FA J. W. Van Achterbergh Cognac Vleyx xxx «HANDELJA SCHOTERMAN&Zn. Z COMPLETE MEUBILEERINGEN BEHANGER» STOFFEERDER» per flesch f 4.50. STADSNIEUWS. i? NUTSS PAARBANK, Utrechtscheweg 1 UTR.STRAA1 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 UIT DEN OMTREK, WESTSINGEL 12-13 AMERSFOORT TELEFOON No. 238 (Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbankbureau.) Ui'gifte van spaarbankboekjes. Afhaaldienst van Spaargelden. Bemiddeling bij aan- verkoop van beleggingsfondsen. Bewaarneming van Effecten. Verhuur van klulsloketten. Geoiend van: 10 1; 3 4J; 7=8. Zaterdag 10—1; 6)-83. Onvoorwaardelijke waarborg van de gemeente Amersfoort. hunner eere gegeven, bleek, dat de stoere commondant en zijn staf heel wat nieuws te vertellen hadden uit het vaderland en zoools vanzelf spreekt, ook over de reis, die ir.tus- schen reeds zes maanden duurt en waarbij voornamelijk langs de Zuidkust der Middel- landsche Zee werd gevaren. Men is nu op de thuisreis, die nog ongeveer vijf maanden zal duren. Aan het diner zaten onder meer aanH. M 's gezant en mevrouw baronesse van Nogell, de minister van Buitenl. Zaken, de minister van Oorlog, admiraal Sccdrea, de secretaris- gen. van het Min. van Oorlog, de minister van het Kon. Hof (als vertegenwoordiger des Konings), de consul-generaal en mevr. Dozy, mr. Balanescu en de pauselijke nuntius, ter wijl wij van de Hollandsche gasten opmerkten den commandant der Tromp, kapitein ter zee van Laer en den Ien officier kapt.-luit. ter zee Rühl. Het diner had een buitengewoon aangenaam ^verloop en de eere-gasten lieten zich niet on betuigd over de allervriendelijkste wijze van ontvangst in Roemenië's hoofdstad. Maandag den T5en werd op het gezant schap een thee aangeboden, waarbij zoo mo gelijk nog meer Hollunders aanwezig waren, zoodat men zich in den Hollondschen kring zeer op zijn gemak kon gevoelen, terwijl Z. Excellentie Baron van Nogell en mevrouw zich minzaam met de gasten onderhielden. Ook bij deze thee bleek de gulle openhartig heid en de mededeelzaamheid van den be windvoerder en zijn officieren in allerlei ver halen van wederwaardigheden, op deze cn vo rige reizen opgedaan, en meermalen werd de lachlust bij de andere gasten opgewekt. Zoo vertelde een der officieren, dat in Konstanti- nopel bij aankomst der Tromp een schitteren de eercwacht gereed stond, die achteraf bleek in het geheel niet ter eere van onzen kruisei te zijn opgesteld, zoodat alle gesalueer en ge- glimlnch helaas voor niets was. Een andere officier vertelde ons, hoe hij op het dek getracht had den Chorlcstone leeren dooi havermout op den grond te strooi en. Edoch zonder succes. Weer een ander zei- de ons van den koning van Siam een klein varkentje ten geschenke te hebben gekregen, hetwelk hem ten slotte zoo trouw was gewor den nis een hondje. Maar ziet, daar waren Mohammedanen aan boord geweest, die het diertje 's nachts hadden afgemaakt, omdat het een onrein dier was in hun oogen. Naar aan leiding van dit varkentje werd ons nog mode- gedeeld, dot het over het algemeen zeer on aangenaam moet zijn voor een dier op een schip te varen als bijv. de Tromp, daar dit bij kippen bij voorkeur geschiedt met de pooten in do lucht per ijskast, terwijl grootere dieren in eenige stukken verdeeld de reis moeten meemaken. Wanneer echter een dier heelhuids aan boord komt, moet het toch de gedachte aan het hiernamaals niet uit het oog verliezen Zie het heilige varkentje. Toen om halfzeven dc gasten vertrokken wa ren, was wederom gebleken, welk een goeden naam de Hollanders in het algemeen en deze ceregostcn in het bijzonder ook in dit land ge noten en met welk een jovialiteit zij die over al weten op te houden. •ACTIE OVERHEIDSPERSONEEL. 