UIT DEN OMTREK. HET ECONOMISCHE LEVEN. Eerste kwartaal '26. De Sociaal-economische kroniek van het Centraal Bureau voor de Statistiek meldt, dat de omstandigheden als beschermende maat regelen in het buitenland, abnormale Valuta toestanden in Frankrijk en België voor een algemeene herleving von ons economisch le ven nog niet gunstig zijn. Vergeleken bij het le kwartaal van het vorig jaar, was de alge meene werkloosheid iets gerin- g o r. De klachten over slapte in de scheep vaart waren nog niet verminderd. Dc spoor weg-ontvangsten overtroffen die van het Ie kwartaal '25 met enkele procenten. De buitenlandschc handelsbeweging was, ge meten aan het gewicht, zoowel bij in- als bij uitvoer grootcr gemeten aan de waarde was echter de uitvoer geringer. Het havenverkeer onderging voor Rotterdam eenige stijging, voor Amsterdam een daling. Het indexcijfer der groothandelsprijzen loopt sinds verleden jaar September geleidelijk achteruit en kwam van 158 op 143 (vorig jaar April 165, April 1924 158), waarmede samengaat een g e- ringe vermindering van de kosten van het levensonderhoud. De economische toestand van Ned.-Indiö wordt over het algemeen els gunstig beschre ven. De cultures bleven zich in verschillende richting uitbreiden. Daarentegen had men in Suriname in het laatste kwartaal van 1925 en den aanvang van 1926 met groote droogte te kampen, waardoor do geheele economische toestond ongunstig werd beïnvloed. In Cu rasao hield dc groote bedrijvigheid als ge volg van de ontwikkeling van dit eiland als petroleumstetion aan. DE MAASBRUG TE MAASTRICHT. Het standpunt van den M/nis cr var. Waterstaat. Op de ragen van het Tweede Kamerlid d-n heer Moller in verband met een plan tot ver vanging vin de bestaande Maasbrug te Maas tricht door een nieuwe ijzeren brug antwoord de de Min ster van Waterstaut De toenmalige ambtsvoorganger van den minister heeft aan den hoofdingenieur-direc teur rap den Rijkswaterstaat in de directie Limbuig opdracht verstrekt, om met de ge meente Maastricht in onderhandeling te ♦re den over wijziging van de overbrugging van de Maas te Maastricht in verbond met de in gevolge de wet van 28 Juli 1921, betreffende den aanleg van het Julianakanaal, te maken werken tot het inrichten von het riviervak von de Maas langs Maastricht voor de scheep vaart, die op dat riviervak verwacht wordt. Bij die onderhandelingen is uitgegaan van een brugontwerp, dat bevrediging zou kunner» geven aan de vanwege den Rijkswaterstaat met betrekking tot waterafvoer en scheepvaart gestelde eischen, en volgens welk ontwerp voldoende doorvaarthoogte wordt aangeboden aan ledige schepen van de afmetingen, waar voor. ingevolge genoemde wet dc scheepvaart verbinding over de Maas langs Maastricht moet worden ingericht, om dien schepen ook bij hoogere waterstanden gelegenheid te geven zonder wnterballast door de brug te kunnen varen. Bij bedoelde onderhandelingen werd tevens gelet op de aan de brug met het oog op het lnndverkeér te stellen eischcn. De aan een dergelijke overbrugging- te geven vorm en de daarbij te bezigen materialen wer den dezerzijds buiten beschouwing gelaten. Omtrent de vraag, of de aan de overbrugging te stellen eischen vcreeniebaar zijn met be houd of wijziging van de bestaande Maasbrug zal de minister en dit op het voetspoor van reeds door zijn ambtsvoorgangers aan hun ambtgenooten van Onderwijs, K. en W. ge dane toezeggingen geen beslissing nemen dan in overleg met zijn genoemden ambtge noot. Dc uitvoering van de overbrugging van de Maas te Maastricht houdt. voor zoover de minister ziet geen verband met de verbete ring van die kanalen, voor zooveel deze zou kunnen voortvloeien uit het Belcrisrh-Neder- landsch verdrag van 3 April 1925, zoodnt. naar