Cognac Vieux xxx WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN&Zn. van Quin - fjuweliet Opticien Saanlandsche Silvevsmedevij per flesch f 4.50. BINNENLAND. STADSNIEUWS. Utrechtschestraat 23 Telef. 898 GOUD ZILVER DL4AL4NTEN OUD HOLLANDSCH ZILVERWERK UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 KOLONIËN. UIT DEN OMTREK. UIT DE Genève twee beginselen op den voorgrond ge steld, n.l. dat de beperking alleen kan neer komen op het toekennen aan elke mogendheid van een global etonnemaat, die zij naar eigen goedvinden, overeenkomstig haar behoeften, moet kunnen verdeden en vervolgens, dat het vraagstuk Frankrijk één geheel 'dunkt te vor men met dat van de bewapening van leger en luchtmacht. Het Amerikaansche voorstel stelt deze beide beginselen opzij. Om het te aan vaarden zou de Fransche regcering met zich- zelve in tegenspraak moeten komen er» zich zelf openlijk moeten verloochenen Het voor beeld van de conferentie van Romo wettigt geen hoop op het bereiken van de begeerde uitkomsten, want de niet-vertegenwoordigde landen zouden de beginselen, die zonder hen vastgesteld zouden worden, niet aannemen. In tegenstelling met wat de Amerikaanscht regee ring meent, is de Fransche regeering van ge voelen, dat bij den tegenwoordigen stand van het onderzoek in de voorbereidingscommissie van den Volkenbond, deze, mits de landen, die er in vertegenwoordigd zijn even vast als Frankrijk besloten zijn om tot een resultaat te komen, reeds in haar volgende zitting tot een besluit zou kunnen komen, hetwelk het moge lijk zou maken de algemeene ontwapenings conferentie met kans op succes bijeen te roe pen. Frankrijk meent dus, dat ht Amerikaan sche voorstel dient behandeld te worden door de voorbereidingscommissie te Genève. Het Japansche standpunt. Naar uit Tokio verluidt, heeft het kabinet besloten, Amerika te antwoorden, dat het het i voorstel Inzake een ontwapeningsconferentie aanneemt, als de toestemming van den keizer is ontvangen. Bij het beantwoorden van interpellaties heeft de eerste minister gezegd, dat het besluit, om aan die conferentie deel te nemen, geen uit stel van het ontwerp-vlootwet rechtvaardigt, doordat het onmogelijk is den uitslag van do conferentie te voorzien. In antwoord op een andere interpellatie heeft de minister van ma rine verkaard, dat de sterkte ter zee van Japan op het oogenblik een minimum is. Daarom kan men die niet nog meer inkrimpen. Een verklaring van het Witte Huis. Coolidge is volgens een bericht uit Washing ton van oordeel, dat zijn plan nopens een con ferentie ter verdere beperking van de strijd krachten ter zee het eenige middel is om een beperking van bewapening, in het bijzonder die ter zee, te verwezenlijken. Op het Witte Huis wordt verklaard, dat Coo lidge nadrukkelijk de opvatting huldigt, dat er waarschijnlijk geen overeenstemming ten aan zien van de punten, waarbij de voornaamste zeemogendheden in het bizonder belang heb ben, kan worden verkregen door een conferen tie, die naties omvat, wier vloot niet van vol doende beteekenis is, om deze punten ter sprake te brengen op de door Coolidge voor gestelde conferentie. Engeland en Frankrijk's houding. Londen, 15 Febr. (H. N.) De Fransche gezant heeft Chamberlain meegedeeld, dat Frankrijk het voorstel van president Coolidge voor het bijeenroepen van een conferentie vooi de beperking der bewapening ter zee niet kan aanvaarden ,aangezien Frankrijk