DUITSCHLAND-HOLLAND. Het Hollandsche elftal. Een spannende wedstrijd door de onzen In het laatste kwartier verloren. De verkeersregeling bij het stadion te Dus- seldorf was van dien aard, dat de spelers van beide elftallen het terrein niet tijdig konden bereiken. De wedstrijd ving daardoor later aan, dan bepaald was. Ruim 50.000 bezoekers vullen het stadion er zijn veel meer plaatsen verkocht dan be schikbaar zijn. De menschen stroomen binnen en hier en daar ontstaan vechtpartijen bij het bemachtigen der plaatsen. Om half vier (Duitsche tijd) komt bereden politie op het veldde spelers kunnen het terrein nog niet bereiken. Eindelijk gelukt het dc politie een doorgang te maken. Om 4.05 Duitsche tijd komen dc spelers op het veld. D& bereden politie houdt het publiek in bedwong dot verschillende hekken heeft doorgebroken Als de elftallen het veld betreden stijgt een gejubel op. Vliegmachines cirkelen boven het stadion en werpen den bol waarmee gespeeld zal worden naar beneden. Onophoudelijk moet de politic het publiek in bedwong houden. Om 3.20 Holl. tijd kunnen de elftallen zich eindelijk opstellen. Het Duitsche elftal heeft een zeer ingrijpende wijziging ondergaan. Niet minder dan 9 spelers rijn door onderen vervangen. De opstelling is als volgt het doel tereoht. Van Kol loopt snel toe, werkt weg en redt hiermede de situatie. Poettingor en Harder geven don snel samenspel te zien en scheppen dikwijls gevaarlijke situaties voor het Hollandsche doel. Dan volgt een nieu we aanval Van het Duitsche binnentrio welke door Krom schitterend wordt on derbroken. Om 3.37 Hollandsche tijd volgt een snelle aan val van Ruysch en Küchlin, de laatste lost een laag schot Krom dat Ertl op schitte rende wijze stopt. Even hierna weer een Hol landsche aanvalSigmond krijgt den bal en passeert de Duitsche achterhoede, doch mist een schitterende kans om te doelpunten door een te harde voorzet te geven. De Hollandsche spelers blijven aanvallend Ruysch lost nog een schot dat over den keeper heen gaat maar de back Kuterer weet nog tijdig te redden. Als een der Hollandets Ertl aanvalt, ontlokt dit het publiek een geschreeuw. Om 3.40 uur Holl. Schröder Sigmond Lang Müller Gedlich Ertl Köhler Harder Kutterer Nagelschmitz Pötflnger Hoffmann Ruysch Jhr. Sandberg van Kol Tap Hassink Küchlin Gielens Krom Denis Quax Door het opdringen van het publiek worden verschillende hekken doorgebroken. Tenslotte roept de scheidsrechter dc beide aanvoerd *rs voor den toss Deze wordt door de Hollandets gewonnen en Harder trapt af. Het is schitte rend voetbalwee ren het terrein is in goeden staat Terwijl de wedstrijd een aanvang neemt, moet de politie dc menschen nog van het veld jagen. De Hollanders heb ben direct een aan val gedaan, welke door Kuterer onder broken wordt. Direct daarop een Duitsche aanval. Van K o'l kan slechts ten koste van een 'corner red- 'den die slecht wordt van Kol genomen en niets op levert. Enkele minu ten daama gaat Tap snel naar voren ,lost een scherp schot dnf door Ertl vallen wordt gehouden. Het spel is snel, het publick rumoerig. Het is onophoudelijk een geschreeuw en de politie moet steeds actief optreden. Als de Duitsche rechtervleugel een snelle aanval onderneipt en Schroder