ONZE LLUSTRATIE Henri Ghéon, de schrijver van „Genesius", heeft Maandag Amsterdam bezocht, ter gelegenheid waarvan I het „Vereenigd Tooneel" een receptie heeft gehouden in „Polmanshuis", 's Avonds heeft de auteur een I opvoering van zijn stuk ln den vollen Stadsschouwburg bijgewoond, waar hij zoo hartelijk is toegejuicht, dat hü voortaan wel niet meer van „koele Hollanders" zal spreken. Op de voorste rij v. 1. n. r.: I Eduard Verkade, mevrouw Ghéon, Albert van Dalsum, Ilcnri Ghéon, Magda Janssens, Henri Ecrens. Willy Haak. Achter Van Dalsum. Sara Hcyblom en Willem Hunsche. Achter Magda Janssens Paul Huf. rechts daarnaast Cees Laseur. Half Londen is uitgeloopen om het tweede bataljon der „Goldstream Guards", dat naar China vertrok, uitgeleide te doen. Hier ziet men de soldaten marcheeren op de Westminsterbrug, op wog naar Waterloo Station. De parlementsgebouwen en de toren met de „Big Ben" op den achtergrond Te Berlijn is weer de jaarlijksche tentoonstelling „De Groene Weck" gewijd aan den landbouw, de jacht enz. geopend. Prins Hendrik en do Oostenrij ksche bondspresident, dr. Michael Hainisch, woonden de openingsplechtigheid bij. In het midden de prins. Een blik op de Ned.-Indische inzending van de Cao utchouctentoonstelling te Parijs. In het midden een II foto laat de gratisschenkerij van Java-thee op de Nederlandsche inzending zien. De tentoonstelling blijft fragment van een „Pinus Mertrusii", met monsters van hars en terpentijn, daarvan afkomstig. De andere II tot 6 dezer geopend. Men heeft dus nog enkele dagen gelegenheid om te Parijs een kopje thee te gaan halen! VICENTE BLASCO IBANEZ. de veelgelezen, uit Spanje verbannen, schrilver. is zestig jaar geworden. Buiten zijn boeken verwierf hii be kendheid door ziin strijd tegen koning Alfonso. EEN INTERESSANT TRANSPORT was het vervoer van een der groote sluis-,.deuren" voor de nieu we sluizen te IJmulden. Het geweldige gevaarte, dat 1.200.000 kg weegt, op weg van Burgerhout's Scheepswerf naar het Rotterda msche Gemeentedok gefotografeerd. Voor het vervoer van deze grootste sluisdeur ter wereld waron vier sleepbooten noodig. De „deur" zal over zee naar haar bestemming gebracht worden. Een fraai plekie van het landgoed „Zypendaal" te Arnhem, waar in 192S de Indische tentoonstelling zal plaa's vinden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8