N. Keilygers, Fa. M. H. van Raalte Fa. M. H. van Raalte „DE MOOR" Firma Brands* I I Afd. Witte Goederen. Sokken en Kinderkousen SPORTNIEUWS Burgerwoonhuizen en Landhuizen Dames Kousen in Macco van in Fils d'Ecosse van in Fils d'Ecosse met zijde van in vele qualiteiten en soorten. Langestraat 37, Langestraat 8 - Telefoon 12g ook huurkoop vaivf 6.000 tot f 11.000 Een mooi gelegen bouwterrein aan de Utrechtschenweg te koop HUIB HOLSTEIJN. f 1,10 - 1,45 - 1,55. f 1,55 - 1,75 - 1,85 - 2,15 - 2,75 - 3,45. f 1,75 - 3,25. ff 4.30 per liter ff 4.— per flesch Wed. H,C. MELLEMA ^1 den ze over het geven van dat geld oneenig- heid. B. had wantrouwen tegen „Oversteeg" opge vat en is den volgenden dog naar de politie gegaan met verzoek hem des Zondags een rechercheur te willen zenden op den tijd, dat O. zou terugkomen. Omstreeks 51A uur is B. met de vrouw uit ie bor naar huis gegaan. Ze verweet hem, dat hij dien middag drie glazen bier had ge dronken. Steeds heviger werd de ruzie en thuis gekomen riep de vrouw„Je geld kan je houden, ik ga weg uit de zaak en ik kom niet erugl" Daarop werd B. blind van drift, nam een ta felmes van de tafel, waarmee hij des middags brood had gesneden en heeft gestoken, waar hij haar maar raken kon. Toen het gebeurd was en de vrouw in haar bloed baadde, heeft hij zijn handen in de waschkom gcwasschen, zijn jos aangetrokken en ging op straat. Daar werd hij gearresteerd. De getuigenverklaringen. Uit het getuigenverhoor bleek, dot de mede bewoners wel ruzie in de kamer hebben ge hoord, maar pas werden opgeschrikt toen ze een doffen plomp tegen de suitedeuren en op den grond hoorden. Gedempt riep de vrouw „Lamberts, Lamberts". De huisbaas schoof de suitedeuren open en zag B. met de knieen op het slachtoffer liggen. Men trachtte hem van hef slachtoffer af te halen, maar dit bleek onmogelijk. De huisbaas ging de politie halen cn toen B. op straat kwam werd hij gearres teerd. De vrouw was intusschen doodgebloed. 8. was heel rustig geweest, volgens den huis baas. Een andere getuige daarentegen schetste de verslagene als een zeer slechte vrouw. De eisch acht jaar. Nadat na de pauze nog eenige getuigen wa ren gehoord, was het woord aan het O. M., mr. Van Arkel. Wat de straf betreft, spreket neemt aan, dat de vtouw verd. het leven on aangenaam heeft gemaakt, doch van een on behoorlijk gedrag van haar kant is z.i. niet gebleken. Deze man heeft de vrouw op gru welijke wijze geslacht cn hij verdient daarom voor geruimen tijd uit de maatschappij te wor den gebannen. Spr. eischte veroordeeling van verd. tot ge vangenisstraf voor den tijd van acht jaar. Schijnbaar onbewogen hoorde verd. den eisch aan. De verdediging. De verdediger, mr. J. de Vrieze, wees er op, dat deze zaak een meer psychologisch dan ju ridisch karakter draagt. Volgens pl. is er van opzet geen sprake geweest. Al is het waar, dat verd. bedreigingen heeft geuit, op den be- wusten dog is dat niet geschied; wel lang van te voren. Op den dag van het drama was ja- louzie niet de rechtstrceksche oorzaak van het drama; dat was het gedrag van de vrouw bui ten andere mannen om. Volgens pl. is bij den man langzaam de