DE FAAM Atkinson's I lel dan op No. 42 Molton Dekens 75 cent Wollen dekens 3.90 Gewatteerde dekens 5.90 I Hebt U een Taxi of Auto noodig? TELEFONEN en SCHELLEN van Harten istoch beter fjfndanthreen £Zephijrs Shantungs Hoort, zegt het voort!! Mavrides'is de betere li cents sigaret. MAVRIDES is de naam UIT DEN OMTREK. AMERSFOORTSCH DAGBLAD Advertentiën RtC' *MES Van I4 regels 2.05, elke regel meer 0.50 LANGESTRAAT 5 bij de Varkensmarkt ysii j|_ A 1b.SCHOOLEMAN ^CLtCTRO-TtCHNIiCH BUREAU £7 AMERSFOORT SMALLE PAO 12 _TELCf423 L, BaeKstr. 37-39 Tel. 317 X M. H. van R a alt e Afd. Stoffen IN 40 DIVERSE DESSINS (Wasch en Luchtrecht) voor japonnen en pyama's 50 en 55 ct. p. El (Luchtrecht geverfd) in modtrne kleuren 1.75 en 2.60 p. El Eau de Cologne „No. 24" Ring Neckflesch f 1.50 f 2.25 f 2.75 en f 4.- Ronde Stopflesch f 6.- en f 10. Zakflacons ovaal f 1.20, plat f 1.' Hoofdpijn Eau de Cologne f 3.50 Vraagt ook onze Eau de Cologne, Coffrets, Toilet* zeep, Poeders, Creams, Brillantine, Bad- en Reukzout Voor Amersfoort en Omstreken alleen verkriigbaar bij MAISON VAN EIMEREN WIJERSSTRAAT 14 TELEF. 205 de laagste van J. B. Uitslager, te Buiksloot, voor 8397. Winkelhuis. Door het Bouwk. Bureau Joh. H. Blom werd aanbesteed het bouwen van een winkelhuis aan den Weversingel. Ingeschreven werd als volgt: Bouw J. W. Boshuizen C. J. Kuntz A. C. Beijer Fa. J. W. de Wilde Schilderwerk Kelder W. Ruitenberg Electrischc aanleg Krausze Koning Boekenoogen AGENDA. 9600, 9292, 8989, 7900, 824, 700. f 112, 70.50, 04, Dagelijks Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Laantje 3. Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhuizen 9. Kunstzaal „Sierkunst", Utrechtscheweg ITT. Cinema Royal, Langestraat. Hotel „De Witte." Zondags en Vrijdags Danszaal Klaassen. Zaterdag en Zondag Dnnring. Princess-room. Zaterdag en Zondag middag en avondconcert. De Poort van Clecff. Woensdag en Zaterdag Dancing. 't Boompje. Zondagavond Dancing. De Arend. Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. 16 Febr. De Volk. Bioscoop. 16, 17 Febr. Amicitia. Nuts-Tooneeliritvoe- ring S E. O. 17 Febr. Logc-gcbouw. Nijverheid en Han del. 17 en 18 Febr. Amicitia Schoolbioscoop. 19—27 Febr. De Poth. Tentoonstelling. Werken Dirk Nijland. 19 Febr De Arend. Muziekgezelschap Huy- gen en Geveke. 19 Febr de Valk. Groninger CluÜ. 19 Febr. Amicitia. Leden-bal-masqué. 20 Febr do Arend. Komende Cultuur. Ds. B. de Ligt. 20 Febr. De Volk. Bioscoop. 22 Febr. Hotel do Zwaan. Ver. Maarten Luthcr. 22. 23, 24 en 25 Februari. De Volk. Ten toonstelling Protest Zending. 23 Febr Amicitia. Ned Chr Reisvcrceniging 23 Febr. de Arend Neptunus. Propaganda- avond. 23 Febr. Padvindershuis. Kunstkring voor Jongeren. De heer Scheltema de Hecre en mej de Hertogh. 25 Febr. Amicitia. Liefdadigheidsvoorstelling Amdito. 25 Febr. Amicitia (foyer). Ledenvergadering Ver. van Huisvrouwen Half 3. 26 Febr Amfcitia Foyer, t Nut. 26 Feb»- Dansschool Kinassen. Bal-Masquê. 26 Febr De vnlk Sociëteit Eensgezindheid, Bal Masqué. 26 Febr de Arend Bal-Masqué. 26. 27. 28 Febr Amicitia Bioscoop. 27 Febr. De Valk Bioscoop. 1 Maart de Keizerskroon Bol-masqué. 1 Maart. Amicitia Amersf. Tooneel-ensem- ble S. E. O. „De Rechte Lijn." 2 Maart. Amicitia Gymnastiekuitvoering Vic toria 2 Maart. Eben Haëzer. Lezing Ds. J. C. Aal- ders. 4 Maart. Amicitia Amersf. Kunstkring U. S. O-concert. 