Een Spaansche pater heeft te Sevllta hel testament gevonden van Hernando Cortez, den veroveraar van Mexico. Do laatste bladzijde van het documont, dat 36 bladzijden bevat Tijmentje Hllhorst—Heerschop w».rd 11 Februari een eeuw oud Als gebruikelijk bij 100-jarigen, Is zij gezond en In het bezit van al haer vermogen» Het oudje Is reeds 70 Jaar Inwoonster van Bussum. OPGRAVINGEN TE UTRECHT 6IJ de restauratie ven den Dom te Utrecht werd aan de Zuidzijde een ondergedeelte van eer ronden traptoren gevonden, waarvan de middenlijn bijna 5 m bedraagt Or. A. C. S. van Heel is toegelaten als privaat-docent In de alg. wetenschappen aan de Techn Hoogeschool to Delft, tot het geven van onderwijs In de techn. optica. Orle Britsche automobilisten gaan mei nun speciaal gebouwden wagen naar.... Australië. Het vertrek van de gebouwen der Automobielclub te Londen. Het eerste deel van den tocht gaat dwars door Europa. LOUIS MOOR, jr. d. H. Verloop, eigenaar van net landgoed Westvoorland (Wassenaar), heeft de oude vllegtulgloods aan de Maaldrift te Den Haag In een SI8M» tennisbal gemetamorfoseerd. Aan de Inrichting van deze hal, de tweede In Nederland, Is zeer veel ten koste gelegd. Over eenigo weken Is de opening onverwoestbare toon „Petit Trianon", het befaamde buitenhuis der verliefde LodewIJken. waaraan zooveel herin neringen betreffende de Fransche koningen zijn verbonden, wordt gerestaureerd Twintig d'eeuweche werklieden aan het werk bij een der gebouwen, waar vroeger de gepoederde en geprulkte markiezinnetje» wsndelden Even oulten Amsterdam wordt een groot werk verricht: de aanleg van een rlngspoorbaan rondom de hoofdstad, ter verbinding van de toekomstige havens-West met do bestaande spoorlijnen Op onze foto de voorbereidende werkzaamheden aan den Haarlemmerweg, waar eon voorioopige houlen brug over weg en spoorlijn gebouwd wordt Het Rembrandt-schllderlJ „Tltua In armstoel", dat door den Amerikaan Sir Joseph Ouveon werd gekocht voor 270.000, een recordprljs. Hazerswoudo (Z.-H.) heeft een nieuw raad- huls gekregen, dat Donderdag feestelijk Ingewijd te „Heemschut" adviseerde omtrent den gevel. De Rljwlalpadvareenlglng „Kennemerland" I» er In geslaagd toestemming te krijgen to» aanleg van een rijwielpad van Bergen naar Bergen aan Zee Zooals we op de foto zien, krijgen de fietsers een schitterend landschap te bewonderen

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4