van oordcel is, dat het lid van den Volkenbond is en de Volkenbond alleen dergelijke aangelegenheden moet behandelen. Engeland wordt hierdoor in een moeilijke positie gebracht, aangezien het aan den eenen kant veel voelt voor een beper- king der bewapening, doch aan den anderen kant aan het gezag van den Volkenbond geen afbreuk wil doen. het imperialisme bij alle volkeren aan te wak keren. Aan de Nederlandsche regeering zal de bond voorstellen, dat een commissie, bestaan- do uit Nansen, Shaw en Barbusse, op Suma tra en Java zal onderzoeken of het de bolsje wistische agitatie, don wel de ellende is die de inboorlingen tot den opstand gedreven heeft. DE COMMUNISTEN-RELLETJES. Nieuwe vonnissen. Batavia, 15 Febr. (Aneta). De Landraad veroordeelde 4 beklaagden tot twaalf jaar en 15 tot elf jaar gevangenisstraf wegens deel neming aan de relletjes. VERSPREIDE BERICHTEN. MET MAN EN MUIS VERGAAN. Berlijn, T5 Febr. (V. D.) Volgens de Corriere della Sera is het Zuid-Slavische s.s. „Izraban" tijdens een hevigen storm bij Catta- ro vermoedelijk met man en muis vergaan. Oost-Indik DE LANDVOOGD OP SUMATRA. Meden, 15 Febr. (Aneta) De G.G. 1*3 van Bindjei via Pangkalanbrandan en Kwala Sim pang naar Langsa vertrokken. Z. Exc. werd onderweg overal gehuldigd. CONGRES TEGEN KOLONIALE ONDERDRUKKING. Een voorstel aan de Nederland sche regeering. Op het congres tegen koloniale onderdruk king, dat dezer dagen te Brussel is gehouden en dat gisteren eindigde, is de oprichting aan gekondigd van een bond tegen koloniale on derdrukking en imperialisme, en sociale on gelijkheden, met zetel te Parijs. Er zullen mee tings belegd worden om de vijandigheid tegen Tweede Kamer. 0 De voorzitter benoemt in de zitting van Dinsdag in de vacature Dresseihuys in dc commissie van buitenlandschc zaken den heet v. Geijn en in de begrootingscommissie den heer Boon. Het in de vacature Dresseihuys gekozen ver klaarde lid Bierema wordt geinstalleerd, waar na de nieuwe afdeelingen getrokken worden, De communist de Visser vraagt verlof tot het houden van een interpellatie over de ver volging en veroordeeling der communisten in Indië en het zenden van de „Sumatra" naar Shanghai. Op dit verzoek wordt nader beslist. Aan dc orde is daarna het ontwerp grens wijzigingen van Haarlem. De heer Boissevain (v.b.) betoogt, dot bij samenvoeging steeds moet worden bcooi- deeld of schending van rechten opweegt tegen annexeeren. Spr. wijst op dc onbillijkheid van het ontwerp t.o.v. Heemstede, dat het meest kapitaalkrachtig deel moet missen. Ook voor Bloemendaal beteekent het ontwerp een na deel. Het kan spreker's sympathie onmogelijk hebben. Dc heer Vliegen (s.d.) betoogt, dat kleine gemeenten dikwijls parositeeren op grootere. Dit euvel kan door grenswijziging worden op geheven. Zoo moeten de belangen van Heem stede wijken voor dc veel grootere van agglo meratie. Dc heer L. de Visser (c.p.) meent, dat Bloemendaal en Heemstede vluchtheuvels zijn voor groote inkomens, die den belastingdruk willen ontkomen. Spr. steunt het ontwerp, hij had nog liever het eerste groote plan gezien. De heer Ketelaar (v.d.) acht de annexa tie logisch. Van onderlinge samenwerkini komt niet als de annexatie van de baan is. Dc heer Gerhard (s.d.) gaat de geschie denis van Haarlems uitbreiding na en acht dc huidige oplossing gunstig. De heer B e u m e r (a.r.) is tegenstander van het ontwerp en meent dat bij samenvoeging steeds