hij meerit, een beslissing omtrent die overbrugging zou kunnen worden genomen onafhankelijk van bedoeld verdrag. HET VUIL VAN DE GROOTE STEDEN. Aangewend tot ophooging. Maandag brachten cenige heeren een bezoek aan den Polder Nieuwkoop en Noorden ter be zichtiging van dc rietvelden. De bedoeling hiervan was, om dc rietvelden, welke een behoorlijke bodemvastheid bezitten en slechts een gering gewas opleveren, met goedvinden van den eigenaar op te hoogen met het huis- en straatvuil uit de groote steden zoodoende meer productief te maken. Dit vuil wordt in verschillende steden thans verbrand, doch dit kost zóóveel, dat men daar van terug komt. Met belangstelling zien wij het verder ver loop tegemoet. HET NIEUWE GEBOUW VAN DE A.MJ.V. Een grootsch opgezet plan. De gemeenteraad van Amsterdam heeft, zoo als reeds gemeld, een voordracht goedgekeurd om garant te staan voor een leening van 500.000 ten behoeve van het gebouw, dot de Amst. Maatschappij voor Jongemannen zal doen verrijzen op het oude Atlanta-terrein op den hoek van Stadhouderskade en Vondel straat. Tengevolge van het aannemen van deze voordracht is het tot stond komen van den bouw verzekerd. Dit nieuwe gebouw is ontworpen door den architect Focke Kuipers. Het zal zes verdiepin gen hoog worden en voor een drietal hoofd doeleinden worden ingericht, n.l. voor het ver- eenigingsleven van de A.M.J.V. als woonhuis der leden en als hotel Aan het gebouw zal mede verbonden zijn, behalve een hotel-restau rant, een bad- en zweminrichting; ook gymna stiek en schermzalen. Zalen voor vergaderin gen zullen ter beschikking zijn. Aan het ho tel-restaurant zullen ook biljartzalen verbonden worden Aan de z.ifde van de Stadhouderskade komen dc hotelkamers, aan de zijde van de Vondelstraat de kamers voor de inwonénde. jongemannen, wier leeftijd zal vacieercn van 17 tot 30 jaar. Het gebouw zal gemiddeld 24 meter hoog worden en in hoofdzaak uit bak steen worden opgetrokkenalleen de onder pui zal bestaan uit graniet. Dc aanbesteding van het fundceringswerk zal reeds 21 Juni geschieden, VERKOOP JD-BUSSUM. Het londhuis bracht slechts 62.500 op. - Gisteravond is het landgoed Oud-Busscm, gelegen in het Bosch von Bredius onder Nanr- den en Huizen, groot ruim I334 ha. in openba re veiling gebracht. Het perceel 1, het landhuis met ruim 5 ha. grond, bracht het slechts tot 62.500. De Massa stond ten slotte op 127.100. Gemijnd werd op 43.000, waarbij kooper bleek te zijn voor 170.100 de N.V. Gronderf te 's-Grnvenhage. Het landgoed blijft, naar het Hbld. verneemt, voorloopig intact. AL DAN NIET TOETEREN BIJ F.EN BOCHT IN NOORD-BRABANT. Een principieclc beslissing uit gelokt. Voor de Rechtbank tc Roermond werd be handeld een zaak tegen den niet verschenen F. S. M. R., advocaat en procureur te Amster dam, die door het kontongerccht te Weert wegens overtreding van het provinciaal regle ment was veroordeeld tot 3 boete of ccne hechtenis van 3 dagen. Het betreft hier eene kwestie, waarbij Mr. R. in hoogste instantie wil zien uitgemaakt of het provinciaal reglement der provincie Noord- Brabant dat voorschrijft, dat bij het naderen von een bocht, onverschillig of zulks is in de bebouwde kom cener gemeente, don op het vlakke veld, signalen moeten worden gegeven, niet in strijd is met de motor- en rijwielwet. Wegens overtreding van deze verordening zijn op de Brobantsche wegen, volgens de Tel., reeds velen tot eene geldboete veroordeeld. Mr. G. Dahmen, advocaat en procureur te Roermond, die als gevolmachtigde optrad, be streed de juistheid van de provinciale verorde ning, daar art. 13 van het motor- en rijwiel reglement voorschrijft, dat een signaal met de hoorn moet worden gegeven, telkens wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Voorts