Oe economische oorlog in Groot-Britannië is in vollen gang: aan do eene zijde de stakers en hun helpers, bezig om de maatschappelijke machine zoo stevig moge lijk stil te doen staan aan den anderen kant de regeering en, gelukkig, breede lagen der bevolking die het leven trachten gaande te houden. Links een blik in Hydepark, dat voor 't publiek gesloten Is en ingericht tot centraal distributie-centrum voor de melkvoorzlenlng, Midden een snapshot uit de Londensche City, met duizenden auto's In actie, nu de ondergrondsche sporen niet rijden. Rechts: een aantal Guards", die heel den dag druk werk hebben. Schaars siepelen uit Rusland foto's naar het Westen. Hier is eens een recente Jhr. mr. W. F. VAN OER WYCK, Oe Vijzelstraat in Amsterdam zal verbreed worden, een uitkomst voor het steeds afbeelding uit Moskou, de oude Tsarenstad. De foto toont het Sverdlov-plein, overdag de overleden oud-directeur der toenemende verkeer. Hoe de straat er thans uitziet; eerlang zullen de hulzen aan de op een druk oogenblik. H. IJ. S. M. en S.S. linkerzijde onder sloopershanden vallen. Arme oude gevels! ONZE ^ILLUSTRATIES Met genoegen maken we ook op deze plaats melding van een mooi succes voor „De Hollandsche Molen", die bereikt heeft, dat de aardige molen van Vijfhuizen bewaard Is gebleven. Rechts: hoe ,,De Jonge Landman" er voor enkelo maanden uitzag: daarnaast de toestand van heden, nu de gerestaureerde wieken weer lustig draaien. MINISTER JANSSEN, de Belgische minister van financiën, heeft zijn portefeuille neergelegd. Tijdens een vlucht van Krakau naar Warschau is onlangs de Poolsche militaire vlieger, de kolonel Serednicki, overleden. Van het vliegtuigen-escorte, dat den gestorven nviateur naar zijn laatste rustplaats begeleidde, kwamen drie vliegmachines tegen elkaar, waarbij twee vliegers gedood werden. De Ned. Stoomvaart Mij. „Oceaan" heeft Donderdag een demonstratie gehouden van de „Fleming Patent Reddingboot". Deze boot wordt voortbewogen door middel van een schroef, die gedreven wordt door handles, die naast de banken geplaatst zijn. Zonder veel moeite is zoo een flinke snelheid te bereiken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8