DENEMARKEM-HOLLAND. klein land groot kan zijn," cn de oud-minister H. Colijn verbindt aan dit woord ook zijn in leidende gedachte, waarmee de verschijning van dit werk vergezeld wordt: „Er zijn velen", zegt Colijn, „die Nederland klein achten en zijn Koloniën van weinig beteekenis, die hun oogen altijd naar het buitenland richten en niet gelooven in de krocht en kunde van eigen land en volk. Hun gebrek aan vertrouwen zou ons ten gronde kunnen richten, waren er niet on deren, die vol durf en vastberaden wilskracht arbeiden voor den groei cn bloei van hun land. Dit album verschijnt om te tooncn, wat zij tot stand brachten." Daarna volgt een bijschrift bij een foto van h'ct Vredespaleis door mr. B. C. J. Loder, die natuurlijk op het internationale ruilverkeer de aandacht vestigt. Oud-minister Treub, president van den On- dernemersraad van Ned. Oost-Indië, is wat minder summier dan de beide voorafgaande hceren en wijdt een beschouwing aan den in voer in Indië van uit Nederland, in verband ook met de bedoeling om het album speciaal in onze koloniën veelvuldig te verspreiden. Er wordt in Indië nog veel uit den vreemde inge voerd, dot evengoed uit Nederland ware te betrekken geweest. Hij wijst speciaal, cn ad strueert dit met cijfers, op manufacturen (in voer in 1923: 163 millioen; uit Nederland 52 millioen), op producten der metaalindustrie, op boter (invoer 7 millioen, uit ons landéén millioen I), op sigaretten (invoer 24 millioen, uit Nederland165.000), op schoenen, geconserveerde groenten, etc. Jon Feith, die de redactie van het boek op zich genomen heeft, noemt het zelf een geïl lustreerde adreskaart, een boek economische en industriëele aardrijkskunde. Het is jammer dat hij er niet aan gedacht heeft, dat dit boek ook een voorbeeld moet zijn van zuiveren Hollandschen stijl en goede Hol- landsche taal. Het klonterige brouwseltje dat hij, blijkbaar in een vloek-en-zucht afgeleverd heeft, is al een zeer miserabel voorbeeld van taalverknoeiing. Gelukkig zijn de overige arti kelen en bijdragen literair veel beter. Wij wijzen op die van generaal G. J. Snij ders (het luchtverkeer in Ncd-Indië), Johan Koning (Door de luchtonder Nederlandsche vlag), J. M. Corsten, den talentvollen chef van den Fototechnischen Dienst der K. L. M. (Foto grafie uit de lucht, haar toopassings-mogelijk- heden en toekomst-perspectieven). De fotografieën laten over 't algemeen niets te wenschen over, zijn scherp, en blijkbaar ge nomen vanuit het juiste aspect. De fotograaf die in dc vliegmachine boven al deze daken, gevels, tuinen, werkplaatsen, opslagterreinen en havens zijn toestel gericht heeft, toonde daarmee de juiste visie te hebben, en een goeden smaak Het zijn niet alleen tol van grootbedrijven, waarvoor met dit bock reclame wordt gemaakt, maar ook gemeenten, en onder haar is geluk kig ook Utrecht met foto's van eenige indus trie-terreinen en een korte beschrijving der verschillende gemeentebedrijven. Aan de uitvoering van het werk zijn groote zorgen besteed. Het boek maakt een royalen indruk, de band is sierlijk, de omslag bevat een gekleurde prent van Willy Sluiter, waar mee hij gelukkiger is dan met de gekleurde symbolische voorstelling tegenover het titel blad. Een gekleurde prent, voorstellend het jaar 2000, zorgt voor een tikje humor. Het werk, dat zeer zeker de belangstelling voor onze nationale industrie prikkelen zal, is uitgegeven bij A. de la Mar te Amsterdam cn gedrukt bij G. Kolff en Co. MIJNBOUW KUNDIGE WERKEN BIJ WINTERSWIJK. Aanvrage om