SPORTNIFJIWS STADSNIEUWS. BERICHT DE LANDDAG VAN DE B.V.C. TE BARNEVELD Eenige mededelingen, omtrent de wijze, waarop men dezen Landdag denkt tc houden, en wie cr alzoo zullen worden uit- genoodigd. Barneveld- Donderdagavond heeft de voorbereidingscommissie alhier een vergode- ring gehouden ,ten einde eerige mededeelingen aan de burgerij te doen, betreffende de plan nen van den op 26 Augustus a.s. op het landgoed „De Schoffolaor" olhier te houden Landdag van den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. De voorzitter, de heer D. G. Sanders, zette in het kort de redenen uiteen, waarom ook nu de B V.C. nog niet kon worden gemist. Daarop deelde spreker mede, wat het publiek dien dog alzoo te zien en tc hooren zal krijgen, s Morgens tegen 9 uur ongeveerverzamelen van alle vrijwillige afdeclingen, in uniform, of in burger, doch don zoorzien van een Oranje- armtand, op het Kerkplein alhier, onder ko- raalmuziek van den toren. Vertrek naar het landgoed „De Schaffelaar". Aankomst auto riteiten. Opening Landdag door den heer Duy- moer van Fruist. Officieclc ontvangst ten gc- meentehuizc. Rede van Dr. dc Visser. Verschil lende wedstrijden. Rede van Pater Boroncus de Greve. Escadrille vliegtuigen. Slotwoord, en daama een optocht, waarvan Jan van Schaffe laar de hoofdpersoon zal vormen. Hieraan zul len ongeveer dubbel zooveel persinen deelne men, als in 1Q03, bij dc onthulling van het standbeeld van Jan van Schaffelaar, het geeval was. De kosten van dezen optocht zullen door de deelnemers, allen leden van den B.V.C. wor den gedragen. lot het bijwonen zullen worden uitgenoo- digd dc minister Kan, Lnmbooy en de Geer, de commissarissen der Koningin uit Gelder land en Utrecht en verder tal van autoritei ten. Reeds is een financieele commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. Admiraal, gemeentes secretaris, A. J. Bok, notaris en Ph. J. Ruyg- rok, gepensionneerd majoor. Werkt het \tfeder dien dag ccnigszins mede, dan belooft deze Landdag op het zelfzaam mooie landgoed „Dc Schaffelaar" schitterend te zullen slagen en zal dan ongetwijfeld door duizenden vreemdelingen worden bezocht. LAFFE AANRANDING. Een 62-jarig man, zonder de minste reden, in een diepe kolk geworpen, doch gelukkig kon hij door zijn familie wor den gered. Barneveld. Een dezer avonden had de 62-jarige landbouwer W. R wonende in de buurtschap Esveld, met zijn vrouw en zijn 16-jarige dochter, een bezoek gebracht aan zijn te Essen, onder deze gemeente, wonende zoon. Op den terugtocht echter werden zij, in de omgeving van den Puurveenschcn molen, aangesproken door een drietal zich daar be vindende personen, van wie een speciaal het R en zijn familci lastig maakte. Op de opmer king van laatstgenoemde, dat hij rustig zijn weg wenscihte te vervolgen, daar hij zelf ook niemand overlast aandeed, trok de kerel zijn mes, zwaaide hiermede als een dolleman in het rond en dreigde hen aan riemen te zullen snijden. Tot uitvoering hiervan kwam het ech ter niet, doch toen de familie R. tegenover een zich naast den zandweg, dien zij inmiddels had ingeslagen, bevindende diepe kolk was geko men, gaf de ovtmensch aan R. eensklaps een zóó krachtigen duw, dat deze met zijn rijwiel, dat hij aan de hand voortduwde, in bedoelde kolk terecht kwam en totaal onder water ge raakte, waama de vlegel natuurlijk het hazen pad koos. Het veel moeite mochten vrouw en dochter er in slagen, haar man en vader weer op het droge tc brengen, waarna de ficia kon worden opgcvischt. Zonder de hulp der familieleden was het don reeds bejaarden man wellicht niet gelukt zich te redden, Nadat van deze laffe aanranding ter bevoeg- der plaatse aangifte was gedaan, is het, na heel veel moeite, aan onze