bepaalt art. 7 van deze wet, dot de pro- inciole wetgever bevoegd is, verordeningen vast te stellen tot regeling van het verkeer voor zoover betreffende punten waarin de motor- en rijwielwet en het motor- en riiwielrcglement niet reeds voorziet. Volgens pl. is art. 32 van het prov. reglement van Noord-Brabant, waar op de bekeuring gegrond was, niet geoorloofd en in strijd met art. 7 van dc motor- en rij wielwet. Het O. M., waargenomen door Mr. Dr. P. Rieter, was mede van meening, dat art. 32 van het prov. reglement overbodig is en cischie vernietiging van het vonnis in eerste instantie en ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak over 14 dagen. DE STRAFZAAK TEGEN EEN WETHOUDER TE DOETTNCHEM Dc officier van Justitie tcekent appel aan. De Officier van Justitie, mr. Lasonder, die deze week tegen R. Vclsink, wethouder te Doetinchem, wegens beleediging van een amb tenaar, één weck gevangenisstraf ^eischte, is tegen het vrijsprekend vonnis van den politie rechter mr. Fockema Andreae in hooger beroep gegaan. De zaak komt dus binnenkort nog maals, nu voor hooger instantie, aan de orde. HET DRAMA IN DE LANGE NIEZEL. De uitspraak der Amsterd. Rechtbank. Men meldt ons uit Amsterdam De Vierde Kamer der Rechtbank deed he den uitspraak in de zaak tegen den 30-jarigen koopman, die had terecht gestaan, beschuldigd in den nacht van 28 Februari op T Maart j.l. in de Lange Niezel tijdens de vechtpartij, ze keren R. N Donker met een mes, althans een scherp snijdend voorwerp, zwaar lichame lijk letsel te hebben toegebracht, met het ge volg, dat deze kort daarna in- het Binnen-gost- huis is bezweken. De rechtbank veroordeelde hem terzake van mishandeling met doodelijken afloop tot een gevangenisstraf voor den rijd van 7 jaar. De eisch was 8 jaar geweest. De verdediger v;as mr. dc Vricze. DE INBRAAK BIJ DE A. P. C. TE HAARLEM. Vonnis jaar. Men meldt ons uit Amsterdam Het Gerechtshof wees heden arrest in dc zaak tegen de beide recidivisten J. Kiekens en C. A. Kooy, die in hooger beroep hadden terechtge staan, beschuldigd van inbraak in het Haurlem- sche filiaal van de American Petroleum Com- pany, gepleegd in den nacht van 7 op 8 Au gustus 1925, waarbij zij ontvreemdden een brandkast, inhoudende boeken, benevens een bedrog aan geld in totaal 700.— en vermoe delijk ook een paard en wagen, eveneens toe- behoorende aan de A. P. C. Verdachten wa ren destijds door de Rechtbank te Haarlem vrijgesproken. Het Gerechtshof achtte het ten laste gelegde, met uitzondering' van den diefstal van paard en wagen, wettig en overtuigend bewezen. Het Hof vernietigde het door de Haarlemsche Rechtbank gewezen ^vonnis en opnieuw recht doende, verklaarde het dc verdachten schuldig OGn diefstal met inklimming en veroordeelde hen tot een gevangenisstraf van vier jaar, overeenkomstig den eisch van den advocaat- generaal. ERNSTIGE MISHANDELING. De man reeds gestorven. De 37-jarige smid G. K. wonende te Maas tricht, welke gescheiden leeft van zijn vrouw, was in het naburige Amby met een paar meis jes uitgeweest, waaronder ook het 18-jarige dienstmeisje N. In een café waar K. wat ge bruikte, zat de broeder van het meisje N. Deze nam zijn zuster mee naar huis. K. achtervolgde hem, gaf N. een trap in den rug, en weldra rolden beiden over den grond. N. heeft toen, volgens getuigen, op het hoofd van K. gesla- gcn-.Dezc had een wonde in het achterhoofd. Dr. Willems constateerde hersenschudding en verbloeding Heden is de man aan de wonden overleden. N. is gearresteerd. EEN MAN VERMORZELD. Tusschen de raderen von een machine Gistermorgen vroeg was men bezig met het overladen van kolen uit den lichter „Joseph Schürmann" in het aan het terrein van Frans Sworttouw liggende Engclsche