Cognac Vieux xxx WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. 3.90 5.50 COMPLETE MEUBILEERINGEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIi ZONSCHERMEN per flesch ff 4.50. Mooie DAMESHOED Fa. M. A. Ramselaar STADSNIEUWS. UTR.SIFlAAl 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 UIT DEN OMTREK. Aardige Jonge- Meisjes HOED HOEDEN I FA J. W. Van Achterbergh WESTSINGEL 12 -13 TELEFOON No. 238 Wb-Oir invallers speelden, waarvan de doelman er één was Voor het vrij talrijke publiek was het aanvankelijk wel wat vreemd, om aan de groen zwarte shirts der H. V. C.'ers te wennen, maar het eerste doelpunt, dat gemaakt werd door Mijmering, hielp de toeschouwers spoedig uit den droom. Binnen tien minuten daarna zorgt Willem Sleeking voor het tweede, W. Mcyei maakt het derde uit een mooi toegespeelden hal van den rechtsbuiten en nog vóór de rust riet Hassink kans nummer vier in de touwen tc jagen. Met dezen zekeren voorsprong komt de pauze. Na de rust zijn de Amsterdammers meestal in de meerderheid, maar ze schieten slecht. Een strafschop brengt hen geen succes. Trouwens, die strafschop had oprueuv/ geno men moeten worden, want de doelman liep reeds bij het fluitsignaal het veld in. Het ge lukt H.V.C. nog eenmaal te doelpunten, terwijl de tegenpartij dat genoegen niet smaakt. Al- zoo winnen onze stadgenooten dezen wedstrijd met 5O, zoodat het degradatiespook waziger wordt en op grooter afstand komt. De leiding van den heer De Regt was slap en soms absoluut onvoldoende. Daardoor had .de wedstrijd op sommige oogenblikken een onsmakelijk karakter. Intusschen, de puntjes rijn binnen en dat is voor H. V. C. 2 al heel wat waard. HERCULESH.V.C. 3-1. H.V.C. speelde gisteren haar laatsen wed strijd voor de competitie tegen Hercules (Utrecht) en verloor dezen met 3—1. De H.V.C.-ploeg telde 3 invallers, SERIE-WEDSTRIJDEN C.V.V. De uitslagen rijn 2e afd. C.V.V. U-Rood Wit U 1-4 le afd. Amersf. Boys IIBloemenkwartier 1 0-7 C.V.V. II wist tot 20 minuten voor het einde den stand gelijk te houden 1—1, doch moest ten slotte haar meerdere in Rood-Wit II erkennen, aangezien Rood-Wit II nog 3 maal wist te doelpunten. Amersf. Boys II werd door Bloemenkwartier I (Hilversum) met liefst 7O geslagen. Zaterdag as. spelen de Amersf. Boys II de vcr- liezersronde tegen C.V.V. I en wanneer ze zoo spelen als tegen Bloemenkwartier, zullen ze ook wel een nederlaag tegen C.V.V. I bcoken. WIELRIJDEN. NEDERLANDSCHE WIELERBOND. Provinciale vergadering. In de gezellige bovenzaal van des heeren Schoenokers melksalon hield de af deeling Utrecht van den N. W. B. de provinciale ver gadering. De voorzitter, de heer L. Vrede- veld sprak er bij dc opening zijn spijt over uit, dot de vergadering zoo slecht bezoCht was. Hij schreef dit toe aan een fout van het Bonds- bestuur bij het vaststellen en publiceeren der agenda. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. Tot gede legeerde en zijn plaatsvervanger worden her kozen de heeren GJ. A. v. d. Meer en J. Jansen, beiden te Utrecht. Besloten wordt, verlenging aan te vragen van de Koninklijke goedkeuring der Statuten. Bij het voorstel der provinciën inzake het in bondsverband opne men van federaties, bleek, dat het ontwerp van dit voorstel niet eens op de bestuursvergade ring van den Bond was behandeld. De voor zitter leest het ontwerp voor, zoodat de aan wezigen den inhoud leeren kennen. Een fede ratie moet uit minstens 5 leden (d.z. bij den N. W. B. aangesloten vereeniginger) bestaan, om toegelaten te worden. De afdeeling zou gaarne dat getal op 3 gesteld zien, opdat ook kleine federaties kunnen opgenomen worden. Over de voorstellen betreffende he* bestuurs- boleid wordt lang en breedvoerig gesproken. De voorzitter, als insider, geeft de noodige op helderingen, waaruit blijkt, dat een wijziging in dat beleid hoog