In Veenendaal is Dinsdag en Woensdag door den. Ned, Imkersbond de jaarlijksehe bijenmarkt gehouden. In 't midden een overzicht van deze zoemende expositie, Links: ..handjeklap"; hoe de marktverkoop van een aantal korven bézegeld wordt Rechts een al zeer dicht bevolkt bijenkasteel. De eerste internationale autombielenwedstrijd te Berlijn is rijk geweest aan pijnlijke oogenblikken. In drie kwartier tijd zijn vier ongelukken gebeurd die één doode en verscheidene ernstige gewonden te betreuren gaven. De Avusbaan heeft reeds den lugüberen bijnaam van „Todesstrasse" gekregen. Een blik op de baan vóór den start Sultan Moellay Yoessoef van Marokko bil zijn aankomst te Parijs gefotografeerd. Links: de heeren Briand en Doumepgue, vervolgens een der adjudanten van den potentaat, de sultan en Herriot. P.echts het Marokkaansche gezelschap bij het graf van den onbekenden soldaat; links een wadding door het Louvre. Een geniaal denkbeeld van den Amerikaanschen ge leerde, dr. Howard T. Barnes, is: ijs te vernietigen doorhitteladingen! De resultaten der in Amerika genomen proeven zijn verrassend, zelfs van dien aard, dat ip afzienbaren tijd verwacht mag \vordenopen kanalen ook bij de strengste vorst! Wij too- nen links den uitvinder, prof. dr. Howard T. Barnes, M. Gill Universiteit Montreal, Canada, In het mid den: een Thermiet-ontploffinig, waarbij onvoldoende verbranding heeft plaats gevonden, blijkend uit de wolken stoom. De derde afbeelding toont de uitwerking van een lading van 90 Eng. pd. thermiet op een ijsmassa in de St. Lawrence-rivier, vastgevroren op een plaats waar de diepte der rivier 9 Eng. vt. be draagt. Op de foto ziet men. dat de ijsvloer wordt opgelicht; de geheele massa (8500 vierk. Eng. vt. in oppervlakte) werd dan ook van de ondiepte afgelicht en dreef wog met de bewerkers van de ontploffing er op. ONZE ILLUSTRATIE Een voetbaltcntoonstelling te Utrecht Bij zijn 25-jarig bestaan houdt de Utr. Prov. Voetbalbond, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, een aardige tentoonstelling. Eén der stands, waar men een duidlijk statistisch beeld krijgt van den groei, dien de Bond beleefde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 12