stoomschip „Turcoman" tc Rotterdam. Hiertoe lag de kraan 5 langszijde. Te ongeveer half ocht gaf de machinist P. v. d. L., wonende Schickade, van boven uit last aan den stoker J. v. d. E., om de kabels, waaraan de knijper hangt, wat stijver te ma ken. Aan deze opdracht werd voldaan en dc kraan deed gewoon hoor werk. Om acht uur gaf de machinist weder door de spreekbuis eenzelfde order, maar kreeg geen antwoord. Nadat hij enkele molen zijn verzoek ha'd her haald, ging hij naar beneden, trof echter in dc machinekamer niemand aan. Toen hij evenwel, volgens dc Msb., goed in het rond keek, bemerkte hij tusschen de rade ren van dc machine brokstukken van een men- schelijk lichaam. Tot zijn ontzetting aan schouwde hij het geheel vermorzelde lijk van den stoker. Onmiddellijk heeft hij de machine, die mis schien wel gedurende een 'half uur had door gedraaid, stilgezet. Met moeite is daarop het rampzalig overschot er uit verwijderd. Het werd door de rivierpolitic naar den wol ge bracht. Men vermoedt, dat de ongelukkige bij het strakker zetten der kabels door de machine is gegrepen. Zonder dat iemand er iets van be merkte, vond de man op een verschrikkelijke wijze den dood. School- en Kerknieuws. VRIJZINNIG-HERVORMDEN IN NEDERLAND. Jaarvergadering te Apeldoorn. Openingwoord van den heer G. A. de Ridder. Dc ver- ccniging telt thans 23.000 leden. Te Apeldoorn werd Woensdag de algemeene vergadering van de Verceniging van Vrijzin nig Hervormden in Nederland gehouden. De voorzitter, de heer G. A. de Ridder uit Amsterdam, opende de vergadering met een rede, waarin hij deed uitkomen, hoe de bewe ging van Vrijz.-Hervormden in een overgangs stadium verkeert, wat noopt tot voortdurende bezinning. Als deel van het modern-godsdien stig geestesleven is zij onderhevig aan hetzelf de innerlijk groeiproces, dat de moderne rich ting onder ons volk doormaakt cn dat onder leiding van mannen als wijlen Roessingh zich van zijn taak in het heden opnieuw bewust werd. De eb, die gevolgd is op den eersten vloedgolf van het modernisme, is voorbij; die per, bezonkener is de vrijzinnig-godsdienstige gedachte bezig in ons volksleven door te dringen zij vindt den bodem thans beter toe bereid dan in haar eerste periode. Moge een strak theologisch stelsel ons nog ontbreken, de vrijzinnige richting is thans zeker innerlijk niet minder sterk dan in den bloeitijd der moderne theologie. Mannen van zeer uiteenloopende ge aardheid cn maatschappelijke gezindheid dra gen de modeme gedachte in de verschillende cultuurkringen van ons volk uitde geschrif ten van De Graaf, in wiens benoeming tot hoogleeraar te Leiden wij ons van harte ver heugen, Von Mourik Broekman, Horreüs de Haas cn Banning getuigen van de jonge kracht onzer richting. Dit krachtsbesef komt ook in onze kerkelijke beweging tot uiting Wij zijn ons bewust van de geestelijke en ze delijke waarde onzer beginselen, die de onmis-, bare elementen zullen blijken bij den opbouw eener humanistische cultuur. In dat bewustzijn weten wij ons óók sterk bij den strijd, dien wil in de Hervormde Kerk te weren hebben. De kerk kon ons en onze beginselen niet missen, wil zij in de toekomst Volkskerk blijven Het geen thans in de Gereformeerde Kerken zich afspeelt bewijst, dat confessionalisme in een protcstantsche kerkgemeenschap onmogelijk is. Niet van reorganisatie in orthodoxen zin is voor de Herv. Kerk heil te verwachten, maar slechts door in die kerk den polsslag van het moderne geestesleven te loten kloppen. Op dc met gloed uitgesproken openingsrede, welke herhaaldelijk door applaus werd onderbroken, volgden luide bijvalsbetuigingen. De secretaris, dr. W. Meindcrsma, bracht hierna het jaarverslag uit, dat getuigde van grooten groei. De