De Geheimzinnige Talisman. TWEEDE BLAD. KOLONIËN. ROKCOSTUMES BINNENLAND. FEUILLETON. 25 Jaargang No. 232 AMERSFOORTSCH DAGBLAD „de eeml .ANDER" 30 WMaartd?», 7 De voorbereiding tot de ontwapenings conferentie. Men schrijft ons uit Genève "5)en 21en Maart is te Genève de derde zit ting van de commissie tot voorbereiding dei Ontwapeningsconferentie geopend. Dit lichaam waarin de regeeringen van 18 staten, waarom der de Vereenigde Staten van Amerika, ver tegenwoordigd zijn, is in het leven geroepen door een besluit van de Volkenbondsvergade- ring, in 1925 op Nederlandsch initiatief geno men, om een algemeene conferentie tot be perking der bewapeningen voor tc bereiden. Na het vorige jaar twee zittingen gehouden to hebben, waarin zij het technische werk aan twee onder-commissies opgedragen heeft, is de voorbereidingscommissie thans in het bezit hunner rapporten. Zooals de voorzitter, Jhr. Loudon, Maandag in zijn openingswoord zeide, zal deze zitting van het grootste belang zijn. Thans zal aangegeven dienen te worden, hoe men deze technische gegevens aan de politieke economische en sociale toestanden moet aan passen, om werkelijk tot een vermindering van den ontzettenden druk der bewapeningen to geraken. Thans zal de commissie het bewijs hebben tc leveren, dot de ontwapening niet slechts een hersenschim is van enkele pacifis ten, maar een mogelijkheid, die werkelijk be reikt kon worden. Tevens zal don echter nog duidelijker naar voren komen, welke moeilijk heden aan dat grootsche werk in den weg staan, en welke verschillende stroomingen daarbij tot elkander gebracht moeten worden. Hetgeen de ontwapening wel het meest te genwerkt, is ongetwijfeld het wederzijdsch wantrouwen, dat de verschillende stoten jegens elkander koesteren, en hetwelk hen angstvallig maakt, iets van hunne tegenwoordige bewape ning los te laten. Het feit, dat Sovjet-Rusland niet deelneemt aan de ontwopeningspogingen, werkt er niet weinig toe mede, deze»' vrees te versterken. Het gevolg hiervan is dftt dc meeste Midden-Eui opeescho state! wier woordvoerder Frankrijk is, de ontwapening on verbrekelijk samenkoppelen met de veiligheid, en niet tot vermindering hunner bewapeningen willen overgaan, alvorens voldoende waarbor gen te hebben, dat zij, in geval van een aan val, krochtdadigen hulp van den Volkenbond zullen krijgen. Reeds op de Parijsche Vredes conferentie heeft Frankrijk tevergeefs getracht zijn veiligheid te verzekeren door het scheppen van een internationaal Volkenbondsleger en een internationale controle op de bewapenin gen. Eveneens valt in dit verband te vermel den dc mislukte pogingen van Frankrijk, om met Engeland en de Vereenigde Staten een verdrag te sluiten, tot garandeering von de Fransch-Duitsche grens, een poging, die ten slotte een gedeeltelijke bekroning heeft gevon den in de Locarno-verdragen. Eenigszins an- deis denkt Engeland over het probleem. Dit land, dat zich op zijn eiland heel wat veiliger voelt dan het rechtstreeks aan de Duitsche expansie blootgestelde Frankrijk, hecht niet aan die waarborgen. Engeland's streven is er veel eer op gericht, te geraken tot atmosfeer van vertrouwen, waardoor de ontwapening geleide lijk zal tot stand komen, krachtig gesteund door de publieke opinie. De thans vergaderende commissie heeft voor zich twee, deze week ingediende ontwerp-ver- dragen, het eenc ingediend door den Engel- schen vertegenwoordiger Lord Robert Cecil, het andere door Frankrijk's woordvoerdet, Paul Boncour. Zooals te verwachten viel, wij ken deze ontwerpen op menig punt van elkaoi af, en zal de commissie nog verscheid-ic ver gaderingen moeten houden, alvorens de beide standpunten zoo dicht tot elkander gebracht zijn, dat men van een compromis zal kunnen spreken. Beide ontwerpen gaan uit van de gedachte, dat de