19 November hield het comité ter beharti ging van de algemeene belangen van Over heidspersoneel (A. C. O. P.), een vergadering te Amsterdam, alwaar in verband met den stand der Kamerdebatten besloten werd, tele grammen te richten tot den voorzitter der Tweede Kamer en de voorzitters der 6 groote Kamerfracties, waarin er op werd aangedron gen tot positieverbetering voor het overheids personeel mede te willen werken. Verder werd vastgesteld, dot de begrootings- debatten zullen worden besproken in een groo te openbare vergadering te 's Gravenhage op 23 of 24 November, alwaar het woord gevoerd zal worden door den heer N. van Hinte, voor zitter van het A. C. O. P. Er zal voorts in een oplaag van 100,000 ex een speciaal orgaan worden uitgegeven, waar in cje snlarispositic van het overheidspersoneel zal worden uiteengezet. De verder te voeren solarisactic zal 3 Dec in een nieuwe vergadering van het A. C. O. P. besproken worden. DE ONTSPORING BIJ DE VINK. Een legende in opkomst. Het Hbld. schrijft Door een artikeltje in do „Voorwaarts" is de indruk gewekt, dat een spoorwegarmbte- naar dupe gaat worden van de verklaring, door hem afgelegd bij het openbare onderzoek naar het spoorwegongeluk bij „De Vink". De heer Leith, hoofdbouwkundige bij de spoor wegen, zou wegens zijn mededeelingen te Lei den op wachtgeld worden gesteld. Wijl een dergelijke behandeling van een getuige in een openbaar verhoor, dat in het belang van het publiek bij veilig spoorwegver keer werd ingesteld, een ollerbedenkelijkst ge val zou zijn, hebben wij de directie van de spoorwegen gevraagd, of in de bewering van „De Voorwaarts" een schijn van waarheid was. De directie heeft bezwaar, om vóór het rap port der commissie-Krous verschijnt, zich over de oorzaken van het ongeluk bij „De Vink" uit te laten. Moor zij gaf zeer duidelijk te verstaan, dat niemand eenig nadeel zal worden toegevoegd wegens eenige verklaring door hem voor een der officieele commissies van onderzoek afgelegd of alsnog af te leg gen. De heer Leith, door het „Voorwaorts"-be- richt over dc tong gebracht, heeft thans op verzoek verlo'f, in verband met het feit, dat de gebeurtenissen van den laatslcn tijd meer van zijn zenuwen hebben gevergd dan wen- schelijk was. Wij vroegen nog, in hoever er aanleidin, was voor de bewering, dnt de heer Leith over de wijze, waarop zijn chef het werk aan de baan in de sectie Rotterdam liet uitvoeren, ontevreden was. Ook daarop ging de direct! onder de gegeven omstandigheden, niet nader in, al vestigde zij onze aandacht op het feit, dat de heer Leith, toen hij zijn chef verving gedurende diens vacantiemaand, precies de zelfde methoden heeft gevolgd en bovendien als hij klachten had over zijn directen chef, natuurlijk het recht had en, als hij de vei ligheid van het verkeer in gevaar achtte, den plicht diens chef, den h er Maas Gcestera- nus, chef van don dienst van weg cn werken, te waarschuwen. ken wij van een onontwarbare knoop om dc plaats heen, waar volgens het nieuwe schema 2 L. O. moet liggen: 36T.4 M. Wij hebben er gisteravond een uur op zoek gebracht, doch hebben het geen stap verder kunnen brengen. Alleen zijn wij erin geslaagd, om Oslo op te diepen uit dezen poel van allerlei infernale ge luiden Oslo's nieuwe golf is 370.4. Gister middag om half twee hebben wij Londen wel afgestemd gekregen op 361 Mcn den stand der condensatoren4 zeer nauwkeurig genoteerd. Maar 's avonds bleef deze zender hardnekkig weigeren, om op die plaats weer hoorbaar te worden. Gebrom, gefluit en gepruttel was het eenige resultaat van ons edel strevenl Wij zijn toen verder afgezakt, tot even be neden de 300 M, Maar tusschen 350 en 300 M. is het nog hopeloos mis. De eenige zenders, die wij fatsoenlijk hebben kunnen afstemmen, zijn geweest: Leipzig, Breslau, Petit Parisien (doch hevig gestoord), een Engelsch station (waarschijnlijk Dublin), Newcastle