liefde voor de vrouw ge groeid en toen zij dat merkte heeft zij daar van steeds misbruik gemaakt. Daarnaast had hij de laatste maanden gehoopt, dat het om zou draaien, dat alles nog ten goede zou kee- ren. Zonder dat dit geschiedde kwam de fatale dag. Toen beiden al twistende waren thuis ge komen, heeft zij hem letterlijk de woorden toe gevoegd Je interesseert me niet meer nu je geld op is Niets is begrijpelijker dan dat verd. toen in plotselinge woede was ontstoken en de vrouw met het mes aanviel. Dat verd. dus zijn daad voorbereid zou hebben is niet mogelijk, zoo meende pl. Hier is z. i. sprake van mishan deling den dood tengevolge hebbend. Pl. wilde er voorts de aandacht op vestigen, dat verd. wettige vrouw zich zeer gunstig over hem heeft uitgelaten. Achttien jaar is hij een uitstekend echtgenoot voor haar geweest. Een slecht mensch is verdachte zeker niet. Alles in aan merking nemende meende pleiter dat de straf lang niet de hoogte behoeft te hebben, die de officier geëischt heeft. Z. i. zal de rechtbank met een zeer lichte straf kunnen volstaan, waar mee toch het rechtvaardigheidsgevoel bevre digd zou zijn. Uitspraak over 14 dagen. OPLICHTER GEPAKT. Een pseudo-hopman der Bel gische padvinders. De burgemeester en de veldwachter te Em- men hebben een vrij opzienbarende arrestatie verricht. Sedert eenigen tijd verbleef aldaar een jongeman, die zich voordeed als de hop man der Belgische padvinders van Boom. Als zoodanig logeerde hij bij bestuursleden van de afdeeling Emmen van de Ned. Padvinders- vereeniging, wie hij gastvrijheid had gevraagd op z'n doorreis naar Duitschland. Hopman v. B., wiens papieren overigens in orde waren, nam op zich den padvinderstroep te Emmen eenigen tijd te leiden. Zijn beschaafd optreden en niet minder de medailles, die zijn borst sierden, gaven vertrouwen, tot de politie argwaan kreeg en een onderzoek instelde. De „hopman" bleek zich te Amsterdam aan op lichting ten nadeele van de familie U. en aan flesschentrekkerij te hebben schuldig gemaakt. Men bleek niet te doen te hebben met hopman van Boom, maar met den 19-jarigen Antwer penaar L. Hij is naar de Amsterdamsche politie over gebracht. INBRAAK TE ROELOF ARENDSVEEN. 500.ontvreemd. Gisternacht is te Roelof Arendsveen inge broken door openschuiving van een raam cn tijdens de afwezigheid der bewoners, bij den heer H. H. Uit een portefeuille, welke de die ven hebben aohtergelaten, is het daarin aan wezige geld, ongeveer f 500.ontvreemd. JCerschillende kasten zijn opengebroken en ook een spaarpot met eenig geld is meegenomen. Men vermoedt dat de dieven per rijwiel geko men zijn. ONTPLOFFING OP EEN STAATSMIJN. Een persoon gedood. Op de Staatsmijn Hendrik te Brunssum heeft gisterenmiddag een ontploffing plaats gehad in de gascompressorenafdeeling. De 23-jarige C. Baar, zoon van een bekend aannemer te Heerlen, die aldaar werkzaamheden verrichtte, werd door een weggeslagen stuk hout getroffen en was op slag dood. KORTE BERICHTEN. Overreden. Spelende geraakte de 4-jarige J. v. Rooyen op den Crooswijkschen weg te Rotterdam on der een auto. Het meisje werd met zware in wendige kneuzingen opgenomen en overleed korten tijd daarna. Radioprogramma. Zaterdag 7 Mei. Hilversum, 1060 M. 12.00. Politieber. 