naar vo ren gaat, moet Quax door uitloopen redden. Direct daarop weer een Duitsche aanval maar Denis is op zijn post en stuit dezen aanval. Hierop volgt direct een Hollandsche aanval, Gielens geeft van de lijn een voorzethet le der wordt door Ertl schitterend gehouden. De Hollanders blijven aanvallend. Sigmond zet voor, Küchlin lost een schot maar Kuterer weet weg te werken. Het spel blijft in de buurt van het Duitsche doel doch dc Duitsche ach terhoede weet de aanvallen der Hollanders te onderbreken. Hierna volgt een snelle Duitsche aanval. Hof- mann zet hoog voor het doel, de bal gaat over het hoofd van Quax en komt gevaarlijk voor tijd een snelle aanval van Schroder doch Quax redt in fraaien stijlhierop een snelle aanval van Harder. Hij zet schitterend voor r-aai Pocttinger die met een onhoudbaor schot den Diritschers de leiding geeft. Stand DuitschlandHolland 1—0. Na den aanval blijven de Duitschers sterker. Harder t rent op het doel af doch Quax is op zijn hoede. Om 3.42 Holl. tijd een snelle aan val van Küchlin en Gielens, een schot van Küchlin kan de keeper slechts keeren ten kos te van een corner welke niets oplevert. Het spel blijft eenigen tijd op het midden. Om 3.45 een' uiterst snelle aanval van Schro der. Hij lost in vliegende vaart een keihard schot. De bal ketst van de lat in het veld te rug. Even daarna een worsteling voor het Hol landsche doel waarbij een vrije schop op dat doel moet worden genomen. Deze schop levert echter niets op doordat de bol naast het net wordt geschoten. De Hollanders komen dan: in den aanval; Ruysch en Sigmond gaan naar vo ren, de eerste lost een schot dat echter wordt gestopt. Hierna komen dc Hol landers in den aan val, waaruit Ruysch die den bal krijgt, om 3.49 een doel punt uit weet te maken. Stand Duitschland Holland 1-1. Het spel is dan zeer snel. Een vrije schop op het Holl. doel wordt door Köhler overgeschoten. Even daar na een aanval van Gielens en Küchlin die door Kuterer onderbroken wordt. Onmiddellijk daarop een aanval van Pocttinger; Quax werkt Ruysch Do Duitsche keeper Ertl in actie. Deals corner welke voor de Duitschers niets ople vert. De Duitschers geven een aantrekkelijk sa menspel te zien zoodat de Hollanders alle zei len moeten bij zetten om de Duitsche voor hoede' in bedwang te houden. Dan volgen eenige aanvallen der Duitschers; hun rechter vleugel is steeds gvaarlijk voor het doel. Dc Hollandsche aanvallen, die niet zoo talrijk zijn, zijn ook minder gevaarlijk. Het kost de Duit sche achterhoede weinig moeite deze te on derbreken; de bal blijft weer in het midden. Af en toe zien wij goed spel van de Duitsche mjddcnlinic. Om 3.57 u. Holl. tijd een snelle aanval van de linkervleugel der Duitsahers; Denis werkt comer. De Duitschers blijven nu in de meer derheid en doen aanval op aanval. Om 3.59 Holl. tijd een schitterende voorzet van Schro der, Poettinger vangt het leder op en schiet hord op doel doch Quax redt op fraaie wijze. Direct hierop weer een Duitsche aanval, de gehele voorhoede treedt samenspelend op het Hollandsche doel of. Dc Hollandsche achter hoede wordt gepasseerd, maar Quax die op het juiste moment uit loopt, redt schitterend. Om 4 uur een Hollandsche aanval, Gielens zet te hord