5 Maart. Amicitia. H. B. S. Soirée. 5 Maart. De Valk Tooneel Frvsk Selskip. 5 Maart. De Arend. Jaarfeest-H.V.C. 5 en 6 Maart. Monopole. Kunstbeschouwing van Dijkstra. 6 Maart, de Valk. Tooneelavond. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 7 Maart. Amsvorde. De Komende Cultuur. Lezing Dr. de Lange. 9 Maart. Amicitia (foyer). Ver. van Huis vrouwen. Lezing van den heer Drijver. Half 3. 10 Maart. Amicitia. Sonaten-avond Meyer—, van den Burg. 12, 13. 14 Maart. Amicitia. Bioscoop. 12 Maart. De Valk. Ned. Reis-Ver. Tooneel avond. 12 Maart. De Arend. Voetbal Ver. Ams vorde. 13 Maart. De Valk. Nut en Genoegen. 14 Maart. Amsvorde. De Komende Cultuur. Lezing Dr. de Lange. 15 Maart. Amicitia (foyer). Theos. Ver. Le zing de heer Stam. 15 Maart, de Valk O. B.-avond. 16 Maart. De Valk. Gymnastiek-Ver. Wil- helmina. 16 Maart Amicitia. 't Nut. 16, 27, 28 Maart. Amicitia. Bioscoop. 17 en 18 Maart. Amicitia. Toonkunst. 19 Maart, de Valk. Eind-bal Klaassen-Guh- avond Onder Ons. 19 Maart. Amicitia. Soirée Handelsschoolver- eeniging 5-jorig bestaan. 20 Maart. De Valk. Genoegen der Jeugd. 21 Maart. Amsvorde. De Komende Cultuur. Lezing Dr. de Lange. 22 Maart. Amicitia. Opera-avond. Zangver. Mendelssohn. 23 Maart. Padvindershuis. Kunstkring voor Jongeren. Mevr. Stam over Kunstnijverheid. 23 Moort. de Valk. 20-jarig bestaan Gymn. Ver. Wilhelmina. 23 Maart. Eben Haëzer. Lezing Ds. J. J. Buskes. 26 Maart. De Arend. Harmonica Verceni- ging. 26 Maart. De Valk. P. T. T.-tooneel. 26 Maart. Amicitia. foyer 't Nut 27 Maart. De Valk. De Stem des Volks. 2 April. De Valk. Ned. Meisjes Gilde. 3 April. De Valk. Isr. Ver. Feestavond. 5 April Amsvorde. Komende Cultuur. 10 April De Valk. De Kleine Stem. 19 en 20 April. Int. School voor Wijsbe geerte. Kont-Gesellschaft. 22 en 23 April, de Arend. Bazar Vorden- Villandry. 25 April De Valk B A. N. S. 30 April, de Valk. Tooneel. Sociëteit Eens gezindheid - 1 Mei. De Vaik._S..D. A. P. 12 Mei. Birkhoven. Excclsior-Tuinkringdeg 29 Mei. Birkhoven. Excelsior. Nationale Athletick wedstrijden. 2 Juli Amicitia. Eercavond 10-jarig bestaan Excelsior. 3 Juli. Birkhoven. Excelsior. Nationale Gym nastiek wedstrijden. 26—28 Juni Tweede congres voor Gods dienstonderwijs. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Brigitta Johanna, d. van Jacob Jansen en Johanna Wels. Harm, z. van Zytze Libbcnga en Arendina Bosman. Hendrik Willem, z. van Gerrit Jan Koesleg on Johanna Grocnevelt. Leopold Femand, z. van Willem Reginald van Mierlo cn Marie Rcgout. Overleden: Gerrit Donkervoort, oud 5 jaar. Wilhelmina Boerwinkel, oud 2 jaar. Albertus ven de Pol, oud 32 jaar, echtg. van Bcrcndina Geertruida Lensink. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stond773.7 te Zürich. Laagste stand 750.4 te Röst. Verwachting tot den avond van 17 Febr.: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, nevelig tot half bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, waarschijnlijk iets zachter des nachts, overigens weinig verondcring in temperatuur. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken5 uur 40 min. PROVINCIALE UTRECHTSCHE VER- KEERSINSPECTIE. Viermaandelijkse^ overzicht Sep tember tot en met December 1926. •Aan dit ons hedenmorgen toegezonden over zicht, samengesteld door den secretaris dezei verkeersinspectie, den heer Van Wijngaarden van Rees, ontleenden wij het volgende Do maanden September, October, November en December zijn voor de verkeersinspectie riet de drukste maanden, omdat het verkeer zich dan in hoofdzaak beperkt tot hen, die voor beroep of bedrijf van hun voertuig moe ten gebruik maken. Toch zou haar contróle in dit jaargetijde niet kunnen worden gemist, want juist voor een instituut als een verkeers inspectie blijft het wachtwoordvoortdurend waakzaam Polilicritten De politie-autoritten werden volgens rooster gehouden met medewerking van de rijksveld- wacht. Er werd zoowel overdag als 's avonds gereden. Extra ritten werden ingelascht voor dagen, waarop een bizonder druk verkeer te wachten was. In de maanden September t/m December onden 29 autoritten plaats. Wielrijders. Voor het naar links uitwijken werd tegen twee -wielrijders proces-verbaal opgemaakt. Het merkwaardige geval deed zich voor, dat één weirijder links verkoos te blijven rijden, om dat hij dit altijd zoo gewend was. Wellicht zal hem het gegeven proces-verbaal tot andere in zichten brengen. Aan 39 wielrijders werden waarschuwingen gegeven voor het links blijven rijden bij tegen komen. Sommigen reden links van den weg, niettegenstaande er aan do rechterzijde een prachtig rijwielpad was. Vijf kregen een waar schuwing voor het niet naar rechts uitwijken, toen signalen werden gegeven om voorbij te rijden. Drie wielrijders moesten een waarschuwing hebben voor het niet geven van een teeken bij het inslaan van een zijweg. Van verschillende konten is onze aandacht er op gevestigd, dal dit euvel zich dikwijls voordoet, reden voor de verkeersinspectie om hierop des te meer te letten, door inderdaad deze nalatigheid nood lottige gevolgen kan hebben. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen twee wielrijders, die zich lieten voorttrekken door motorrijtuigen in kommen van gemeenten, waar dit verboden is. Motorwielrijder9 Waargenomen werd, dat een motorwielrij der bij voorbijrijden rechts passeerde. Daa» hij zich met groote snelheid verwijderde, kon hij niet worden achterhaald. Bestuurders van motorrijtuigen Een geval, dat zich nog eleens voordoet en niet van gevaar is ontbloot, waartegen door de verkeersinspectie wordt opgetreden, is n.L het onbeheerd laten staan van een motorrijtuig, zonder dat de motor tot rust is gebracht. Te gen een rijder, die zich hieraan schuldig maak te, werd proces-verbaal opgemaakt. Een automobilist kreeg een proces-verbaal, omdat hij' met volle vaart een niet overzichte lijke bocht nam, daarbij de linkerzijde van den weg hield en bovendien geen signaal gaf, een andere bekwam een waarschuwing voor het nemen van de buitenbocht, waar binnenbocht genomen moest worden. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een bestuurder van een motorrijtuig wegens het rechts posseeren, een tweede kreeg een waar schuwing voor_ het .onnoodisr berijden- van. het rijwielpad. Een waarschuwing werd gegeven voor het hebben van nummerplaten, die niet de ver- eischto grootte hadden. Tegen een bestuurder werd pror-<v«-verbaal opgemaakt wegens het niet vertonnen van nummerbewijs op vordering Dat d<* verkeersinspectie, daar "waar moge lijk, ook behulpzaam optreedt, moge blijken uit bet rappor ven een der rijders, die er mel ding van maakt, da» een autobestuurder, die 's avonds niet verder kon wegens gebrek or.n licht, door hem werd geholpen met het her stellen van een gehee' defecte electrischc in stallatie. Bestuurders van vrachtwagens. Tegen een bestuurder van een vrachtwagen werd proces-verbaal opgemaakt, omdat hij bij het veranderen van richting geen teeken gaf. Drie kregen een waarschuwing voor het niet voldoende uitwijken noar rechts bij passcercn, twee voor het verkeerd willen uitwijken bij voorbijrijden. Een bestuurder kreeg 'n proces verbaal voor het near links uitwijken bij in gehaald worden. Ooi» werder waarschuwingen gegeven voor het zonde* noodzaak midden op den weg la ten staar van met paarden bespannen wagens. Een met paarden bespanner boerenwagen werd tot stilstand gebracht, omda4 de bestuurder niet uitweek bij het geven var signalen om te passeeren Hij maakte echte) aannemelijk de signalen niet gehoord te hebben en kreeg daarom slechts een waarschuwing. Bij dezo categorie van weggebruikers valt een groote verbetering ten goede waar te ne men. Bestuurders van vrachtwagens, die niet willen uitwijken komen meer en meer spora disch in onze provincie voor. Autobussen* Er werden weinig overtredingen bij de autobussen waargenomen, alhoewel ook op het rijden van deze voertuigen een voortdu rende controle wordt uitgeoefend. De klacht werd te onzer kennis gebracht, dat de bussen met een groote wagenbrcedte dikwijls niet voldoende uitwijken, waardoor ge vaar kan ontstaan van aanrijding. Tegen een bestuurder von een autobus werd proces-verbaal opgemaakt wegens het niet hebben van een brandend achterlicht. Waar schuwingen werden gegeven voor het stoppen midden op den weg, waardoor het verkeer werd belemmerd. Dit heeft de bijzondere onn- dccht der Verkeersinspectie. Wegen zorg. Het vraagstuk" der wegenzorg werd de ofge- loopen maanden ter hand genomen. Op tal van ritten werden de laodometers medegeno men, ten einde door weging vast to stellen, of het gewicht der vrachtwagens het voor ver schillende wegen in onze provincie vastge stelde maximum te boven ging. Bij een paar bleek het gewicht ongeveer het maximum te bediqgen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een bestuurder van een vrachtauto wegens het rij den met een grooter gewicht dan op een be paalden weg geoorloofd was. Bij conrroleering bleek de vrachtauto een gewicht te hebben van plm. 9000 K. G., terwijl het gewicht van den tractor, die den wagen voorttrok, daaronder niet was begrepen. De bestuurder reed op een weg, gesloten verklaard voor motorrijtuigen met een grootere wielbelosting dan 1300 K.G. Een sperieal onderzoek wordt ingesteld, ten einde na te gaan, op welke wegen meerdere molen door zware vrachtauto's wordt gereden. De wegenzorg heeft de algeheele belangstel ling der Inspectie. Verder trad de Verkeersinspectie fn ver schillende niet tot deze rubriek bchoorende gevallen op. Tol van malen moesten waarschuwingen worden gegeven aan bestuurders van handkar- Afd. Advertentie Bureau Arnhemsche Poortwel 2a Tel, 513 Plaatsing van Advertenties In illa bladen zonder prljsverhooglng ren voor verkeerd uitwijken