Carr's Moutbrood WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. PAMSELAAR STADSNIEUWS. UTR.STR/U1 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.» tiewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.» KOLONIÊN. UIT DEN OMTREK. BINNENLAND. MAISON DENOUVEAUIE D'ECOSSE met vrijwilligé muziekkorps der Huzaren een Con cert worden gegeven, in de muziektent Kaz. 5er. Wapen van 7—9 uur, onder leiding van Kapel meester M. Klijnen. F!L zijden onderkleeding Verkrijgbaar bijH. Koning Zn. geeft bei grcoisie rende ment van het ge'd dat ge voor brood bes eedi. 0, v Ommeren en C. A. Stoové BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER. Oost-lndië» PERSCONFERENTIE VAN DEN GOUVERNEUR-GENERAAL. Batavia, 5 Mei (Aneta) Op de perscon ferentie heeft de Gouverneur-Generaal mede gedeeld, dat hij zich niet kan uitlaten over het standpunt van de Indische Rcgcering over dubbele zending in gebieden waar dc bevol king reeds gechristianiseerd is, zoolong hij den tekst van de verklaring van den Minister in de Eerste Kamer niet bezit. Het rapport over de onlusten in het Ban- tamsche wordt half Juni venvacht Het zal naar den Volksraad worden gezonden. Over dc berichtgeving over Indië in het bui tenland wordt overleg gepleegd tusschen den Minister van Koloniën en Buitenlandsche Za ken. De heer Berretty heeft hierin een actleT aandeel Het onderhoud met Dr. Soetomo is spon taan door dezen aangevraagd en de mede- deelingen van den Gouverneur-Generaal wa ren zuiver van informotorischen aard Het gevaar dreigt, dat de Kuo Min Tang In Indië geheel door extremistische elementen b£- heerscht zal worden Op de ontwerpbegrooting voor 1928 is drie en een half millioen voor uitbreiding van het leger uitgetrokken. VERDUISTERING VAN ƒ50.000. M e d a n, 5 Mei. (Aneta). De justitie arres teerde den heer E. K. A. R., chef van de firma Langeveldt Schrödcc, verdacht van ver duistering van 50.000. CHINEEZENROLLETJES OP BORNEO. Bandoeng, 5 Mei (Aneta). Het A. I. D. de Preongerbode ontving een telpgram uit Bandjermasin over een huiszoeking bij Chi- neezen in de ofdeeling Samarinda. Belangrijke stukken werden in beslag, genomen en enkele arrestaties* gedaan. Toen de arrestanten naar het politiebureau zouden worden overgebracht kwam de toegestroomde menigte in verzet en moest van de wapens gebruik gemankt wor den T2 Chineezen werde neergelegd, 25 ge wond Men heeft hier te doen met een actie van de Kuo Min Tang Het incident moet be schouwd worden ols geheel op zichzelf staand. HANDEL IN BANKBILJETTEN. Batavia, 5 Mei (Aneta) Volgens de Su- matrobode wordt in de Pndnngsche Bovenlan den een levendige handel gedreven in f 50. biljetten, in verband met de a s. intrekking ervan Gerafinecde Mnleiers koopen deze bil jetten voor 37 of 38 op van de bevol king Het Bestuur overweegt het nemen van maatregelen tegen mogelijke ontevredenheid bij de bevo'king tengevolge van dezen zwen del. Twee Hadjis, die biljttcn opkochten, zijn gearresteerd. Rutten te Leiderdorp, sinds eenige dagen spoor loos verdwenen. De brandkast was bij zijn vei- trek gesloten en de sleutels hiervan zijn nog ir\ zijn bezit. DE KONINGIN-MOEDER. S o e s t d ij k. H. M. de Koningin-Moc-det zal Dinsdag 17 Mei a.s. haar paleis te $oest- dijk weder voor de zomermaanden betrekken. VERKEERSONGEVALLEN. Auto over den kop geslagen. Woudenberg Bij de Schut alhier, reed een auto met volle vaart tegen den berm van den weg waardoor de auto geheel over den kop sloeg en aan den rand van de Luntersche Beek terecht kwam. De inzittenden werden er uit geslingerd waarvan een dame in het water terechtkwam. Allen werden min of meer verwond, doch gelukkig niet van ernstigen aard. HET GEBOUW VAN K. EN W. TE ROTTERDAM IN VEILING. Voorloopig op GO.OOO afgemijnd. Gistermiddag heeft in het Notarishuis tc den Haag de voorloopige afslag plants gehad van een groot complex panden aan den Schie- damsche Singel, Keerweerlaan en