gemeente-politie gelukt, den dader, dien de iumilie R. niet herkend had, op te sporen en tot bekentenis te bren gen. Zeer te hopen is het, dat de bedrijven van dit „heldenfeit" dc 28-jarige boerenknecht J. v. E., wonende tc Kootwijkerbroek, die, in geheel nuchteren toestand, alleen uit louter baldadigheid, aldus schijnt tc hebben gehan deld, een gevoelige straf hiervoor zal op- loopen Voetbal. QUICK I—OUD-INTERNATIONAALS. Zondag a.s. cp Birkhovcn Een overzicht van deze ont moeting. Een overzicht in den zin van een drukken competitiedag is niet meer noodlg. Dc sport- rubrieken beginnen reeds met zwem-, ten nis- en nthletieknicuws. Toch zijn we nog niet los van het bruine monster; zelfs valt cr morgen te genieten van een buitenge woon mooicn voetbalwedstrijd. Het zoo sterk mogelijk gemaakte Quick krijgt namelijk een keurploeg van Corinthians op bezoek op Bi-khoven. Behalve het praedicaat Corinthians is er nog een attractie meer aan het bezoekende elftal, omdat het zoo goed als heelemaal be staat uit spelers, die ons land in internatio nale wedstrijden vertegenwoordigd hebben. Natuurlijk, dc een met, meer succes dan de ander! Maar het feit, dat zo in de Oranjeploeg uitkwamen, is voor Amersfoort motief vol doende, om mooi spel to verwachten. Er zijn spelers bij, die een schitterende reputatie als voetballer hebben en het zal een genot zijn, om hen te zien spelen. Allen persoonlijk te hespreken valt buiten het bestek van dit overzicht, maar we willen toch een paar uit zonderingen maken. Het zou ons niets ver wonderen, als do linkshalf Bosschart de oud ste veteraan (hoe kan het!) van do ploeg is. Het is al meer dan tien jaren geleden, dat we hem achter Rustoord tegen H. V. C zagen spelen. En dc naam van Lingo roept herinneringen wakker aan zwaar, maar toch mooi bevochten overwinningen in interland wedstrijden; evenals de naincn der andere Be Quickcrsl Wie kent niet J. Bulder, of Tetzner, of E. Bulder en de Haas? En Lotzy! Misschien geeft, hij in leeftijd niet veel aan Bosschart toe, evenmin als in zijn subliem spel, maar een kraan was hij, is hij wellicht voor ons, Amersfoorters nog. En Quick? Ook Quick zal een goed elftal hebben, waarin we noodo E. Klasser missen, omdat we van den rechtervleugel weinig heil verwachten. Maar de rest is goed, prima zelfs dus verwachten we oen mooien strijd. Of wc een uitslag voorspellen? We denken er niet aan, want er wordt gespeeld om... het spel. Wio wint er, is een vraag van zeer ondergeschikt belang. Juist daarom zal dc wedstrijd bijzonder aantrekkelijk zijn, omdat dc zenuwachtigmakendo angst voor een nederlaag bij geen der partijen invloed zal 'oen gelden. Quick kan en zal van de oudere gcroutineerdo sportbroeders veel lccren en 't publiek zal kunnen genieten. Tot slot vermelden we beide elftallen: Quick: W. Bakker (dj F. Houbaer en J. v. Goor (a.) W. v. d. Zanden, D. Gerritsen en J. Hou- bner (m.) Lach de Bère, B. Bakker, Le Fèvro de Montigny, J. Hehenkamp en H. Smits (v.). Oud-Internationaals: de Lavieter (H. V. V.) d. Tjecnk Willink (Forward) en H. Tetzner (Be Quick) a. Kampcrdijk (H. B. S.); Lotsy (D. F. C.) en Bosschart (Quick II.) m. E. Bulder (Be Quick), Stoïz (Quick H.); van Linge, ,J. Bulder en de Haas (allen Bc Quick) v. BADMINTON. Een hier tc lande weinig beoeferd balspel, dat meer belangstelling en beoefening verdient. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid kennis te maken met het Badminton-spel, een lak van sport, die in Engeland heel veel wordt beoefend, doch in ons land weinig aanhangeis telt Zij wordt ta Utrecht beoefend door een aantal dames en heeren, die zoo gelukkig wa ren nan de weet te komen, dut hier ter stede ook geiegeld het spel wordt gespeeld. Men slelde zich met elkaar in verbinding, en in het najaar van 1926 kwam de Amersfoortschc com binatie hier op bezoek. En zoo vond alhier de return-match plaats, welke wij hebben bijge woond. A. 1 2 3 4 B. Het spel wordt binnenshuis gespeeld( hoewel ho ook buiten kan) en doet eenigszins denken aon tennis. De vakverdeeling van de baan is precies eender als bij het tennisspel, alleen is de spceloppervlakte kleiner. In het midden hangi ook, dwars over het veld, een net. Maar nu hebben wij ook de voornaamste aanrakings punten met tennis gehad. In de eerste plaats is het spelmateriaal anders. De rackets, die ge bruikt worden, zijn kleiner en lichter, terwijl niet gespeeld wordt met een gewonen bal, doch met een klein balletje, voorzien van een krans ven veeren. De gang van het spel is aldus. Vooraf wordt getosst om de beide helften van hot speelveld. De partij, die den toss wint, heeft 4e keus, en de andere partij gaat serven. Ver onderstel, dat in bovenstaande figuur par tij A den toss heeft gewonnen, dan gaat partij 8 seiven. Nu kan de partij, die aan slag is, al- •één scoren; de tegenpartij kan alleen trachten, door haar van slag af te brengen, zelf aan slag komen, waardoor zich voor haar dc moge lijkheid tot scoren opent. De „bal" wordt heen or\ weer geslagen, en mag den grond niet raken. PeTtij B is dus aan slag. Speler 4 begint te «icnen, en slaat den bal naar 1. Deze retour neert, en zoo wordt er heen en weer geslagen Missen I of 2 ccn keer, dan heeft partij B een punt in haar voordeel; ook is dat het geval, ais Dailij A den bol out slaat. Mist partij B een ba!, dnn gaat speler 5 serven. Hij slaat naar 2, er. h' t spel gaat verder. Mist nu partij B weer een bel, of slant zij er een out, dan is zij van slag af, en gaaf partij A serven. Voor B is dan dus de gelegenheid om te' scoren afgeloopen; zij kar. nlleen trachten, door onmogelijke ballen over het net tc slaan, A weer van slag af tc brengen. Doch als zij zelf eens mist, is dat een wfns'punt voor A. Wanneer dc servende partij zoo zuiver speelt, dot zij geen enkelen bal mist, dan blijft zij aan sing, en kan dus geregeld de -core opvoeren. Er wordt gespeeld, totdot een van beide partijen gen totaal van 15 punten heeft bereikt. Dan is er een game gemaakt, en komen dc volgende spelers van de partijen in het veld. Aldus is >*-. grootc lijnen, de gang van hei spel, dg- door een aantal toeschouwers met groeve interesse werd gevolgd. Onze indruk van het spel is dc volgende. Daar het zich leert voor binnenshuis-beoefening, kan het en oot wordt het ock in hoofdzaak ge daan 's winters gespe?ld werden. Aldus biedt het voor her, die in den zomer tennis spelen, een prachtige gelegenheid om gedu rende de wintermaanden „los" te blijven. Wij gelooven niet, dot net den slag vnn den tennis- speler zal bederven, daar bij Badminton onge veer dezelfde slagen te pas komen als bij ten nis. Er wordt gesmashed, gevollied, enz. Het is dan ook onbegrijpelijk, dot het spel in ons land nog niet meer ingang heeft gevonden, te meer, waar zelfs menschen, dio hun eerste jeugd al achter den rug hebben, het nog met succes kunnen beoefenen, zooals ook gister avond bleek. Het vraagt wel een snelle ver- plantsings-capaciteit, en een groote tegenwoor- digheid van geest, daar zoools wij hiprbo- ven hebben opgemerkt de bal niet den grond mag raken. De opzet is natuurlijk, om den bal zóó te rotourneeren, dat hij door de tegenpartij niet of slecht kan worden ver werkt, door hem b.v. precies over het net te slaan, of buiten bereik van de tegenspelers hem op den grond te laten komen. De match, die tusschen Utrecht cn Amersfoort in Amicitia werd gespeeld, heeft een overwinning voor Utrecht gebracht, al was die niet zoo éclatant