noodig is. Het voorstel Zuid-Holland, om tot deelname aan clubkam- piocnschappen zoowel profs én nieuwelingen als amateurs toe te laten, mits ze bondslid zijn, zal met een motie op de alg. vergadering be streden worden. Het voorstel, om alle ama teurs toe te loten tot deelname aan de natio nale kampioenschappen (van afd. Zuid-Hol land) zoowel op den weg als op de baan, vindt instemming, hoewel de voorzitter meer voelt voor het instellen van schiftingswedstrijden in vooraf ingedeelde districten. De winnaars daar von komen in de kampioenswedstrijden. Aldus zal worden voorgesteld. Aangenomen werdt het voorstel, om den heer Hulst een gratificatio van TOO toe te kennen. Ten opzichte van het voorspel tot re organisatie van de bestuurstaak geeft de ver gadering vrij mandaat. Een voorstel-Holtrop tot wijziging van het huishoudelijk reglement, waardoor herhaling van provinciale vergade ringen binnen 6 weken vóór de alg. vergade ring onmogelijk zullen zijn, wordt met alg. stemmen aangenomen. Over de veelbesproki kwestie van het aflossen bij koppelwedstrijd« met of zonder aanraken, geeft de vergadering vrij mandaat. Voor amateurs acht men het aanraken in elk geval niet aan te bevelen. De vergoeding voor den secr.-pcnningm. van den N. \V. B. wenscht men, evenals de provincie Gelderland, te zien teruggebracht tot 1600. Daarna sluiting. SCHERMEN. Morgenavond om half acht, zal in de scherin zaai der Infanterie-kazerne de steden-ontmoe ting AmersfoortUtrecht plaats hebben. Uit iedere plaats zullen vijf der beste schermers worden afgevaardigd, om op de mat te ko men. Omdat zoowel in Amersfoort als in Utrecht zeer goede schermers rijn, kunen we zeer mooie wedstrijden verwachten. EEPE-AVOND CATHARINA VAN RENNES. Zaterdagavond in den Utrecht- schen Schouwburg. Utrecht. Zaterdagavond heeft in den Schouwburg tc Utrecht een eere-avond plaats gehad ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de zangschool van mevr. Catharina van Rennes. Wel zelden is de Schouwburg zoo tot de laatste plaats toe bezet met een uitgele zen publiek. De avond werd bijgewoond doo' Z.K.H. Prins Hendrik en H.K.H. Prinses Juliana, welke laatste, zooals men weet, oud-leerlinge is van Catharina van Rennes. Zoodra de hoo- gc gasten op de voor hen gereserveerde plaat sen hadden plaats genomen, werd met dc af werking van het rijke programma aangevan gen. Het karakter van den avond wettigt niet kri" tick te geven op hetgeen te hooren werd ge bracht. Wij zullen ons daarom beperken tot een algemeen overzicht van dezen avond. On danks de aanwezigheid van de Koninklijke gasten, mocht dc avond allerminst een stijf deftige genoemd worden. Het was als bevond mep zich temidden van een groote familie. Men voelde zich een en dacht er slechts aan de groote muziek-pacdagoge en componiste tc huldigen op dezen voor haar zoo gedenkwaar- digen dag. En wij mogen terstond zeggen, de huldiging had niet grootscher kunnen zijn. Hot muzikale gedeelte van den avond gaf een vol ledig overzicht van het werk van de jubilo- Tesse. En daarbij trad vooral duidelijk naar voren haar groote eigen originaliteit. In alles was de onmetelijke werkkracht en het vuur, waarmede haar werk bezield is, duidelijk merkbaar, evenals haar karakteristieke per soonlijkheid. Zij weet iets in haar liedjes te leggen, dat niet nader te omschrijven is, doch dat in en door alles typisch eigen is aan deze groote en echt Hollandsche componiste. Want Hollandsch cn Vaderlandslievend is Catharina van Rennes. Wij denken in dit verband aan „Mijn land, het prinsesje" e.a. Naost het ern stige weet zij echter ook het geestige en den humor in haar liedjes uit te beelden. .Knorrig Licsken", „Paardje spelen" zijn daar wel duidelijk sprekende voorbeelden van. Eveneens het muzikale a.b.c., dat door de ju- bilaresse zelf werd voorgedragen. Op alle let