en Bourne mouth. The rest washerrie, cn alles be halve „silence". Waarschijnlijk liggen er in deze omgeving nog tal van zenders, die nog niet van golflengte zijn veranderd. Maar aan den anderen kant is het ook zeer wel mogelijk, dot het Geneefschc schema toch nog geen voldoende oplossing geeft voor ons land, dat door zijn centrale ligging het voorrecht geniet, uit ongeveer alle landen van Europa zijn deel te krijgen van wat dc radio-pot schoft. En vooral kan dit het geval zijn, op de al betrek kelijke korte golven tusschen 350 en 300 M. Overigens: er moest nu ook nog eens een middel worden gevonden, om van de lucht- storingen af te komen. Wc hebben er gister avond weer rijkelijk ven genoten tusschen 300 en 500 M.I Rr. DE NIEUWE GOLFLENGTEN Een tweede onderzoek. Boven de 350 M. geen noemenswaardige verandering. Daar beneden een chaos. De tweede a vend, dic-n wij gewijd hebben aan een onderzoek naar dc resultaten van het nieuwe golflengte-schema, heeft over het Alge meen geen nieuwe resultaten opgeleverd. Be gonnen werd omstreeks zes uur, wederom in de buurt van de 550 M golf, om dan .'cider naar beneden rif to zakken. Tot onze verwon* dering moesten wij constateren, dat Brussei word gestoord, wat Zondag niet het geval was. Dwars door de muziek klonk een tamelijk hoegr fluittoon, zeer blijkbaar veroorzaakt door interferentie van dranggolven Doch onze ver wondering werd nog grooler, teen bleek, dat Brussel werd gestoord door een harmonische van den N. S F -zonder. Toen Brussel name lijk om even na zessen sloct. klonken er plotse ling Hollandsche woorden in de telefoon. Even luisteren op 1050 M, cn jawel, 't was precies dezelfde spreker. Maar hoe zit dat nu? Het is nog niet zoo lang geleden, dot er van N S F - zijde plcchtiglijk is verzekerd, dat alle energie op de werkgolf werd uitgestraald, en dat er geen harmonischcn meer waren. Thans blijkt dc eerste harmonische niet alleen goed hoorbaar, maar tevens ook Brussel te storen, een sta tion, waarnaar men hier te lande gaarne 'uis ter t Wij kunnen daaraan nog toevoegen, dnt wij later op den avond nóg een ondergolf van den Hilversumschen zender hebben ontdekt, en wel in dc buurt van Leipzig (ongeveer 325 M Eenige opheldering is ten deze wel gewenscht. Boven dc 400 M is de zaak nu vrijwel in orde, en kunnen de stations vrijwel zonder on derlinge storingen worden afgestemd. Alleen het hinderen van Frankfurt door Rome be staat nog. Daarbij komt, dat blijkbaar dc zen der te Stockholm nog op de oude golf van 427 M'. werkt, terwijl Frankfurt zit op 428.6. Wij mcenen tenminste op deze hoogte uit een chaos van klanken Zv/eedscne taal te heb ben opgepikt, die op de nieuwe golf van Stock holm (454.5) niet was op tc duikelen. Stuttgart ligt op 397.7 M buitengewoon mooi vrij, zoodat het een genot is, om naar dit station te luisteren. Als de berichten juist zijn, gaat dit station met ingang van Zondag a.s. met een energie von TO K.W. werken. Dat zal ongetwij feld een prachtige verbetering zijn, die maken zal dat Stuttgart een trouwe vriend van den Hollandschcn luistqraor zal worden. In ons vorige artikel over dit onderwerp spra Heaen viert dc heer Timp, Prins Hendrik laan 34, te Utrecht, zijn T03en verjaardag. De heer Timp, gepensicnncerd militair wach ter \an hot fort Vcsscgut, geniet nog c.r. rij geede gezondheid. DE GLINDHORST Borne veld. In de memorie van ant woord der justitc-begrooling lezen v.e De regecrirg- heeft nooit kinderen aan „De Glindhcrst" toevertrouwd. Regeeringskinderen rijn daar niet verpleegd geworden, wel kinde ren, staande ender voogdij van dc stichting zelf of ven andere particuliere instellingen en door deze aldaar in verpleging gegeven. Het dc-stijds ten aanzien van deze kinderen gegeven verbod is onlangs kunnen worden opgeheven, omdat inderdaad