als de overwinning die Utrecht op eigen terrein behaalde. Er werd gemengd gespeeld de partijen bestonden dus uit een dame en een heer. Het verloop van den eersten wedstrijd was als volgt(Amersfoort— Utrecht) 7-15, 8-15, 4-15, 6-15, 11-15, 15—14. Uit deze cijfers blijkt, dat, naarmate het spel vorderdi, Amersfoort beter inge speeld raakte; het laatste game werd zelfs door Utrecht, na eenigen achterstand te hebben in gehaald, op het kantje af toch nog verloren. Aangezien er nog tijd voldoende over was, werd aan oen tweede match begonnen, die do volgende resultaten had (Amersfoort— Utrecht) 13-15, 15-8, 11-15, 15-11, 8-15, 6—15. Zooals men ziet boekte Amersfoort hier twee overwinningen, n.l. in het tweede en het 4e game. Tot slot werden, buiten den eigen lijken wedstrijd, nog een heeren-dubbel en een dames-dubbel gespeeld, die beide door Utrecht werden gewonnen, n.l. met 15—9 en met 15— 4. Het overwicht van Utrecht was dus duide lijk, doch men was het er algemeen over eens, dot Amersfoort belangrijk was vooruit gegaan. Bij den wedstrijd in Utrecht maakte Amers foort 90 punten tegen Utrecht 180. Thans was do verhouding: Amersfoort 119, Utrecht 168. Tot slot nog de afmetingen van de b$on dc lengte is 13.20 M„ de breedte 6 Meter. De vier vakken zijn 4.65 M. lang. Zsj, die zich met ingang van i Aprilophet Amersfoortsch Dagblad abonneeren ont vangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. TOONEEL. Het Vereenigd Haagsch Tooneel. „Suikerfrëule" Voor een flink bezette zaal gaf het Ver- cenigd Haagsch Tooneel gisteravond in Ami citia een opvoering van het Indische blij spel van Henri van Wcrmeskerken „Suiker freule". Zooals men weet is Suikcrfrcule ben vervolg op „Tropenadel" van denzelfden auteur, welk blijspel ecnige maanden gele den door hetzelfde gezelschap ten tooneele werd gevoerd. Beide stukken spelen in de zelfde Indische sfeer, dezelfde entourage van dc witte voorgalerij, kortom men herinnert zich direct het eerste gedeelte en voelt zich terstond thuis in deze omgeving. Wc behoe ven op den inhoud van Suikerfreule niot breedvoerig in te gaan. Reeds meerdere ma len werd dit aardige, vlotto cn vroolijkc blij spel zij het dan ook door een dilettanten ensemble het vorige jaar opgevoerd. En bij die gelegenheid schreven wij er reeds uit voerig over. Wij maakten toen melding van dc pijnlijke situatie, waarin van der Kooy werd gebracht door de komst van zijn doch ter Trude, van wier bestaan zijn vrouw nog niets afwist Men zal zich herinneren hoo daarom zijn huisvriend Schuyt in den arm genomen wordt om hem uit deze pijnlijke geschiedenis tc helpen. En dan de allergrap pigste verwikkelingen, die van Wielandt, de administrateur te weeg brengt, doordat zijn schriftelijke liefdesverklaring, die voor Tru de bestemd was, in handen komt van juf frouw van der Kooy. En tenslotte de oplos sing, die nog beter afloopt, dan men ver wacht had. Het Is onnoodig hier nog verder op in te gaan. Men zal zich de gcheelc histo rie nog wel herinneren. Het spel van dit gezelschap wij mochten het den vorigen keer reeds constateercn stond wederom over 't algemeen op hoog peil. Mevrouw do Boer-van Rijk als juffrouw van der Kooy was onbetaalbaar: Met haar echt Kattenburgsch dialect gaf zij van haar rol een uitstekende creatie, terwijl het spel van deze krasse actrice zoo frisch en fleurig was, als zag men een jeugdige toonoclspcel- stcr. Met L. Poolman Hzn. als haar man, gaf zij zeer goed samenspel. Mevr. Sophie do Vries-de Boer en Adolphc Hamburger, resp. als Trudo en Kittel, waren eveneens heol goed. A. Burgdooffcr wist dc rol van Schuyt zeer verdienstelijk uit to beelden en was vooral in I subliem. John Timrot speelde voor van Wielandt. Wij zien hem