Hartman straat, totaal groot 81 A 7 c.A. Hiertoe behoorde ook het vToegcrc Gebouw van Kunsten en Wetenschappen aan den Schiedomschesingel, hetwelk afzonderlijk in veiling gebracht werd Het aantal servituten op het gebouw bleek zeer groot en de voorlezing, nam geruimen tijd in beslag Er werd een be drag van 200.000 voor gevraagd en op 60.000 werd afgemijnd. Voorloopige koo- per werd de heer J Kooy te Rotterdam. Verder werd afzonder afgcs'agen, een groot kantoorpand aan den Schiedamsche Singel, gTOot 17 A 21- c.Awelk pond voorloopig 100,000 opbracht De overige panden wer den in verschillende combinoties afgeslagen. In totaal bedroeg de voorloopige opbrengst hiervan f 218.100. DE PS7CHOPATENGEVANGENIS. Het voormalig pesthuis 1c Leiden in optie. Het Psychopotengesticht, waarvoor reeds zoo is geijverd, zal thans niet lang meer op zich laten wachten. De minister van justitie is eenigen tijd geleden hieromtrent in onder handeling getreden met B. en W. van Lei den. Zooals bekend zou het voormalig pest huis, waarin tot voot kort het rijksopvoedings gesticht voor jongens was gevestigd, ols psy- chopatengevangenis worden bestemd. Het 'ijk heeft in 1919 het voormalig pesthuis van de gemeente Leiden gehuurd tot 943, met 5 optiejaren. Met het oog op de verbouwing, welke moet geschieden en die groote kosten meebrengt, wenscht de regeering het aantal optiejaren verlengd te zien tot 20. B. en W van Leiden stellen den gemeente raad voor hiermede accoord tc gaan. EEN BOEKHOUDER SPOORLOOS VERDWENEN. Men seint ons uit Leiden: Naar wij vernemen is de heer L.r boekhouder 'der Oliefabrieken van de firma Sillevis en COMITÉ VOOR DE OPENBARE SCHOOL. Jaarverslag. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van het Comité voor de Openbare School werd het volgende jaarverslag uitgebracht in November van het jaar 1925 werd door den Centralen Ouderraad een vergadering uit geschreven van diverse organisaties, waar be sproken zou worden de vraag, of het gewenscht was te komen tot een concentrotie van krachten ten behoeve van de openbare school. Ter ver gadering, die onder leiding stond van den voor zitter van den Centralen Ouderraad, den heer l j. Sieperda, werd het woord gevoerd door de heeren A. van Wijngaarden, adviseur van den Centralen Ouderraad en C. Moerman, lid van het hoofdbestuur van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers Nadat de eerste in verband met de plaatselijke omstandigheden de urgentie van de stichting van een comité voor dt openbare school had aangetoond, deelde de laatste, tevens voorzitter van zulk een co mité te Hilversum, mede van het werken in die stad en beval op grond van zijn ervaringen de stichting van een dergelijke instelling te Amersfoort zéér aan. Staande de vergadering werd dan ook door dc aanwezigen in beginsel besloten aan de stichting van een comité te zullen medewerken -en de diverse organisaties aan te sporen tot het comité toe te treden. Eenigen tijd bleef de zaak toen rusten, maar Februari 1926 was de zaak zóóver voorbe reid, dat een stichtingsvergadering kon worden gehouden. Tot het comité traden toe de na volgende organisaties, die bericht hadden ge zonden, dat zij zich wenschten te doen verte genwoordigen door de er achter genoemde per sonen Centrale Ouderraad, vertegenwoordigd door de heeren Tj Sieperda en D. Mulder. Volksonderwijs door den heer F. Wcsseling. Bond van Nederlnndsche Onderwijzers dooi ae heeren F. Boer en G. A. van Mcchelen. Vereeniging van Hoofden van Scholen door den heer A. Ritsma. Amersfoortsche Bestuurdersbond door do heeren A. Tempel en F. van Hanighen. Sociaal Dem. Arb. Partij door dc heeren A van Wijngaarden en J. Muïïwijk. Vrijz.