te veel belangen worden geschaad. Het krachtig verweer van Heemstede heeft spx. mot genoegen gezien. Van parasiteeren van Heemstede en Bloe mendaal is geen sprake. Evenveel Haarlem mers trekken daar heen om von bosschen te genieten. Dc heer Bomans (r.k.) zegt dat het ont werp niet anders doet, dan administratief bij Haarlem te brengen, wat feitelijk bij Haarlem is gegroeid. Het algemeen belang vordert on gerepte aanvaarding dezer grenswijziging. Dc heer Kortenhorst (r.k.) bestrijdt het ontwerp en gelooft niet aan de toekomst van Haarlem als industrieel centrum. De heer Snouck Henkemans (c.h.) verdedigt het ontwerp, dat hij absoluut nood zakelijk acht. Mej. K a t z (c.h.) bestrijdt het ontwerp. An nexatie van een deel van Heemstede acht zij noch noodig nog rechtvaardig. Deze zaak moet door samenwerking geregeld worden. De vergadering wordt verdaagd. Berichten. EEN PSEUDO OOG-SPECIALIST. De naam der Utrechtschc Uni versiteit ijdclijk misbruikt. Dezer dagen heeft volgens Het Volk de po litic te Gent een goede vangst gehad. Zij legde n.l. beslag op een heerschap, dat per auto de omgeving bezocht en zich uitgaf voor oogspe cialist. Hij verkocht brillen cn oogwater tegen ongekend hooge prijzen. Zoo bracht hij een eenvoudig fleschjc boorwater aan den man voor 25 frs. Verschillende personen lieten zich door hem beetnemen en kochten voor veel geld waardelooze brillen. In het najaar van 1926 „opereerde" hij in Zeeuwsch-Vlaanderen onder meer in Koe wacht. Men vermoedde toen, dat deze oogen dokter dezelfde was als die, welke Gent tot zijn arbeidsveld had gekozen. Het is een Hol lander, die zich voorgeeft van de Utrechtscha Universiteit te komen. Omtrent de aanhouding van den pseudo-oogspedalist wordt nog ge meld, dat ook een medeplichtige is aangehou den, doch weder op, vrije voeten is gesteld. De auto, waarmede de „dokter" reisde, blijkt van diefstal afkomstig te zijn. De naam van den pseudo-oogspecialist is tot dusver niet be kend INBREKER GEARRESTEERD. Een val van drie en een halve meter. Gisternacht bemerkten de bewoners van perceel Heulstraat 31 te Heerlenheide, dat bij hen werd ingebroken. Zij stelden een onder zoek in en vonden den inbreker op de boven verdieping. Deze, zich ontdekt ziende, nam de vlucht en sprong uit oen raam, ter hoogte van drie-en-een halven M„ op straat. De man werd bewusteloos opgenomen en in arrest gesteld. Het bleek te zijn de 20-jarige v. d. W. uit Hoensbroek. (Tel.) DE BRAND OP DE „VECHTSTROOM". De dood van den kapitein. Omtrent den dood van den heer P. Krijnen, kapitein van het s.s. „Vechtstroom" von de Hollandsche Stoomboot Maatschappij, verne men wij nog, dat wel als vaststaand mag wor den aangenomen, dat hij tengevolge van de zich in het ruim ontwikkelde gassen, om het leven is gekomen. Zooals reeds gemeld, lag de hut van de kapitein direct boven het ruim waarin de brand heeft gewoed. Uit het politie onderzoek is komen vast te staan, dat de broeiing in de houtskoollading zeer waar schijnlijk reeds voor het vertrek van het schip uit IJmuidcn was aangevangen. De loods, die het schip buitengaats heeft gebracht, heeft, aan de politic verklaard, dat hij toén hij Za terdagavond in de hut van den kapitein tfas, reeds een eigenaardige lucht heeft waargeno men. Door de hut evenwel pos geschilderd is, heeft men hierop geen acht geslagen. Ook da kapitein schijnt de vreemde lucht aan de nieuwe verf te hebben toegeschreven. Dc