voor, de bol komt in handen van Ertl die het zwoor te verantwoorden krijgt. De scheidsrechter geeft Tap epn waarschuwing omdat hij zich te enthousiast op den keeper werpt. Het spel gaat snel op en neer en de Duitsche aanvallen worden steeds gevaarlijker. De Hollandsche ach terhoede, vooral De- nis werkt als een paard om de snelle aanvallen te breken. Om 4.05 uur zien we een pracht aan val van het Duitsche binnentrio. Denis grijpt in en weet den bal te bemachtigen. Om 4.06 uur lost Poettinger een kei- hord schot. Quax treedt als een dui vel op en redt schitterend. De Duitsche aan vallers lossen in deze periode een groot aantal schoten doch Quax is in prachtige conditie. Om 4.07 lost Harder een schot dot naast gaat. De Duitschers zijn thans veel sterker en hun voorhoede geeft een prachtig spel te zien; elke aanval wordt besloten met een goed ge richt schot, maar Quax is schitterend. D« Hollandsche voorhoede krijgt b'ijna gjeen ge legenheid om 'een aanval te ondernemen. Om 4.10 weer een snelle aanval van Hoff mann maar het is opnieuw Denis die op keu rige wijze deze oonval weet te onderbreken Nadat Quax nog een schot van Poettingm heeft gehouden, fluit om 4.TI uur de scheids rechter voor de rust. Rust 1—1. Om 3.35 uur Holl. tijd komen de elftallen weer in het veld. Het spel wordt hervat. De Duitschers spelen thans met de zon in het ge zicht. De rechtervleugel der Diritschers gaat er snel van door maar Van Kol weet te red den. Direct hierop een Holl. aanval. Ruysch maakt het leder vrij en lost een laag schot dot pre cies langs het doel gaat. De Hollanders zijn in den aanval en spelen goed samen, waardoor Sigmond gelegenheid krijgt een hord schot tc lossen dat ook naast gaat. De Duitschers ver- toonen nu een prachtig samenspel, thans van de rechtervleugel. Van Kol houdt de spelers af waardoor de bal uitgaat. Van Kol onder breekt een nieuwen aanval van Harder; hij plaatst naar Sigmond die buitenspel staat. De Duitschers nemen een vrije schop, Poettinger vangt het leder op zijn hoofd en kopt naast. Gedlich en Schroder ondernemen een aanval waarbij Denis een moeilijke situatie redt. Bij de niéuwe aonavl raakt Quax in het gedrang; er ontstaat een corner. De bal zweeft voor het Hollandsche doel en wordt door Nagelschmitz voor Poettinger gekopt die eveneens koppend voor Duitschland de leiding herovert (2—1). Om 4.42 ondernemen de Hollanders een aanval, maar Müller stopt den bal vlak voor het doel; dadelijk hierop een Duitsche aanval, waarbij Quax reddend moet optreden. Ruysch en Sigmond vallen aan, wier aanval door Ertl wordt onderbroken. Om 4.43 een tweede aan val van Haf-der en Schroder, Quax loopt uit en verliest den bal. Gedlich loopt in, schiet op 4«cl, maar Denis heeft zich in het ledige doel opgesteld en weet den bol terug te trappen het veld in. Om 4.45 gaan Tap en Ruygrok naar voren, maar Müller grijpt tijdig in. Opnieuw vallen de Hollanders aan, Ertl moet uitloopen. en grijpt den bal voor de voeten van Tap nog bijtijds v/cg. De Hollanders krijgen een vrije schop te nemen, die gehouden wordt. Om 4.46 een aanval van S i g m o n d en Ruysch, welke laat ste van verre een geweldig schot lost. dat door Ertl nog net over de lat kan worden gestompt. De corner wordt slecht genomen; de Hollan ders ondernemen weer enkele aanval len. Tap en Küchlin gaan ver naar voren, doch Ertl weet hun het leder te ontfutselen. Het spel blijft levendig. Om 4.51 geeft Denis het leder over aan Küchlin, die geheel ongedekt stoot en gele genheid krijgt een sohot te lossen. Hij toont zich een goed schutter en maakt wederom ge lijk De voorhoede der Hollanders is thans als herboren en speelt goed samen. Gielens krijgt om 4.