liever in ander soort rollen. Zijn geaffecteerdo manier van spreken was in deze typeering verschillende malen abso luut overdreven en te ver doorgevoerd. We geven graag too dat zijn rol lang niet gemakkelijk was, doch daarvoor moet men zich wachten voor overdrijving en hot al te mooi willen doen. Dan gaat het natuurlijke eraf en komt men tot het ridicule. En dat was bij Timrot gisteravond verscheidene ma len liet geval. Dc regie bleek bij Ghrispijnm goede handen te zijn. Het publiek toondo zich voor dit vrij ouder- wetscho stuk zoor enthousiast. Het klapte de optredenden vele malen har telijk toe en speciaal mow de Bóer-van Rijk- had voor de pauze een were ovatie in ont vangst te nemen. v. S. BIOSCOOP DE AREND. Wie treft de schuld. „Wie treft de schuld," aldus heet het hoofdnummer, dat de Bioscoop De Arend vertoont. De film vertelt van een jong meisje Inge, dio in haar jeugd bedrogen en verstoten is geworden en die tengevolge daarvan moet rondzwerven. We zien haar tal van avon turen beleven, nagenoeg allen vol ellende en kommer. De eene tegenspoed volgt op de andere. Zij wordt beschuldigd van moord op haar kindje en moet daarvoor een zware straf ondergaan. Dat alles is het gevolg van het bedrog en de ellende, die zij in haar jeugd heeft moeten ondervinden. Tenslotte wordt echter ontdekt, dat zij on schuldig is aan de moord. Zij krijgt haar vrijheid terug en kan een nieuw leven in gaan aan de zijde van hem, die, hoewel hij haar eerst bedrogen heeft, thans ben uw over zijn daad gekregen heeft. De inhoud van de film is alleszins een bezichtiging waard, waarhij ook het spel goed genoemd kan worden. INTERNATIONAAL WAPENFEEST KON*. OFFICIERS-SCHERMBOND. Ter gelegenheid van zijn '30-jarig bestaan zal de Koninklijke Officicrs-Schcrmbond een Internationaal Wapenfeest organiseeren op 30 en 31 Mei, 1, 2, 3 en 4 Juni a.s. DE KOMENDE CULTUUR. Voordracht J. de Kadt Voor de komende cultuur zal de heer J. de Kadt a.s. Maandag in Amsvorde spreken over: „De geschiedenis van het Socialisme." De bijeenkomst vangt aan te 8 uur. Speci aal wordt behandeld: „belangrijke figuren uit de 1ste helft der 19de eeuw. VEREENIGING VAN PLUIMVEE HOUDERS. Algemeene ledenvergadering. De Vereeniging van Pluimveehouders te Amersfoort en Omstreken zal op Woensdag 30 Maart a.s. 's avonds te 8 uur een alge meene ledenvergadering houden in hotel Nationaal. Behalve de gewone huishoudelij ke punten vermeldt de agenda een lezing van den heer A. Winter over het Nut van de Vereeniging in verband met bestrijding van besmettelijke pluimveeziekten. Verder zal er een verloting plaats hebben, uitslui tend onder de aanwezige leden der Vereeni ging van eenigc 10-tallen eendaagskuikons van bekende Nut-rassen. ÖNZE WINKELS. Kunsthandel van der Vaart. Arnh. weg 32. In het onder architectuur van den heer B. Plooy door den aannemer Barten geheel verbouwde perceel 32 aan den Arnhemschen weg, heeft de heer K. van der Vaart een kunsthandel geopend. Een keurige zaak voor kunstvoorwerpen, platen, Indisch- en Chi- neesch-import porceloin enz., terwijl de heer v. d. Vaart zich tevens belast met het enca- dreeren cn inlijsten van foto's, prenten, por tretten e.a. De winkel is smaakvol ingericht, terwijl de verschillende voorwerpen in de etalage- en in de winkelkasten zorgvuldig zijn ge rangschikt, zoodat men met een enkel oog opslag kan waarnemen, wat hier te verkrij gen is. 