Het slottooneel uit hot laatste bedrijf van Ostrofski's „Armoede Is geen schande", waarvan de eerste voorstelling, door het Moskauer KQnstlertheater, Donderdagavond In Den Haag is gegeven, en de tweede Zaterdagmiddag te Amsterdam In den Stadsschouwburg. Onze gezant te Warschau, W. b. Engelbrecht, heeft zijn ambt officieel aanvaard. De gezant ten pateize van den president der Poolsche Republiek ter overhandiging zijner geloofsbrieven. 1. Gezant W. B. Engelbrecht; 2. mr. H. J. A. van Son, secretaris van het Nederlandscha gezantschap; 3. graaf S. Przodziecki, chef van het Protocol; 4. kolonel Zakorskl, chef van de militaire kanselarij van den president SPINOZA, een der grootste Nederlanders die ooit leefden, Is 21 dezer vóór 250 jaar gestorven. Links: een weinig bekend jeugdportret van den wijsgeer, daarnaast een afbeelding uit latere jaren. In het midden: het huis waar Spinoza te Rijnsburg woonde, en dat In 1897 Is aangekocht als museum van al wat san dezen grooten doode herinnert Vervolgens een foto van den kop van het standbeeld aan de Paviljoensgracht te Den Haag en ten slotte het sterfhuis van Spinoza, eveneens aan de Paviljoensgracht. Op het oogenblikheeft de heer Toon van Es er een „Café-Billard"! EEN VALENCIAANSCH PAAR in FEESTDOS. In de stad OE OUDSTE RECHTBANK DER WERELD. Onder „Van Overal" werd een tijd van de mooie bloemen en sinaasappels, wier naam een tijd geleden reeds iets verteld van de Tribunal de las Agnas te Valencia, waar de boeren geleden op aller lippen was, rijden de jongelui op deze wijze over elkaar gratis en In he' oubllek rechtspreken, zonder advocaten, getuigen of met mooi opgetuigde muilezels naar de volksfeesten. hooger beroep. Een der statigste patriciërshuizen van Amsterdam, laatstelijk deel van het kantoor der Nederlandsche Handel Maatschap II door de firma Goudstikker herschapen In een kunsthandel. Geen oogenblik echter heeft het die allure, het werd een pij, In „de bocht" van de Heerengracht, heeft zijn kantoorbestemming verruild voor een ander doel: het grachtpaleis is voornaam woonhuis, waarvan men enkel den eigenaar voor een kunstzinnig man, die vee| van mooie schilderijen houdt, zou aanzlenl Links het trappenhuis, in 't midden een oud-Hollgndsche kamer, daarnaast een Empire-vertrek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4