De Haagsche verkeerspolitie heeft proeven genomen met witte uniformjassen. De agenten waren bij avond en op grooten afstand zichtbaar, zoodat de chauffeurs ze tijdig in het oo>g kregen. ONZE LLUSTRATIE In Terborg (G.) zijn tallooze hondenliefhebbers bij el kaar gekomen. Er vonden keuringen en verschillende wedstrijden plaats. Boven: een viervoetige springer boven een sloot; onder n tweetal bekroonde jachthonden (retrievers). Ministerieel bezoek op Sohiphol. Excellentie Van Royen, onze minister van oorlog en a. i. marine, woonde de demonstraties van Folcker's driemotorig vliegtuig bij. Naast den minister ziet men Fokker. In den Inzet ir. Grasó, die de proefvlucht volbracht. De wedstrijdenreeks voor het Nederlandsche voetbal kampioenschap Is Zondag begonnen. En 't begin bracht aanstonds twee wonderlijke verrassingen: in Enschede won de Sportclub van 't Rotterdamsche Feyenoord met 4—1; terwijl M.V.V. op eigen terrein in Maastricht de Groningsche ploeg Be Quick met. 61 verpletterde, .Twee kiekjes uit Enschede: links het winnende elftal, daarnaast de oostelijke doelman aan 't werk De Ned. Wielerbond heeft Zondag te Edam zijn jaarlijksche bondsreunie gehouden, waar de deelnemers ten gemeentehuize ontvangen werden, 's Middags vonden wielerwedstrijden plaats, niet slechts voor ervaren renners, doch ook voor wielersterren uit Edam en Yolendara die in hun landelijk costuum op 't stalen ros kamnten. Lion van Lier temidden van enkelen uit de zeer velen die hem Zaterdag in het Centraal Theater te Amsterdam hebben gelukwenscht met zijn 75sten jaardag. Men ziet in 't midden den jubilaris (1), verder mevr. Theo MannBouwmeester (2). Louis de Vries (3). Adolf Bouwmeester (4), Joh. Buziau (5). Het driemotorige Fokker-vliegtuig voor Engeland. Fokker heeft Zaterdag op Schiphol gerecipieerd voor een demonstratie met het groote toestel dat in opdracht der Engelsche regeering gebouwd is.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 4