Verceniging telt thans 23.000 leden, ongerekend de aangesloten kev- kelijke gemeenten, kerkcraden en (of) kerk' voogdijen. De propaganda wordt vrijwel over al krachtig gevoerd, tol van subsidies aan afd. n gemeenten verleend Naar aanleiding van het feit, dot dr. Mein- dersma met dit zijn dertiende jaarverslag zijn werk als secretaris volgens de statutaire bep lingen moet neerleggen, huljigt de voorzitter hem in hartelijke bewoordingen en biedt hem het eerc-lidmaatschap der Vereeniging aan on der applaus der vergadering. „De Wachttoren" en „Kerk en Volk." De voorzitter wijst er verder op, dot wel het belangrijkste deel der bemoeiingen van da- gelijksch bestuur en H. B. in het afgeloopen ereenigingsjaar gewijd waren aan de stichting en den uitbouw van de N.V. „De Wachttoren", die het vereenigingsorgoan „Kerk en Volk" uit geeft en verdere uitgaven der Ver. exploiteert. Gebleken is, dat de verhouding tusschen deze N.V. en de Vereeniging velen niet duidelijk voor oogen stoot, hetgeen aanleiding heeft ge geven tot allerlei verkeerde gissingen. Daar het niet mogelijk was, hieromtrent steeds volledi ge publicaties te doen en bij de wording dezer zaak dikwijls snel gehandeld moest worden, wil spr. thans gaarne het volle licht op deze aan gelegenheid laten vallen. Hij deelt mede, dat alle aandeelen der N.V. haar ten goede ko men. De leiding is opgedragen aan den heer C. R. Sijsling, onder toezicht van drie com missarissen, die tevens houders (niet eigenaars dus) der aandeelen zijn, tc weten de heeren ds. Pattist, ds. van Wijhe en De Ridder, die doorvoor en om hun energieke bemoeiingen ter zake en omdat zij in elk opzicht de vertrou wensmannen der Vereeniging waren, door het H. B. zijn aangewezen. Tengevolge van zijn be noeming tot redacteur heeft ds. van Wijhe zijn mandaat als commissaris ter beschikking van het H. B. gesteld, in welke vacature ds. F. Tam1 J^nicns is benoemd. Dit heeft de volle instem ming de vergadering, evenals de mededeeling, waarbij alle H. B. leden zullen optreden nis aandeelhouders. Dc vergadering keurt het jaarverslag en doormede de behandelingen van het H. B. goed. Ds. J. N. Pattist brengt verslag uit over de Studiekas, die ruim 4000 aan studeerenden heeft uitgekeerd. Het verslag der Propoganda-Commissie, uit gebracht door ds. A. Priester, lokt uitvoerige discussies uit. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers, brengt hulde aan het groote werk der Prop. Cie, wier arbeid hij liever aan de besturen zag opgedragen of althans méér in het organisme der vereeniging ingeschakeld. De kwestie van contact met den N. P. B. is door spreker in de hoofdbestuursvergadering reeds aan de orde gesteld. Pogingen daartoe worden overwogen. Het verslag der Prop. Cic wordt onder dankzegging goedgekeurd. De commissie van contact met vrijz. groe pen brengt bij monde van ds. C. de Jongh, rap port uit. Hierin wordt met erkentelijkheid ge waagd van den arbeid der centrale commissie voor het vrijz. protestantisme. Het contact met de jeugdbeweging wordt geregeld onderhou den, evenals dat met het religieus socialisme. Ten opzichte van dit laatste heeft de sub-cic zich o.m. beziggehouden met het beroepings- werk in Leeuwarden, waar een groote groep een soc. predikant wensohte cn met het con- flict-v. d. Veer. dat in dc afd. Groningen is ontstaan. De heer Eisma (Leeuwarden), zet uiteen, hoe aldaar de /erschillcndc groepen op vreedza me wijze de richtingskwcstic regelen en meent, dat den vrijzinnigen geen verwijt kan treffen, wanneer daar nog geen predikant van soc. rich ting beroepen kan worden. Inzake het Gro- ningsche conflict dringt de heer v. d. Baan aan op verdere bemiddeling, bijv. van het H. B., terwijl prof. Lindeboom als voorz. der afd. Gro