matroos Kuiper, die het eerst het onge val ontdekte, verklaarde eveneens aan de po litie in de hut van den kapitein dezelfde vreemde lucht te hebben geroken. Ook Zon dagmorgen nog, toen de heer Krijnen reeds op zoo noodlottige wijze om het leven was gekomen, werd nog niet aan broeiing of brand in de lading gedacht. Veeleer veronderstelde men dat de kapitein een hartverlamming had gehad. Het is gebleken, dot de hut van den kapitein bijna direct boven de vuurhaard lag, zoodat de eerste domRen onmiddellijk door de vloerna den in de hut zijn gedrongen De „Vechtstroom" is hedenmorgen uit de Coenhaven naar de Oostelijke Handelskade ersleept Daar het schip door het vuur ook inwendig eenige schade heeft geleden, staat nog niet vast, wanneer het zal vertrekken. VERKEERSONGELUKKEN. Door een autobus overreden. Hedenmorgen omstreeks half negen geraak te zekere S. uit Echt onder een der wielen van een autobus van den ondernemer Strijbos uit Heerlen. S., die lijdende was aan toevallen, viel juist toen de auto passeerde en kwam met het hoofd onder een der achterste wielen terecht. Hij werd deerlijk verminkt en over leed kort na het ongeval. Een autobus te water. Hedenmorgen is op den Weesperbinnenweg nabij Muiden een autobus van den ondernemer Van Lijden uit Weesp in de Vecht gereden. De chauffeur en de beide passagiers kregen een nat pak en een lichte verwonding. Zij konden zich zelf redden. Vermoedelijk is te hard rijden dc oorzaak van het ongeval. Er is proces-ver baal opgemaakt. SCHEEPSONGEVALLEN. Men seint ons uit Hoek van Holland: Het ge strande Nederlandsche s.s. „Spar" is heden middag tijdens hoog water met assistentie van de sleepbooten „Rozenburg" en „Blankenburg" vlot gebracht. Het Fransche s.s. „Cens" is op eigen kracht vlot gekomen. Beide schepen hebben do reis naar hun be stemming hervat. KORTE BERICHTEN. Eén von de drieling overleden. Eén van de te Amsterdam geboren drieling is naar de Tel. verneemt in de couveuse van het Kinderziekenhuis, ondanks de vele goede zorgen van den dokter en de zusters aan den jeugdigen wereldburger besteed, overleden. Nu concentreert zich de belangstelling der ver pleegsters op zijn twee achtergebleven broer tjes. Geheimzinnig. Gistermorgen is nabij zijn wonjng in het Rheezervcen het lijk gevonden van den 36-ja- rigen arbeider J. S. De hals an den overle dene vertoonden tcckenen, dat hij door een geweerschot zou zijn gedood. Hij laat een vrouw met drio kinderen achter. Doodgereden. Gisteravond wilde de T8-jarïge bankwerker N. C. B. uit de Hoveniersstraat aan den Kreek- weg te Rotterdam op een met ijzer beladen vrachtauto springen. De jongeman sprong evenwel mis, viel en kreeg het achterwiel van den wagen, over het lichaam. Hij was op slag dood. DE VERBRANDE 'AUTO. Hoevelaken. Dezer dagen berichtten wij, dat een auto van de wasscherij „De Spreng" uit Apeldoorn, geladen met wasch- goed geheel met inventaris verbrandde. Een eigenaardige samenloop van namen heeft den berichtgever blijkbaar parten ge speeld. Immers de verbrande auto behoorde niet toe aan de wasscherij „De Spreng", doch aan den expediteur Streng, wonende aan der» Sprengerweg te 'Apeldoorn. DE ST ATEN VERKIEZINGEN. De R.-K. candidaten in Utrecht II. De lijst der R.-K candidaten voor de Sta tenverkiezingen in den kieskring Utrecht II(pro- vincie Utrecht, uitgezonderd de stad Utrecht), bevat de volgende namen T. Jhr. W. E. Bosch van Oud-Amelisweerd. 