beperking moet omvatten dc land-, de zee- en de luchtmacht. Overeenstemming heerscht ook over het feit, dat de beperking alleen de militaire krachten in tijd van vrede moet omvatten. Alleen de aanvallende krachten moeten beschouwd worden in zijn verdediging moet een staat vrij zijn. Wordt een staat aan gevallen, dan zal hij op eigen krachten moeten steunen, totdat d« Volkenbond in staat is, hem te hulp te komen. In beide ontwerpen verbinden de verdrag sluitende partijen zich hunne „effectifs" te ver minderen. In de definitie van deze „effectifs" wijken zij echter niet onbelangrijk van elkaar af. Bepaalt het Fransche ontwerp zich uitslui tend tot een beperking van die troepen, die onmiddellijk te gebruiken zijn zonder mobili satie, zoo spreekt Lord Cecil's plan van troe pen, die binnen een bepaalden tijd na de ope ning der vijandelijkheden naar het gevechts front gezonden kunnen worden. Ook in de vlootbeperking bestaat een prin cipieel verschil. Frankrijk wil de stoten binden aan een maximum-tonnen moot, waar binnen zij vrij zijn, de soort schepen te bouwen, die zij verkiezen. Engeland, daarentegen, wil voor elke categorie de tonnenmoat vastleggen. Het be zwaar van vele stoten, o.a. Nederland, is, dot dit onbillijk kan werken tegenover staten, die slechts over een geringe totale tonnenmaat kunnen beschikken en toch uitgcbrcido zee- grenzen te verdedigen hebben. Zooels te verwachten was, verschillen beide ontwerpen in hunne bepalingen over de con trole. Engeland is hierin Frankrijk tegemoet gekomen, doch Frankrijk verlangt, bovendien de instelling van een permanente ontwape ningscommissie, te Genève gevestigd, die be voegd zal zijn, kennis to nemen van klachten omtrent overschrijding van de voorgestelde maxima. Vindt deze commissie de klacht ge grond, don zal zij een onderzoek ter plaatse doen instellen, zelfs tegen den zin van den be trokken staat. Het Engclsche ontwerp, dat geen permanente commissie kent, acht aan een on derzoek de toestemming van den betrokken staat onontbeerlijk. Ziehier eenige der voornaamste meenings- verschillen, doch geenszins alle. Toch valt hier uit reeds of te leiden, hoeveel er de komende weken gearbeid zal moeten worden, om uit deze zoo verschillende stroomingen tot een positief resultaat te geraken. No vijf dagen aan olgemeene besprekingen gewijd te hebben, besloot de commissie aan haren voorzitter en aan hare beide ondervoor zitters, dc Belgische en Czecho-Slowoaksche vertegenwoordigers, de Brouckère en Veverka op te drogen, de beide ontwerpen zoodanig systematisch te rangschikken, dot punt voor punt de tegenstellingen duidelijk naast elkan der zouden komen te staan, om een gemakke- lijken basis der besprekingen to vormen. On der algemeene hilariteit werd tenslotte beslo ten, een derde voorstel, afkomstig van den Chineeschen afgevaardigde Chu achterwege te loten. Deze had n.l. voorgesteld, het voorstel van een Chiheeschen keizer van vóór 2000 jaar te volgen, die alle wapenen in zijn land liet verzamelen, om zo in een grooten smelt kroes te smelten, en er beelden voor zijn pa leis van te laten maken. Deze verlichte despoot was wel ten val gekomen, maar dit was niet het gevolg geweest van zijn zoo origineele en vooruitstrevende ontwapeningspolitiek. De besprekingen der komende dagen wor den het behoeft nauwelijks gezegd te' wor den met spanning tegemoet gezien. Genève, 26 Maart 1927. Oost-Indië. GEEN ATJEH-TOELAGE Batavia, 29 Maart. (Aneta). De Atjeh- toelogc is niet gebracht in, noch voorgesteld bij de begrooting voor 1928. HET JAVA-TAALCONGRES. Het onderwijs in het Javaansch. Batavia, 29 Maart. (Aneta). Het Java- taalcongres, te Djokja gehouden, nam een motie aan voor de aanstelling van speciale onderwijzers aan normaalsoholen voor het onderwijs in het Javaansch en de instelling