^4 uur gelegenheid voor een goed schot, doch hij zendt den bal naar het midden en de Duitsche ach terhoede kan zich herstellen. Om 4.55 gaat Hoffman naar voren, hij wil het al leen doen en raakt den bol kwijt. Bij een Duitschen aanval, direkt daarop ge nomen, meenen velen dat door de Duitschers een doelpunt is gemaakt, maar Nagelschmitz stond buitenspel. Om 4.57 gaan^ Gielens en Sigmond Gielens Het Duitsche elftal. Küchlin naar voren, den bal komt tegen de handen van een der Duitsche becks, doch nog buiten het strafschopgebied. De vrije schop le vert niets op. Om 4.59 volt Hoffmann met Poettinger aan, Quax loopt uit en redt. Om 5 uur lossen Harder en Poettinger achter el kaar keiharde schoten van dichtbij, die door Quax schitterend gehouden worden. Om 5.01 uur een snelle aanval van Tap, maar Ertl grijpt het leder en redt fraai. De aanvallen der Hollanders worden even snel door Duitsche gevolgd. Het spel staat van beide partijen op even hoog peil en er wordt van beide kanten hard gewerkt. Om 5.04 volgt een aanval der Diritschers. waarbij de gehecle voorhoede zich in beweging zet. Quax redt schitterend. Een gevaarlijk mo ment voor het Hollandsche doel wordt door de tegenwoordigheid van geest van Denis, dm zich op den bal laat vollen, ongedaan gemaakt. Er zijn nog 10 minuten te spelen, doch van een verslapping is niets te werken. Om 5.06 doen Pocttinger en Harden een aanval, op on berispelijke wijze spelen zij samen. Horden maakt met een onhoudbaar schot er 32 van Direct hierop een aonval der Hollanders, maar Ertl is op zijn post. Om 5.08 een snelle aanval van Gielens, waaruit een hoekschop ontstaat, die opnieuw een corner veroorzaakt. Sigmop l neemt deze, doch plaatst zeer slecht, zoodat de bal wegge werkt wordt. De Hollanders strijden wanhopig De Duitsche achterspelers zijn in dc laatst* minuten als een muur. Om 5.10 uur krijgt Harder het leder toege speeld en weet met een keihard schot opnieuw te doelpunten. (42). De Duitschers blijver sterker en lossen schot op schot. Quax vangt een schot van Schroder en stompt den bal over de gehecle voorhoede heen het veld in. Nadat nog enkele aanvallen van beide zijden zijn ondernomen, fluit de arbiter einde. UITSLAGETi Ned. Voetbalbond. Landska mpioenschop. Maastricht M.V.V Stormvogels 21 Groningen: Be QuickEnschedé 04 Afdeeling I Promotic 2e klas Gorinchem Unitos—D.E.C. 23 2e klasse B. UtrechtKampong—V. V. A. 7—0 Promotie 3e klas. Amsterdam D. W. S.Q. S. C. 40 3e klasse C. Utrecht: ArcsWatergraafsmeer 2—1 3c klasse D. Culemborg CulcmborgZeist 34 Promotie 4e klasse Amsterdam: O. D. E.—Z. R C. 2—3 Hilversum Victoria—Neerlandia 0—2 Reserve 2e klasse B. Utrecht: D.O.S. II-H.V.C. U 2-2 Kampioenschap reserve 3e klas. UtrechtVoorwaarts IIA.F.C. II 1—5 Afdeeling II. Promotie 2e klas. Rotterdam C. V. V.