-Dcm. Bond door den heer W. C. Oos terman. Vrijheidsbond door den heer S. B. Boos. Comm. partij door de heeren U. D. Schrijver en P. A. van Uchelen. In het bestuur werden gekozen de heeren S. B. Boas, F. Boer, F. van Hanighem, A. Tem pel, F. Wesseling en A. van Wijngaarden. Dit bestuur verdeelde de functies zoodanig, dat optraden de heeren A. van Wijngaarden als le voorzitter; F. Wcsseling 2de voorzitter; A. Tempel, secretaris; S. B. Boas, penningm. Gedurende het verslagjaar bedankten als le den de heeren F. van Hanighem en Tj. Sieper da, waarvoor als vertegenwoordigers door de betrokken organisaties werden aangewezen de heeren W. F. Racké en G. W. Gijsbertse. Waar de taak van het comité in den bloei van de openbare school tc bevorderen, lag het voor de hand, dat in de eerste plaats werd overgegaan tot het voeren van een ar»ie tot verhooging van het aantal aanmeldingen voor de eerste klassen van de openbare scholen. Een •rgadering met huisbezoekers, die zeer talrijk opkwamen, had tot gevolg, dat een prachtige actie over de geheele stad ontplqoid werd. Door de groote toewijding der medewerken den werd de regelmatige achteruitgang, die zich bij de nieuwe aanmelding voor de open bare scholen gedurende de laatste achter ons liggende jaren demonstreerde, niet alleen tot stilstond gebracht, maar omgezet in een stij ging van 309 aanmeldingen in 1925 tot 341 aanmeldingen in 1926, hetwelk een vooruit gong beteekent van ruim 10 Vooral in het >oesterkwartier trad een krachtige groei aan den dag, zeker voor een groot deel te donken aan den grooten ijver van het lid van ons co mité, den heer Mulder met zijn staf van trou we helpers in dat stadsdeel. Van stonde af aan voorzog het comité, dot op den gang van za ken in dit gedeelte der stad een waakzaam oog gehouden moest worden. Zoodra duidelijk werd, dat de toevloed van leerlingen aan de school aan de Rozenstraat dit wettigde, wendde het comité zich dan ook tot heeren Burgemees ter en Wethouders, met verdoek over te gaan tot stichting van een parallelklasse aan die school. Hoewel de motivcering~ onzerzijds zeer sterk was, moesten we tot onzen spijt den 2den Augustus bericht "ontvangen, dat het college van B. en W. geen termen aanwezig achtte tot zulk een stichting'van een parallelklasse over te gaan. Maar daar ons comité aan deze zaak zeer veel gelegen was, immers een parallel klasse aan deze school beteekende de kern van een tweede school in dit stadsdeel, had het den 6den Augustus een enderhoud met het college van B en W om mondeling nogmaals op inwilliging aan te dringen. Tijdens de dis cussies, die op de inleiding van onzen voorzit ter in het college volgden, bleek dat de moei lijkheid zot in de lokaliteit. Om de door B en W. overwogen verschuiving van pl.m. 100 leerlingen over verschillende scholen te ont- gean, welke verschuiving natuurlijk neergeko men was op een belangrijk verloop van leer lingen, deed het bestuur van ons comité de concessie cr in te zullen berusten, wanneer de 4de klasse der school Rozenstraat voor den tijd van één jaar werd ondergebracht in school Puntenburg. Het ledig komende lokaal werd dan ter beschikking gesteld van de parallel le klasse dier school. Den 25sten Augustus moch ten we van het college van B. en W. bericht ontvangen dat dienovereenkomstig besloten was. De school van 7de en 8ste leerjaren mocht zich gedurende 1925 in een niet groot aantal leerlingen verheugen. Het comité zag in, dat het behoud van de school voor de culturcele vorming van dat deel van de Amersfoortsche bevolking, hetwelk zich geen kostbare ver dere studiën veroorloven kan, van de grootste beteekenis is. Bovendien stemde het bedroe vend, dat een belangrijk deel der jeugd, die nog geen toelating tot fabriek of werkplaats kan erlangen, door de ouders liever voor on beduidende werkzaamheden gebruikt werd, dan ze naar school te zenden, die zich daarvoor het meest eigende, dat was de school voor 7de en 8ste leerjaren. Met medewerking van hee ren Burgemeester en Wethouders werd een door ons comité opgesteld artikel ten stadhui- ze vermenigvuldigd en aan de leerlingen, die met de groote vacantie 1926 van school zou den