van een bijzondere opleiding voor deze onder wijzers. Tevens werd er eene motie aangeno men voor het gebruik van Javaansche karak ters bij de publicaties van volkslectuur en in studieboeken, en handhaving van dc Latijnsche karakters voor het onderwijs in andere talen. SLAVENHANDEL. Trieste toestanden. Dezer dagen zou het Chineesche stoom schip „Ban Ho Gwan", dat op de reede te Soe- rabaja lag, via Makasser naar Singapore ver trekken. De wervingscommissie kwam aan boord en trof daar 27 Javanen aan, die voor gaven naar Singapore te vertrekken. Ook waren er 2 hadji's en 3 z.g. „tiansporteurs", ir totaal 32 personen, die met elkaar wat te RECLAMES. Von I—4 regels 4.05, elke regel meer T.- KLEERMAKERIJ Fa. E. L. J, LAMMERT8 Amersfoort "'.C Groningen Utiechtsche weq 36. Tel. 587 maken hadden. Dat was door het onderling gesmoes en gepraat reeds direct vast te stellen. Het langdurig onderzoek van den wervings commissaris bracht aan het licht, dat de 27 Javanen de „bruine slaven" waren, die voor dc 2 hadji's, de eigenlijke „slavenhandelaren", en met behulp van tusschcnpcrsonen, do z.g. „transporteurs", naar de binnenlanden van Singapore werden vervoerd. Men moet weten, aldus de „N. Soer. Cour.", dot in de binnenlanden van Malakka vele kleine Chineesche ondernemingen zijn, waar voor het werk op de plantage van zeer goed- koope werkkrachten wordt gebruik gemaakt. Die werkkrachten, zoowel mannen, vrouwen, als kinderen, worden op sluwe wijze uit men- schenrijkc streken aangevoerd en daarvoor komt Java in de allereerste plaats in aanmer king. Zijn de werkrachten cenmoal in het „bezit" van hun bazen, don worden zij niet meer vrij gelaten. Geld krijgen zij niet in handen, eten krijgen ze net genoeg om niet tc sterven cn voor de restworden zij uitgeknepen als citroenen, waarna zij in den letterlijken zin van het woord worden weggeworpen Het blad vernam, dat er von dc langs dezen, niet wette- lijken weg verkregen werkkrachlen uit Java nooit meer één zijn geboorteland terugziet. Deze clandestiene werving schijnt ongeveer een jaar aan den gong te zijn en reeds duizen den en duizenden menschen werden uit Java gesmokkeld zonder dot de politie daar veel tegen schijnt te kunnen doen. De 27 Javanen ontkenden dot ze waren aan geworven. Zij schenen zeer bang te zijn voor dc hadji's. Zij beweerden „familieleden" te Singapore te willen opzoeken, ofschoon zij er nog nooit waren geweest en ook de nomen dier familieleden niet konden opgeven. De mcnschen zullen onder politic-geleide naar hun dessa's worden teruggezonden, zoodat deze personen tenminste het ellendige lot hunner voorgangers bespaard zal blijven. Onder die 27 personen bevinden zich ook 3 vrouwen. Het gebeurt vaok zoo vernam het blad verder dat ook kleine meisjes en vrouwen worden geronseld. Deze vinden hun weg naar de bordeelen, waar een ellendig ein de hoor wacht. Voor het B. B. in de binnenlanden is hier werk aan den winkel Tweede Kamer. Aan de orde is de interpellatie-Lou de Visser over het zenden van den kruiser „Sumatra" naar Shanghai. Spr. constateert dat het betreffende bericht onrust gebracht heeft in het land en hij zegt dat het zenden van deze schuit een daad is van openlijke vijandschap tegenover het Chinee sche volk en de Chineesche regeering, welke daad de meest vérstrekkende gevolgen kan hebben. Spr. wijst ook op de verontwaardiging der Chineezen in Ned.