ontginning uan Ged. Staten. Bij Gedeputeerde Staten van Gelderland is thans een aanvraag binnengekomen voor de ontginning van steenkool, steenzout en aard olie in een mijnveld, aangeduid met den naam „Gelria", groot circa 12.000 .H.A., gelegen in de gemeenten Winterswijk, Lichtenvoorde, Groenlo en Eibergen, onderteekend door inge nieur J. Koster, directeur van de Ncd. Mij. tot het Verrichten van Mijnbouwkundige Werken en de heeren Hope Co., bankiers te Amster dam. DE GRACHTEN VAN FRANEKER. Voorloopig geen demping. In een vorige vergadering had de raad van l'raneker een raming gevraagd van de kosten van eventueel dempen van enkele stadsgrach ten, teneinde te komen tot betere verkeerswe gen. B. en W. deelden mee, dat die kosten zouden bedragen voor demping van de grach ten van het Leeuwarderend tot de brug bij het stadhuis 52.400werd ook de gracht langs het Noord en Hocquart gedicht, dan zouden de totaal-kosten 90.460 zijn. B. en W., ove rigens geen voorstanders van demping (waar voor in afzienbaren tijd gelukkig ook nog wei nig gevaar bestaat), stelden voor, omtrent deze zaak nog geen beslissing te nemen en eerst af te wachten dc resultaten van de verbetering van de Dijkstraat. Mocht deze proef, waartoe de raad onlangs besloot, niet tot het gewenschtc resultaat leiden, dan zouden B. en W. even tueel plannen tot een andere vcrkeersoplossing In overweging willen nemen. Ook de voorstan ders van demping legden zich hierbij neer, en de mooie grachtjes zullen dus voorloopig weer met rust worden gelaten. ONZE MOLENS. Weer een „voor afbraak". De burgemeester van Blaricum heeft, naar de N. R, C. meldt, uit naam van de in het bui tenland vertoevende eigenaresse aanbod ont vangen, den bekenden molen te verkoopen voor aanmerkelijk lageren prijs dan het bedrag van 1500, dat onlangs gevraagd was. De burge meester meende, het niet te moeten aannemen, daar de molen niet meer functionnecren kan Er zijn immers in de omgeving huizen ge bouwd, zoodat er niet voldoende windvang is. Aan het langdurig sterfbed zal thans een einde komen. De laatste hoop op behoud is wel vervlogen, daar nu aan een mokelaar op dracht is gegeven, den molen desnoods voor slooping te verkoopen. Een bizondere correspondent meldt ons uit Kopenhagen De verwachtingen waren ai niet optimistisch gestemd over de ontmoeting met de Denen. Berichten uit de Decnsche hoofdstad hadden ons al doen weten, dat onze tegenstanders zich duchtig oefenden, en zelfs Engelsche prof-ell- tallen lieten overkomen, om tegen hen oefen wedstrijden tc spelen. En de uitslagen van die wedstrijden deden het ergste vreezen voor onze vertegenwoordigende ploeg, die welis waar Buitenweg en Van Heel weer in dc ge lederen had, terwijl ook Denis toch nog van de partij was, doch den steun van v. d. Meulen moest missen. Zooals gezegd groote verwach tingen had Holland niet van dezen wedstrijd, en de uitslag is dienovereenkomstig geweest. De 4—1-nedcrlaag zal niemand verbazen Graag had men natuurlijk na dit seizoen, dat nu niet bepaald rooskleurig is geweest, een ander resultaat gewenscht; inderdaad zou een o erwinning in Kopenhagen onzen naam in de internationale voetbalwereld weer gerehabili teerd hebben, maar het heeft niet zoo mogen zijn. Het seizoen is besloten met een neder laag, die ronduit gezegd, niet is goed tc pra ten. Het oranje-elftal speelde een mat spel. De Denen zijn bijna den gcheelcn wedstrijd in de meerderheid geweest, wat zij in vier goed doelpunten weten uit te drukken. Alleen doel man Quox de