ters van het alphabet had zij op muzikaal ge bied een verrassing. Zooals te begrijpen is, oogstte dit nummer een bijzonder groot suc ces. Trouwens na ieder nummer steeg eén oorverdoovend handgeklap uit de zoal op en meerdere malen moest de jubilaresse een ova tie in ontvangst nemen. Het publick juichte en jubelde dat er schier geen eind aan scheen te komen. Doch gold dit gejubel uit den aard der zaak in de eerste plaats de jubilaresse zelf, ook de uitvoerenden, grooten en kleinen, mochten in deze huldiging deelen. Want het geen door hen allen werd gegeven, was in een woord keurig. Er werkten aan dezen avond niet minder dan ongeveer 200 leerlingen cn oud leerlingen, mede. Alleraardigst waren de kleintjes, wier fijne reine stemmetjes klonken ols fluweel en die toch ook, evenals de grooterc, met een enthou siasme en vuur zongen, dat duidelijk een kun dige en zorgvolle leiding verried. Van de an dcre klassen en koren zouden we hetzelfde kunnen zeggen. Een ieder gaf het allerbeste wat hij geven kon ter eere van hun jubileerende directrice. Zoowel dc koor- cn ensemble zang, als de ver schillende solo-partijen muntte uit door buiten gewone zuiverheid en klankrijkdom. Het was op muzikaal gebied een avond van groote kunst, waardoor men mevrouw Rennes onge twijfeld nog meer heeft leeren waardeeren Want een groote waordeering geniet zij terecht en aJlesbins verdiend van alle zij den. Na beëindiging van het muzikale gedeelte, waarbij dan eveneens gerekend worden kan het keurige nummer rythmische gymnastiek, dat ter afwisseling onder leiding \an mej Werst werd gegeven alle zangnummers werden geleid door de jubilaresse zelf kwam de eigenlijke huldiging. Als eerste spreker trad naar voren de Burgemeester van Utrecht, mr. J. P. Fockema Andreae, die mevr. Ven Rennes hulde bracht namens de Utrechtsche burgerij, die trots mag zijn op zulk een gToote componiste. Onder daverend applaus deelde sprekci voorts mede, dat het H.M. de Koningin be haagd heeft de jubilaresse te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hierna hield de heer Dr. Joh. Wagenaar een volgces- tige toespraak, waarin hij de jubilaresse even eens huldigde en den nadruk legde op de groote eenvoud, klaarheid en natuurlijkheid, die al het werk van mevrouw van Rennes ken merken. De toespraak des heeren Wagenaor werd onderscheidene malen door applaus van het publiek cn geestige opmerkingen van de jubi- laTcsse zelf geïnterrumpeerd. Ten slotte werd het woord gevoerd door Mr. F. A. van Lunteren, die spro1- namens de leerlingen en oud-leerlingen. Het waren woor den van hulde en dank, die bij allen gTooten weerklank vonden. Doch naast deze woorden wilden de leerlingen en oud-leerlingen ook iets stoffelijks geven. Het was spreker onmo gelijk, die stoffelijke hier tc overhandigen, „ïs het een auto interrumpeerde mevr. Van Rennes geestigEen auto was het niet, doch het bleek een groote salonvleugel te zijn, die reeds een plaats had gevonden in haar muziek zaal „Belcanto", doch waarvan een reproduc tie werd overhandigd, benevens een album met de namen der gevers en geefsters. Hierna volgde een stroom van bloemstukken, waar onder van de studentencorpsen, van het co mité, dat zich in Indië gevormd had, van de schouwburg-commissie, e.a. Toen de jubilaresse tenslotte getooid werd met dc versierselen der Oranje-Nassau Orde brak een bijna eindelooze ovatie los. Ben da meskoor onder leiding van Dr. Wagenaar zong tenslotte de jubilaresse nog een heilbede toe. Tot besluit klonk een luid „Lang zal zij leven" uit de zaal op. Na afloop van deze feestavond formeerde zich een lichtstoet, waarmede mevr. van Ren nes, gezéten in het Senaatsrijtuig van het U.S.C., gevclgd door een groó'io schare leer lingen en oud-leerlingen, met een kleine om weg naar het Jaarbcursrestaurr.rt werd ge bracht, waar een souper plaats