404 11098 13965 10661 19132 •140 3238 593-4 8111 11104 14005 16672 19144 4.54 3261 5968 8417 11119 14014 1 6725 191511 519 3268 6001 8164 11194 1-4027 16823 19262' 8.536 11203 14092 16824 19298, 572 3299 6036 700 8805 6057 785 3328 6090 812 3341 6166 840 3406 6172 S68 3427 6211 888 3468 6214 959 3470 6216 901 3C06 6217 972 .3620 6235 1030 3675 6272 1057 3680 6354 1060 3690 6358 1100 3716 6386 1102 3739 64.f6 1119 3763 C474 1240 3772 6475 1259 3788 6530 1284 3796 6-533 1356 3804 6557 1390 3814 6606 1438 3829 6619 1468 3854 6678 1469 386i 6985 1614 3870 66V9 1641 3895 6713 1643 3930 6726 1655 3957 6825 1073 3968 0804 1718 4070 6887 1755 4077 6908 1779 4033 6937 1781 4136 7026 1783 4145 7047 1879 4163 7UG4 1910 4268 7087 1931 4318 7112 1962 4338 7167 1971 4344 7174 1992 4363 7176 2031 4372 7255 2067 4408 7264 2079 4425 7274 2116 4435 7280 2131 4476 7283 2137 4521 7358 2234 4555 7378 2245 4631 7439 2287 460-1 7467 2297 4667 7483 8545 11251 14182 16880 19316' 85.52 11293 14219 16870 19316, 8604 11297 14257 16*84 19355 8622 11301 14292 16885 19390. 8G76 11315 14329 16943 19434' 8691 11330 14336 16972 1 945lj 8777 11368 14338 16988 19455 87S7 11374 1435G 17009 19165 8812 113*6 14363 17010 19102 8826 11436 14367 17031 19.503 8837 11555 14382 17032 19555 8864 11577 14397 17064 19502 8901 11583 14129 17072 1956-1 8996 11614 14437 17117 19566 8b08 11625 14462 17139 19584 8943 11674 14571 171C6 19595 9012 11684 14574 17187 19615 9 131 2170- 14531 17200 19650 9032 11718 14616 17207 19707 9089 11753 14624 17223 19750 9117 11780 14076 17245 19756 9J2J 11801" 14695 17293 19786 9197 11887 14721 17294 19828 9208 11941 14738 17.400 19839 9241 11943 14749 17321 19883 9294 1209-1 14751 17406 19912 9314 12028 11754 17417 19927 9:141 12118 14755 17440 19963 9380 12139 14785 17415 20016 9399 12185 14811 17462 20099 9407 12200 14859 1746-4 20116 9418 12231 14880 17477 201Q3 9486 12304 14920 17511 20181 9195 12310 14959 17513 202-58 9534 12378 14967 17655 20274 9611 12414 15X11 17668 20281 9616 12437 16101 17572 20282 9617 12460 16107 17680 20332 9622-12402 15100 17601 20369 9084 12549 15218 17004 20374 9781 12581 16250 17711 20376 9789 12589 15370 17759 20377, 9809 12593 16408 17811 20133 9924 12009 15409 17830 20484 9866 12673 15419 17878 20192 9908 12676 15424 17882 20596 9915 i2683 15459 17911 20C25 9979 12712 15468 17939 20681 9995 12723 15477 17974 20682 2316 4714 7561 10018 12751 15517 18012 20683 2357 '"50 7603 10028 12758 15521 18022 20707 2402 4775 7008 10029 12766 15537 18023 20725 2412 4822 7652 10043 12866 15558 18137 20751 2444 4828 76-54 10071 ^2886 15571 18148 20779 2462 4888 7686 10116 12953 15589 18182 20785 2484 4891 7691 10139 12970 15593 18187 20853 2545 4894 7745 10179 13009 15623 18246 20859 2566 1915 7757 10186 13078 16632 18252 20865 2622 4963 7783 10194 13008 15761 18311 20935 2632 .5020 7839 10211 13110 15)69 18344 20963 2680 6022 7810 10231 13190 15787 18443 2Q985 440ste STAATSLOTERIJ. Vijfde klasse. Derde week. Trekking van 3 Febr. 1926 (975 loten). Ten kantore van den collecteur A. C. R. O. Leinweber te Amersfoort (Brcestraot 26) zijn aan dc navolgende nummers tc beurt geval len Prijzen van 709564 en 9609. Tezamen 2 prijzen. Zonder prijs zijn uitgetrokken 9611 96IQ 9617 10942 10952 10968 en 10969. 440e STAATSLOTERIJ. 5e KLASSE. 12e LIJST. Donderdag 4 Februari 1926. Hooge Prijzen: f 5000 7791. 1500: 7471. 1000: 2282,10607,12518,14444,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 3