's Avonds zorgt de door den fa. Atte- veld aangelegde eleclrischc verlichting voor een goede belichting, een 'voorname fac tor in een kunsthandel terwijl het schil derwerk verricht werd door de firma's Schef- fcr cn Vahstal. Dc heer van der Vaart zorg de zelf voor stoffeering cn verdere inrichting. DE HANZE. Verbetering. In ons bericht over bovengenoemde ver eeniging zijn een paar woorden uitgevallen, zooals wel was op te maken uit oen volgen den zin. Er moet gelezen worden: In do de zer dagen gehouden vergadering is met al gemeene stemmen besloten de vereenigiiïg tc doen voortbestaan maar den naam Hanze enz. HANDEL EN INDUSTRIE. Prijsverlaging Ford. Blijkens een annonce voorkomende in ons blad van heden kondigt Ford een nieuwe prijsverlaging aan. De district-dealer, de fir ma L. A. A. van Hamersveld is gaarne be reid alle gewcnschtc gegevens tc verschaffen AUTOGEEN LASSCHEN. Vakcursussen. Belangstellenden in het autogeen lasschen en snijden, met zuurstof en carbidgasvlam, verwijzen wij naar de in dit nummer voor komende advertentie betreffende ccn cursus voor vakopleiding. Deze cursus wordt in do Ambachtsschool gehouden in April, Mei en Juni. Bijzonderheden vindt men in genoem de advertentie in dit blad. RECHTSZAKEN. Belemmering van de politie in de uitoefening van haar functie. Voor den Utrechtschen politierechter had zich gisteren te verantwoorden de caféhou der, v. B. van hier. De verdachte was niet verschenen. Er werd vermoed dat hij de drankwet overtrad: een politieagent kwam zijn café binnen en ontdekte ecnige borrelglaasjes waaruit men had gedronken; daar dc man geen vergun ning tot verkoojf van sterken drank heeft wilde dc agent eens een nader onderzoek instellen naar den inhoud van die glaas jes. De caféhouder was hem vóór en wierp de glaasjes iu den 9poclbak. Ook een flesch, waarvan de agent de Inhoud wilde contro- Iccrcn, werd leeggegoten. De verdachte trad daarenboven zeer brutaal op. 150 boete of 75 dagen hechtenis zullen hem misschien lecren. hoe bij in dergelijke gevallen wM en hoe hij niet op moet treden. Zaierdagavcnd-pfaafjB. Wanneer we ons neerzetten om een „Zaterdagavond-praatje" te schrijven en we laten onze gedachten gaan over de gebeur tenissen, die deze week hcobon plaats ge vonden, dan is er wel één gebeurtenis, waar over vrijwel ieder gedacht heeft, waarover nagenoeg een ieder gesproken heeft cn waar over men ongetwijfeld nog zal spreken. En het zal niemand onduidelijk zijn waarop wij doelen: de verwerping van het Ncderlandsch Belgisch Verdrag, de groote verrassing van Donderdagochtend. Een verrassing en toch weer geen verrassing. Het feit van de verwerping kwam nu niet bepaald onver wachts. Daar had men al zoo wel op gere kend. Maar de cijfers, van den uitslag der stemming, waren voor zeer velen wei een verrassing. Drie en dertig tegen en zeven tien vóór, zoo'n meerderheid had men niet durven hopen. De berekeningen die men ge maakt had de groote „men" maakt bij dergelijke gebeurtenissen nu eenmaal altijd berekeningen draaiden zoo ongeveer om de getallen 22 en 28. Ten opzichte van de sternmen-aantallen bracht de uitslag dus zeer zeker een verrassing. We zullen hier echter niet in politieke beschouwingen tre den over het voor en tegen. Wie echter eens enkele oogenblikken stil stond bij de groep jes nieuwsgierigen, die met groote belang stelling de bulletins voor de winkelramen, waarop de uitslag stond bekend gemaakt, spelden, cn wio daarbij eens geluisterd heeft naar de opmerkingen, die naar aanleiding van het gelezene werden gemaakt, kan daar bij vele geestige en grappige uitlatingen gehoord hebben. Voor een sigarenwinkel in de Langestraat: Kwart over twaalven. Het bulletin is juist voor het raam gehangen en nieuwsgierige voorbijgangors onderbreken even hun haaa- tige reis naar de koffietafel om even het nieuws te lezen. En dan komen de opmer* kingen. „33 tegen 17; wat een meerderheid!'