vond. Gisteravond gaf Jan Wagenaar van het Dom-carillon een concert, uitsluitend bestaan de uit liederen van Catharina van Rennes. Dat dit concert door vele honderden aan dachtig werd beluisterd, behoeft geen betoog. HOOGE WATERSTAND. Beken overstroomd cn binnen wegen onbegaanbaar. Barneveld. Tengevolge van de aan houdende, hevige regens der laatste dagen, heeft dc waterstand in deze streken een abnor male hoogte bereikt. Onmogelijk kunnen de beken, die meestal sterk kronkelen, het vele hemelwater spoedig genoeg afvoert-n, zoodot de aangelegen, niet te hooge landerijen, vaak tamelijk diep onder water zijn gezet. Vooral voor de landbouwers, die hun jonge vee reeds in dc weide hadden gebracht, is oeze over strooming zeer onaangenaam. Immers is het grasland wat laag gelegen, dan staat het thans blank en moeten de beesten, die op bedoeld land reeds in hun onderhoud voorzagen, wor den gestold, of naar een hoogere weide wor den overgebracht. Doch ook de niet over stroomde weiden hebben thans veel van het daarin loopende vee te verduren. Met hun hoe ven toch trappen de dieren diepe gaten in den drassigen, geheel met water verzadigden bo dem, zoodat het grasgewas hiervan r.iet weinig te lijden heeft. Zeer typcerend noemen de boe ren het grazen van vee op dergelijken, moeras- sigen grond dan ook „vreten met vijf bek ken". De beesten gebruiken n.l. niet alleen gras voor hun vocdsclopname, doch zij vertre den nog veel meer met hun pooten. Niet alleen voor het grasland, doch ook voor het reeds bemeste bouwland is deze aanhou dende regenval niet gewenscht. Door het stroomende water toch gaan veel meststoffen zesr ch que model Langesir. 52 (Hoek Krommestr.) Dames- en KinderConfeclle Magazijn. verloren, die anders op de akkers waTen geble ven. Naast de klachten echter, die van som mige landbouwers over deze te groote „nattig heid" worden géhoord, is toch ook menige boer in deze streken dankbaar voor, en te vreden over den stand der winterrogge cn van verscheidene kampen weiland. Zelden toch heeft begin April de rogge reeds zooveel loof en staat het gras er zoo welig bij, als thans op menig stuk land het geval is. Ook troosten de landbouwers er zich aan, dat dit jaar bij het begin der lente de wind niet „in den ver keerden hoek" stond, namelijk dat de wind» vaan toen niet Noordelijk of Oostelijk wees, want, zooals de wind op 21 Maert staat, blijft hij 3 maanden staan. Althans hiervan is de buitenman in deze streken vast en zeker over tuigd. Laat ons dus hopen dat de optimisti sche buitenlui tegenover hun pessimistische collega's in het gelijk zullen worden gesteld. DE RAADSVERKIEZINGEN TE SCHERPENZEEL. Sc herpenzeel. De heer W. Pol, voor komende onder no. 3 op de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen van de Kiesvereeniging „Helpt Elkander", heeft thans aan het bestuur dier vereeniging kennis gege ven dat hij geen candidatuur wenscht te aan vaarden. KENNISGEVINGEN. Verkiezing Provinciale Staten. De Voorzitter van het Hoofdstembureau ln den Kieskring Utrecht II (Amersfoort) maakt bekend, dat het proces-verbaal der zitting van het hoofdstembureau van de gehouden stem ming ter verkiezing van leden der provinciale Staten van Utrecht in afschrift is aangeplakt en ter gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. De Voorzitter voornoemd, v. RANDWIJCK. Amersfoort 9 April 1927. Grondbelasting. De Burgemeester van de gemeente Amers foort brengt, ter voldoening aan artikel 15 der wet op de Grondbelasting ter kennis van be langhebbenden, dat eene opgave van uitkom sten, ols bedoeld in dc artikelen 15, 23 cn 43 der wet, door hem ter inzage is nedeTgelegd gedurende dertig dagen nè heden, aan het Bureau Gemeente-Eigendommen, West sin gel no. 45 De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK. GEMEENTERAADSVERKIEZING. R.