ONZE ILLUSTRATIE 'Ier gelegenheid van den lSen verjaardag van Jl K. II. Prinses Juliana werden te Den Voor deze notenhouten Madonna, Het Zuigelingentehuis van het Roodc Kru uis te Würzburg verblijdt zich in de aan- Haag op verschillende plaatsen tijdens haar rijtoer bloemen aangeboden. Inzet: Een in die uit 1320 dateert, is lii) Paul Gas- wezigheid van twee drieilngen. De zes kleuters zijn natuurlijk aller troetel-kinderen de Glasfabriek „Leerdam" naar ontwerp van A. D. Copier vervaardigde „Unica" nl. een sirer te Berlijn niet minder dan diep-oranje schaal, op zwart geslepen voetstuk, welk voorwerp heden 2 Mei door de 57.000 Mark betaald. Oranje Vereeniging Leerdam aan Z. IC H. Prinses Juliana is aangeboden, Het voetstuk is rondom geslepen, met 18 facetten, symboliseerde het aantal levensjaren van Prinses Juliana. x Té lioudekerke werd ac-zcr dagen bet uuwelijK voltrokken tusscnen Pi eter Schout outi 71 jaren en Pieiernella van den Broeke. oud 79 jaren. Bij het verlaten van het huis van de bruid zeide Pieter „alle noe der graetie Pie vooruit". Het bruidspaar verlaat het Stadhuis te Koudekerke en wordt onder een regen van confetti bedolven. su Evenals ieder jaar werd op het terrein van de Amstcrdam- sche IJsclub een 1-Mei meeting door de S.D.A.P. gehouden, ëa afloop van de meeting formeerde zich een stoet. Deze uit. duizenden bctoogers bestaande optocht trok door stra ten en langs grachten. Wij geven hierbij een foto op de Prinsengracht. iii net Stadion te Amsterdam werd Zondag dc groote voetbalwed strijd van het seizoen gespeeld tusschen Holland en België, welke eindigde in een overwinning voor de Hollanders met 32. Het Stadion was eivol, zoo zelfs dat de mcnschen van de staantri- bune het te benauwd kregen en kans zagen door te breken. Op deze foto ziet men hoe een agent alles in het werk stelt de toe schouwers van de staantribunc achterjict hek te houden, ook de heer Verwoerd van den N. V. B. doet zijn uiterste best dt> orde te handhaven. De Indische juweelcnkoopman Ganeshi Lall, Dc hoofdfiguren uit het avondfeest dat ter gelegenheid van Prinses Juliana's verjaardag gegeven is op den Hofvijver te De schilder John Collier naast het door hem die met een bedrag van 6 millioen aan ju- den Haag. Een groep van vrijwel alle admiraals uit de geschiedenis. gemaakt portret van Bernard Shaw, dat weelen te Londen aangekomen is, in zijn geweigerd is. hotel gekiekt met zijn „van dolken voorziene garde". Ir. Damme, de directeurgeneraal der Posterijen en Telegrafie, heeft een aantal persvertegenwoordigcis rondgeleid óp Kootwijk, het Nederlandsche korte-golf-station, waarmede een goed deel van het buiten-Euvo- peesche radio-verkeer wordt onderhouden. (Oost-Indië en de Ver. Staten). Links de.- heer Damme (X) in het kortegolfstation met een aantal der gasten; de andere afbeelding toont van dichtbij eenige der geheimzinnige toestellen, .waarmede woorden en klanken in geen tijd naar het andere einde der wereld kunnen worden „vervoerd",

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4