IP X LLUSTRATIES Ter herdenking van het feit, dat de Amsterdamsche Universiteit in haar tegenwoordigen vorm, dit jaar 50 jaar bestaat, hebben de Amsterdamsche Studenten, een Dietsch Acadeniischen Leergang georganiseerd, die van i9 April wordt gehouden. Maandagmiddag kwamen de Vlaamsche en Zuid Afrikaansche gas- ten met hun kleurige banieren in de hoofdstad aan (links) en maakten een rondwandeling door de stad (rechts). De nieuwe Amsterdamsche tramremise aan den Amsteldijk, die haar voltooiing nadert, wordt een enorm gebouwd. Er komt plaats voor ca. 350 wagens. Gisterenmiddag werd door H. M. de Kóningin-Moeder de eerste steen gelegd van het nieuwe Juliana-Kinderzie- kenhuis aan de Dr. Van Welylaan te den Haag. De aan komst van II. M. de Konipgin-Moeder op het terrein. Dc Italaanschc regeering interesseert zich zeer voor de opgra vingen in de, ecuwen geleden tegelijk met Pompeij, verzwolgen stad Herculanum. Men hoopt er belangwekkende vondsten te doen. Een deel der reeds vrijgemaakte ruines. 4iMPs Het laatste tafreel van de Mozaik voor dc R. K. Kerk te Schcvcningen, is thans gereed gekomen. Een foto met de Scheveningers die er voor poseerden in het atelier van den schilder Ant. Molkenbocr. BOOMENLIEFDE IN DE PROVINCIE... Boomplanting door de schooljeugd te Wilp aan den Wilpscheweg (X de Burgemeester van Voorst). Men tracht er de liefde voor den boom reeds bij het kind in te brengen. Een groepje zeerobben zooals men ze zelden bijeen ziet. Bii de viering van Dorus Rijkers 80sten jaardag in Hotel Royal, Den Haag, kiekten wij den zeehejd (X) in 't bijzijn van al zijn mede-redders. Naast hem Henri Ter Hall. Generaal Tsjang Kai-Siek, de bevelheb ber van het Cineesche Roode Leger, die thans het hoofd in den schoot der communistische regeering gelegd heeft. Als de heeren zijn hoofd nu maar niet ergens anders leggen... NU DE LENTE WEER KOMT. Er begint al kleur te komen in onze bloembollenvelden. Een der mooiste hoekjea van Lisse, waar sommige velden reeds in vollen bloei staan. De lente is er reed* in kleur en geur te bespeuren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8