12.352.00. Lunchmuziek door het Trianon- Trio. 2.00—3.00. Radio voor scholen. Les in de Astronomie door Prof. A. Nyland uit Utrecht. 6.007.45. Concert door het H. D. O.- orkest. 7.45. Polhieber. 7.45. Politieber. 8.10. V.A.R.A.-avond. Het Klein Concert Ensemble. E. Bomli, viool. A. Krelage Jr., pia no. Joh. Vogtschmidt, cello. J. v. Strien, tenor. Mevr. S. v. Gelderen, declamatie. 1. Trio no. 8, Haydn. 2 Recit. cn aria uit „Die Schop- fung", Haydn (tenor). 3. Rede van E. Boekman voorz. v. d. Amsterdamsche Soc. Dem. Raads- Jractie, overDe Sociaal-democrarische Ge meente-politiek. 4. Sonate no. 2, Beethoven (viool). 5. Concert a mineur, St. Saëns. 6. Rede von E. Boekman, 2e ged. 7a. Ei, bezinne de Mei, Mesdagh. b. Verbeidend, Spoel. c. Het jonge jaar, Martel-Maus (tenor). 8 Voordracht door mevr. v. Gelderen. 9. Trio op 90, Dvo- rack. 10.30. Persber. Daventry, 1600 M. 2.20. Concert. Orkest en R. Go ut ley, humo rist. 3.20. Liederen cn duetten door contra alt en tenor. 3.40—4.35. Orkestconcert. O. Thomas, pia no. 4.35. Kinderuurtje. 5.20. Dansmuziek. 5.50. Tijds., weerb., nieuws. 6.05. Dansmuziek. 6.20. LezingThe month's reviews. 6.35. Mac Dowell's pianomuziek. 6.45. Cricket-wedstrijd. 7.05. Concert door den versterkten militai ren band. D. Vane, sopraan, Bracon, bariton, Salisbury Singers. 8.20. We eiber., nieuws. 8.40. Lezing Mr. E. M. Forster. 8.55. Militaire band-concert (vervolg). 9.50—11.20. Dansmuziek van het Savoy Ho* tel. Parijs „Radio-Paris*. 1750 M. 9.50—10.20. Concert. 11.501.10. Orkestconcert. 4.054.55 Concert. Radio Jazz symphonic- band. 7.5010.00. Galaconcert. Dames de Luza, sopraan, Trawell, Grassin, Otéro, zang, Jaco- vacci, piano. Hoeren Jacownew, viool, Serin- ges, viool, Hérvc, zang, Frot, humorist, Mar tin, bariton. Langenberg, 469 M. 12 25—1.25. Gramofoonmuziek. 4.505.50. Orkestconcert. 8.20—9.50. Symphonieconcert. Werag-or- kest en W. Schulze-Prisca, viool, Dr. Anheis- ser, inleiding. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. SCHERMWEDSTRIJDEN. Van de K. O. O. S. De schermwedstrijden, uitgeschreven door den Kon. O. Off. Schermbond afd. Amersfoort, welke Zaterdag 7 Mei a.s. zullen worden gehou den in het ontspanningslocaal der O. Off. Bere den Wapens en de daaraan grenzende schcrm- zalen beloven buitengewoon belangrijk te wor den. De inschrijvingen zijn gesloten en het re sultaat hiervan is Ruim 30 deelnemers afd. I sabel, dito 40 dito afd. I degen, dito 100 dito afd. II sabel dito 70 dito afd. II degen. Een keur van prijzen heeft het Bestuur hier voor beschikbaar kunnen stellen, dank zij de groote medewerking van de zijde der Mil Autoriteiten, Gemeentebestuur, Particulieren (zoowel in als van buiten Amersfoort) en Ver- eenigingen; te veel om alle met naam te noe men, terwijl het finantieele gedeelte geheel ge* dragen wordt door H.H. O. Off. van het gar nizoen Amersfoort. In dc namiddaguren zal er een Matinee ge geven worden door het muziekkorps van het Iste Reg. Huzaren op het terrein der kozerne. GRASBAANWEDSTRIJDEN A. R. EN T. C „DE