is gebleken, dat de toestand van deze stichting zich zoodanig heeft gewij zigd, dat daarvan geen schede voor de nieuw» verpleegden meer te duchten schijnt. De minister heeft daaraan echter de voor- waaide verbonden van algehcele uitvoering dor cischen gesteld in het bekende tapport van de commissie-Bosch cn van ccn door hem daaraan neg tocgevocgden eisch, n.l. dat in de gezinnen der boeren geen meisjes boven de 14 jaar mogen verblijven, uitgezonderd natuur lijk de eigen kinderen der pleegouders. Het be stuur heeft zich aan deze voorwaarden onder worpen en aan eenige daarvan reeds voldaan Bij een goede leiding en doeltreffende controle acht de minister ook bij het opvoedingssysteem hetwelk aan deze instelling toepassing vindt, voldoende waarborgen aanwezig tegen herha ling van oitgewenschte gebeurtenissen. Tot het instellen van een nieuw onderzoek naar het vroeger gebeurde bestaat na het plaats gehad hebbende administratief en gerechtelijk onderzoek van den minister geenerlci aanlei ding UIT DEN GEMEENTERAAD. Het antwoord van B. en W. Het antwoord van B. en W. op het verhan delde in dc ufdeelingcn begint met een bespie geling over de gevolgen van belastingverlaging en een verweer tegen de kritiek van een lid der tweede afdceling, dat sprak van de jam merlijke wijze waarop de aangeboden ontwerp- begrooting de financieele politiek van het College en den Raad realiseert. Alles even vaag en zich verliezend in klein goed; weer eens demonstreerend het gemis aan kracht van het College van B. cn \V. Alleen treedt duidelijk naar voren hoe benauwd de geheele begrooting is en dat eindcijfer feitelijk „op hoop van zegen" is vastgesteld. Tegen verschillende plannen loten B. en W. dan ook een waarschuwend woord hooren, wil men niet genoodzaakt zijn tot belasting- verhooging over te gaan. Ten opzichte van de opmerking omtrent krotwoningen zeggen B. en W., dat zij hopen de perceelen, die als noodwoningen zijn ge bruikt, n.l. Dieventoren, gebouw Berg en Dal, de Volmolen en dc school aan de Koestraat zooveel mogelijk te kunnen ontruimen als de woningen aan de Bolderstraat worden openge steld. Een commissie van advies in onderwijsaan- gelegenheden uit de onderwijsorganisaties ach ten B. en \V. zeer terecht niet noodzakelijk, ter wijl zij in hun standpunt ten opzichte van de oudercommissies en den centralen oudeiraad geen wijziging brachten. Ten opzichte der inkomstenbelasting merken B. en W. op, dat het bejammerd moge wofden, dat belastingverlaging niet wordt voorgesteld, doch vragen ze, moet men integendeel niet meer waardeeren, dat belastingverhooging niet noodig is? Een voorstel tot verhaal der 8Y> pet. voor pensioen is niet te verwachten, evenmin een hernieuwde behandeling van het voorstel-Boas inzake aftrek voor ongehuwden. In verband met het genoemde bedrag aan loonen en salarissen, dat jaarlijks door de ge meente wordt betaald, leggen zij ter inzage een overzicht daarvan over de jaren 1914 tot en met 1927. Hieruit blijkt dat in 1914 werd uitbetaald 312,433.39. Voor 1927 zal dat bedrag zijn 1,183,716.88, d. i. weer ruim, 18,000 meer dan in 1926. Ten opzichte van de winstneming uit het elcctriciteitsbedrijf zijn B. en \V. van meening, dat deze naast de zéér belangrijke sommen, op gebracht door de directe belastingen, geoor loofd is. De mogelijkheid om te komen tot gasleve ring aan Nijkerk en Schcrpenzeel of elders op den voet van het contract met Soest, zullen B en W. gaarne onderzoeken; in Nijkerk be staat echter een gasfabriek Omtrent de vraag of hot B. en \V. bekend is, dat een hoofdambtenaar, aan wie door een grootverbruiker advies omtrent zijn installatie werd gevraagd, daarvoor salaris heeft verzocht, kunnen zij mcdedeelcn, dat er geen bezwaar is, dat dc directeur van de Gem.