gaan, uitgereikt ter overhandiging aan hun ouders. Deze uitreiking vond plauts aan de openbare en bizondere scholen met het ge volg, dat de school voor 7de en 8ste leerja ren, die September 1925 begon met 48 leer lingen, Sept. 1926 bij den aanvang van den cursus 71 leerlingen telde. Een groei alzoo van 23 leerlingen, dit is bijna 50 Een woord van dank aan de hoofden van openbare en bi zondere scholen en in het bizonder aan Burge meester en Wethouders voor hun medewer king in deze, kan o. i. niet achterwege blijven. In den loop van de maand Mei gedurende het verslagjaar riep het Bureau voor Arbeidsrecht van den Amcrsloortschen Bestuurdersbond de bemiddeling in van ons comité ten behoeve van een R.-K. ouder, wiens kind op een der katholieke scholen onzer stad zeer lastig ge vallen werd door de zusters-ondcrwijzcrcssen der school over haar onzedelijke kleeding. Het arme kind van pl.m. 10 jaar droeg. n.l. een jurkje met korte mouwtjes. Aangezien de va der dit niet verkoos te veranderen, vroeg hij bij B. en \V. toelating tot de openbare meis jesschool in het Plantsoen. In eerste instantie werd door het College van B. en W. daarop alwijzend beschikt. Daarna werd toelating ver leend tot de school aan de Coninckstraat. Ook daarmede wilde en behoefde de vader geen ge noegen tc nemen. Toen het comité zich met de kwestie persoonlijk ging bemoeien (eerst had het zich bepaald tot het geven van adviezen aan den betrokken vader hoe hij moest han delen), cn op het onwettige van de houding van het gemeentebestuur werd gewezen, kreeg de vader bericht, dat zijn kind tot dc openbare meisjesschool, overeenkomstig zijn wensch, werd toegelaten. Dit geval is wel een sterk sprekend bewijs (en als zoodanig zij het in te genstelling met andere bemoeiingen ols dit eigenlijk van kleinen aard, hier vermeld), dat een comité als het onze voor ouders een groo te steun kon zijn in alle gevallen, waarin ze door een rechtsgezind college soms minder juist worden behandeld. In dit verband zij hier dan ook nog eens er op gewezen, dot van de adressen van het comité voor de openbare school, veel te weinig gebruik gemaakt wordt. Alle ouders, die in moeilijkheden geraken, kunnen zich tot deze wenden, die dan op hun beurt onmiddellijk de zaak doorgeven aan het bestuur van het comité. In het belang van de zaak worden deze adressen door ons nog eens genoemd Voor de Soesterbuurt de heeren D. Mulder en G. A. van Mechelen. Voor het Leusderkwartier de heeren P. A. van Uchelen en A. van Wijngaarden. Voor de Schildersbuurt J. Muilwijk. Voor don Arnhemscheweg A. Ritsman. Voor het Bergkwartier de heeren F. Boer en- A. Tempel. Voor centrum stad de heer S. B. Boas. Voor de Kruiskamp de heer A. W. Jansen. Voor de Schimmelpcnninckstraat mej. M. C. Sporry. Waar, zooals in dit verslag ;reös gebleken is, de toeloop van nieuwe leerlingen der open bare school in het 'Soesterkwarticr zoo gioot was, dat een parallelklasse aan de desbetref- lende openbare lagere school moest worden gelormeerd, bestond er voor het comité olie reden een onderzoek in te stellen of in 1927 en 1928 het aantal nieuwe loc.sgen voor de openbare school wederom zoo groot zou zijn, dat porallelklassen gevormd zouden moeten worden, in welk geval er reden zou beslaan aan den Raad om een tweede openbare lagere school in dit stadsdeel te vragen Nadat deze aangelegenheid administratief was voorbereid, werd een vergadering gehouden met huisbe zoekers. Door hun medewerking kon het comité vaststellen, dot den lsten September 1927 56, den lsten September 1928 78 nieuwe leer lingen zouden worden aangemeld Op giond van deze cijfers wendde het besr iur zich in opdracht van het comité tot den Raad met het verzoek, om tot den bouw van een nieuwe openbare school in het Scesteikwertier over te gaan. Hoewel vallende In hei nieuwe jaar cn dus eigenlijk buiten het versingjer, is het toch goed nu reeds mede te dee'en, 'ht ons comité den