—Haarlem 21 2e klasse B. Gouda Olympia—V. I. O. S 5—4 Kampioenschap reserve. 2e klasse A. Rotterdam: AD.O. II-U.V.V. II 1-4 Enkele dezer uitslagen zijn ontleend aan de Ct. QVERZICHT. De gisteren gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Nederland hebben wedei- om bewezen, <iat de strijd om den titel hoofd zakelijk zal gaan tusschen M. V. V cn Enschedé, tenzij Feyenoord, dat nog maar e*n wedstrijd speelde en verloor, bizondere 'dingen gaat doen. De zuidelijke kampioenen klopten thans de Stormvogels, en de noordelijken wer den in eigen huis geklopt door Enschedé. De stand is: M. V. V. 2 2 0 0 4 S—2 2.— Enschedé 3 2 1 0 5 9—2 1 67 Stormvogels 2 0 1 1 1 2—3 0.50 Feyenoord 10 0 10 1—4 0.00 Be* Quick 2 0 G 2 0 1-10 0.00 Het staat nu wel vost, dat Unitas haar plaats in de eerste klas zal moeten afstaan. Ook dit maal werden de Gorkummers door D. E C. geklopt, zoodat zij zijn uitgeschakeld. Het gaat nu nog tusschen Hilversum en D. E. C.: Hilversum 2 2 0 0 4 50 2. D- E. C. 3 2 0 1 4 67 1.33 Unitas 3 0 0 3 0 3—7 0.00 V. V. A. heeft ook haar tweede elftal nn-.r Kampong gestuurd, dat er dankbaar van pioh- teerde door een 70 overwinning te behalen. Volgens den stand van het oogenblik zou D. O. S. dus degradatie-wedstrijden moeten spelen. Men deelt ons echter mede, dot D. O. S. een verzoek heeft ingediend tot overspeling var. den wedstrijd D. O. S-—H. V. C. (05), om dat bij de Amersfoorters een ongerechtigd spVler zou hebben meegedaan. Men neemt aan, dat dit verzoek groote kans van inwilliging heeft, zoodot in dot geval D. O. S. 16 wed strijden zou hebben gespeeld, met 9 punten. De Kanaries zouden dan nog 13 punten halen, waardoor don Voorwaarts no. laatst zou ko men. Bovendien loopen er don nog 2 protesten over den wedstrijd D. O. S.—Voorwaaits (2—3), één von D. O. S. tegen het 3e Voor- waarts-doelpunt, en een van Voorwaarts. Zoo- als men ziet, is de vraag, wie in deze klasso degrodeeren moet, nog niet uitgemaokt. De stand is: Hilversum 18 16 1 1- 33 68—16 1.83 Z. V. V. 17 11 1 5 23 48—31 1.35 Hercules 16 8 4 4 20 37—26 1.25 V. V. A. 18 9 3 6 21 51-65 1.17 A. F. C. 17 8 1 8 17 46—36 1.— H. V. C. 17 5 3 9 13 32—47 0.78 Donar 18 5 3 10 13 36—42 0.72 Kampong IS 4 5 9 13 36—71 0.72 Voorwaarts 18 4 4 10 12 1948 0.67 D. O. S. 17 4 1 12 9 35—45 0.53 Ook Haarlem is vrijwel uitgeschakeld door een 2I nederlaag tegen C. V. V.: V. U. C. 2 2 0 0 4 3—0 2.— C. V. V. 2 10 12 2—3 1.— Haarlem 2 0 0 2 0 13 0.00 E.D.W. I—QUICK I 2-2. Om den N.V.B.-beker. De 2e ronde. Voor de tweede ronde om den N.V.B.- beker speelde Quick gisteren tegen E.D.W. I in Amsterdam. Ruim 2 uur stellen beide teams zich op en het blijkt, dat Quick maar 10 spelers heeft. E.D.W. heeft het voordeel van den sterken wind en dringt Quick oneigen helft terug. De achterhoede der Amersfoorters is vrij goed en het schieten der gastheeren slecht, zoodat doelpunten maken niet spoe dig zal voorkomen. The Reds doen eenige snel le uitvallen en hoewel Klasser buitengewoon snel is, blijft hij toch ongevaarlijk. Een voor name factor van belang was het meer dan effectvolle terrein, waardoor de Quick-spelers gehandicapt waren. Behoorlijk voetbal kwam dan ook sporadisch voor. Toch worden de E-D.W.'ers gevaarlijk en