Bij den onbewaakten ovenveg Rilland Bath een der hoofdwe gen van Zuid-Beverland is een vrachtauto on een passeeren'den sneltrein gereden. De chauffeur kwam er met geringe verwondin gen van Zuid-Beveland is een vrachtauto op een passenenden getroffen. NA DE TROEBELEN IN POR1UGAL. De begrafenis van maioor Americo'Olava, een der slachtoffers van den iongsten opstand in Lissabon, trok ont-zagliik veel belangstelling in de Portugeeschc hoofd stad. De man werd in zijn eigen huis gedood EEN NIEUW OORSPRONKELIJK NEDERLANDSCII TOONEELSTUK. Het Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel voert weer eens een nieuw tooneelstuk van vaderlandschen huize op: „Het prinsesje van het groene eiland", een Marker tooneelstuk van Alie Smeding. Wij kiekten Annie van Ees in de titel rol; als inzet de schrijfster. En hier de gevolgen van een botsing te water. Het stoomschip „Fianomc", dat door een Duitsch schip,, Rio de werd aangevaren. Beidf» booten werden zwaar getroffen, liaansche schip echter het ergst, zooals men o.a aan der nier afgebeelden ingedrukten wand kan zien. Een tweetal zeer verschillende foto's van spoorwegwagons. links: een slaapwagen uit 1S75 (zouden de menschen daarin werkelijk ge slapen hebben?), daarpaast een staaltje van modern comfort: een interieur van een „Pullman Car", waarin men reist in een omge ving, als was men in een gedistingeerd hotel. De wagens behooren aan de „Compagnie Internationale des Wagons Lits", die onlangs haar vijftigjarig bestaan herdacht De Centrale Aalsmeerschc Veiling sticht een nieuw veilingsgebouw. Tor gelegenheid van de opening in April 1928 zal te Aalsmeer een internationale tentoonstelling worden gehouden. Een kijkje op het in aanbouw zijnde gebouw. „Metropolis", een fantastische „toekomstfilm" van Fritz Lang wordt in het Rembrandt-Theater tc Amsterdam vertoond. Een blik in een onderaardsche millioenenstad, die dreigt te overstroomen... DE RELIGIEUSE STRIJD IN MEXICO. President Calles van Mexico heeft naar men weet, het aangedurfd om zijn wil tegenover dien der Ka tholieke Kerk te stellen. Sinds maanden woedt daardoor een verbitterde gtriid in het Mexicaanschc land. Midden: een aantal vrouwen uit het volk, door de politic gearresteerd onder verdenking van religieuse propaganda. Links: een gezicht in de stad Mexico tij dens den onraarsch van een aantal katholieke opstam* delingen, na het gevecht bij Durango gevangen genomen. Rechts: een kamp der rebellen te Tepatitlan, na hun ontmoeting met de federale troepen. (Cl. Illustration.)'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8