-Indië over het feit dat de Ned. Regeering zich schaarde aan de zijde van de imperialistische mogendheden. Hij meent dat Shanghai het centrum zal worden von de revolutionaire beweging en dat wij ons zoo spoedig mogelijk moeten terugtrekken om den geest van vijandschap, die reeds is ge kweekt, zooveel mogelijk te luwen. De intcr- pellant stelt een tiental vragen, waarin hij vraagt telegrafische terugroeping van de „Su matra", oogenblikkelijke erkenning van de Kantonregeering en het adviseeren aan de Hollandsche kolonie in Shanghai, om zich to voegen naar de eischen der revolutionairen. Minister L a m b o o y antwoordt, dat reeds vorig jaar het reisplan werd vastgesteld, waar bij ook Shanghai zou worden aangedaan. Latei deelde onze gezant in Peking mede, dat het vaarplan niet behoefde te worden beinvlocd door dc politieke woelingen in China. Hij wees STEMT ASSCHER. Niet slechts op het bekulkto plavolsol der Amster- damsche straten en op de bont beplakte schuttingen dor hoofdstad wordt aandacht gevraagd voor de a.s. Staten-verkiezingen. Ook de honden van den Poppendokter bekend in heel A'dam zijn weer ten tooncelo versche nen en ze adviseeren terecht „Stemt Asscher", nr. 1 op do lijst van den Vrijheidsbond. Zaterdag heeft do Ver. voor ondersteuning van Mobilisatie-slacht offers propaganda gemaakt in Amsterdam voor den verkoop van haar loten, door middel van bovenstaande auto. De doeken wer den ontworpen door Gcorg van Raamsdonk. er echter op, dat indien de Ned. kolonie moge lijk in gevaar zou komen, de „Sumatra" niet zou kunnen vertrekken zonder zich te blamee- ren. De gezant heeft het noodig geoordeeld dat de „Sumatra" nog onbcpoolden tijd in Shang hai bleef. Dat het bezoek kwaad bloed heeft gezet is onjuist. Per radio staat de Regeering voortdurend in contact met den commandant von de „Sumatra". De Minister constateert dat de Regcering zich gehouden heeft buiten den strijd, waar de interpellant zich met hartstocht inwierp. De heer De Visser repliceert en dient een motie in, uitsprekende dat de Nedcrlondschc militaire macht zich niet te bemoeien heeft met den burgeroorlog in China. De Regeering wordt uitgenoodigd den commandant vun de „Sumatra" telegrafisch te gelasten zich met de bemanning uit China tc verwijderen. De heer Vliegen betreurt, dat wij ons in du wespennest hebben gestoken. Wij hadden geen enkele concessie te verdedigen en het oogenblik om een beleefdheidsbezoek te bren gen was al heel ongelukkig gekozen. Spreker vraagt of ols het eenigszins kon, de regeering de Sumatra spoedig zal terugtrek ken. Indien de regeering bevestigend ant woordt, zal spreker tegen de motie stemmen. De heer Droogleever Fortuyn acht het optreden der regcering zeer juist. Hij zou het beneden onze waardigheid vinden de Ne derlanders in China aan hun lot over te laten. De heer B ij 1 e v e 1 d sluit zhrh daarbij aan. Do heer J o e k c s acht het standpunt der re geering juist, doch dringt aan op wijziging der verdrogen tusschen Nederland cn China. De heer Van Rijckevorsel betoogt, dot dit laatste pos kan geschieden, als de toestond in China is opgeklaard. De motie-De Visser acht spreker onaanvaardbaar voor het prestige van ons land. Dc Minister dupliceert. Do kruiser zal te Shanghai blijven, totdat de levens der Nederlanders veilig zijn. De motie wordt verworpen met 52 tegen 1 stem. Aan de orde is de supplctoire bcgrooting Ned. Indie 1927. De heer Cromer gaat mee met do instel ling von een Indisch agentschap, doch heeft er bezwaar tegen dat aan het hoofd van het Bureau Gecommitteerden komt te staan iemand die verantwoording aan den minister schuldig is. De heer Jock es meent, dat het ontwerp niet de waarborg biedt dot de voorgestelde maatregel tijdelijk is. De heer van Boetzcloer bestrijdt het voorstel, dot hij niet noodzakelijk ocht. De Minister zegt, dot deze tijdelijke maatregel niet langer zal duren dan noodzoke- lijk is. Het ontwerp wordt z. h. st. nongenomen. De vergadering wordt verdaagd. Berichten. UIT DE STAATSCOURANT. Op verzoek eervol ontslagen met donk vooi de belangrijke diensten A. C. van Wierin- gen ols administrateur bij het departement von financiën op verzoek eervol ontslagen R. van Groos- hecst als lecroor aan de