bij tegenkomen, het niet voldoende houden van de rechterzijde van den weg enz. Tegen één werd proces-ver baal opgemaakt. Kennis van de regels van den weg is voor doze categorie van weggebruikers dringend noodig. Tegen veedrijvers werd proces-verbaal op gemaakt wegens het drijven van een koppel vee aon de linkerzijde van den weg, waardoor het verkeer hinder ondervond. Vele waarschuwingen werden gegeven voor het onbeheerd laten staan van aangespannen paarden op den openbaren weg. Een bestuurder van ccn bespannen grocte- wagen kreeg een proces-verbaal wegens het van rechts naar links oversteken zonder ccnige weorschirwing. Een waarschuwing werd gege ven aan ccn bestuurder van een hondenkar egens het niet voldoende uitwijken bij inge haald worden. Op het rijden van kermiswagens werd gelet. Ook werd opgetreden tegen landbouwers, die met hun wogen onnoodig den weg versperden. Medewerking von liet publick Meer cn meer begint het publick het nut van de Provinciale Utrechtschc Vcrkccrinspectie in te zien. Bij voortduring komen bij het secre tariaat berichten binnen van waargenomen overtredingen. In de meeste gevallen kan han delend worden opgetreden, omdat bij de me- dedecling tevens is vermeld dag cn uur van het gebeurde, alsmede nummer van het mo torrijtuig cn verdere bijzonderheden. Is de overtreding van geringe beteekenls, don wordt deze srh-iftclijk door de Inspectie ter kennis van den overtreder gebracht, woermedc goede resultaten worden bereikt. Als een verblijdend verschijnsel ken aan 't eind van dit overzicht worden medegedeeld, dat verschillende automobilisten, die aan de politie-autoritten deelnemen, .opmerken, dat eer. verbetering van het verkeer in ons ge lest is waar te nemen. Zoo staat b.v. op en- lr'eV rapporten vermeld „Over het algemeen verbetering merkbaar", „Verkeersinspectie schijnt reeds opvoedend te varken", terwijl een ietwat uitvoeriger bij het uitspreken van zijn mcening is, cn schrijft „het t,roT ons, dat spe ciaal vrachtrijders cn boerenkarren zich vrijwel zonder uitzondering hielden aon de regels van het verkeer, vergeleken met het verkeer op den weg eenige jaren geleden is thans een duidelijke verbetering te constateercn." Inderdaad zijn wc op den goeden weg, OMREKENINGSKOERSEN. Oft. Not Niet Off. Not. 15 Febr. 16 Febr. 12uur Londen12.12*/, 12.12*/, Berlijn59.24 59.2S Parijs9.83* 9-81* Brussel84.76 34.76 'wltserland 48.09 48.09 Veenen85.80 35.85 Kopenhagen....66.65 66.65 Oslo64.85 64.20 Stockholm...66.72* 66.76 New-York2.50 2.50 Heden overleed in ziin Heer cn Heiland na een kortstondig, doch gedul dig lijden, onze lievé Va der. Behuwd-, Groot- en Overgrootvader CORNELIS VAN ZWOL. in den ouderdom van 77 jaar. Namens do familie. GERARDA VAN ZWOL. Amersfoort, 16 Febr. 1927. Muurhuizen 145. De teraardebestelling zal plaats hebben Zater dag 19 Februari od de Nieuwe Algemeenc Be graafplaats te Amers foort Vertrek van het sterfhuis 11 uur. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden onze beste Broeder, Zwager cn Oom, de heer CORNELIS VAN ZWOL, in den ouderdom van 77 jaren. Wed. G. BLOK- VAN ZWOL. E. VAN ZWOL. Wed. A. MEIJER— BLOK. Wed. A. E. BLOK— VAN ACHTERBERGH. Amersfoort, 16 Febr. 1927 Fr. van Blankenheimstr. No. 28-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 3