keus, wie onder de lat moest moest staan, viel in Kopenhagen op hem de kleine Van Heel ontkwamen aan de alge- heele malaise en speelden voor wat zij waard waren. De rest speelde mat, lusteloos bijna. Na het doelpunt van Buitenweg kwam er plot seling wat opleving, maar het duurde slechts kort. Want na dien zakte de zaak weer ineeii. en toen modderden ook de Denen lustig mee. Het laatste deel van den wedstrijd was al heel lauw. De Denen speelden een behoorlijke partij voetbal, maar heelemaal niet buitengewoon Hun middenvoor Rohde v/os de man in de voorhoede, voornamelijk al, doordat hij alle ier dc doelpunten voor zijn rekening nnm. Maar ook de Deensche middenlinic was stuk ken beter dan de onze. Over den wedstrijd het volgende Wegens ziekte van Petersen, is in het Deen sche elftal een wijziging" aangebracht. Poleroen is vervangen door Vigo Joergensen, die rechts binnen speelt, terwijl Rohde op de centervoor plaats staat. In het Ncdcrlandsch elftal is Quax uitverkoren om het doel te verdedigen. De opstelling is dus als volgt Een 4-1 nederlaag. Buitenweg rédt de eer. Er waait een forsche wind, schuin over het veld. Ruim 25,000 toeschouwers zijn aanwe zig, als de scheidsrechter de beide aanvoer ders tot den toss roept. Denis is de gelukkige, cn kiest den wind mee, wat de consequentie heeft, dot de Hollonders de eerste helft tegen de zon in spelen, hoewel die, door de min ol meer bewolkte lucht, niet erg hinderlijk is. Om 1.40 Deensche tijd trappen de gastheeren af en ziften direkt voor het Hollandsche doel, waar zij niet vandaan zijn te slaan, ondanks het feit, dat de oranje-achterhoede alle zeilen tijzet. De Denen blijven echter in de meerder heid. Slechts af en toe worden hun aanvallen onderbroken door Hollandsche attaques, die wel goed worden opgezet. De goede afwerking ontbreekt evenwel, enBlicher en Tarp zijn nog steeds hun plaats waard. Na 33 minuten spelens is de stand nog blank, maar dan wordt aan de Denen een vrije schop toegekend, juist op de grens van het penalty-gebied. De reus Blicher komt ervoor van achterenden hij ko gelt het leder langs Quax (10). De Hollan ders probeeren onmiddellijk om gelijk te ma ken, 't lukt echter niet. De roodtruien nemen 1 ct initiatief weer over, en 1 minuut voor de rust geeft Rohde zijn team een nuttigen voor sprong. De linkervleugel zet keurig voor, en d centervoor kopt onberispelijk in. De rust komt alzoo met 2—0. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste geworden. De oranjes worden van meet aan op eigen helft teruggedrongen. Backs en keeper werken enorm hord, maar hebben aan de middenlinie weinig steun; al leen Van Heel is goed op dreef. Het is dan ook een doorloopend Deensch offensief, en 12 minuten na de hervatting is het wederom Rohde, die Quax met een hard schot passeert. (30). Van den aftrap of gaan de Hollanders snel combineerend op het Deensche doel af Buitenweg krijgt een kans, en weet deze t6 benutten (3—1). Even leeft in het Hollandsche kamp de hoop op een gelijk spel. Het tegen» punt heeft dan ook weer vuur in de gelederen gebracht, doch langzamerhand begint het spel weer te verslappen. Ook de Jenen spelen niet meer zooals in het begin. Het spelpeil zakt aanmerkelijk, en men denkt al, dat het met 3zal afloopen, als Rohde nogmaals zijn hoofd onder een voorzet van links zet. En no. ligt achter Quax. Dan is het spoedig inruk ken. Een onbevredigend slot van een onbevredi gend seizoen 1 Van den N. V. B. waren op de officieele tri bune aanwezig dc heeren Hirschmann, Boel- jon, Dc