2. Herman Kroes. 3. J. G. Suring. j 4. C. Knigge. Z 15. 7 5. A. J. de Goey. 6. Jihr. Mr Dr. K. de Wyckerslooth de Weerdesteijn, 7. A. C. de Bruijn. 8. W. van den Hengel. 9. Mr. H. J. J. Scholtens. TO. J. Th. v. d. Laan. 11. P. H. J. Steenhoff. 12. S. Kraan. 13. J. W. Stokman. 14. G. v. d. Worp. 15. Mej. M. J. E. Orth. 16. J A. Verder. GARNIZOEN. Bij Kon. besluit is benoemd bij het wapen der cavalerie tot ritmeester bij dc Rijschool ccrste-luitenant E. L. Hollertt, van de Rij school. JUBILEUM W. WIJK. 25 jaren lid van het Hoofdbestuur van Ons Belang. Den 2Ien Februari as. zal de heer W. Wijk, voorzitter van de Onderofficicrsverceniging ,Ons Belang", den dag herdenken waarop hij vóór 25 jaar in het Hoofdbestuur van genoem de organisatie werd gekozen. Sedert ruim 20 jaar is hij voorzitter en onder zijn eminente leiding is de organisatie opgegroeid tot een der best georganiseerde vakvereenigingen in den lende. In ons blad van a.s. Zaterdag hopen wij hier meer uitvoerig op terug te komen. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Voordracht van prof. Van der Stok over „Wercldlecraor-verwachting". De Amersfoortschc Loge van de Theosofi sche Vereeniging had gisteravond in den foyer van Amicitio een bijeenkomst uitgeschreven, waar als spreker optrad prof. dr. J. E. van der Stok, uit Wogeningen, die een voordracht hield over het onderwerp „Wereldleeraor-verwach- ting". De voorzitter, de heer J. H. Bolt, opende de bijeenkomst met een kort inleidend woord, waarin hij wees op de groote belangrijkheid van dit onderwerp. Prof. Van der Stok ving zijn rede aan met cr op te wijzen, dat het onderwerp der wereld- leeranr-verwachting over de gehcele wereld van groot belang wordt geacht. Er is zelfs ccn groep, n.l. die van de Ster in het Oosten, du- de komst van een groot wereldleeraar zeer nabij acht. De mensch leeft in een tijd van schijn en schaduw, minder in een tijd van wezen. Alles is gericht op het doorleven in den kortst mogelijken tijd van dc meest moge lijke sensatie's kortom, alles is gericht naar buiten en niet naar binnen. Het geloof wordt daarbij veelal geheel in het nauw gedrongen. Wanneer men gelooft oon de komst van een afgezant Gods, om Zijn licht over de wereld uit te spreiden, dan komt men tot een contact met het hoogere Wezen. Spreker is ervan overtuigd, dot die komst werkelijkheid zal wor den, doch acht het onmogelijk vooruit te kun nen zeggen welke leer deze wereldleeraar zal verkondigen. Men spreekt over 't algemeen over de tweede komst, daarbij dc komst van den Heer in Palestina dc eerste komst noemende. Spreker acht dit een zeer belangrijk punt, dat een spe ciale studie behoeft. Wanneer men dc verschil lende godsdiensten met elkander vergelijkt, dan ziet men, dat zich er een groot systeem in be vindt, dot men zou kunnen vergelijken met ont plooiende bloemknoppen. Het begrip van vol maakte vrijheid, van licht, in het bijzonder het innerlijke licht komt in vele godsdiensten sterk naar voren, b.v. bij de Egyptenaren en Persen. Spreker gaat vervolgens dc ontwikkeling van den godsdienst na bij dc Grieken en Romeinen, waarvan hij bij den Griekschen godsdienst een uitbouw naar het schoone waarneemt, terwijl bij de Romeinen meer een beschermend ele ment op den voorgrond treedt. Bij dc Wester- schc volken treedt het individualisme sterker naar voren. Het was noodig dat er een gods dienst kwam, die leiding gaf aan dit indivi