een groot aantal cor ners wordt op het doel der Amersfoorters ge« nomen. Vlak vóór de pauze heeft Bakker eeni ge malen geluk, wanneer hij eenige ballen niet klemvast vangt en weer tegen hem aanschie ten. Met blanken stand gaat de rust in. Hans Levy is intusschen gearriveerd, waar-* door de kracht in de voorhoede is toegenomen. De half-linie is er thans ook beter in en de E-D.W.'ers raken vermoeid. Schoten van Jan Hehenkamp, Knuppel en Fabius gaan over en naast en de keeper der E.D.W.'ers heeft aan enkele schoten handenvol werk. Na 20 min. spelens loopt Fabius door de verdediging heen en passeert van dichtbij den keeper met een 'hard schot. (0—I).De E.D.W .'ers zijn terneer geslagen en de voorhoede prutst geweldig, zoodat B. Bakker en Van Goor op tijd kunnen ingrijpen. Eindelijk is het Knuppel die succes heeft met zijn schoten en met een welgericht schot in den bovenhoek den stond op 2—0 brengt. Aangemoedigd door hun supporters, komen „de kanaries" opzetten, Quick verslapt even en binnen 10 minuten hebben zij den achterstand omgezet in een gelijk spel (22) De resteerende tijd is echter weer geheel voor Quick. Wel moet Bakker nog een gevaarlijk schot stoppen, maar het einde komt met een verdecling der punten. E.D.W. kreeg meer dan zij verdiende. De heer Lissauer leidde deze ontmoeting op kalme en rustige wijze. Bij gelijk spel komt de bezoekende vereeni- ging in de volgende ronde, zoodat Quick zich in de derde ronde plaatst. A.P.W.C. I—'t GOOI m 6-1. Onder leiding van scheidsrechter Kool Jr. stellen beide elftallen zich op. A.P.W.C. mist Baadje, terwijl 't Gooi volledig is. De eerste aanval is voor de thuisclub, goed combince- rend gaat het op 't Gooi-doel af, maar dc goede voorzet van Dasselear wordt niet be* nut. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, maakt een der Gooi-backs penalty. J. Snij ders maakt daaruit A.P.W.C.'s eerste doel punt. Door dit succes aangemoedigd, komen de A.P.W.C.'ers terug en de invaller Arlar brengt met een goed schot den stand op 2—0. Even later lost Brehler een onverwacht schot en de Gooi-keeper kan voor de derde maal visschcn. 3—0. 't Gooi doet hardnekkige pogingen om tegen te scoren, maar de A.P.W.C. backs en keeper weten doelpunten tc voorkomen. Met den stand 30 voor dc thuisclub gaat men rusten. Even later wordt weer begonnenn en na eenige aanvallen weet een Gooi-speler een te- genpunt te mokenn, 3I Het spel goot eenigen tijd gelijk op, de Gooi-voorhoede doet goede aanvallen, maar tot doelpunten kunnen zij hei niet brengen. Door taai doorzetten van den invaller Arlar weet Dasselaar den stand op 4—1 te brengen, jerwijl even later dezelfde speler een mooi aangegeven bal van Arlar in eens inschiet 5I. Een mooi doelpunt van I Arlar wordt door buitenspel geannuleerd. Nog even komt 't Gooi opzetten en weet een cor ner te forceeren, welke achter wordt geschoten. A.P.W.C. probeert het nog eens, Arlar schiet, de. bal stuit van de paal het veld in, maar de toeloopende Snijders plaatst den bol in het Gooi-doel, 61. Even later komt het einde, en hebben de A P.W.C.'ers de smadelijke 52 nederlaag van Hilversum schitterend ge wroken. Scheidsi echter Kool als altijd goed.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 6