Tot heden moesten de Inwoners der uitgebreide gem. Hoogeveen zich van drinkwater voorzien via enkele primitieve pompen. Thans Is eindelijk besloten tot het aanleggen van een waterleiding Weer heeft een natuurramp Japan geteisterd. Ook deze aardbeving heeft weer rampzalige gevolgen gehad. Een straat In Kyoto, waar talrijke hulzen verwoest zijn. Oe eerste wlnterkomkommers uit het vruchtbare Westland zijn ter velling gebracht. Deze zgn. Engelsche, groene komkommers, worden geteeld In kassen, gestookt tot over de 100 gr. Ze brengen 1.— en hooger op. Woensdag Is, naar wij uitvoerig gemeld hebben, de behandeling van het Belgische verdrag In do Eerste Kamer aangevangen. Onze fotograaf heeft op het Buitenhof talrijke Hoogedelgestrengen „geknipt". Op de bovenste rij toonen wij v. I. n. r.ï J. «I. G. baron van Voorst tot Voorst (R.-K.), den tachtig jarigen Kamerpresident, dr. H. Zillesen, den griffier der Eerste Kamerj vervolgen» de eerste drie sprekers Henri Polak (S.O.A.P.), Jhr« Ir. R. R. L. de Muralt (V.-8.) en H. M. J. Blomjous (R.-K.) (allen tegenstanders) en ten slotte Jhr. mr. O. A. H. Mlchlels van Kessenich (R.-K.). Op de onderste rij v. I. n. r.: twee Amsterdamsche afgevaardigden F. M. Wlbairt (S.D.A.P.) en W. de Vlugt (A.-R.). Niet <de wethouder van flnan ciön, doch de Amsterdamsche burgemoester betaalt I Ven. volgens ziet men O. M. F. Haffmans (R.-K.), mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk (C.-H.), mr. M. Mendels (S.D.A.P.), den Zeeuwschen afgevaardigde mr. A. A. de Veer (A.-R.) en ten slotte den Arnhemschen wethouder L. M. Hermans (S.D.A.P.), Woensdagmiddag Is In de Kerkstraat natuurlijk ondor de bekende Amsterdamsche belang •telling! - een IJzoren balk, ter zwaarte van 5000 kg, opgeheschen. Het gevaarte, dat gebruikt wordt voor de overbouwing van de Kerkstraat, In de lucht zwevend. Oe voortreffelijke Russische actrice Quermanova als Groesjenka In Oostojefskl's „De gebroedors Kara- mazof", dat te A'dam Is ooaevoerd. Oe blnnenslulsmuren van de sluiswerken to IJ muiden zijn zoover gereed gokomen, dat de pom pen konden worden stopgezet en het water toegelaten. Voorloopig wordt alleen het grondwater toogelaten en nog geen dam doorgostoken. Een kijkjo op den sluiswand met het eerste water op den bodem.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 12