-bedrijven aan de- gemeente Soest adviezen geeft adviezen, welke anders door een anderen deskundige wor den verstrekt; als deze deskundige daarvoor gehonoreerd zou worden, is het niet meer dan billijk, dat ook de directeur eenc vergoeding geniet, zulks ook met het oog op de verhou ding tegenover zijn collega's. Over deze aange legenheid had een onderhoud plaats, waarbij de burgemeester tegenwoordig was. Omtrent de stichting van een eierhal is een plan in studie. Van de Commissie van Wetgeving is een voorstel te wachten inzake beperking van het rijden met fietsen door Birkhoven. - Opdracht is gegeven de plannen voer da nieuwe begraafplaats uit te werken. Het uitgetrokken motorrijwiel is noodig voor het controleeren van het onderhoud van da bezittingen in Hoogland, JBunschoten en Baarn e.r voor het regelen van verkoopingen e.d. Aangaande het rapport inzake beroepskeuze hebben B. en W. geen voornemens thans een voorstel te doen. Stichting van een nieuw gebouw voor het gymnasium was reeds lang een wensch van het College. B. cn W. overwegen of zuiks te vereenigen is met gebruik van het tegenwoor dige gebouw voer politiebureau. GEMEENTEZAKEN. Tarieven Electriciteit. B. en W. schrijven aan den Ruad Wij hebben de eer hierbij weder aan Ae bie den de in uwe vergadering van 26 Maait 1926 in onze handen om advies gestelde adressen der Verecniging Handel cn Nijverheid der Christelijke Middenstands Organisatie en van de afdeeling Amersfoort der R.K. Middcn- stondsverceniging „De Hanze" inzake verlu- ging der tarieven voor verbruik van electiici- tcit. Door ons is nagegaan in hoeverre aan de wenschen, in bedoelde adressen geuit, zou kunnen worden voldoan. Zooals uit onzen brief d.d. 15 October 1926 tot aanbieding der ge- meentebegrooting voor 1927 (Gedrukte Ver zameling no. 32) blijkt (zie bladz. 7) log het jn ons voornemen, ten opzichte van het Elcc triciteitsbedrijf een wijziging in de tarieven aan te brengen en daaromtrent binnenkort met plannen te komen, waarmede wij bij den opzet van de begrooting voor T927 rekening heb ben gehouden door op de prijzen 2 cent pei K.W.U. in mindering te brengen. Wij doen U thans het voorstel de tarieven voor verbruik van clcctriciteit, genoemd in ar tikel 7 der „Verordening, regelende de voor waarden voor de levering van electrische stroom door dc gemeente Amersfoort", met ingang van 1 Januari 1927 met 2 cent per K.W.U te verlagen. Zooals U uit de Memorie van Toelichting van de begrooting voor T927 (zie bladz. 54) kan blijken, zal deze tariefsverlaging een min dere opbrengst geven van pl. m. 2T.OOO. Volgens artikel 7 der zooeven genoemde verordening, kunnen Burgemeester en Wethou ders voor een gegarandeerd energie-verbruik van meer dan 5000 K.W.U. per jaar bijzon dere overeenkomsten sluiten. Wij stellen U thans voor, bedoeld artikel in dien geest tc wijzigen, dot met ingang von 1 Januari 1927 voor een afname van meer dan 2500 K.W.U. per jaar bijzondere overeenkom sten gesloten kunnen worden. Vervolgens ach ten wij het gewenscht de huur van een meter voor licht en kracht en van een dubbeltarief- meter, zooals deze thans geregeld is in artikel 8 van bovengenoemde verordening, eveneens met ingang van 1 Januari 1927 te herzien. Volgens genoemd artikel 8 bedraagt dc huur: Voor 1 M. van 1 K.W. ƒ0.25. Voor 1 M. van 3 K.W. 0.30. Voor I M. van 5 K.W. f I. Voor 1 M. van 7 K. W1.25. Voor 1 M. van 10 K.W. ƒ1.50. Voor 1 M. van 15 K.W. 1.75. Voor 1 M. van 20 K.W. 2.—. Voor T M. van 30 K.W. 2.25. Voor 1 M. van 50 K.W. 2.50. De huurprijs van een dubbeltariefmetcr is per maand ƒ0.80 hooger don die van een gewonen Meter. Wij stellen U voor genoemd artikel als volgt te lezen De hirur van een meter voor licht of kracht bedraagt, per maand voor 1 éénphase motor t/m. 10 Amp. is 2.2 K.W. 0.20; T driephase motor t/m. 10 Amp. is 6.6 K.W ƒ0.80 1 driephase motor t/m. 20 Amp. is 13.2 K.W. 0.90; 1 driephase motor t/m. 30 Amp. is 19.8 K.W ƒ1. 