ningen verklaart, dat het conflict feitelijk uil den weg is geruimd. Daar bij sommigen de indruk bestaat, dat er nog iets „zit", verklaart de voorzitter zich bereid, desgewenscht bijv. met ds. Horreüs' dc Haas nog eens een be spreking te hebben met het Groningsche be stuur. Prof. Lindeboom, zegt zijn persoonlijke medewerking daarbij toe. Het verslag der com missie wordt goedgekeurd. Op voorstel der commissie zelve wordt x zij thans ontbonden en in plaats hiervan worden ingesteld drie nieuwe commissies en wel één voor de vertegenwoor diging in de Centrale Commissie v. h. Vrijz. Protestantisme (dc heeren G. 'A. de Ridder, ds. Horreüs de Haas, ds. van Wijhe cn mej. dr. N. A. Bruining) een voor contact met de Jeugdbeweging (ds. K. A. Beversluis en ds. D Bakker) cn één voor contact met het rel. so cialisme (ds. L. J. Faber en ds. W. Banning). De rekening cn verantwoording van hei hoofdbestuur en der Commissies worden goed gekeurd, evenals de verschillende begrootin- gen. Tot secretaris wordt bij enkele candidoatstel- ling gekozen ds. K. A. Beversluis, die door der. oorzitter rhet een hartelijke toesproak wordi geinstalleerd. De afgetreden redacteur van „Kerk en Volk", ds. van Iterson zet uiteen, welke motieven hem tot zijn aftreding geleid hebben. De voorzitter doet opnieuw een beroep op zijn medewerking. De vefgadering spreekt door applaus haar vertrouwen uit in het werk ven ds. van Wijhe. De volgende vergadering zal te Haarlem plaats hebben. Nadat den voorzitter dank is gebracht voor zijn bekwame en onpartijdige leiding wordt de vergadering gesloten. De rekening over 1925 sluit ten aanzien van het zwart-blaar Groningsch veeslag met een batig saldo van 80, terwijl dc eveneens on der de bijlagen opgenomen begrooting ten aanzien van dit veeslag voor 1926 een batig saldo aangeeft van 30, welk batig saldo wordt verkregen door als ontvangst te boeken een bedrag van 250 aan provinciaal sub sidie. Uit het vorenstaande blijkt, dat zonder steun vanwege dc provincie de Regelingscommissie niet in staat is hare werkzaamheden in deze te volbrengen. Daar het zeer in het belang van de veeteelt moet worden geacht, wanneer dc Regelings commissie haren arbeid naar behooren kan volbrengen, hebben wij do eer aan Uwe Ver gadering voor te stellen voor het zwart-bont- Hollandsch-veeslag voor het jaar 1926 ccn subsidie uit de provinciale geldmiddelen te willen verleunen groot 3200 cn voor het zwort-blaor-Groningsch-veeslag voor het jaar 1926 een subsidie uit de provinciale geld middelen tc willen toekennen groot 250.' Opgemerkt zij, dat in 1925 voor het zwart- blaor-Groningsch-veeslag geen subsidie uit de provinciale geldmiddelen is toegekend, daar er voor cvenvermeld jaar voor dit vceslag vol doende gelden beschikbaar waren. Ten slotte dcclen wij U mede, dot de reke ning en verantwoording der Regelingscommis sie over 1925 bereids door den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is goed gekeurd. PROV. STATEN Adres van dc Utrechtschc Volks universiteit om' een provinciaal subsidie. Gedep. Staten dcclen mede aan de Staten der provincie Utrecht: Bij adres vraagt het bestuur van de ter zijde bedoelde Verceniging een jaarlijksch subsidie uit de provinciale middelen van 1000. In verbond met dit adres merken wij op, dat Uwe Vergadering den 17en Juli 1923 besloten heeft het subsidie in te trekken op de in dc voordrocht genoemde gronden, met dien ver stande, dat voor het jaar 1923 het subsidie voor bovenbedoelde instelling op het voor 1922 toegestaan bedrag van 2250 zou worden gehandhaafd cn dit subsidie te beginnen met 1924 telken jare met ongeveer k» zou worden verminderd, tengevolge waarvan na 1926 geen subsidie meer gegeven zoude worden. Den 15en Juli 1924 handhaafde