To 's-Gravenhage Is op slechts 26-jarlgen leeftijd overleden do actrice do Feiten—Steenbergen. De nieuwe hoogleeraar In de werktuigbouwkunde aan de Technische Hoogeschool to Oelft, |r. A. J. ter Linden. Als Mn vreemdeling voor de eerste maal Amsterdam bezoekt moet het hem of hsar wel een diepe teleurstelling geven te zien... dat de Inboorlingen er niet In pofbroeken en op klompen Joopen. Maar gelukkig zijn dan Volendam en Marken In de buurt om onze excentrieke reputatie hoog te houdenl Ziehier Anna Pawlowa, de Russische danseres, In Volendam, arm In arm met eon welgedanen vlsscher. Het dubbelmannen kwartet „Ars Muslca" met zijn directeur Jacob Hamel (x) heeft te Londen vijftien verschillende koorwerken voor de Columbla-Gramophnonrpij. gezongen. Onze landgenooten (met hoeden) voor hun hotol in de Brltsche hoofdstad. Oe schuttersgilden staan In Limburg nog In hooge eere. Dezer dagen Aalsmeer krijgt een royaal opgezet nieuw veilingsgebouw, dat oen half millioen zal kosten. Hoe het tnans met den bouw staat viert de schutterij „St. Martlnus" te Togelen haar 80-jarlg bestaan. In het midden (met ketting) „De Koning", omringd door officieren en overige ledep. allen In oroot tenue. OHINA, HET LAND VAN DEN CHA08. In Mantua Is een monument onthuld voor den Romelnschen dichter Virglllus, die naar men weet, 70 vóór Christus Hoe In Sjanghai bij dreigende óonfllcton de Chlneesche vrouwen door de verlaten straten vluchten, het jongste bij Mantua geboren Is. Professoren uit verschillende deelen van Europa woonden de plechtigheid bij. kind op den arm of bij de hand. (CL Illustration). Oe vereenlglng „Hendrlck de Keyser" heeft aangekocht het perceel 6pul 40 te Edam. Hlerbll een foto van het pand.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8