Haan en trainer Glendenning. Denis Quax van Kol Gielens Nillson van Nus KUchlin Olsen Joergenssen Anderiessen Buitenweg Blicher Rohde Bendixen Frlgast Larssen van Heel Tap v. Joergenssen Laursen Tarp Sigmond Hansen DE INTERNATIONALE ZWEMWEDSTRIJ DEN TE BAARN. Een goedgeslaagde zwemdag. Mcj. M. Baron (O. D. Z.) wint van de oud-wereldkam pioene Frl. Erna Huneus (Ver einigte Wasserfreude, München U. Z. C. no. 3 in de 5 X 50 B. estafette Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de badinrichting te Baarn had de jongo Baarnsche Zwem- en poloclub „De Robben" zwemwedstrijden georganiseerd in de aardig gelegen open zweminrichting in de rivier de Eem, welke wedstrijden een internationaal ka rakter droegen doordat de Vereinigte Wasser freude te München-Gladbach op verschillende nummers met enkele harer leden had inge schreven. Hieronder bevond zich ook de oud wereldkampioene frl. Erna Huneus, die gerui- men tijd de titelhoudster is geweest op de 100 M. schoolslag voor dames. De weersgesteldheid van de vorige week, deed ons met eenig medelijden denken aan de jjverige bestuursleden van de Robben en de organisators van deze wedstrijden de gebr. Korsten, vroeger goede bekenden in de zwem- wereld en tevens de oprichters van „de Rob ben", want het is nu niet direct een pretje en men moet er moed voor hebben om in deze lente die eigenlijk geen lente is, zwem- of waterpolowedstryden uit te schrijven. Deze heeren en met hen verschillende Robben- enthousiasten, zullen de laatste dagen dan ook wel steeds met belangstelling en gemengde gevoelens de mededeelingen van het Ned. Kon. Metcorlogisch Instituut gevolgd hebben. Maar het is meegevallen. De temperatuur was al thans boven het water vrij aangenaam, het was wel geen ideaal zwem weer, maar we zijn zoo langzamerhand al gauw tevreden. De zon hield zich schuil, poogde af en toe de dreigen» de wolken, welke over den schilderachtigen Eempolder kwamen aandrijven, te verdrijven maar dit bleef echter steeds bij een poging. Het was evenwel droog en dit is by een zwem wedstrijd als deze veel waard. De temperatuur van het water was evenwel koud. Dc thermo meter wees IC graden C. aan en de verschil lende bibberende waterhelden met blauwe han den en het veelvuldig voorkomen van kippenvel rondom ons wees er op dat het verblijf in het water niet tot een bepaald genoegen kan ge rekend worden. Maar het is ook pas 13 Juni!! 4 ik Er heerschte een gezellige stemming, in en om het bassin, een stemming die nog werd verhoogd door een jazzbandje dat van uit een bescheiden plaats eenige heerlijke walsen en steps over het steeds in beroering zijnde water uitstortte, hetgeen verbazend aardig klonk. Een groote belangstelling was aanwezig toen de heer Swemle, voorzitter van de vereeniging, de wedstrijden met eenige woorden opende. Allereerst verwelkomde hij de heer Jhr. Dr. G. C. J. van Reenen, burgemeester van Baarn en den wethouder de heer Doornik, die beiden met hunne dames aanwezig waren. Ook bracht de heer Swemle dank aan den heer W. E. Bredius W.Ezn., voorzitter van den Ncd. Zwembond, voor zijn aanwezig heid. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om mede te deelen dat het in dezen zomer 10 jaar geleden is dat de heer A. Janssen aan de Gemeente de beide badinrichtingen en het wherry-huis -schonk. Deze vorstelijke gift die van groote beteekenis was voor de lichame lijke opvoeding, werd zeer op pry's gesteld. Het bestuur van de Robben heeft dan ook gemeend als eenvoudig maar blijvende hulde aan de nagedachtenis van dezen man, die zoo'n open oog had voor Baarn's belangen, aan den Ge meenteraad te moeten verzoeken om aan den weg, waaraan de badinrichting is gelegen, den naam van August Janssenweg te geven, aan wélk verzoek is gevolg gegeven. De heer Swemle eindigde met den wensch uit te spre ken dat deze middag er een zal zijn van goede zwemsport. Vervolgens werd een aanvang ge maakt met het belangrijke programma. De or ganisatie van de wedstrijden was in goede han den; om ruim half twee werd begonnen en het was nog geen 5 uur toen de laatste zwemmer het water verliet. Het nummer 50 M. rugslag heeren (nationaal) gaf een spannend verloop. In de finale bereikte C. Leenheer (U. Z. C.) en J. Schiltman gelijk de eindstreep in 40 sec. Er moest dus overgezwommen worden met het gevolg dat Schiltman no. 1 werd in 39.6 sec. met Leenheer als no. 2 in 41.6 sec. W. Am- bagtóheer (A. Z.) werd met 40.8 sec. derde. 100 M. vrije slag heeren (nationaal) was voor A. Weiss (Y) in 1 min. 10.8 sec. Onbe dreigd zwom hij dezen afstand daar nummer twee er 3 sec. langer over deed. Een belang rijk nummer voor Baarn was de 50 M. vrije slag waar het kampioenschap van Baarn aan verbonden was. Na een vinnige kamp waar do verschillende deelnemers, we telden 6 deelne mers aan de start wist D. v. d. Elsakker (de Robben) beslag op den titel të leggen. Zijn tijd was 36 sec. Tweede was de ijverige secre taris van de Robben de heer K. Fabius, die tevens kampioen werd van Baarn over 50 M. rugslag heeren. Vervolgens werd begonnen aan het nummer van het programma 100 M. schoolslag voor dames, internationaal. Aan den start versche nen o.a. frl. Erna Huneus (Vereinigte Wasser freude, München-Gladbach) oud-wereldkam pioene en Mej. M. Baron (0. D. Z.) De race was interessant en mej. M. Baron wist met een kleinen voorsprong te winnen v. d. oud-wereld recordhoudster uit Duitschland. In 1 min. 32.8 sec. wist z\j de afstand af te leggen terwijl frl. Erna er 1 min. 33.2 sec. over deed. Indien by een vasten boei had gekeerd moeten worden, dan zou mej. Baron waarschijnlijk nog een be teren t\jd gemaakt hebben en het wereld record dat momenteel op 1 min. 29.4 sec. staat, vlak nabij zijn geweest. Een even interessant nummer was de 5 X 50 M. vrye slag estafette heeren. nationaal, waar in onze Utrechtenaren den derden prijs ver wierven. Hun tijd was 2 min. 46.8 sec. en had eveneens veel beter kunnen zijn wanneer zij bij een sterkeren tegenstander was ingedeeld ge worden. Nu moest zij met D. J. K. om den eer strijden. De algemeene strijd was zeer span nend, waarbij 't IJ winnaar werd in 2 min. 40.4 sec. De tijd van no. 2 A. Z. was 2 min. 44.8 sec. Hierna volgden de polowedstrijden. Het eerst kwamen de Robben (Baarn) en Pinguïns (Bus- sum) beiden spelende in de 3e klasse van den N. Z. B. in het water tot het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd. De Robben, wel ke voor het eerst in een polowedstrijd uitkwam, wonnen met 31. Het spelpeil stond niet hoog en deze vereenigingen moeten beiden nog heel wat leeren. En dit konden zij van de A. Z. en D. J. K. Amsterdam die hierna in het zilte nat kwamen. Aanvankelijk stond deze ontmoeting op het programma als competitie-wedstrijd, doch door de te koude temperatuur van het water (deze was V& graad te koud) kon deze reglementair niet doorgaan. De wedstrijd werd nu vriendschappelijk gespeeld. A. Minnes die bij de A.Z. als invaller inviel maakte na keurig samenspel het eerste doelpunt. Uit een straf- worp maakte