OUD-MINISTER DE VISSER 70 JAAR. Nadat besloten werd dat Delhi de hoofdstad van het enorme Britsch-Indische rijk zou worden, is men sinds 1912 bezig geweest aan den bouw van Nieuw-Delhi, een stad die vlak naast de oude verrezen is. Dezer dagen zijn de nieuwe parlementsgebouwen er met tal van plechtigheden geopend, waarbij boven staande foto van den schilderachtigcn Maharadja van Patlala en zijn zoon gemaakt werd r J. J. VAN CAPELLE. een pittige, sympathieke za- kenfiguur te Amsterdam thans in ruste, is 70 jaar geworden. In Portugal valt weer eens de gebruikelijke revolutie te vermelden: opstan den schijnen er even regelmatig voor te komen als zons- en maansverduis teringen Alleen zijn r,e revoluties er talrijker! Een gezicht op Oporto, met de Don Pedrobrug, dat door de regeeringstroepen beschoten is. Het winnen van een grootcn sportwedstrijd in Amerika betcekènt in negen van de tien gevallen, dat de gelukkige athleet desigewenscht tot filmster gepromoveerd kan worden. Zoo Georg Young, de 17-jarige Canadcesche zwemmer, die een „Marathon te water", mitsgaders 65.000 gulden won. Hict ziet men hem in de studios der Paramount, waar men in hem een toekomstige Valentino ziet. Dr. D. F. SCHEURLEER, op financieel en muziekwe tenschappelijk gebied een fi guur van beteeken is. is Maandag te Den Haag overleden. Een griezelig staaltje van fakirisme is te Elizabeth (New Yersey) vertoond, waar een 24-iarige Egyptenaar (X) zich ge-durende drie uur heeft laten begraven. De zonderling beoogt te bewijzen, dat wijlen Houdini's onthullingen over het faki risme onjuist zijn! XAVIER PRIVAS. de populaire Fransche chansonnier, is te Parijs overleden. De zanger aan de piano. De quaestie over het gebouw der Vereeniging voor Bloembollencultuur is eindelijk geregeld. Men heeft namelijk besloten om het subsidie der gemeente Haarlem te aanvaarden en voor een bedrag van 180.000 de terreinen met opstal der Machine fabriek, v/h. Figee aan te koopen. !Wij zijn in staat hier het ontwerp af te beelden van de brug over den IJsel bij Katerveer, zooals die ontworpen is en uitgevoerd zal worden door de Holland sche Beton Mii- bijkantoor Amsterdam. In bouwkun dige kringen heeft men nogal aanstoot genomen aan de bepaling van het Rijk, dat de inschrijvers bij de aanbesteding zelf voor het ontwerp moeten zorgen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 12