dualisme, welke godsdienst kwam als het Christendom. Wonneer wij nu de wereld beschouwen, zoo als zij thans is, dan komt men tot de over tuiging, dat er nog heel wat moeilijkheden to overwinnen zijn, eer de wereld de volmaakt heid nabij komt. Doch die moeilijkheden kun nen worden overwonnen alleen dan, wanneer de broedcrschapsgedachte meer werkelijkheid en meer tot uiting komt. Spreker noemt de laatste wereldoorlog een onvermijdelijk feit, dat noo dig was tot delging van de groote schulden der mensch'heid. En het is noodig dat zij, die ge- Iooven in de komst van den Wereldleeraar, zich gereed maken Hem te ontvangen. Zij heb ben Hem te geven een groote, levende offeran de, want dan zal voor hen openzwaaien do poort, die toegang geeft tot het Koninkrijk der Hemelen. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen aan den inleider, naar aanleiding van het besproken, onderwerp werd door één der aan wezigen gebruik gemaakt. Nadat prof. Van der Stok de vragen had beantwoord, sloot de heer Bolt met een enkel woord de bijeenkomst, ter wijl hij dank bracht aan prof. Van der Stok voor diens duidelijke voordracht. NEDERLANDSCHE PROTESTANTEN BOND, Mevr. Ds. A. Mankes—Zernike. Maandagavond sprak Mevr. Ds. Mankes Zernike over „Wat de apocriefe bijbelverha len ons te vertellen hebben." Zij legde uit dat met apocriefe boeken be doeld werden boeken die niet op de kanon, d.i. de lijst van heilige boeken, voorkwamen, doch echter bij de Katholieken haast een kanonniek gezag hebben. In de middeleeuwen werden ze Actueele foto's. In ons foto-bord aan de Utrechtschestraat komt wederom een nieuwe serie foto's voor van belangrijke gebeurtenissen van de laatste dagen Deze foto's geven Het bezoek van minister Slotemaker de Bruine aan de ijsfabriek Frigo tc IJmuiden. Het bekende Lijnbaanhuisje te Aalsmeer, dat gaat verdwijnen ter wille van het verkeer. Het auto-ongeluk bij Muiden. De brand op het s.s. „Vechtstroom". De jubileerendc Nederlandsche Kunstglas- blazer, de heer W. Geisler. De bouw van de nieuwe sluizen te IJmuiden. Het 5-jarig jubileum der Amersfoortsche afdeeling van den Ned. Chr. Bond van Per soneel in Publieken Dienst. hoog vereerd, getuige de inhoud van de Le genda Aurea die op naam van Joh. de Vora- ginn staat. Ook Luther vertaalde ze, doch plaatste ze achter in den Bijbel. Langzamerhand verdwenen ze eruitmen oordeelde ze niet heilig en waarachtig genoeg. Inderdaad bevatten ze genoeg onware, onge rijmde en tegenstrijdige zaken, maar, zegt spr., zoowel het oude als Nieuwe Testament kennen ♦och ook genoeg dergelijke plaatsen. Wij 20c eeuwers moeten ons losser maken van de vcr- eering van de uitsluitend kanonnieke boeken. De ^Bijbel is géén 20e eeuwsch bock en da toestanden daarin beschreven, kunnen niet zon der meer in onzen tijd overgebracht en toege past worden. Spr. noemde nu eenige apocriefe boeken Judith, aesthetische waarde groot, maar een onoprechte moraal predikend. Judith wordt hoog verheven om den moord op Holofemes. In de R.K. Kerk worden hierdoor bij de kin deren nationalistische gevoelens gewekt. Maar in het kanonnieke Richteren IV heeft men een dergelijke moraal. In het apocriefe boek Tobias dat Rembrandt inspireerde tot eer» ets, wordt de zoon van Tobias door den engel Rafael behoed door een wonderspijs voor een gruwelijken dood. Er is een vrouw, Sara, die minnaars tot zich lokt maar ze doodt, gedre* ven door de macht van een demon. Mevr Mankes herinnert hier ons aan Jezus, die met speeksol zieken genas Het boek der Macabeën, waarin Daniël de priesters ontmaskert die de maaltijd bestemd voor Bel, een afgod, zelf opeten, is misschien dc oorsprong van het middeleeuwsche priester bedrog. Dan leest spr. ons uit het Boek der Wijs* heid de schoone vertroostingen over den dood voor. In dc middeleeuwen vooral hadden groot gezag de boeken over de kuischheid van Ma ria (uit dit Prod.