„Verkade" een der populairste fabrieken in den lande, bestond deze week veertig jaar. 't Feest is op fleurige wijze gevierd. De fabrieksmeisjes bijv. werden op gulle wijze onthaald en na afloop zorgde een muziekcorps voor dansmuziek, 't Behoeft geen betoog dat aanstonds de meisjes over de binnenplaats zweefden. De staking in Engeland is in vollen gang... maar aanstonds zijn uit alle standen en uit alle deelen van Londen en daarbuiten vrij willigers opgedaagd,om de regcering te hel pen de noodigstc bedrijven gaande te hou den. Een deel van de lange file voor Downingstrcct. Een Hollandsch centrum in Norman iië Een interessante onderneming op land bouwgebied, die beteekenis kan krijgen voor ons land als afzetgebied" van het overschot onzer bevolking. Een blik op het kasteeltje te Romilli-la-P.uthenaye, waar de onderneming haar zetel gevestigd heeft. Een der 1.110.000 Britsche mijnwerkers, wiei sta king heel het Vereenigd Koninkrijk in spanning houdt In de handen het mijnlampjc en het houweel. Prins Kcnririk-, een enthousiast zeiler, heeft aan den openingstocht der Kon. Zeil en Roeivcr. naar Yolendam, aan boord der „Brandaris", deelgenomen. Pq Prins temidden der Volendammers. Generaal Snijders heeft te Goes aan meer dan 1000 Zuid-Bevelan ders het mobilisatiekruis uitgereikt op prinses Juliana's verjaar dag. Een ronde Zeeuw ontvangt het kruis. Prins Victor Napoleon, de Napoleontische pretendent voor den Franschen troon overleden. Naast hem zijn vrouw, prinses Clé mentine, een dochter van den vorigen Belgischen koning. Pe actieve Verceniging voor Vru^iïèüleliJigvcr- keer te Baarn heeft in het Gooische dorp dit „verkeershuis" geopend. Eer» interessante opname van de vredesonderhandelingen in Marokko, i, Spanjaarden, Franschen en Rif kabylcn aan de conferentietafel. Dinsdagnamiddag is vermoedelijk door kortsluiting in een der groote gegolfd plaatijzeren loodsen aan de Rijnkade te Rotterdam een felle brand uitgebroken, waarvan de schade op een millioen wordt geschat.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 12