-K. Volkspartij. De candidaten der R.-K. Volkspartij voor de a.s. raadsverkiezing zijnI. Th. H. J. Nieu- wendijk 2. N. Bouman 3. E. v. Daatselaai. R.-K. Staatspartij. 1. A. J. Spickerman2. J. J. Thien3. S. Kraan; 4. C .G. Hehenkamp; 5. A. F. van Beurden 6. W. van Koelen 7. G. J. Noord man 8. A. C. M. Rijke 9. Mej. E. de Haan 10. M. C. BeyerTl. Ph. A. Willigenburg 12 Beckers. KINDERZANGKOOR „DE KLEINE STEM." Een zang- en bioscoopavond in „de Valk." Gisteravond gaf het arbeiders-kinderzang koor „De Kleine Stem" een zang- en bioscoop avond in „de Valk." Voor de pauze trad het kinderkoor op onder leiding van zijn dirigent, de heer H. v. Rheenen uit Utrecht. Het zingen van deze kinderen wordt steeds een grooter genot om naar te luisteren en het geheel vei- raadt zeker een bekwame leiding. Ook het meisjeskoor van „De Kleine Stem'* zong zeer beschaafd, waarbij vooral de zuivere uitspraak opviel. We noemen o.a. het nummer „Gloria in Excelsis deo", waarmede, naar men ons mededeelde, in Mei a.s. wordt deelgenomen aan een zangwedstrijd in Deventer. Dit num mer was „af." Een buitengewoon goede pres tatie, van kinder- en meisjeskoor beiden, was de cantate „De Wilgen", gecomponeerd door wijlen onzen stadgenoot Nic. Hazendonk. Op- vollend was de wijze waarop de kinderen hun dirigent volgden, terwijl tevens vermelding verdient dat de geheele cantate uit het hoofd werd gezongen. Na de pauze werden er voor de afwisseling eenige films vertoond. „De Kleine Stem' heeft weder een goede uitvoering gehad. VEREENIGING „HET VOLKSGEBOUW" Eon propaganda feestavond in „de Arend." Telken jare organiseert deze vereeniging een propagendo-feestavond, teneinde haar doel te propageeren, n.l. om de plaatselijke moderne arbeidersbeweging in het bezit te stellen van een eigen gebouw. Zaterdagavond had deze propagonda-feestavond plaats in „de Arend" en uit het drukke bezoek kon men wel afleiden dot deze vereeniging in Amersfoort geen on bekende is. Trouwens, wie de ontwikkeling von de moderne arbeidersbeweging meer van nabij heeft medegemaakt, zol zich er niet over ver wonderen dat er gestreefd wordt naar een eigen gebouw, vooral in een plaats waar zich de be hoefte aan een groote zaol zoo ernstig doet gevoelen. Voor het organiseeren van dezen avond was een commissie benoemd en deze commissie is er in geslaagd een programma samen te stel len dat voor „elck wat wils" bood. De man doline-club „Mignon" uit Soest gaf eenige mooie nummers ten beste, waarvoor het Amersfoortsche mandoline-ensemble niet on derdeed. Er was voor de noodige afwisseling gezorgd en ook aan het humoristische gedeelte van het programma was de noodige zorg be steed. De hoer A. Maas, begeleid door jonge juffrouw v. d. Brink, gaf eenige nummers, ter wijl de heer Sonius en mej. Serré op sublieme wijze eenige zangnummers vertolkten. Jacob Rector toonde zich een vaardig violist en de bekende tooneelvcreeniging „Kunst na Arbeid voerde met veel succes een klucht op. Na tuurlijk was het bal niet vergeten, dat onder leiding van den heer Busé een aangenaam ver loop had. Vermelding verdient, dot allen hunne welwillende medewerking aan deze vereeniging hebben verleend. Het practische resultaat was, dat er een flink bedrag aan obligaties werd geplaatst, waarmede de obligatielecning haar volteekening nadert. Zoover is het echter nog niet, er zullen nog meerdere obligaties moe ten worden geplaatst. Wie belang stelt in het werk van deze vereeniging, wende zich om in lichtingen tot den heer J. v. Doorn, Zonnc- bloemstraat 52. NEDERL. REISVEREENIGING. Propagonda-feestavond. Zaterdag gaf de N. R. V. zulk oen avond in de Valk, waar na een kort inleidingswoord van den heer J. Sinnige, voorzitter der afdee ling, de heer P. van der Lijn, de bekende geo loog alhier, een bespreking gaf b\j een aantal lantaarnplaten over het Berglandschap, zoo