Het schaakduel tussChen den Russischen meester dr. A. Aljechin en ónzen sterken dr. Max Euwe vindt in schaakkringen warme belangstelling. Hier toonen wij de beide schaaksterren Het is een aardige gedachte geweest van troep XIII der Amstcrdamschë padvinders, om niet Kerstmis de patiënten van het Wilhelmina- Gasthuis wat vertroosting te brengen in hun zielige eenzaamheid. Ze deden er een goed werk mee. De schaatsliefhebbers juichen: er is weer ijs. En al is het slootje maar een meter breed. toch schaatsen- fij den. Te Arnhem worden de muurkaden van den Rijn geheel vernieuwd. Dit .Werk I-al twee ton kosten. Men is dezer dagen met de werkzaamheden begonnen, liet jonge Belgische prinselijke pa» heeft zijn huwe lijksreis beëinoigd en heeft thans in Brussel zijn tenten opgeslagen. Moderne vliegtuigen dienen niet alleen voor toerisme en militaire doeleinden. Hier laten wij zien hoe een vlieg machine gebruikt wordt om groote bosschen te bevrijden van parasitecrcndc insecten. Van uit de lucht wordt een doodende substantie over de bosschen uitgestrooid. Nadat reeds weken tevoren ten onrechte zijn dood gemeld werd, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, keizer Yoshihito van Japan over leden. Linksde gestorven Mikado. Daarnaastde nieuwe Japansche heerscher, Hiro-hito wiens bezoek aan Nederland men zich nog wel zal herinneren en de nieuwe keizerin. Prof. dr. II. Oort. oud-lioog- leeraar in de. Hebreeuwsche tal en letterkunde te Leiden, werd gister negentig jaar. Ko van Dijk als dr. Klaus in het blijspel van Adolph l'Ar- ronge, dat „Het Schouwtooneel" weer op zijn repertoire heeft genomen. Den Eersten Kerstdag ging te Utrecht de eerste voorstelling.' Het stuk van 1878 wordt gespeeld in costuums van =t 1870, lieden was het honderd jaar geleden, dat Busken Iluet geboren werd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1926 | | pagina 4