ONZE ILLUSTRATIE Man Cobham, een der moedigste vliegers van dit ondermaansche, is te Londen teruggekeerd na zijn vlucht Engeland—Australië en terug. Zijn terugkomst is een zegetocht geworden, zooals Londen zelden zag. De vlieger vóór zijn aankomst bij de parlementsgebouwen; als inzethet „welkom" van mevrouw Cobham. Het enorme gebouw der Ned. Handel-Mij. te Amsterdam L thans in gebruik genomen. Hierboven de schepping van ,nu wijlen De- Bazel, zooals zij thans de Vijzelstraat beheerscht. Na tabak-, voedingsmiddelen-, drogisterij- en wat-niet-al-tentoonste.llingen geher bergd te hebben, is het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam thans het trefpunt der duizenden radioliefhebbers, die Nederland thans telt. Een overzicht van het rijk der luidsprekers, antenne.1? en hoe al die radio-geheimen verder heeten! DR. M. POLAK te Den Haag. de nieuwbenoemde raadsheer in den Hoogen Raad. Ter gelegenheid dor herdenking van St. Franciscus van huldiging van den heilige door kinderen plaats gehad. het standbeeld van Assisi heeft Zondag op de Parade te Den Bosch een Pater d. Linden houdt een rede ter inleiding. Links: St. Franciscus. JHR. H. RAPPARD. do directeur der Rijkswerf to Helder, heeft zijn iO-jarig ambtsjubileum herdacht. 1-Iij is van allen kant gehuldigd. Koning Ferdinand van Roemenië naast hem de veelbesproken ko ningin Marie en de kroonprinses Héjena legt een eersten steen van een Roemeensche kerk in een TranSsylvanisch stadje, dat vroeger tot Hongarije behoorde. Thans is ook 'dg. Smelik te Tienhoven als predikant der Geref. Kerken afgezet. Nu de eigen kerk voor den predikant gesloten werd, heeft ds. Smelik Zondag in het achterhuis van een Tienhovensche boerderij gepreekt. 1-Iet verlaten van het primi tieve bedehuis. tón der tallooze kantoren in het nieuwe gebouw der Ned. Handel-Mij., dat thans door honderden employés bevolkt wordt. Het bekende Hotel Kessels te Roermond is Zondagmorgen totaal uitgebrand, waarbij twee kin deren, vijf en zes jaar oud, het leven lieten. OTTO EERELMAN. de bekende ditrenschilder. ïs tc Groningen, 87 j. oud, overleden

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 4