lsten Februari 1927 van het ge meentebestuur het bericht ontving, dat ons verzoek was ingewilligd. Binnen niet al te lan gen tijd zal zoo zeker, mede door den arbeid van ons comité, een nieuwe openb ire school in onze stad wordem geopend, waarmede, naar ons comité hoopt, het tijdperk van achteruit gang van de openbare school in Amcsfoort zal zijn afgesloten en een periode vt»n nieuwen bloei zal zijn ingeluid. Waar van de zijde der rechtssche rr.adsfrac- Utr. weg 38 T el, 302 VRIJWILLIG MUZIEKKORPS Ie REGIMENT HUZAREN. Concert op morgenavond. Morgen Vrijdagavond 6 Méi zal door het Sterk, ticht en laddert niet In verschillende prijzen en kwaliteiten ties een motie gesteld was en door den Raad was aangenomen, waarin werd bepaald, dat tot uitbreiding van het voorbereidend lager on derwijs (bewaarscholen) niet zou worden over gegaan, alvorens eerst een regeling was getrof fen aangaande subsidieering van het bizonder voorbereidend onderwijs, werd een verzoek van de commissie van toezicht op het lager onder wijs om inrichting van een nieuw lokaal voor de openbare bewaarschool aan de Beekenstein- schelaan en aanstelling van 'n leerkracht daar voor, oangehouc.n tot de behandeling van de begrooting. Verschillende schoolbesturen richt ten toen een verzoek aan den Raad Om sub sidieering van hun bewaarscholen. Ons comité meende, dat, voor het geval de organisatie van deze zaak werd ter hand genomen, het openbaar onderwijs niet in 't achterschip mocht geraken en diende daarom een verzoek in bij den Raad om stichting en in standhouding van een openbare voorbereidende lagere school in de centra van het Soesterkwartier, Leusderkwar tier en het Coninckstraatkwartier. Aan de frac ties der bij ons comité aangesloten politieke partijen werd verzocht slechts dèn aan sub sidieering van 'het bizonder voorbereidend on derwijs mede te werken, wanneer ons verzoek werd ingewilligd. In den Raad stuitte de ge heele zaak af op de kosten. Slechts wisten de fracties van de bij ons comité aangesloten po litieke partijen te bereiken, dat de gevraagde inrichting van een nieuwe klasse aan de open bare bewaarschool aan de Beekensteinschelaen werd goedgekeurd, 'n leerkracht daarvoor werd benoemd. Zoodot ook in dit opzicht zoo al niet een volledige inwilliging van ons verzoek, dan toch iets voor de openbare bewaarschool werd bereikt. Om tenslotte buiten het voorgaande om een idee te geven van den arbeid door ons comité verricht, zij u medegedeeld, dat gedurende '26 werden gehouden3 vergaderingen van het dagelijksch bestuur, 9 van het comité enz. en 2 openbare vergaderingen. Het aantal ingekomen stukken bedroeg 84, het aantal verzonden brieven enz. 230. Uitgezet werden pl.m. 5000 strooibljetten. Aon het college van B. en W. werden ge stuurd 4 adressen. Met het college van B. en \V. werd gehouden 1 conferentie, met den wethouder van het onderwijs 3 conferenties, terwijl aan de aangesloten 4 raadsfracties 1 brief gericht werd. Voor het comité voor de openbare school is het afgeloopen verslagjaar er een geweest van ingespannen arbeid ten behoevo van de openbare school. De schoone taak van die school was dien arbeid zeker waard en zal voor de toekomst nog zeer veel strijd waard zijn. Laat ons dit verslag mogen eindigen met een woord van welgemeenden dank aan allen, die gedurende 1926 ons comité, hetzij financieel, hetzij door hun werkkracht, hetzij moreel steunden en den wensch, dat het komende jaar voor de open bare school te Amersfoort veel goeds moge brengen. KONINKLIJKE LUCHTVAART MAATSCHAPPIJ. Luchtrcisgids 1927, Vari de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij ontvingen wij een exemplaar van de luchtrcis- gitft 1927. Een zeer handig boekje dat ter stond reeds prettig aandoet. Op overzichtelijke manier zijn de afdeelingen passage, bagage, vracht, dienstregelingen, luchtpost cn fotografie van elkaar gescheiden en kan men met een enkele handbeweging