* „Ja, wie had dat kunnen denken." „Gelukkig toch maar dat het zoo is ge gaan." Dan komt het medelijden: „Ja, maar toch ellendig voor van Karnebeek." En direct daarop de repliek: „Nou, maar hij had het wel kunnen zien aankomen, dat het daarop zou uitloopen. Hij is veel te lang gebleven. Hij had al veel vroeger moeten weggaan, 't Is zijn eigen schuld." We hebben het altijd wel gezegd, dat de beste stuurlui aan wal staan en dat er op straat wel betere politici loopen, dan er in het parlement zitten. Het gesprek voor den sigarenwinkel wordt voortgezet „Maar wat zal er nu gebeuren?" „Wel, voorloopig niots." „Zal je eens zien," meent een ander. „Zoek je soldatenpakje maar op: dT komt vast oor log met België van." „Ben je mal, ze zullen wel wijzer zijn. Wie heeft er nu nog zin in oorlog." „Ze zullen wel weer gaan praten." Al pratende en dobatteerende gaat men verder. Thuis wordt het gesprek natuurlijk c°n de koffietafel voortgezet En 's middags op kantoor weer opnieuw. Tegen half twee ergens anders een troepje schooljongens van 8 10 jaai. Een van hen blijft achter en leest „met belangstelling" den uitslag op het papier. „3317," roept hij naar de anderen. „Voor wie 33." Blijkbaar dachten ze aan een of andere voetbalmatch, waarin één van dc partijen 33 goals gemaakt had. „Och nee, het verdrag met België is ge ketst met 33 tegen 17." „Wat is dat voor verdrag." „No.u, je weet wel, die overeenkomst over die kanalen van Rotterdam en Antwerpen." Onwillekeurig dachten we aan dat beken de spreekwoord van het klokje met den klepel. Maar de jeugd bemoeit zich nog niet met dergelijke politieke gebeurtenisen. Mis schien maar „gelukkig". Zij kunnen zich voorloopig ook nog wel met andere dingen bezighouden 1 Tenslotte nog een enkel woord over iets anders, waarover we al verschillende malen geschreven hebban. En het is dan ook op gevaar af van crvelend" to worden, dat wij het onderwerp nogmaals aanroeren, ho pelijk voor de laatste maal. „De stads-auto- busdienst". En toch, ook hiervoor is het „frappez, frappez toujours". Toen de vorige stadsautobusdienst het niet meer kon bolwerken en opgeheven moest worden hebben wij de voorspelling gedaan, dat er niet licht een ander gevonden zou worden die het zou aandurven. Toch is or een ander gekomen. En nog wel een stad genoot Men zal het reeds bemerkt hebben. Do ondernemer van den autodienst op het Soesterkwartier, do heer Hilversum, heeft hét gewaagd ook de lijn naar het station en do Ringlijn te exploiteeren met do bekende paarse autobussen. We zouden zeggen: ge lukkig, dat er toch nog iemand voelt voor dit groote stadsbelang. En het is daarom, dat we er nog eens, laten we hopen voor de laatste maal, de aandacht op vestigen. Maar het particulier initiatief kan het 'riet alleen af bij zoo iets. Laat nu toch het gemeente bestuur ook eens inzien, dat een autobus- dienst, die de buitenwijken met de binnen stad verbindt, van groot algemeen belang is. En wanneer er dan iemand is, die liet tenslotte toch nog eens probeert dit belang, te dienen, laten dan ook de autoriteiten zich niet afzijdig houden en laten zij, de onder neming fmapcieel steunen. Temeer waar het nu een stadgenoot geldt. En werkelijk, het geld hiervoor bestoed, is niet weggegooid! Dc belangstelling van het publiek is er wel. Wc zagen dén laat-sten tijd vrijwel ge regeld bezette bussen. En naar ons ter oore kwam zullen er binnen veertien dagen weer twee nicuwo wagens bijkomen. Eén op de Ringlijn on één voor het Soesterkwartier. Wel reden dus om dezen ondernemer, die zich met hart cn ziel aan het bedrijf, wijdt te helpen. En wanneer dan naast de sub sidie ook controle is op do andere autodien sten, die wel eens beneden de door B. en Wv vastgestelde tarieven werken, dan beslaat er voor den tramautodienst levensvatbaarheid-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2