R.H.B.S. te Hoorn toegekend de bronzen eere-medaile der Otonje-Nassau-orde aan A. Kromdijk, orbeidcr hij dc fo. J. cn C. A. van Rossem te Rotter dam. benoemd tot directeur der Strafgevangenis tc Groningen, tevens belast met de directie Liefde is een verheven iets en heel wat menschen zouden beter zijn, als zij wisten wat liefde is. TEMPLE THURSTON. naar het Engelsch van E.F.BENSON. "ZlL 44 „Geoff, cn fle zijn hem op een avond eens gaan opzoeken in 32,Wimpole street," ver volgde Harry, „neen, wij waren niet van pion om hem te gaan consulteeren; wij gingen maar eens naar zijn huis toe." Het is moeilijk te zeggen of er een oogen blik van stilte volgde op dit gezegde. In elk geval was het dan maar heel kort voordat mr. Francis in een luiden, vroolijken lach uit barstte. „En rk verwed er war om, dat jullie niet bij hem binnengingen I" riep hij uit „Die goede Godfrey I Maar hij zou het zeket heel aardig gevonden hebben om met je ken nis te maken. Ach, Harry, wat is het toch goed, dat jij en ik zulke goede vrienden zijn I Wij snappen elkaar altijd. Dus je ging heusch naar Wimpole street 32, en vond daar niet dr. Godfrey's naam op het plaatje, maar dien van dr. Armytage. Hoe ben je aan het adres gekomen, jou schelm „Uw adresboekje lag op tafel dien avond toen ik bezig was met de begrootingen van het electrische licht na te zien. Ik sloeg de G. op." „Heel eenvoudig," zeide mr. Francis. „Al les is eigenlijk eenvoudig, als men maar alles weet. En mijn verdediging is ook eenvoudig. Ik had liever niet dat je naar Armytage toe ging en dat je je onnoodige moeite voor mij gaf, en daarom, toen je mij zijn naam vroeg, noemde ik ie, als je het je nog herinnert, zijn doopnaam Godfrey, en ik vrees, dat ik je ook een fout adres opgaf. Het is een beste kerel, een heela beste kerel, maar hij waarschuwt je voor tetanus, als je je met scheren maar even snijdt. Hij zou je natuurlijk ongerust gemaakt hebben, en heel onnoodig, want zie eens hoe ik nu ben. Hij weet te veeldat zeg ik hem altijd. Hij weet hoeveel dingen verkeerd kun nen gaan en hij onthoudt alles. Ja, mijn beste jongen, ik heb je opzettelijk bedrogen. Wil je het mij vergeven? Ik geef mij aan je genode over, maar ik smeek je, wel te willen ^beden ken hoe vriendelijk de bedoeling was. „Zonder een smet op uw gedrag," zeide Harry. Op dit oogenblik werd de koffie binnenge bracht en Templeton droeg als gewoonlijk het étui voor den Talisman, die weer het midden stuk van de tafel geweest was. „Ha, daar gaan zij mijn Talisman weer in zijn béd leggen," zeide Harry, „ik drink op dp gezondheid van den Talismankom, sta op Geoff." Geoffrey stond op bevel van den ceremonie meester op en terwijl hij over de tafel naai mr. Francis keek, zag hij dat diens hand een weinig beefde. Zijn gewone glimlach was er, maar het kwam Geoffrey voor, in dien éénen blik, dien hij van over de bloemen op hem geworpen had, dat het meer een glimlach uit gewoonte dan wel van geluk was. Zijn glas was vol, en hij stortte een paar druppels toen hij het aan zijn lippen bracht. Het voorval, hoe gering het ook was, trof hem met een vreemd gevoel van schuldhet kwam hem voor alsof dit een herhaling van een vorige proef was, heel precies uitgedacht. Maar het verdween dadelijk weer, en de vage, onaan gename indruk, dien het op hem maakte, ver dween dadelijk weer uit zijn gedachtenhij was eigenlijk al verdwenen, voordat hij nog bij hem was opgekomen. „Dus nu zijn wij weer met ons drieën," zeide mr. Francis, nadat hij den Talisman had toe gedronken en aandachtig toegekeken hod hoe hij in het étui geborgen werd. „Het lijkt weer op den gezelligen tijd, dien wij verleden jaar met Kerstmis hadden, toen die beste jongen hier meerderjarig werd. En wat een ongelukken heeft hij toen gehad I Als hij niet op de stoep uitgleed, viel hij