de gewenschte informatie opslaan. Verschillende luchtfoto's K. L. M. iï- lustreeren dit practische boekje, dat voor zee* velen een welkome vraagbaak zal zijn. POLITIENIEUW S. T De commissionair in effecten L\, van wiens aanhouding wij in ons blad van gisteren meK ding maakten, is na door den rechter-commis- saris t* Utrecht gehoord te zijn, terstond op vrije voeten gesteld. DE ZWEMINRICHTING. Een dichterlijke ontBt azemïng van een trouw zwemmer. De restauratie gereed. De Amersfoortsche Zweminrichting T Is gemetamorphoseerd Zoo dot de rechtgeaarde zwemmer Doar weer graag een uur verkeert. Geloof maar stellig dot „vrind Pesie"* Do bescheiden zwemschoolman Zijn vernieuwde bad-inrichting Elk met trotsch weer toonen kan. Kosten spaarde hij noch moeite, ■Alles werd vergroot verfraaid Als nu straks bij zomerzonne Er een heerlijk koeltje waait Komen we allen daar weer samen En we zijn er blij te moe Vrouwen, meisjes, mannen, knapen, Pesie roept U 't welkom toe. Ouders, stuurt daarheen uw kind'ren Zwemmen leeren is gezond I Wijl menig jeugdig menschenleven In een beek het «inde vond. Vertoeft en leert uw kind daar veiBg Dat te weten doet u goed Overtuigt u van hun streven Stemt u blijde, 't geeft hun moed. Een enthousiast zwemmer, een der veteranen die altijd 's morgens in de vroegte present zijn, zendt ons deze poëtische ontboezeming, waaraan we gaarne een plaatsje verleenen. Te meer, waar wij toch nog met een enkel woord een en onder over de zweminrichting moeten zeggen nu deze geheel gereed is. Voor eenige weken wezen wij er al op, welk en belangrijke verbeteringen Pesie weer heeft laten aanbren gen. En nu alles gereed is kunnen we gerust zeggen, dat Amersfoort een zweminrichting bezit, die met de beste in het land kan wed ijveren. Vooral voor do kleintjes is er een nieuwigheid, welke eenige in den lande is. We bedoelen het strand, de zacht afloopende zand vlakte, welke zonder twijfel zeer in den smaak zal vallen. Door den aanbouw van een 25-tal kleedhok- ies is ook een aanmerkelijke verbetering ver kregen, terwijl het geheel veel ruimer is ge worden, zoodat de zwemmers zich gemakke lijker langs de bassins kunnen bewegen. Ook de banken aan den zonkant zullen veel aftrek vinden. Dat bleek al dezer dagen nu de zomer warmte ons min of meer overvallen is en de lust bij velen groot is eens te water te gaan. Ofschoon do zweminrichting nog niet is ge opend was de aandrang zoo sterk, dat Pesie nog al eens moest bezwijken cn menigeen ging dan ook te water. Wc hebben natuurlijk ook de kans waargenomen om te kunnen consta- teeren hoe de bassins waren. En als altijd is alles best in orde. Het water is prachtig en de bodem der bassins is flink met rivierzand be strooid. Het diepe basin is goed uitgebaggerd, zoodat alles nu gereed is en de ofticieele ope ning dan ook kan plaats hebben. Dit zal mor genmiddag geschieden en belangstellenden krijgen dan gelegenheid zich van een en andbr nader op de hoogte te stellen. Het seizoen zet goed in; er zal wel aan stonds veel gebruik van de inrichting worden gemaakt. Wij hopen, dat het zonnige weer zal aanhouden, dan zal voor mecnigecn het zwem- uurtje een van de genoeglijkste van den ge- heelen dag zijn. Vermelden we ten slotte nog, dat de ver bouwing is uitgevoerd onder leiding van het bouwbureau Joh. Blom alhier, terwijl uitvoer ders waren de heeren T. W. de Wilde en Zoon. Het schilderwerk is van den heer J. 'A. Land man. KINDJE OVERREDEN. In de Moth. Withoosstraot, Gistermiddag stonden in de Mathies Withoos straat enkele kinderen te kijken naar de auto- sproeiwagen. Toen zij wilden uitwijken voor een naderende autobus, keek een van hen niet goed uit, waardoor het 5-jarig meisje door de bus werd aangereden. Zij kreeg eenige kwetsu ren en is naar het ziekenhuis overgebracht MODERPIE DAMES-Eri MEISJESKLEEDING iAriGE<3TR.52. AMERSFOORT MOEK KROHMESTO.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2