dat de leden leerden lezen ook in dat deel van het boek der Natuur, dat handelt over de aardkost, zoover die zich aan dern reiziger toont. Spr. behandelde achtereenvolgens de in vloei baren toestand uitgeworpen steen der vulka nen, opgeperst door de reeds gestolde aard- sohc steen korst heen uit het magnadccg daar onder. Dit magna wordt naar de diepte steeds meer metaalhoudend, totdat de aardkern slechts nikkclijzer bevat. Natuurlijk is dit slechts hypotese, die echter overeen stemt met het wiskundig vastgestelde soortgelijk gewicht der geheele aarde, n.m. 6Jó, terwijl S. G. van steen, dus van de aardkost, gemiddeld slechts 2 Vo bedraagt. Hierna waren aan de beurt de gebergten der afzettingsgesteenlen, als de zandsteen en leisteen, terwijl als derde gedeelte de bodem- vorming door sneeuw en ijs, de gletscherwer- king werd bezien en besproken. Hier en daar pikken we iets op uit deze zoo interessante lezing, waarbij m tweede en derde gedeelte telkens de Amersfoortsche Berg kon etaleeien, waar een man als Van der Lijn zooveel heeft gevonden. Dit bleek uit dc mooie specimen van allerlei steensoorten, steenvoor- werpen en steenkoppelingen, uitgestald op een tafel in de zaal, een deel van zijn geologische schatten en merkwaardigheden, waarvan het overgroote deel is gevonden op de Amersfoort sche hei. Zandsteen van de eigenaardige struc tuur die in de Lorelei-rots voorkomt; trachiet als in den Drachenfels; steen en met ingegroei de schelpen, soms in vlindervormbasalt, waarvan de zeshoekige vorm, ontstaan bij het inkrimpend afkoelen, ronding had bekomen door rollen en afschuren tijdens het waterver voer, dat dit paaltje steen diep uit Duitsch- land aanvoerdedraaisteenen uit z.g. gletcher- molen, steen met micavulsel, en nog zooveel. Dat alles is hier gekomen in de tijden, toen het Duitsohe leisteengebergte een paar hon derd meter hoog was (steeds gaat verweering door), en Rijn en Maas hun bed, nog niet zoo diep hadden uitgeschuurd en dc overvloedige watermassa de gansohe uitschuring bleef vul len; toen in den Ijstijd de gletscherwereld van Noorwegen het landijs en de rolsteenen der morenen schoof tot waar onze Amersfoortsche wieg eens stond. Toen vormden Stichtsche en Geldersche heuvels zand- en grintbanken in den bruischendcn vloed von zee en rivier. Spr. toonde bevattelijk aan, hoe de berg vorm uit het nog deegachtige gesteente ont stond door druk met golvende ploorn? tot re sultaat als bij opgeschoven dik tafelkleed. Waar thans scherpte is en kant, kwam inder tijd verbreking dier golving door breuk of door instorting tengevolge van waterondermij ning. De lagen der Lorelei-rots zijn aan de overzijde van den Rijn op dezelfde hoogte terug te vinden de gevaarlijke steenbrokken in het water, waarvan de sage spreekt zijn de overblijfselen van de neergestorte rotsbrug, overgebleven na de ondermijning. Nog zoo veel in deze mooie lezing vraagt vermelding. We roeren nog slechts aan de diamantmijn bij Kimberley in Zuid-Afrika. "t Is een reusachtige krater van dooden vulkaan, de diamantaarde 'het omhooggedruktc rrairna, de deegvormige of vloeibare steen onder het aarddek, dat op den weg naar boven steen koollagen heeft ontmoet. De ontzaglijke hitte en druk deden het carbon kristaliseeren tot diamant. Ook in de Eifel komt zoo iets voor, waar het eveneens is een oud kratergebied, zooals het landschap toont. Daar wordt niet gegraven naar edelgesteente maar naar bouwspecie de tras. 't Is de versteende vulkaanasch. Ruim 10 uur werd het tweede deel van den avond aangesneden, een leuk blijspel in drie bedrijven, goed gespeeld door leden der N.R.V. Dit blijspel is propaganda-werk 't kwam uit de pen van een N-R.V.-lid m den lande. De titel zegt genoeg van d-~ propagandis tische strekking, n.m. Bctouw komt na da

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2