ILLUSTRATIES Wat da reddingsboot voor den schipbreukeling kan beteekenen, dot Is de landkolonle „Het Hoogeland" te Beekbergen Voor den maatechappelljken schipbreukeling. Het Is een sympathiek bedrijf, waar zwervers en zwakkelingen tot bruikbare leden van de samenleving worden gemaakt door werken op 't land, In den stal en elders. De varkens VAN HET LAND. van „Het Hoogeland" bijv. hebben bij de handelaron een goedon naam. Unka toonen wij het gebouw der kolonlei rechts het betonfabrlekje, waar o.a. palen voor de gemeente Den Haag zijn gemaakt, in beeld. In 't midden een tevreden varkenshoeder. Het aspect onzet hoofdstad verandert dagelijks. In de buitenwijken verrijzen geheel nieuwe straten; In de binnenstad veranderen groote gevaarten den aanblik. Hoe het Muntplein er op 't oogonblik uitziet, nu het hotel Central het Munttorentje overheerecht. De Delftsche Oranjeverenigingen hebben Prinses Julians een Delftsch blauwen schotol aangeboden ter golegenheld van haar a.e. 18den verjaardag. Deza grapjas, de heer Norris uit Atlanta, heeft een hoogst zonderling apparaat In elkaar geknutseld. Het Is In staat een héél orkest te vervangen als., de muzikale machinist zijn vak verstaat. Bulten de viool kunnen tegelijkertijd drie violoncellen, een occarina en het slagwerk hun klanken laten hoorenl 1Xtifa V3j Vote, de schrijver van verscheidene romane, Is benoemd tot., perschef der Ufa-films te Berjijn. In Amerika blijft men voortdurend experimenteeren op het gebHd der televisie. Men schijnt goede vorderingen te maken. Hierboven tweo foto's van deze merkwaardige proefnemingen. Links: Herbert Hoover, do Amerlkaansche staatsman, voor het toestel te Washington In conferentie met New York, waar men., hem niet alleen kon hooren, doch ook de beweging van zijn lippen en gelaatsuitdrukking reeds duidelijk kon waarnemen Rechts: Mr. Walter 8. Qifford, de leider der Telefoon-Maatschappij, aan het toestel te New York bij het „opvangen". Zoltan Kodély, de Hongaarsche dlrlgeni wiens „Psalmus Hungaricus" Vrijdag avond voor de tweede maal onder leiding van den componist door de Kon. Oratorium yer. uitgevoerd wordt te A'dam gekiekt Een snapshot uit Den Haag, tijdens de collecte van het Emmabioempje, ten behoovo van de tuberculose-bestrijdlno. Een vlugoe verkoooster biedt de Koningin-Moeder een bloempje te koop aan. Eon foto uit Delft. Het 15e regiment dat de stad thans voor goed Verlaat. Del.ft is hierdoor als garnizoensplaats opgeheven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8