1 driephase motor t/m. 50 Amp. is 33 K.W. 1.10 1 driephase motor t/m. 75 Amp. is 49.5 K.W. 1.20 1 driephase motor t/m. 100 Amp. is 66 K.W. ƒ1.30. De huurprijs van een dubbeltariefmetcr is per maand ƒ0.50 hooger dan die van een gewonen motor. Dit lagere tarief voor meterhuur zal een mindere opbrengst geven van pl. m. 2000. Ten slotte Ttellen wij U voor teneinde zooveel mogelijk aan het verzoek van de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" tege moet tc komen bij wijze van proef te be palen, dat dc winkeliers, die zich verbinden gedurende de maanden Januari, Februari, Maart, April, September, October, November en December des avonds van 8 tot 10 uur hun étalages te verlichten, per 100 Watt. lamp en per maand 1 reductie zullen ontvangen. Eigendommen. Uitbrei dingsplan. B. en W. schrijven aan den raad. In Uwe vergadering van 23 December 1924 werd besloten rot wijziging van het uitbrei dingsplan, "oorzoover dit betrekking heeft op het z.g. Soesterkwartier, over te gaan. Volgens deze wijziging zou in dc toekomst een ongeveer 150 Meter breede planlsoengor- del, strekkende tot afscheiding tusschen dc fa- bricks- en woonwijk aangelegd worden. Aangezien voor dezen plantsoen aanleg dc kadastrale perceelen sectie D nummers 3167 cn 470 die aam één eigenares, het Capittcl van St. Joris toebehoorend bijna geheel zou den moeien worden ingenomen, hebben Ge*" deputeerde Staten de opmerking gemaakt, dat met de belangen van en met de financieele gevolgen voor de bij het wijzigingsplan be trokken eigenuren niet voldoende is, rekening gehouden, zoodut het desbetreffende raadsbe sluit niet kan worden goedgekeurd. In verbond met deze opmerking hebben wij ons met de eigenares van genoemde percee len in verbinding gesteld teneinde tot den aankoop te kunnen geraken. Voor den prijs van 57510 2.25 per M2.) kan het onder- werpelijkc terrein door de Gemeente worden gekocht. Ons College heeft onderzocht of het wellicht mogelijk zou zijn den plantsoengordel voorbij het bedoelde terrein te laten beginnen, het uitbreidingsplan in verband daarmede te wijzigen, met het gevolg dat dan aankoop onteigening van genoemde perceelen niet meei noodig zou zijn. Onze conclusie is evenwel, dat door deza, wijziging het in zijn geheel goed opgezette plan zou worden bedorven. Dc gestadige ontwikkeling van het onderha vig stadsdeel in cogcnschouw nemende, komt ons de gevraagde prijs niet te hoog voor, zoo dat wij onder de gegeven omstandigheden dan ook voorstellen 1 tot dezen aankoop te beslui ten. Daar deze aankoop bijna geheel bestemd za! worden voor aanleg van plantsoen en ver- brecding van den Isseltschenweg en een direcf gevolg is van het uitbreidingsplan, waardoor, in het algemeen belang, de mogelijkheid tot het tot stond brengen van een beteren toestond wordt geopend, achten wij het niet juist, de kosten van dezen aankoop te brengen ten laste van het Grondbedrijf Wij stellen U dan ook voor den aankoop, bedragende met onkosten 57567, geheel te brengen ten laste van den kapitaoldienst van het jaar 1926ten loste van den gewonen dienst der bcgrooting 1927 zal dan komen de rente, bedragende a 41A pet. 2590.51 en de aflossing zijnde 575.67, waarbij wij voor stellen tc bepalen, dat de aflossing in 100 ja ren zal plaats hebben. De termijn wenschen wij aldus te stellen, omdat dc waarde blijft, daarbij dient nog in aanmerking tc worden genomen, dat het te genwoordige gcslocht nog weinig van den ont worpen plnntsoengordel zal profiteeren en het genot ervan in langte van jaren zal toene men. De U aangebeden gemeentebegrooting 1927 zal in verband met het bovenstaande moeten worden gewijzigd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 2