D. J. K. gelijk. O. Hoogesteyn voerde de score op tot 31 waarna P. Plan- tenga er 32 van maakte. Het was een zeer vlot gespeelden wedstrijd met spannende mo menten en snel zwemmen. Piet Ooms had na afloop een krans in ontvangst te nemen. Tot slot van dezen goed geslaagden middag werd er nog een demonstratie van schoonsprin- gen gegeven, welke gegeven werd door het puikje van onze springers. Er werden verschil lende goede en sierlijk uitgevoerde sprongen uit gevoerd. Vooral die van mej. C. v. d. Berg (het IJ) en J. C. Tetenburg (U. Z. C.) bracht de aanwezigen in verrukking, 't Was een waardig slot van dezen zwemdag. M$n was juist op tija gereed, want toen het knusse locaaltreintje ons weder langs heide en bosch naar het Oude Sticht terug voerde, gutste de regen weder als met bakken te gelijk uit den hemel en gierde de wind door de dennebosschenlente! Zooals we reeds meldden was de organisatie in goede handen. Doch een opmerking moet uit onze pen. De jury bestond dezen middag uit drie leden, alle leden van de vereen, de Rob ben. Volgens de officieele bepalingen van den N. Z. B. moet de jury in de eerste plaats uit 5 personen bestaan terwijl tevens bij interna tionale wedstrijden minstens 2 officieele tijd opnemers aanwezig moeten zijn. De heeren welke heden de jury uitmaakten stonden geen van allen als officieele tijdopnemers bij de N. Z. B. ingeschreven. We geven dan ook de ver eeniging de Robben in overweging zich voort aan zich te verstaan met het officieele lichaam van den N. Z. B., daar anders met het ver beteren van records soms eenige onaangenaam heden zich zouden voordoen. Over het geheel genomen kan de Robben met trots op dit eerste door haar georganiseerde zwemfestijn terug zien. Hieronder laten wc nog de volledige uit slagen volgen: 50 M. rugslag Heeren (nationaal); 1. J. Schiltman (R. Z. C.) 39.6 sec. (na over zwemmen). 2. C. Leenheer (U. Z. C.) 40 sec. 3. W. Ambagtsheer (A. Z.) 40.8 sec. 100 M. vrije slag heeren (nationaal): 1. R. Weiss (IJ) 1 min. 10.8 sec. 2. S. v. d. Meer (de Waterrobben) 1 min. 13.8 sec. 3. J. v. Meerten (U. Z. C.) 1 min. 17 sec. 50 M. vrije slag. Kampioenschap Baarn: 1. D. v. d. «Elsakker (de Robben) 36 sec. 2. K. Fabius (de Robben) geen tijd. 100 M. schoolslag Dames. (Internationaal): 1. Mej. M. Baron (O. D. Z.) 1 min. 32.8 sec. 2. -Frl. Erna Huneus (Vereinigte Wasser freude München-Gladbach) 1 min. 33.2 sec. .3. Mej. Martens (IJ) 1 min. 45 sec. 50 M. rugslag heeren (kampioenschap van Baarn): 1. K. Fabius (de Robben) 45.8 sec. 2. R. de Kroes (idem) 48.8 sec. 3. J. Haalebos (idim( 50 sec. 5 X 50 M. vrije slag estafette heeren (natio naal): 1. 't IJ 2 min. 40.4 sec. 2. A. Z. 2min. 44.8 sec. 3. U. Z. C. 2 min. 46.8 sec. Waterpolo (vriendschappelijk)t De Robben—de Pinguïns D. J. K.—A. Z. 3—1 2—3 CONCOURS-HIPPIQUE Zaterdagmiddag op „Birkhoven" De hippische feesten treffen het dit keer niet bijzonder met het weer. Was het ruiterfeest van de K. N. J. V. niet erg gelukkig in dit op zicht, ook elders hadden de paorden-concour> sen veel last van den regen. En met het con- cours-hippique, dat de exploitatie-commissie Zaterdag op het Sportpark Birkhoven organi seerde, was het al precies hetzelfde gesteld. Doch ondanks het minder gunstige weer, was de belangstelling toch vrij groot. Het blijkt steeds meer en meer, dat de hippische sport zich in een allengs grooter wordende belan; stelling mag verheugen. Een feit, dat alleszins toejuiching verdient. Het programma, dat de exploitatie-com missie Birkhoven voor Zaterdag had samenge steld, bood de meeste verscheidenheid. Het be gon 's morgens met dressuurprocvcn van het Iste half-rcgiment huzaren tc Amersfooit, waarvoor een 20-tal deelnemers hadden inge schreven. Ook het 4de half-regiment, het 3de cn het 2de, resp. uit Deventer, Den Haag en Breda, was vertegenwoordigd. Ongetwijfeld wa ren hier zeer loffelijke staaltjes van dressuuur waar te nemen, waaraan de meeste zorg was besteed. Verschillende deeltysmers hadden den ook veel succes te boeken. 