In het vuur, en als hij niet in het vuur viel, vatte hij een ernstige kou." „Dat was mijn schuld nietdat was alles de schuld van den Talisman." „Mijn beste jongen, je maakt altijd maar gekheid over dien Tolismon. Wees voorzich tig, Harry«sis je niet oppast, dan zal je op een goeden dag je nog eens verbeelden, dat je 't echt geloofde. Zes, neen acht maanden zijn daar nu al overheen gegaan. Wat heb je later nog ondervonden van het vuur, de vorst of den regen „O, begrijpt u het dan niet riep Harry uit, eerst kwam de vloek en toen het geluk zelf ik ontmoette Evie. Is dat niet verwon derlijk Misschien zal de vloek nog eens op komen en zal ik mijn enkel nog veel ergei verzwikken, en mijn hand nog heviger branden, voordat het eind van November daar is. Het kan mij niets schelen het is nog goedkoop, en het verbaast mij, dat men het geluk voor zoo'n prikje kan krijgen Ik vermoed, dot er geen hongerloon-commissie is op de plaats, waar die oude schurk, die den Talisman ge maakt heeft, is heengegaan." Mr. Francis scheen dit inderdood te hinderen: „Kom kom, Harry zeide hij ernstig, „kom, jongens, laat ons opstaan, zij zullen zeker graag dc tafel willen afnemen." Dit stille verwijt prikkelde Harry. Hij was wat opgewonden, can beetje dronken van levensgeluk, wat koppig door jeugd er» gezondheid en hij kon niet goed verdrogen zoo terechtgewezen te worden, al was het slechts in het bijzijn van Geoffrey. Maar hij antwoordde niet en met een bijna onmerkbaai schouderophalen volgde hij zijn oom. Spoedig daarop haalde deze zijn fluit te voorschijn en melodieën van Coicllo cn Baptiste klonken vroolijk onder de familieportretten. Den volgenden morgen hadden oom cn neel gewichtige zaken te bespreken, en Geoffrey kreeg een hond, een jachtopziener cn een ge weer mee om zich tot aan dc lunch te amu seeren. Hij verlangde niet beter cn spoedig na het ontbijt ging hij er op uit om te zien wal hij ir. bosch en veld zou kunnen opdoen. Al leen het stoppelveld en de kleine bruine vo gels moesten voor morgen bewaard blijver.. Mr. Francis cn Harry werkten door tot twaalf uur, maar bij het hooren slaan van da» uur, kwam de laatste in opstand. „Nu kan ik niets meer doen," zeide hij, iV kon gewoon niet meer. Kom, gaat u nog even mee uit voor de lunchwij hebben nog net één uur." Mr. Fmcis schudde lachend ziin hoofd. „Vandnng niet, mijn jongen," antwoordde hij, „dit pak brieven moet ik nog doorwerken, voordat de post komt. Maar ga jij maar uit, Harry, en verdrijf alle muizenissen." Horry stond op en rekte zich uit na dez* lange zitting. „Muizenissen f Wat voor muizenissen V vroeg hij. „Daar in dien krullebol." „Daor zijn geen muizenissen. O ja, om Fran* cis, voor dat ik het vergeet, ik wilde het zo merhuis op den heuvel in orde loten maken ik mpen dot, dat daar naast den ijskelder staat. Hebt u dc sleutels En welke is het eigenlijk Mr. Francis zot te schrijven cn ofschoon hij niet opkeek, terwijl Harry sprak, hield zijn pon toch op met schrijven. „Ja, dot is een goed plan," zeide hij na een oogenblik, „dc sleutels zijn in die kast daar twee gelijke dezelfde sleutel past op allebei. Je zult door" en zijn pen begon zich weer langzaam te bewegen, „je zult doer heel wat spinnewebben vinden. Het zomerhuis is, ols je den heuvel opkomt, links van den kant van het huis. Val niet bij ongeluk in den ijs kelder. Zij zijn beiden von binnen met luiken gesloten het zou niet kwaad zijn als jc al do ramen eens openzette en het er eens goed liet doorwaaien. Zal ik o, neen. ik moet non miin werk blijven." Hariy hod de sleutels gevonden en wilde de kamer verloten „dus het linkschc is het tuin huis vroeg hij nog eens. „Ja, het linksche," Zeide mr. Francis, weer geheel verdiept in zijn schrijfwerk. (Woidt vervolgd.j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5