Ditmaal eens een kiekje van een molen die .liet wordt afgebroken. Hij is gelegen bij den Kralingschen Plas te Rotterdam, welbekend als „de kaneolmolen van Hioolen". De gemeente is bezig een groot wandel- en villapark aan te leggen zoodat de molen in de toe- komst nog meer dan thans tot de schoonheid der ojngeving zal bijdragen. Een plaatje met vijf geslachten. De heer Cliristiaan Roozendaal en echtgenoote te Enkhuizen zijn n.b. 671/» jaar gehuwd. Hij is betovergrootvader en 92 jaar; zijn vrouw, betovergrootmoeder, telt 91 jaar. Naast de oudjes...... hun dochter (overgrootmoeder), kleindochter (grootmoe der), achterkleindochter (moeder) en achter-achterklein dochter. Als IJ 't begint te duizelen, lezer, kunnen wi] 't niet helpen. WAT ZULLEN DE BUREN ER VAN ZEGGEN? Het nieuwste „specimen" Yankee-waanzin; de piano- „professeur" Burt, die de wereld verblijd heeft met een nieuw record, door namelijk zestig uren onafgebroken piano te spelen. De volhardende virtuoos is afgebeeld na 59 uren cn 55 min. „spel", vijf minuten voor 't verlossende einde dus. Berlijn is in het merkwaardig bezit van een... S4-jarige tweeling, het oudste „duo" der Duitsche hoofdstad. Nog merkwaardiger is dat de heeren Johannes cn Albert Schack al die 84 jaren steeds samen vrede hebben gehouden, zoodat ze hun negentiende, lustrum in de schoonste harmonie zijn ingegaan!. Wel beleven we merkwaardige dingen! In Parijs heeft dezer dagen een nieuw bankgebouw zijn poorten geopend, dat zakeh drijft onder leiding van 't alziend oog derCommunistische Partij. Nu do spraakzame heer Lou do Visser nog slechts als bankdirecteur... Het is onbegrijpelijk dat tot ons vooruitstrevende vaderland nog maar steeds niet de verheffende rage is doorgedrongen om uit to inaken wie er de schoonste in het land is! Amerika cn Frankrijk deen het beter: jaarlijks, hier en daar zelfs vele malen per jaar, wordt een schoonheidskamp gehouden. Miss Norma Descygnes uit Tulsa bleek ditmaal de schoonste aller Amerikaansche schoonheden- Een der tweo Haarlemsche Komiezenhuisjes aan de groote Houtbrug te Haarlem, welke thans definitief zullen worden afgebroken. Do zoogenaamde dobbel- stecnen hecten daar een belemmering van het verkeer. Hierboven een foto van 'den boksmatch DcmpscyTunney. Deze foto is de eenige van Philadelphia naar Ëonden getelegrafeerde, zooals men ziet is da tele-fotografie nog wel voor verbetering vatbaar, maar het is toch al een aardig succes, dat wijde perspec tieven opent. ONZE De eetzaal van een nieuw reuzen-restaurant in Amster dam? Neen, alleen maar de prettige „cantine" in een der nieuwe vleugels van het Amsterdamsche raadhuis, waar dc ambtenaren tegen werkelijk minimale prijzen kunnen „koffiedrinken".

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 8