's Middags werd het feest voortgezet met een springconcours voor de half-regimenien huzaren uit Amersfoort, Deventer, Den Haag en Breda om den „Maris-Bcker", voor den korpswedstrijd voor dc onderofficieren der half-regimcnten huzaren. Ook dit springcon cours oogstte een groote belangstelling. Zeer vele ruiters waren met hunne paarden uitste kend op dreef en leverden werkelijk goed werk Natuurlijk was een enkele maal een paard wel eens nukkig cn weigerde het dc hindernis te nemen, doch voor de tweede keer ging het dan meestal vlot achter elkaar. Dergelijke voorhal len doen zich nu eenmaal bij ieder springcon cours voor, ;\l moet volmondig erkend worden, dat verschillende deelnemers zonder eenige stagnatie alle hindernissen keurig namen. En zooals te begrijpen is, klonk dan een hartelijk applaus der belangstellenden als een verdien de belooning. Was er een paard dat heel vlot liep, doch dot bij de hindernissen gekomen, plotseling zijn vaart minderde om er heel voorzichtig over heen te gaan, als was het bang om iets om te werpen, dan bleef do hilariteit onder het publick natuurlijk ook niet achterwege, evenals een zekere teleurstelling onder het publick is waar te nemen, wanneer het beest bij een hindernis gekomen, plotse ling rechtsomkeert maakt. Uitingen van vreug de en teleurstelling wisselden elkaar dan ook regelmatig uf, even regelmatig onderbroken door opwekkende en aanmoedigende opmerkin gen van hen, die met gespannen aandacht het gehcelc parcours volgen. Het volgende nummer was een springcon cours als korpswedstrijd voor dc onderofficie ren der korpsen bereden artillerie. Jammer dat dit nummer tijdelijk door een hevige stortbui even moest worden onderbroken. De onder breking duurde echter maar korten tijd, want er stond nog veel meer op het programma, dat afgewerkt moest .worden. Het gevolg was ech ter dat het publiek, dat zich op het terrein bevond, al spoedig een goed heenkomen moest zoeken naar de overdekte tribune, van waaruit ook dit programmanimamcr met de grootste belangstelling werd gevolgd. Wij zouden in herholingen vallen, wanneer wij wederom op bijzonderheden terugkwamen, die zich bij dit concours-nummer voordeden. Wij volstaan dan ook met te vermelden, dat er over het alge meen flink gewerkt werd en de meeste paarden in uitstekende conditie verkeerden. Dc uitslagen waren dan ook alleszins be vredigend. Voor wat het eerste gedeelte be treft laten wij ze hier volgen. Dc wedstrijden om den Marisbcker leverden het volgende resultaat. De beste dressuur werd geleverd door wachtmeester Hoedemaker (1ste H. R. H. Amersfoort) met Loudie. De beste springer was wachtmeester Van Noort (Iste H. R. H. Amersfoort) mot Moortje. De hoogst» geplaatste onderofficier was wachtmeester Boer (5de H. R. H. den Haag). De volgorde van de half-regimenten huza ren werd: I. 3de half-regiment (den Haag); 2. 1ste half-regiment (Amersfoort); 5. 2de half- regiment (Breda), en 4. 