mm. ONZE ILLUSTRATIES Een Pompei in Noord-Afrika. Sedert Tripolis van Turksche in Italiaansche banden is overgegaan, worden er reeds langen tijd in deze'kolonie, gnder leiding van graaf Volpi. opgravingen igedaan. En met zeer interessante resultaten. Geheel rechts: De ingang tot de Thermen. In het midden: Een overzicht van de Thermen van Leptis Magna. Daarnaast nog een beeld van de resultaten der opgravingen. Een. verzakking. In het Haagje heeft een der walkanten van de Princessegracht gewerkt, met het'resul taat dat over een lenigte van ongeveer 30 m eter een gedeelte van de bestrating in het water verdween. Moulai Youssef, de Sultan van Marokko, heeft dezer dagen aan een déjeuner gezeten, hetwelk in het kasteel te Fontainebleau, in een der historische vertrekken gegeven werd. Een eigenaardig tooneel deze Marokkanen met hun witte gewaden tusschen de colbertjes en militaire tcnu.es der overige gasten. (Clicé Illustration). Nog een 'foto van do opgravin gen in Tripolis. Een stand beeld dat men in het keizerlijk paleis heeft gevonden. De eenzame... is „De Tijger", de machtige Georges Clemenceau van weleer, die rustigjes te Saint Vincent-sur-Jard in de Vendéc zijn dagen slijt. Dagelijks maakt hij in de buurt van zijn eenvoudig huisje .wandelingen in de volle vrijheid. (Cliché Illustration) In Den Haag koestert men plannen tot stichting van een Nat. Schaak gebouw. Het perceel aan de Van Speyckstraat. Israël Zangwill. de bekende Joodsohe schrijver en politicus, is te Londen, 62 jaar oud overleden. Het oerste Baarnschc Nationale Landspel. Maandag is te Baarn. in een omgeving, heerlijk rijk aan natuurschoon, het nationale Landspel opge- EuIt'V om zich naar Den Haag terug te begeven. Rechts: Prins Willem van Oranje, vergezeld van voerd. En met veel succes. Links: Johan de Witt met zijn echtgenoote Wendela Bicker> verlaten „De zijn pages,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8