Uwe Vergadering haar besluit van 17 Juli 1923, niettegenstaande door het bestuur aan de gestelde voorwaarde voor de uitbetaling dat ook het Rijk subsidie moest verleenen niet kon worden voldaan. Aangezien dc motieven, welke he* ben ge golden om het subsidie geleidelijk te doen af- loopen en welke breedvoerig zijn vermeld in onze voordracht van 12 Juni 1923, thans nog onveranderd gelden en zich geen verandering in de omstandigheden heeft voorgedaan, welke het weder verjpenen van een subsidie recht vaardigen, kunnen wij 'geen vrijheid vinden aan Uwe Vergadering voor te stellen eene gun1 stige beschikking op het verzoek te nemen. Wij geven Uwe Vergadering derhalve in overweging op het ingediend adres afwijzend tc beschikken. Verzoek von de Commissie ter bevordering van de Veefokkerij in de provincie Utrecht om een provinciaal subsidie voor 1926. Gedep. Staten deelen de Prov. Stoten verder mede: Wederom is bij ons College ingekomen een tot Uwe Vergadering gericht verzoek van dc Commissie ter bevordering van dc veefokkerij in dit gewest om toekenning van een subsidie uit de provinciale geldmiddelen tot een bedrag ven 3450, te vcrdeelen als volgt: voor het zwart-bont vecslag 3200; voor het zwart-blaor-veeslag 250. De rekening over 1925 sluit ten aanzien van het zwart-bont Hollandsch vecslag met een ba tig saldo van 119.10, terwijl de eveneens onder de bijlagen opgenomen begrooting ten aanzien van dit vecslag voor 1926 een nadee- lig saldo aangeeft ad 60.90, niettegenstaan de op de begrooting een post groot 5200 als provinciaal subsidie is gebracht. 272 21112 6211 308 2045 0258 310 3021 0203 45 L 3030 0411 505 3071 0022 073 3222 0701 674 3208 0786 692 3428 C70S 719 3443 688-1 752 3-516 0051 44V STAATSLOTERIJ. Vijfde Klasse. Zestiende Lijst. Trekking van 10 Juni. 11)00 met premie van 30.000 No. 7511.' 1000 No. 2014, 12482, 2U5S1. f 40U No. 1465, 1437, 5132, 7118, 7499, 8534, 16206, 19073. f 200 No. 3248, 7399, 8130, 10528, 114S5, 16796. f 100 No. 2289, 4478, 5365, 7930, 9017, 9452, 17519, 13770, 20239. PRIJZEN VAN 70. 2G 2G95 5665 8909 10859 13249 16133 18520 29 2705 5782 8984 KH7U 13324 16254 18838 35 284-1 5885 I -*U7 1U894 13390 1642U 18861 149 2847 61)60 9319 10929 13463 10580 18908 9364 11011 13474 16661 18946 9429 11022 13544 16842 18U49 9478 11099 13548 16855 18979 9529 11145 13733 16910 18986 9353 11147 13781 16932 19114 9576 11236 13826 6959 19145 9628 11267 14005 10'». 8 191 - 9736 11324 14147 17130 19200 9746 11357 141^3 17165 19219 9949 11542 14304 17171 19228 817 3735 7046 10091 11-572 14378 17188 19355 1076 3855 7067 10107 1170-5 11401 17210 19427 1225 3967 7107 10151 11733 14473 17441 19548 1248 4031 7413 101 2 11788 14476 17450 19686 1258 405S 7569 10213 11819 14583 17583 19720 1291 4151 7593 1025'. 11855 14584 17681 19725 1430 4504 7732 10325 11920 14784 17715 19840 1610 4599 7829 10364 11992 14810 17731 19925 1707 4649 7871 10368 12214 14S3G 17734 19998 1725 4713 8058 10397 1-241 148-38 17797 20281 1829 4791 8117 10398 12255 14852 17891 20402 1974 4886 8223 10408 12278 14975 17957 20572 2102 5059 8320 10446 12515 15197 18075 20r>92 2107 5073 8321 10454 12665 15506 18206 20.96 2109 5135 8439 10577 12671 15637 18334 20851 2340 51S4 8557 10632 12760 15703 1S342 208,3 2356 5218 8931 10710 13125 15778 18362 20961 2553 5303 8936 107*3 13142 16015 NIETEN. 