^Vaiatiii DE NIÊUW GUINEA ExPEOi Tl E. dhr. E. VON 80SE Een fraaie pftnoremaklek In verband met de Nederlandsche expeditie naar 2uld Nieuw Guinea, waaromtrent wij herhaaldelijk mededeelingen deden. Oorspronkelijk luidde de-naamStirling expeditie, doch een bekende persoonlijkheid In aangezien de voornaamsto arbeid door Nederlandera werd verricht, werd onzen landgenooten site eer gegeven en spreken wij nu officieel van den Nederlandschen exploratie tocht Wij zien op de foto „Volksweerbaarheid en andere va- een mooi overzicht van de Memberano rivier mat de ^eboschte oevers, in het midden het expeditievaartuiq ..Albatros" der gouvernementsmarine. derlandsche vereenigingen, die la overleden. V..;, ONZE ILLUSTRATIES Een gezicht op de historische bijeenkomst te Versailles van de belde Fransche kamers, waarin de grondwet der republiek gewijzigd werd ten behoeve van Polncaré's financieele plannen. Links de voorzitter der gemeenschappe lijke vergadering De Selves aan 't woord. Als Inzet Leon Blum, do leider der Fransche soélalisteri, die met de com munisten felle oppositie voerden. Ruim driehonderd Engelsche padvinders een troepje fleurige, fiksche „boys" naar het schijnt bezoeken op het oogenbiik ons land. Van Haarlem uit kwamen ze in de hoofdstad, waar we een deel op den Dam voor onze lens ontmoetten. De Mexlcaansche regeering Is, naar men weet, een scherpe actie begonnen tegen de katholieke geestelijkheid. Hoe de Roomsche kerkgangers In grooten getale naar do kathedraal Guadeloupe te Mexico togen, voordat ook dezo kerk gesloten werd. Als Inzet president Calles, over wlen reeds de banvloek werd uitgesproken. „The Whito Red Band", zoo luidt de buitenlandscho naam van een troepje Jonge.... Nederlanders, die voor een eminent doel, nl. om voor de slachtoffers der Padang-ramp geld In te zamelen, door ons land tuffen. Mogen de moderne minstreelen veel succes hebben. Een kijkje tijdens het rechtsgeding tegen de leden der Turksche volks vertegenwoordiging, die van een complot tegen Moestafa Kemal beschul digd zijn. Reeds Is een 15-tal verdachten gehangenl De man vóór de techtbank Is Kutchuk Talaat Bey. De afdeellng Zeist van de Kon Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt In „Flgl" een uitstekend geslaagde tentoonstelling van planten, bloemen en vruch ten. De groote afbeelding geeft een overzicht van een deel der concertzaal, thans gemetamorphoseerd In één grooten bloementuin, afgewisseld met bloeiende kas planten. De rechtscho foto laat een met goud bekroonde Inzending Dahlia's zien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8