-Evangelie putte ook later Rilke), haar hemelvaart en graflegging door d»-* Apostelenmaar ook het kind Christus, weinig in het N. Test. genoemd, wordt uitvoe rig in de apocriefe boeken beschreven. Hoe zijn windselen en kleertjes zieken en stommen genazen en hij zelfs dieren van klei levend maakt. De schaal waarin Jozef van Arimathea het bloed van Christus opvangt, wordt de Heilige Graal, waaromheen zich in de middeleeuwen een reeks van romans groepeert. Dc Roomschen hebben de z.g. agrafawoor- den niet voorkomend in de Evangeliën, gelen* ccerd als woorden van Christus, b.v. dit woord: Wanneer gij niet vast, zoo zult gij niet vinden het Rijk Gods ofGij zult niets doen zonder den bisschop. Zoo heeft vooral de R.K. Kerk dikwijls geput uit de apocriefe boeken maat voor spr. hebben deze boeken vooral beteeko* nis in verband met dc kanonnieke. Deze boeken hebben haar tot het inzicht ge bracht dat de Evangeliën niet als een per soonsbeschrijving maar als mythe om een God beschouwd moeten worden. God is geest en moet aanbeden worden in geest en in waar heid. De heer Nieweg begrijpt niet, hoe uit het voorgelezene de conclusie getrokken wordt, dat Christus een mythe is. Mevr. Mankes die weinig tyd tot repliek heeft, legt er nog eens het accent op dat de kanonnieke Evangeliën de wondermacht ten goede uit willen laten komen. De bijeenkomst wordt daarna gesloten. Poor omstandigheden bleef dit verslag tot dit nummer liggen.) GEVAARLIJKE JOURNALISTIEK. Hot gevolg van het klakkeloos overnemen van berichten. De vorige week maakten wij in een bericht melding van de opbrengst van den bazar voor den diaconessenarbeid. Wij gaven een over zicht van de opbrengst per dag en daarachter het totaal, een bedrag van 11,400. Door een abuis in de optelling was dit bedrag ech ter verkeerd. Het moest zijn ruim 6000. Zooals wij later ook recht gezet hebben. Het frappeerde ons echter, dat verschillende piaatselijke bladen en zelfs ook één der „groote"-b]aden kalmweg deze foutieve optel ling hebben overgenomen, zonder even de cal culatie na te gaan. Met zoo iets komt het overnemen van berichten zonder bronvermel ding leelijk aan het licht AANBESTEDINGSNIEUWS. Te Amsterdam had de aanbesteding plaats von het bouwen van een school voor lager onderwijs, in den Lïnnaeushof. Ingekomen wa ren 20 billetten. Laagste inschrijver P. van der Eynden, te Amersfoort, voor een bedrag van 61,594.-. AANBESTEDING. Door de Nederlandsche Spoorwegen is gis teren aan. het hoofdadministratiegeibouw te Utrecht aanbesteed bestek No. 1347 (H.S.): het maken van een beschermingswcrk voor den kademuur langs de Zaan Ie Wormerveer. Ra ming 9950.—. Ingekomen vraren 26 inschrijvingen, waar onder inschrijvingen vanG. Lagerweij, ie Amersfoort, voor J0,867.en A. van Vuuren en G. Bos, te Soest en te Utrecht, Samen voor 10,282. De hoogste inschrijving was van W. F. J, Bollen en Zoon, te Hilversum, voor T2.TOO.—J

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2