7596 .103SU 13373 15485 1S337 7598 10391 13374 15500 18346 7599 10U7 13377 15543 lt403 76Ó3 10463 13417 15-577 18413 7619 10506 134 IS 15584 13435 7638 10511 13120 15619 18443 7657 1 0533 1 3-139 1 5627 43467 7680 10568 13506 15663 18.545 76S7 10585 13513 15679 13550 77o2 1 0587 13549 1-5634 1 8560 7712 10590 13-583 15709 18504 7777 10647 13620 15712 18570 7796 1C6S4 13651 1-5846 18589 7802 10691 33661 15956 18-599 7842 1 0750 13683 1.5973 1S605 7933 10771 13095 15997 136-13 7973 10778 13700 16003 18666 7993 10801 13742 1C033 1S684 S026 10857 13870 lOffO 18697 SC52 10975 13871 16094 18713 8062 10885 13889 161C-4 18757 8076 10912 139U0 16138 18805 8079 10920 13920 lOlOl 18892 8209 10922 14001 16200 18917 8222 10934 14004 16233 18921 8335 11014 14014 16235 1S969 8347 11030 14U44 16264 18981 8418 11063 14056 16416 18985 8449 11082 1-1063 16-117 19010 84S6 11087 14075 16423 19064 8516 11119 14091 16429 19071 8572 11158 14094 10499 19103 8676 11160 14110 16533 19122 8684' 1119-5 141.5-3 165-43 19161 8871 11219 11157 16-569 1 9171 8885 11248 14171 36598 19188 8911 112-55 1419.5 16602 1921S £913 11290 14196'16640 19279 8934 11349 14259 13660 19337 89-13 11395 34269 3 0663 1 9347 8956 11416 14281 16666 19419' 89-38 11433 14326 16694 19424 8962 11537 14328 16727 19439 8978 11-546 14384 16734 19451 8082 11569 14413 16752 19482 8998 11578 14451 Ï6759 19485 9051 11676 14452 16802 19523 9076 11746 14511 16S22 19537 9094 11749 14575 16851 19569 9126 117.50 14597 16917 19586 9142 11841 14593 16954 19589 9295 11876 14G22 16979 19722 8313 11984 14630 17043 19751 9348 1201S 14758 I70C0 19756 9362 12035 14771 17061 19778* 9370 12072 IJ.7 7 1,071 19785 93S8 12092 14*26 17073 19792 94710 12101 lis: 3 17081 19819 9441 12110 14385 17109 19827 C486 12123 1-1907 17138 19844 9492 121.-0 UOvd 17147 19853 9499 12205 14929 171.58 19S8Ö 9555 12222 14949 17185 19896 9564 122-c0 14963 17229 19947 9609 12339 150:0 1.295 19981 9019 12440 15023 17363 20078 9623 12478 130 ui 17380 20126 9660 125/9 15068 1*1'2 20147 9678 12608 1510O 17494 20169 4540 6940 9683 12620 15101 ]75u9 20205 4547 G94S 9713 12621 15122 175-39 2IJ206 H9R.5 9720 12643 15127 17,565 20222 9722 12648 15130 17717 20267 972-1 12074 15150 17743 20311 9757 12753 151 fio 17816 20372 9760 12754 15167 17831 20166 9779 12782 15181 17844 20527 9784 12807 15192 17930 20531 9807 12831 1-5215 17954 20536 9845 12836 15216 17979 20599 984 7 12962 15242 17982 20645 9377 130;>2 15263 17.9'JO 20765 994-1 13034 15285 17992 20790 994.5 13034 15201 18073 20SG9 2359 4940 7519 10017 13124 15301 18081 20894 23C6 -1973 7528 10132 13137 15328 18103 20903 2399 5006 7-551 10236 13167 15374 18266 20915 2123 5030 7570 10260 13242 15381 18277 20947 E12I I'575 10320 13253 15413 18309 20956 2-180 5109 7595 10332 13354 -.J2.d0 vorlft(lJiisfc stond: 7450 z- 7457 j 11.84 m. z, Il7g5a 36 2487 5144 70 2515 5151 14U 2517 5156 167 2562 5160 20-1 2618 5183 244 2637 5220 247 2087 5262 258 2714 5283 276 2730 5309 298 2754 6312 315 2759 5364 333 2762 5356 372 2765 5364 405 2820 5369 445 2831 5393 449 2345 5401 462 2846 6411 555 2997 5449 570 3080 5469 577 3133 5472 632 3149 6484 638 31-52 -3195 642 3193 5504 710 3240 5507 711 3305 5557 729 3312 55S1 757 3342 5624 765 33S5 5679 781 3399 5693 791 3416 5720 792 3527 5725 802 3547 5772 824 3-582 5807 875 3583 5S10 896 3586 5833 899 3606 5855 970 3612 5960 987 3637 5974 939 3669 6010 1C01 3671 6050 1017 3672 6106 1040 3673 6120 1049 S710 6125 1059 3732 6193 1071 3743 0200 1142 Z7U 6246 1113 3763 6285 1147 3545 6337 *1152 388 6392 1161 3944 6402 1183 40S3 6417 1230 4100 '6151 1246 4115 647G 1270 4134 6579 1292 4150 6635 1314 4154 6673 1377 4156 6704 1418 4165 6706 1420 4169 6784 1433 4219 6789 1456 4235 6829 1474 4242 G831 1532 4273 6812 1537 4289 6859 1544 4337 6865 1606 4-126 6872 1670 44-11 6875 1716 4-195 6917 1912 4 514 6922 1S24 4540 6940 1SS1 3892 4566 0985 1951 4570 7005 2006 4636 7011 2037 4663 7044 2043 4688 7050 2067 4690 7092 2131 4695 7150 2245 4C9S 7225 2246 4820 7230 2286 JSS2 7287 2345 4897 7300 23-53 4000 7375 2358 4025 7-J00

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 6