4de half-rcgiment (De venter). Het beste cscadron bleek te zijn het 1ste eskadron van het 1ste half-regiment (Amersfoort). Het springconcours-korpswcdstrijd voor de onderofficieren der korpsen bereden-artillerie bestond eigenlijk uit 4 onderdeelen t.w.a. een afstnndsrit van plm. 75 K.M., die j.l. Vrijdag verreden wasb. dressuurproeven, die zoonis reeds vermeld, in de ochtenduren hadden plaats gevonden c. een estafette-ren en d. springen met vieren. De totale uitslag luidde T Iste R. V. A. (wmrs.) Meyners, van Hunnik, Denos en Van Mil) 2. 4de R. V. A (wmrs.) Lokhorst, Mink, Jansen van Galen en fouricr Beekman; 3. 6de R. V. A. (opperw. Kamp man, wmrs. Brouwer, Mooy en van den Boon.) Een groote attractie en een buitengewoon goed uitgevoerd nummer van het programma was wel de demonstratie van de veldartillerie onder commando van den luitenant J. H Couzy. Zoowel het draven met de stukken als de oefening met de vuurmonden, waarbij het schieten natuurlijk weer een speciale attractie vormde, had veel succes en toen de batterij tenslotte met „Hoofdrechts" de tribune pos seerde, bleek uit het longdurige en luide ap plaus, dat zulk een demonstratie op een hip pisch feest alleszins op prijs wordt gesteld. In derdaad een in alle opzichten keurig uitge voerd nummer. De Artillerie-demonstratie werd gevolgd door een concours voor jachtpaarden open voor leden der Noord Holland sche Jachtvereeniging, eveneens een goed cn gewaardeerd nummer op een paarden sportfeest, dot uit den aard dc? zaak eveneens groot succes had, temeer daar er nog wel eens een enkel komisch moment was waar te ne men, als een der deelnemers plotseling „zand ruiter" werd. Een incident, dot gelukkig geen enkel ernstig gevolg hod. Alleenhilari teit onder het publiek. De „tally-ho" van het ruiterfeest der K. N. J- V. op Birkhoven had een geweldig succes. Geen wonder don ook, dat ook op het pro gramma van Zaterdagmiddag dit gewilde nummer voorkwam met TOO metor stap. 500 meter draf en 400 meter galop Ook hieraan namen leden der N. H. J. V. deel, terwijl dit maal beroeps- en reserveofficieren uitgesloten waren. Er werd gereden in vier serie's. Dat ook dit nummer veel succes te boeken had, behoeft geen betoog. Een tally-ho is nu een maal een zeer gewild nummer en dat bleek ook thans weder in elk opzicht. Het programrrla werd besloten met een cross-country over het veld plm. 2000 Meter afstand, open voor leden der N H. J. V. Een goed slot van een goed programma. Hoe honderd maal mooier zou echter dit hippisch feest geweest zijn, wanneer de zon 1 haar medewerking hnd verleend door het ter rein met haar stralen te beschijnen. Het con- cours-hippique is geslaagd, zeer zeker, doch de cmstondighfden waren wel zeer ongunstig Doch deze omstandigheden waren nu eenmaal niet te veranderen. Daarom is een woord van hulde tot de deelnemers cn tot allen, die aan het welslagen van het concours hebben mede gewerkt hier thans dubbel op zijn plaats. Tenslotte volgen hier nog de uitslagen, die in dit verslag nog niet vermeld zijn. Concours voor jachtpaarden I- ^uit. A. M. C. Mazel (Deventer) met „Figaro 2. F. A. Dudok van Heel (Nanrden) met „The Huntsman 3. J. van Ommen van Guy lik' (Laren) met „Poppy"4. G. KlaUe (Hilversum) met „Kildonan". Tally-Ho T. J. G. Smit (Baarn) met Caesar2. Dr J C. K. de Boer (Hilversum) met Octoroon B. 3 Mr. C. Karsten (Amsterdam) met N. N.4. Mevr. Kracmcr (Amsterdam) met Dikky. Cross-Counfry T. Mevr. Krnemer (Amsterdam) met „Knt- tinka"; 2. F Marsman (Zeist) met Bébé; 3. Larenschc Manege (Lyen) met „Clowntje".

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 6