PEDAALRIDDERS". Zondag 8 Mei a.s. op Birkhoven. Het blijkt meer en meer dat sportlicvend Amersfoort het werken en streven der A. R. en T. C. „De Pedaalridders" waardeert. De vóór verkoop bij de bekende sportbureaux loopt heel goed, zoodat wij een ieder aanraden zich nog tijdig van een plaatsbewijs te voorzien. Men voorkomt dan het langen wachten bij de lo ketten en is verzekerd van een goede plaats 1 Morgen komen wij met een uitvoerig artikel betreffende de verschillende wedstrijden, dio verreden zullen worden, hier op terug. OLyMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. Hongaarsch Bezoek. Dezer dagen heeft de heer Jules de Musza, lid van het I. O. C. en voorzitter van het Hon gaarsch Olympisch Comité, een bezoek ge hecht aan Amsterdam, om zich persoonlijk op de hoogte to stellen van de voorbereidingen voor de Olympische Spelen. Gedurende zijn verblijf hier ter stede, bezich tigde hij het in aanbouw zijnde stadion. De hcei de Musza gaf zijn bewondering te kennen over de wijze, waarop de wielerbaan in dit stadion gebouwd is, die hij eenig ter wereld noemde. Bovendien was hij prettig verrast door het feit, dat men vier weken vooruit was op het tijd schema van den bouw, terwijl het hem opgeval* len was, dat men bij de vorige spelen de heer de Musza heeft ze ongeveer alle meegemaakt steeds achter was. Wat betreft de huisvesting der Hongaarscho deelnemers^ ten getale van 80 man, kan worden medegedeeld, dat do heer de Musza een voor- loopige overeenkomst met het Central Hotel te Baarn heeft getroffen, welks omstreken hij bi) uitstek geschikt achtte voor zijn landgenooten. _>ocde kleeding behoeft 'niet duur te zijn! Dit chique 2*rij Costuum in moderne fantasie- kleuren en nieuwste dessins, ook blauwe vischgr; van degelijk Kam» 'garen cn Whipcord a kost slechts Waarom nog 'lange? ""deVlast van aanmeten? Dit Costuum in prima kwaliteit Kamgaren en Whipcord (ook blauw) m uit» stekende coupe cn pasvorm en keurige binnenbewerking. hangt voor U gereed AMSTERDAM ROTTERDAMBEN HAAG HAABIEHIEIPEN UTRECHTABHHjHGR TE KOOP en TE HUUR Huurprijs vanaf f 44.— f 1.50 per M. Te bevragen: Kapelweg 42 Telef. 1053 Bezichtiging dagelijks zonder eenige verplichting. Is Uw rijwiel defect? Laat het dan repa- reeren met 1e klas onderdeeien door Oude Genever, Bols Zeer fijne Oude Genever 1881 Hulstkamp - Night Cap Geimpoiteeide FRANSCHE COGNAC Duranton it- it- it- it- i'- SAMOS vanaf 1.00 per flesch. SPECIALITEIT IN VOORBURG FLADDERAC en SCHILLEN op Brandewijn f 3.20 per flesch BOEREJONGENS ADVOCAAT v^naf 20(1 pet Liter vanal 2.25 per flesch. BINNEN- EN BUITENLANDSCIIE LIKEUREN. Zeet croote voorraad ROODE EN WITTE BORDEAUX WIJNEN. ZEER CONCURREERENDE PRIJZEN. FIJNE KWALITEITEN. Opleiding tot de Praktijkexamens (16 geslaagden) en "V Staatspraktiikexamen (a*?k hiervoor reeds met suc ces opgeleid). i J. J. NAGELHOUT, 1 Leer. M. O. Boekhouden v. Perseynstr. 17. 1 Schoonmaakartikelen. Fijn geschaafde Bijen was, Roode en witte terpentijn. Meubel- en Vloerwas, ongebleekte Levantsche Sponzen. Zeemen. geprepareerdo Poetsdoeken enz. Julianaplcin 4, Tel. 635. Cl

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6